Miroslav Jiránek
Loďky
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00
olej, plátno, dřevěná deska, 1994, 103 x 122 cm, sign. PD M. Jiránek 1994, rám, pro Jiránka se stala velkou inspirací příroda. Ve svém díle často zachytává motiv vodní hladiny spolu s magickými místy lesů Kokořínska s pískovcovými skalami porostlými mechem. Své studium absolvoval na Vysoké škole umě…
Ivan Ouhel
(1945-2021)
Tání
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
olej, plátno, 1998, 25 x 25 cm, vzadu štítek Galerie Gema, výrazově úsporná práce od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Olga Karlíková
(1923-2004)
Moře
Položka č.: 40Vyvolávací cena: 360.000 CZK (15.000 €)
olej, plátno, 1967, 84 x 66 cm, sign. vzadu Olga Karlíková 67, rám, autorčina téměř nebarevná malba (bílá, hnědá a modrá) charakterizovaná minimalistickou lineární formou hledá inspiraci v kontaktu s přírodními událostmi, pohybem mořských vln, proměnlivým tvarem pobřeží, a vířením vody a vzduchu., A…
Aktuální cena: 360.000 CZK (15.000 €)
Jiří Načeradský
Podat ruku soše
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 3.700 CZK (155 €)
tempera, papír, 1994, 29,5 x 20,8 cm, sign. LD Načeradský 94, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
Aktuální cena: 3.700 CZK (155 €)
Maxmilián Švabinský
Básník a múza
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
dřevoryt, 1931, 53,5 x 41 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, č. 17/20 - II, Český malíř, kreslíř a grafik, jež se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Výtvarníci se …
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Nádvoří Pražského hradu se sv. Vítem
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
vernis mou (měkký kryt), 1919, 36 x 39 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresio…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 11 000 - 14 000 Kč CZK
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Hanácké děvče
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
lept, kombinovaná technika, 35 x 26,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, značeno v desce monogr. PD, další značení v desce monogr. LD, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Sal…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Karel Dvořák (připsáno)
(1893-1950)
Rybář (Zámořský obchod)
Položka č.: 223Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
glazovaná keramika, v. 55 cm, rybář s košem ryb je zobrazen jako bezstarostně si pískající mladík s námořnickým krokem. Sochař Karel Dvořák ovlivnil podobu českého sochařství až do druhé poloviny 20. století. Je autorem řady pomníků a soch ve veřejném prostoru. Mezi nejznámější patří sousoší Cyrila …
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Odhadní cena: 23 000 - 29 000 Kč CZK
Josef Kubíček
(1890-1972)
Děvče z Beskyd
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
dřevořezba, 1921, v. 106 cm, značeno LN J. Kubíček 1921, Josef Kubíček patří mezi významné představitele realismu v českém sochařství. Ve své práci vycházel z řezbářské tradice podhůří Orlických hor, kde nacházeli inspiraci další významní umělci jako Antonín a Jan Slavíčkovi, Otakar Nejedlý, Jan Tra…
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Odhadní cena: 110 000 - 140 000 Kč CZK
Bohumír Matal
(1922-1988)
Žena s dítětem
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.167 €)
olej, karton, 1946, 40 x 31 cm, sign. LD Matal 46, rám, typické dílo Bohumíra Matala ze 40. let, figura ženy zjevně pojatá jako ideogram za použití kubisticko-geometrického ornamentu. Obraz je zjevně inspirován narozením druhého Matalova syna, přiložen posudek Dr. Jana Vykoukala, vzadu ve výřezu pop…
Aktuální cena: 100.000 CZK (4.167 €)
Maxmilián Švabinský
Ranní lov
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
lept, 1911, 36,3 x 30,6 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v P…
Odhadní cena: 19 000 - 24 000 Kč CZK
Jitka Válová
(1922-2011)
Sběrači II
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:03
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu
Jitka Válová
(1922-2011)
Diváci IV
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Ostrov
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 03. 2023 15:00
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Kašna pod Petřínem
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Lampa
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Posel
Položka č.: 74Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Ivana Lomová
Ptáci
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Maltézské náměstí
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Karel Chaba
(1925-2009)
Pražské zákoutí
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)
Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)
Lukáš Miffek
(1978)
Vox populi
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Jiří Načeradský
Kudlanka věštící
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Antonín Kroča
Trní
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
olej, sololit, 2021, 69,7 x 60,9 cm, sign. LD Kroča 021, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Hofmana, J. Blažka, člen UVU a SVU Mánes
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Antonín Kroča
Západ slunce s květinami
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
olej, sololit, 2015, 61,2 x 35,5 cm, sign. PD Kroča 015, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Hofmana, J. Blažka, člen UVU a SVU Mánes
Pavel Štefan
Tváře
Položka č.: 287Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
olej, pastel, sololit, 49,5 x 62 cm, sign. PH Štefan, rám, na malbě při okrajích šmouhy, rám otlučený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Jitka Štenclová
Bez názvu I.
Položka č.: 285Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Milan Perič
Burning Heads Blood and Fog
Položka č.: 271Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Arnošt Kukačka
Lázeňačky
Položka č.: 261Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
akryl, plátno, 2022, 50 x 50 cm, sign. PD Drak
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Tomáš Hřivnáč
Afrodité
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)
Tomáš Hřivnáč
Héra
Položka č.: 311Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)