• František Dostál

    Za rohem

    Položka č.: 255851

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 06. 2021 14:02

    bromostříbrná fotografie, 37 x 27 cm, sing. na zadní straně František Dostál, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    V parku

    Položka č.: 255839

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 06. 2021 13:50

    bromostříbrná fotografie, 40 x 30,1 cm, značeno na zadní straně Ant. Gribovský, Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • František Dostál

    Hudebník na cestě

    Položka č.: 255820

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 06. 2021 13:25

    bromostříbrná fotografie, 23,5 x 16,4 cm, sign. PD František Dostál, č. 26/30, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Oldřich Škácha

    (1941-2014)

    M. Horníček ležící (1964)

    Položka č.: 255812

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 06. 2021 13:17

    fotografie, 18 x 24 cm, značeno zezadu razítkem © Oldřich Škácha

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Jiří Slíva

    Posteinstein

    Položka č.: 255775

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 16:00

    litografie, koláž, papír, 31 x 26,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 19/40, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Jan Chlup

    (1986)

    Brouci

    Položka č.: 255749

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 15:34

    olej, plátno, 2006, 45 x 35,5 cm, sign. vzadu Jan Chlup 2006

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Martin Šimeček

    (1970)

    Lucerna

    Položka č.: 255747

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 15:32

    akryl, plátno, 2018, 70 x 50 cm, sign. PD 2018 Martin Šimeček, klínový rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Hokej na kolečkových bruslích

    Položka č.: 255721

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 15:09

    akvarel, papír, 84 x 59,5 cm, monogr. PD JR, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Tomáš Němec

    (1986)

    Položka č.: 255718

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 15:03

    olej, plátno, 20 x 20 cm, sign. na zadní straně Tomáš Němec, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, studium na AVU v Praze, ateliér Malba III - škola M. Rittsteina

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Dvě kytice s Prahou v pozadí

    Položka č.: 255698

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 14:43

    akryl, překližka, 1993, 70 x 50 cm, sign. PN Josef Šolc 93, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Poslední čtenář

    Položka č.: 255650

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:55

    olej, plátno, 2017, 80 x 70 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2017, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Uvolnění II.

    Položka č.: 255639

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:44

    olej, plátno, 2009, 100 x 100 cm, sign. zezadu Igor Grimmich, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Marťané

    Položka č.: 255631

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:36

    kvaš, tuš, papír, 1978, 58 x 41 cm, sign. PD Načeradský 78, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Sníh

    Položka č.: 255624

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:29

    olej, plátno, 1994, 115 x 110 cm, sign. PD I. Ouhel 94, olištováno, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj kraji…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Položka č.: 255621

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:26

    tuš, papír, 1973, 30 x 20,2 cm, sign. DU Karel Nepraš 1973, rám, Karel Nepraš byl už během svého studia na  AVU výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Neprašovy kres…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Miroslav Štolfa

    (1930-2018)

    Zátiší v ateliéru

    Položka č.: 255620

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:25

    akryl, 2000, 21 x 15 cm, sign. PD M. Štolfa 2000, rám

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Zeleno-červeno-modrý závodník

    Položka č.: 255602

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2021 13:07

    serigrafie na ručním papíře, 29,7 x 20,9 cm, sign. LD Pavel Brázda, nalepeno na papíře, č. 12/17, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jan Hísek

    Pláč V.

    Položka č.: 255097

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 15:22

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Hořánek

    (1925-1995)

    Žena v křesle

    Položka č.: 254822

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 15:21

    kombinovaná technika, 20 x 11,8 cm, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných, SVU Mánes a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

  • Zdeňka Burgetová

    Exotický květ

    Položka č.: 253997

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 15:11

    litografie, 1980, 13 x 9,9 cm, sign. PD Z. Burgetová, PF 81, Antikvariát Ostrovní, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Zdeňka Burgetová

    Jablko pod stromem

    Položka č.: 253994

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 15:08

    litografie, 1985, 11,3 x 8 cm, sign. PD Z. Burgetová 85, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vítězslav Fleissig

    (1892-1955?)

    Iluzionista

    Položka č.: 253958

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 14:51

    3x tužka, 1x tisk, 1947, 2x návrh na PF Otakar Zeman (tužka, polokarton 20,5 x 15,5; tužka, pauzovací papír 13,5 x 10,5), 2x návrh na vizitku (tužka, papír 12,7 x 15; tisk 8,5 x 11,2), Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Josef Dudek

    Na tajném místě ve stejném okamžiku

    Položka č.: 221046

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 14:33

    lept, 1997, 5,8 x 14,1 cm, sign. PD Dudek 97, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. D. Janouška, J. Jemelkové a Z. Přikryla na PedF UP v Olomouci

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Knihovna J.D.

    Položka č.: 196187

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2021 14:11

    dřevoryt, 12,2 x 7,7 cm, sign. PD F. Bílek, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Píseň písní

    Položka č.: 251081

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 06. 2021 16:18

    bibliofilie,   kresba a kaligrafie na titl., iniciály a 4 celostr. kresby tištěné heliogravurou František Tichý, iniciály,  kresba v titulu a kaligrafie Fr. Tichý, tisk na složených dvojlistech, úprava F.J. Müller, tisk heliogravur Jos. Meyer, 12. sv. edice Lis knihomilův,  vyd. F.J.…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Filip Balek-Brodský

    (1871-1949)

    Šašinec

    Položka č.: 247992

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 06. 2021 15:40

    kniha, podpis autora, dobové reklamy, vlastním nákladem, Praha 1939, 106s., brož, běžné opotřebení, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Líbal

    (1896-1974)

    Katalogy

    Položka č.: 246614

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 06. 2021 14:51

    katalogy a fotografie, fotografie Fr. Líbala s věnováním (autor M. Sosna), katalog Malířské dílo s podpisem výtvarníka, vydala Alšova jihočeská galerie, Hluboká n. Vlt. 1961, katalog Obrazy z Blat, Galerie Práce, Praha 1961, katalogy zašlé, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Bukovace a M. Pirnera na…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ludmila Jiřincová

    L. Kasalická: Živý třpyt

    Položka č.: 229658

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 06. 2021 14:29

    kniha, podpis s věnováním a ilustrace L. Jiřincová, vydal L. Mazáč, Praha 1944, brož., 407s., stav velmi dobrý, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

    Hände und Was Sie Sagen

    Položka č.: 229405

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 06. 2021 14:20

    kniha, 64 čb. vyobrazení, vyd. Orell Füssli Verlag, Zürich-Leipzig, 1929, pův. plpl. vazba, 24s. + přílohy, odřené okraje desek, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Aleš Hrdlička

    (1869-1943)

    O původu a vývoji lidstva i budoucnosti lidstva

    Položka č.: 229401

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 06. 2021 14:16

    kniha, vyd. B. Kočí, Praha, 1924, brož, 79s., uvolněné a při krajích otřepené listy, obálka na hřbetu natržená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)