auction history

  • Jan Konůpek

    Gustave Flaubert: Smarh

    No.: 137

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, úprava, návrh vazby a lept J. Konůpek, vydal Rud. Škeřík, Praha 1925, 15 sv. edice Symposion, vyzbu provedl Z. a J. Nožička, Ex. 61/400, 149 s., clkožená vazba, prohnuté desky, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Hoši od Bobří řeky

    No.: 594

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    kniha, il. Marko Čermák, ob. Z. Burian, pamětní list k devadesátinám s tišt. podpisem J. Foglar, I. sv. Sebrané spisy, vyd. Olympia, Praha, 1997, lamin. vazba, 197s., velmi dobrý stav, vazba mírně zkosená , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: ID6**1 History of bids

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Tábor ve Sluneční zátoce (Ve stopách Hochů od Bobří řeky)

    No.: 593

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Život v poklusu

    No.: 592

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Vpřed ročník III. - komplet

    No.: 591

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    časopis, 45 čísel třetího a zároveň posledního ročníku s Jar. Foglarem, jenž se musel se čtenáři v 45. čísle rozloučit, na zadní straně vycházel komiks Rychlé šípy, psaný J. Foglarem a kreslený J. Fischerem, vydával SČM a Mladá fronta, Praha 1947-8, orig. sešity, 714s., velmi dobrý stav sešitů, Prov…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    Podpis

    No.: 397

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID1**1 History of bids

  • Viktor Oliva

    (1861-1928)

    Svatopluk Čech: Petrklíče

    No.: 121

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    kniha, clpl. vazba s reliéfem, zlaceným písmem a ilustrace V. Oliva, zlatá ořízka, vazbu provedl Jos. Pfeiffer, vydal F. Topič, Praha 1893, 55 s., odřené rohy a hřbet jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Sequens at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (13 €)

  • Různí autoři

    Vladimír Boudník 70

    No.: 248

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: ID2**7 History of bids

  • Jiří Neuwirt

    K. H. Mácha: Máj

    No.: 243

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    bibliofilie, 5x sign. a č. linoryt, vyd. J. Neuwirt a Trio Studio, ex.: 9/20, podpis autora v tiráži, pův. polokožená vazba v kart. pouzdru s reliéfem, 48s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU

    Current price: 4.200 CZK (175 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Jiří Anderle

    Josef Topol 65

    No.: 252

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    bibliofilie, 1x signovaný grafický list J. Anderle, u příležtosti pětašedesátých narozenin J. Topola, vydal Z. Šíma a P. Mach, náklad 100 číslovancýh ks, tento má č. 47/100, velikost A4; zadní strana obalu lehce ušpiněna, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architectur…

    Current price: 3.100 CZK (130 €)

    Last auctioneer: ID6**2 History of bids

  • Stanislav K. Neumann

    (1875-1947)

    Chvála nahoty

    No.: 251

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: ID5**6 History of bids

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    M. Pujmanová - Zpěv o Praze, ten nikdy nedozní

    No.: 186

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, 4x dvoubarev. litografie V. Sivko, tisk Jos. Hrachovec, úprava Jan Wild, vydala Mladá fronta, Praha 1959, volné listy v deskách, ruční papír, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka at The State Graphic School in Prague, prof. F. Tro…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ant. Bebr: Vítězné oblouky a slepé uličky

    No.: 189

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    bibliofilie, 7x sign. suchá jehla a signet a viněta v titulu dřevorytem, monogram v tiráži, úprava Fr. Kobliha, podpis autora na patitulu, 10 tisk, vydal Fr. Kobliha, Praha 1930, pův. brož s ob., ex. 13/77, císařský japan, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, …

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: ID4**7 History of bids

  • Ladislav Kuklík

    William Shakespeare: Sonet šedesátý šestý a stý dvacátý devátý

    No.: 193

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    bibliofilie, 3x sign. bar. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1992, ex. 32/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. clkž. vazba, 54s., výborný stav, , the disciple of prof. J. Trnka and Z. Sklenar

    Current price: 5.500 CZK (230 €)

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Vladimír Komárek

    K.H. Mácha: Máj

    No.: 184

    Current price: 7.500 CZK (313 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • Josef Hrabák

    Průvodce po Příbrami a okolí

    No.: 534

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    průvodce, čb. fotografie a soubor map v zadní části knihy, vyd. Karel Simon, Příbram, 1893, pův. clpl. vazba se zlaceným názvem a raženou ornametální dekorací, 205s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: ID2**6 History of bids

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    K. May: Vánoce

    No.: 562

    kniha, il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 414s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: ID8**8 History of bids

  • Heinrich Bruppacher

    (1930-2010)

    René Peter: Vierzehn Gedichte

    No.: 169

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    bibliofilie, 1x barevný, 4x jednobarevný lept (vše signováno) a podpis v tiráži H. Bruppacher, vyd. Galerie abc, ex. 86/100 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID7**4 History of bids

  • Vincenc Beneš

    (1883-1979)

    Podpis na fotografii

    No.: 413

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    bromostříbrná fotografie, 18 x 11,5 cm, podpis s věnováním na bromostříbrné fotografii, 3. 8. 1972, přípis na zadní straně, ČTK, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, E. K. Liska, V. Bukovac and R. Ottenfeld at The Academy of Arts, Architecture and Design in Pr…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID7**2 History of bids

  • Maxmilián Švabinský

    E. Švabinská: Vzpomínky z mládí

    No.: 431

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    kniha, věnování a podpisy E. Švabinská, M. Švabinský a Z. Švabinská-Vejrychová na titulní straně, vyd. SNKLU, Praha, 1960, pův. clpl. vazba s obálkou, 361s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine …

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: ID3**7 History of bids

  • John Steinbeck

    (1902-1968)

    Hrozny hněvu

    No.: 465

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

  • Rudolf Medek

    (1890-1940)

    Rudolf Medek: Veliký pochod Čechoslováků Ruskem a Sibiří

    No.: 479

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    kniha, podpis s věnováním na patitulu Rud. Medek, rekapitulace ruského legionářského tažení, vydalo Státní nakladatelství, Praha 192, orig. brož, 40s., obálka pomačkaná a zašlá, listy zažloutlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

  • Marie Úlehlová-Tilschová

    (1896-1978)

    Česká strava lidová

    No.: 492

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    kniha, vyd. Družstevní práce, Praha, 1945, pův. vazba s obálkou, 631s., obálka opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

  • Karel Svolinský

    Podpis

    No.: 407

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graph…

    Current price: 150 CZK (7 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Podpis

    No.: 409

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autora, 26. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, K. Pokorny and C. Bouda at The Faculty of Architecture - The Czech Technical University in Prague, prof. J. Benda and A. St…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Eduard Hájek

    (1928)

    Podpis s kresbičkou

    No.: 367

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    vlastnoruční podpisy, podpis s kresbičkou čerta, 10,5 x 7,5 cm, velmi dobrý stav,

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID4**9 History of bids

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ódy a variace

    No.: 4

    kniha s podpisem, podpis na předsádce J. Kolář, 1. vydání, vyd. družstvo Dílo, Praha, 1946, ob. a il. František Hudeček, pův. brož, 89s., zažloutlý papír, jinak velmi dobře zachováno!, , the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • John Bowring

    (1792-1872)

    WÝBOR Z BÁSNICTWI ČESKÉHO. - CHESKIAN ANTHOLOGY: BEING A HISTORY OF THE Poetical Literature of Bohemia,..

    No.: 527

    kniha, vzácné vydání první antologie českých obrozeneckých básníků v cizím jazyce z pera anglického polyglota, ekonoma a právníka Johna Bowringa, nejprve autorova studie o české literatuře, následuje antologie anglických překladů z děl dle autora nejvýzn. představitelů české literatury konce 18. a p…

  • František Martin Pelcl

    (1734-1801)

    Boehmische, Maehrische und Schlesische Gelehrte und Schriftsteller aus dem Orden der Jesuiten

    No.: 498

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    kniha, slovník českých spisovatelů z Čech, Moravy a Slezska z jezuitského řádu, vyd. Verlag des Verfaffers, Praha, 1786, brož, 295s., rozvolněné listy, flíčky na listech, značně opotřebené okraje,

    Current price: 800 CZK (34 €)

  • Johann Georg Hamann

    (1730-1788)

    Poetisches Lexicon

    No.: 497

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    kniha, poetický lexikon německého filosofa a spisovatele, inspirátora hnutí Sturm und Drang J.G. Hamanna; celý název: Poetisches Lexicon: oder, Nützlicher und brauchbarer Vorrath von allerhand poetischen Redens-Arten, Beywörtern, Beschreibungen, scharfsinnigen Gedancken und Ausdrückungen, nebst eine…

    Current price: 900 CZK (38 €)