Bibliofilská aukce - online část (166. aukce)

pouze online aukce.

  • Kamil Lhoták

    Bohumil Hrabal: Hovory lidí

    Položka č.: 877

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 07:58

    bibliofilie, 2x sign. serigrafie K. Lhoták, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1989, 1000 výtisků, volné listy v obálce, 22s., dobrý stav, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Paul Valéry

    (1889-1910)

    Paul Valéry: Duše a tanec

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 07:59

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    P. Řezníček: Tabákové vejce

    Položka č.: 879

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:00

    bibliofilie, ilustrace a podpis na patitulu K. Baron, podpis na patitulu P. Řezníček, vyd. Kristina Kaiserová, Ústí nad Labem a Drážďany, 1991, jako první svazek edice albis international, ex. 155/199, na balicím papíře tabákové barvy, pův. karton. vazba, 42s., velmi dobrý stav, žák prof. P. Matejky…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné události (12 litografií)

    Položka č.: 880

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:01

    tisk, 11x litografie 28,5 x 43,5 (č. 8 chybí), vše sign. PD KToman75, 30/45, volné listy v pův. obálce, výborný stav grafik, obálka ve hřbetu natržená, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5614 Historie příhozu

  • Alfred Cadart

    (1828-1875)

    Položka č.: 881

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:02

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Dopisní značky (16 leptů)

    Položka č.: 882

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:03

    bibliofilie, celk. 16x lept (5x bar.), 4x L. Jiřincová, 3x O. Janeček, 2x H. Zmatlíková, 1x Ant. Rybička, E. Rybičková, Al. Rybička, manž. Kopáčkovi, J. Jančková, Z. Seydl a M. Nováková, Malé grafické soubory, sv. 2, Praha, 1954, volné listy v obálce, vyšlo 99 výtisků na maršovském velinu, tento neč…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Alois Moravec

    Z Kdyňského Pošumaví

    Položka č.: 883

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:04

    bibliofilie, 6x sign. lept (19x24cm) A. Moravec, úv. slovo Fr. Žákavec, Kdyně, 1925, volné listy v pův. plpl. deskách, listy bez vady, desky lehce odřené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, č…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Slovensko v drevorytoch Karla Vika

    Položka č.: 884

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:05

    bibliofilie, 26x bar. dřevoryt K. Vik (16x volný list, 10 menší dřevoryt v textu), vyd. Slovenské vydavatelstvo krásnej literatúry, Bratislava, 1958, úv. studie Vojtech Tilkovský, volné listy v deskách, desky v rozích mírně naražené, na hřbetu flíčky, stav listů velmi dobrý, antiqari.at Radhošťská, …

  • Cyril Bouda

    Balady - Jiří Wolker

    Položka č.: 885

    Vyvolávací cena: 240 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:06

    bibliofilie, 1925, 26 x 16,5 cm, původní lept Cyril Bouda, Nakladatelství Václav Petr, Praha, svazek č. 373, pevná, plátěná vazba, 64 stran, lehce natržený hřbet, lehce povolená vazba, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 240 CZK (10 €)

  • O. Hlavsa, M. Troup

    Senefelder a Praha

    Položka č.: 886

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:07

    bibliofilie na ručním papíře s vloženými litografiemi M. Troupa, 1959, 34 x 23 cm, 115/300, ke 125. výročí narození Aloyse Senefeldera vydalo Sdružení podniků polygrafického průmyslu Praha 1959, typografie O. Hlavsa, 100 stran, celoplátěná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    Josef Hora - Máchovské Variace

    Položka č.: 887

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:08

    bibliofilie, 1944, 21,5 x 13,5 cm, Praha, Fr. Borový, 1944, vazba původní, brožovaná, 44 stran, čtyřmi litografiemi vyzdobil, dřevoryt na obálce vyryl a graficky upravil Cyril Bouda, stav dobrý, mírně šikmý hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké bese…

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID291 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    Slovo mé prostři se - Jan Noha

    Položka č.: 888

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:09

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3559 Historie příhozu

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Michelangelo Buonaroti - Z Lyriky

    Položka č.: 889

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:10

    bibliofilie s originální litografií, 1958, 21 x 15,5 cm, Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1958, vazba původní, volné listy, 80 stran, kniha je vyzdobena signovanou litografií Jiřího Johna a 7 ilustrací v textu, věnování bez souvislosti, stav dobrý, nerozřezáno, přebal mírně …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    Benedetto Croce - Barok - tři essaye

