Bidden items
LIST OF AUTHORS-
Jules Verne (Rare books auction (211th auction))
(1828-1905)
Honba za meteorem
No.: 313Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
Karel May (Rare books auction (211th auction))
(1842-1912)
Ve stínu palem
No.: 312Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, obs. povídky Gum, Krumir, Ghasua, Proklatec a Kristus a Mohamed, ilustrace Jos. Ulrich, přel. J.K. Landa, 14. sv. v ediční řadě Malá série románů, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1932, pův. naklad. celopl. vazba, 429 s., vazba zkosená, hrany desek místy odřené, na deskách odřeniny, Provenanc…
Current price: 500 CZK (21 €)
Vladimír Fuka (Rare books auction (211th auction))
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
No.: 311Auction price: 2.000 CZK (84 €)
kniha, ilustrace a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., celopl. vazba s ob., mírně zkosená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Boris Polevoj (Rare books auction (211th auction))
(1908-1981)
Příběh opravdového člověka
No.: 310Auction price: 3.000 CZK (125 €)
brož, 20 x 14 cm, raritní vydání, vyd. SNDK, Praha, 1954, il. Nikolaj Žukov, edice Knihy odvahy a dobrodružství - KOD, č. 1, pův. brož, 352s., drobná natžení při horní i spodní části hřbetu, jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Jiří Trnka (Rare books auction (211th auction))
(1912-1969)
De Moiste Fables van La Fontaine
No.: 309Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, 28,5 x 21 cm, il. J. Trnka, vyd. Artia, Praha, 1963, vydáno do Belgie, pův. pevná vazba, 92s., lehce opotřebený stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 300 CZK (13 €)
Arnould Galopin (Rare books auction (211th auction))
(1863-1934)
Aeroplanem kolem světa
No.: 308Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, 27 x 21,5 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1928, pevná plátěná vazba, vázal Jos. Pfeiffer, 708s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Kája Saudek (Rare books auction (211th auction))
(1935-2015)
Comicsový magazín Crew, č. 9, roč. II
No.: 307Auction price: 300 CZK (13 €)
sešit, Crew s.r.o., Praha 1998, 50 s., sešit, velmi dobrý stav, NEROZBALENO!! , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel Hynek Mácha (Rare books auction (211th auction))
(1810-1836)
Máj
No.: 426Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
František Kobliha (Rare books auction (211th auction))
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
No.: 425Auction price: 600 CZK (25 €)
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Jan Rambousek (Rare books auction (211th auction))
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
No.: 604Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Ludmila Jiřincová (Rare books auction (211th auction))
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
No.: 603Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová Toyen (Rare books auction (211th auction))
(1902-1980)
A. Moravia: Lhostejní
No.: 602Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 700 CZK (30 €)
Vítězslav Nezval (Rare books auction (211th auction))
(1900-1958)
Chtěla okrást lorda Blamingtona
No.: 601Auction price: 350 CZK (15 €)
bibliofilie, podpis na patitulu V. Nezval, ob., úprava K. Teige, poesie a analysa, 58. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1930, pův. brož, 121 s., obálka při krajích potrhaná a zašlá, zachoalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 350 CZK (15 €)
Jiří John (Rare books auction (211th auction))
(1923-1972)
M. Buonarroti: Z lyriky
No.: 600Auction price: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a 6 ilustrací Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kaplicky, member of UB 12, The Umelecka beseda and SCUG
Current price: 900 CZK (38 €)
Leo Kayser (Rare books auction (211th auction))
(1868-1933)
Friedrich Hebbel: Meine Kindheit
No.: 599Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Ladislav Čepelák (Rare books auction (211th auction))
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
No.: 598Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Miloslav Troup (Rare books auction (211th auction))
(1917-1993)
Sonety o Praze
No.: 597Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Petr Dillinger (Rare books auction (211th auction))
(1899-1954)
Zpověď Archipoetova (z Carmina burana)
No.: 596Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, 4x sign. litografie P. Dillinger, přel. R. Mertlík, jako soukromý tisk pro své přátele k vánočním svátkům a novému roku 1947 vydal Rudolf Lužík, Praha 1946, volné listy v obálce, 18s., ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at Th…
Current price: 300 CZK (13 €)
Václav Sivko (Rare books auction (211th auction))
(1923-1974)
Vzpomínky z Vietnamu
No.: 595Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Max Švabinský (Rare books auction (211th auction))
Volné směry Janu Nerudovi
No.: 594Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Karel Svolinský (Rare books auction (211th auction))
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
No.: 593Auction price: 900 CZK (38 €)
Current price: 900 CZK (38 €)
Václav Rabas (Rare books auction (211th auction))
(1885-1954)
Jan Čarek: Smutný život
No.: 592Auction price: 350 CZK (15 €)
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise V. Rabas, podpis autora v tiráži, 31. svazek edice Sever a Východ, vydali Müller a spol., Turnov 1929, celopl. vazba, Ex. 7/25 přednostní výtisk, 45 s., van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac…
Current price: 350 CZK (15 €)
Písně ostrovů a bídy
No.: 591Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Current price: 1.000 CZK (42 €)
(1895-1976)
J. Knap: Réva na zdi
No.: 590Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Cyril Bouda (Rare books auction (211th auction))
A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi
No.: 589Auction price: 3.500 CZK (146 €)
bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associatio…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Ľudovít Fulla (Rare books auction (211th auction))
(1902-1980)
Banská Bystrica 1255-1955 Desať grafickych listov
No.: 588Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Josef Brchaň (Rare books auction (211th auction))
(1931-2021)
Jan Amos Komenský: Obecná porada o nápravě věcí lidských I. - III.
No.: 587Auction price: 5.000 CZK (209 €)
kniha, 3x kniha, polokožená vazba se zlaceným nápisem, návrh a provedení Jos. Brchaň, vydalo nakladatelství Svoboda, Praha 1992, 563 + 500 + 594 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
No.: 586Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Josef Liesler (Rare books auction (211th auction))
Chvála slov. Sborník mladé práce
No.: 605Auction price: 300 CZK (13 €)
Current price: 300 CZK (13 €)
Stanislav Kostka Neumann (Rare books auction (211th auction))
(1875-1947)
Monogamie
No.: 613Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, vydal Otto Girgal, Praha 1932, 143 s., brož, obálka vzadu při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)