-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Akt - Černé na Bílém
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
muchláž, 1979, 28 x 24 cm, sign. PD J. Kolář 79, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let se …
Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Stretti
(1967)
Pod lampou
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, plátno, 2017, 67 x 54 cm, sign. zezadu Stretti 2017, absolvent pražské AVU, žák prof. Františka Hodonského a prof. Karla Malicha
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Na dvorku
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, karton, 1906, 36 x 46 cm, sign. PD LKuba 06, rám, velmi vzácná autorova žánrová malba se sociálním motivem charakterizujícím českou vesnici na přelomu století, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Bez názvu
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
kvaš, ruční papír, 1996, 59 x 41,5 cm, sign. DU I. Ouhel 96, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Ortel
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1990, 42 x 59 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 90, rám, č. 87/100, Jiří Šalamoun byl český výtvarník, ilustrátor a autor kreslených filmů a plakátů. Jeho známým dílem je kreslený Maxipes Fík. Kromě knihy se podílel i na animovaném seriálu, uváděném zejména v televizní sérii večerníčků, žák pro…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Srpen
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tužka, papír, 30 x 41,5 cm, sign. PD a LD L. Jiřincová, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Smetana
(1918-1998)
Montrogue v dešti
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 23.000 CZK (959 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
suchá jehla, akvarel, 16 x 24,5 cm, sign. PD Jan Smetana 1946, č. 12/20, byl významný český moderní malíř a grafik. Byl členem skupiny 42, dále byl členem Výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, později se stal členem skupiny 58. V roce 1936 začal studovat …
Aktuální cena: 23.000 CZK (959 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Variace na Vallottona
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
koláž, 1962, 21 x 29 cm, monogr. PD JK 62, rám, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Anderlová
(1977)
Indián
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2014, 50 x 70 cm, sign. vzadu Anderlová , absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Victor Vasarely
(1908-1997)
Kompozice
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
serigrafie, 65,5 x 65 cm, sign. PD Vasarely, č. 173/275, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve sn…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Venuše
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 2012, 40 x 50 cm, sign. PD Načeradský 2012, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých stylech i v…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Jozef Danglár Gertli
(1962)
Franz Kafka, Proměna
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
giclée print, 39,3 x 57 cm, sign. PD Jo.Gerli Danglár, č. E.A.
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Franta
(1962)
Big Love, no Morality
Položka č.: 281Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, papír, 2014, 46 x 64,5 cm, PD monogr. R. F., Žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresionismu, pop-artu i americké a evropské malby 80. let. V době studií na AVU umělec projevil zaujetí pro fotografování a začal fotografov…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
John Speed
(1552-1629)
Mapa Čech
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
mědiryt, kolorovaný, 1626, 43 x 52,5 cm, rám, papír místy pokrčený a natržený
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Květen
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akvarel, tužka, papír, 27,5 x 39 cm, sign. PD a LD L. Jiřincová, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Běžec/Nahý muž
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, dřevotříska, 1979, 52 x 76 cm, sign. PD Načeradský 79, oboustranný obraz, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let, který vytvářel obrazy malované podle fotografických předloh z denního tisku, především se sportovní tematikou. K expresivní figurativní …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Desatero přikázání
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
stříbro, 48,7g čistého stříbra, 1975, adjustováno v plexiskle, 10 x ag medaile (celkem 487g ag), ryzost 999/1000, rozměr objektu 2x 18 x 13 x 4,5 cm, plexisklo místy poškrábáno, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Chadima
(1923)
Klášterní ulička
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
sololit, tempera, tužka, 2019, 24 x 19,5 cm, sign. PD Chadima, rám, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Veselý
(1935-2015)
Bez názvu
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tuš, běloba, kombinovaná technika, papír, 1986, 20,5 x 29 cm, sign. PD A. Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tereza Bulisová
(1989)
Spring feelings
Položka č.: 268Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
akryl, kombinovaná technika, 2021, 80 x 60 cm, sign. vzadu Tereza Bulis
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kristián Kodet
(1948)
Spojené oči
Položka č.: 259Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, deska, 1995, 23 x 28 cm, sign. PD Kristian Kodet 95, rám, studium na Akademii des Beaux Arts v Bruselu
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu
-
Jan Švankmajer
(1934)
Bilderlexikon - Nesoustavná anatomie č. 1
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, ručně kolorovaná, 2024, 43,5 x 28,2 cm, sign. PD Švankmajer J. 2024, rám, č. 47/50, český režisér, výtvarník a animátor. Studoval scénografii na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze v Křižovnické ulici u prof. Richarda Landera a obor režie a scénografie na katedře loutek Divadelní fak…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Obludy
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 40 x 41,6 cm, sign. PD ABorn, č. 21/75, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marc Chagall
(1887-1985)
Anděl
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
litografie, 1956, 35 x 25,5 cm, rám, z cyklu Bible, soupis Mourlot - The litographs of Chagall č. 120, str. 153. Původní grafický cyklus k Bibli vytvořil Marc Chagall v roce 1956. Autor v tomto díle zastává pozici básníka, který je obdařen vyjímečným citem pro barvu - zobrazoval snový svět, v němž …
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Hubatka
(1960)
Slepý anděl
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 100 x 115 cm, sign. LD Hubatka
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Jelínek
(1930)
Tristan s Tod
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
barvené křídy, papír, 2003, 55,8 x 42 cm, sign. DU O. Jelínek 2003
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Ležící Vlasta
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, překližka, 74 x 115 cm, sign. PD Dillinger, malba místy poškozena, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Stařena čtoucí knihu
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, plátno, 30,5 x 25 cm, rám
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Veselý
(1935-2015)
Židle
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
tužka, běloba, kombinovaná technika, papír, 29,5 x 20,5 cm, sign. PD A. Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
David Burliuk ?
První sníh
Položka č.: 307Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 26. 09. 2024 15:00
olej, sololit, 22 x 25 cm, sign. PD Burliuk, rám
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO