• Jan Merta

    (1952)

    Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:01

    serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Nora

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:00

    serigrafie, 1998, 35,2 x 27,5 cm, sign. PD Jan Merta 98, rám, č. 49/100, Představujeme soubor grafik od autora Jana Merty, jenž patří k nejvýznamnějším českým malířům umělecké generace, která na výtvarnou scénu nastoupila v 80. letech 20. století. Se svými kolegy, ke kterým patřili například Petr Ni…

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:17

    lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Před výstupem

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:28

    akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Portrét manželů B.

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:22

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Sen z Galerie Pitti

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:18

    litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Karel Demel

    (1942)

    Pro Gustava Mahlera III.

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:16

    lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:15

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Ženy - muži

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:52

    akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…

    Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Zdeněk Raiser

    (1935)

    Až mě andělé zavolají k sobě

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:53

    akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Vladimír Kopecký

    (1931)

    Geometrie prostoru

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:13

    serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Svatopluk Klimeš

    (1944)

    Korsická Macchie

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:45

    papír, oheň, 1994, 56 x 43 cm, sign. DU Klimeš 1994, rám, Svatopluk Klimeš vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1967–1973) a kromě vlastní tvorby vyučoval od roku 1998 kresbu a malbu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Klimeš je znám svými propalovanými obrazy, ač bychom jeho tvor…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Otakar Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Orfeus v krajině

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:47

    suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Pozdrav z Litoměřic

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:26

    tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Král pije (přípitek)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:51

    lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:37

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Trhlina II.

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:14

    reliéfní grafika, 2022, 36,3 x 32,3 cm, sign. PD Válek, A.T., člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    Trhlina I.

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:54

    reliéfní grafika, 2022, 36,3 x 32,3 cm, sign. PD Válek, A.T.

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    V labyrintu

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:53

    reliéfní grafika, 2022, 27 x 25 cm, sign. PD 2022 Válek, A.T.

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    Průhled

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:52

    reliéfní grafika, 2022, 29 x 26 cm, sign. PD 2022 Válek, A.T.

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Labyrint v labyrintu II.

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:13

    reliéfní grafika, 2022, 32,5 x 24 cm, sign. PD Válek, A.T., člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    Labyrint v labyrintu I.

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:51

    reliéfní grafika, 2022, 32,5 x 24 cm, sign. PD Válek, A.T.

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Záznam gravitace

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:12

    kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 29,4 x 41,8 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Záznam gravitace

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:43

    kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 41,8 x 29,4 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Trojúhelník

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:01

    reliéfní grafika, 2003, 24 x 22 cm, sign. PD J. Válek 03, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Labyrint

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:45

    reliéfní grafika, 2003, 25,5 x 22 cm, sign. PD J. Válek 03, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Zmrazky

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:19

    monotyp, 2002, 25 x 23 cm, sign. vzadu J. Válek 2002, rám, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Bez názvu II.

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:15

    monotyp, 2002, 26,5 34,4 cm, sign. PD Válek, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    Záznam gravitace

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:09

    kresba kyvadlem - akrylová fixa, slepotisk s barvou, hlubotiskový papír, 2022, 29,5 x 21 cm, sign. PD Válek, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Válek

    (1954)

    kompozice IV

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 07. 05. 2024 17:07

    monotyp, 2002, 34,5 x 26 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook