• Manufaktur Meissen

    Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1397

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:01

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1396

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:00

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1395

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:59

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edgar Rice Burroughs

    (1875-1950)

    Tarzan (Lidé v jeskyních)

    Položka č.: 1381

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:45

    kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:00

    bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafk…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 1258

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:42

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Žemlička

    (1934)

    Francois Villon: Balady

    Položka č.: 1245

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:29

    bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů

    Položka č.: 1244

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:28

    bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Obrazy a kresby

    Položka č.: 1228

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:12

    bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Starém Srbsku

    Položka č.: 1225

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:09

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M.…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Leo Bednarik

    (1938)

    Soubor Ex libris

    Položka č.: 1194

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:38

    grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Z ilustrací k básním F. Villona

    Položka č.: 1180

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:24

    lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Tábor

    Položka č.: 1062

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:26

    tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Muziky a A. Pelce

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta

    Položka č.: 974

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:58

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    P. Loti: Islandský rybář

    Položka č.: 973

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:57

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E.…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Gut

    Květiny

    Položka č.: 1595

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:19

    8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Proměny letce (metodická pomůcka)

    Položka č.: 1573

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:57

    akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dalibor Nesnídal

    Josef Formánek - Mluviti pravdu

    Položka č.: 1558

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:42

    11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Martinček

    (1913-2004)

    Martin Martinček

    Položka č.: 1549

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:33

    12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína

    Položka č.: 1467

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:11

    kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIII.

    Položka č.: 1419

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:23

    bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1394

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:58

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    Křik koruny české

    Položka č.: 1374

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:38

    kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hora

    Literatura a politika

    Položka č.: 1373

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:37

    brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    Položka č.: 1341

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:05

    bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské ku…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Večery v Bissone

    Položka č.: 1320

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:44

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Praha

    Položka č.: 1309

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:33

    kniha, cyklus šesti kreseb M. Alše, úvodní slovo Renata Tyršová, vydal F. Šimáček, Praha 1903, clpl vazba, 29 x 39, místy skvrny va vazbě, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně ro…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 1231

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:15

    bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand

    Položka č.: 1214

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:58

    kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Eliášová

    (1958)

    Elegance

    Položka č.: 1203

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:47

    kombinovaná technika, papír, 1997, 56,8 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook