Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Stanislav Holý

    (1943-1998)

    Zběsilý úprk

    Položka č.: 244

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 54 x 38 cm, sign. DU Stanislav Holý, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2015

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 2013, 21,5 x 11 cm, sign. PD ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2014

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 2013, 21,5 x 11 cm, sign. PD ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Ráj

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    linoryt, 1949, 15,8 x 12 cm, sign. PD Ota Janeček 1949, použito jako PF v roce 1970, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Studie aktu

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 11 x 7,5 cm, sign. PD Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bez názvu

    Položka č.: 220

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1960, 18 x 12 cm, sign. PD Istler 60, pasparta, č. 39/42, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Kompozice

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    strukturální tisk, 2014, 22 x 22 cm, sign. DU Old. Hamera, rám, Věnování: Magdě ke krásným narozeninám Olda, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Akční grafika

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1990, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 90, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Kompozice

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1993, 11,5 x 10 cm, sign. DU Old. Hamera 93, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Oldřich Hamera

    (1943-2021)

    Akční grafika

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1966, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 66, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu

  • Vlastimil Zábranský

    (1936-2021)

    Bez názvu

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, karton, 54,5 x 39 cm, sign. DU Zábranský, rám, Věnuje se malbě, kreslenému humoru, volné a užité grafice, ilustraci, scénografii. Kresbě karikatur se plně věnoval po krátkém učitelském působení. Inspiraci hledal u surrealistů R. Magritta, P. Delvauxe a S. Dalího. Okruhy témat o…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Jaguár

    Položka č.: 203

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    suchý pastel, papír, 2021, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2020, č. 37/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Modrá struktura

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1983, 14,1 x 9,9 cm, sign. DU PF 84 Anderle , papírová pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Miroslav Kaufman

    (1963)

    Příběh II

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, nalepeno na papíru, č. 16, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Kaufman

    (1963)

    Příběh I

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, sign. PD Kaufman 93, nalepeno na papíru, č. 19, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Chadima

    (1923)

    U řeky

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 9.600 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    tempera, sololit, 2015, 17 x 35 cm, sign. PD Chadima 15, rám, Chadimova tvorba je typická zachycením snové atmosféry kolem Vltavy. Pro své náladové scény volil autor převážně všední pohledy na mosty, náplavky, lodě či samotnou plynoucí řeku. Městská krajina se tak vyznačuje jistou barevnou jednoduch…

    Aktuální cena: 15.100 CZK (630 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Konvolut grafik pro Česko-Slovensko-Švýcarskou zdravotnickou společnost

    Položka č.: 193

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    19x různé grafické techniky, 1995, sign. vše, č. XVIII/200, autoři: Jan Barták, Adolf Born, Jaroslav Dajč, Jan Hrubý, Josef Istler, Vladimír Jiránek, Jaroslav Králík, Vladimír Nagaj, Kornelie Němečková, Miloš Nesvadba, Marie Plotěná, Pavel Rak, Vladimír Renčín, Jiří Slíva, Vlasta Švejdová, Karel Tei…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Květa Válová

    (1922-1998)

    Dva

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    lept, 1992, 24 x 27,5 cm, sign. PD K. Válová 92, č. 24/150, výroční list Klubu Přátel za rok 1991, při krajích lehce zvlněno, žákyně prof. E. Filly a J. Nováka na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, účastnila se výstav Nové figurace

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 191

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    proláž, 1994, 29,7 x 21 cm, monogr. PD JK 94, vzadu razítko Jiří Kolář, Paříž 1993, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu

  • Jan Kubíček

    (1927-2013)

    Bez názvu

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 1992-96, 54 x 22 cm, sign. DU Jan Kubíček 1992-96, č. 32/75, výroční tisk Klubu přátel 1995, při krajích lehce ohnuto, papír lehce ušpiněn

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: ID6**6 Historie příhozu

  • Svatopluk Klimeš

    (1944)

    Rybka

    Položka č.: 187

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    kombinovaná technika, koláž, papír, páleno ohněm, 1999, 5,5 x 7 cm, sign. DU Klimeš 1999, žák A. Paderlíka, zakládající člen skupiny AFTEC

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Akt

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1991, 21,5 x 15 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 15/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    (1945)

    Kalhotky

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 1991, 22,5 x 15,5 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 185/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Starověké báje a pověsti

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    dřevoryt, 23,5 x 18 cm, sign. PD Z. Mézl, značeno v tisku Mézl, vydal spolek českých bibliofilů ke slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, Praha 1989. Grafika je součástí obalu., žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Hrušky

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    dřevoryt, 21,5 x 15 cm, sign. PD V. Komárek, č. 13/55, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Paleček

    (1932)

    Císařovo očko zírá

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    litografie, 17,5 x 14 cm, sign. PD Josef Paleček, č. 55/60, žák prof. K. Lidikého, M. Salcmana, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Boris Jirků

    (1955)

    Tanec moci

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    serigrafie, 18 x 12,5 cm, sign. PD Boris Jirků, autorský tisk, mírně ohnuté rohy, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    (1936)

    ABCD

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    heliogravura, 22 x 12 cm, sign. DU Anderle, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Tváře

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    heliogravura, 22 x 12 cm, sign. DU Anderle, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Jan Rýz

    (1946-2016)

    Pocta aviatikům

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00

    tuš, akvarel, papír, 1995, 60 x 84 cm, sign. PD Jan Rýz 95, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook