• Miroslav Přichystal

    (1957- )

    Pták s třešní

    Položka č.: 282064

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:39

    ručně kolorovaná suchá jehla, 1977, 31 x 26,5 cm, sign. PD M. Přichystal 77, pasparta, č. 5/40, na zadní straně autorský štítek s popisem a razítko umělecké komise Karlovy Vary, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Xénia Hoffmeisterová

    (1958)

    Děvče s kapesníčkem

    Položka č.: 268850

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:26

    litografie, 60 x 46 cm, sign. PD Xénia Hoffmeisterová, pasparta, 22251, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    Kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře

    Položka č.: 278901

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 15:22

    lept, 1940, 32,5 x 25,8 cm, sogn. PD J.C. Vondrouš 1940, č. 47/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Eliášová

    Reklamní plakát značky Braun

    Položka č.: 276199

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 20. 06. 2024 18:11

    tempera, akvarel, fix, papír, 1962, 84 x 56,5 cm, sign. DU Eva Eliášová, rám, tahy fixem mírně vybledlé, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Tamchyna

    (1943-1980)

    Brouk

    Položka č.: 276198

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 20. 06. 2024 18:40

    koláž, serigrafie, 46,3 x 32,4 cm, sign. PD Tamchyna, rám, chybí sklo, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Tittelbacha na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Zítek

    (1886-1935)

    Mešita v Bosně

    Položka č.: 267246

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:34

    tuš, papír, 1933, 23 x 29 cm, monogr. PD LZ 33, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Grečner

    (1944)

    Salome

    Položka č.: 273971

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:48

    lept, 1986, 15 x 10,8 cm, sign. PD Dušan Grečner 1986, č. 54/77, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Hložníka na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Žena v krajině

    Položka č.: 274063

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 15:08

    lept, 1994, 16 x 12 cm, sign. DU L. Kuklík 1994, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Hildesheim Zuckerhut

    Položka č.: 281020

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 17:04

    lept, 26,5 x 17 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jitka Walterová

    (1947)

    Pytlák

    Položka č.: 255589

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:24

    lept, 1977, 38 x 34,5 cm, sign. DU Jitka Walterová 1977, č. 4/10, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Trnky, A. Strnadela a Z. Sklepka na VŠUP v Praze, členka Asociace volné grafiky

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pohled z Valdštejnské ulice na Pražský hrad

    Položka č.: 278817

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 14:14

    měkký kryt, 15,2 x 11 cm, sign. PD Josef Vaic, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Cirkus

    Položka č.: 282062

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:05

    lept, 20. léta, 16,5 x 21,5 cm, sign. PD Václav Fiala, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Beneš

    (1932)

    Spící dívka

    Položka č.: 278837

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 14:28

    suchá jehla, 2013, 16 x 11,9 cm, sign. DU KBeneš 13, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Radnické schody

    Položka č.: 278890

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 15:08

    lept, 32,2 x 25 cm, sign. PD V. Fiala, Antikvariát Ostrovní, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Dívčí akt

    Položka č.: 281270

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 17:24

    suchá jehla, 2002, 14,9 x 10,8 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 02, č. 99/150, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Boží muka

    Položka č.: 281253

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 17:16

    dřevoryt, 1918, 23,4 x 18,8 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Alegorický motiv

    Položka č.: 261106

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:07

    dřevoryt, 1936, 38 x 44,7 cm, sign. PD Emil Kotrba 1936, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Hojný

    (1944)

    Ilustrace

    Položka č.: 282138

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 04. 07. 2024 16:12

    tuš, akvarel, papír, 31,3 x 43,5 cm, sign. PD Hojný Lad., ilustrace do časopisu Světová literatura, 80. léta, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Hojný

    (1944)

    Pastorale

    Položka č.: 280777

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 15:56

    tempera, papír, 31,5 x 31,5 cm, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mlčoch

    (1921-1995)

    Dynamo Žižkov

    Položka č.: 280765

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 16:50

    litografie, 1983, 23,7 x 13,1 cm, sign. DU Zdeněk Mlčoch 83, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Langera a K. Svolinského, člen UVU, skupiny Radar a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bedřich Housa

    (1926-2020)

    Přítelkyně podle Jana Zrzavého

    Položka č.: 279363

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 04. 07. 2024 15:32

    ocelorytina, 5,3 x 3,6 cm, sign. DU B. Housa, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Čtenář

    Položka č.: 278899

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 15:20

    akvatinta, 18,2 x 27 cm, sign. PD Pavel Šimon, č, 70/99, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emilie Tomanová

    (1933-1994)

    Blíženci

    Položka č.: 244849

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:49

    lept, 15,2 x 12,4 cm, sign. PD Emilie Tomanová, pasparta, autorský tisk, z cyklu Znamení zvěrokruhu, Antikvariát Dlážděná, studium u P. Dillingera a Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a grafické speciálky u prof. V. Pukla na AVU, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helena Zmatlíková

    (1923-2005)

    Pejsek

    Položka č.: 282208

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 03. 07. 2024 16:18

    propiska, papír, 1986, 2,3 x 4,3 cm, věnování a podpis DU Helena Zmatlíková, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Procházka v horách

    Položka č.: 215531

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 14:08

    lept, 1920, 25 x 32,5 cm, sign. PD Jar. Vodrážka, při okrajích zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vlastimil Rada

    (1895-1962)

    Štědrovečerní dary

    Položka č.: 205025

    Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 04. 07. 2024 14:10

    tuš, papír, 19 x 29 cm, rám, dole napsáno: Napsal Jan Neruda kresby Vlastimila Rady, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 650 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Svlékající se akt

    Položka č.: 254599

    Vyvolávací cena: 620 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 04. 07. 2024 14:40

    lept, 1978, 22 x 17,1 cm, sign. PD nečitelně, rám, č. 52/100, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 620 CZK (26 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petra Oriešková

    (1941-2022)

    Milenci

    Položka č.: 280723

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 02. 07. 2024 16:16

    litografie, 18,2 x 12,7 cm, sign. PD Petra Oriešková, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. O. Eckerta na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Hojný

    (1944)

    Bořetice

    Položka č.: 281190

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 01. 07. 2024 16:14

    tuš, papír, 2007, 40 x 50 cm, sign. PD Hojný Lad. 14.7. 2007, Antikvariát Ostrovní, akademický malíř a grafik, absolvoval VŠUP v ateliéru prof. A. Strnadla. Posledních 20 let pracuje "v poli" - kresby téměř zásadně propojuje s texty.

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Kůň

    Položka č.: 274499

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 20. 06. 2024 18:31

    akvarel, tuš, papír, 1971, 32 x 44 cm, sign. PD Pitrmann 71, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook