auction history

  • Vladimír Diviš

    Básně libertinů

    No.: 314

    Auction price: 1.000 CZK (38 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, 5x ručně kolorovaná perokresba V. Diviš, vyd. Stanislav Neumann, 1929, ex. XL/50, celkem 360 výtisků, z francouzské poesie XV až XVIII století, pův. celokožená vazba se zlacením, ruční papír, 63s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav,

    Current price: 1.000 CZK (38 €)

    Last auctioneer: ID7**3 History of bids

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Wein

    No.: 312

    Auction price: 1.500 CZK (56 €)

    kniha, četné ilustrace karikaturního charakteru A. Hoffmeister, vyd. Jos. Oppelt´s Neffe, Weingrosshandlung, Praha, 1933, obs. řadu textů nejrůznějších autorů, např. P. Eisner, R. Fuchs, O. Baum, J. Urzidil a další (německy), brož, 150s., velmi dobrý stav, , the constituent member of Devetsil, ex-co…

    Current price: 1.500 CZK (56 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh: 9 příběhů o lásce

    No.: 311

    Auction price: 600 CZK (23 €)

    bibliofilie, 9x litografie a 10x kamenorytina, vazba a úprava C. Bouda, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1946, z autorů: J. Havlíček, J. Weiss, E. Bass, J. Drda a další, plpl. vazba s obálkou, 228s., pěkný stav, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graph…

    Current price: 600 CZK (23 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

  • Cyril Bouda

    Viktor Dyk - Guseppe Moro

    No.: 340

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    bibliofilie, 16,5 x 12 cm, 3x lep Cyril Bouda, vyd. F. Topič, Praha, 1930, podpis V. Dyka a C. Boudy v tiráži, ex. 178/510, pův. clpl. vazba, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artist…

    Current price: 400 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    V. V. Štech - Duše nad Grachty

    No.: 338

    Auction price: 500 CZK (19 €)

    bibliofilie, 28 x 21 cm, 2x sign. lept J. C. Vondrouš, příloha grafického sborníku Hollar roč. IX., pův. brož, 21s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. F. Jones, E. M. Ward and G. W. Maynard in the USA

    Current price: 500 CZK (19 €)

    Last auctioneer: ID6**8 History of bids

  • Anna Grmelová

    (1926-2000)

    Helena Lisická - Za horama za dolama

    No.: 336

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    bibliofilie, 24,5 x 17,5 cm, 22x sign. dřevoryt Anna Grmelová, vyd. Členové kroužku sběratelů grafiky, Mohelnice, 1965, ex. 3/200, volné listy v pův. obálce, zažloutlá obálka jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Hofman, J. Kousal and V. Hroch at The Scho…

    Current price: 815 CZK (31 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Edgar Allan Poe - Havran

    No.: 335

    Auction price: 2.000 CZK (75 €)

    bibliofilie, 30 x 19,5 cm, 3x celostr. sign. lept, 1x lept J. Pileček, vyd. Bonaventura, Praha, 1990, 2. sv. bibl. edice Eva, ex. 102/200, volné listy v obálce, kartonové pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky, member of The Hollar Association…

    Current price: 2.000 CZK (75 €)

    Last auctioneer: ID2**6 History of bids

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Život - list pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu

    No.: 334

    Auction price: 2.500 CZK (93 €)

    bibliofilie, 30 x 21 cm, pův. litografie F. Tichý, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1936, roč. 14, č. 7, sešit. Vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphi…

    Current price: 2.500 CZK (93 €)

    Last auctioneer: ID5**1 History of bids

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Laco Novomeský - Romboid

    No.: 331

    Auction price: 1.900 CZK (71 €)

    bibliofilie, 20 x 13 cm, kresba ve frontispise a úprava Toyen, podpis L. Novomeského, vyd. edice Zahrada sv. 2, Bratislava, 1932, ex. 112/250, brož s ob., 33 stran, stržený štítek s názvem díla a autorem na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite at …

    Current price: 1.900 CZK (71 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • Ota Janeček

    Miroslav Florián - Knížka lásky

    No.: 330

    Auction price: 2.800 CZK (104 €)

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x barevný sign. lept O. Janeček, vyd. Supraphon, Lyra Pragensis, Praha, 1975, ruční papír z velkých Losin, nečísl., brož. vazba v papírové ob., 44s., zažloutlá obálka,, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. …

    Current price: 3.200 CZK (119 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Pavel Hlavatý

    Pocta Franz von Bayros

    No.: 328

    Auction price: 800 CZK (30 €)

    bibliofilie, 21 x 16 cm, 20x sign lept P. Hlavatý, vyd. autor, Praha, 2002, 20 volných exlibris v obálce, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (30 €)

  • Různí autoři

    Artur Novák - Klíček ke grafickým technikám

    No.: 327

    bibliofilie, 17 x 10,5 cm, 15x orig. sign. grafika Max Švabinský (litografie), Ludmila Jiřincová (mezzotinta), Viktor Stretti (litografie), F. Kobliha (dřevoryt), P. Šimon (hlubotisk), J. Stretti-Zamponi (akvatinta), F. Duša (dřevořez), K. Vik (dřevrotyt), A. Nauman (mědirytina), V. Silovský (suchá …

    Last auctioneer: ID7**0 History of bids

  • Jiří Mikula

    (1926-2004)

    Edgar Allan Poe - Havran

    No.: 345

    Auction price: 1.200 CZK (45 €)

    bibliofilie, 39 x 25 cm, 9x lept J. Mikula, vyd. VŠUP, Praha, 1984, přebásnil V. Nezval, volné dvojlist. v obálce, kartonový obal , výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 11.000 CZK (408 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Derriere le Miroir

    No.: 344

    Auction price: 3.500 CZK (130 €)

    bibliofilie, 38 x 28 cm, 2x celostránková litografie, 1x litografie na obálce Marc Chagall, vyd. Maeght Éditeur, Paris, 1964, volné archy v ob. 15s., obálka v zadní části lehce natržena jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.500 CZK (130 €)

    Last auctioneer: ID9**3 History of bids

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Herman Hesse: Siddhártha

    No.: 184

    bibliofilie, 5x sign. barevný letp P. Sukdolák, vyd. Aulos, Praha, 2002, ex. 23/100 na papíru Excudit Plzeň, pův. kartonová vazba s obálkou, 120s., výborný stav, , the disciple of prof. V. Silovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 3.600 CZK (134 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Jiří Sopko

    (Ivan Wernisch) Jen tak

    No.: 179

    Auction price: 5.500 CZK (204 €)

    bibliofilie, 1996, 30 x 24,5 cm, autorský tisk, součástí edice je šest ručně kolorovaných signovaných linorytů jiřího Sopka, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda

    Current price: 5.500 CZK (204 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Derriere Le Miroir

    No.: 178

    Auction price: 1.800 CZK (67 €)

    časopis se třemi litografiemi, 1967, 38 x 28 cm

    Current price: 1.800 CZK (67 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Atrium Vestae

    No.: 192

    Auction price: 600 CZK (23 €)

    bibliofilie, 6x sign. lept (akty, 7,5 x 4,7cm) a 1x. lept s názvem souboru na obálce K. Šafář, ex. 58/65, ruční papír, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, výborný stav, , the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Acad…

    Current price: 600 CZK (23 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Jiří Poslední

    E.M. Remarque: Nepřítel

    No.: 190

    Auction price: 700 CZK (26 €)

    bibliofilie, 7x sign. suchá jehla J. Poslední, vyd. Konvent, 1997, ex. 9/20, volné listy v papírovém pouzdře, výborný stav,

    Current price: 700 CZK (26 €)

  • Kamil Lhoták

    B. Hrabal: Hovory lidí

    No.: 188

    Auction price: 900 CZK (34 €)

    bibliofilie, 2x sign. serigrafie K. Lhoták, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1989, 1000 výtisků, volné listy v obálce, 22s., dobrý stav , the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

  • Vladimír Komárek

    Vyznání

    No.: 186

    bibliofilie, 3x sign. lept, 1x lept v tiráži a text V. Komárek, k 55. narozeninám V. Komárka připravili E. Gebauer a J. Mauler, Nedvěží, 1983, ex. 14/80, ruční papír, volné listy svázané nití, v obálce, výborný stav, , the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 1.200 CZK (45 €)

    Last auctioneer: ID7**7 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Relikviář (Básně v próze Arnošta Procházky z jeho pozůstalosti)

    No.: 200

    bibliofilie, sign. lept s podobiznou A. Procházky ve frontispisu Fr. Kobliha, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic (úv. text) a Kamilly Neumannové v tiráži (vyd.), Praha, 1928, 150 výtisků, upr. K. Dyrynk, listy svázané nití v obálce - bez vady, ochranné papírové desky na hřbetu poškozené, , studied at U…

  • Ota Janeček

    Co vypadlo z deníku

    No.: 199

    Auction price: 9.500 CZK (352 €)

    bibliofilie, soubor serigrafií (včetně tří celostránkových a signovaných) O. Janečka, vydal pro svou vnučku a několika přátelům autor s pomocí L. Loubala a J. Maulera, ex. 44/100, podpis O. Janečka v tiráži, celkem 24 potištěných listů, ruční papír, volné listy v pův. deskách, výborný stav, , the di…

    Current price: 9.500 CZK (352 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Gersaints aus Hängeschild

    No.: 198

    Auction price: 3.200 CZK (119 €)

    bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, podpis J. Koláře na tit. listě, vyd.…

    Current price: 3.300 CZK (123 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Cyril Bouda

    Gérard de Nerval: Očarovaná ruka

    No.: 223

    Auction price: 600 CZK (23 €)

    bibliofilie, úprava C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, sv. 30, vázal A. Tvrdý, pův. zdobená celokožená vazba s ražbou, 108s., vybledlý hřbet, jinak výborný stav, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka…

    Current price: 600 CZK (23 €)

  • Různí autoři

    J. Seifert a Sv. Čech: Na Bezdězi

    No.: 221

    Auction price: 500 CZK (19 €)

    bibliofilie, 1x sign. suchá jehla V. Komárek, 1x sign. suchá jehla V. Klápště a 1x sign. dřevoryt M. Janků, obs. dva dvojlisty s básněmi S. Čecha a J. Seiferta se stejným názvem, vyd. Vladimír Mikule, Lomnice nad Popelkou, 1992, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (19 €)

  • Cyril Bouda

    K. Havlíček-Borovský: Tyrolské elegie

    No.: 218

    Auction price: 600 CZK (23 €)

    bibliofilie, třemi celostránkovými a jedním dřevorytem v textu doprovodil C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, ex. 89/160 na ručním papíře Pannekoek a s podpisem výtvarníka v tiráži, polopergamenová vazba, 27s., velmi dobrý stav, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The…

    Current price: 600 CZK (23 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jan Opolský: Stradivari

    No.: 212

    Auction price: 2.600 CZK (97 €)

    bibliofilie, frontispis, tit. list, pět iniciál, značka a vigneta Fr. Kobliha, podpis autora na tit. listě, vyd. Svatopluk Klír a F.J. Klír, Kladno, 1928, ex. 80/104, ed. Zodiak, ruční papír Fabriano, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, , studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts a…

    Current price: 2.600 CZK (97 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Endymion

    No.: 243

    Auction price: 500 CZK (19 €)

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzdobil Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumanová, Praha, 1913, kartonová vazba, 60s. velmi dobrý stav, , studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar As…

    Current price: 500 CZK (19 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český Ráj v barevných dřevorytech

    No.: 241

    Auction price: 500 CZK (19 €)

    bibliofilie, 47 barevných dřevorytů (16 celostránkových a 31 menších v textu) K. Vik, texty J. Pekař, Z. Wirth, K. Vik, vyd. Müller a spol., Turnov, 1930, poloplátěná vazba, původní přední i zadní obálka vevázána, 118s., výborný stav, , studied at The Secondary Art School of Weaving in Lomnice nad P…

    Current price: 700 CZK (26 €)

    Last auctioneer: ID2**0 History of bids