-
František Říha
(1910-1986)
Usedlost v podvečer
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
olej, sololit, 1984, 39,5 x 120 cm, sign. PD František Říha 84, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Načeradský
(1939-2014)
Dvě ležící
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
akryl, lepenka, sololit, 1987, 70 x 51 cm, sign. DU Načeradský 1987, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně …
Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Hodonský
(1945)
Zimní krajina
Položka č.: 256Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
dřevořez, 1983, 20,4 x 29,1 cm, sign. PD F. Hodonský 83, č. 1/3, papír lehce ohmataný, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Jíra
(1929-2005)
Svatý Jiří
Položka č.: 250Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 13 x 8,8 cm, sign. DU J. Jíra, pasparta, mírně zažloutlý papír, páska od pasparty v jednom místě natržená, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Iva Hüttnerová
(1948)
Nám láska jasnou hvězdou byla a šťastnými nás učinila...
Položka č.: 247Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 19,8 x 16,3 cm, sign. DU Iva Hüttnerová 2001, rám, č. 7/90, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. O. Sklenčky na DAMU v Praze
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Veselé postavičky
Položka č.: 245Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. PD St. Holý, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Figures
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
proláž, 1975, 21 x 16 cm, monogr. PD JK, pasparta, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let …
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
-
Victor Vasarely
(1906-1997)
Kompozice
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
serigrafie, 36,5 x 36,5 cm, sign. PD Vasarely, rám, č. 64/90, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. …
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
Zasněžené včelí úly
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1917, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, Vydáno 150 listů, Klub přátel umění, Brno. Uvedeno pod č. 284 v soupisu grafického díla na tfsimon.com. Na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, zažloutlý papír a při pravém okraji mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Stopy materiálu
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
aktivní lept, 1959, 14 x 24,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1959, pasparta, autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý pr…
Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Josef Istler
(1919-2000)
Bez názvu
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
monotyp, 1965, 20,5 x 15 cm, sign. DU Istler 65, pasparta, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli pů…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Zběsilý úprk
Položka č.: 244Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 54 x 38 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2015
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
serigrafie, 2013, 21,5 x 11 cm, sign. PD ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2014
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
serigrafie, 2013, 21,5 x 11 cm, sign. PD ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ráj
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
linoryt, 1949, 15,8 x 12 cm, sign. PD Ota Janeček 1949, použito jako PF v roce 1970, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Studie aktu
Položka č.: 225Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 11 x 7,5 cm, sign. PD Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
Bez názvu
Položka č.: 220Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 1960, 18 x 12 cm, sign. PD Istler 60, pasparta, č. 39/42, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Hamera
(1943-2021)
Kompozice
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
strukturální tisk, 2014, 22 x 22 cm, sign. DU Old. Hamera, rám, Věnování: Magdě ke krásným narozeninám Olda, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Hamera
(1943-2021)
Akční grafika
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1990, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 90, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Oldřich Hamera
(1943-2021)
Kompozice
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1993, 11,5 x 10 cm, sign. DU Old. Hamera 93, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Oldřich Hamera
(1943-2021)
Akční grafika
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1966, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 66, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Jaguár
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
suchý pastel, papír, 2021, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2020, č. 37/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Modrá struktura
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, 1983, 14,1 x 9,9 cm, sign. DU PF 84 Anderle , papírová pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Miroslav Kaufman
(1963)
Příběh II
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, nalepeno na papíru, č. 16, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Kaufman
(1963)
Příběh I
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, sign. PD Kaufman 93, nalepeno na papíru, č. 19, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Květa Válová
(1922-1998)
Dva
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1992, 24 x 27,5 cm, sign. PD K. Válová 92, č. 24/150, výroční list Klubu Přátel za rok 1991, při krajích lehce zvlněno, žákyně prof. E. Filly a J. Nováka na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, účastnila se výstav Nové figurace
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Pocta Vladimíru Boudníkovi
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
proláž, 1994, 29,7 x 21 cm, monogr. PD JK 94, vzadu razítko Jiří Kolář, Paříž 1993, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
-
Jan Kubíček
(1927-2013)
Bez názvu
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
serigrafie, 1992-96, 54 x 22 cm, sign. DU Jan Kubíček 1992-96, č. 32/75, výroční tisk Klubu přátel 1995, při krajích lehce ohnuto, papír lehce ušpiněn
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: ID6**6 Historie příhozu
-
Svatopluk Klimeš
(1944)
Rybka
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, koláž, papír, páleno ohněm, 1999, 5,5 x 7 cm, sign. DU Klimeš 1999, žák A. Paderlíka, zakládající člen skupiny AFTEC
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu
-
Josef Velčovský
(1945)
Akt
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 1991, 21,5 x 15 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 15/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu