-
Vladimír Frydrych
(1935-2015)
Obrázkový svět přelomu minulého století aneb hledání ztraceného námořníčka a zapomenutého času
No.: 376Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
35x koláž, 43 x 31 cm, 65x bar. surrealistická koláž, vloženo mezi listy v neodborně vytvořeném sešitu, koláže jsou v pěkném stavu, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at the FAMU in Prague
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Návrhy maňáskových loutek
No.: 377Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
5x sítotisk, 6 x 6 ; 11 x 8 cm, Návrhy maňáskových loutek pro hru M. Pospíšila O nepořádné princezně, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
A. Grünfeld
Lepra
No.: 378Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1896-97, 23 x 32 cm, Dr. Med. Grünfeld, Rostow am Don 1896-97, na předsádce razítko Tropenmed Institut der Militärärztlichen Akademie, věnování od autora publikace Dr. A. Grünfelda profesoru Dr. P. J. Piekovi, datováno Praha 3. října 1897. Kniha obsahuje lékařskou fotodokumentaci leprotických…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Le Corbusier
(1887-1965)
Croisade ou le crépuscule des académies
No.: 379Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 15 cm, vzácné první vydání ilustrované fotografickými reprodukcemi, vyd. G. Crès & Cie, Paris, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, na několika místech vl. razítko, 88s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Steven Meisel
(1954)
Madona: Sex
No.: 380Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 28 cm, francouzské vydání fotografické knihy Madonna Sex z roku 1992, fotografie Steven Meisel, originální spirálově děrovaná hliníková vazba číslo 0931686, součástí komiks, chybí CD a původné obal s portrétem Madony, na posledních stranách stopy od polití ve spodní části, místy škrábanc…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Jak luninci v SSSR pečují o lokomotivy
No.: 381Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 14 cm, 3 články o stachanovcích strojní služby, vyd. Práce, Praha, 1951, pův. sešit s obálkou, 47s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
15.000 Km na lokomotivě za měsíc
No.: 382Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 16 cm, vyd. Práce, Praha, 1951, edice Průkopníci socialistické práce, pův. sešit s obálkou, 39s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Ruční papír z Velkých Losin
No.: 383Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
soubor papírů a obálek, 32 x 23 cm, 19 obálek a 17 ruční papír s průsvitkou (žerotínský lev) z Velkých Losin, textová část na ručním papíru, vše v kart. kazetě, utrženy papírové úchyty držící soubor papírů uvnitř kazety, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Peter Weibel
(1944-2023)
Beyond Art: A Third Culture
No.: 384Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 21 cm, A Comparative Study in Cultures, Art and Science in 20th Century Austria and Hungary, vyd. Springer, Wien, 2005, německý text, pův. brož, 616s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Christian Waldvogel
(1971)
Earth Extremes
No.: 385Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 32 x 21 cm, Nine Projects Made of Space and Time, vyd. Scheidegger & Spiess, 2010, text v angličtině a němčině, pů. clpl. vazba, 495s., výborný stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Kvítko z čertovy zahrádky 1928-1931
No.: 386Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 19 cm, 70 svázaných čísel satirické přílohy nedělního Českého slova z let 1928 až 1931, ilustrace a obálky J. Lada a další autoři, poloplátěná převazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech G…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Kvítko z čertovy zahrádky 1925-1931
No.: 387Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 19 cm, 60 svázaných čísel satirické přílohy nedělního Českého slova z let 1925 až 1931, ilustrace a obálky J. Lada a další autoři, poloplátěná převazba, jeden list uvolněn, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar As…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kolektiv autorů
Národ sobě
No.: 388Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pamětní list s vlepeným exlibris Jar. Doležala od M. Alše, List pamětní vydaný ve prospěch českého divadla Národního péčí a nákladem Umělecké besedy. Redaktoři Otakar Hostinský, Jan Koula, Josef Myslbek, redaktoři Jan Neruda, Soběslav Pinkas, František Ženíšek. Obsahuje texty K. Světlé, A. Jiráska, …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
II. celostátní spartakiáda (japonsky)
No.: 389Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela výjimečně se objevující knižní fotografická reportáž ze spartakiády v japonštině, vyjma nadpisu na deskách a na tit. listě jsou texty kompletně v japonštině, na předsádce vlepený kolofon, 1960, pův. clpl. vazba, obs. velké mn. čb. vyobr., na předsádce věnování v japonštině, velmi dobrý …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Nauka o cestovním ruchu
No.: 390Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obsáhlý text neurčeného autora či autorů s širokým záběrem týkajícího se cestovního ruchu, jednotlivé kapitoly pojednávají např. o historii, významu, předpokladech cestovního ruchu, jiné o o provozu hotelů, restaurací, o funkcích jednotlivých číšníků, o organizaci, zaměstnancích, stravování a…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Odpadlík I.+II. díl (Přetvářka, Radost)
No.: 391Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x kniha, vzácněji se objevující román významného francouzského katolického autora, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1931, přel. Jan Čep, upr. František Muzika, restaurováno: dvě nově sešité brože v pův. ob., 280+325s., drobně ušpiněný povrch obálek, jinak velmi dobrý, krásný stav, Aantiqari.at Radhoš…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Vůle lidu (propagandistická kniha o Číně)
No.: 392Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, několik čísel časopisu Vůle lidu (volný překlad), obs. velké množství obrazového materiálu (čb. i bar. fotografie, reprodukce, mapy aj.), vyd. v Číně, 1950, uprostřed knihy umístěn rozkládací čb. plakát s Mao Ce-tungem, plpl. převazba, pův. ob. vevázány, místy jen trochu ušpiněno, desky mírně…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mírovský
Kocour Felix: Všude dobře, doma nejlépe
No.: 393Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Vojtěch Šeba, Praha, 1929, il. Ferda Fiala, pův. sešit, 12 stran + ob., odborně vyspraveno: nově opravený hřbítek, zadní strana ob. doplněna (část obrázků ale chybí), velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Dobře to dopadlo aneb Tlustý pradědeček, lupiči a detektivové
No.: 394Auction price: 450 CZK (19 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. nakl. clpl. vazba, 72s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 450 CZK (19 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Příběhy Jiřího Koláře
No.: 395Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, již jen vzácněji se objevující publikace o díle Jiřího Koláře, text Vladimír Karfík, Josef Hlaváček, Jan Rous, Jiří Machalický, vyd. Gallery, Praha 1999, obs. velké mn. bar. vyobr., pův. clpl. vazba s ob., 284s., jen lehce vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Aantiqari.at Radhošťsk…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Čchi Paj-š’
(1864-1957)
Josef Hejzlar: Čchi Paj-š’
No.: 396Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, monografie významného čínského básníka a malíře, vyd. Odeon, Praha, 1970, upr. Z. Sklenář, pův. clpl. vazba s ob., 240s., jen drobně pokrčená ob. při dolním okraji, jinak velmi krásný a velmi dobrý stav knihy!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Karneval
No.: 397Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the member of Devetsil
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Balšánek
(1865-1921)
Belvedere Letohrádek královny Anny na Hradčanech
No.: 398Auction price: 4.500 CZK (188 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, krátký popis a historie stavby, 48 velkoformátových vyobrazení budovy a detailů výzdoby figurální a ornamentální, včetně půdorysů a řezů, vydal Ant. Balšánek s pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění U Topiče, Praha , 8 s., volné listy v deskách,m velmi dobrý stav , Provenance: A…
Current price: 4.500 CZK (188 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marian Swinarski
Znaki Porcelany
No.: 399Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, značky evropského porcelánu a polské keramiky, Poznań 1949, brož, 352 s., lepeno, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
gen. prof. JUDr. Bohuslav Ečer
(1893-1954)
The Czech part of Silesia and the neighbouring parts of Moravia and the Munich Agreement (Das böhmische Schlesien und die benachbarten mährischen Gegenden und das Münchner Abkommen)
No.: 400Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, politicko-statistický dokument určený mezinárodní veřejnosti upozorňující na neoprávněnost záboru českého území v moravskoslezském prostoru podle falešně stanoveného národnostního klíče po Mnichovské dohodě, National Silesian Union, Brno 1938, 22 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiqu…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Carl Gustav Jung
(1875-1961)
Analytická psychologie a světonázor (Výbor z díla)
No.: 401Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dobře čitelný opis; vyd. Edice Expedice, Praha, 1985, sv. 213, v tiráži zmatečnými iniciálami uvedeni překladatelé R.S. (Ludvík Fojtík) a A.L. (Maita Arnautová),včetně předmluvy a dodatku, pův. plátěné desky, 276, zažloutlý povrch, jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Pražské povstání 1945
No.: 402Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, obs. statě autorů: O. Machotka, J. Kotrlý, O. Pejša, V. Krajina a Fr. Schwarzenberg, předmluvu O. Machotky a stručné životopisy autorů, bez údajů, velmi dobře čitelný opis, koženková vazba, 141s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Heidegger
(1889-1976)
Filosofický sborník
No.: 403Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, cyklostylová kopie sborníku filosofických statí, obs. texty M. Heideggera: Věc, Dopis mladému studentovi, Přípitek, Rozhovor s R. Wiesserem, Výňatky z rozhovoru s R. Augsteinem a G. Wolffem a dodatečné texty J.P. (Jana Patočky): Křesťanská víra a myšlení a Výňatky z diskuze, a esej H. Rombach…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Vladislav
(1923-2009)
Šest suchých jehel pro Jiřího Johna
No.: 404Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, podp. s věnov. na patitulu J. Vladislav, přiložena jedna fotokopie suché jehly J. Johna, 3x dvojlist svázaný nití v pův. pap. obálce, 1978, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Hans Carossa: Básně
No.: 405Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, vzácně se objevující Reynkův překlad básní H. Carossy, nedat. a neznačený samizdat, paginováno - 29 listů, průklepový papír svázaný do plátěných desek, zažloutlé okraje, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Guillaume Apollinaire
(1880-1918)
Alkoholy
No.: 406Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, překlad P. Kopta, doslov V. Černý, strojopis v kartonových deskách z roku 1979, 120s., il. na ob. a na patitulu Jaša David?, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladislav Zadrobílek
(1932-2010)
Zadrhlo
No.: 407Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, z neoznačeného strojopisu s použitím kreseb Karla Nepraše bez vědomí obou autorů vydal v počtu 20 výtisků jako svou poloročenku D.Ž. Bor (pseudonym V. Zadrobílka), Plzeň, 1981, pův. karton. desky, nestránkováno, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Havel
(1936-2011)
Asanace
No.: 408Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě V. Havel, průklepový papír, dobře čitelné, na tit. listě uved. r.v. 1987, clpl. desky, 121s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
CORPUS DELICTI. Kresby a dopisy 1956-1957
No.: 409Auction price: 2.900 CZK (121 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 celostr. čb reprodukcí Boudníkových kreseb, 5 stran dopisů V.B., s laskavým dovolením pana J. Perglera provedl výběr L. Merhaut, zpracoval a graficky upravil O. Hamera, Edice Explosionalismus, k nedožitým padesátým narozeninám Vladimíra Boudníka vydal Spolek přátel Vladimíra Boudníka…
Current price: 2.900 CZK (121 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Pavel Landovský
(1936-2014)
Sanitární noc
No.: 410Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, divadelní podívaná o dvou částech, začátku, přestávce a konci, světlá řada, vydala Edice Expedice, Praha 1983, sv. 176, strojopis na cigaretovém papíře, 104 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Kundera
(1929)
Kniha smíchu a zapomnění
No.: 411Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 219 s., clpl. vazba, lehce zašpiněné desky, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Příběh inženýra lidských duší I. - II.
No.: 412Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 1977, 452 + 471 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Očitý svědek
No.: 413Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, deník z roku 1949, vyd. Arkýř, Karel Jadrný Verlag, Mnichov, 1983, závěrečená stať J. Vladislav, pův. brož, 172s., jen lehce zohýbané přesahy ob., jinak velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Půlnoční pacient
No.: 414Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující exilové vydání románu E. Hostovského, takto první vydání v češtině, vyd. Universum Press Company, New York, 1959, ob. M. Šašek, pův. brož, 191s., lehce zkosený hřbet s drobným úbytkem papíru při dolním a horním okraji, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Egon Hostovský: Tři noci
No.: 415Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a graf. úpr. L. Sutnar, vzácněji se objevující exilové vydání, vyd. Czechoslovak Society of Arts and Sciences in America (Společnost pro vědy a umění), New York, 1964, pův. brož, 207s., na hřbetu flíčky a při spodním okraji drobně natržený papír, přesahy obáky trochu pomačkané, jinak pěkn…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josif Alexandrovič Brodskij
(1940-1996)
Velká elegie
No.: 416Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela ojediněle se objevující exilové vydání básnické sbírky, vyd. Edice Svědectví (čtvrtletník pro politiku a kulturu), Paříž, 1968, sv. 10, přel. Jiří Kovtun, ob. Gitta Zinglerová, pův. brož, 63s., drobně omačkaná obálka, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Tankový prapor
No.: 417Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka M. Kravjanský, sv. 1, vyd. Sixty Eight Publishers, Toronto 1971, brož, 241s., ob. vzadu místy odřená, hrany ob. odřené, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Neviditelný domov: verše exulantů : 1948 - 1953
No.: 418Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sestavil Dr. Peter Demetz, ob. Miroslav Šašek, obs. verše 15 básníků mmj. I. Blatný, I. Jelínek, Fr. Kovárna, Z. Lederer, F. Listopad, J. Měšťan, M. Součková, J. Tumlíř, 3. sv. edice Knihy exilu, vydal Editions Sokolova, Paříž 1954, pův. brož, 830 ex., 116 s., nerozřezáno, velmi velmi …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikuláš Medek
(1926-1974)
Bohumír Mráz: Medek
No.: 419Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, značná část nákladu stažena z prodeje a zničena ve stoupě, podp. s věn. autora na patitulu, vyd. Obelisk, Praha, 1970, pův. clpl. vazba s ob., obs. velké mn. čb. i bar. vyobr., jen lehce opotřebené desky, jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. K. Muller,…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel
(1942)
Karel Hynek Mácha - Máj
No.: 420Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1982, vše sign. Karel Demel 82, soubor 5 leptů K. Demela doprovázející báseň Máj, vydal Supraphon roku 1982 v nákladu 150 ks, tento má číslo 144/150., the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Associa…
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
K. H. Mácha: Máj
No.: 421Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 19 cm, ilustrace J. Zrzavý, typo. úprava O. Menhart, vydalo nakladatelství Sfinx Bohumil Janda, Praha 1941, 5. sv. Knihovny mistrů, 87 s., karton vazba, lehce zašlá, zadní roh poškozený, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Slabý
(1863-1919)
Máj romantická báseň Karla Hynka Máchy
No.: 422Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18,5 cm, ilustrace V. Černý, J.F. Hetteš, P. Körbr, A. Liescher, F. Slabý, vydal I.L. Kober, Praha (1901), 46 s., clpl. vazba se stříbrným reliéfem, a ořízka, svázalo knihařství Vilka a Karásek, lehce zašpiněná, na hřbetu lehce poškozená, praská předsádka, ohmatané listy, dobrý s…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Máj báseň od Karla Hynka Máchy
No.: 423Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
No.: 424Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
František Kobliha
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
No.: 425Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, doslov V. Jirát, vydala Erna Jánská, Praha 1942, 18. sv. knihovny Stožár, 300 výtisků, 32 s., polokožená vazba, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and l…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids