• Václav Mašek

    (1893-1973)

    V. Majakovskij - 150, 000.000

    No.: 252756

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:36

    kniha, 21 x 13 cm, obálka V. Mašek, vyd. V. Petr, Praha, 1925, edice Atom, pův. brož s obálkou, 113s., opotřebená obálka, několik listů uvolněno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Boris Pasternak

    (1890-1960)

    Glejt

    No.: 252757

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:37

    kniha, 19 x 13 cm, fotomontážní obálka A. Pelc, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1935, závěrečnou pozn. napsal Roman Jakobson, brož, 171s., obálka potrhaná, nekteré listy uvolněné, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel - Ze života mučedníků

    No.: 252758

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:38

    brož, 21,5 x 13,5 cm, obálka a celostránkový linoryt za poslední textovou stránkou J. Čapek, vyd. Alois Srdce, Praha 1919, pův. brož s obálkou, 103s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Málo o mnohém

    No.: 252759

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:39

    kniha, 21,5 x 14,5 cm, obálka, tit. list a úprava J. Čapek, vyd. Aventinum, Praha, 1923, ed. Aventinum, pův. brož, 51s., kniha restaurována, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Pantomima

    No.: 252760

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:40

    kniha, podpis V. Nezvala na patitulu, obálka a typografie K. Teige, vazba Fr. muzika, vyd. Fr. Borový, Praha, 1935, pův. clpl. vazba s obálkou, 228s., na deskách nepatrné flíčky, jinak velmi dobrý stav knihy, okraje a přehyby obálky vyspraveny, taktéž velmi dobrý stav, , studied History of Art at Th…

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    R. Broj: Větrný mlýn

    No.: 252761

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:41

    bibliofilie, ob., typograf. návrh titulního listu a úprava Ot. Mrkvička, edice Kmen, vydal Alois Srdce, Praha 1926, orig. brož, 73s., obálka zašlá, kraje hřbetu drobně poškozené  , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The Umeleck…

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Jan Zrzavý

    O. Štorch-Marien: Modrý kolibřík

    No.: 252762

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:42

    kniha, frontispis, návrh ob. a nakladatel. značka Jan Zrzavý, úprava V.H. Brunner, tisk Kryl a Scotti, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, ed. Aventinum,orig. brož, 63s., ex. 549, dobrý stav, na hřbetu drobně poškozené a lehce ohnuté desky,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantis…

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Ať žije život!

    No.: 252763

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:43

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Poštovní holub

    No.: 252764

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:44

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Rudolf Puchýř

    (1909-1987)

    Jos. V. Pleva: Pět

    No.: 252765

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:45

    kniha, frontispis, ilustrace v přílohách, nakladatel. značka,  obálka  a úprava R. Puchýř,  podpis výtvarníka a básníka na patitulu, vzácně se vyskytující exemplář vznikl v době krátké existence Skupiny literárních a výtvarných dělníků (Slavděl), vydal Joža Jícha, Brno 1929, ex. 22/50…

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jules Romains: Psyché 2. díl: Bůh těl

    No.: 252766

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:46

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    No.: 252767

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:47

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Umělý člověk

    No.: 252768

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:48

    kniha, úprava K. Teige a O. Mrkvička, 4. sv. Lidové knihovny Aventina, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1924, 58 s., při okrajích lehce pokrčená obálka, poškozen hřbet, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Fr. Šrámek: Plačící satyr

    No.: 252769

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:49

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jar. Seifert: Hvězdy nad Rajskou zahradou

    No.: 252770

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:50

    kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, edice Dobrá četba, vydal Pokrok, Praha 1929, orig. brož., 68s., ob. při horním kraji pokrčená, malý úbytek v dolní části hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Jan Zrzavý

    Jan Zrzavý 1906 - 1940

    No.: 252771

    Auction price: 19.000 CZK (760 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:51

    bibliofilie, 30,5 x 22 cm, sign. litografie, ob. s bar. litografií, podpis na titl. listě J. Zrzavý, vyd. Umělecká beseda a Družstevní práce, Praha, 1941, nákl. 1000 výtisků, clpl. vazba s obálkou, 309s., lehce natržená obálka v horní části, jméno vlastníka knihy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 19.000 CZK (760 €)

  • Různí autoři

    Hory a řeky v Československu

    No.: 252772

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:52

    soubor 15 grafických tisků, 1932, vše sign., A.J. Alex, G. Angyal, C. Bouda, P. Dillinger, H. Hönich, A. Majer, A. Nauman, W. Nowak, V. Silovský, V. Stretti, A. Moravec, T. F. Šimon, M. Švabinský, K. Vik, J.C. Vondrouš, vydalo Státní nakladatelství v Praze, 1932 v nákladu 400 výtisků, lehce zažloutl…

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Prosba (Nedokončený dřevoryt)

    No.: 252773

    Auction price: 16.800 CZK (672 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:53

    kniha s dřevorytem, 1915, 24,7 x 15,5 cm, tato monografická studie o malíři Bohumilu Kubištovi byla napsána a redigována F. Kubištou, korekturu provedl prof. dr. Eugen Dostál. Dílo vydal S. V. U. Mánes v Praze a František Kubišta v Brně. Úprava F. Kalába. Vydáno 600 výtisků., poškozená vazba, obálka…

    Current price: 16.800 CZK (672 €)

  • Různí autoři

    Tvrdohlaví

    No.: 252774

    Auction price: 20.000 CZK (800 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:54

    9x různé grafické techniky (sítotisk, suchá jehla, litografie apod.), 1999, 43 x 31 cm, vše signováno, 98/99, autoři: Jiří David, Michal Gabriel, Zdeněk Lhotský, Stefan Milkov, Petr Nikl, František Skála, Čestmír Suška, Stanislav Diviš a Jaroslav Róna, volné listy v původním kartonovém přebalu, komp…

    Current price: 20.000 CZK (800 €)

  • Stefan Eggeler

    (1894-1969)

    Amine - Eine Liebesgeschichte

    No.: 252775

    Auction price: 18.000 CZK (720 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:55

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 6x sign. a číslovaný lept S. Eggeler, vyd. v roce 1920, ex:7/50, volné listy v orig. obálce, lepty v dobrém stavu, obálka potrhaná, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 18.000 CZK (720 €)

  • Miroslav Hák, Václav Chochola a další

    Květen 1945

    No.: 252776

    Auction price: 4.800 CZK (192 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:56

    soubor 10 bromografií, J. Pacovký, S. Štochl, V. Chochola, K. Ludwig, F. Ondrášek, T. Honty, F. Illek, M. Hák, J. Jeníček a T. Honty, vydalo Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1960, k 15. výročí osvobození ČSR, náklad 3400 výtisků

    Current price: 4.800 CZK (192 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Dřevoryty k Mystikům a vizionářům

    No.: 252777

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:57

    5x dřevoryt, 1911-13, vše 21 x 21 cm, vše značeno razítkem JV, sign. v tiráži JVáchal, obsahuje listy: Strom života, Agrippa Cornelius, Jakub Boehme, Angelus Silesius a Kateřina Emerichová, vydal M. Beznoska, Praha II pravděpodobně ve 20. letech, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, the …

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Soubor 8 linořezů

    No.: 252778

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:58

    8x linořez, vše značeno razítkem Dobré dílo, vše č. 16/100, soubor obsahuje novotisky z původních štočků Josefa Čapka vytvořené okolo roku 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, 5 linorytů bylo doprovodnou ilustrací ke knize Román zajícův, vbývající 3 jsou samostatné ilustra…

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

  • Paul Valéry

    (1871-1945)

    Paul Valéry: Duše a tanec

    No.: 252779

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 17:59

    bibliofilie, 1929, V pav patitulu sign. Paul Valéry, Emanuel Siblík v Paříži v dubnu 1929titulu sign. Paul Valéry, Emanuel SIblík v Paříži v dubnu 1929, č. 12/ 650, vydalo Aventinum Praha 1929

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Různí autoři

    Pocta Karlu Tutschovi

    No.: 252780

    Auction price: 8.400 CZK (336 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 18:00

    soubor 11 litografií, 2010, 30 x 21 cm, č. 62/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařkovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Current price: 8.400 CZK (336 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Zjevení svatého Jana

    No.: 252781

    Auction price: 8.600 CZK (344 €)

    Planned termination: 27. 01. 2021 18:01

    bibliofilie, 7x grafický list, 1998, 29 x 19,5 cm, autorský tisk, náklad 100 číslovaných výtisků, edice BIBLOS, svazek 9, studied at the atelier of prof. V. Vorlicek and J. Kirchner at The Tertiary School of Applied Arts in Jablonec nad Nisou and The Secondary School of Fine Arts in Turnov, the disc…

    Current price: 8.600 CZK (344 €)

  • Ernst Weiers

    (1909-1978)

    Katalog k výstavě s přiloženými litografiemi

    No.: 252782

    Planned termination: 27. 01. 2021 18:02

    katalog se dvěma litografiemi, 38,5 x 25,8 cm

  • František Foltýn

    (1937-2000)

    Chvála oběti (Suzanne Renaud)

    No.: 252783

    Planned termination: 27. 01. 2021 18:03

    bibliofilie, 1948, 17 x 10,5 cm, sign. PD Foltýn 48, č. 406, první vydání, edice Atlantis, z francouzštiny přeložil Bohuslav Reynek, původním leptem vyzdobil František Foltýn

  • Kolektiv autorů

    Čeští básníci a grafici - Divadlu hudby

    No.: 252784

    Planned termination: 27. 01. 2021 18:04

    bibliofilie, 1949-1959, 16 x 12 cm, signované litografie:Ladislav Stehlík, Vladimír Thiele, Vilém Závada, verše věnované k desátému výročí založení Divadla hudby v Praze, vyzdobili původními litografiemi: Max Švabinský, Josef Liesler, Jiří Švengsbír, Václav Sivko, Ota Janeček, Mario Stretti, Karel M…

  • Aimé Constant Fidèle Henry

    (1801-1875)

    No.: 252785

    Planned termination: 27. 01. 2021 18:05