• Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Karel Konrád: Robinsonáda

    No.: 902

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:00

    bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší

    No.: 903

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:01

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Lukavský

    (1924-1984)

    Dřevo a květiny

    No.: 904

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:02

    bibliofilie, úvod a podpis Vl. Thiele, podpis, jedenáct bar. dřevorytů a knižních značek Jar. Lukavský, Ex. 72/111, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Balas and V. Silovsky

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    M. Tyrš: Náš úkol, směr a cíl

    No.: 905

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:03

    bibliofilie, sign. orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava C.Bouda, studie a podpis L. Jandásek, vydavatelovo věnování a s podpisem v tiráži, tisk Kryl a Scotti, soukromým tiskem vydal Václav Janda, Nymburk 1931, pův. brož s přebalem, ex. 60/300, 32 s., velmi dobrý stav , Provenan…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kysela

    (1881-1941)

    K. Toman: Sluneční hodiny

    No.: 906

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:04

    bibliofilie, orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava Fr. Kysela, 2. sv. ed. Vinice, vydala knihovna Uměleckého Měsíčníku Skupiny výtvarných umělců, Praha 1913, pozdější převazba, 41 s., desky zašlé, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of …

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    M. Rutte: Ohnivá vlna (1920 - 1921)

    No.: 907

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:05

    Bibliofilie, obálka a viněta v titulu linoryt a úprava J. Marek, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, orig. brož, 55 s., stav velmi dobrý, listy mírně zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského

    No.: 908

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:06

    Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Večery v Bissone

    No.: 909

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:07

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    K.J. Erben: Kytice

    No.: 910

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:08

    bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Art…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    René Boylesve: Moje láska

    No.: 911

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:09

    bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé české šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    No.: 912

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:10

    bibliofilie, sign. mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připravil a textem uvedl V. A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., ruční papír Van Gelder Zonen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    L. Páleníček: Švabinský a hudba

    No.: 913

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:11

    bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil S. Urban

    (1903-1997)

    Jan Šnobr: Sedm vybraných básní

    No.: 914

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:12

    bibliofilie, tři barev. heliogravury a podpis v tiráži B. S. Urban, podpis básníka v tiráži, 8. svazek sbírky 7 vybraných básní, vydal a upravil F. J. Müller, Praha 1944, Ex. 233/350, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Majer

    (1882-1963)

    Božena Němcová: Kávová společnost

    No.: 915

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:13

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu A. Majer, úprava M. Kaláb, 2. sv. ed. Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1926, ex. 41/100, karton. vazba s pův. přebalem, 30s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Hynais and H. Sweger, constituent member of T…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 916

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:14

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    No.: 917

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:15

    bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    No.: 918

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:16

    bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of pr…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Křížová cesta

    No.: 919

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:17

    bibliofilie, 15x dřevoryt retušovaný bělobou (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder

    No.: 920

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:18

    kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    No.: 921

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:19

    bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra

    No.: 922

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:20

    bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    J. Knap: Réva na zdi

    No.: 923

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:21

    bibliofilie, 4x barev. dřevoryt a úprava J. Rambousek, podpis na patitulu J. Knap, 4. sv. II. řady Čeští belletristé, vydal Sfinx - B. Janda, Praha 1926, celokož. vazba se zlac. reliéfem na deskách, zlatá dekorativní linka na přídeští, zlac. ořízka, ex. 85/100, 112s., similijapan, vazba na hřbetě a…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta

    No.: 924

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:22

    bibliofilie, 12 barev. celostr. sign.(!) litografií a obálka K. Svolinský, za titulem 13 podpisů členů operního souboru v Brně, který operu uváděl a režiséra M. Wasserbauera a dirigenta Ant. Bulatky, typo M. Kaláb, vydala naklad. společnost Vesmír, Praha 1944, 61 s., brož, lehce zašpiněná, při okraj…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vzpomínky z Vietnamu

    No.: 925

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:23

    bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka at The State Graphic School in Prague, prof. F. Troster at The Academy of Arts, Architecture and Design in…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Zpověď Archipoetova (z Carmina burana)

    No.: 926

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:24

    bibliofilie, 4x sign. litografie P. Dillinger, přel. R. Mertlík, jako soukromý tisk pro své přátele k vánočním svátkům a novému roku 1947 vydal Rudolf Lužík, Praha 1946, volné listy v obálce, 18s., ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at Th…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Sonety o Praze

    No.: 927

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:25

    bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leo Kayser

    (1868-1933)

    Friedrich Hebbel: Meine Kindheit

    No.: 928

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:26

    bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Chvála slov. Sborník mladé práce

    No.: 929

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:27

    sborník, sign. linořez ve frotispisu a sign. linořez na obálce J. Liesler, sborník začínaajících lterátů mmj. Jos. Hiršal, J. Kotalík, P. Bojar, A. Vrbová, Fr. Vrba, J. Rumler aj., vydal Melantrich, Praha 1940 orig. brož, 180s., nerozřezáno, obálka při hřbetu poškozená a odřená, místy skvrnky, dobr…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil III. ročník

    No.: 930

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:28

    bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Český bibliofil V. ročník

    No.: 931

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 26. 11. 2024 10:29

    bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.