• Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a raketa - titulek

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 04. 06. 2020 18:15

    kvaš, akvarel, papír, 10 x 14 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy …

    Aktuální cena: 1.201 CZK (43 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a raketa - titulek

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 04. 06. 2020 18:16

    tužka, akvarel, papír, 10 x 14 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a krab - titulek

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 04. 06. 2020 18:17

    tuš, kvaš, papír, 10 x 14 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy pro …

    Aktuální cena: 1.001 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Bratři v triku - titulek

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 04. 06. 2020 18:18

    kvaš, papír, 10 x 14 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy pro děti …

    Aktuální cena: 1.301 CZK (47 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Ludvík Páleníček

    (1904-1991)

    Pampelišky

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 80 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:00

    kniha, ilustrace A. M. Macourek, vydala národní správa nakladatelství Hejda & Zdroj, Mladá Boleslav 1947, 5000 výtisků, 81 s., poloplátěná vazba, okraje a rohy vazby lehce poškozené, zažloutlá, při okrajích pokrčená, potrhná, slepená obálka, místy skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marcel Hudec

    Pohádky o sedmi věžích

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:01

    kniha, ilustrace Zd. Hampejs, vydalo Evropské vydavatelstvo, Praha 1946, edice JITRO, knihovna mládeže, 5500 výtisků, 128 s., poloplátěná vazba bez obálky, lehce zašpiněná, místy odřená vazba, zažloutlé některé ohmatané listy, jeden roztržený list (str. 13), zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    J.V. Sládek: Sládek dětem

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:02

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal Melantrich, Praha 1943, nestr., poloplátěná vazba bez obálky, vazba lehce rozvolněná, desky při okrajích lehce odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    V.B. Třebízský: Národní pohádky a pověsti

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:03

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal F. Kosek, Praha 1946, 91 s., poloplátěná vazba s obálkou, obálka při okraji roztržená, slepená, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze, poté prof. W. Nowaka na AVU tamtéž, člen SVU Mánes a SČVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID2**3 Historie příhozu

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Fr. Kučera: Perníková chaloupka

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:04

    kniha, vzácné, ilustrace R. Adámek, vydala Henclova tiskárna a nakladatelství, Praha 1945, nestr., kartonová vazba, ohmatané listy, některé kresby vybarvené, vzadu vazba zašpiněná, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ženíška na AVU v Praze, člen uměleckého sdružení Sursum a SVU Myslbek

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Michálek

    Lidé a loutky

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:05

    kniha, 45 původních dřevorytů Fr. Michálka, vydal Vítězslav Majer, Hradec Králové 1944, 79 s., poloplátěná vazba bez obálky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Artuš Schneiner

    V.J. Lounek: Kočičky

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:06

    kniha, ilustrace A. Schneiner, vydal Alois Hynek, Praha 1931, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, lehce zašpiněná vazba, zažloutlé, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • L. Bílá

    Prázdniny

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:07

    kniha, ilustrace E. Černá, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1933, 42 s., poloplátěná vazba, lehce zašpiněná vazba, prasklá předsádka, zažloutlé, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Černý - Klatovský

    (1919-1997)

    Jarmila Kaslová: Tulák Kváček

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:08

    kniha, ilustrace J. Černý - Klatovský, restaurováno, vydalo nakladatelství B. Smolíková - Mečířová, Praha 1943, 23 s., poloplátěná vazba, mírně odřené rohy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • J. Jerza

    Sněhurka a sedm trpaslíků

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:09

    kniha, ilustrace Fr. Smatek, vydalo nakladatelství Zmatlík a Palička, Praha 1944, nestr., poloplátěná vazba, zašpiněná vazba, vypadlé listy, zažloutlé, ohmatané stránky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bidlo

    (1895-1945)

    Vladimír Thiele: Třesu, třesu z rukávu

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:10

    kniha, ilustrace Fr. Bidlo, restaurováno, vydalo nakladatelství Rudolfa Kmocha, Praha 1945, nestr., plátěná vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Mates

    (1881-1966)

    Jan Jelínek: Kytička poupat

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:11

    kniha, ilustrace R. Mates, restaurováno, vydal Zápotočný a spol., Praha, 61 s., poloplátěná vazba, lehce zašpiněné desky, ohmatané listy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Říkám, říkám říkadlo

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:12

    kniha, vydalo nakladatelství K. Synek, Praha 1947, 5500 výtisků, nestr., poloplátěná vazba, prasklá vazba, vypadlé listy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojta Merten

    Pohádky z Kašpárkova ranečku

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:13

    kniha, ilustrace F. Fiala, vydal Melantrich, Praha 1929, 118 s., poloplátěná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Alena Klugarová: Sluníčkova dobrodružství

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:14

    kniha, ilustrace V. Kubašta, restaurováno, vydal nakladatel Gustav Voleský, Praha 1944, 95 s., plátěná vazba, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Souček

    Lilly Hodáčová: Naše říkanky

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:15

    kniha, kresby P. Souček, vydalo nakladatelství PAMIR, Praha 1946, nestr., poloplátěná vazba, při okrajích a místy odřené desky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:16

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 1. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1968, 100 000 výtisků, 32 s., brož., obálka zašpiněná a potrhaná, listy lehce zašpiněné, ohnuté rohy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki II.

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:17

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 75 000 výtisků, 32 s., brož., na obálce skvrny, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Vladimír Kýn

    (1923-2004)

    Jiří Binek: Made in Popletov

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:18

    sešit, vydala Mladá fronta, 2. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1969, 48 s., brož., zašpiněná a potrhaná obálka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Vojtěch Steklač: Boříkovy lapálie

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:19

    sešit, napsal V. Stekač, ilustrace V. Renčín, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 64 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Byli jednou dva pejsci

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:20

    sešit, vydal Albatros, Praha 1970, 50 000 výtisků, 16 s., brož, drobné skvrny na obálce, jinak výborný stav, Antikvariát Ostrovní, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Nápady kuřete Napipi

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:21

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1969, nestr., brož, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Kapitán Animuk loví v Africe

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 450 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:22

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1971, 45 000 výtisků, 16 s., brož, uvolněné listy, ohnuté rohy obálky, Antikvariát Ostrovní, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 450 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Kapitán Animuk opět loví v Africe

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:23

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1972, 35 000 výtisků, 16 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Wilhelm Busch

    Žerty, šprýmy - taškařiny

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:24

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1971, nestr., brož, na obálce drobné skvrny, jinak výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Sutějev

    Pifova nová dobrodružství

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 14:25

    sešit, z francouzských materiálů zpracovali Jevgenija Žukovskaja a Miriam Astrachan, kresby V. Sutějev, český text Ivo Štuka, vydalo nakladatelství Progress, 1970, nestr., brož, některé listy popsané tužkou, obálka při okrajích pokrčená, místy drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook