Výtvarné umění 19. - 21. století (162. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 13. 12. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 14. 12. 2018

    Položka č.: 575

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Marian Mieško

    Sunny days

    Položka č.: 576

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kombinovaná technika, 2003, 19 x 14 cm, sign. PD Marian Mieško 2003

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID4977 Historie příhozu

  • Miloš Kurovský

    (1924-2017)

    Prorok v časoprostoru

    Položka č.: 577

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    pastel, velur, 2005, 46,6 x 30,5 cm, sign. PD Kurovský, na zadní straně věnování autora k vánocům 2005, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID5689 Historie příhozu

  • Jurij Jakovenko

    Orestes

    Položka č.: 578

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    bibliofilie se šesti původními grafikami, 2013, 47,3 x 34,5 cm, vše sign. DU Jurij Jakovenko, 7/50, vázáno v kůži, formát grafik 24,5 x 19,5, vydalo Xotaris Art Forum v Athénách v roce 2013, autoři Christos Giannakos (text) a Jurij Jakovenko (grafika) zde čerpali inspiraci z antického řeckého tragic…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Betlém

    Položka č.: 579

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    9x polychromované dřevo, v. 11 - 48 cm, devět figur ze starého vyřezávaného betlému: postavy Tří králů (Baltazar, Melichar a Kašpar), dvě mužské postavy a čtvero ovcí, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Peter Velikov

    (1975)

    Ilias a Odysea

    Položka č.: 580

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Peter Velikov

    (1975)

    Ilias a Odysea

    Položka č.: 581

  • Peter Velikov

    (1975)

    Ilias a Odysea

    Položka č.: 582

  • Peter Velikov

    (1975)

    Ilias a Odysea

    Položka č.: 583

  • Peter Velikov

    (1975)

    Ilias a Odysea

    Položka č.: 584

  • Peter Velikov

    (1975)

    Ilias a Odysea

    Položka č.: 585

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Šumavští drvaři v hospodě

    Položka č.: 586

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    dřevoryt na japanu, 19,5 x 25 cm, sign. LD J. Krejsa, PD na paspartě značeno štítkem s popisem, Antikvariát Dlážděná, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později na AVU u Maxe Pirnera

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Český Krumlov

    Položka č.: 587

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    dřevoryt na japanu, 25 x 36 cm, sign. LD J. Krejsa, rám, Antikvariát Dlážděná, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později na AVU u Maxe Pirnera

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID3696 Historie příhozu

  • Matthäus Seutter

    (1678-1757)

    Mapa Uher za vlády Karla VI.

    Položka č.: 588

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kolorovaná mědirytina, 50,8 x 59 cm, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Duha

    Položka č.: 589

  • Richard Lux

    (1877-1939)

    Portrét muže

    Položka č.: 590

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Cyril Chramosta

    (1908-1992)

    Maškarní bál

    Položka č.: 591

    monotyp, 38 x 28 cm, sign. PD Cyril Chramosta , rám, vzadu nalepen štítek s popisem, lehce zažloutlý papír, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze

  • Jindřich Růžička

    Noční město

    Položka č.: 592

  • Karel Koráb

    (1937)

    Zátiší s růžemi

    Položka č.: 593

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kolorovaný lept, 1974, 23 x 19,6 cm, sign. PD K. Koráb 74, rám, č. 55/100, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Aleš Knotek

    Položka č.: 594

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    litografie, 2006, 17,5 x 23 cm, sign. PD Aleš Knotek, autorský tisk, studium VUT v Brně, AVU v Praze, zakládající člen umělecké skupiny Tunel, člen skupiny Torzo a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Miroslav Pošvic

    Triptych

    Položka č.: 595

    3x litografie, 2004, vše 60 x 46 cm, vše sign. PD M. Pošvic 2004, 3x rám, 12/20, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jan Vičar

    (1967)

    Položka č.: 596

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Ženský půlakt

    Položka č.: 597

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Josef Sudek

    Položka č.: 598

    soubor 13 fotografií, 12 tabulí s 13 velkoformátovými fotografiemi, 24 x30, obálka a grafická úprava Libor Fára, vydalo Pressfoto, nakladatelství ČTK, Praha 1976, 3000 výtisků, volné listy v papírových deskách, desky lehce pomačkané, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u K…

    Poslední dražitel: ID3149 Historie příhozu

  • Eugen Wiškovský

    (1888-1964)

    Z cyklu Starý židovský hřbitov

    Položka č.: 599

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    fotografie, 1950 - 54, 29 x 22 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Tibor Honty

    (1907-1968)

    Ze starého hřbitova

    Položka č.: 600

    fotografie, 1942, 24 x 17,5 cm, vzadu razítko autora, při okrajích lehce poškozený papír, Antikvariát Ostrovní, žák Júlie Horové Kováčikové na Škole uměleckých řemesel v Bratislavě, člen Svaze čsl. výtvarných umělců a SVU Mánes

  • Martin Martinček

    (1913-2004)

    Kříže

    Položka č.: 601

    fotografie, 20 x 29,7 cm, vzadu razítko autora, Antikvariát Ostrovní

  • Ladislav Postupa

    (1929-2016)

    Kapradiny

    Položka č.: 602

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    bromostříbrná fotografie, 70. léta, 45,5 x 45,7 cm, sign. na zadní straně L. Postupa, vintage print, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší průmyslové škole stavební v Liberci, člen AF ČR a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)