Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bornografie

    Položka č.: 440

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:03

    kniha s podpisem, podpis s kresbičkou a věnováním na patitulu A. Born, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, předmluva M. Macourek, upr. J. Rathouský, pův. clpl. vazba s ob., 128s., drobně otřepené růžky obálky, jinak velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Karel May

    (1842-1912)

    Vinnetou 1-5

    Položka č.: 565

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:03

    kniha, kompletní série, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 5x pův. cpl. vazba,, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Poděkování

    Položka č.: 378

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:03

    list A4, ručně psané poděkování za blahopřání s kresbičkou a podpisem na papíře A4, 1980, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Skupina Ra

    Roztrhané panenky - sborník

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:03

    bibliofilie, text a podpis Zdeněk Lorenc, básně a podpisy Ludvík Kundera, podepsané ilustrace 3x J. Istler, 3x O. Mizera, 3x M. Miškovská, soukromý tisk, 1942 (antedatováno 1937), ex. 12/45, kroužková vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50.010 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: ID1**8 Historie příhozu

  • Jitka Walterová

    (1947)

    Ladislav Stehlík: Břehy a vody

    Položka č.: 304

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x sign. barev. lept J. Walterová, podpis na patitulu L. Stehlík, 12. sv. edice Polyhymnia, tiskli Dřímalové, vydal Supraphon pro Lyru Pragensis, Praha 1978, volné listy v pův. ob., ex. 32/200, 37s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Trnky, …

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • František Dvořák

    (1920-2015)

    Moje Ithaka

    Položka č.: 268

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1 x signovaný tisk Vladimíra Suchánka, fejeton vydaný Spolkem českých biliofilů, v edici Pupilla,svazek 13; č. 192/300; 13,5 x 9 cm

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Nejnovější český galanthomme čili krásochovník

    Položka č.: 267

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, k 100. výročí narození Jaroslava Haška uspořádal a doslovem opatřil Karel Cvejn, ilustroval Adolf Born, tištěné ilustrace signované ABorn, Praha 1985, rozměr 24 x 13,5 cm, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin…

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Oldřich Mikulášek

    (1910-1985)

    František Tichý

    Položka č.: 266

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1x nesignovaná suchá jehla (pozdější otisk) Františka Tichého, původně vyšlo v roce 1959 se suchou jehlou Býčekod F. Tichého, a to v pěti signovaných a pěti nepodepsaných volných listech. Toto vydání pochází z roku 1982 , k tisku ho připravil PhDr. F. Dvořák a František Janás, č. 27/39.…

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Hornické Příbramsko

    Položka č.: 265

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    konvolut grafických listů, soubor 10 grafických listů, autoři Emil Kotrba, Ladislav Kašpar, Zdeněk Mézl, Rastislav Michal, Miroslav Černý, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, formát A4, vše signováno

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Chrudim 1980, Sborník drobné grafiky

    Položka č.: 264

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, autoři Orest Dubay, Josef Liesler, Ota Janeček, L. J. Kašpar, Vladimír Suchánek, Naděžda Synecká, Karel Šafář, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 105, vše sign., rozměr 25 x 18 cm

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Chrudim 1986, Sborník drobné grafiky

    Položka č.: 263

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Jan Hlína, Jaroslav Hořánek, Zdeněk Mézl, Naděžda Plíšková, Karel Oberthor, vydal Klub přátel výtvarného umění Dílo, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 243, vše sign, rozměr 25 x 17,5 cm

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Chrudim 1983, Sborník drobné grafiky

    Položka č.: 262

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, autoři Ludmila Jiřincová, Karel Beneš, Adolf Born, Bohuslav Knobloch, Jindřich Pileček, Jaroslav Uiberlay, vydal Klub přátel výtvarného umění Díla, podniku ČFVU v nákladu 500 výtisků, z toho 250 číslovaných, tento má číslo 131, vše sign., rozměr souboru 24,5 x 18 cm

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Branald

    (1910-2008)

    O jednom chlapci z Kladna

    Položka č.: 261

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, prosloveno při zahájení výstavy Václava Junka dne 10. října 1959, doplněno třemi signovanými dřevoryty Václava Junka, rozměr 24,5 x 17,5 cm, podepsáno Branaldem

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Různí autoři

    7 Exlibris

    Položka č.: 260

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, soubor sedmi signovaných grafických listů, autoři Pavel Hlavatý, Josef Jíra, Ladislav Kuklík, Alena Laufrová, Michaela Lesařová Roubíčková, Veruna Melčáková uneková, Václav Pokorný, vydáno 150 výtisků, rozměr 21,5 x 16 cm

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Dítě život mír

    Položka č.: 259

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, soubor pěti grafických listů vydal a z hloubky vytiskl 1979 Jan Mauler, autoři Tomáš Bím, Anna Grmelová, Ludmila Jandová, Vladimír Komárek, Ladislav Rusek, výtisk číslo 21, formát A4, vše signované

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Křupka

    (1929-2020)

    Báseň

    Položka č.: 269

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 1979, 21 x 10 cm, 1x signovaný dřevoryt Anny Grmelové, 1 x nesignovanný dřevoryt A. Grmelové

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan John

    (1850-1920)

    Přírodopis hub

    Položka č.: 532

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, 30 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1941, II.vydání, pův. pevná vazba, nestr., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • František Klapálek

    (1863-1919)

    Atlas brouků středoevropských

    Položka č.: 531

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obrazová část, 48 chromolitografických tabulí, vyd. I. L. Kober, Praha, 1903, pův. pevná vazba, 48s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Kolektiv autorů

    Humoristické listy 1924

    Položka č.: 658

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1924, roč. 67, č. 1-52 pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Humoristické listy 1917

    Položka č.: 657

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1917-1919, roč. 60-62, č. 33-52, pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Kolektiv autorů

    Humoristické listy 1907

    Položka č.: 656

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, obrázkový týdenník humoristicko-satirický, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1907, roč. 50-51, č. 32-52, pevná vazba, opotřebený stav, několik uvolněných listů, vazba z části rozpadlá, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Humoristické listy 1869

    Položka č.: 655

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1869, roč. XI., č. 1-53, poslední číslo neúplné, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Humoristické listy 1862

    Položka č.: 654

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, politicko-satyrický týdeník, vyd. Josef R. Vilímek, Praha, 1862, roč. IV., č. 1-52, polokožená vazba, 440s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Leták r. II. č. 42

    Položka č.: 653

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    dvojlist, satirický Leták s karikaturou Josefa Lady, vyd. E. Bass a Červená sedma, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Ljuba Štíplová- Šťastný rok

    Položka č.: 645

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    volné listy v papírovém přebalu, 21,5 x 30 cm, sign. DU na titulním listu L. Jiřincová, celostránkové reprodukce akvarelů Ludmily Jiřincové doplněné verši, propagační výtisk státní pojišťovny, původní volné listy v papírovém přebalu 21,5 x 30 cm, kompletní, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Š…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ocelové město

    Položka č.: 582

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1924, 153 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Zemí šelem

    Položka č.: 581

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1923, 303 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, stránky při krajích zažloutlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Tvrdohlavý Turek

    Položka č.: 580

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, stužková vazba Jos. Pfeiffer, ilustrace L. Benett, překlad Otylie Petrová, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1903, 391 s., clpl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou, plátýnko vzadu na deskách lehce zvlněné, několik skvrn, malá část spodku hřbetu poškozena, předsádka místy naprasklá, velmi dobr…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Vynález zkázy

    Položka č.: 579

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 187s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Honba za meteorem

    Položka č.: 578

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

Instagram

Facebook