• František Tichý

    (1896-1961)

    Autoritra II

    Položka č.: 377

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2020 15:06

    tužka, papír, 11,5 x 9 cm, příloha do katalogu k výstavě o Hollarovi 3.2.1956, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Miroslav Khol

    Jan Werich

    Položka č.: 649

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    fotografie, 26 x 39,8 cm, sign. PD Kohl Miroslav, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Už mluvím česky

    Položka č.: 356

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2020 15:03

    tužka, kombinovaná technika, papír, 14 x 8 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Stěna

    Položka č.: 355

    tužka, papír, 1945, 21 x 14,5 cm, sign. DU Tichý 45, x, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kostra

    Položka č.: 360

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tužka, pauzovací papír, 31 x 16 cm, obchodní nákres Praha 1, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Vila

    Položka č.: 359

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tužka, papír, 1950, 22 x 14 cm, sign. DU Tichý 50, x, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Autoportrét s červeným esem

    Položka č.: 369

    tužka, kombinovaná technika, papír, 13 x 7 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Tanečník

    Položka č.: 380

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    tužka, papír, 14 x 17,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Kupky sena

    Položka č.: 379

    tužka, papír, 22 x 20 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Muž a pes

    Položka č.: 414

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    serigrafie, 9 x 5,5 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Čekárna se zvířaty

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    litografie, 2011, 47 x 69 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 31/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Zlatý vodopád

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    orig. monotyp, 2012, 61 x 30, 5 cm, sign. PD Patrik Hábl 2012

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Michael Rittstein

    Dvě sukně

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    litografie, 1995, 48,5 x 38 cm, sign. PD M. Rittstein 95, č. 41/80, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1942)

    Jarní tání

    Položka č.: 285

    olej, karton, 72 x 100 cm, sign. PD Ant. Hudeček, velmi silně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera a V. Brožíka na AVU v Praze, Antona Ažbe na jeho soukromé malířské škole v Mnichově a O. Seitze na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes a spolku mladých českých výtvarníků Škréta

    Aktuální cena: 4.700 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Václav Kůrka

    Předjaří na Vysočině

    Položka č.: 477

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2020 15:00

    olej, lepenka, kolem 1960, 45 x 69 cm, sign. PD Kůrka V., rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Novák Houdek

    (1934-1992)

    Lesní motiv

    Položka č.: 475

    olej, plátno, 1978, 67 x 45 cm, sign. PD Jiří Novák Houdek 1978, rám

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Jiří Novák Houdek

    (1934-1992)

    Motiv z Bošovic

    Položka č.: 474

    olej, plátno, 59 x 104 cm, sign. PD Jiří Novák Houdek 1976, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Alois Wierer

    (1878-1945)

    Schodiště

    Položka č.: 468

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, karton, 30 x 22,8 cm, sign. LD A. Wierer, rám, Alois Wierer byl malíř a grafik, studoval na Pražské akademii v letech 1902-1904 u Fr. Thieleho. Po absolutoriu spolupracoval delší dobu s časopisem "Jugend" v Mnichově. Ve své tvorbě se vždy rád vracel k tématu staré Prahy, výborně zach…

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Alois Wierer

    (1878-1945)

    Obrázek z Gaskogne

    Položka č.: 467

    olej, karton, 20,5 x 33 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer byl malíř a grafik, studoval na Pražské akademii v letech 1902-1904 u Fr. Thieleho. Po absolutoriu spolupracoval delší dobu s časopisem "Jugend" v Mnichově. Ve své tvorbě se vždy rád vracel k tématu staré Prahy, výborně zach…

  • Vratislav Nechleba

    (1885-1965)

    Portrét muže

    Položka č.: 466

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    olej, plátno, 51,5 x 44 cm, sign LU V Nechleba, rám, vzadu razítko Vadamo Bohemia Praha, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Dílo žáka M. Pirnera na AVU v Praze, kde se posléze sám stal profesorem. Členem SVU Mánes. Dražená položka je námětově typickým dílem, Nechleba za svůj život vytv…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Zátiší s rybami

    Položka č.: 464

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (208 €)

    olej, plátno, 1943, 29,7 x 46 cm, sign. LD Krejsa 43, rám, v pravém horním rohu dírka v plátně pravděpodobně po hřebíku, antiqari.at Radhošťská, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později n…

    Aktuální cena: 5.200 CZK (208 €)

  • August Brömse

    (1873-1925)

    Položka č.: 463

    tuš, papír, 17,3 x 13,4 cm, rám, vzadu štítek: Aus dem Nachlasse Aug. Brömse, katalog Nr. 1582a, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Alois Boháč

    (1885-1945)

    Muž u útesu

    Položka č.: 462

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, karton, 18,5 x 27 cm, sign. PD Al. Boháč, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID1**2 Historie příhozu

  • Josef Soukup

    (1890-1970)

    Za stodolou

    Položka č.: 482

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    olej, karton, 1942, 34 x 40 cm, sign. LD Jos. Soukup 42, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, K. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Myslbek

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Jaroslav Štika

    (1906-1940)

    Položka č.: 492

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    pastel, uhel, papír, 1936, 44,5 x 33,5 cm, sign. PD Jarka Štika 1936, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

  • Bohumil Ullrych

    Poběhlice

    Položka č.: 490

    olej, karton, 34,5 x 27,7 cm, sign. PD B. Ullrych , v rozích odřená malba, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Bohumil Ullrych

    Ležící akt

    Položka č.: 489

    olej, plátno, 1936, 20,7 x 25,7 cm, sign. LD B. Ullrych 1936, pravý horní roh lehce poškozen, antiqari.at Radhošťská

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Náměstí v Mikulově

    Položka č.: 502

    akvarelový pastel, papír, 1974, 30 x 42 cm, sign. LD M. M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

    (1903-1999)

    Blatouchy

    Položka č.: 505

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    tempera, papír, 1956, 24,5 x 26,5 cm, sign. PD M. Hlobilová, Antikvariát Ostrovní

  • Kamil Lhoták

    Za volantem

    Položka č.: 579