-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Ke světlu
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2005, 42 x 59,5 cm, sign. DU Načeradský, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2005 představuje koloristicky vydařenou expresivní malbu s hutnými nánosy …
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tomáš Řízek
(1963)
Lost Paradise
Položka č.: 254Vyvolávací cena: 47.000 CZK (1.959 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
vaječná tempera na dřevě, 2021, 30 x 22 cm, sign. LD T.Řízek 21, rám
Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Kirnig
(1840-1911)
Lávka v lese
Položka č.: 269Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, karton, 43,5 x 30 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Dílo českého krajináře, který vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění u Maxe Haushofera a posléze mnichovskou Akademii výtvarných umění u E. Schleicha. V roce 1866 si v Praze otevřel soukromou krajinářskou školu,…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Šárka Koudelová
(1987)
Garbage to garbage
Položka č.: 57Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
David Kolovratník
(1978)
Sklizeno
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2022, 95 x 65 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a objekty. N…
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Salajka
(1981)
Chameleon
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2023, 90 x 70 cm, sign. vzadu Martin Salajka, žák prof. M. Rittsteina
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Roman Franta
(1962)
Red man
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2021, 70 x 50 cm, PD monogr. R.F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Štěpán Molín
(1980)
Novoměstský pokojíček
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, plátno, 2022, 90 x 120 cm, sign. vzadu Molín 22
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jitka Nesnídalová
(1983)
Schloss
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2024, 90 x 100 cm, sign. PD Jin24
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alojz Klimo
(1922-2000)
Město
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Moře
Položka č.: 228Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.500 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, běloba, tuš, papír, 1969, 31,3 x 88 cm, sign. PD Liesler 69, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnoval se grafic…
Aktuální cena: 36.000 CZK (1.500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Sondej
(1992)
T.K.
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2023, 57 x 67 cm, sign. vzadu A. Sondej 2023
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ešte jedna slza II
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1971, 44 x 35 cm, sign. PD Brunovský 1971, rám, č. 34/40, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ešte jedna slza I
Položka č.: 75Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1971, 44,5 x 36 cm, sign. PD Brunovský 1971, rám, č. 38/80, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdenek Hůla
(1948)
Kristus na hoře Olivetské podle Mistra vyšebrodského
Položka č.: 251Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1990, 162 x 145 cm, sign. PD Z. Hůla 90, malíř, sochař, absolvent AVU u prof. Součka, v roce 2002 habilitoval na VŠUP v Praze v oboru sochařství
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Šlitr
(1924-1969)
Děti v pískovišti
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
pero, fix, papír, 1962, 30 x 40,5 cm, sign. PU Šlitr 62, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Janula
(1932-2020)
Akt s rukama nad hlavou
Položka č.: 301Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
uhel, papír, 62 x 41 cm, sign. PD Janula, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Janula
(1932-2020)
Akt
Položka č.: 300Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
uhel, papír, 86 x 57 cm, sign. LD Janula, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Winter Neprakta
(1924-2011)
Encyklopedie: Dálek
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 12 x 34 cm, sign. PN Neprakta, rám, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Janoušek
(1922-1986)
Kyvadlo
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tuš, papír, 1965, 45 x 62,5 cm, sign. PD V. Janoušek 1965, rám, nedílnou součástí díla sochaře Vladimíra Janouška jsou jeho kresby, a to jak volná tvorba, tak studie k sochám. Tušové kresby kyvadel a černých figur v prostoru jsou paralelou k jeho variabilním plastikám. Nabízená práce je vzá…
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Spěváček
(1973)
Čekání
Položka č.: 255Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 2016, 60 x 80 cm, sign. PD Jan Spěváček 2016, lišta, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Hendrych
(1936)
Bysta stykač
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, žák prof. J. Wagnera a J.Kavana na VŠUP v Praze, aspirantura na AVU u prof. Hladíka
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Bez názvu
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, voskové tužky, papír, arabská guma, 1993, 70,5 x 89 cm, sign. DU I. Ouhel 93, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tereza Kohoutová
(1975)
Vila
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
akryl, plátno, 2015, 53 x 53 cm, sign. zezadu Kohoutová
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Commedia dell arte
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
suchá jehla, 1943, 30 x 39 cm, sign. DU Tichý 43, rám, č.467/550, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Foltýn
(1891-1976)
Domky
Položka č.: 268Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1944 - 1945, 37 x 63 cm, sign. vzadu Fr. Foltýn 1944 - 45, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstra…
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Velikonoce
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, tužka, papír, 1994, 42 x 59 cm, sign. DU I. Ouhel 94, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Foltýn
(1891-1976)
Krajina se stromy
Položka č.: 267Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 1949, 47,5 x 61 cm, sign. vzadu Foltýn, rám, František Foltýn byl žákem prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na VŠUP v Praze, studoval na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, byl členem výtvarné skupiny Cercle et Carré a spoluzakladatelem SVU v Brně a skupiny Abstraction-Création ve F…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Ecce homo No. 3
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1994, 48 x 59 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1994, rám, č. 59/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Saudek
(1935)
Children #1903
Položka č.: 370Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
kolorovaná fotografie, 38,3 x 30,2 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, český umělecký fotograf, malíř a spisovatel. Patří mezi nejznámější české umělecké fotografy. Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Jedním z příkladů je jeho originální nápad vyfoti…
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO