Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Klanění tří králů

    Položka č.: 535

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 11:26

    litografie, 15 x 10 cm, sign. PD J. Jíra, přání do nového roku od J. Jíry adresované Dr. Hrdinovi, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Ex libris

    Položka č.: 534

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 11:25

    lept, 10 x 6,5 cm, sign. PD J. Jíra, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Jindra Husáriková

    (1931-2016)

    Na hřišti

    Položka č.: 516

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 11:07

    litografie, 2007, 68 x 49 cm, sign. PD J. Husáriková, rám, č. 35/100, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní keramické škole v Teplicích a na VŠUP v Praze, členka Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Bedřich Horálek

    (1913-1981)

    Most v Písku

    Položka č.: 503

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 10:54

    litografie, 33 x 47 cm, sign. PD B Horálek, rám, autorský list, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. J. Loukoty, M. Švabinského a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Hermína Henychová

    (1899-1982)

    Kytice Pivoněk

    Položka č.: 476

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 10:27

    olej, plátno, 64 x 80 cm, sign. PD Henychová, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Ferdinand Engelmüller

    (1867-1924)

    Pražské střechy

    Položka č.: 447

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:58

    litografie, 25,3 x 36,5 cm, sign. PD Engemüller, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Zdeňka Burgetová

    (1934)

    Dívka s branami

    Položka č.: 419

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:30

    litografie, 1994, 40 x 29,2 cm, sign. PD Z. Burgetová 94, 32/90, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Exlibris Fr. Nepil

    Položka č.: 408

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:19

    serigrafie, 1995, 14 x 8 cm, sign. DU ABorn 95, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Lois

    Položka č.: 403

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:14

    litografie, 1983, 21,8 x 15,2 cm, sign. DU Bím 83, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Jiří Balcar

    (1929-1968)

    Podzim

    Položka č.: 398

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09

    tužka, papír, 29,5 x 41 cm, vzadu značeno razítkem Jiří Balcar pozůstalost, malíř, grafik a typograf, vystudoval dějiny umění na Univerzitě Karlově a typografii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Vystavoval se skupinou Máj 57 a v 60. letech patřil mezi nejprogresivnější mladé autory. Vytvořil řadu …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Pavla Aubrechtová

    (1946)

    Bez názvu

    Položka č.: 395

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09

    kombinovaná technika, koláž, papír, 2009, 29 x 20,5 cm, sign. DU Pavla Aubrechtová 2009

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Arnet

    (1906-?)

    Potok

    Položka č.: 394

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:05

    olej, karton, 20 x 28 cm, sign. LD Jos. Arnet, rám, žák prof. O. Nejedlého na pražské Akademii, na zadní straně štítek s popisem a razítko ČFVU, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Nejedlého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Milan Albich

    (1925-2000)

    Loďky na rybníce

    Položka č.: 392

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:03

    tuš, papír, 1963, 29 x 41 cm, sign. LD Albich 63, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Salcmana, C. Boudy, K. Lidického a F. Kovárny na pedagogické fakultě UK - výtvarná výchova v Praze, člen výtvarné skupiny Proměna, člen Syndikátu výtvarných umělců a Unie českých výtvarný…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Zbyněk Kočí

    (1946)

    Dědictví

    Položka č.: 1570

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:26

    tuš, tužka, papír, 33 x 23,8 cm, sign. LD Zbyněk K. , DU text: …jednou bude tohle všechno tvoje, synku, … výhodně ti to prodám…, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Zbyněk Kočí

    (1946)

    Skoti

    Položka č.: 1566

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:22

    tuš, tužka, papír, 16,7 x 23,8 cm, DU text: …jakoby ani nebyl skot…takhle vyhazovat peníze!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Josef Prchal

    Servis

    Položka č.: 1550

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:06

    tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole pod kresbou text: Rozumíte tomu trochu? Ne? Tak si připravte pět stovek!, PD tužkou 35, LD tužkou Prchal-Pajmanová, pravý horní růžek pokrčen, PD a LH šedá šmouha na papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • H. Cohen

    Terezín

    Položka č.: 1407

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:46

    akvarel, papír, 1944, 10,3 x 11,5 cm, sign. PD H. Cohen 44, papírová pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Splynutí duší

    Položka č.: 1409

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:45

    heligravura, 42,5 x 28,5 cm, sign. PD M Švabinský, v levé části mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Praha

    Položka č.: 1408

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:44

    2 x lept (3 lepty v soboru chybí), 1995, rozměr souboru31 x 21,5 cm, vše sign. DU, č. 16, soubor 2 leptu (3 lepty v soboru chybí) vydaných k sedmdesátým narozeninám Karla Chaby nakladatestvím Galerie HONOR v redakci dr. Ivana Hrdiny. Text Bohumila Hrabala z ruční sazby Baskerville vysázel Jiří Vágn…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Mapa okolí Berlína

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:41

    mědirytina, 1757, 19,8 x 26,3 cm, sign. PD , rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Vratislav Hlavatý

    (1934)

    Moderní český plakát 1918 - 1945

    Položka č.: 1339

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:35

    serigrafie, 1983, 96 x 68,5 cm, značeno LD v tisku Vratislav Hlavatý 83, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, tisk VŘ Praha, při pravém horním rohu mimo tisk mírně pokrčený a mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Skála

    Výhra vám zpříjemní dovolenou - Sazka

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:32

    reklamní plakát, 58,5 x 40,3 cm, poškozeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Jan Saudek

    (1935)

    D. Mrázková: Jan Saudek - Divadlo života

    Položka č.: 1325

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:21

    kniha, podpis J. Saudek, 125 kolorovanýcha a čb. fotografií, Panorama, Praha 1991, 160 s., clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Podpisy

    Položka č.: 1318

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:14

    list, podpisy členů SVU Hollar - K. Lhoták, J. Švengsbír, Fr. Dvořák, J. Vodrážka, A. Moravec, O. Čechová, J. Rambousek, Z. Sklenář a jiní, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Hana Benešová

    (1885-1974)

    Výstava soudobého života a práce československých katolických žen

    Položka č.: 1310

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:06

    katalog, podpis a fotografie H. Benešové, vydal svaz Čsl. katolických žen a dívek, Praha 1938, 31 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Z mých styků

    Položka č.: 1300

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:56

    katalog, podpis L. Kuby na obálce, katalog výstavy S.V. Purkyně,text V.V. Štech, vydal ČSVU, Praha 1952, brož., 16s., velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Sekyra

    Položka č.: 1285

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:41

    kniha, podpis L. Vaculík, obálka a graf. úprava Zbyněk Hraba, vydalo Vydavatelství a nakladatelství Práce, Praha 1991, 204 s., brož., obálka lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ota Ulč

    (1930)

    Malá doznání okresního soudce

    Položka č.: 1282

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:38

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě O. Ulč, vyd. Šulc-Švarc, Praha, 2013, lamin. vazba, 272s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Malované kvítí (Výbor lidové poezie)

    Položka č.: 1276

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:32

    kniha, podpis, věnování a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1971, pl. s ob., 287s., stav velmi dobrý, zažloutlý otisk na titulu, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Bohuš Kober

    (1849-1890)

    Hra v šachy

    Položka č.: 1229

    Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 12:45

    kniha, 2.vydání první česky psané šachové příručky, vydal I.L. Kober, Praha 1925, 225s., pův. brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 750 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

Instagram

Facebook