auction history

  • Armand Parmentier

    (1895-1960)

    Venkovský motiv

    No.: 303

    Auction price: 5.000 CZK (179 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 20. 09. 2018 15:00

    olej, plátno, 58 x 119 cm, sign. PD A. Parmentier, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (179 €)

  • Richard Assmann

    (1887-1965)

    Gabel (Vidly) pod Pradědem

    No.: 296

    Auction price: 8.000 CZK (286 €)

    kvaš, papír, 1952, 47,5 x 47,5 cm, sign. PD R. Assmann 52, rám, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 8.000 CZK (286 €)

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Huláni

    No.: 294

    Auction price: 2.000 CZK (72 €)

    asfalt, papír, 1920, 19,5 x 32 cm, sign. PD JŠtursa 1920, rám, vzadu popsáno, zažloutlý papír, na rámu oděrky,

    Current price: 2.100 CZK (75 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Stojící akt

    No.: 292

    Auction price: 1.500 CZK (54 €)

    rudka, papír, 1931, 43,3 x 32,8 cm, LD monogr. K. Š. 1931, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na papíře drobné skvrnky,

    Current price: 1.500 CZK (54 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Břízy

    No.: 290

    Auction price: 3.000 CZK (108 €)

    tuš, papír, 18 x 17 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, na rámu oděrky, , disciple of Prof. J. E. Mařák at the Academy of Fine Arts in Prague, member JUV, SVU Manes and SVUM

    Current price: 3.000 CZK (108 €)

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Vyžlovka

    No.: 289

    Auction price: 2.800 CZK (100 €)

    tužka, akvarel, papír, 1903, 23 x 37,5 cm, sign. LD Vác. Jansa 1903, rám, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky,

    Current price: 2.800 CZK (100 €)

  • Vilém Plocek

    (1905-2001)

    Břeh Jizery

    No.: 288

    uhel, tempera, papír, 1965, 35 x 55 cm, sign. PD Vilém Plocek 1965, rám, vzadu razítko ČFVU a nalepen štítek s popisem, na rámu drobné oděrky, the private disciple of prof. J. Benda and F. Tichy, member of Purkyne, The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 2.000 CZK (72 €)

  • Alois Moravec

    Na bělidle

    No.: 286

    Auction price: 3.500 CZK (125 €)

    olej, karton, 1964, 34 x 24 cm, sign. PD A. Moravec 64, rám, vzadu popsáno autorem, na rámu drobné oděrky, , the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The …

    Current price: 3.500 CZK (125 €)

  • Ferdinand Kotvald

    (1898-1980)

    Červená a zelená na kluzišti

    No.: 281

    Auction price: 10.000 CZK (358 €)

    olejová tempera s voskem, karton, plátno, 19 x 36 cm, sign. PD F. Kotvald, rám, na zadní straně štítek s popisem a razítkem čfvu, rám mírně poškozen, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of the group Nesdruzeni, UB in Prague

    Current price: 10.000 CZK (358 €)

    Last auctioneer: ID4**4 History of bids

  • Cyril Bouda

    U říčky

    No.: 279

    Auction price: 6.500 CZK (233 €)

    akvarel, papír, 1979, 28,5 x 40,5 cm, sign. PD Cyril Bouda 5. VIII. 1979, rám, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 6.500 CZK (233 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    K podzimu

    No.: 278

    Auction price: 9.000 CZK (322 €)

    kvaš, papír, 1953, 37,5 x 56,5 cm, sign. LD Vojtěch Sedláček, rám, vzadu štítek s popisem, rám poškozen. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem., , the disciple of prof. J. Loukota, J. Preisler and M. Svabinsky, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artis…

    Current price: 9.500 CZK (340 €)

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    Rybník

    No.: 277

    Auction price: 12.000 CZK (429 €)

    olej, plátno, malířská lepenka, 26,5 x 30 cm, sign. PD Panuška, rám, na rámu oděrky. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Panuška je považován za nejoriginálnějšího žáka slavné Mařákovy školy, jenž v díle spojuje starší realistickou tradici s modernějšími impresionistickými postupy. Svou…

    Current price: 12.000 CZK (429 €)

  • Antonín Waldhauser

    (1835-1914)

    Zimní výjev

    No.: 275

    Auction price: 21.000 CZK (750 €)

    olej, karton, 24,3 x 14,3 cm, monogr. PD AW (pod rámem), rám, na rámu kovový štítek Ant. Waldhauser 1835 -1913, vzadu nalepena fotografie autora s datací, na rámu drobné oděrky. Konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Typická intimně pojatá krajina dokládá Waldhauserův nekonvenční způsob sp…

    Current price: 21.000 CZK (750 €)

  • Bohumil Ullrych

    Ženský půlakt

    No.: 259

    olej, plátno, 29,5 x 22,5 cm, sign. LD B. Ullrych, při okrajích poškozeno, ,

    Obličejová maska, Nigérie

    No.: 255

    patinované dřevo, 20. století, v. 33,5 cm, v levé části dřevo prasklé, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Last auctioneer: ID6**1 History of bids

    Obličejová maska Okuyi, Punu, Gabun

    No.: 254

    kolorované dřevo, 20. století, v. 30 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Obličejová kifwebe, Songye, Demokratická republika Kongo

    No.: 253

    kolorované dřevo, 20. století, v. 37,5 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    No.: 252

    kolorované dřevo, 20. století, v. 39 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

  • Zdeněk Mézl

    No.: 236

    dřevoryt, 24,5 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 21/80, lehce zažloutlý papír, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Last auctioneer: ID6**0 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    Velký list svatohorský

    No.: 233

    Auction price: 4.000 CZK (143 €)

    dřevoryt, 59 x 39,5 cm, sign. PD Františkovi Zdeněk Mézl, rám, autorský tisk, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 4.000 CZK (143 €)

    Last auctioneer: ID5**1 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    Bakchanálie

    No.: 232

    dřevoryt, 24,5 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, pasparta, autorský tisk, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

  • Zdeněk Mézl

    Bakchanálie

    No.: 231

    dřevoryt, 30 x 22,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, rám, č. 24/25, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Kupec benátský

    No.: 224

    Auction price: 1.200 CZK (43 €)

    tempera, papír, 66 x 43 cm, sign. DU Troup, rám, zažloutlý papír, rám poškozen, , studied at The Secondary Technical school of Graphic in Prague, the disciple of prof. J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. Brianchon at Ecole des Beaux-Arts and Ecole des Arts decor…

    Current price: 1.400 CZK (50 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Coriolanus

    No.: 223

    tempera, papír, 65 x 43,5 cm, sign. PD Troup, rám, zažloutlý papír, rám poškozen, , studied at The Secondary Technical school of Graphic in Prague, the disciple of prof. J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. Brianchon at Ecole des Beaux-Arts and Ecole des Arts dec…

    Last auctioneer: ID1**0 History of bids

  • Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Hamlet

    No.: 222

    tempera, papír, 58 x 44 cm, sign. DU Troup, rám, zvlněný, zažloutlý papír, rám poškozen, , studied at The Secondary Technical school of Graphic in Prague, the disciple of prof. J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, prof. Brianchon at Ecole des Beaux-Arts and Ecole des A…

    Last auctioneer: ID3**2 History of bids

  • Míla Doležalová

    (1922-1993)

    Děvčata

    No.: 221

    Auction price: 5.500 CZK (197 €)

    olej, plátno , 39 x 46 cm, rám, rám poškozen,

    Current price: 5.500 CZK (197 €)

    Last auctioneer: ID5**8 History of bids

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Poslední večeře

    No.: 215

    kombinovaná technika, 1997, 10,5 x 22 cm, sign. PD J. Jíra 97, rám, the disciple of prof. K. Minar and M. Holy, member of Nova skupina

    Last auctioneer: ID1**7 History of bids

  • Jan Zrzavý

    Zátiší na stole

    No.: 190

    Auction price: 3.900 CZK (140 €)

    tužka, papír, 6,5 x 5,5 cm, monogr. DU J.Z., sign. vzadu Jan Zrzavý, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 3.900 CZK (140 €)

  • Jan Zrzavý

    Návrh kostýmu Libuše

    No.: 189

    Auction price: 4.500 CZK (161 €)

    tužka, pastelky, papír, 18,5 x 10 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 4.600 CZK (165 €)

    Last auctioneer: ID4**3 History of bids

  • Jan Zrzavý

    Tři studie zátiší

    No.: 181

    Auction price: 1.550 CZK (56 €)

    tužka, papír, 14,3 x 7,5 cm, monogr. PU J.Z., rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists

    Current price: 1.550 CZK (56 €)