• Václav Hejna

    (1914-1985)

    Rukopis s podpisem

    Položka č.: 799

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, linoryt, 21 x 15 cm, rukopis s podpisem, sign. linoryt na výstavním programu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Říha

    (1907-1987)

    Podpis

    Položka č.: 774

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    podpis, papír, 34 x 24 cm, podpis na papíře, přiložená fotografie nalepena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vlastimil Rada

    (1895-1962)

    Dopis Prokopu Tomanovi ml.

    Položka č.: 817

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopis, 1955, Rukopisný dopis s podpisem z 30.V.1955, v původní obálce, reprodukce autorovy kresby na zadní straně, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Michl

    (1901-1977)

    Ilonka/Hans Holm

    Položka č.: 555

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, upravili Erwin Treutner a S. Vrána, ilustrace O. Cibulka, 2. sv. ed. Deutsche Lesestoffe für tschechische Schüler, vydal Staatliche Verlagsanstalt, Prag 1935, německy, 45 s., brož, obálka zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28,5 x 20 cm, ilustrace J. Goth, vydal Fr. Novák, Praha 1946, 268 s., novodobá karton. vazba s původní obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Podivuhodné příběhy Robinsonovy na pustém ostrově

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dle zpracování Gräbnerova, ilustrace na obálce Karel Vavřina, čb. ilustrace, vydalo Vincentinum, Praha 1928, čtvrté opravené vydání, 161 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, volně vypravuje Josef V. Pleva, předmluva Jarmila Glazarová, úprava Jiří Blažek, vydala Olympia, Praha 1986, 252 s., clpl. převazba, vazba místy lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Příběhy Robinsona Crusoe

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vypravuje Albert Vyskočil, ilustrace Fr. Tichý, vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1942, 2. vydání, 197 s., plpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil J. V. Flos, ilustrace O. Cihelka, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1932, 57 s., clpl. vazba, stránky zašpiněné, zašlé, prasklá a zašlá vazba, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Cheben

    (1936)

    Lenka Chytilová: Modlitba léta

    Položka č.: 462

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    Bibliofilie, sign. litografie J. Cheben, podp. autorky pod básní, rozkládací dvojlist vytištěn jako PF 1982, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roshan Dhunjibhoy

    (1931-2011)

    Podpis

    Položka č.: 764

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, podpis s přáním na kartičce, dokumentaristka a novinářka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Němec

    (1873-1966)

    2x podpis

    Položka č.: 765

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, podpis na dokumentu Čs. Nár. rady batalelské ve věci zvolení prof. J. Čadíka členem; podpis na papírku pod vlastnoručně přepsanou citací textu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Krajina s červeným stanem

    Položka č.: 282036

    Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:43

    olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…

    Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Po koupeli

    Položka č.: 281529

    Vyvolávací cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:32

    olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato…

    Aktuální cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Květnová noc

    Položka č.: 281957

    Vyvolávací cena: 720.000 CZK (30.000 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:24

    olej, plátno, 1944, 46 x 35 cm, sign. LD V. Zykmund 44, rám, vzadu popsáno, vzadu na slepém rámu se nachází strojopisný štítek, psaný Ludvíkem Kunderou s popisem a názvem díla. Ludvík Kundera zde zaměnil název z původní „Květnové noci“ na „Červnovou noc“, přičemž někdy později vlastní rukou tuto chy…

    Aktuální cena: 720.000 CZK (30.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 850 000 - 950 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    V africkém rovníkovém pralese

    Položka č.: 282016

    Vyvolávací cena: 450.000 CZK (18.750 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:23

    kvaš, papír, 27 x 47 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ... Nyní měl Hendrik vzácnou příležitost setkat se s nimi v jejich království. Ne, nemůže ji propást ani za cenu vlastního života. Vědec zvítězil nad člověkem. Průvod pokračoval ve směru zvuku pomalu, krok za krokem, a všichni dbali, aby na sebe neup…

    Aktuální cena: 450.000 CZK (18.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 500000 - 600 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Neptun s Najádami

    Položka č.: 281955

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:22

    pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Dvorek v Libni

    Položka č.: 281953

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:20

    olej, plátno, 1945, 38 x 52 cm, sign. PD F.Gross 45, rám, přiložen posudek MUDr. Jana Vykoukala, malíř města, především urbanistické periferie - organismu, jež dokáže v jeho dílech růst, stárnout i umírat. Syn továrního úředníka a rodák z Nové Paky, jejíž scenérie viděné z okna se mu nejvíce vryly d…

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 500 000 - 700 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jezabel Čarodějka

    Položka č.: 281510

    Vyvolávací cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:13

    akryl, plátno, 140 x 180 cm, monogr. vzadu A. L., Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě symb…

    Aktuální cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Tenisové hřiště

    Položka č.: 281959

    Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:26

    akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci "krotkých modernistů" (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v …

    Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anna Endrštová 1963 (129 kreseb)

    Položka č.: 281950

    Vyvolávací cena: 260.000 CZK (10.834 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:17

    kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír, 1963, 22,5 x 17,5 cm, sign. vše Kamil Lhoták 63, Kresebný́ deník, který́ si Kamil Lhoták vedl během roku 1963 zachycuje 134 dní v roce Aničky Endrštové, jeho tehdejší přítelkyně. Jedná se převážně o intimní́ scény z každodenního života, zachycené při svléká…

    Aktuální cena: 260.000 CZK (10.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Japonsko

    Položka č.: 281952

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:19

    kvaš, lak, lepenka, 1959, 5,5 x 12,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 59, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu…

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 300 000 - 350 000 CZK

  • Karel Chaba

    (1925)

    Vltava

    Položka č.: 281958

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:25

    olej, plátno, 2000, 89 x 69 cm, sign. PD Chaba, rám, Karel Chaba byl nevšedním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho díla nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické básnivos…

    Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 260 000 - 300 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Starý klaun

    Položka č.: 281500

    Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:03

    olej, sololit, 1985, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 85, rám, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Vskutku všestranný umělec…

    Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Yellow Bugs

    Položka č.: 281983

    Vyvolávací cena: 195.000 CZK (8.125 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:50

    olej, plátno, 2022, 120 x 160 cm, sign. vzadu R.F. 2022, Žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresionismu, pop-artu i americké a evropské malby 80. let. V době studií na AVU umělec projevil zaujetí pro fotografování a začal fotog…

    Aktuální cena: 195.000 CZK (8.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 250 000 - 300 000 CZK

  • Petr Nikl

    (1960)

    Růžový pták

    Položka č.: 282002

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:09

    olej, plátno, 2003, 135 x 120 cm, sign. na zadní straně Petr Nikl 2003, rám, Petr Nikl se věnuje divadlu, fotografii, hudbě, výtvarnému umění, loutkářství, psaní a ilustrování knih. Ve všech oborech se výrazně odlišuje a tvoří skutečně osobitá díla. Charakteristickým rysem jeho výtvarných děl je dec…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 220 000 - 280 000 CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Jádro

    Položka č.: 281532

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:35

    olej, plátno, 1993, 160 x 146 cm, sign. PD I. Ouhel 93, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším ná…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Akrobat

    Položka č.: 281967

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:34

    akryl, plátno, 2009, 30 x 40 cm, sign. PD 2009 M. Rittstein, rám, vzadu popsáno autorem, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i  je…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 250 000 - 350 000 CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Geometrie a světlo IV.

    Položka č.: 281978

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:45

    olej, plátno, 2012, 150 x 130 cm, sign. PD I. Ouhel 2012, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 200 000 - 250 000 CZK

Instagram

Facebook