Pohled na Starou Prahu a Pražský hrad

    Položka č.: 233480

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:15

    olej, papír, 1901, 66 x 47,5 cm, sign. PD nečitelně, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Na návsi

    Položka č.: 242170

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:14

    olej, karton, 35 x 49 cm, sign., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • A. Maksimov

    Plachetnice v zálivu

    Položka č.: 227534

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:13

    tuš, běloba, papír, 22,5 x 35,2 cm, sign. PD A. Maksimov, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima na Vysočině

    Položka č.: 235965

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:12

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 31 000 Kč CZK

  • Albert Jonáš

    (1893-1974)

    Ottovo mýdlo rakovnické

    Položka č.: 236342

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:11

    kombinovaná technika, papír, 68 x 45 cm, sign. PN arch. Jonáš, návrh reklamního plakátu, 20.-30. léta 20. stol., autorem je známý architekt a průmyslový grafik, který projektoval mj. pasáž Rokoko na Václavském náměstí, lázeňské objekty v Jáchymově a Toušni nebo třeba salonní železniční vagony, Antik…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Albert Jonáš

    (1893-1974)

    Ottův Otamýr

    Položka č.: 236343

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:10

    kombinovaná technika, papír, 67,5 x 44 cm, sign. PD arch. Jonáš, návrh reklamního plakátu, 20.-30. léta 20. stol., autorem je známý architekt a průmyslový grafik, který projektoval mj. pasáž Rokoko na Václavském náměstí, lázeňské objekty v Jáchymově a Toušni nebo třeba salonní železniční vagony, Ant…

  • Ludmila Jiřincová

    Položka č.: 242132

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:09

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Juliane Henriette Heller

    Krajina - stiudie

    Položka č.: 236059

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:08

    olej, karton, 16,5 x 22 cm, monogr. PD, rám, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Hájek

    Chaloupka mezi stromy

    Položka č.: 242175

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:07

    olej, karton, 24,8 x 35 cm, sign. PD Frant. Hájek, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Frydrych

    (1935-2015)

    Figura

    Položka č.: 221739

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:06

    koláž, papír, 31,5 x 22,5 cm, značeno PD autorským razítkem FRYDRYCH, Antikvariát Dlážděná, studium na FAMU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vladimír Frydrych

    (1935-2015)

    Tvář s asiaty

    Položka č.: 221776

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:05

    koláž, papír, 31,1 x 22,4 cm, značeno PD autorským razítkem FRYDRYCH, Antikvariát Dlážděná, studium na FAMU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    A. Sova: Pankrác Budecius, kantor

    Položka č.: 229871

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:04

    kamenorytina kolorovaná litografií, 1954, 18,5 x 12 cm, sign. PD C. Bouda, rám, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    PF 1972

    Položka č.: 242129

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:03

    litografie, 1971, 19,8 x 13,7 cm, sign. PD C Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Cyril Bouda

    PF 1963

    Položka č.: 242130

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:02

    litografie, 1962, 16 x 10,7 cm, sign. PD C Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    V ohradě

    Položka č.: 235960

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:01

    kombinovaná technika, papír, 17,5 x 20 cm, na původní paspartě značeno Oldřich Blažíček, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Antonín Bílek

    (1881-1937)

    Položka č.: 242154

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:00

    olej, karton, 23,5 x 31,5 cm, sign. LD Ant. Bílek, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Martin Mrkva

    (1989)

    Vanitas III.

    Položka č.: 242074

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2020 18:15

    olej, dřevotříska, 86 x 62 cm, sign. PD M. Mrkva, rám, obraz pochází z cyklu obrazů Vanitas, které vznikaly během šestiměsíční stáže v Budapešti, zde měl autor přístup do anatomického kabinetu a mohl po libosti skládat nebytosti, jak cyklus obrazů původně nazýval, nebytosti s existencí omezenou na d…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Šipkaři

    Položka č.: 242075

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2020 18:13

    olej, plátno, 2018, 60 x 80 cm, sign. LD Jan Skorka Lauko 2018, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 Kč CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Autoportrét (Dynamit)

    Položka č.: 242054

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:44

    dřevoryt, 1921, 14,5 x 11,5 cm, sign. LD J. Váchal, rám, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolvoval soukromou školu A. Kalvody a grafickou školu A. Herver…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Petr Nikl

    Obelisk

    Položka č.: 242059

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:40

    litografie, 1990, 31,3 x 25,5 cm, sign. PD Petr Nikl 1990, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 242055

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:33

    litografie, 1960, 52,8 x 40 cm, sign. PD Istler 60, č. XIV., kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Maxmilián Švabinský

    Básník a múza

    Položka č.: 242051

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:32

    dřevoryt, 1931, 54 x 41 cm, sign. PD MŠvabinský, lehce zvlněný, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, čl…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Planeta

    Položka č.: 242030

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:11

    olej, asambláž, dřevo, 1993, 71 x 99,5 cm, sign. PD J. Vožniak 1993, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jak…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    Dvě dívky

    Položka č.: 242018

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:36

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Zápas

    Položka č.: 242002

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:19

    pero, tuš, papír, 15 x 20,5 cm, monogr. LD AP, rám, Antonín Procházka byl už od ukončení studií na UMPRUM a posléze na AVU (prof. Schwaiger, Švabinský) jedním z našich nejaktivnějších a nejvýraznějších umělců. Na podzim 1906 se vydal s Emilem Fillou a Bedřichem Feiglem na studijní cestu do Berlína, …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 Kč CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 241998

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:18

    olej, karton, cca 1930-35, 69 x 98 cm, sign. LD Radimský, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S …

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.000 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Na Studnickém

    Položka č.: 241967

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:27

    olej, karton, 37,5 x 49,5 cm, sign. PD Kaván Na Studnickém, rám, název malby se vztahuje k lokalitě studnických polí v okolí Studnice, kde František Kaván často maloval, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, při okrajích malba mírně zašlá, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v P…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    The Fall

    Položka č.: 241965

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:22

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Židovský hřbitov

    Položka č.: 241963

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:20

    akryl, plátno nalepeno na dřevě, 1988, 40 x 50 cm, sign. PD Velčovský 88, rám, vzadu štítek Galerie Dílo, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    Madona a sv. Šebestián

    Položka č.: 241943

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:00

    olej, plátno, 201,5 x 112, 5 cm, rentoilováno, malba místy sedřena

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu