Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Hnízdo
Položka č.: 399Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2023 15:00
litografie, 1979, 34,5 x 25,8 cm, sign. PD Čepelák 1979, č. 41/100, DU popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
Tomáš Bím
Meloun
Položka č.: 398Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
litografie, 1995, 15,6 x 11,6 cm, sign. DU Bím 95, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 1994
Položka č.: 394Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 1996
Položka č.: 393Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 1998
Položka č.: 392Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 1992
Položka č.: 391Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tom Svoboda 2013
Položka č.: 390Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 2012, 19 x 10,5 cm, sign. PD ABorn, lehce ušpiněno, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2016 Tom Svoboda
Položka č.: 389Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tom Svoboda 2011
Položka č.: 388Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Jiří Bouda
(1934-2015)
Nádraží (kancelář)
Položka č.: 387Vyvolávací cena: 3.300 CZK (138 €)
Aktuální cena: 3.300 CZK (138 €)
Zoja Villalobos-Popovič
Z cyklu Posvátnost
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
olej, plátno, 2000, 75 x 64 cm, sign. PD Zoja 2000, rám
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Eva Natus - Šalamounová
(1934-2014)
Andělé
Položka č.: 424Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
litografie, 1993/1994, 37,5 x 48 x 3 cm, sign. DU Eva Natus - Šalamounová, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná
Boris Jirků
Položka č.: 422Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
Roman Franta
Modří brouci
Položka č.: 421Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
litografie, 2009, 37,5 x 54 cm, sign. PD R. Franta 09, č. 18/100, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Jiří Anderle
Manipulace III. (Vztah č. 4) (hnědá)
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)
suchá jehla, mezzotinta, 1976, 32,5 x 65,5 cm, sign. DU Anderle, č. 68/70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)
Jiří Anderle
Profil
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
heliolitografie, 1975/76, 47,5 x 31,5 cm, sign. DU Anderle, č. 114/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Jiří Anderle
Postavy
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
litografie, 1995, 27 x 19 cm, sign. PD Anderle, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Stanislav Hudeček
(1872-1947)
Kostlivci
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
akvarel, kvaš, papír, 45 x 30 cm, sign. LD St. H., rám
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Marko Čermák
Host do domu
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
kresba tuší, akvarel, kombinovaná technika, 17 x 12,8 cm, sign. DU Marko Čermák, rám
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Josef Istler
(1919-2000)
Položka č.: 409Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
lept, 17,7 x 11,7 cm, sign. PD istler, pasparta, č. 22/50, mírně zažloutý papír, poškozená pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
Karel Demel
Maska
Položka č.: 402Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
mezzotinta, 1977, 23,5 x 18 cm, sign. PD Karel Demel 77, pasparta, E.A., žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Jiří Mocek
Příběh
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)
olej, plátno, 2006, 54 x 74 cm, sign. PD Mocek, rám, vzadu popsáno. Studoval scénickou techniku u J. Šáchy na Střední uměleckoprůmyslové škole v letech 1960–64. Od poloviny 60. let se začal intenzivně věnovat volné kresbě a malbě. Autor bývá řazen mezi imaginativní malíře, jeho obrazy se přibližují …
Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)
Jiří Načeradský
Venuše pastózní
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)
olej, plátno, 2005, 31,5 x 45,5 cm, sign. PD Načeradský 2005, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem. Námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen …
Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
Radim Malát
(1930-1997)
Stavba Břevnovské polikliniky
Položka č.: 71Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
olej, plátno, 1962, 90 x 110 cm, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vs…
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Václav Tikal
(1906-1965)
Objekty
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.625 €)
tuš, akvarel, papír, 1965, 50x 34 cm, sign. DU Tikal 65, rám, žák prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze, člen Skupiny Ra, SVU Mánes, Nové skupiny K. Teigeho
Aktuální cena: 39.000 CZK (1.625 €)
Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu
Kamila Ženatá
Axis Mundi (Střed světa)
Položka č.: 82Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
olej, plátno, 2022, 40 x 40 cm, sign. DU Kamila Ženatá, žákyně L. Čepeláka
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu
Josef Istler
(1919-2000)
Krajina I
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 47.000 CZK (1.959 €)
olej, komb. tech., karton, 1990, 28 x 35 cm, sign. PD istler 90, rám, vzadu razítko autora a popis, ukázka z díla jednoho z nejvýraznějších představitelů české poválečné abstrakce, představitele českého surrealismu a později informelní malby, která se stala v závěru 50. let hlavní tendencí neoficiál…
Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)
Jaroslav Klápště
(1923-1999)
Horská krajina v zimě
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
olej, sololit, 1996, 32,5 x 42,5 cm, sign. PD Klápště, rám, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Aleš Lamr
(1943-2024)
Za oknem
Položka č.: 65Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
akvarel, tuš, papír, 1983, 23,5 x 19 cm, sign. DU Lamr 83, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aleš Lamr
(1943-2024)
Geometrická spirála
Položka č.: 64Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
akvarel, papír, 1993, 30 x 21 cm, sign. PD A. Lamr 93, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)