-
Miroslav Přichystal
(1957- )
Pták s třešní
Položka č.: 282064Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:39
ručně kolorovaná suchá jehla, 1977, 31 x 26,5 cm, sign. PD M. Přichystal 77, pasparta, č. 5/40, na zadní straně autorský štítek s popisem a razítko umělecké komise Karlovy Vary, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Xénia Hoffmeisterová
(1958)
Děvče s kapesníčkem
Položka č.: 268850Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:26
litografie, 60 x 46 cm, sign. PD Xénia Hoffmeisterová, pasparta, 22251, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře
Položka č.: 278901Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 15:22
lept, 1940, 32,5 x 25,8 cm, sogn. PD J.C. Vondrouš 1940, č. 47/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Eliášová
Reklamní plakát značky Braun
Položka č.: 276199Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 20. 06. 2024 18:11
tempera, akvarel, fix, papír, 1962, 84 x 56,5 cm, sign. DU Eva Eliášová, rám, tahy fixem mírně vybledlé, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Tamchyna
(1943-1980)
Brouk
Položka č.: 276198Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 20. 06. 2024 18:40
koláž, serigrafie, 46,3 x 32,4 cm, sign. PD Tamchyna, rám, chybí sklo, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Tittelbacha na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Zítek
(1886-1935)
Mešita v Bosně
Položka č.: 267246Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:34
tuš, papír, 1933, 23 x 29 cm, monogr. PD LZ 33, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dušan Grečner
(1944)
Salome
Položka č.: 273971Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:48
lept, 1986, 15 x 10,8 cm, sign. PD Dušan Grečner 1986, č. 54/77, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Hložníka na VŠVU v Bratislavě
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Žena v krajině
Položka č.: 274063Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 15:08
lept, 1994, 16 x 12 cm, sign. DU L. Kuklík 1994, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Hildesheim Zuckerhut
Položka č.: 281020Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 17:04
lept, 26,5 x 17 cm, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jitka Walterová
(1947)
Pytlák
Položka č.: 255589Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:24
lept, 1977, 38 x 34,5 cm, sign. DU Jitka Walterová 1977, č. 4/10, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Trnky, A. Strnadela a Z. Sklepka na VŠUP v Praze, členka Asociace volné grafiky
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Vaic
(1884-1961)
Pohled z Valdštejnské ulice na Pražský hrad
Položka č.: 278817Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 14:14
měkký kryt, 15,2 x 11 cm, sign. PD Josef Vaic, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Fiala
(1896-1980)
Cirkus
Položka č.: 282062Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:05
lept, 20. léta, 16,5 x 21,5 cm, sign. PD Václav Fiala, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Beneš
(1932)
Spící dívka
Položka č.: 278837Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 14:28
suchá jehla, 2013, 16 x 11,9 cm, sign. DU KBeneš 13, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Fiala
(1896-1980)
Radnické schody
Položka č.: 278890Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 15:08
lept, 32,2 x 25 cm, sign. PD V. Fiala, Antikvariát Ostrovní, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Hřivnáč
(1959)
Dívčí akt
Položka č.: 281270Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 17:24
suchá jehla, 2002, 14,9 x 10,8 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 02, č. 99/150, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Boží muka
Položka č.: 281253Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 17:16
dřevoryt, 1918, 23,4 x 18,8 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emil Kotrba
(1912-1983)
Alegorický motiv
Položka č.: 261106Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:07
dřevoryt, 1936, 38 x 44,7 cm, sign. PD Emil Kotrba 1936, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Ilustrace
Položka č.: 282138Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:12
tuš, akvarel, papír, 31,3 x 43,5 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Pastorale
Položka č.: 280777Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 15:56
tempera, papír, 31,5 x 31,5 cm, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mlčoch
(1921-1995)
Dynamo Žižkov
Položka č.: 280765Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 16:50
litografie, 1983, 23,7 x 13,1 cm, sign. DU Zdeněk Mlčoch 83, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Langera a K. Svolinského, člen UVU, skupiny Radar a SČUG Hollar
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Přítelkyně podle Jana Zrzavého
Položka č.: 279363Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:32
ocelorytina, 5,3 x 3,6 cm, sign. DU B. Housa, rám, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Šimon
(1920-1958)
Čtenář
Položka č.: 278899Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 15:20
akvatinta, 18,2 x 27 cm, sign. PD Pavel Šimon, č, 70/99, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emilie Tomanová
(1933-1994)
Blíženci
Položka č.: 244849Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:49
lept, 15,2 x 12,4 cm, sign. PD Emilie Tomanová, pasparta, autorský tisk, z cyklu Znamení zvěrokruhu, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Zmatlíková
(1923-2005)
Pejsek
Položka č.: 282208Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 03. 07. 2024 16:18
propiska, papír, 1986, 2,3 x 4,3 cm, věnování a podpis DU Helena Zmatlíková, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Procházka v horách
Položka č.: 215531Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:08
lept, 1920, 25 x 32,5 cm, sign. PD Jar. Vodrážka, při okrajích zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vlastimil Rada
(1895-1962)
Štědrovečerní dary
Položka č.: 205025Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 14:10
tuš, papír, 19 x 29 cm, rám, dole napsáno: Napsal Jan Neruda kresby Vlastimila Rady, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 650 CZK (28 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Svlékající se akt
Položka č.: 254599Vyvolávací cena: 620 CZK (26 €)
Plánované ukončení: 04. 07. 2024 14:40
lept, 1978, 22 x 17,1 cm, sign. PD nečitelně, rám, č. 52/100, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 620 CZK (26 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petra Oriešková
(1941-2022)
Milenci
Položka č.: 280723Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 02. 07. 2024 16:16
litografie, 18,2 x 12,7 cm, sign. PD Petra Oriešková, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hojný
(1944)
Bořetice
Položka č.: 281190Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 16:14
tuš, papír, 2007, 40 x 50 cm, sign. PD Hojný Lad. 14.7. 2007, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Pitrmann
(1911-1986)
Kůň
Položka č.: 274499Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 20. 06. 2024 18:31
akvarel, tuš, papír, 1971, 32 x 44 cm, sign. PD Pitrmann 71, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO