Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • František Říha

    (1910-1986)

    Usedlost v podvečer

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    olej, sololit, 1984, 39,5 x 120 cm, sign. PD František Říha 84, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě ležící

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    akryl, lepenka, sololit, 1987, 70 x 51 cm, sign. DU Načeradský 1987, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Hodonský

    (1945)

    Zimní krajina

    Položka č.: 256

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    dřevořez, 1983, 20,4 x 29,1 cm, sign. PD F. Hodonský 83, č. 1/3, papír lehce ohmataný, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Svatý Jiří

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 13 x 8,8 cm, sign. DU J. Jíra, pasparta, mírně zažloutlý papír, páska od pasparty v jednom místě natržená, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Iva Hüttnerová

    (1948)

    Nám láska jasnou hvězdou byla a šťastnými nás učinila...

    Položka č.: 247

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 19,8 x 16,3 cm, sign. DU Iva Hüttnerová 2001, rám, č. 7/90, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. O. Sklenčky na DAMU v Praze

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Veselé postavičky

    Položka č.: 245

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 59,5 x 43,5 cm, sign. PD St. Holý, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Figures

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    proláž, 1975, 21 x 16 cm, monogr. PD JK, pasparta, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od 60. let …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Kompozice

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 36,5 x 36,5 cm, sign. PD Vasarely, rám, č. 64/90, malíř, grafik a  sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů opartu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Zasněžené včelí úly

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1917, 24,5 x 24,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, Vydáno 150 listů, Klub přátel umění, Brno. Uvedeno pod č. 284 v soupisu grafického díla na tfsimon.com. Na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, zažloutlý papír a při pravém okraji mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Stopy materiálu

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    aktivní lept, 1959, 14 x 24,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1959, pasparta, autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý pr…

    Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bez názvu

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    monotyp, 1965, 20,5 x 15 cm, sign. DU Istler 65, pasparta, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli pů…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Zběsilý úprk

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 54 x 38 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2015

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 2013, 21,5 x 11 cm, sign. PD ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2014

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 2013, 21,5 x 11 cm, sign. PD ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Ráj

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    linoryt, 1949, 15,8 x 12 cm, sign. PD Ota Janeček 1949, použito jako PF v roce 1970, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Studie aktu

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 11 x 7,5 cm, sign. PD Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bez názvu

    Položka č.: 220

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1960, 18 x 12 cm, sign. PD Istler 60, pasparta, č. 39/42, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Kompozice

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    strukturální tisk, 2014, 22 x 22 cm, sign. DU Old. Hamera, rám, Věnování: Magdě ke krásným narozeninám Olda, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Akční grafika

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1990, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 90, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Kompozice

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1993, 11,5 x 10 cm, sign. DU Old. Hamera 93, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Akční grafika

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1966, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 66, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Jaguár

    Položka č.: 203

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    suchý pastel, papír, 2021, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2020, č. 37/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Modrá struktura

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1983, 14,1 x 9,9 cm, sign. DU PF 84 Anderle , papírová pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Miroslav Kaufman

    (1963)

    Příběh II

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, nalepeno na papíru, č. 16, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Kaufman

    (1963)

    Příběh I

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, sign. PD Kaufman 93, nalepeno na papíru, č. 19, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Květa Válová

    (1922-1998)

    Dva

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1992, 24 x 27,5 cm, sign. PD K. Válová 92, č. 24/150, výroční list Klubu Přátel za rok 1991, při krajích lehce zvlněno, žákyně prof. E. Filly a J. Nováka na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, účastnila se výstav Nové figurace

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    proláž, 1994, 29,7 x 21 cm, monogr. PD JK 94, vzadu razítko Jiří Kolář, Paříž 1993, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Jan Kubíček

    (1927-2013)

    Bez názvu

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 1992-96, 54 x 22 cm, sign. DU Jan Kubíček 1992-96, č. 32/75, výroční tisk Klubu přátel 1995, při krajích lehce ohnuto, papír lehce ušpiněn

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: ID6**6 Historie příhozu

  • Svatopluk Klimeš

    (1944)

    Rybka

    Položka č.: 187

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, koláž, papír, páleno ohněm, 1999, 5,5 x 7 cm, sign. DU Klimeš 1999, žák A. Paderlíka, zakládající člen skupiny AFTEC

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Akt

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1991, 21,5 x 15 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 15/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

Instagram

Facebook