• Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Život v poklusu

    Položka č.: 837

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:00

    kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Entdeckung der Erde

    Položka č.: 838

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:01

    kniha, 16,5 x 11 cm, 1 svazek, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, na titl. Listě razírko NSDAP, převazba, 324s, lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die großen Seefahrer

    Položka č.: 839

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:02

    kniha, 16,5 x 11 cm, 2. svazky, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, 1881, pův. clpl. Vazba, 315 + 328s, u prvního svazku odřený hřbet, fleky na vazbě, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ein Kapitän von fünfzehn Jahren

    Položka č.: 840

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:03

    kniha, 16,5 x 11 cm, 2. svazky, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, 1880, pův. clpl. Vazba, 247 + 270s, opotřebená vazba s fleky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die 500 Millionen der Begum

    Položka č.: 841

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:04

    kniha, 16,5 x 11 cm, 1 svazek, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, 1880, pův. clpl. vazba,252s., opotřebená vazba , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jules Romains: Psyché 2. díl: Bůh těl

    Položka č.: 842

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:05

    kniha, titulní list a vazba K. Teige, vydal R. Škeřík, Praha 1931, 49. sv. edice Symposion, Ex. 301/400, Simili - Japan, 195 s., celopl. vazba se zlaceným reliéfem, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    Položka č.: 843

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:06

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Umělý člověk

    Položka č.: 844

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:07

    kniha, úprava K. Teige a O. Mrkvička, 4. sv. Lidové knihovny Aventina, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1924, 58 s., při okrajích lehce pokrčená obálka, poškozen hřbet, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jar. Seifert: Hvězdy nad Rajskou zahradou

    Položka č.: 845

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:08

    kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, edice Dobrá četba, vydal Pokrok, Praha 1929, orig. brož., 68s., ob. při horním kraji pokrčená, malý úbytek v dolní části hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    R. Saudek: Experimentální grafologie

    Položka č.: 846

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:09

    kniha , obálka J. Čapek, ilustrace v příloze, vydalo Aventinum, Praha, 1928, brož, 430s., flíčky při krajích listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Thiele: Josef Čapek a kniha

    Položka č.: 847

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:10

    kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny v…

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    Louis Adamič – Večeře v Bílém domě

    Položka č.: 848

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:11

    kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.

    Položka č.: 849

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:12

    kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    A. Zweig: Nastolení krále

    Položka č.: 850

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:13

    kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Muzika

    (1900-1974)

    I. Erenburg: Bouřlivý život Lazika Rotschwanze

    Položka č.: 851

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:14

    kniha, úprava a obálka Fr. Muzika, ed. Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, brož, 220s., obálka při krajích nepatrně poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Městečko, kde se zastavil čas

    Položka č.: 852

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:15

    kniha, ob. koláž Jiří Kolář, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 152 s., brož., lehce poškozený hřbet a pokrčený roh obálky jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Kaplan

    (1928)

    Mocní a bezmocní

    Položka č.: 853

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:16

    kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka,  úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    90 (sborník básní a grafik pro prof. Františka Dvořáka k devadesátým narozeninám)

    Položka č.: 854

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:17

    bibliofilie, 5x suchá jehla (A. Antonová, K. Beneš, D. Benešová, M. Janáček a H. Tesařová), 2x lept (J. Kábrt, J. Šindler), 1x komb. technika R. Karpaš a 1x akvatinta J. Švihla, básně s podpisy autorů J. Hrubý, L. Kundera, Fr. Novotný, J. Štroblová a J. Žáček, vyd. Josef Vinklát, Liberec, 2010, ex. …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Jules Lemaitre: Dvanáct povídek na okraj starých knih

    Položka č.: 855

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:18

    bibliofilie, čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A.…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 856

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:19

    bibliofilie, třemi lepty se suchou jehlou vyzdobil J. Šerých (vše signováno), k 50. výročí básníkovy smrti vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vyd. PNP, Praha, 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 72s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J.…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Sborník k 70. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně

    Položka č.: 857

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:20

    bibliofilie, 8x grafický list (Mir. Bravenec, Vl. Drápal, Zd. Fuksa, D. Janoušek, A. Mikulka, M. Pytlová, P. Rudolf a H. Tomášková-Willmannová), vše signováno, ex. 82/100, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 858

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:21

    bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Šnobr: Růže a smrt

    Položka č.: 859

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:22

    bibliofilie, dřevoryt a úprava J. Trnka, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, sv. 6, listy svázané nití v obálce, 29s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1974 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 860

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:23

    bibliofilie, 2x dřevoryt (O. Čechová a Vl. Komárek), 2x linoryt (R. Lander a M. Nováček), 1x bar. linoryt (M. Houra) a 1x komb. technika (J. Kaiser), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1974, 500 výtisků, obs. dva sešity s texty různých autorů, 31s., v pův. obálce, velmi dobrý stav…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Želejov

    Položka č.: 861

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:24

    bibliofilie, 2x dřevoryt Vl. Komárek, 2x litografie J. Uiberlay a 1x linoryt P. Sukdolák (vše sign.), k 60. narozeninám J. Uiberlaye vyd. V. Mikule, K. Samšiňák a J. Vitáček, několik textů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rudolf Medek: Honolulu

    Položka č.: 862

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:25

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu a 7x kresba v textu T.F. Šimon, podpis autora v tiráži, podpis M. Kalába (typ. úprava) na patitulu, vyd. nákladem autorů, Praha, 1932, ex. 198/240 na ručním papíře Pannekoek, sešit s obálkou, 21s., přesní strana obálky mírně ušpiněna, jinak velmi pěkný stav…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Malé radosti

    Položka č.: 863

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:26

    kniha s podpisem, podpis s věnováním J. Hrubému L. Kundera, vyd. Zlevněné zboží, ex. 9/200, pův. brož, 125s., na hřbetu poškozená obálka, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Svatek

    (1930-1973)

    Za život radostný

    Položka č.: 864

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:27

    bibliofilie, 13x sign. linoryt R. Svatek, vyd. Krajské nakl., Plzeň, 1958, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    10 ExLibris SSPE Brno 2001

    Položka č.: 865

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:28

    soubor exlibris, obs.: 3x dřevoryt M. Bravenec, P. Hloušek a A. Odehnalová, 3x lept Z. Fuksa, J. Neuwirt, A. Odehnal, 2x litografie Z. Höhmová, J. Ondrušová-Wünschová, 1x linoryt V. Tesař a 1x bar. dřevoryt H. Tesařová-Marečková; vše signováno, ex. 136/150 výtisků pro účastníky sjezdu SSPE, Brno, 20…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jarmila Přibylová

    (1957)

    Z pohádek B. Němcové

    Položka č.: 866

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2021 10:29

    bibliofilie, 11x sign. suchá jehla J. Přibylová, Zlín, 1980, ruční papír, volé listy v koženkovém pouzdře, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook