• Plútarchos

    (46-127)

    Vitae Graecorum Romanorumque illustrium

    Položka č.: 548

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (519 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:03

    starý tisk, 1531, 33,8 x 22,5 cm, Plútarchovo hlavní historické dílo Životy slavných Řeků a Římanů, první vydání latinského překladu, vydal Simon Grynaeus (1493-1541), Basilej 1531, 464 stran Plútarchova textu + četné přílohy (index, dřevorytové značky, seznam ilustrací a Grynaeova předmluva), krásn…

    Aktuální cena: 17.050 CZK (632 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Julius Mařák

    (1832-1899)

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 351

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (67 €)

    kniha, vyzdobil J. Benda, frontispis gravura A. de Pian podle J. Mařáka, úpr. A. Macek, vazba L. Bradáč, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1911, brož., 86s., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Haushofera na Akademii v Praze a E. Schleicha a L. Rottmanna na Akademii v Mnichově

    Aktuální cena: 2.100 CZK (78 €)

  • Petr Melan

    Poselství Bible

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    bibliofilie, 10x sign. barevná kombinovaná technika P. Melan, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 2004, ex. 22/100, Edice Biblos, sv. 49, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.700 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Kříže

    Položka č.: 283

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (104 €)

    bibliofilie, 10x sign. barevný lept J. Istler, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk, ex. 38/100, Edice Biblos, sv. 20, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar …

    Aktuální cena: 4.600 CZK (171 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Neruda: U tří lilií

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (71 €)

    bibliofilie, 4x pův. lept a zároveň výzdoba dřevorytem Fr. Kobliha, nesignováno, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, ex. 146/200, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 24s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hol…

    Aktuální cena: 3.300 CZK (123 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Oldřich Mikulášek

    (1910-1985)

    Černý bílý ano ne

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě O. Mikulášek, obálka Jaroslav Ondráček, vyd. Jar. Strojil, Přerov, 1931, brož, 50s., přesahy obálky mírně pomačkané, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.500 CZK (278 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    Kéýx + Alkyoné / Ceyx + Alcyone

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě A. Lamr (A4), vyd. nákladem autora, 1984, ex. 44/100, 1. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy …

    Aktuální cena: 2.600 CZK (97 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Dvanáct textů

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (130 €)

    bibliofilie, 3x barevný sign. lept J. Istler, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1981, ex. 22/60 na ručním papíru z Velkých Losin, podpis V. Obrtela a Fr. Janáse (vydání připravil) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skup…

    Aktuální cena: 4.900 CZK (182 €)

    J. Seifert: Maminka

    Položka č.: 147

    kniha, celokožená autorská vazba značená na zadní přídeští (bz?), vyd. Albatros, Praha, 1985, il. J. Trnka, 76s., ochranné kartonové pouzdro, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (67 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Franz Kafka: Z deníků

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    bibliofilie, 6x signovaný lept J. Istler, připravil a vyd. Fr. Janás (podpis v tiráži) jako 37. svazek Edice 33, ex. XIII E.A./50, grafické listy tiskl Jan Mauler, ruční papír Print, text česky a německy, volné listy v obálce, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera …

    Aktuální cena: 4.200 CZK (156 €)

  • Vladimír Komárek

    Dvanáct příběhů ze starého zákona

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (252 €)

    bibliofilie, 32 x 21 cm, jednotlivé grafiky signovány, 24/100, Vladimír Komárek vytvořil dvanáct suchých jehel na texty, které vybral a uspořádal Jiří Polma, vydal Vladimír Beneš v nakladatelství Bonaventura v Praze jako čtrnáctý svazek bibliofilské edice EVA, text v češtině, němčině, angličtině a f…

    Aktuální cena: 6.800 CZK (252 €)

  • Anonym

    Rodinná bible

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (630 €)

    kniha, 356 reprodukcí ze středověkých biblí, 270 iluminací zdobených fóliovým zlatem, vzácné miniatury a ozdobné iniciály, předmluva papeže Františka a Vatikánské apoštolské knihovny, kompletní znění Starého a Nového zákona v textu Jeruzalémské bible přeloženém Františkem X. a Dagmar Halasovými, vy…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (630 €)

    Interiér II.

    Položka č.: 870

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2019 15:00

    akvarel, papír, 1917, 11,2 x 16,2 cm, sign. LD Hodkov 1917, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Interiér

    Položka č.: 869

    akvarel, papír, 1928, 11,2 x 16,2 cm, sign. PD HodKov 1928/VII. 14, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Paris

    Položka č.: 864

    pastel, uhel, papír, 13,6 x 6,5 cm, monogr. PD K. Š., Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Alois Bílek

    (1887-1961)

    Portrét muže

    Položka č.: 846

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    dřevoryt, 17 x 20 cm, sign. PD ABílek, 11/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Myslbek

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Bílek

    (1887-1961)

    Dívky II.

    Položka č.: 845

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Alois Bílek

    (1887-1961)

    Dívky

    Položka č.: 844

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

  • Alois Bílek

    (1887-1961)

    Akt dívky

    Položka č.: 842

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    tužka, papír, 25 x 15 cm, sign. LD ABílek, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Myslbek

    Aktuální cena: 900 CZK (34 €)

  • Samuel Prout

    (1783-1852)

    Hotel DeVille Praha

    Položka č.: 837

    kolorovaná litografie, 42 x 28 cm, LD monogr. na kameni SP, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Mapa Čech, Moravy, Slezska a Lužice

    Položka č.: 832

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (260 €)

    kolorovaná mědirytina, 48 x 56,5 cm, značeno PN v desce Ioch. B. Homanni Norip., uprostřed slepený, při okrajích zažloutlý papír, restaurováno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (260 €)

  • Fang Tching

    Zpívající ptáček na větvičce s plody

    Položka č.: 818

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (223 €)

    tuš, barvy na papíru, nepodlepeno, 1990, 35, 8 x 24,5 cm, 2 pečetě: 1) pečetní styl dlouhý formát; 2) Fang Tching, nápis: Sie-min. Autor Fan Tching (20.st.) je šantungský malíř žijící v Ťi-nanu. Jeho poloha exprese tíhne více k hravosti, k hyperbolickému gestu krajní nadsázky, často až k ironickém…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Anonym

    Paměti západní komnaty

    Položka č.: 814

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    čínská bibliofilie, fotolitografické vydání původně mingského deskotiskového souboru (text + ilustrace), 2 svazky v čísnké tradiční vazbě nití v rozkládacím pouzdru, 1955, Šanghaj, 39,5 x 24,6 x 4,5 , pláno na hřbetu pouzdra mírně vyšisované, na vnitřní straně pouzdro místy zažloutlé, antiqari.at R…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

  • Qi Baishi (Čchi Paj-š´)

    (1864-1957)

    Katalogy

    Položka č.: 810

    barevné dřevořezy, pravděpodobně 40. léta, chybí tiráž, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (130 €)

    Položka č.: 807

    Vyvolávací cena: 500 CZK (19 €)

    tempera, papír, 130 x 94 cm, sign. PD Š. K. 24, na zadní straně popsáno a razítko podatelny magistrátu hlavní města z 28. 11. 1941, zašpiněný, pokrčený a při okrajích natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

    Praha hlavní město v srdci Čech

    Položka č.: 806

    tempera, papír, 128 x 98 cm, zašpiněný, pokrčený a při okrajích natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

  • Prokop Valenta

    Zlatá Praha

    Položka č.: 805

    tempera, papír, 124 x 94 cm, na zadní straně popsáno a razítko podatelny magistrátu hlavního města z 27. 11. 1941, zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

  • Květa Hoflichová, Oskar Spáčil

    Prag, Praha

    Položka č.: 804

    tempera, papír, 125 x 94,5 cm, na zadní straně popsáno, zašpiněný, pokrčený a při okrajích natržený papír, Antikvariát Dlážděná

  • Karel Machálek

    Prag, Praha

    Položka č.: 803

    Aktuální cena: 700 CZK (26 €)

  • Helena Hrdinová

    (1914-?)

    Prag

    Položka č.: 802

    tempera, papír, 123 x 94 cm, na zadní straně popsáno a razítko podatelny magistrátu hlavní města z 28. 11. 1941, zašpiněný, pokrčený a při okrajích natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu