auction history

  • Vladimír Žikeš

    (1906-1980)

    Sirotek

    No.: 701

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 26. 11. 2020 15:00

    bibliofilie, lidovou píseň na pergamenu dvoubarev. inkoustem sepsal J. Krátký, tříbarev. iniciála, akvarelem kolorovaná kresba v titulu a závěr. viněta zřejmě tentýž, raný nakladatelský počin bibliofila a nakladatele Vl. Žikeše v Plzni 1926, do pergamenu svázal knihař Ant. Škoda, zlac. linka a písmo…

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: ID5**2 History of bids

  • Eduard Hořovský

    (1831-1898)

    O spůsobech dobývání kamenného uhlí

    No.: 700

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, III. díl Atlas, obs. 130 tabulí nákresy a schemata těžebních slojí a důlních systémů Británie, Francie, Belgie, Německa, vydal nákladem vlastním autor, Praha 1875, polokož. vazba,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Josef Bohuslav Foerster

    (1859-1951)

    Žalm 150

    No.: 697

  • Jan Neruda

    (1834-1891)

    Kosmische Lieder

    No.: 696

    kniha, německý překlad Písní kosmických J. Nerudy, vyd. Verlag des Magazin für die literatur des Auslandes, Leipzig, 1881, přel. G. Pawikovski, clpl. zdobená vazba, 48s., hřbet a zadní strana desek mírně ušpiněny, dobrý stav,

  • Paul de Wit

    (1852-1925)

    Perlen aus der Instrumenten-Sammlung

    No.: 699

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    volné listy, 36 x 25,5 cm, 15x chromolitografie s motivy starých hudebních nástrojů, vyd. Paul de Wit, Leipzig, 1892, volné listy v pův. semišovém albu se vsazeným obrázkem hudebníků a zdobným kováním v rozích, album v kartonovém pouzdře, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Sampo - kouzelný mlýnek a armáda (Kalevala)

    No.: 52

    Auction price: 8.000 CZK (320 €)

    akvarel, kvaš, tužka, tuš, papír, sign. PD VKubašta, 23 x 38 cm, reprodukováno v knize Folk Tales and Legends (vyd. Octopus Books, London, 1981) a v dalších jazykových mutacích knihy, str. 76 a 77 (kopie přiložena), na zadní straně potvrzení pravosti od vnuka autora R. Kubašty, razítko s inventárním…

    Current price: 8.000 CZK (320 €)

  • Friedrich Umlauft

    (1844-1923)

    Österreich's Land und Leute in Wort und Bild

    No.: 802

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    kniha, 1908, 28 x 36 cm, množství čb. fotografických vyobrazení a 12 barevných stran s vyobrazenním národních krojů, vyd. K. K. Universitäts-Buchhandlung Georg Szelinski, Wien, orig. celoplátěná zdobená vazba, vazba více opotřebená a zašlá, natržená tapeta na vnitřních deskách, zachovalý stav, Prove…

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Václav Malý

    (1874-1935)

    Krásy Republiky československé

    No.: 801

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 49,5 x 35 cm, 110 reprodukce V. Malý, slovem doprovází Dr. K. Herain a Dr. F.X. Harlas, grafická úprava akd. malíř Jindřich Hlavín. nakl. Kratochvíl a spol., Praha, 1919-1923, rozměry obrázků 31x23 cm, polokožená převazba, kniha v kart. pouzdře, odřený kožený hřbet, pěkný stav, Provenance: An…

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

  • Různí autoři

    Aus der Kneipzeitung 1896 des Vereins deutscher bildender Künstler in Böhmen

    No.: 800

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    volné listy, ., 35 x 25 cm, Sdružení německých umělců v Čechách, 17 barevných ilustrací, bez textu a nakladatelských údajů, volné listy v kartonovém obalu, bez výrazného poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Slezské písně

    No.: 627

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, podepsaný rukopis básně (Dva světy) na patitulu P. Bezruč, vyd. Nakl. Pokorný, Brno, 1946, brož, 185s., lehce opotřebené okraje, dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: ID8**1 History of bids

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Slezské písně

    No.: 626

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    kniha, podepsaná báseň (Nech po městě, nech venku sám jdu lesem..) na patitulu a rukopisné opravy v textu knihy P. Bezruč, vyd. Nový lid, Brno, 1928, clpl. vazba, 178s., mírně rozvolněná předsádka,

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

    Last auctioneer: ID2**3 History of bids

  • Rudolf Medek

    (1890-1940)

    Živý kruh

    No.: 632

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, podpis na patitulu R. Medek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1923, upr. V.H. Brunner, tisk Kryl a Scotti, pův. brož, ob. na hřbetu mírně poškozená,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

  • Jan Týml

    (1905-1945)

    Vyznání

    No.: 631

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    kniha, podpis s věnov. J. Hodkovi na patitulu J. Týml, vyd. Rudolf Rejman, Praha, 1931, pův. brož s ob., velmi dobrý stav,

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Slezské písně

    No.: 630

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    kniha, podepsaná báseň (Co v duších prostých lidí lká..) na patitulu a rukopisné opravy v textu knihy P. Bezruč, vyd. Nový lid, Brno, 1920, clpl. převazba, 143s., plátno na vazbě poškozené,

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Život ženy

    No.: 629

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    kniha, podpis na patitulu P. Bezruč, vy. Julie Smékalová (podp. s věnov. v tiáži), Prost+ějov, 1941, 3x kresba J. Pacáka (podp. v tiráži), ex. 56/100, volné listy v ob., výborný stav,

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Slezské písně

    No.: 628

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    kniha, podepsaná báseň (Nech po městě, nech venku sám jdu lesem..) na patitulu a rukopisné opravy v textu knihy P. Bezruč, vyd. Nový lid, Brno, 1937, clpl. vazba, 178s., velmi dobrý stav,

  • Tobias Conrad Lotter

    (1717-1777)

    Atlas Minor Praecipua Orbis Terrarum Imperia

    No.: 825

    Auction price: 17.000 CZK (680 €)

    47x kolorovaná mědirytina na ručním papíře, 1744, 21,5 x 28 cm, Atlas minor praecipua Orbis terrarum Imperia, Regna et Provincias, Germaniae potissimum tabelli 80 exacte delineatis sistens usui militiae ducum ac peregrinantium maxime accommodatus opera Tobiae Conradi Lotteri. Ručně kolorované mědiry…

    Current price: 17.000 CZK (680 €)

  • Kolektiv autorů

    Schul - Atlas über alle Theile der Erde

    No.: 824

    Auction price: 1.600 CZK (64 €)

    mapa, 1858, 23 x 16,5 cm, 39 barevných mědirytových map, vazba původní, polokožená, vazba opotřebená, uvolněný hřbet, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.600 CZK (64 €)

  • Franz Anton Schraembl

    (1751-1803)

    Marokko

    No.: 823

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    mědirytina, 1789, 47,5 x 80,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    No.: 822

    mědirytina, 21,5 x 29,5 cm, z Theatrum Europaeum Matthäuse Meriana ((1593-1650), rytci: Carlo Cappi, Johann Philipp Abelinus, Heinrich Oraeus, Johann Peter Lotichius, Johann Georg Schleder, Martin Meyer, Wolfgang Jacob Geiger ad., Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • I. W. Engelman

    Mapa Bretagne a Normandie

    No.: 821

    kolorovaná rytina, 1790, 53,5 x 75 cm, značeno PD Gestochen von I. W. Engelman in Wien., Neueste Generalkarte von Frankreich, Nach den bessten bisher bekantgemachten Karten und nach den in Frankreich gemessenen Triangeln, Verfasst von Herrn Cassini de Thury Mitglied der k. Akad. der Wiss. zu Paris. …

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Cadurcium Vernaculé Quercy

    No.: 820

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    mědirytina, 1662, 38,5 x 50 cm, značeno PD v desce Amsterdami Guiljelmus Janssonius & Johannes Blaeuw Excudebant., podrobná mapa francouzské provincie, uprostřed město Cahors, vydal J. W. Blaeu v Amsterdamu, LD: Milliaria Gallica, při levém okraji mimo tisk mírně natržený papír, přeloženo

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

    St. Omer v Artois, Francie

    No.: 819

  • Nicolas Sanson

    (1600-1667)

    Mapa Le Cercle de Baviere

    No.: 818

    kolorovaná mědirytina, mapa, 1704, 64,5 x 45 cm, značeno v kartuši, vytištěno v Paříži H. Iaillotem, uprostřed slepený papír,

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Mapa Bourgogne Comté de Brresse

    No.: 817

    kolorovaná mědirytina, mapa, 42 x 51,5 cm, značeno PD: Amstelodami Apud Joannem Janssonium, uprostřed slepený, místy zahnědlý papír,

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Mapa Bressia Vulgo Bresse

    No.: 816

    kolorovaná mědirytina, mapa, 39,5 x 52 cm, značeno LD: Amstelodami Apud Joannem Janssonium, uprostřed slepený, mírně zažloutlý papír,

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Mapa Čech

    No.: 815

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    kolorovaná mědirytina, 1748, 48,5 x 53,5 cm, značeno PN v desce Homan Heredibus Norimberg, rám, uprostřed slepený, papír mírně zažloutlý, na rámu oděrky,

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Gerard Valck

    (1651-1726)

    Mapa Moravy

    No.: 814

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    kolorovaná mědirytina, 37,8 x 53 cm, značeno DU: gerardum Valk at Petrum Schenk, rám, uprostřed přeloženo, na rámu oděrky,

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

    Platea et Templum Scotorium Viennae

    No.: 813

    LÁbbaye de Port Royal des Champs, Paris

    No.: 812