• Rudolf Václavík

    (1898-?)

    Stavení u rybníka

    Položka č.: 474

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2020 15:00

    olej, karton, 56,5 x 71 cm, sign. LD Václavík, rám, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská, studium na akademii ve Vídni

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Václav Toman

    (1896-1962)

    Žně

    Položka č.: 473

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    olej, plátno, 1920, 63 x 86 cm, sign. LD Václav Toman 1920, rám, žák prof. V. Bukovace, F. Thieleho a J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Jaroslav Vrchlický

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    litografie, 1943, 23,4 x 16 cm, sign. PD MŠvabinský, při okrajích lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen S…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Babička se psem Jelivášem

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    lept, 1906, 10,5 x 9,1 cm, sign. PD MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži,…

  • Jan Chaloupek

    Na horizontu

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    akryl, plátno, 2019, 50 x 60 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rue Mouffetard, ráno, Paříž

    Položka č.: 125

    mezzotinta, akvatinta, 29 x 37 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, LD č. 210, papír nepatrně zažloutlý, na rámu oděrky, při levém okraji tisku restaurováno bělobou, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Be…

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Zelený trh

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    lept, 1901, 40 x 37 cm, sign. v desce PD Viktor Stretti 1901, lehce zašpiněný, zažloutlý, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, s…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Město

    Položka č.: 121

    lept, 21 x 28 cm, sign. PD Viktor Stretii, rám, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Hollar

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Lev Boby

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    suchá jehla, 1939, 15 x 22 cm, sign. PD Tichý 39, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Veroničina rouška

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 155.000 CZK (6.200 €)

    suchá jehla, 22 x 16,5 cm, sign. PD Reynek, rám, Bohuslav Reynek patří mezi nejvýznamnější české mistry grafických technik, především v technice leptu a suché jehly kombinované s monotypem dosáhl nadstandardní bravury, kterou v roce 2010 mohlo obdivovat i publikum v japonském Tokiu. Atmosféra kontem…

    Aktuální cena: 155.000 CZK (6.200 €)

  • Neznámý autor - Indie

    Bohyně Durgá

    Položka č.: 509

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kolorovaný dřevořez na ručním papíře, 33,5 x 24,8 cm, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Art Zanders ´80

    Položka č.: 508

    tisk, 49,5 x 134 cm, katalog k výstavě Art Zanders ´80, list s textem a příloha od Jiřího Koláře, další přílohy chybí, vydal: Zander Feinpapier AG, Bergisch Gladbach, 1980, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Francois Villon- Výbor poezie

    Položka č.: 507

    bibliofilie, 34 x 23,5 cm, č. 95/150, 7x lept, vydalo Nakladatelství KGB v Praze, červen 2000 (Josef Runštuk, Karel Žižkovský), žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Katalog výstavy Salvadora Dalího v Praze 1967

    Položka č.: 506

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, 36 x 26 cm, 39 x faksimile zkušebních tisků grafických listů a desátého výtisku grafických listů, ilustrací ke Zpěvům Maldororovým 1934 a titulní list knihy La Femme Invisible 1930, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jaroslav Svoboda

    Váza

    Položka č.: 505

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    sklo, 2005, v. 32,5 cm, sign. zespodu Svoboda 05

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Pavel Janák

    Váza II (re-issued KUBISTA)

    Položka č.: 504

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    porcelán, v. 14,5 cm

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Pavel Janák

    Váza (re-issued by KUBISTA)

    Položka č.: 503

    porcelán, v. 13,5 cm

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vladislav Hofman

    Popelník (re-issued by MODERNISTA)

    Položka č.: 502

    porcelán, 13 x 13 cm

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Ženská figura

    Položka č.: 501

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    olej, plátno, 100 x 80 cm, rám

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Miloslav Pečinka

    (1924)

    Reminiscence (Břehy - Malířská scenerie)

    Položka č.: 500

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

  • Jan Melichar

    (1904-?)

    Hořce

    Položka č.: 499

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, plátno, 78,7 x 58,8 cm, sign. DU J. Melichar, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Rudolf Lexa

    (1915-2003)

    Karlův most v podvečer

    Položka č.: 498

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, plátno, 71 x 90 cm, sign. PD Rud. Lexa, rám, vzdu nalepen autorský štítek s razítkem ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Jana Prouzy, po válce žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Marold, Svazz českých výtvarných umělců, Český fond výtvarných…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Ivan Kostík

    (1911-1967)

    Elektrické sloupy

    Položka č.: 497

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    olej, plátno, 34,5 x 29 cm, rám, uprostřed natržené plátno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Oldřich Janota

    Labutě na jezeře

    Položka č.: 496

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    olej, sololit, 1947, 57,7 x 80 cm, sign. PD Janota 47, rám, plátno u spodního okraje lehce ušpiněné, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Fiala

    Odpoledne v přístavu

    Položka č.: 495

    olej, dřevo, 45 x 62 cm, sign. PD Fiala, monogr. PD BF. v., rám, nově adjustováno (Ant. Křížek), Antikvariát Dlážděná

  • Jaroslav Grus

    (1891-1983)

    Vesnice v zimě

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, papír, 1967, 61 x 87 cm, sign. PD J. Grus, rám, LD přípis 67 Milému p. Hromádkovi, žák prof. H. Schwaigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Melchior de Hondecoeter - kopie

    Drůbež v zahradě

    Položka č.: 493

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, plátno, 68 x 100 cm, sign. LD, rám, krakeláž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Dvořák

    Zátiší s lahví a květinami

    Položka č.: 492

    olej, plátno, 1926, 66,5 x 67,5 cm, sign. LD Dvořák 26, rám

  • Pietr Claesz- kopie

    Zátiší s ústřicemi

    Položka č.: 491

    olej, plátno, 38 x 53 cm, rám

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Lovecké zátiší

    Položka č.: 490

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, plátno, 1921?, 55 x 72 cm, sign. LD Jambor 1921?, rám, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)