-
Josef Jíra
(1929-2005)
Klanění tří králů
Položka č.: 535Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 11:26
litografie, 15 x 10 cm, sign. PD J. Jíra, přání do nového roku od J. Jíry adresované Dr. Hrdinovi, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Josef Jíra
(1929-2005)
Ex libris
Položka č.: 534Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 11:25
lept, 10 x 6,5 cm, sign. PD J. Jíra, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jindra Husáriková
(1931-2016)
Na hřišti
Položka č.: 516Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 11:07
litografie, 2007, 68 x 49 cm, sign. PD J. Husáriková, rám, č. 35/100, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní keramické škole v Teplicích a na VŠUP v Praze, členka Nového sdružení pražských umělců
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
-
Bedřich Horálek
(1913-1981)
Most v Písku
Položka č.: 503Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 10:54
litografie, 33 x 47 cm, sign. PD B Horálek, rám, autorský list, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. J. Loukoty, M. Švabinského a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Hermína Henychová
(1899-1982)
Kytice Pivoněk
Položka č.: 476Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 10:27
olej, plátno, 64 x 80 cm, sign. PD Henychová, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Ferdinand Engelmüller
(1867-1924)
Pražské střechy
Položka č.: 447Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:58
litografie, 25,3 x 36,5 cm, sign. PD Engemüller, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Zdeňka Burgetová
(1934)
Dívka s branami
Položka č.: 419Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:30
litografie, 1994, 40 x 29,2 cm, sign. PD Z. Burgetová 94, 32/90, Antikvariát Dlážděná, žákyně C. Boudy, K. Lidického a K. Endryse na PF UK v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
Exlibris Fr. Nepil
Položka č.: 408Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:19
serigrafie, 1995, 14 x 8 cm, sign. DU ABorn 95, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Tomáš Bím
(1946)
Lois
Položka č.: 403Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:14
litografie, 1983, 21,8 x 15,2 cm, sign. DU Bím 83, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Jiří Balcar
(1929-1968)
Podzim
Položka č.: 398Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09
tužka, papír, 29,5 x 41 cm, vzadu značeno razítkem Jiří Balcar pozůstalost, malíř, grafik a typograf, vystudoval dějiny umění na Univerzitě Karlově a typografii na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Vystavoval se skupinou Máj 57 a v 60. letech patřil mezi nejprogresivnější mladé autory. Vytvořil řadu …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
-
Pavla Aubrechtová
(1946)
Bez názvu
Položka č.: 395Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:09
kombinovaná technika, koláž, papír, 2009, 29 x 20,5 cm, sign. DU Pavla Aubrechtová 2009
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Josef Arnet
(1906-?)
Potok
Položka č.: 394Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:05
olej, karton, 20 x 28 cm, sign. LD Jos. Arnet, rám, žák prof. O. Nejedlého na pražské Akademii, na zadní straně štítek s popisem a razítko ČFVU, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Nejedlého na AVU v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu
-
Milan Albich
(1925-2000)
Loďky na rybníce
Položka č.: 392Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:03
tuš, papír, 1963, 29 x 41 cm, sign. LD Albich 63, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Salcmana, C. Boudy, K. Lidického a F. Kovárny na pedagogické fakultě UK - výtvarná výchova v Praze, člen výtvarné skupiny Proměna, člen Syndikátu výtvarných umělců a Unie českých výtvarný…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
-
Zbyněk Kočí
(1946)
Dědictví
Položka č.: 1570Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:26
tuš, tužka, papír, 33 x 23,8 cm, sign. LD Zbyněk K. , DU text: …jednou bude tohle všechno tvoje, synku, … výhodně ti to prodám…, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Zbyněk Kočí
(1946)
Skoti
Položka č.: 1566Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:22
tuš, tužka, papír, 16,7 x 23,8 cm, DU text: …jakoby ani nebyl skot…takhle vyhazovat peníze!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Josef Prchal
Servis
Položka č.: 1550Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 18:06
tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole pod kresbou text: Rozumíte tomu trochu? Ne? Tak si připravte pět stovek!, PD tužkou 35, LD tužkou Prchal-Pajmanová, pravý horní růžek pokrčen, PD a LH šedá šmouha na papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
H. Cohen
Terezín
Položka č.: 1407Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:46
akvarel, papír, 1944, 10,3 x 11,5 cm, sign. PD H. Cohen 44, papírová pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu
-
Maxmilián Švabinský
(1873-1962)
Splynutí duší
Položka č.: 1409Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:45
heligravura, 42,5 x 28,5 cm, sign. PD M Švabinský, v levé části mimo tisk natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen …
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu
-
Karel Chaba
(1925-2009)
Praha
Položka č.: 1408Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 15:44
2 x lept (3 lepty v soboru chybí), 1995, rozměr souboru31 x 21,5 cm, vše sign. DU, č. 16, soubor 2 leptu (3 lepty v soboru chybí) vydaných k sedmdesátým narozeninám Karla Chaby nakladatestvím Galerie HONOR v redakci dr. Ivana Hrdiny. Text Bohumila Hrabala z ruční sazby Baskerville vysázel Jiří Vágn…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Neznámý autor
Mapa okolí Berlína
Položka č.: 1342Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:41
mědirytina, 1757, 19,8 x 26,3 cm, sign. PD , rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Vratislav Hlavatý
(1934)
Moderní český plakát 1918 - 1945
Položka č.: 1339Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:35
serigrafie, 1983, 96 x 68,5 cm, značeno LD v tisku Vratislav Hlavatý 83, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, tisk VŘ Praha, při pravém horním rohu mimo tisk mírně pokrčený a mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hoffmeistera na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Karel Skála
Výhra vám zpříjemní dovolenou - Sazka
Položka č.: 1336Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:32
reklamní plakát, 58,5 x 40,3 cm, poškozeno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Jan Saudek
(1935)
D. Mrázková: Jan Saudek - Divadlo života
Položka č.: 1325Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:21
kniha, podpis J. Saudek, 125 kolorovanýcha a čb. fotografií, Panorama, Praha 1991, 160 s., clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Podpisy
Položka č.: 1318Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:14
list, podpisy členů SVU Hollar - K. Lhoták, J. Švengsbír, Fr. Dvořák, J. Vodrážka, A. Moravec, O. Čechová, J. Rambousek, Z. Sklenář a jiní, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Hana Benešová
(1885-1974)
Výstava soudobého života a práce československých katolických žen
Položka č.: 1310Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 14:06
katalog, podpis a fotografie H. Benešové, vydal svaz Čsl. katolických žen a dívek, Praha 1938, 31 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Z mých styků
Položka č.: 1300Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:56
katalog, podpis L. Kuby na obálce, katalog výstavy S.V. Purkyně,text V.V. Štech, vydal ČSVU, Praha 1952, brož., 16s., velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Sekyra
Položka č.: 1285Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:41
kniha, podpis L. Vaculík, obálka a graf. úprava Zbyněk Hraba, vydalo Vydavatelství a nakladatelství Práce, Praha 1991, 204 s., brož., obálka lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 280 CZK (12 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Ota Ulč
(1930)
Malá doznání okresního soudce
Položka č.: 1282Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:38
kniha, podpis s věnováním na tit. listě O. Ulč, vyd. Šulc-Švarc, Praha, 2013, lamin. vazba, 272s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Malované kvítí (Výbor lidové poezie)
Položka č.: 1276Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 13:32
kniha, podpis, věnování a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1971, pl. s ob., 287s., stav velmi dobrý, zažloutlý otisk na titulu, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Karel Bohuš Kober
(1849-1890)
Hra v šachy
Položka č.: 1229Vyvolávací cena: 750 CZK (32 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 12:45
kniha, 2.vydání první česky psané šachové příručky, vydal I.L. Kober, Praha 1925, 225s., pův. brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 750 CZK (32 €)
Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu