Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Splynutí duší

    Položka č.: 1409

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:45

    heligravura, 42,5 x 28,5 cm, sign. PD M Švabinský, v levé části mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Praha

    Položka č.: 1408

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:44

    2 x lept (3 lepty v soboru chybí), 1995, rozměr souboru31 x 21,5 cm, vše sign. DU, č. 16, soubor 2 leptu (3 lepty v soboru chybí) vydaných k sedmdesátým narozeninám Karla Chaby nakladatestvím Galerie HONOR v redakci dr. Ivana Hrdiny. Text Bohumila Hrabala z ruční sazby Baskerville vysázel Jiří Vágn…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Mapa okolí Berlína

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:41

    mědirytina, 1757, 19,8 x 26,3 cm, sign. PD , rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Vratislav Hlavatý

    (1934)

    Moderní český plakát 1918 - 1945

    Položka č.: 1339

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:35

    serigrafie, 1983, 96 x 68,5 cm, značeno LD v tisku Vratislav Hlavatý 83, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, tisk VŘ Praha, při pravém horním rohu mimo tisk mírně pokrčený a mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Karel Skála

    Výhra vám zpříjemní dovolenou - Sazka

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:32

    reklamní plakát, 58,5 x 40,3 cm, poškozeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Jan Saudek

    (1935)

    D. Mrázková: Jan Saudek - Divadlo života

    Položka č.: 1325

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:21

    kniha, podpis J. Saudek, 125 kolorovanýcha a čb. fotografií, Panorama, Praha 1991, 160 s., clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Podpisy

    Položka č.: 1318

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:14

    list, podpisy členů SVU Hollar - K. Lhoták, J. Švengsbír, Fr. Dvořák, J. Vodrážka, A. Moravec, O. Čechová, J. Rambousek, Z. Sklenář a jiní, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Hana Benešová

    (1885-1974)

    Výstava soudobého života a práce československých katolických žen

    Položka č.: 1310

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:06

    katalog, podpis a fotografie H. Benešové, vydal svaz Čsl. katolických žen a dívek, Praha 1938, 31 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Z mých styků

    Položka č.: 1300

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:56

    katalog, podpis L. Kuby na obálce, katalog výstavy S.V. Purkyně,text V.V. Štech, vydal ČSVU, Praha 1952, brož., 16s., velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Ludvík Vaculík

    (1926-2015)

    Sekyra

    Položka č.: 1285

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:41

    kniha, podpis L. Vaculík, obálka a graf. úprava Zbyněk Hraba, vydalo Vydavatelství a nakladatelství Práce, Praha 1991, 204 s., brož., obálka lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ota Ulč

    (1930)

    Malá doznání okresního soudce

    Položka č.: 1282

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:38

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě O. Ulč, vyd. Šulc-Švarc, Praha, 2013, lamin. vazba, 272s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Malované kvítí (Výbor lidové poezie)

    Položka č.: 1276

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:32

    kniha, podpis, věnování a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1971, pl. s ob., 287s., stav velmi dobrý, zažloutlý otisk na titulu, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Bohuš Kober

    (1849-1890)

    Hra v šachy

    Položka č.: 1229

    Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 12:45

    kniha, 2.vydání první česky psané šachové příručky, vydal I.L. Kober, Praha 1925, 225s., pův. brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 750 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K.J. Erben: České pohádky

    Položka č.: 1158

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:34

    bibliofilie, výzdoba frontispisu a titulu, inciály na začátku a viněty na konci kapitol vše dřevorytem, úprava a návrh dekorace na vazbu Fr. Kobliha, redigoval J. Krecar, ed. Vybrané knihy sv. 16, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1919, 94 s., místy nerozřezáno, dva listy při krajích natržené, ve…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Jean Cocteau

    (1889-1963)

    Svatebčané na Eiffelce

    Položka č.: 1145

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:21

    bibliofilie, přeložili M. Hlávka a J. Frejka, 3. svazek Malé edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 400 výtisků, 29 s., brož, lehce zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jarní ohně

    Položka č.: 1142

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:18

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise C. Bouda, soukromý tisk, Praha 1928, Ex. 81/110, 29 s., brož., na obílce skvrna, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Charles Baudelaire

    (1821-1867)

    Les Fleurs du Mal

    Položka č.: 1137

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:13

    bibliofilie, rytina básníka ve frontispise, vydal Calmann Lévy, Paříž 1901, clpl. vazba se zlaceným reliéfem, lehce zašlá, na hřbetu odřená vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Kožený střevíc. Příběhy ze staré Číny

    Položka č.: 1134

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:10

    bibliofilie, 7x dřevoryt St. Kolíbal, typo. O. Menhart, překlad Dr. Jaroslav Průšek, X. svazek Příběhů v Pourově edici, vydal V. Pour, Praha 1948, 72 s., volné listy v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela a F. Trostera, člen Umělecké besedy, spoluzakladat…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Nové Město na Moravě

    Položka č.: 1132

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:08

    bibliofilie, 23,3 x 17,4 cm, 12 sign. linorytů J. Šebek, volné listy v deskách, desky zašlé , Antikvariát Ostrovní, žák F. Hlavici, F. Doubravy a V. Makovského na VUT v Brně, člen Výtvarného studia čs. armády v Praze a SVU Aleš

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Josef Kábrt

    (1920-1989)

    Paříž

    Položka č.: 1117

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:53

    bibliofilie, 2 x lept Josef Kábrt, podpisy typografa Martina Dyrynka, redaktora Jos. Čejky a tiskaře Petra Kábrta, 2 texty z let 1956/1959, text z úvodu z roku 1999, soupis filmové tvorby a tři kresby z archivu Petra Kábrta, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1999, pův. brož, 28s., velmi dobrý s…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Chodsko. Cyklus obrazů

    Položka č.: 1103

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:39

    katalog, 4 barev. dřevoryty v přílohách,12 barev. reprodukcí obrazů v přílohách a 10 čb. kreseb v textu, návrh obálky a úprava O. Štáfl, text A. Weber, vydala Politika, Praha 1913, orig. brož provázaná ozdob. nití, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na AVU v Praze

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Severní Čechy

    Položka č.: 1102

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:38

    bibliofilie, 8 barevných dřevorytů v přílohách, dřevoryt na obálce, 67 reprodukovaných kreseb, leptu a dřevorytů K. Vik, úprava Z. Sklenář, vydal SNKLHU, Praha 1958, 159s., plátěná vazba s ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák pr…

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Josef Olexa

    (1901-1983)

    P. Křička: O Horácku a Horácích

    Položka č.: 1094

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:30

    bibliofilie, podpisy na papitulu a reprodukce kreseb výtvarníků F. Emler, R. Hanych, V. Síla, J. Olexa, V. Trefil, J. Vacke, ilustrace v textu a titulního listu J. Olexa, podpis básníka P. Křičky na patitulu, 12 reprodukcí v příloze úpravu, tisk a vydání provedl Karel Janout, Kladno 1937, 5s.+ přílo…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Církev a blouznivci (Historie sektářství a bludařství)

    Položka č.: 1092

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:28

    bibliofilie, vyd. Volvox Globator, Praha, 1992, brož, 162s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Václav Junek

    František Běhounek - Kletba zlata

    Položka č.: 1079

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:15

    strojopisná kopie knihy s reprodukcemi ilustrací Václava Junka, formát A4, reprodukce na listech cca A3, uprostřed přeložené

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Praha v několika pohledech

    Položka č.: 1075

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:11

    bibliofilie

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Sochy

    Položka č.: 1070

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 10:06

    katalog, textová příloha ke katalogu výstavy Sochy Jana Koblasy, Belvedér Královská zahrada 11. 7. - 15. 9. 1991, vydala kancelář prezidenta ČSFR, formát A4, texty Josef Topol, Jan Christian Jensen, Věra Linhartová a další, zadní obálka natržena cca 11 cm, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorn…

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Martin Salajka

    (1981)

    Vlk

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2023 19:43

    linoryt, 2011, 60 x 47 cm, sign. PD Martin Salajka 2011, autorský tisk, žák prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Levitace v kuchyni

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2023 18:40

    litografie, 1984, 45 x 33 cm, sign. PD M. Rittstein 1984, č. 7/40, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Luboš Vetengl

    (1988)

    Vězeňská koupelna

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 11. 2023 18:35

    litografie, 2013, 36 x 50,5 cm, sign. PD Vetengl 2013, č. /16, žák prof. Jiřího Lindovského na AVU v Praze, malíř, kreslíř a grafik, který se ve své tvorbě zabývá především tématem smrti, pohřebními rituály, opuštěnou krajinou a tichou atmosférou hřbitovní architektury

    Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: k CZK

Instagram

Facebook