-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
Položka č.: 1262Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:46
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
Položka č.: 1263Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
Položka č.: 1264Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SV…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
Položka č.: 1265Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
Položka č.: 1266Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:50
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a…
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
Položka č.: 1267Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hol…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kolíbal
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
Položka č.: 1268Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Antikv…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
Položka č.: 1269Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:53
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
Položka č.: 1270Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 1271Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzak…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho
Položka č.: 1272Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:56
bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČV…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Matoušek
(1890-1977)
J.S. Machar: Bezručovi
Položka č.: 1273Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:57
bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák R. Jindřicha a prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Pr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hermína Melicharová
Hesiodos: Zrození bohů
Položka č.: 1274Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:58
bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
Položka č.: 1275Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
Položka č.: 1276Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu
Položka č.: 1277Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:01
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Josef Hora: Od první do poslední
Položka č.: 1278Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:02
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praz…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Grigorij Musatov
(1889-1941)
Sovětské častušky
Položka č.: 1279Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:03
bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Katalog s grafikou
Položka č.: 1280Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:04
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivan Jakovlevič Bilibin
(1876-1942)
Skazki. Carevna Ljaguška
Položka č.: 1281Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:05
bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku
Položka č.: 1282Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:06
bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupi…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Flejšar
(1922-2010)
Plakát, užitá tvorba
Položka č.: 1283Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:07
bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Nahoru a dolů - Hloubkové básně
Položka č.: 1284Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:08
bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
František Halas : Obrazy
Položka č.: 1285Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:09
bibliofilie, 8 x litografie členů SVU R. Brun, P. Dillinger, Fr. Kaláb, Jar. Král, V. Mužík, L. Procházková, Ant. Procházka, Fr. Srp, text Fr. Halas, tisk fa R. Röhrer, prémie na r. 1938, vydala Skupina výtvarných umělců v Brně, Brno 1938, sešit a přílohy v ob., nestr. (12), 29 x 21 cm, zažloutlé …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
Položka č.: 1286Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:10
bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex.150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Karel Konrád: Robinsonáda
Položka č.: 1287Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:11
bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší
Položka č.: 1288Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:12
bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Philippe Soupault: Negr
Položka č.: 1289Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:13
bibliofilie, obálka A. Hoffmeister, vydal Ot. Štroch - Marien, Praha 1928, 20. svazek Knih dnešku, edice Aventinum, 87 s., brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Václav Mašek: Nedokončený portrét
Položka č.: 1290Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:14
bibliofilie, litografie, linoryt a dřevoryt Václav Mašek, vydal Josef Sonberg, Praha 1932, v tiráži podpisy autora, ilustrátora a vydavatele, 130 výtisků, 12 s., brož., zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Sychra
(1903-1963)
Jiří Mahen: Máchova poesie
Položka č.: 1291Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:15
bibliofilie, sign. heliogravura V. Sychra, úvodní poznámka Fr. Halas, vydal Václav Tomsa, Praha 1941, Ex. 7/300, 39 s., brož., obálka v dolní části natržená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU, spoluzakladatel SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO