-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Prométheus
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 2005, 18,5 x 11,2 cm, sign. LD Oldřich Kulhánek 2005, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Věnec
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 1983, 54,5 x 43,5 cm, sign. PD Liesler 83, rám, č. 21/130, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu
-
Jiří Anderle
(1936)
Trilek (varianta s kresbou)
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
kombinovaná technika, lept, pastelky, 29,5 x 19,5 cm, sign DU Jiří Anderle, rám, č. 1/1, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v P…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Trávy
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 19,5 x 25,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 189/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Pan a dívka
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1987, 31 x 21 cm, sign. PD Ota Janeček 1987, pasparta, č. 60/100, na papíře skvrnky, mírně zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Tomáš Bím
(1946)
Sifon
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 1982, 53,5 x 36,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 82, rám, č. XXIV/XXXV, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Tomáš Bím
(1946)
Reservé Petangue
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 2003, 45 x 35 cm, sign. DU Tomáš Bím 03, rám, č. 9/65, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Olbram Zoubek
(1926-2017)
Postava dívky
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
zlacený reliéfní tisk, 31 x 18 (38,5 x 25) cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Olbram Zoubek
(1926-2017)
Žena
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
reliéfní tisk, 29,5 x 21 cm, sign. PD Olbram Zoubek, konzultováno s Nadačním fondem Kmentová Zoubek, papír místy prosvítá, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Trio
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 53 x 37,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Jezdec
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
barevný lept, 1967, 55 x 39,5 cm, sign. PD Načeradský 1967, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Gynekologická prohlídka
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 29 x 33,5 cm, sign. PD Načeradský 67, pravý dolní roh mimo tisk ohnutý, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 8.001 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Běžci
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 1967, 29,7 x 43 cm, sign. PD Načeradský 67, pro Načeradského malířský cyklus z roku 1967, který zobrazoval především náměty ze sportovního prostředí, se vžil název „běžci“. Tomuto vrcholnému projevu české nové figurace bylo věnováno již mnoho studií a ukázky z něj byly opakovaně předst…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá děvčátka
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tuš, papír, 1967, 43 x 29,7 cm, sign. PD Načeradský 1967, tato přípravná kresba k vrcholnému obrazu Jiřího Načeradského „Veselá děvčátka“, který je umístěn ve sbírce Galerie výtvarného umění v Ostravě, přináší představu o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu nám…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Za městem
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 32 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, levý horní roh ohnutý, pravý okraj 2x natržený (vše mimo tisk), žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 7.300 CZK (305 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Veselá doba
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 6.800 CZK (284 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 33 x 48,5 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 7/10, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 6.800 CZK (284 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
V parku
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 40 x 49 cm, sign. PD Načeradský 67, č. 2/8, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Na kohoutovi
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1967, 32,5 x 34,5 cm, sign. PD Načeradský 67, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Picasso
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1961, 24,8 x 31,5 cm, sign. PD Načeradský 61, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Studie k benátskému zátiší
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 10,5 x 16 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Exlibris KWB Pravda vítězí
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tužka, papír, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ile de Sein
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
suchá jehla, 1947/48, 5,8 x 10,4 cm, monogr. PD J.Z., rám, příloha časopisu "Okénko do dílny umělcovy" , Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Benátky
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lept, 1974, 9,7 x 14,9 cm, PD značeno v desce J.Z., rám, tisk k publikaci "Jan Zrzavý o sobě a přátelích", Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Máne…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Matyska
(1977)
Zelená noc
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2013, 30 x 39 cm, sign. vzadu Matyska, rám
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912)
Kostýmní návrh pro operu Salome
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
tempera, karton, 1957, 49,5 x 66,3 cm, sign. LD Liesler 1957, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafice, malbě…
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivana Lomová
(1959)
Po bitvě
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1995, 29,2 x 42,8 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, při dolním okraji uprostřed papír lehce natrhlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivana Lomová
(1959)
Hráz
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
pastel, papír, 1995, 50 x 65 cm, sign. DU Lomová 95, rám, Antikvariát Ostrovní, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Odaliska
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 28.800 CZK (1.200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2015, 30,5 x 39 cm, sign. NU A. Lamr 15, rám, vzadu na blindrámu autorsky název díla, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompi…
Aktuální cena: 28.800 CZK (1.200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Duhové hory
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvarel, papír, 1987, 32 x 45,5 cm, sign. NU A. Lamr 87, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu
-
Michael Rittstein
(1949)
Znepokojen hmyzem
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 290.000 CZK (12.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akryl, plátno, 2020, 95 x 80 cm, sign. DU M. Rittstein 2020, rám, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: na…
Aktuální cena: 290.000 CZK (12.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO