• Cyril Bouda

    J. Seifert - Píseň o Viktorce

    Položka č.: 904

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:30

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Miloslav Fábera - O skrytém mudrci

    Položka č.: 905

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:31

    bibliofilie, 24 x 16,5 cm, 1x sign. Heliogravura Z. Seydl, Rudolf Kmoch, Praha, 1944, Klub 777 bibliofilů, Sv. 13, ex.115/?, orig. brož, vazba svázaná lýkovým provázkem, 40s., skvrna na vazně, lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kys…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Pražské kašny

    Položka č.: 906

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:32

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Václav Rabas 1908 - 1941

    Položka č.: 907

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:33

    kniha, 30,5 x 22 cm, 1x sign. suchá jehla V. Rabas, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1942, pův. pevná vazba s obálkou, 800s., vlastní knižní blok dobrý, přebal opotřebený v krajích otřepený, desky mírně rozevřené, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Svolinský

    Novotný Silvan Karel - Hory smutku

    Položka č.: 908

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:34

    kniha, 22 x 15 cm, kresby K. Svolinský, typografie K. Novák, ex:45/300, podpis autora v tiráži, edice Ratolest, pův. celokožená vazba, 53s., v kart. pouzdře, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SV…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Drahoňovský

    (1877-1938)

    Sochař a glyptik

    Položka č.: 909

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:35

    kniha, 29 x 23 cm, 1x sign. bar. heliogravura ve frontispise, 3x čb. heliogravura, vyd. Vladimír Žikeš, Praha, 1937, pův. vazba, 166s., přebal mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Český ráj

    Položka č.: 910

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:36

    bibliofilie, 30 x 21 cm, 32 bar. dřevorytů, vyd. nakladatelství KNV Liberec, 1954, nákl. 1000 výtisků, volné listy v obálce, obálka potrhána jinak pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající čl…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Bukhara monuments

    Položka č.: 911

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:37

    bibliofilie, 29 x 36,5 cm, 5x bar. litografie, volné listy v obálce, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Alt - Berlin

    Položka č.: 912

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:38

    volné listy, 39,5 x 31 cm, 10x sign. lept, motivy z Berlína, ex. 21/75, volné listy v clpl. deskách, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Hudba sbližuje národy

    Položka č.: 913

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:39

    bibliofilie, 21 x 15 cm, 2x sign. Ocelorytina J. Švengsbír, Vyd. Supraphon, Praha 1980, ex. 156/200, ruční papír z Velkých Losin, vázáno nití a volně vložené do obálky, 19s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 914

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:40

    bibliofilie, 21 x 15,5 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, edice Lyra Pragensis, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 117/200, šitá brož. s přebalem, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, čle…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Pavelka

    (1894-1948)

    Rudolf Medek - Víno

    Položka č.: 915

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:41

    bibliofilie, 20 x 14 cm, 3x lept F. Pavelka, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1928, podpis Medek a Hladký v tiráži, ex:142/150, ruční papír, šitá brož s obálkou, 19s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Preislera a M. Švabinského na pražské Akademii

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Švengsbír

    (1921-1983)

    Grafika

    Položka č.: 916

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:42

    katalog, 21 x 15 cm, 1x přiložená sign. ocelorytina, podpis autora na titl. straně, vyd. ČSVU, Praha, 1959, pův. brož, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Michl

    (1901-1977)

    J. S. Machar - Dvacet pohlednic z Kysiblu

    Položka č.: 917

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:43

    bibliofilie, 20,5 x 13,5 cm, 1x bar. Sign. Linoryt F. Michl, podpis Machara na první straně, vyd. V. J. Krýsa, Plzeň, 1931, ex.19/30, pův. brož s obálkou, 26s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Prague

    Položka č.: 918

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:44

    kniha, 29,5 x 20,5 cm, 40x barevný dřevořez, razítko s německou orlicí a svastikou na titl. straně a v textu, vyd. Orbis, Praha, 1931, pevná clpl. vazba, 95s.,, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající …

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Bondan Lacina

    (1912-1971)

    F. M. Dostojevský - Zbožná sebevražda

    Položka č.: 919

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:45

    bibliofilie, 21,5 x 13,5 cm, 1x sign. suchá jehla Bohdan Lacina, vyd. Pour, Praha, 1947, ex.79/170, volné složky v pův. pap. ob., 78s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Kunštátský

