-
Oldřich Hamera
(1943-2021)
Akční grafika
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1966, 8,5 x 11 cm, sign. DU Old. Hamera 66, rám, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**0 Historie příhozu
-
Vlastimil Zábranský
(1936-2021)
Bez názvu
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, karton, 54,5 x 39 cm, sign. DU Zábranský, rám, Věnuje se malbě, kreslenému humoru, volné a užité grafice, ilustraci, scénografii. Kresbě karikatur se plně věnoval po krátkém učitelském působení. Inspiraci hledal u surrealistů R. Magritta, P. Delvauxe a S. Dalího. Okruhy témat o…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Kuklík
(1947)
Jaguár
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
suchý pastel, papír, 2021, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2020, č. 37/120, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Modrá struktura
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, 1983, 14,1 x 9,9 cm, sign. DU PF 84 Anderle , papírová pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Miroslav Kaufman
(1963)
Příběh II
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, nalepeno na papíru, č. 16, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Kaufman
(1963)
Příběh I
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, 1993, 42 x 59 cm, sign. PD Kaufman 93, nalepeno na papíru, č. 19, okraje a rohy papíru, na kterém je malba nalepena, jsou ohmatané a ušpiněné, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Chadima
(1923)
U řeky
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 9.600 CZK (400 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
tempera, sololit, 2015, 17 x 35 cm, sign. PD Chadima 15, rám, Chadimova tvorba je typická zachycením snové atmosféry kolem Vltavy. Pro své náladové scény volil autor převážně všední pohledy na mosty, náplavky, lodě či samotnou plynoucí řeku. Městská krajina se tak vyznačuje jistou barevnou jednoduch…
Aktuální cena: 15.100 CZK (630 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Různí autoři
Konvolut grafik pro Česko-Slovensko-Švýcarskou zdravotnickou společnost
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
19x různé grafické techniky, 1995, sign. vše, č. XVIII/200, autoři: Jan Barták, Adolf Born, Jaroslav Dajč, Jan Hrubý, Josef Istler, Vladimír Jiránek, Jaroslav Králík, Vladimír Nagaj, Kornelie Němečková, Miloš Nesvadba, Marie Plotěná, Pavel Rak, Vladimír Renčín, Jiří Slíva, Vlasta Švejdová, Karel Tei…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Květa Válová
(1922-1998)
Dva
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
lept, 1992, 24 x 27,5 cm, sign. PD K. Válová 92, č. 24/150, výroční list Klubu Přátel za rok 1991, při krajích lehce zvlněno, žákyně prof. E. Filly a J. Nováka na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, účastnila se výstav Nové figurace
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Pocta Vladimíru Boudníkovi
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
proláž, 1994, 29,7 x 21 cm, monogr. PD JK 94, vzadu razítko Jiří Kolář, Paříž 1993, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
-
Jan Kubíček
(1927-2013)
Bez názvu
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
serigrafie, 1992-96, 54 x 22 cm, sign. DU Jan Kubíček 1992-96, č. 32/75, výroční tisk Klubu přátel 1995, při krajích lehce ohnuto, papír lehce ušpiněn
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: ID6**6 Historie příhozu
-
Svatopluk Klimeš
(1944)
Rybka
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, koláž, papír, páleno ohněm, 1999, 5,5 x 7 cm, sign. DU Klimeš 1999, žák A. Paderlíka, zakládající člen skupiny AFTEC
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID8**8 Historie příhozu
-
Josef Velčovský
(1945)
Akt
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 1991, 21,5 x 15 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 15/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Josef Velčovský
(1945)
Kalhotky
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 1991, 22,5 x 15,5 cm, sign. PD Velčovský 91, č. 185/200, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Starověké báje a pověsti
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
dřevoryt, 23,5 x 18 cm, sign. PD Z. Mézl, značeno v tisku Mézl, vydal spolek českých bibliofilů ke slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, Praha 1989. Grafika je součástí obalu., žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Hrušky
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
dřevoryt, 21,5 x 15 cm, sign. PD V. Komárek, č. 13/55, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Paleček
(1932)
Císařovo očko zírá
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
litografie, 17,5 x 14 cm, sign. PD Josef Paleček, č. 55/60, žák prof. K. Lidikého, M. Salcmana, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu
-
Boris Jirků
(1955)
Tanec moci
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
serigrafie, 18 x 12,5 cm, sign. PD Boris Jirků, autorský tisk, mírně ohnuté rohy, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu
-
Jiří Anderle
(1936)
ABCD
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
heliogravura, 22 x 12 cm, sign. DU Anderle, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Tváře
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
heliogravura, 22 x 12 cm, sign. DU Anderle, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
-
Jan Rýz
(1946-2016)
Pocta aviatikům
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
tuš, akvarel, papír, 1995, 60 x 84 cm, sign. PD Jan Rýz 95, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Borovského na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, člen Středočeského sdružení výtvarníků a Sdružení pražských malířů
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karla Dušková
(1926)
Alice
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
olej, plátno, 70 x 60 cm, blindrám, na zadní straně štítek s popisem autora, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Rožánek
(1913-1994)
Hlava
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
olej, sololit, 82 x 60 cm, Rožánek celý život pracoval v továrně jako strojní zámečník. Toto pracovní prostředí také ovlivnilo jeho tvorbu – struktury děl připomínají struktury průmyslových materiálů. Další inspiraci Rožánek našel např. v díle J. Dubuffeta i v českém kubismu. V jeho uměleckých dílec…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Skicák
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
kombinovaná technika, pastel, tužka, papír, 1938, 18 x 14,5 cm, sign. Beneš 38, 25x kresba, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu
-
Vlastimil Beneš
(1919-1981)
Kankán
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
1x kresba tužka, papír; 1x fotografie, 12,5 x 17; 14 x 18,5 cm, sign. vzadu Vlastimil Beneš, rám, autorský popis, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Madona s dítětem
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
polychromovaná dřevěná plastika, 39 x 11 x 6 cm, součástí díla je dřevěná skříňka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu
-
Demetre Haralamb Chiparus
(1886-1947)
Exotická tanečnice
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
patinovaný bronz na mramorovém podstavci, v. 65 cm, sign. a značeno na plintě, pozdější odlitek, Demetre Haralamb Chiparus (1886-1947) narozen v Rumunsku, žil a tvořil v Paříži. Jeho tvorba se vyznačuje vysokou dekorativností, věnoval se hlavně zobrazení tanečnic a krásných žen své doby. Pro velký k…
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Ranní toaleta
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
patinovaný bronz, pozdější odlitek, 37,5 x 16,5 x 18 cm, značeno PD Štursa, Jan Josef Štursa byl profesor akademie výtvarného umění v Praze, žák Josefa Václava Myslbeka a autor válečných památníků, půvabných ženských postav a dokonalých portrétů, byl jednou z nejvýraznějších osobností českého sochař…
Aktuální cena: 32.000 CZK (1.334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
R. Spitnik
Zátiší s ovocem
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
olej, plátno, 68,5 x 96 cm, sign. PD R. Spitnik, rám, restaurováno
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Holý
(1897-1974)
Zátiší s citrony
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
olej, plátno, 33 x 40,5 cm, sign. LD M Holý 36, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO