Jan Zrzavý
Studie k poslední večeři
No.: 326Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 21. 11. 2024 15:00
tužka, papír, 9 x 13,5 cm, monogr. PD J.Z., Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Jan Zrzavý
Studie medajlonků
No.: 325Auction price: 1.900 CZK (80 €)
tužka, papír, 10 x 19 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 1.900 CZK (80 €)
Antonín František Stehlík
(1921-1989)
Pohled
No.: 335Auction price: 50 CZK (3 €)
tisk, propiska, papír, 10,5 x 15 cm, srdečné pozdravy od přátel J. Zrzavého, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of Otakar Nejedlý and F. Šindelář
Current price: 50 CZK (3 €)
Jan Zrzavý
Obálka
No.: 334Auction price: 50 CZK (3 €)
tisk, tuš, papír, 10 x 15,5 cm, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 50 CZK (3 €)
Jules Verne
(1828-1905)
Patnáctiletý kapitán
No.: 360Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, 24 x 17,5 cm, il. H. Mayer, překlad V. Beneš-Šumavský, ed. Romány Jul. Vernea (malá řada), vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1927, pův. clpl. zdobená vazba, 341 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
František Hrubín
(1910-1971)
Torzo nocí
No.: 401Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, 17 x 12,5 cm, podpis F. Hrubín na titl. straně, r. 1967, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1967, pův. clpl. vazba s obálkou, 262s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel May
(1842-1912)
Vyznání. Spravedlnost pro Karla Maye
No.: 357Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, autobiografie a anketa, kresba na obálce Saša Schneider, překlad Fr. Schörpner, vydal Toužimský, Praha 1932, 350 s., plpl. vazba, na vazbě drobné flíčky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
Alfred Parent: Očistec končí Rájem pozemským
No.: 216Auction price: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 15 x 11 cm, 4x dřevoryt (včetně dvoubar. tit. listu) J. Váchal, vyd. Josef Florian, Strážnice na Moravě, 1912, tisk Kryl a Scotti, karton. vazba, 23s., vlastnické razítko na titl. straně, podpis majitele na obálce, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvo…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Tomáš Garrigue Masaryk
(1850-1937)
Podpis
No.: 343Auction price: 2.500 CZK (105 €)
rukopis, vlastnoruční podpis s datací na kartičce, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Leon Bloy
(1846-1917)
Syn Ludvíka XVI.
No.: 587Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, podepsal a vydal Jos. Florian, Stará Říše 1904, vytiskl Rudolf Válka, ex. 381/444, 205 s., clpl. převazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Poslední sloupové církve
No.: 586Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, překlad O.A. Tichý, 59. sv. Dobrého díla, vydala Stanislava Jílovská , Praha 1919, 171 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu natržená, pokrčená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Leon Bloy
(1846-1917)
Objevitel Globu, Služebník boží
No.: 588Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, předmluva Jules Barbey d´Aurevilly, reprodukce podobizny K. Kolumba, překlad Jos. Florian, 34. sv. Studia, Stará Říše 1911, vytiskl Rud. Válek, 300 výtisků, X s. předmluvy, 215 s., plpl. vazba, drobné skvrny na vazbě, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Jožka Baruch
(1892-1966)
Deset bezručovských novoročenek Jožky Barucha
No.: 778Auction price: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 10 sign. dřevorytů, úvodní viněta s iniciálami PB a autorská značka na obálce Jožka Baruch, úvodní text Š. Jež a ing. B. Pračka, vydal Kruh bibliofilů na Moravě, 1957, volné listy v obálce, ex. 32/100, dobrý stav velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. …
Current price: 600 CZK (25 €)
Vratislav Hofman
(1884-1964)
K.J. Erben: Svatební košile
No.: 777Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, kresba na deskách, nakladatelská viněta a 25 pérových kreseb v přílohách V. Hofman, vydal B.M. Klika, svázal Fr. Kadeřábek, 700 výtisků, 22 s. textu + 25 pérových kreseb v přílohách, karton. vazba, při okrajích lehce zašlá, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Marie Čermínová (Toyen)
(1902-1980)
Georg Buechner: Básník Lenz
No.: 776Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, titul. dvojstrana a 2 celostr. ilustrace Toyen, úprava Ant. Sochůrek, přeložil M. Drápal, vydal Jar. Podroužek, Praha 1942, 800 výtisků, 43 s., plpl. vazba s obálkou, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
František Muzika
(1900-1974)
V. Raffel: Tělové povídky
No.: 775Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, přednostní výtisk s podpisem a věnováním autora, fotomontáž na obálce a úprava Fr. Muzika, 170. sv. edice Aventinum, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1928, ex. 3/50 na lepším papíře, 68 s., brož., lehce zašpiněná při okrajích pokrčená obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 500 CZK (21 €)
František Kupka
(1871-1957)
Tvoření v umění výtvarném
No.: 774Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, titul. list a frontispis dle kreseb Fr. Kupky, z francouzského rukopisu přeložila Věra Urbanová, ed. Dráhy a cíle sv. 9, vyd. S.V.U. Mánes, Praha 1923, pův. brož, 210s., přesahy obálky místy pomačkané a poškozené, ob. zažloutlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of pr…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Jan Konůpek
Octavo Uzanne: Strašidla v knihách. Povídky pro bibliofily
No.: 773Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, frontispis, 6 ilustrací, viněta v titulu a na obálce J. Konůpek, vybral a přeložil M. Novotný, 26. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal J. Picka, Praha 1933, ex. 51/75, papír Pannekoek, 70s., volné listy v orig. papír. obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní,…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: ID3**3 History of bids
Jozef G. Cincík
(1909-1992)
Janko Kráľ: Ňeznáme básně
No.: 772Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, frontispis, ilustrace v přílohách a na deskách rytinou a úprava Josef Cincík, úplné vydání do té doby neznámých a nezveřejněných poetických prací básníka Janka Kráľa přepsaných z originálních rukopisů, tištěno hlubotiskem Neografie Turč. Sv. Martin, vydala Matica Slovenská, 1943, polopl…
Current price: 300 CZK (13 €)
Martin Benka
(1888-1971)
Andrej Sládkovič: Detvan
No.: 771Auction price: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, 24 kreseb úhlem v přílohách a obálka M. Benka, reliéf na deskách a úprava Josef Cincík, bibliofilské vydání, tištěno hlubotiskem Neografie Turč. Sv. Martin, vydala Matica Slovenská, 1943, polopl. vazba s ob., 90 s., obálka při okrajích lehce opotřebená, velmi dobrý stav, Provenance: Ant…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID3**9 History of bids
Různí autoři
K 150. výročí zveřejnění vynálezu litografie a kamenotisku 1798 - 1948
No.: 768Auction price: 300 CZK (13 €)
brož, litografie ve frontispise M. Švabinský, litografie na obálce K. Svolinský, litografie K. Müller, kamenotisk V. Fiala a litografie E. Kotrba, obsahuje příspěvky zaměřené jak historicky tak na využití litografických technik v moderních podmínkách polygrafie 20. století, vydal ROH, Praha 1948, 11…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
Eva Bednářová
(1937-1986)
Ivan Sergejevič Turgeněv: Přízraky
No.: 770Auction price: 2.800 CZK (117 €)
bibliofilie, 5x lept a podpis v tiráži E. Bednářová, úprava J. Šváb, překlad Jar. Hulák, vyd. Mladá fronta, Praha 1978, 9 sv. ed. Blíženci, 300 výtisků, 48 s., volné listy v orig. papír. přebalu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Strnadel …
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Cyril Bouda
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
No.: 769Auction price: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 5x litografie a podpis v tiráži C. Bouda, úprava J. Rathouský, překlad Zd. Psůtková, vyd. Mladá fronta, Praha 1977, 6 sv. ed. Blíženci, ex. 279/300, 37 s., volné listy v orig. papír. přebalu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela…
Karel Němec
Legenda o svatém Kiliánu knihomilovi
No.: 767Auction price: 1.200 CZK (50 €)
bibliofilie, barev. dřevoryty na titulu, v přílohách, iniciály a viněty, písmo a úprava K. Němec, přeložil a vydal O. F. Babler, Olomouc 1927, volné listy v papírových deskách, 50ex., nestr. (14), ruční papír Zanders, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Karel Müller
(1899-1977)
A. S. Puškin: Piková dáma
No.: 766Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, podpis s věnováním na patitulu, sign. litografie na obálce, 4 sign. litografie v příloze K. Müller, úprava M. Kaláb, zakázková vazba knihařství Brož, obálka vevázána vzadu, 7. sv. edice Malá veledíla, vydal V. Šmidt, Praha 1946, polokož. vazba, 54s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian …
Current price: 400 CZK (17 €)
Cyril Bouda
Sv. Čech: Ve stínu lípy
No.: 765Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, sign. barev. litografie v titulu a 8 barev. litografií v přílohách C. Bouda, úprava M. Kaláb, vydala Topičova edice, Praha 1940, polokož. vazba, 10 listů, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of …
Current price: 500 CZK (21 €)
Klára Bočkayová
Jiří Olič: Letní romance
No.: 764Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Ludmila Jiřincová
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
No.: 762Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Prove…
Current price: 400 CZK (17 €)
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
No.: 758Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 757Auction price: 2.800 CZK (117 €)
bibliofilie, 35 černobílých dřevorytů Josef Váchal, úprava Oldřich Menhart, vydání řídil Jan Blahoslav Čapek, 7. sv. edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, volné listy v deskách, 64s., similijapan, ex. 873/1001, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A.…