    Položka č.: 890

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:11

    bibliofilie s podpisem, 1927, 18 x 13 cm, Praha, Kvasnička a Hampl, vazba původní, brožovaná, 70 stran, s obálkou, číslovaný výtisk 2/60, upravil C. Bouda, podpis Croce, , stav velmi dobrý, nerozřezáno, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Adam Mickiewicz - Sonety

    Položka č.: 891

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:12

    bibliofilie se třemi původními lepty, 1957, 21 x 16 cm, Praha, Státní nakladatelství krásné literatury hudby a umění, 64 stran, s obálkou, přebásnil Vladimír Holan, třemi původními lepty vyzdobil, obálku navrhl a graficky upravil Václav Sivko, stav velmi dobrý, obálka a několik stránek lehce zažlout…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Svolinský

    Božena Němcová: Tři citrony

    Položka č.: 892

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:13

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Th. Bannwarth

    Militärisches Prachtbilderbuch

    Položka č.: 893

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:14

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Vlast - soubor tří básní Otakara Theera, Antonína Sovy a Viktora Dyka

    Položka č.: 894

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:15

    bibliofilie, 1936, 27 x 19,5 cm, 4 litografiemi vyzdobyl Václav Mašek, vydáno k Vánocům 1936 jako soukromý tisk Karla Neuberta, nakladatelství V. Neubert a synové, Praha - Smíchov, 21 str., brožovaná vazba, nerozřezáno, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM a AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vladimír Holan

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 895

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:16

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Šípkový keř - Petr Křička

    Položka č.: 896

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:17

    bibliofilie, 1929, 23 x 16 cm, 3 podepsané lepty Ptera Dillingera, dedikace autora Křičky, nakl. Kvasnička a Hampů, Praha, č. 282, brožovaná, v původní obálce, 83 stran, opotřebovaný hřbet, lehce uvolněné vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 897

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:18

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Albert Pražák

    (1880-1956)

    Obrozenská Bratislava

    Položka č.: 898

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:19

    bibliofilie, 1928, 27,5 x 20 cm, projevy československého národního povědomí v bratislavské minulosti, vydáno v úpravě K. Jaroně ve Slovenské grafii v Bratislavě, v počtu 300 výtisků na ručním papíře a 200 číslovaných výtisků na ručním papíře, tento má číslo 117,pevná vazba, 62 stran, pěkný stav, le…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    Položka č.: 899

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:20

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Max Švabinský

    Dvanáct dřevorytů v reprodukcích

    Položka č.: 900

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:21

    bibliofilie, podpis s věnováním na tit. listě M. Švabinský, soubor nekompletní - č. 1, 4 a 5 chybí, vyd. Jan Štenc, Praha, 1926, text V.V. Štech, volné listy v ob., zažloutlý papír, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    M. Marten: Pohádky a podobenství

    Položka č.: 901

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:22

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. Fr. Kobliha, vyd. Erna Janská, Praha, 1944, Sbírka Editio Princeps, sv. 7, upr. M. Kaláb, náklad 550 výtisků, volné listy v pův. obálce, 56s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Antonín Pacák

    (1941-2007)

    Jan Antonín Pacák 60

    Položka č.: 902

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:23

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Romano Guardini

    (1885-1968)

    O posvátných znameních

    Položka č.: 903

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:24

    bibliofilie, titulní list linorytem anonym, vyd. Marta Florianová, Stará říše, 1925, ex 6/100, Kurs 12, pův. brož, 90s. krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otokar Březina: Ruce

    Položka č.: 904

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:25

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu Fr. Bílek, vyd. Hugo Kosterka, Symposion, Praha, 1908, II. vydání, ed. Knihy nové doby, sv. 33, pův. brož, 61s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, č…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Svatopluk Machar

    (1864-1942)

    Pět roků v kasárnách

    Položka č.: 905

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:26

    bibliofilie, vzpomínky a dokumenty, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1927, ex. 41/200 na ručním papíře, ed. Aventinum, sv. 161, upr. M. Kaláb, pův. brož, 480s., restaurováno, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Svatopluk Machar

    (1864-1942)

    Při sklence vína

    Položka č.: 906

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 08:27

    bibliofilie, podpis na patitulu J.S. Machar, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ex. 41/50 na holandském papíře, ed. Aventinum, sv. 227, upr. M. Kaláb, pův. brož, 200s., restaurováno, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)