Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
No.: 842Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:00
bibliofilie, titulní list K. Teige & O. Mrkvička, edice Odeon sv. 6, vydal Jan Fromek, Praha 1926, dobová polopl. převazba, 103s., dobrý stav, obálka chybí, papír lehce zažloutlý, rohy desek odřené,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles Univ…
Current price: 300 CZK (13 €)
Bohuslav Brouk
(1912-1978)
O funkcích práce a osobitosti
No.: 843Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:01
kniha, titulní list a úprava K. Teige, Edice surrealismu, vydal Alois Srdce, Praha 1939, dobová polopl. vazba, 121s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
No.: 844Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:02
Current price: 800 CZK (34 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
Veselý rok
No.: 845Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:03
8x litoofset, 35,5 x 50,5 cm, nekompletní, vyd. Komenium, Praha 1949, vše značeno v tisku Josef Čapek, obálka opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Adam Kadmon
Literární Menu
No.: 846Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:04
kniha, 2018, Hravá knížka, kde si vyberete vlastní čtenářské menu z útvarů uvařených jen z těch nejvybranějších literárních jevů. S podpisem autora a poetickým překvapením uvnitř. Experiment v oblasti užitého umění.
Current price: 150 CZK (7 €)
Laura Hédervári
(1997)
Hlavně, aby to bylo blízko
No.: 847Auction price: 330 CZK (14 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:05
autorská kniha, 2024, náklad 100 ks, Autorská knížka, která vznikla jako diplomový projekt Laury Hédervári, studentky Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM.
Current price: 330 CZK (14 €)
Adolf Alex Jelínek
(1890-1957)
Ex libris
No.: 848Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:06
bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkových desek s autorovým podpisem na titulu.
Current price: 900 CZK (38 €)
.
Památce L. Marolda
No.: 849Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:07
kniha, 42 x 30 cm, vydala jednota umělců výtvarných v Praze, 1899, obsahuje 71 reprodukcí děl L. Marolda, ucházející stav
Current price: 300 CZK (13 €)
František Dvořák
(1920-2015)
Stopy
No.: 850Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:08
brožovaný sborník textů, z dobových dokumentů vybral a sestavil Ivan Hrdina, první vyání z roku 2000, č. 26
Current price: 100 CZK (5 €)
Chvála dřeva
No.: 851Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:09
tisk, 1994, 30 x 15 cm, katalog výstavy Chvála dřeva
Current price: 50 CZK (3 €)
Václav Junek
(1913-1976)
Petr Bezruč - Maryčka Magdónova
No.: 852Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:10
brož, 1936, 15,5 x 25 cm, vytištěno jako školní práce na podzim 1936 v dílnách Školy umeleckých remesiel v Bratislavě. Grafickou úpravu a litografované ilustrace provedl Václav Junek. Uloženo v papírovém obale, obal vybledlý, místy ohnuté okraje, the disciple of prof. J. Benda and J. Obrovsky, membe…
Current price: 200 CZK (9 €)
Václav Junek
(1913-1976)
Chvála nespokojenosti projevená a zapsaná Adolfem Branaldem
No.: 853Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:11
brož, 1973, 26,5 x 18 cm, vzadu podpis V. Junka a A. Branalda. Vydáno u příležitosti šedesátých narozenin akademického malíře Václava Junka. Soubor obsahuje 4 signované dřevoryty V. Junka. Vysadil a v ručním lisu vytiskl 110 výtisků Josef Cipra v Kladně. Tento má č. 2/110. Uloženo v papírovém obale.…
Current price: 200 CZK (9 €)
Karel Michl
(1898-1982)
František Halas - Chvíle setkání
No.: 854Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:12
brož, 1972, 20,5 x 14,5 cm, k 75. narozeninám spisovatele Karla Michla uspořádal a do tisku připravil Jindřich Hilčr, grafická úprava Jan Žbánek. Technický redaktor Karel Krch. Vydalo tiskové oddělení Albatrosu v Praze 1972 jako 4354. publikaci. Náklad 10 000 výtisků. Texty uloženy v papírovém obal…
Current price: 100 CZK (5 €)
Václav Junek
(1923-1976)
František Hrubín - Za hvězdné noci
No.: 855Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:13
brož, 1972, 27,5 x 19 cm, vydáno k prvému výročí básníkova úmrtí. Výtvarný doprovod V. Junek. Vysadil v počtu 50 výtisků n ručním tiskařském lisu Josef Cipra v Kladně. Výborný stav
Current price: 200 CZK (9 €)
Zdeněk Sklenář
(1910-1986)
Malířské dílo
No.: 856Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:14
katalog, 1977, 30 x 21 cm, vydáno krajskou galerií v Hradci Králové, 1977, the disciple of prof. A. Hofbauer and Z. Kratochvil at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, The Manes Association of Fine Artists, the group Balanc…
Current price: 200 CZK (9 €)
František Tichý
(1896-1961)
Frontispis sbírky básní Dítě tak samo R. I. Stevensona
No.: 857Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:15
suchá jehla, 10,5 x 7,7 cm, lehce zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The Czech Academy of Science and Arts
Current price: 1.200 CZK (50 €)
František Tichý
(1896-1961)
No.: 858Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:16
suchá jehla, 10,5 x 7,7 cm, lehce zažloutlý papír, výrazněji zažloutnutý horní okraj papíru, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The Manes Association of Fine Artists, The …
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Ludmila Jiřincová
Z ilustrací k básním F. Villona
No.: 859Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:17
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
No.: 860Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:18
Current price: 300 CZK (13 €)
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
No.: 861Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:19
Current price: 600 CZK (25 €)
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
No.: 862Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:20
Current price: 1.000 CZK (42 €)
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
No.: 863Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:21
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
No.: 864Auction price: 3.200 CZK (134 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:22
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.200 CZK (134 €)
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
No.: 865Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:23
Current price: 500 CZK (21 €)
Cyril Bouda
Jos. Hora: Máchovské variace
No.: 866Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:24
Current price: 200 CZK (9 €)
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion
No.: 867Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:25
Current price: 300 CZK (13 €)
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
No.: 868Auction price: 450 CZK (19 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela …
Current price: 450 CZK (19 €)
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
No.: 869Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:27
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Otakar Štorch-Marien
Vzkázání mojí milé
No.: 870Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:28
kniha, 19x15 cm, úprava Jos. Marek, ed. Aventium, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1919, 26 s., brožovaná, uvolněná vazba, titul na deskách mírně odtržen, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Zahradníček
(1905-1960)
Stará země
No.: 871Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 26. 11. 2024 09:29
kniha, 21,5x16 cm, první vydání, úprava B. Štorm, vydal Akord, Brno 1946, brož., 106 s., desky mírně zažloutlé a zašlé, listy uvolněné, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)