• Miloslav Troup

    (1917-1993)

    Král a čert

    Položka č.: 236323

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:24

    kombinovaná technika, staniol, 27 x 17 cm, autorská adjustace - plexisklo, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ grafické v Praze, žák prof. J. Bendy na UMPRUM v Praze, stipendijně u prof. Brianchona na École des Beaux-Arts a na École des Arts décoratifs v Paříži

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    Položka č.: 236322

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:23

    litografie, 1947, 16,8 x 12,5 cm, sign. LD Tichý 47, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Svatební oznámení

    Položka č.: 236318

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:19

    tužka, papír, 4 x 4, 5 cm, polito, prosvíta pozůstalostní razítko

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Holoubek

    Položka č.: 236317

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:18

    tužka, papír, 8, 2 x 15 cm, lehce zažloutlý papír, na papíře skvrna,prosvítá pozůstalostní razítko

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Pražský hrad

    Položka č.: 236313

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:17

    akvatinta, 14,2 x 16,2 cm, sign. PD T. F. Šimon. LD razítko, mírně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Položka č.: 236314

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 17:15

    lept, 1914-1916, 29 x 28 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, ve svých grafických listech se tomuto umělci podařilo zachytit dění nejenom v tehdejší Praze, ale i řadě jiných míst po celém světě. V letech 1894–1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době studií na…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2014

    Položka č.: 236270

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:34

    litografie, 2014, 21 x 10,5 cm, sign. DU A Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Vlaková souprava EM 475 na železničním mostě pod Vyšehradem

    Položka č.: 236266

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:30

    litografie, 2005, 21,5 x 18,3 cm, sign. PD Jiří Bouda 05, č. 121/200, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Přípitek

    Položka č.: 236265

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:29

    suchá jehla s monotypem, 2000, 17,5 x 12,5 cm, sign. PD J. Jíra 2000, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Čtyři příběhy bílé a černé

    Položka č.: 236264

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:28

    dřevoryt, 1926, 20,2 x 14,5 cm, PD značeno razítkem Kupka , rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Ota Janeček

    Buňky

    Položka č.: 236262

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:26

    serigrafie, 19,5 x 24,3 cm, sign. NU Ota Janeček, lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Sen o katedrále

    Položka č.: 236256

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:20

    lept, 1995, 15,2 x 20,1 cm, sign. PD JSouček 95, č. 40/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném Brodě, poté prof. Hoffmeistera na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Akty

    Položka č.: 236252

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:16

    lept, akvatinta, 1991, 25,4 x 17,7 cm, sign. DU L. Kuklík 1991, č. 89/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Ladislav Kuklík

    Ležící akt

    Položka č.: 236250

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:14

    lept, 1975, 48,7 x 32 cm, sign. PD L. Kuklík 75, č. 5/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Klaun

    Položka č.: 236245

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:09

    litografie, 33,5 x 22 cm, sign. PD Jan Bauch, č. 59/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Otec a syn

    Položka č.: 236241

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 16:05

    lept, 24,7 x 16,4 cm, PD monogr. v desce EO, antiqari.at Radhošťská, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Poslední dražitel: ID4**3 Historie příhozu

  • Jan Kubíček

    Položka č.: 236223

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 15:47

    serigrafie, 20,5 x 19,5 cm, sign. PD Jan Kubíček, č. 36/50

  • Jiří Žižka

    (1957-2009)

    V baru

    Položka č.: 236206

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 15:30

    olej, plátno, 75 x 100 cm, sign. LD Žižka, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka a K. Součka na AVU v Praze, člen skupiny K.Q.N.

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Karol Molnár

    (1903-1981)

    Portrét mladé ženy

    Položka č.: 236200

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 09. 2019 15:24

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápas koní

    Položka č.: 236997

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:47

    suchá jehla, 1935, 22,8 x 17 cm, sign. PD Emil Filla, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Jan Kaláb

    (1978)

    Shine around Blue

    Položka č.: 236995

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:45

    serigrafie, 2018, 70 x 70 cm, sign. na zadní straně Jan Kaláb 2018, 6/18, 6-colour hand pulled silkscreen on Hahnemühle 300g with vibrant colors and a hologram celadon glitter layer (edition of 18, printed by Dolly Demoratti 2018), Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Linie

    Položka č.: 236993

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:43

    serigrafie, 29 x 32,5 cm, sign. PD Sýkora, rám, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zakládající člen skupiny Křižovatka, Nová skupina, UVU a Umělecké be…

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Linie

    Položka č.: 236992

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:42

    serigrafie, 32,5 x 32,5 cm, sign. DU Sýkora, rám, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zakládající člen skupiny Křižovatka, Nová skupina, UVU a Umělecké …

  • Otto Placht

    Noční krajina II

    Položka č.: 236982

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:32

    akryl, plátno, 2017, 70 x 50 cm, sign. vzadu Otto Placht 2017, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá. Nab…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Ota Janeček

    Vegetace

    Položka č.: 236962

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:12

    olej, plátno, 1979, 143 x 50 cm, sign. PD Ota Janeček 1979, vzadu Ota Janeček 1979, rám, vzadu autorsky popsáno Desetinový návrh mosaiky pro Gottwaldov /arch. Š. Zelina/, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. P…

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    Caritas Romana

    Položka č.: 236951

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 09. 2019 18:01

    olej, plátno, 2. pol. 18. století, 102,5 x 139 cm, rám, malba zobrazuje starý, antický námět v průběhu dějin umění mnohokrát ztvárněný. Příběh otce, Cimona, který je uvězněn a odsouzen k smrti vyhladověním, a jeho dcery Pero, která mu zachraňuje život tím, že ho při návštěvách kojí, v několika slav…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    Akrobati

    Položka č.: 235011

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 15:14

    litografie, 1977, 19,6 x 8,8 cm, sign. DU Liesler 77, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • monogramista FP

    Vlčí máky

    Položka č.: 234959

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 15:10

    pastel, papír, 36 x 24,5 cm, monogr. PD F.P., lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Maxmilián Švabinský

    František Halas

    Položka č.: 226617

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 14:29

    litografie, 1956, 19,9 x 15 cm, sign. PD M Švabinský, LN značeno na kameni M Švabinský 56, soupis č. 728, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČ…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Hana Storchová

    Petrolejka

    Položka č.: 226564

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 08. 2019 14:24

    akvatinta, lept, 1973, 32,8 x 30 cm, sign. PD H. Storchová 73, č. 8/30, při okrajích zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)