    Čeští knihtiskaři novojičtí

    Položka č.: 920

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:46

    bibliofilie, 20,5 x 13 cm, úryvek z českého života v Novém Jičíně. Nový Jičín, soukromý tisk, 1931, vytiskli a vydali Kryl a Scotti v Novém Jičíně, ex: 37/400. Pův. brož., 42s.,dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Michael Florián

    (1911-1984)

    Lidové legendy o bretaňském kajícníku Petru Le Gouvello de Kerioletovi z kraje aurayského sebrané od vikomta Hyppolita Le Gouvello

    Položka č.: 921

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:47

    bibliofilie, 20,5 x 13 cm, 1x bar. dřevoryt ve frontispise M. Florián, podpis výtvarníka na předsádce, dřevoryty v textu, vyd. Dobré dílo sv. 145, Strá Říše, 1946, ex: 36/200, šitá vazba v obálce, 42s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Michael Florián

    (1911-1984)

    L. Bloy - Obležení Rhodu

    Položka č.: 922

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:48

    bibliofilie, 15 x 9 cm, 1x dřevoryt ve frontispisu a 2x v textu M. Florián, vyd. K Vánocům, Stará Říše, 1946, podpis výtvarníka v tiráži, ex:46/170, volné složky v obálce, 26s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Michael Florián

    (1911-1984)

    A. Arnoux - Legenda o Cidu Campeadorovi

    Položka č.: 923

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:49

    bibliofilie, 17,5 x 11 cm, 26x bar. linoryt M. Florián, Dobré Dílo, Stará Říše, 1935, podpis nakladatele Josefa Floriána v tiráži, ex:15/100, pův. brož, 107s., lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E. A. Poe - Havran

    Položka č.: 924

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:50

    bibliofilie, 28 x 20 cm, vydání shrnuje oba ilustrační doprovody k básni E.A. Poea Havran, Nakladatelství československých výtvarných umělců, Praha, 1963, 2x sešit s volnými listy v původní kartonové obálce; maršovský papír, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K.…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Hrubín

    (1910-1971)

    Srdečný dík za vzpomínku k mé šedesátce

    Položka č.: 925

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:51

    papír, 21 x 15 cm, rukopis a podpis F. Hrubín, r. 1970, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Bedřich Housa

    (1926-2020)

    Johann Sebastian Bach

    Položka č.: 926

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:52

    bibliofilie, 15 x 10,5 cm, 6x čísl. a sign. ocelorytina B. Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, Lyra Pragensis, ex: 67/200, volné listy v koženém pouzdře, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Karlův most

    Položka č.: 927

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:53

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Bohumil Stanislav Urban

    (1903-1997)

    Václav Renč - Portrét Milenky

    Položka č.: 928

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:54

    bibliofilie, 29 x 22 cm, 3x sign. lept B. S. Urban, vyd. F. Rybář, Blansko, 1993, ex. 33/60, ruční papír, volné archy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, F. Thieleho, F. Kupky a K. Krattnera na AVU v Praze, studium dějin umění a estetiky na FF UK, zakládající člen a předseda …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Různí autoři

    Soubor Polské grafiky

    Položka č.: 929

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:55

    bibliofílie, 1948, vydáno u Eduarda Stichnota. Potsdam, 1948, lehce zažloutlý papír, obálka poškozena

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Small Pike

    Umění vtipu a pohybu (Allegorie k operám a operetám)

    Položka č.: 930

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:56

    soubor 46 tisků, 1932, soukromý tisk, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, obálka poškozena

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Josef Habel

    (1823-1873)

    Soubor vyobrazení dravých ptáků

    Položka č.: 931

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:57

    7 x litografie, rozměr A3 cm, všechny značeny DU: Kresl. Lithographie a Barvotisk od Jos. Habel v Praze, některá vyobrazení se opakují, zažloutlé, při okrajích zašpiněné papíry, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Augusto Grossi

    (1835-1919)

    Ilustrace IL Papagallo

    Položka č.: 932

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:58

    litografie, 33,8 x 55,3 cm, zažloutlý, uprostřed přeložený papír, zadní strana potištěna, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Augusto Grossi

    (1835-1919)

    Ilustrace IL Papagallo

    Položka č.: 933

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:59