Dražené položky
SEZNAM AUTORŮ-
Arno Nauman (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
Položka č.: 1231Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:15
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Krčma (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
Položka č.: 1232Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:16
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kay Heinrich Nebel (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
Položka č.: 1233Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:17
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eduard Milén (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1891-1976)
Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení
Položka č.: 1234Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:18
bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtva…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 1235Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Jiroudek (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1914-1991)
Č. Berka: František Jiroudek
Položka č.: 1236Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:20
kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
Položka č.: 1237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:21
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1901-1984)
Jos. Hora: Máchovské variace
Položka č.: 1238Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:22
kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1914-2002)
G. A. Bürger: Baron Prášil
Položka č.: 1239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:23
kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1871-1951)
Endymion
Položka č.: 1240Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:24
bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Štáfl (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1884-1945)
Oskar Wilde: Slavík a růže
Položka č.: 1241Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:25
kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, studium na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
Položka č.: 1242Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
Jedenáct grafických listů
Položka č.: 1243Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1877-1962)
Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů
Položka č.: 1244Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:28
bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Žemlička (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1934)
Francois Villon: Balady
Položka č.: 1245Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:29
bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Konstantinová (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
Položka č.: 1246Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV, žákyně prof…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan C. Vondrouš (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
Položka č.: 1247Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 1248Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
Položka č.: 1249Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, čl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
Položka č.: 1250Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:34
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1877-1962)
Jaromír Rašín: Kleopatra
Položka č.: 1251Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:35
bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
Položka č.: 1252Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠU…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Gross (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
Položka č.: 1253Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:37
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1877-1962)
Ruská láska
Položka č.: 1254Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:38
bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Michl (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1901-1977)
Petr Bezruč: Já
Položka č.: 1255Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:39
bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Richard Marek (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
Položka č.: 1256Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emmerich Alois Hruška (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
Položka č.: 1257Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:41
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šerých (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
Položka č.: 1258Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:42
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
Položka č.: 1259Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:43
Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler (Bibliofilská aukce (211. Aukce) - online část)
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
Položka č.: 1260Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO