-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Písničky našeho mládí
Položka č.: 1591Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:15
akvarel, tuš, papír, 1981, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Z památníku leteckého dorostence 1952
Položka č.: 1592Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:16
koláž, akvarel, tuš, papír, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Národní umělec Jan Werich
Položka č.: 1593Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:17
koláž, akvarel, tuš, papír, 1980, 28,5 x 22,1 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Waldhaus
(1933-2015)
Jóžin Béďa
Položka č.: 1594Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:18
akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 26 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Gut
Květiny
Položka č.: 1595Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:19
8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mathilde Ringelsberg
Květiny
Položka č.: 1596Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:20
5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Rodinný výjev I.
Položka č.: 1597Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:21
tuš, pauzovací papír, 23 x 20 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Rodinný výjev II.
Položka č.: 1598Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:22
tuš, pauzovací papír, 23,5 x 19,3 cm, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Vladimír Boudník 70
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivan Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Miloš Macourek: Jak želva přišla o uši
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 x litografie A. Born, 1987, 23 x 16 cm, obě signovány PD A. Born, č. 92/100, Vydáno v Holandsku, v létě 1987, jako 68. publikace nakladatelství Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn. Upravil a vytiskl V. Loosjes. Litografie vytiskl z kamene v nákladu 120 výtisků A. Born. Překlad z češt…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Karel Bednář: Očarované lodi
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, rozměr A5, papírový přebal, 1937, 6 kolorovaných leptů od L. Jiřincové, vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Gottwaldově v nákladu 60 ks, tento má číslo 2, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku český…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
Šamsuddín Muhamed Háfez - Z Dívanu
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1987, vše sign. DU Istler, rozměr alba 31,5 x 22 cm, 6 x barevný lept, vydal Supraphon v roce 1986 v nákladu 200 ks, tento má číslo 188. Ochranný plastový obal místy potrhán., žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, S…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu
-
Ota Janeček
(1919-1996)
František Halas - Mladé ženy
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1979, sign. Ota Janeček, rozměr souboru 30,5 x 22 cm. Osmi barevnými suchými jehlami doprovodil Ota Janeček, k narozeninám Oty Janečka vydal 15. 8. 1979 Klub přátel umění v Gottwaldově. Tento výtisk má číslo 23, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Nahota
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
5x lept, sign. vše P. Kotík, Soubor pěti původních grafik vydalo Družstvo dílo přátel umění a knihy. Úvodní slovo napsal František Halas., žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Konvolut Staré řecké báje
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
10 x dřevoryt, cca 25 x 18 cm, sign. vše Zd. Mézl, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michael Rittstein
(1949)
Album litografií
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, vše sign., č. 7/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale pře…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michael Rittstein
(1949)
Punkové království
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
soubor litografií, 2018, 64 x 40 cm, sign. vše M. Rittstein 2018, č. 64/70, album sedmi litografií Michaela Rittsteina doprovázející texty Jana Hauberta (též v technice litografie) připravil jako historicky první českou punkovou bibliofilii v roce 2018 Petr Mach, vydáno v nákladu 70 číslovaných soub…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Velíšek
(1963)
Album Profese
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
soubor šesti barevných litografií, 2023, 38 x 31 cm, sign DU MVelíšek, č. 55/60, součástí alba jsou pevné desky a textová čast, žák prof. S. Libenského a J. Svobody na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Sergej Alexandrovič Jesenin
(1895-1925)
Ervín Neumann: Tančící safír
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, divadelní hra o 9 obrazech, zcela jedinečný a vzácný tisk, který se v našich aukcích objevuje poprvé (ani NK jej neuvádí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1937, v edici Theatralia, sv. 3, na tit. listě foto J. Šejbalové a E. Kohouta (jako Isadora Duncanová a Jesenin), v textu dále 9 čb. fotogr…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Velislavova Bible (Velislai biblia picta)
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile jedinečné obrazové bible, původně vytvořené v letech 1325 až 1349, vyd. Archa 90, Praha, 2007, ex. 327/799, pův. clkžn. vazba s kováním při okrajích a uprostřed desek, přiložen 2x pův. sešit s textem Z. Uhlíře (angl.) a soupisem vyobr. (česky/anglicky), v pův. plátěném ochranném pou…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Jan Kříž: Aleš Lamr
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, před titulním listem vlepena rozkládací sign. bar. litografie A. Lamra (207/250), vyd. Art D, Praha, 2003, reprezentativní publikace s průřezem celoživotní tvorby, která v časové posloupnosti zachycuje Lamrův vývoj a jeho oblíbené techniky - akvarel, litografii a plastiky, text německy, pův. …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Foltýn
(1891-1976)
Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: Chvála oběti
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sing. lept ve frontispisu Fr. Foltýn, podp. S. Renaud a B. Reynka (překlad) na patitulu, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ed. Atlantis, volné listy v pův. ob., 45s., velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na uměleckoprůmys…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Suzanne Renaud: Tušený úsvit
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm., soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českýc…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Léon Bloy: V temnotách
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispisu Jaroslav Benda, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1934, v edici Atlantis, sv. 24., ex. 146/350 na offsetu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 114s., několik volných archů, lehce opotřebené okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Antiqar…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Georges Bernanos: Noc
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, v překladu B. Reynka, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1928, v edici Atlantis, sv. 2., ex. 162/350 na antiku, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 43s., několik volných archů, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar,…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Modlitby (Stará Říše)
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, naproti titulu vevázána / částečně vlepena suchá jehla B. Reynka (nesign., papír oříznut do fomátu knihy 14 x 8,5cm, původ nejasný), vyd. a přel. Ant. L. Stříž, Stará Říše, 1917, ruční papír, dvoubarevný tisk, paginace každého z oddílů modliteb zvlášť (cca 100 stran), převazba do clkžn.…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Škoch
(1938-2022)
Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Jean Giono: Vysočiny
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresba a překlad B. Reynek, vydali Bohuslav Durych a Vlastimil Vokolek , Pardubice 1936, edice Delfín, 700 výtisků, 141 s., clpl. vazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovat…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Žízně
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se šesti původními dřevoryty, 1909-1910, 50,5 x 39 cm, 4x značeno ve štočku monogramem FK, Jeden z nejvýznamnějších grafických cyklů Františka Koblihy, vznikal v období kolem založení spolku symbolistních grafiků Sursum (1910), jehož byl prvním předsedou. Vydala Marie Kliková, vytiskl Em…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO