-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 293Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, il. B. Čermák, obálka V. Boukal, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 8. vydání, plpl. vazba, desky odřené, zašlé, lehce zkosený hřbet , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Tábor smůly
No.: 292Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, il. K.T. Neumann, vydal Jan Kobes, Praha 1940?, 148 s., plpl. vazba, prasklý hřbet, desky zašlé, stránky ohmatané, natržená s.15., na některých skvrny , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Jírů
(1910-1980)
Profily
No.: 291Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
12x fotografie, 18 x 13 cm, soubor pohlednic fotografií, vyd. Orbis, Praha, 1963, pův. obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav (Sláva) Štochl
(1913-1990)
Profily
No.: 290Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
12x fotografie, 18 x 13 cm, soubor pohlednic fotografií, vyd. Orbis, Praha, 1963, pův. obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdenko Feyfar
(1913-2001)
Profily
No.: 289Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
12x fotografie, 18 x 13 cm, soubor pohlednic fotografií, podpis Z. Feyfar na obálce, vyd. Orbis, Praha, 1963, pův. obálka, některé fotografie lehce poškrábané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Praga panoramica
No.: 288Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, v italštině, vydal Odeon 1992, 290 s., clpl. vazba s obálkou, obálka lehce natržená, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of K. Novak, member of The Manes Association of Fine Artists, constituent member of Fotoklub …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Jan Řezáč: Josef Sudek. Soubor 12 pohlednic - edice Profily
No.: 287Auction price: 5.000 CZK (209 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
album, 12 x samostatná fotografie a kontaktní snímek na přebalu Jos. Sudek, studie Jan Řezáč, fotografie J.S. na přebalu, 2. sv. edice Profily, vydala Orbis, Praha 1962, trojlist a soubor fotografií v přebalu, 13 x 17,5 cm, velmi dobrý stav fotografií, přebal lehce zašlý, kompletní!, Provenance: Ant…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Jan Řezáč: Sudek
No.: 286Auction price: 6.000 CZK (250 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 96 vyobr. v příloze, fotografie vybral J. Řezáč a Jos. Prošek, text anglicky, francouzsky, německy, portréty Jos. Sudka pořídil Jos. Prošek, úprava O. Menhart, vydala Artia, Praha 1964, téměř výborný stav, jen drobně opotřebené kraje obálky, ochranná folie, Provenance: Antiquarian Ostrovní, s…
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Tisk V. Preissiga
No.: 46Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
dvojlist, bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno Printed in Czechoslovakia, nedat., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
2x exlibris pro Vladimíra Franceva
No.: 45Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
2x ex libris, 11 x 12cm a 7,5 x 9,5cm, při okrajích lehce zahnědlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Nabídka k rozprodeji
No.: 44Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
lístek, s nabídkou V. Preissiga k rozprodeji zbylých výtisků alba bar. leptů, průsvitný papír Westminster typewriting Paper, 14x19 cm, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Máchovské variace
No.: 427Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
4 x litografie, 1944, 4 x cca 18,5 x 11,5 cm, vždy značeno dole v desce CB, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech
No.: 466Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt s portrétem autora ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ed. Symposion, sv. 27, ex. 120/500 na Japanu Banzay, pův. brož, 233s., zaprášené okraje listů, uvolněné archy, mírně zohýbané růžky, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of pro…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Paul Gauguin
No.: 465Auction price: 600 CZK (25 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryty vyzdobil J. Štursa, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1909, LII svazek Knih dobrých autorů (KDA), vignety vyzdobil a knihu přeložil J. Marek, úv. slovo M. Marten, clpl. převazba, 88s., zažloutlý papír, ušpiněné desky, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hana Dostálová
(1890-1981)
Předchůdci (Sborník současné francouzské literatury)
No.: 471Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, návrh vazby a úprava H. Dostálová, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1925, ex. 51/400 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 17, obs. texty či básně např. H. Barbusse, J.-R. Bloch, G. Duhamel, R. Rolland, J. Romains aj., pův. clkžn. vazba, 217s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
I. Wernisch, P. Rudolf, J. Hůla a V. Vokolek: Sonety
No.: 470Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor experimentálních sonetů čtyř autorů, vyd. nákladem vlastním?, 1990, podp. s věn. V. Vokolek na záložce, volné listy v pův. ob., nestr., ušpiněná ob., jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Charles-Louis Philippe: V městečku
No.: 472Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, osmi dřevoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 46/500 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 21, pův. clkžn. vazba, 102s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Československé legie v Rusku, malířské dokumenty
No.: 560Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 35 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři:J. Vlček, F. Parolek, M. Smolka, O. Matoušek, V. Nikodem, F. VikZiegelheim, J. Malý, J. Hartman, vyd. Památník odboje, Praha, 1922, velmi do…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Píseň Šalomounova
No.: 559Auction price: 10.000 CZK (417 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
8x suchá jehla, 1996, 32,5 x 21,5 x 3,2 cm, vše sign. DU V. Komárek, č. 64/100, Bibliofilské vydání biblického textu v jazyce českém, německém, anglickém a francouzském, na který vytvořil Vladimír Komárek osm suchých jehel ve formátu 23 x 14,5cm. Tištěno na ručně čerpaném papíru Jantar, jako 13. sva…
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku
No.: 565Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, sign. lept J. Konůpek, č. 41, přl. Emil Walter, vyd. L. Bradáč, Praha, 1919, pevná vazba, 67s., vazba opoteřbena, otlučené rohy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Alfred de Vigny: Smrt vlka
No.: 573Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25,5 x 18 cm, sign. dřevoryt J. Konůpek, vyd.Družstevní práce, České Budějovice, 1945, přkl. Karel Šafář, ex.: 18/250, volné archy v obálce, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Ketzek
(1906-1978)
Naši Svatí a Blahoslavení
No.: 572Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 47 x 33 cm, 12 sign. litografií F. Ketzek, předmluva S.M. Braito, Praha 1944, volné listy v org. karton. deskách, karton zašpiněn, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. H. Brunner, J. Benda
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Karlův most
No.: 571Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
10x litografie, 42,5 x 30 cm, 10x sign. litografie, autoři: Jiří Lacina, Vladimír Pokorný, Josef Procházka, vyd. Vátvarná škola, Praha, 1955, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Mádlo
(1934-2008)
Vracím se k tobě moje město
No.: 570Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
11x litografie, 41 x 60 cm, 11x sign. litografie Jiří Mádlo, vyd. Nástup, Pelhřimov, 1967, ex.: 190/200, volné listy v obálce, chybí litografie č. 11 a 13, obálka více opotřebena, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. Rada and V. Silovsky
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Book of Advice
No.: 577Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v angličtině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID6**4 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Francois Villon: Dvě balady
No.: 585Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the dis…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna
No.: 584Auction price: 8.000 CZK (334 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se čtyřmi původními lepty, 1989-90, 21 x 15 cm, vše sign. DU O. Kulhánek 90, č. 35/200, Bibliofilsky vypravený svazek přináší výbor z komorní lyriky předního představitele české literární dekadence. Zahrnuje ukázky ze všech autorových básnických sbírek (zazděná okna (1894), Sodoma (1895)…
Current price: 8.000 CZK (334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
No.: 583Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,7 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta A 168/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
No.: 582Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,6 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta B 190/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: ID6**4 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.
No.: 232Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED