• Jan Bauch

    (1898-1995)

    Klaun

    Položka č.: 236245

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:09

    litografie, 33,5 x 22 cm, sign. PD Jan Bauch, č. 59/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Otec a syn

    Položka č.: 236241

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:05

    lept, 24,7 x 16,4 cm, PD monogr. v desce EO, antiqari.at Radhošťská, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID4**3 Historie příhozu

  • Jan Kubíček

    Položka č.: 236223

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 15:47

    serigrafie, 20,5 x 19,5 cm, sign. PD Jan Kubíček, č. 36/50

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jiří Žižka

    (1957-2009)

    V baru

    Položka č.: 236206

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 15:30

    olej, plátno, 75 x 100 cm, sign. LD Žižka, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka a K. Součka na AVU v Praze, člen skupiny K.Q.N.

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Karol Molnár

    (1903-1981)

    Portrét mladé ženy

    Položka č.: 236200

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 15:24

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápas koní

    Položka č.: 236997

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:47

    suchá jehla, 1935, 22,8 x 17 cm, sign. PD Emil Filla, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Jan Kaláb

    (1978)

    Shine around Blue

    Položka č.: 236995

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:45

    serigrafie, 2018, 70 x 70 cm, sign. na zadní straně Jan Kaláb 2018, 6/18, 6-colour hand pulled silkscreen on Hahnemühle 300g with vibrant colors and a hologram celadon glitter layer (edition of 18, printed by Dolly Demoratti 2018), Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Linie

    Položka č.: 236993

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:43

    serigrafie, 29 x 32,5 cm, sign. PD Sýkora, rám, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zakládající člen skupiny Křižovatka, Nová skupina, UVU a Umělecké be…

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Linie

    Položka č.: 236992

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:42

    serigrafie, 32,5 x 32,5 cm, sign. DU Sýkora, rám, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zakládající člen skupiny Křižovatka, Nová skupina, UVU a Umělecké …

  • Otto Placht

    Noční krajina II

    Položka č.: 236982

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:32

    akryl, plátno, 2017, 70 x 50 cm, sign. vzadu Otto Placht 2017, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá. Nab…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Ota Janeček

    Vegetace

    Položka č.: 236962

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:12

    olej, plátno, 1979, 143 x 50 cm, sign. PD Ota Janeček 1979, vzadu Ota Janeček 1979, rám, vzadu autorsky popsáno Desetinový návrh mosaiky pro Gottwaldov /arch. Š. Zelina/, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. P…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Caritas Romana

    Položka č.: 236951

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:01

    olej, plátno, 2. pol. 18. století, 102,5 x 139 cm, rám, malba zobrazuje starý, antický námět v průběhu dějin umění mnohokrát ztvárněný. Příběh otce, Cimona, který je uvězněn a odsouzen k smrti vyhladověním, a jeho dcery Pero, která mu zachraňuje život tím, že ho při návštěvách kojí, v několika slav…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    Akrobati

    Položka č.: 235011

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 15:14

    litografie, 1977, 19,6 x 8,8 cm, sign. DU Liesler 77, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • monogramista FP

    Vlčí máky

    Položka č.: 234959

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 15:10

    pastel, papír, 36 x 24,5 cm, monogr. PD F.P., lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Maxmilián Švabinský

    František Halas

    Položka č.: 226617

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 14:29

    litografie, 1956, 19,9 x 15 cm, sign. PD M Švabinský, LN značeno na kameni M Švabinský 56, soupis č. 728, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČ…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Hana Storchová

    Petrolejka

    Položka č.: 226564

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 14:24

    akvatinta, lept, 1973, 32,8 x 30 cm, sign. PD H. Storchová 73, č. 8/30, při okrajích zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaroslav Lukavský

    Položka č.: 226323

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 14:03

    dřevoryt, 1952, 17,8 x 10,9 cm, sign. PD F. Kobliha 17.XI.52, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Cyril Bouda

    Láhev

    Položka č.: 226150

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 15:29

    litografie, 12,4 x 18,7 cm, sign. PD C Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Cyril Bouda

    Cesta k domovu

    Položka č.: 226146

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 15:25

    kamenorytina, 26 x 19 cm, sign. PD C Bouda, LD značeno na kameni CB, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Fr. Petrides

    Kytice vlčích máků

    Položka č.: 224009

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 15:09

    olej, plátno, 1964, 48 x 70 cm, při okrajích lehce poškozeno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    V uličce

    Položka č.: 221907

    Vyvolávací cena: 220 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 15:07

    litografie, 14,2 x 7,3 cm, sign. DU Jiří Bouda, rám, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž

    Aktuální cena: 220 CZK (9 €)

  • Konstantin Bušek

    (1861-1938)

    Tábor

    Položka č.: 221863

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 15:03

    tuš, papír, 21 x 14,5 cm, sign. PD Konst. Bušek., rám, Antikvariát Ostrovní, vyučil se v dílně svého otce řezbáře Petra Buška (1824-1894)

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

  • Ivan Strnad

    (1926-2005)

    Objekt

    Položka č.: 221859

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:57

    serigrafie, 1966, 17,7 x 11 cm, sign. PD Ivan Strnad 66, rám, č. 55/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

  • Zdeněk Mézl

    Střelec

    Položka č.: 221812

    Vyvolávací cena: 380 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:54

    dřevoryt, 22,7 x 10,7 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 380 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    Panna

    Položka č.: 221811

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:53

    Aktuální cena: 380 CZK (16 €)

  • Zdeněk Mézl

    Lev

    Položka č.: 221810

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:52

    Aktuální cena: 380 CZK (16 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Kořeny

    Položka č.: 221804

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:51

    lept, 1977, 13,2 x 9,2 cm, sign. PD J. Pileček 77, rám, č. 88/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Michaela Lesařová - Roubíčková

    Praha - aktovka (Karlův most)

    Položka č.: 221787

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:50

    kombinovaná technika, 2004, 11,3 x 14,5 cm, sign. DU Michaela Lesařová - Roubíčková 2004, rám, č. 33/50, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Nováka, K. Svolinského a Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Torzo dívky

    Položka č.: 221761

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:46

    lept, 17,7 x 12,7 cm, sign. DU J. Pileček, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Poustevník

    Položka č.: 221734

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 08. 2019 14:44

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu