-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Básně
No.: 181Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
Le Robinson de Douze Ans, Histoire intéressante dun Jeune Mousse français abandonnée dans une Ile déserte
No.: 136Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
No.: 110Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Provena…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Záhada hlavolamu - přepodivný příběh ze života Rychlých šípů
No.: 299Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, četné ilustrace v textu a několik samost. příloh vytvořil Jan Fischer, román vycházel na pokračování jako vkládaná příloha v 6. ročníku Mladého Hlasatele, od 1. do 28. čísla, 14. svazek knihovny Mladého hlasatele Záhada hlavolamu, Praha 1940-41, plpl. vazba, odřené desky, skvrny na papíře, za…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Ex libris Marionet III
No.: 447Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 16 knižních značek - C. Bouda (2x), O. Lasák, M. Klemenčič, J. Beneš (2x), S. Havrlík, J. Baruch (2x), M. Macháň (2x), S. Marks, O. Barthodl, R. Desarthis, G. Blattner, Z. Kratochvíl. Vydal v roce 1935 jako soukromý tisk prof. Dr. J. Veselý. Rozměr A5, na obálce místy drobné skvr…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
No.: 635Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Egon Hostovský: Tři noci
No.: 415Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a graf. úpr. L. Sutnar, vzácněji se objevující exilové vydání, vyd. Czechoslovak Society of Arts and Sciences in America (Společnost pro vědy a umění), New York, 1964, pův. brož, 207s., na hřbetu flíčky a při spodním okraji drobně natržený papír, přesahy obáky trochu pomačkané, jinak pěkn…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mírovský
Kocour Felix: Všude dobře, doma nejlépe
No.: 393Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Vojtěch Šeba, Praha, 1929, il. Ferda Fiala, pův. sešit, 12 stran + ob., odborně vyspraveno: nově opravený hřbítek, zadní strana ob. doplněna (část obrázků ale chybí), velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Očarovaná Šumava
No.: 353Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barevné reprodukce a vložené exlibris J. Váchal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, 75 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Šafář
(1938-2016)
Soubor grafický listů
No.: 445Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10 x lept, uloženo v papírovém obalu, rozměr alba 30 x 15 cm, vše sign. PD K. Šafář, the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
No.: 550Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, m…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Pod sluncem satanovým
No.: 485Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Konvolut 15 tisků ze Staré Říše
No.: 484Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Kundera
(1929)
Nesmrtelnost
No.: 714Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, r. 1997, vyd. Atlantis, Brno, 1993, pův. clpl. vazba s obálkou, 350s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.100 CZK (46 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Jiří Škoch
(1938-2022)
Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší
No.: 19Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava Jana Zrzavého 1918-1923
No.: 271Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog ke druhé výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1923, bez textu, pouze seznam 49 kreseb a obrazů s dobovými cenami, dvojlist, 4s., velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Souborná výstava prací Jana Zrzavého
No.: 270Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog k vůbec první výstavě umělce (!) s podpisem výtvarníka na obálce, vyd. Topičův salon, Praha, 1918, text autora a seznam 92 kreseb a obrazů z let 1907-1916 s dobovými cenami, sešit, 16s. (včetně obálky), velmi dobře zachováno! , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Ze…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Werkverzeichnis der Graphik
No.: 269Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, věnování a podpis na tit. listě J. Anderle, první publikace bilancující umělcovo dílo a zároveň unikátní katalog postupně doplňovaný v letech 1972-1985, s mimořádně kvalitními reprodukcemi, jako příloha přiložen ceník Preisliste grafického díla taktéž s reprodukcemi děl ke dni 15.9.1985, vy…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 294Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, 7. vydání, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1945, plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Praga panoramica
No.: 288Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, v italštině, vydal Odeon 1992, 290 s., clpl. vazba s obálkou, obálka lehce natržená, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of K. Novak, member of The Manes Association of Fine Artists, constituent member of Fotoklub …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Máchovské variace
No.: 427Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4 x litografie, 1944, 4 x cca 18,5 x 11,5 cm, vždy značeno dole v desce CB, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Karlův most
No.: 571Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
10x litografie, 42,5 x 30 cm, 10x sign. litografie, autoři: Jiří Lacina, Vladimír Pokorný, Josef Procházka, vyd. Vátvarná škola, Praha, 1955, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.
No.: 232Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Paul Eluard: Veřejná růže
No.: 227Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace koláží a typografie J. Štyrský, překlad V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, 76 s., ppl. převazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
František Halas: Tvář. Poesie 1930 - 1931
No.: 210Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, 1., 2., a 3. vydání, frontispis, vazba J. Štyrský, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1931, 1932, 1936, 42 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vilém Szpyk
(1902-1939)
Líheň
No.: 208Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příloha Ozvěn Vlasty Buriana, Praha 1933, 41 s., původní pap. obálka s fotomontáží autora na přední straně sestavenou z fotografií Karla Hájka a Centropressu, text modře tištěný, velmi vzácně se objevující knížka poesie nekonvenčního výtvarníka a básníka Viléma Szpyka (1902 – 1939) stál…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Voskovec&Werich, Hoffmeister: Svět za mřížemi : hudební komedie o 3 aktech a epilogu
No.: 200Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, návrh obálky Adolf Hoffmeister , 125. sv. Hry Českého jeviště, Nákladem Divadelního a hudeb. knihkupectví, nakladatelství a antikvariátu vydal Evžen J. Rosendorf, Praha 1933, orig. brož, 112s., okraje ob. lehce pokrčené, nakladatelem pozměněná adresa na ob., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
J&J Voskovec&Werich
Vest Pocket Revue
No.: 199Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alan Alexander Milne
(1882-1956)
Dobrodružství medvídka Pů
No.: 180Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Provenance: Antiquarian…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Arbes
(1840-1914)
J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence
No.: 178Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED