-
André Suarés
(1868-1948)
Napoleon
Položka č.: 1222Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:06
Bibliofilie, přel. J. Zaorálek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelot IV., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
André Suarés
(1868-1948)
Láska a příroda
Položka č.: 1223Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:07
Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
J. Kainar: Osudy
Položka č.: 1224Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:08
Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Čtení o Starém Srbsku
Položka č.: 1225Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:09
kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M.…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Skala
(1947)
B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly
Položka č.: 1226Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:10
kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Nikl
(1960)
Takitak
Položka č.: 1227Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:11
bibliofilie, Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s vlnou určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním karto…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Fišárek
(1906-1980)
Obrazy a kresby
Položka č.: 1228Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:12
bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Vodrážka
(1894-1984)
Šohaji (8 studií leptem)
Položka č.: 1229Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:13
bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Novák
(1925-1999)
Petr Kávon: La Cérémoie Gachée
Položka č.: 1230Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:14
kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arno Nauman
(1887-1959)
Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.
Položka č.: 1231Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:15
bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Krčma
(1885-1950)
Vzpomínky na Karla Hynka Máchu
Položka č.: 1232Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:16
kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kay Heinrich Nebel
(1888-1953)
Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.
Položka č.: 1233Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:17
bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eduard Milén
(1891-1976)
Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení
Položka č.: 1234Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:18
bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtva…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 1235Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Jiroudek
(1914-1991)
Č. Berka: František Jiroudek
Položka č.: 1236Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:20
kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus
Položka č.: 1237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:21
bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jos. Hora: Máchovské variace
Položka č.: 1238Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:22
kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
G. A. Bürger: Baron Prášil
Položka č.: 1239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:23
kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Karásek ze Lvovic
(1871-1951)
Endymion
Položka č.: 1240Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:24
bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Štáfl
(1884-1945)
Oskar Wilde: Slavík a růže
Položka č.: 1241Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:25
kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, studium na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šváb
(1906-1999)
K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg
Položka č.: 1242Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:26
kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Jedenáct grafických listů
Položka č.: 1243Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:27
bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů
Položka č.: 1244Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:28
bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Žemlička
(1934)
Francois Villon: Balady
Položka č.: 1245Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:29
bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Helena Konstantinová
(1946)
J. Giono: Muž, který sázel stromy
Položka č.: 1246Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:30
bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV, žákyně prof…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan C. Vondrouš
(1884-1970)
20. let Štenclova grafického závodu
Položka č.: 1247Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:31
bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Édouard Manet
(1832-1883)
Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo
Položka č.: 1248Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32
kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů
Položka č.: 1249Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:33
bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, čl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
Položka č.: 1250Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:34
bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jaromír Rašín: Kleopatra
Položka č.: 1251Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:35
bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem
Položka č.: 1252Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:36
kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠU…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu
-
František Gross
(1909-1985)
J. Kotalík: František Gross
Položka č.: 1253Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:37
kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Ruská láska
Položka č.: 1254Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:38
bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Michl
(1901-1977)
Petr Bezruč: Já
Položka č.: 1255Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:39
bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Richard Marek
(1883-1951)
Jakub Deml: Domů
Položka č.: 1256Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:40
bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emmerich Alois Hruška
(1895-1957)
Balada o bibliofilu a básníku
Položka č.: 1257Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:41
bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Šerých
(1928-2014)
Hermor Lilia: Verše tajného básníka
Položka č.: 1258Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:42
bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
Položka č.: 1259Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:43
Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Kamil Bednář: Praha pod křídly války
Položka č.: 1260Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:44
bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode d´emploi
Položka č.: 1261Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:45
brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Chaloupka - měsíčník pro děti
Položka č.: 1262Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:46
časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Salvador Dalí
(1904-1989)
Hommage á Meissonier
Položka č.: 1263Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:47
bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Karel Fron: Verše
Položka č.: 1264Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:48
bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SV…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu
Položka č.: 1265Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:49
bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
Položka č.: 1266Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:50
bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a…
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
Položka č.: 1267Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hol…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kolíbal
(1925)
Torquatto Tasso: Šeptání noci
Položka č.: 1268Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:52
bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Antikv…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Vladimír Vokolek: První blahoslavenství
Položka č.: 1269Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:53
bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alena Antonová
(1930-2021)
Petr Kopta: Nevinobraní
Položka č.: 1270Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:54
bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 1271Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:55
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzak…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO