• Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Ke světlu

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2005, 42 x 59,5 cm, sign. DU Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2005 představuje koloristicky vydařenou expresivní malbu s hutnými nánosy …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Řízek

    (1963)

    Lost Paradise

    Položka č.: 254

    Vyvolávací cena: 47.000 CZK (1.959 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    vaječná tempera na dřevě, 2021, 30 x 22 cm, sign. LD T.Řízek 21, rám

    Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Kirnig

    (1840-1911)

    Lávka v lese

    Položka č.: 269

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, karton, 43,5 x 30 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Dílo českého krajináře, který vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění u Maxe Haushofera a posléze mnichovskou Akademii výtvarných umění u E. Schleicha. V roce 1866 si v Praze otevřel soukromou krajinářskou školu,…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Šárka Koudelová

    (1987)

    Garbage to garbage

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • David Kolovratník

    (1978)

    Sklizeno

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2022, 95 x 65 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a objekty. N…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Salajka

    (1981)

    Chameleon

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2023, 90 x 70 cm, sign. vzadu Martin Salajka, žák prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Red man

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2021, 70 x 50 cm, PD monogr. R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Štěpán Molín

    (1980)

    Novoměstský pokojíček

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, plátno, 2022, 90 x 120 cm, sign. vzadu Molín 22

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jitka Nesnídalová

    (1983)

    Schloss

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2024, 90 x 100 cm, sign. PD Jin24

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alojz Klimo

    (1922-2000)

    Město

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Moře

    Položka č.: 228

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, běloba, tuš, papír, 1969, 31,3 x 88 cm, sign. PD Liesler 69, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafic…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Sondej

    (1992)

    T.K.

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2023, 57 x 67 cm, sign. vzadu A. Sondej 2023

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ešte jedna slza II

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1971, 44 x 35 cm, sign. PD Brunovský 1971, rám, č. 34/40, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Ešte jedna slza I

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1971, 44,5 x 36 cm, sign. PD Brunovský 1971, rám, č. 38/80, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdenek Hůla

    (1948)

    Kristus na hoře Olivetské podle Mistra vyšebrodského

    Položka č.: 251

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 1990, 162 x 145 cm, sign. PD Z. Hůla 90, malíř, sochař, absolvent AVU u prof. Součka, v roce 2002 habilitoval na VŠUP v Praze v oboru sochařství

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Děti v pískovišti

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    pero, fix, papír, 1962, 30 x 40,5 cm, sign. PU Šlitr 62, rám

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Janula

    (1932-2020)

    Akt s rukama nad hlavou

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    uhel, papír, 62 x 41 cm, sign. PD Janula, rám

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Janula

    (1932-2020)

    Akt

    Položka č.: 300

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    uhel, papír, 86 x 57 cm, sign. LD Janula, rám

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Encyklopedie: Dálek

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 12 x 34 cm, sign. PN Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Kyvadlo

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Spěváček

    (1973)

    Čekání

    Položka č.: 255

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 2016, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Spěváček 2016, lišta, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Hendrych

    (1936)

    Bysta stykač

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Bez názvu

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tereza Kohoutová

    (1975)

    Vila

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    akryl, plátno, 2015, 53 x 53 cm, sign. zezadu Kohoutová

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Commedia dell arte

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Domky

    Položka č.: 268

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 1944 - 1945, 37 x 63 cm, sign. vzadu Fr. Foltýn 1944 - 45, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstra…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Velikonoce

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Krajina se stromy

    Položka č.: 267

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    olej, plátno, 1949, 47,5 x 61 cm, sign. vzadu Foltýn, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstraction-Création ve F…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Ecce homo No. 3

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    litografie, 1994, 48 x 59 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1994, rám, č. 59/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Saudek

    (1935)

    Children #1903

    Položka č.: 370

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00

    kolorovaná fotografie, 38,3 x 30,2 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, český umělecký fotograf, malíř a spisovatel. Patří mezi nejznámější české umělecké fotografy. Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Jedním z příkladů je jeho originální nápad vyfoti…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook