-
Josef Lada
(1887-1957)
Veselý přírodopis
No.: 556Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graph…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Michl
(1901-1977)
Ilonka/Hans Holm
No.: 555Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková
(1946)
Christopher Fry: Věta o větě
No.: 554Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s pův. barevnými komb. technikou ve formátu 7 x 5 cm, 1993, 11 x 7,5 cm, sign. DU Eva Hašková, č. 4/200, šitá měkká vazba, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1993, 14 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eva Hašková
(1946)
Babylonská věž
No.: 553Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Také jedno faunovo odpoledne
No.: 552Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Jiří Pilka: Oslovení hudby
No.: 551Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Educ…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
No.: 550Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. K. Svolinsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, m…
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Česká kresba 1-4
No.: 549Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
4 soubory reprodukcí v původních přebalech, 1936, 1938, 1939, 46 x 33 cm, Soubor kreseb ze sbírky Moderní galerie v Praze s texty Vojtěcha Volavky, volné listy v polokartonovém přebalu, v každém díle je po 15 reprodukcích kreseb významných českých umělců, např. (J. Mánes, M. Aleš, J. Mařák, J. Preis…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vlastislav Hofman
(1884-1964)
F. M. Dostojevskij
No.: 548Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Julius Mařák
(1832-1899)
Julius Mařák - Výběr z jeho pozůstalosti
No.: 547Auction price: 1.800 CZK (75 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1903, 46 x 34 cm, Publikace 30 světlotisků, 15 barevných a 5 černých autotypií na zvláštních listech a 7 autotypií v textu, vydal Karel B. Mádl, nakladatel F. Topič v Praze. Karel Boromejský Mádl (15. srpna 1859 v Novém Bydžově[1] – 20. listopadu 1932 v Potštejně) byl český historik a k…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Olga Čechová
(1925-2010)
Die drei Brüder
No.: 546Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25 x 17 cm, 2x sign. a č. litografie. O. Čechová, ex.: 28/125, Arethusa Press Herber Blokland, Baarn, 1984, německý text, č. výtisk 28/80, pův. sešit v ob., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
A collection of famous pictures of the Sung Dynasty
No.: 545Auction price: 1.400 CZK (59 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 44 x 33 cm, 15 barevných reprodukcí a 15 stran s vysvětlivkami k obrázkům, čínský a anglický text, vyd. The Commercial Press, Limited, Peking, 1957, originální brokátová hedvábná vazba s několika fialovými jemnými hedvábnými šňůrami, vázaná ve stabilní skládací lněné složce se 2 sponami ze sl…
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikoláš Axmann
(1955)
Walt Whitman: Čtyři básně ze sbírky Stébla trávy
No.: 544Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 9 původními lepty, 1981, 35 x 50,5 cm, sign. na titulním listu s věnováním M. Axmann 1985, 8/15, osmi lepty (+jeden na titulním listu) ve formátu 24,5 x 23 cm doprovodil Mikoláš Axmann, Praha 1981, 15 výtisků vydáno vlastním nákladem, z nichž tento má číslo 8, volné listy v původním ka…
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Neuwirt
(1948)
Marginálie
No.: 543Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Kytice
No.: 542Auction price: 16.000 CZK (667 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 48 x 35 cm, z prací členů sdružení českých umělců a grafiků HOLLAR, autoři: Cyril Bouda: kamenorytina na titulním listě, Václav Fiala: mědirtina, Milada Kazdová: měkký kryt, František Kobliha: měkký kryt, Josef Kočí: suchá jehla, Jan Konůpek: mědirytina, Emil Kotrba: lept, Antonín Majer…
Current price: 16.000 CZK (667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jean Effel
(1908-1982)
Hommage a Jean Effel
No.: 541Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1983, 27 x 20,5 cm, Réalisé pour l´Association France - Tchéchoslovaquie par: Dílo . Fonds des Beaux - Art Tchéques, tři volné listy v papírové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Černoš
(1982)
Christos Giannakos: Mořské panny
No.: 540Auction price: 4.000 CZK (167 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
9x mezzotinta, 2011, 34 x 25 cm, vše sign. PD Jan Černoš, 68/100, bibliofilie s devíti původními mezzotintami, autorem textů v řečtině a angličtině je řecký básník Christos Giannakos, vydalo Xotaris Art Forum v roce 2011, v původním kartonovém přebalu, kompletní, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 4.000 CZK (167 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Selský žalm
No.: 539Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
6 x dřevoryt, 6 x cca 13,2 x 8,8 cm, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of The Manes Asso…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Alois Jirásek: Nevolnice
No.: 538Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu, úprava a il. C. Bouda, vyd. ELK, Praha, 1936, ex. B9 na dřevaprostém papíře, obyč. clpl. přev., 119s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka besed…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Satyr
No.: 537Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu M. Švabinský, vyd. Tvar, Praha, 1950, obs. 20 reprod. grafických listů k veršům Victora Huga (přel. Svatopluk Kadlec) a předmluvu V. Denksteina, volné listy v pův. ob., uloženo v polopl. karton. pouzdře, 64s., dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Dílo Felixe Jeneweina
No.: 536Auction price: 1.500 CZK (63 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. Jakuba Demla za titulem, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1928, ex. 308 s podp. Čeňka Vořecha (red. a upr.), pův. polopergam. vazba s ob., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Hory a řeky v Československu
No.: 535Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekomp…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Ztichlá klika 1
No.: 534Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, za pomoci přátel vyd. nákladem vlastním Jan Placák v počtu 197 exemplářů, Praha, ex. 103 s podp. J. Placáka, pův. brož, 140s,, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Morávek
(1896-1959)
Chrudim (12 původních dřevorytů)
No.: 533Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Křižovatky (Spisy III.)
No.: 532Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 12?/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Johann Sebastian Bach
No.: 531Auction price: 800 CZK (34 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Jules Barbey d´Aurevilly: Stará milenka
No.: 530Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úprava a vazba V.H. Brunner, vyd. Družstvo přátel Studia, Praha, 1924, ex. 20, pův. zdob. clkžn. vazba se zlacením, 364s., vybledlý hřbet, odřené okraje desek, celkově výrazněji zažloutlá, částečně rozvolněná přední předsádka, jinak ale dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of p…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Richard Marynčák
Sfinga, již nazýváme světem
No.: 529Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2010, ex. 24/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Richard Marynčák
Vyprávění o životě a tvorbě malíře Miroslava Štolfy
No.: 528Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2015, ex. 16/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Tělo (Spisy IV.)
No.: 527Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1927, ex. 106/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 390s., zažloutlé listy, lehce vybledlý hřbet, jinak velmi pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED