-
Běla Kolářová
(1923-2010)
Běla Kolářová
Položka č.: 259Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, letáček k vůbec první výstavě B. Kolářové, vyd. Galerie na Karlově náměstí, Praha, 1966, text L. Vachtová, obs. sezn. vyst. prací, 1x list A4, drobný úbytek při horním okraji (v místě pův. přehybu), jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, členka skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Výstavy nových obrazů a kreseb Jana Zrzavého
Položka č.: 276Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, text Giorgio de Chirico, vyd. Alšova síň Umělecké besedy, Praha, 1934-1935, na obálce rukopisný přípis tužkou dokončena 20. ledna 1935 (J.Z.?), obs. soupis 38 kreseb a obrazů s cenami, dvojlist (4s.), papír trochu pomakčaný, se stopou po přeložení, při horním okraji drobný zateklina, Antiqa…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Poslední
(1955)
Karla Erbová: Dům plný dopisů
Položka č.: 459Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
Položka č.: 463Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Když jsme studovali na umělce
Položka č.: 477Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. suchá jehla, úv. text a kresby V. Komárek, k 60. narozeninám umělce připravili J. a K. Martincovi, Kostelec na Orlicí, 1988, nečíslováno, volné listy v ob., velmi dorý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
Položka č.: 637Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
Položka č.: 752Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
Jan Čep: Vigilie
Položka č.: 476Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. clkžn. vazba V. Obrtela, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1928, ex. 58/350 na papíře Japan Banzay, ed. Plejada, sv. 3, clkžn. vazba se zlacením, 91s., lehce zahnědlý hřbet desek, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin. Povstání námořníků před Oděsou 1905.
Položka č.: 616Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob. fotomontáž s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, 10 snímků z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, sv. 2. Malá edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož., obálka rozpadlá, lehce zažloutlé listy , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
Soubor linorytů
Položka č.: 575Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
10x linoryt, 37 x 26 cm, značeno v tisku, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Kábrt
(1920-1989)
Paříž
Položka č.: 474Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x lept J. Kábrt; podpis P. Kábrt, J. Čejka (redakce) a M. Dyrynk (typografie) v přední tiráži; vyd. Spolek č. bibliofilů (ve třech mutacích), Praha, 2000, ex D/28, vydáno u příležitosti 80. narozenin J. Kábrta a k poctě českého kresleného a animovaného filmu a jeho tvůrců, volné listy …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Miloš Marten: Nad městem dialog
Položka č.: 623Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Braunerová, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1924, Ex. 956/1000, 43 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, poslední dva listy natržené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně S. Pinkase a A. Chittusiiho, členka Mánesa, Krasoumné jednoty, SČUG Hollar ad.
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
Položka č.: 424Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Posmrtná výstava díla Jindřicha Štyrského
Položka č.: 254Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, velmi vzácně se objevující katalog výstavy J. Štyrského, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1946, obs. 4 čb. vyobrazení díla, průvodní text J. Mukařovského, bez seznamu vyst. prací, přiložena pův. pozvánka!, sešit, 8s., zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Hans Carossa: Básně
Položka č.: 405Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, vzácně se objevující Reynkův překlad básní H. Carossy, nedat. a neznačený samizdat, paginováno - 29 listů, průklepový papír svázaný do plátěných desek, zažloutlé okraje, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndi…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Vladislav
(1923-2009)
Šest suchých jehel pro Jiřího Johna
Položka č.: 404Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
sešit, podp. s věnov. na patitulu J. Vladislav, přiložena jedna fotokopie suché jehly J. Johna, 3x dvojlist svázaný nití v pův. pap. obálce, 1978, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
II. celostátní spartakiáda (japonsky)
Položka č.: 389Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela výjimečně se objevující knižní fotografická reportáž ze spartakiády v japonštině, vyjma nadpisu na deskách a na tit. listě jsou texty kompletně v japonštině, na předsádce vlepený kolofon, 1960, pův. clpl. vazba, obs. velké mn. čb. vyobr., na předsádce věnování v japonštině, velmi dobrý …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Návrhy maňáskových loutek
Položka č.: 377Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
5x sítotisk, 6 x 6 ; 11 x 8 cm, Návrhy maňáskových loutek pro hru M. Pospíšila O nepořádné princezně, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci: historie sektářství a bludařství
Položka č.: 367Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, nerealizovaná Váchalova přednáška pro Sdružení volné myšlenky, doprovodné ilustrace z Váchalova cyklu Mystikové a visionáři, na ob. použita ilustrace z Ďáblovy zahrádky, doslov Jiří Olič, vydal Volvox Globator, Praha 2000, karton. vazba, 157s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. K…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Váchalův Havran: dle světoznámého vzoru přejinačený, do českého převedený a značně rozšířený a modernizovaný
Položka č.: 366Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Váchalova parodie na slavnou báseň E.A.Poea, Havran v překladu V. Nezvala, dále Poeův originál a uzavírá faksimile Váchalova grafického souboru E.A. Poe v dřevorytu (vydaná v Pourově edici), uspořádal a závěr. studii I. Kruis, úprava P. Štefan, vydala Paseka, Praha 1996, brož, 78s., velmi dob…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cyklus dřevorytů Chvalozpěvem velmi pěkným provázený ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů
Položka č.: 365Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
Položka č.: 364Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel re…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Ptactvo
Položka č.: 374Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
24x chromolitografie, 20 x 14 cm, místy perforováno či natrženo, celkově ale dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Rutte: Jaro generací
Položka č.: 348Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, dřevoryty a úprava C. Bouda, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 80/1200 na ručním papíře, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké bes…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Neruda
(1834-1891)
Písně kosmické
Položka č.: 343Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava M. Kaláb, vydal F. Topič, Praha 1916, 7. vydání, svázal Ant. Malík, 81 s., celokožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, lehce vybledlý a odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alexandr Vladimír Hrstka
(1890-1954)
Mikuláš Lenau: Miška
Položka č.: 338Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava A.V. Hrstka, vydali C.J. Matička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1917, 5. sv. knihovny Bibliofil, Ex. 32/315, 38 s., svázal L. Bradáč, dedikace Dr. Kamila Reslera, celokožená vazba se zdobeným reliéfem, prohnuté desky, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
Položka č.: 315Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
Položka č.: 604Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
Položka č.: 603Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Anti…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 426Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO