• Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Plodný mnich

    No.: 1

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:30

    dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Novomanželé

    No.: 2

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:31

    dřevoryt, 11,5 x 7 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Strážkyně věže

    No.: 3

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:32

    dřevoryt, 11,8 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pod paraplíčkem

    No.: 4

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:33

    dřevoryt, 14 x 9,2 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Museum Litterarum Bohemicarum Pragae Bibliothecae Strahoviensis Aula Theologica Dicta

    No.: 5

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:34

    dřevoryt, 13 x 9,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Anděl

    No.: 6

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:35

    litografie, 12,5 x 13 cm, sign. DU Zd. Mézl, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris a grafiky Chrudim 10. a 11. října 1992, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    O lásce a proměnách - mořská panna

    No.: 7

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:36

    dřevoryt, 22 x 8,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris Prostějov 1995, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pallas Athéna

    No.: 8

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:37

    dřevoryt, 1988, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru Judr. Vladislava Brože a Phdr. Bohumila Nováka, vydal spolek českých bibliofilů 8. dubna 1988, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Poseidon

    No.: 9

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:38

    dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pranýř

    No.: 10

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:39

    dřevoryt, 21 x 8 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hostina

    No.: 11

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:40

    dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Trest

    No.: 12

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:41

    dřevoryt, 1977, 8,2 x 7,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, PF 1978, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Strom života

    No.: 13

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:42

    dřevoryt, 17,7 x 21,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 15/120, lehce pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Všichni zůstanou přes noc spolu a jednou projdou cestu osudu

    No.: 14

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:43

    dřevoryt, 25,5 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Maxima Roma Est

    No.: 15

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:44

    dřevoryt, 24 x 17,8 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    …NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS

    No.: 16

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:45

    dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID7**9 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Vládci knih

    No.: 17

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:46

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 27/100, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Zátiší s brašnou

    No.: 18

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:47

    dřevoryt, 10,5 x 8,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, Exlibris Dr. Vladimír Tichý, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Souboj

    No.: 19

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:48

    dřevoryt, 1983, 8,5 x 6,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, PF 1984 Karel a Jindra Hejných, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Chyceni v síti

    No.: 20

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:49

    dřevoryt, 10 x 10,5 cm, Exlibris J. Souverein, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Schola Ludus

    No.: 21

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:50

    dřevoryt, 9,5 x 6,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Mlýn

    No.: 22

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:51

    dřevoryt, 6,5 x 6 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Justicia

    No.: 23

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:52

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Tři bohyně

    No.: 24

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:53

    dřevoryt, 6, 7 x 5, 2 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Zdař Bůh! Glück auf!

    No.: 25

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:54

    dřevoryt, 11, 2 x 8 cm, sign. dole Zd. Mézl, zezadu PF 1986, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Liberté

    No.: 26

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:55

    dřevoryt, 1986, 17 x 9, 1 cm, sign. PD Zd. Mézl, pozvánka Turf klub SSM setkání se Zdeňkem Mézlem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Maximilianus II. Imp. Aug. Rom. Rex Bohemiae

    No.: 27

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:56

    dřevoryt, 22 X 8, 5 cm, sign. dole Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Gaia

    No.: 28

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:57

    dřevoryt, 12,5 x 7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Vavřín

    No.: 29

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:58

    dřevoryt, 9,5 x 8,5 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Letadlo

    No.: 30

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 19:59

    dřevoryt, 7,4 x 12 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Familia Kaizl Ex Kriminalibus

    No.: 31

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:00

    dřevoryt, 12 x 6,7 cm, sign. LD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Jinoch

    No.: 32

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:01

    dřevoryt, 9 x 5,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Flora

    No.: 33

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:02

    dřevoryt, 10 x 6,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pohostinnost

    No.: 34

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:03

    dřevoryt, 6,5 x 8,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Loď

    No.: 35

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:04

    dřevoryt, 8 x 8 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Lustr

    No.: 36

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:05

    ručně kolorovaný dřevoryt, 11,2 x 7 cm, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Velký pták

    No.: 37

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:06

    dřevoryt, 12 x 8 cm, sign. PD Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Na pláži

    No.: 38

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:07

    dřevoryt, 1984, 9,3 x 7,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, PF 1985, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Blahobyt

    No.: 39

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:08

    dřevoryt, 17,1 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Milován všemi

    No.: 40

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:09

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Ženská dominance

    No.: 41

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:10

    dřevoryt, 10,5 x 5,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Čtyři ženy a kentaur

    No.: 42

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:11

    ručně kolorovaný dřevoryt, 10,8 x 11 cm, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Žena

    No.: 43

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:12

    dřevoryt, 6,6 x 4,5 cm, sign. DU Zd. Mézl, Exlibris Ing. J. Háček, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Muž s knírem

    No.: 44

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:13

    dřevoryt, 7,5 x 4,5 cm, sign. DU Zd. Mézl, Exlibris Ing. J. Háček, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Aequalitas Fraternitas

    No.: 45

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:14

    dřevoryt, 10 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Námořník

    No.: 46

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:15

    dřevoryt, 11,4 x 3,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pax 1982 Marie a Václav Grégrovi

    No.: 47

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:16

    dřevoryt, 1982, 5,5 x 7,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Královna

    No.: 48

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:17

    dřevoryt, 7 x 4 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hippokratův luk

    No.: 49

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:18

    dřevoryt, 5,5 x 4 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    V láhvi

    No.: 50

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:19

    dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Óda na marnost

    No.: 51

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:20

    tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Argó

    No.: 52

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 16. 05. 2024 20:21

    dřevoryt, 3 x 4 cm, sign. DU Zd. Mézl, PF 1976 Jindra a Karel Hejných, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    11. září 2001

    No.: 856

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:00

    noviny a časopisy, konvolut 7 novin a 2 časopisů ze dnů bezprostředně po 11. září 2001, např. Týden, Lidové noviny, MF Dnes, Blesk, Právo; dobrý stav, u novin již trochu zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    21. srpna 1968

    No.: 857

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:01

    noviny a letáky, konvolut zvláštních vydání, letáků a plakátů ze srpna 1968 (21.-30.), např. Zemědělské noviny, Večerní Praha, Svobodné slovo, Obrana lidu, Lidová demokracie, Československý sport, Rudé právo, Svoboda, Roháč, Lierární listy, Učitelské noviny aj., dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqar…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Zemřeli 3 soudruzi

    No.: 858

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:02

    noviny, 3x Rudé právo, 12.11.82 - úmrtí Brežněva, 11.2.1984 - úmrtí Andropova a 12.3.1985 úmrtí Černěnka s informací o zvolení M. Gorbačova na tit. straně), dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Gorbačov svržen

    No.: 859

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:03

    noviny, Rudé právo s titulní stranou Gorbačov svržen z 20. srpna 1991, dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    4x Lidové noviny

    No.: 860

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:04

    noviny, prosinec 1989 (na tit. straně Goodbye samizdat), 5.1. 1990 (s reportáží První den prezidenta od Vladimíra Mlynáře, 4.1. 1993 (první číslo v samostatném českém státě) a 27.1. 1993 (zvolení V. Havla presidentem), dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Oficiální listopad 1989

    No.: 861

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:05

    noviny, 1x číslo oficiálního tisku Mladé fronty, Rudého práva, Svobodného slova a Obrany lidu ze dnů po 17. listopadu, který předstíral, že nic významného neudálo, dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    2x Tribuna otevřenosti

    No.: 862

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:06

    noviny, 2 výtisky (a+b) se zkráceným záznamem večera otázek a odpovědí ve Slovanském domě 13.3. a v PKOJF 20.3.1968, vyst. např. J. Smrkovský, J. Procházka, P. Kohout, J. Kroha, O. Šik, G. Husák, K. Kosík, aj., trochu opotřebené okraje, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Student, týdeník mladé inteligence 19-21, 24-26, 28, 31-34 / 1968

    No.: 863

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:07

    noviny, nejradikálnější periodikum Pražského jara, s nastoleným sloganem Už žádná tabu, přinášejícím jako první u nás informace o demonstracích v Polsku, o politických zločinech a vykonstruovaných procesech v SSSR, o postojích Izraele, k emigračním tématů nebo zpochybňující oficiální verzi smrti Jan…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Propagandistická periodika okupačních vojsk z roku 1968

    No.: 864

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:08

    noviny, 2x Zprávy č. 5 (14.9.) a č. 16 (17.9), 1x Týdeník aktualit (14.10., roč. 1, č. 1, vyd. Tisková agentura Novosti), dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Rudé právo a Mladá fronta

    No.: 865

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:09

    noviny, Rudé právo 30.12.1989 (zvolení prezidentem v orgánu ÚV KSČ), Rudé právo 2.1.1990 (novoroční projev V. Havla) a Mladá fronta 18.7.1992 (Prezident Václav Havel odstupuje), dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Novotný

    (1904-1975)

    Večerní Praha 22.3.1968

    No.: 866

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:10

    noviny, výtisk novin s titulkem Antonín Novotný odstoupil, dobrý stav, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josif Vissarionovič Stalin

    (1878-1953)

    Rudé právo 9.3.1953

    No.: 867

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:11

    noviny, výtisk novin, na tit. straně pohřeb Stalina, okraje potrhané, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jurij Gagarin

    (1934-1968)

    První člověk ve vesmíru

    No.: 868

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:12

    noviny, 2x Rudé právo (12. a 13. 4. 1961), 1x Večerní Praha (12.4.1961) a 1x LIdová demokracie (13.4.1961), otřepené okraje, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Palach

    (1948-1969)

    3x dobový tisk + dokumenty

    No.: 869

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:13

    noviny, 1x Svobodné slovo 20.1.1969 (Jan Palach zemřel), 1x Mladá fronta 27.1.1969 (Rozloučení s Janem Palachem), 1x týdeník Květy č. 4, 1.2.1969 (pouze listy, bez hřbetu), 1x tištěný leták Akčního výboru pražských studentů a předsednictva SVS Nedopusťte zneužití pohřbu Jana Palacha, 2x strojopis (I…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Devadesátky v tisku

    No.: 870

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:14

    noviny, první čísla nových polistopadových periodik, obs.: Telegraf, nulté číslo 21.12.1991; Prostor, 1.4.1992 + poslední číslo 12.12.1992; Nei Report, číslo 0, 16.8.1990; Expres, 15.1.1990; Blesk, 13.4.1992; Fórum OF, 31.1.1990; Moravské noviny, 4.1.1990 (vyd. Atlantis, brno); Národní listy, 26.3.1…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    První člověk na Měsíci! (konvolut)

    No.: 871

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:15

    noviny, obs.: Práce, 21.7.1969 První pozemšťané na Měsíci; Večerní Praha 21.7.1969 Měsíc vydává tajemství; časopis Stern (něm.), č. 33, 17.8.1969; časopis Epoca (it.), č. 985, 10.8.1969; + volně přiložený dvojlist 8 dní v červenci, let kosmické lodi Apollo 11, s fotografiemi z NASA v USA (pravděpodo…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Neprošli...

    No.: 872

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:16

    noviny, Reportéři Rudého práva o nedávných událostech, novinový formát s množstvím čb. fotografiích z Prahy a tendenčními texty o zásahu při prvním výročí srpnových událostí, včetně desítek portrétů zadržených, 32s., vyd. Rudé právo k 31.8.1969, + přiložen strojopis s provoláním dělníků a studentů k…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Dvanáctka 1/1983

    No.: 873

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:17

    noviny, příloha bulletinu Jazz, neperiodický tisk pro blues, tradiční jazz a swing, odp. red. Karel Srp, upr. Joska Skalník, novinový formát, 56s., lehce zohýbané okraje, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    2x Literární listy

    No.: 874

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:18

    noviny, zvláštní vydání z 26.7.1968 s poselstvím občanů předsednictvu ÚV KSČ a se seznamem signatářů (dvojlist), + 23.8.1968 (protiokupační vydání po obsazení redakce); trochu potrhané okraje a papíř v přehybu, zažloutlý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Letáky (srpen 1968)

    No.: 875

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:19

    rozmnoženiny, 38 ks, obs.: obvodni připravný výbor KAN v Praze 1 (podepsáno v tisku Karol Wild - 23. 8. 1968), Výzva spojeneckým vojákům z tiskárny Polygrafiaze dne 21. 8. 1968, leták Státni památkové péče, Prokurátoři CSSR (24. 8. 1968), Nikdy nezapomeneme - seznam obětí srpnových dnù, Stručný výta…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Plakáty (srpen 1968)

    No.: 876

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:20

    9x plakát, obs.: UNESCO vyhlásilo rok 1968 rokem lidských práv - Vraťtee je i nám! (trochu poškozené okraje); Důvěřujeme vám! (A2 s fotoportréty L. Svobody a A. Dubčeka), úbytky papíru v rozích; Svoboda-Suverenita-Socialismus-Demokracie (A1 s fotoportrétem L. Svobody), úbytky papíru v rozích, stopy …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Propagandistické letáky okupačních vojsk (srpen 1968)

    No.: 877

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:21

    letáky, 5ks, obs.: 1) Leden - Ano! Kontrarevoluce - Ne! 2) Prohlášení k občanům ČSSR 3) Vyhlasenie k občanom ČSSR (ušpiněno) 4) Občané Československa (ušpiněno) 5) Prichod do Moskvy prezidenta ČSSR L. Svobody; zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    ČB fotografie ze srpnových dnů r. 1968 v Praze

    No.: 878

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:22

    fotografie, 13x čb fotografie z Praha a 1x čb foto z Olomouce (mítink za zvolení Čestmíra Císaře prezidentem) neznámého autora, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    A-kontra - zprávy alternativních aktivit

    No.: 879

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:23

    časopis, č. 20-21 a č. 22-24/1992, vyd. Československé anarchistické sdružení, Praha, 1992, obs. např. rozhovory s Egonem Bondym nebo členkou RAF aj., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Informační servis

    No.: 880

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:24

    noviny, konvolut 3 čísel: č. 8 (1989), 47 a 48 (1990), vyd. Nezávislé tiskové středisko, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Informace pro členy Svazu českých spisovatelů

    No.: 881

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:25

    dokument, (bulletin - rozmnoženina strojopisu) o protestech tzv. Seifertova svazu spisovatelů proti rozhodnutí Ministerstva kultury o Nakl. ČS. spisovatel, o zahraničních stycích a spisovatelských domovech (jménem J. Seiferta - předsedy a místopředsedů J. Brabce a K. Ptáčníka), 8 listů sepnutých spo…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Květy, Signál a Svět v obrazech (Zvlášní vydání, srpen 1968)

    No.: 882

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:26

    časopisy, obs. vynikající reportážní fotografie v mimořádných vydáních týdeníků Květy (2x zvlášní vydání), Signál (3x - 23.8. + 3. legální v ilegalitě nedat. + č. 6 ze 7. září 1968) a Svět v obrazech (21. a 24. srpna), zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloš Zeman

    (1944)

    Prognostika a přestavba

    No.: 883

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:27

    časopis, T 89/8 (Technický magazín), výtisk s legendárním článkem Miloše Zemana Prognostika a přestavba (str. 6-9), intaktní stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Dikobraz

    No.: 884

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:28

    časopis, konvolut čísel 14-33 (4.4. - 13.8. 1968), č. 35 (27.8.1968), č. 37-52 (10.9. - 27.12 1968), č. 1-10 (1.1. 1969 - 4.3. 1969) a mimořádné protiokupační číslo (Druhé zvláštní vydání ve větším formátu z 27. srpna 1968, celostr. bar. kresby a karikatury např. A. Born, S. Holý, O. Jelínek, V. Jir…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Der Spiegel k Pražskému jaru a okupaci 1968

    No.: 885

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:29

    5x časopis, 18.3. Revolte in Warschau und Prag, 13.5. Prag - Der neue Kommunismus, 22.7. Sowjet-Schatten über Prag, 26.8. Tschechische Tragödie a 2.9. Tschechische Tragödie - zweiter Akt, lehce opotřebené okraje, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milan Grygar

    (1926)

    Sešity pro mladou literaturu 1-33

    No.: 886

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:30

    časopis, kompletní soubor všech čísel od r. 1966 do č. 33 (1969, zákaz vydávání tutlu), zcela zásadní periodikum pro vzepětí a nepoddajnost české literatury v závěru 60. let, zároveň i generační platforma osobností typu P. Kabeš, J. Gruša, P. Šrut, M. Topinka, J. Vodňanský, I. Wernisch aj., typograf…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Analogon 1-15 + 22

    No.: 887

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:31

    časopis, kultovní česká surrealistická revue s podtitulem Surrealismus, psychoanalysa, strukturalismus, 1. číslo z června 1969 (sest. V. Effenberger), druhé a další pak z roku 1990 a dále (č. 22 z r. 1998), v časopise publikují např. J. Švankmajer, E. Švankmajerová, M. Stejskal, Fr. Dryje, A. Marenč…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Zprávy SČDU

    No.: 888

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:32

    noviny, dnes již zcela neznámé interní noviny výlučně jen pro členy Svazu českých divadelních umělců, neprodejný tisk, jakýsi pandán k formátově a graficky shodným Divadelním novinách z vrcholících 60. let; obs. 0. číslo (15.12.1966), č. 1 (15.2.1967), č. 3,5 a 6 (1967), + ročník 1968-1969, kdy se p…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Kavárna A.F.F.A.

    No.: 889

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:33

    4x sešit, neoficiální periodikum studentů AMU, kteří poté sehráli významnou roli v listopadu 1989, konvolut 4 čísel a 1 přílohy, roč. I. č. 1 - leden 1987, šéfredaktor: Martin Mejstřík, neprodejné, náklad 800ks, bez titulního listu, + příloha Noční bar č.1/1987, roč. I. č. 5 - 30.5.1988, roč. II. č.…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Ústřety č. 2

    No.: 890

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:34

    sešit, bulletin, příloha stud. časopisu Situace, vyd. SSM FF UK, květen 1989, náklad 150ks, red. Marek Vajchr ad., obs. mj. rozhovor s Karlem Šiktancem, 27s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Studio 1928/1929 (měsíční revue pro filmové umění)

    No.: 891

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:35

    kniha, redakce: Karel Smrž, souvazba 10 čísel, č. 1 (říjen 1928) až č. 10 (prosinec 1929), pův. přední i zadní části obálek všech čísel vevázány vzadu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, dobová clpl. převazba, lehce otřepené okraje desek, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Spiritistická revue 1929

    No.: 892

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:36

    9x sešit, obs. č. 1, 2, 4, 5-12 (č. 3 chybí), vyd. Jan Kuchař a Jan Rösner, Radvanice u Moravské Ostravy, 1929, ob. A.J: Volejníček, lehce opotřebené okraje, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Konvolut novinových výstřižků (1977)

    No.: 893

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:37

    výstřižky, obs. Rudé právo, Tvorba, Mladá fronta, Lidová demokracie a Dikobraz - dokumentace nenávistné režimní kampaně proti prvnímu mluvímu Charty 77, 11 výstřižků s ručně dopsaným datem a místem publikování textu, zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Helmut Gauweiler

    Deutsches Vorfeld im Osten : Bildbuch über das Generalgouvernement

    No.: 894

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:38

    kniha, fotografická publikace oslavující budování nového ráje na východě tzv. Generalgouvernement na území okupovaného Polska, sestavil ve spolupráci s oddělením Hlavním propagandy H. Gauweiler, vydal Buchverlag Ost, Krakau 1941, polopl. vazba, 207s.,, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vincent Bounoure

    (1928-1996)

    Princip slasti surrealismus

    No.: 895

    Auction price: 480 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:39

    sešit, katalog k výstavě Brno, Praha, Bratislava, únor - květen 1968, brož. velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 480 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Šourek

    (1909-1950)

    Paleta lidového umělce. Kalendář 1942

    No.: 896

    Auction price: 120 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:40

    kalendář, vybral a úv. slovo napsal K. Šourek, 17 bar. a 9 čb. vyobrazení, vyd. Družstevní práce, Praha, 1941, clpl. vazba, pův. obálka vevázána, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Hofbauer and J. Kaplicky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague,…

    Current price: 120 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Ronovský

    (1929-2006)

    5. výstava skupiny etapa

    No.: 897

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:41

    katalog, čb. vyobrazení děl, text J. Baleka, seznam vyst. prací, vyd. Nová síň, Praha, 1970, sešit, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Holy and K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, the group Etapa

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Holbrook Jackson

    Catalogue Raisonné of Books Printed at the Curwen Press 1920-1923

    No.: 898

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:42

    katalog, úv. slovo H. Jackson, 3 barevná vyobrazení v příloze, holandský papír, vyd. The Medici Society Limited, Londýn, 1924, ex. 222/400, kartonová vazba s obálkou, obálka zašpiněná a otřepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion (Básně)

    No.: 899

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:43

    Bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, podpis na patitulu J. Karásek ze Lvovic, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, brož, 60s., přesahy obálka pomačkané, na přední straně obálky flíček, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Amedeo Molnár

    (1923-1990)

    Lístky o mladé církvi

    No.: 900

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:44

    kniha, podpis na tit. listě A. Molnár, vyd. Kalich, Praha, 1992, ob. R. Hála, brož, 110s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Frejka

    (1904-1952)

    Deník Jarmily Horákové

    No.: 901

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:45

    kniha, podpis s věnováním na patitulu J. Frejka, vyd. Českomoravský kompas, Praha, 1940, ob. Fr. Muzika, brož, 199s., pravý horní růžek ušpiněný od zatekliny, ob. na hřbetu mírně natržená, otřepené okraje, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miloslav Holý

    (1897-1974)

    4x podepsaný katalog

    No.: 902

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:46

    katalog, 4x podpis M. Holý, Nové obrazy M. Holého, Galerie č. fondu výtv. um., 1956, Dny v krajině, Galerie V. Špály, 1961, 2x Miloslav Holý, Galerie Kniha, 1954 a Mánes, Praha, 1967, 4x sešit, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Preisler, V. Bukovac, J. Obrovsky and …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Maria

    (1870-1942)

    Spravedlnost

    No.: 903

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:47

    kniha, podpis na patitulu J. Maria, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., polokožená převazba s ražbou na hřbetu, 303s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Hájek

    (1913-1993)

    Mezi včerejškem a zítřkem : vývoj socialistického hnutí mezi první a druhou světovou válkou

    No.: 904

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:48

    kniha, podpis Jiří Hájek, edice Dějiny práce sv. 3, vydala Práce, Praha 1947, 295 s., brož., ob. v horní části natržená, při krajích pomačkaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hvížďala

    (1941)

    Jak myslet umění - rozhovory s výtvarníky

    No.: 905

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:49

    kniha, podpisy K. Hvížďala, J. Sozanský, I. Wernisch?, vydala Mladá fronta, Praha 2013, 240s., brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniela Hodrová

    (1946)

    Podobojí

    No.: 906

    Auction price: 280 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:50

    kniha, podpis D. Hodrové, ob. a ilustrace A. Šimotová, vydalo Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem 1991, 184s., celopl. vazba s ob., ed. Jádra sv.5, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 280 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniela Hodrová

    (1946)

    Ztracené děti

    No.: 907

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:51

    kniha, podpis D. Hodrové, Vydal Hynek, Praha 1997, 384s., kart. vazba s ob., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    R. Svobodová: Pokojný dům

    No.: 908

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:52

    kniha, podpis v patitulu, ilustrace a návrh vazby A. Kašpar, vydal Česká Grafická Unie, Praha 1921, 61s., celopl. zdobená vazba, kart. pouzdro, na přídeští exlib. dřevorytem výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. M. Pirner at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Růže pro Jana Nerudu

    No.: 909

    Auction price: 280 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:53

    kniha, podpis, věnování a ilustrace L. Jiřincová, vydal Československý spisovatel, Praha 1984, semišová vazba s reliéfem, 96s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 280 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Růže pro Jana Nerudu

    No.: 910

    Auction price: 330 CZK (14 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:54

    kniha, 2x podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Československý spisovatel, Praha 1988, semišová vazba s reliéfem, 96s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 330 CZK (14 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Dvojí křídla

    No.: 911

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:55

    kniha, podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1988, pl. s ob., 295s.., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Svoboda

    (1920-2002)

    V. Ptáčková: Josef Svoboda

    No.: 912

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:56

    kniha, podpis světoznámého scénografa a výtvarníka Jos. Svobody v monograficky provedeném katalogu, vydal Divadelní Ústav Praha, 1984, ed. Režisér - Scénograf sv. 12, brož., 203s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Obrazy kresby

    No.: 913

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:57

    katalog, podpis výtvarníka, text Eva Petrová, vydala galerie Bratří Čapků, Praha 1987, brož,. nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Strnadel

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    K.H. Borovský: Epigramy

    No.: 914

    Auction price: 1.700 CZK (71 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:58

    kniha, podpis na tit. listě J. Lada a M. Novotný (doslov), vyd. Krajské nakladatelství, Havlíčkův Brod, 1949, ex. 97/500 na lepším papíře s faksimilem autografu Karla Havlíčka, polopergamenová převazba, pův. obálka vevázána, 90s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The…

    Current price: 1.700 CZK (71 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Vrba

    (1889-1961)

    Mládí

    No.: 915

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 08:59

    bibliofilie, podpis na patitulu J. Vrba, vyd. J. Otto, Praha, 1927, ex. 18/100 na holandském japonu v původní pergamenové vazbě se zlacením, 354s., desky ušpiněné a místy odřené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Faltys

    (1878-1944)

    O jiných a o sobě

    No.: 916

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:00

    kniha, podpis na tit. listě K. Faltys, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1934, brož, 131s., několik uvolněných listů, po krajích otřepené, obálka na hřbetu mírně natržená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Katalog k výstavě fotografií Josefa Sudka

    No.: 917

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:01

    katalog, obs. 2 čb. vyobrazení, text Jana Řezáče a sezn. vyst. fotografií, 3x dvojlist, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of K. Novak, member of The Manes Association of Fine Artists, constituent member of Fotoklub Praha and Th…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Jan Kristofori

    No.: 918

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:02

    katalog, podpis výtvarníka, autor textu Miroslav Klivar, typografie Václav Rytina, vydalo nakladatelství Victoria Publishing, a.s, Praha 1995, 155 s., brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the president of Lyra Pragensis, member of The Association of Prague Fine Artists

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Kohout

    (1928)

    Ende der Großen Ferien

    No.: 919

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:03

    kniha, podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Kohout

    (1928)

    Wo Der Hund Begraben Liegt

    No.: 920

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:04

    kniha, podpis P. Kohout, v němčině, vydalo nakladatelství Albretch Knaus, Mnichov 1988, 528 s., kartonová vazba s obálkou, vynikající stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Posedlost

    No.: 921

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:05

    kniha, podpis a dedikace V. Nezval, úprava J. Štýrský, vydal Sfinx, B. Janda, Praha 1930, 246 s., celoplátěná vazba, lehce zašpiněná, zkosený hřbet, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Kalendář

    No.: 922

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:06

    kniha, podpis na patitulu, ilustrace, obálka a úprava A. Hoffmeister, přednostní výtisk na holandském papíře, 255. sv. edice Aventinum, tisk Fr. Obzina, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1930, 150s., původní brož., nerozřezáno, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member o…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Lid slovanských zemí v obrazech

    No.: 923

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:07

    bibliofilie, podpis L. Kuby na patitulu, katalog výstavy k 90. narozeninám v Mánesu, úprava Fr. Hudeček, vydal ČSVU a Národní muzeum, Praha 1953, 64s., brož., ob. při krajích drobně poškozená a lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Stingl

    (1930-2020)

    Indianer ohne Tomahawks

    No.: 924

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:08

    kniha, podpis a věnování M. Stingla v titulu, vydal Urania-Verlag, Leipzig 1977, pl. s ob., 228s., velmi dobrý stav, okraje obálky drobně poškozené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alexander Blok

    (1880-1921)

    Dvanáct - Epos o revoluci

    No.: 925

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:09

    bibliofilie, podpis překladatele B. Matheusiana přídeští, kresby J. Anněnkov, graf. úprava a obálka O. Karlas, vydalo Naše vojsko, Praha 1949, 67 s., brož., na listech skvrny, zašlý, při okrajích lehce poškozený přebal, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Lásky absurdné

    No.: 926

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:10

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1929, Ex. č. 35, 123 s., nerozřezáno, drobné skvrny na papíře, lehce zažloutlý hřbet a okraje obálky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Moji přátelé

    No.: 927

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:11

    kniha, verš o utrpení na Pankráci a věnování Vladimíru Píchovi kaplanovi řádu Maltézských rytířů J. Deml, graf. úprava Gertruda Grubrová, obálku nakreslila a knihu vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1947, 2000 výtisků, 44 s., vevázaná obálka, polokožená vazba, ochranné pouzdro, výborný stav, Provenance…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Das Lied eines Wahnsinnig Gewordenen Soldaten

    No.: 928

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:12

    kniha, Píseň vojína šílence, podpis autora, předmluva Karl Eduard, tisk K. Dyrynk, 1935, 200 výtisků, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Kresba, grafika, plastika

    No.: 929

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:13

    katalog, pozdrav s věnováním O. Janeček na přídeští, vydala GHMP, Praha 1980, sešit, nestr. (24s.), uvolněný prostřední dvojlist, velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Ass…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1972

    No.: 930

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:14

    serigrafie, sign. dvoubarevná serigrafie V. Fuka, 1971, osobní přání s podpisem ve formě dopisu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Marc Chagall: Der Vogelfänger - Ausgewählte Graphik

    No.: 931

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:15

    katalog, tužkou signovaná reprodukce Marc Chagall, katalog v deskách (imitace knihy) s 7 barevnými reprodukcemi (1 sign.), úvodní text a koncept výstavy Claude Esteban, vydal Haus der Kunst, München 1978, brož v laminát. deskách, 124s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Ganymedes

    No.: 932

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:16

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Šolc

    (1932-2010)

    Podpalte Československo! : operace Perun

    No.: 933

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:17

    kniha, podpis a věnování autora na titulu, vydal Merkur, Praha 1991, brož, 86s., vazba lehce rozlepená, obálka pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ilja Hurník

    (1922-2013)

    Cesta s motýlkem

    No.: 934

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:18

    kniha, podpis a věnování autora na patitulu, ob., vazba a úprava Z. Seydl, vydal Supraphon, Praha 1970, pl. vazba s ob., 168s., obálka při krajích opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Kolmaš

    (1933-2021)

    Po Ťü-i: Datlovník v meruňkovém sadu

    No.: 935

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:19

    kniha, podpisy překladatele Jos. Kolmaše a básnířky Jany Štroblové na patitulu, úprava Z. Stejskal, vydal Vyšehrad, Praha 1996, karton. vazba s ob., 256s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Střížek

    (1959)

    M. Dostál: Antonín Střížek

    No.: 936

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:20

    katalog, podpis výtvarníka v titulu, katalog výstavy v Oblastní galerii Vysočina, vydal Kant, Praha 2010, brož., 30s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Applied Arts, the disciple of J. Ptacek at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Houdek: Karel Štěch - Grafické dílo

    No.: 937

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:21

    kniha, podpis a věnování autora, sign. dřevoryt autoportrét ve frontispusu, soupis výstav a popisný seznam grafického díla s 2 pův. dřevoryty Karla Štěcha, 32 reprodukcí, vydalo Krajské nakladatelství, České Budějovice 1958, brož, 78s. + XXXII., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, st…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Irina Nakhova

    (1955)

    Works / Werke / Raboty 1973 - 2004

    No.: 938

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:22

    kniha, podpis s věnováním J. Šalamounovi, interview s B. Wally, studie j. Becksteina, přehlídka děl a instalací z l. 1989 - 2004, vydala Internationale Sommerakademie fur Bildende Kunst, Salzburg 2004, brož, 128s., ob. drobně opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milan Knížák

    (1940)

    Něco

    No.: 939

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:23

    katalog, 30 x 21 cm, podpis M. Knížák, vydala Galerie Klatovy / Klenová k výstavě v Klatovech, Mariánských Lázních a Plzni, 1992, 25 s. textu + obr. příloha, brož., obálka vzadu pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    No.: 940

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:24

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Maria Tilschová

    (1873-1957)

    Dědicové

    No.: 941

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:25

    kniha, 18,5 x 14 cm, podpis A.M. Tilschové s vročením na patitulu, vydala Fr. Borový, Praha 1924, polopl.vazba, 319s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jarmila Novotná

    (1907-1994)

    Byla jsem šťastná

    No.: 942

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:26

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jeanne DOrge

    (1879-1964)

    Voice in the Circle & Lobos

    No.: 943

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:27

    bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Steker

    (1949)

    Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska

    No.: 944

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:28

    katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Kouzelná obálka

    No.: 945

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:29

    kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Skleněná koule

    No.: 946

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:30

    kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jiří David: Vladimír Komárek

    No.: 947

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:31

    kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Napříč Fantomázií

    No.: 948

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:32

    kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    Náměstí Republiky

    No.: 949

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:33

    kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Hladiny tůní

    No.: 950

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:34

    kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of …

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Petr

    (1884-1964)

    Z dílen Umělců

    No.: 951

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:35

    kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leopold Parma

    (1891-1968)

    P. Bezruč: Město pod Radhoštěm

    No.: 952

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:36

    bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Jos. Hora: Hladový rok

    No.: 953

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:37

    kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jožka Baruch

    (1892-1966)

    Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života

    No.: 954

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:38

    bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína

    No.: 955

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:39

    bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Sůra

    (1929-2011)

    Miloš Doležal: Kamení

    No.: 956

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:40

    bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Ondráček

    (1898)

    Josef Hora: Černý závoj

    No.: 957

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:41

    bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Štorch-Marien

    Chvála nakladatelského povolání

    No.: 958

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:42

    kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    A.B. Kohout: Hadí květ

    No.: 959

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:43

    kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila

    No.: 960

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:44

    kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Michl

    (1901-1977)

    J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu

    No.: 961

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:45

    bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Otokar Fischer: Požadavek dne

    No.: 962

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:46

    bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindra Černohorský

    (1911-1988)

    Písně o světle domova

    No.: 963

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:47

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Cvejn

    (1911-1986)

    Jindra Černohorský: Odjezdy

    No.: 964

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:48

    bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Václavíček

    (1916-1989)

    Jaromír Měšťan: Zvěrokruh

    No.: 965

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:49

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František B. Kouba

    (1906-1938)

    Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem

    No.: 966

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:50

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Vik

    Jiří Mahen: Démoni

    No.: 967

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:51

    bibliofilie, podpis J. Mahena v tiráži, frontispis, typo. úprava F. Vik, 23. svazek edice Amfora, vydal J. Hladký, Hranice 1909, Ex. 6/200, 58 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Juliusz Slowacki: Otec morem nakažených v El-Arish

    No.: 968

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:52

    bibliofilie, přebásnil a podepsal Vl. Holan, dřevoryt B. Lacina, úprava a obálka Fr. Muzika, vydal Spolek českých bibliofilů a nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1953, 37 s., brož, obálka lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of the surrealistic group…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Požár Tater

    No.: 969

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:53

    bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Benjamin Jedlička: Paříž 1945

    No.: 970

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:54

    Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského

    No.: 971

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:55

    Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Měsíce / Melancholická pout

    No.: 972

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:56

    Bibliofilie, dvě sbírky, básníkův podpis na patitulu sbírky Měsíce, úprava a 4 celostr. ilustrace Zd. Kratochvíl, ed. Zlatokvět 9. sv., vydal Fr. Borový, Praha 1918; Melancholická pout, kresba na ob. B. Haunerová, ed. Obzory 2. sv., vydal Umělecký měsíčník Obzory, Praha 1906, 2 x orig. brož, (32s.)…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    P. Loti: Islandský rybář

    No.: 973

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:57

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta

    No.: 974

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:58

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvr…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jan Čep: Cesta na jitřní

    No.: 975

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:59

    kniha, podpis básníka v tiráži, litografie ve frontispisu a v závěru a podpis v tiráži V. Mašek, vydal Melantrich, Praha 1930, pův. brož s celofán. přebalem, 16s., velmi dobrý stav, celofán poškozen, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lucie Raškovová

    (1970)

    Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii

    No.: 976

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:00

    kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emanuel z Lešehradu

    Jen víra

    No.: 977

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:01

    bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, 3. sv. ed. Zlatá serie českých národ. autorů, vydal Vladislav E. Coufal, nákladem EMNA, Praha 1940, pův. brož, 107 s., vazba částečně rozlepená, obálka zažloutlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Charles D´Orléans: Rondeaux

    No.: 978

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:02

    bibliofilie, sign. barev. dřevoryt ve frontispisu a viněta v titulu V. Mašek, úprava K. Dyrynk, výbor z lyrické tvorby Karla Orléánského (1394-1465) příslušníka franc. královské dynastie, přel. Zd. Kalista, 2. sv. ed. Trimalchion, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, brož s ochranným pouzdrem, ex. 28/100, P…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Zavřel

    (1884-1947)

    Pomník Miladě a Heleně

    No.: 979

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:03

    bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, tisk Ant. Daněk, vydal autor nákladem vlastním, Praha 1940, pův. brož, 77 s., obálka při krajích zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    Sebevražda hromadným jevem společenským

    No.: 980

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:04

    kniha, podpis T. G. Masaryka v titulu s vročením 1929, vydal Čin, Praha 1926, pův. celopl. vazba, 284s., velmi dobrý stav, listy mírně zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edmond Konrád

    Širočina

    No.: 981

    Auction price: 80 CZK (4 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:05

    kniha, podpis a věnování autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1923, plpl. převazba, 88s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 80 CZK (4 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Klášterský

    Ironické siciliany

    No.: 982

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:06

    kniha, podpis autora, upr. O. Štáfl, vyd. J. Otto, Praha, brož, 88s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Bapt. Langthaler

    Reisebilder von der Adria aus Herzegowina und Bosnien

    No.: 983

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:07

    kniha, německy, 106 čb. ilustrací, vyd. Druck und Verlag des Kath. Pressvereines, Linz, 1904, plpl. převazba, 212s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    West Indien und Central Amerika

    No.: 984

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:08

    kolorovaný oceloryt, 33,6 x 40,5 cm, gest. V. Hase, Berge v. Stichart, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Verein Staaten von Nord America

    No.: 985

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:09

    kolorovaný oceloryt, 35 x 39,3 cm, F. von Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Verein staaten von Nord America, Mexico, Yucanta u. A.

    No.: 986

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:10

    kolorovaný oceloryt, 33,5 x 39 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Afrika mit Madagascar

    No.: 987

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:11

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, Hermann Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Mittel- und Nord Africa und Arabien

    No.: 988

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:12

    kolorovaný oceloryt, 33 x 38,5 cm, W. Behrens, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Mittel und Nord Africa

    No.: 989

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:13

    kolorovaný oceloryt, 33,3 x 38 cm, Fr. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Die Ostindischen Inseln

    No.: 990

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:14

    kolorovaný oceloryt, 34,3 x 40 cm, Fr. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Der Atlantische Ocean

    No.: 991

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:15

    kolorovaný oceloryt, 31,7 x 41,8 cm, Adolf Stieler, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa

    No.: 992

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:16

    kolorovaný oceloryt, 34 x 40,2 cm, A. Welcker, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa: Süd Schweden, die Russischen Ostsee-Provinzen, Polen und West Russland

    No.: 993

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:17

    kolorovaný oceloryt, 34 x 41,5 cm, C. Stier, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa: Nordos Russland

    No.: 994

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:18

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 40 cm, H. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa: Norwegen, Schweden, Russland, Kaukasten und die Türkei

    No.: 995

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:19

    kolorovaný oceloryt, 34 x 42 cm, C.H. Poppey u Jungmann, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Russland und Skandinavien

    No.: 996

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:20

    kolorovaný oceloryt, 34 x 41,5 cm, H. Habenicht, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ungarn Siebenbürgen Woiwodina und Slavonien

    No.: 997

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:21

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 42,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Italien

    No.: 998

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:22

    kolorovaný oceloryt, 34 x 40,2 cm, H. Habenicht, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ober und Mittel Italien

    No.: 999

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:23

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 40,7 cm, A. Hanemann, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Italien

    No.: 1000

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:24

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 40,5 cm, H. Habenicht, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Die Schweiz

    No.: 1001

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:25

    kolorovaný oceloryt, 33 x 41 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Der Rhein vom Boden See bis Köln

    No.: 1002

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:26

    kolorovaný oceloryt, 32 x 37 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Niederlande und Belgien

    No.: 1003

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:27

    kolorovaný oceloryt, 42,5 x 33,5 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Sachsen Thueringen und Benachbarte Länder

    No.: 1004

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:28

    kolorovaný oceloryt, 32,5 x 42,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Östliches Deutchland

    No.: 1005

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:29

    kolorovaný oceloryt, 30,5 x 40,7 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Östliches Deutchland und die Schweiz

    No.: 1006

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:30

    kolorovaný oceloryt, 32 x 39 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Die Preussischen Provinzen Preussen und Posen

    No.: 1007

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:31

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Nord Östliches Deutschland

    No.: 1008

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:32

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Nord Westliches Deutschland, Niederlande und Belgien

    No.: 1009

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:33

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Erdkarte in Mercator´s projection

    No.: 1010

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:34

    kolorovaný oceloryt, 32,5 x 37,5 cm, Hermann Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spaniel und Portugal

    No.: 1011

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:35

    kolorovaný oceloryt, 30,5 x 37,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spaniel

    No.: 1012

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:36

    kolorovaný oceloryt, 31 x 37,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    West Polynesien

    No.: 1013

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:37

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 41 cm, C. Poppey, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, dva listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Australien

    No.: 1014

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:38

    kolorovaný oceloryt, 35 x 40 cm, H. Alt und Schroden, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, dva listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spaniel

    No.: 1015

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:39

    kolorovaný oceloryt, 31 x 37,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spanien und Portugal in IV Blättern

    No.: 1016

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:40

    kolorovaný oceloryt, 31 x 37,5 cm, F. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Frankreich und die Schweiz

    No.: 1017

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:41

    kolorovaný oceloryt, 35 x 35,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Frankreich

    No.: 1018

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:42

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 40,4 cm, C. Poppey, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, dva listy, místy pokrčený a zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Nordostliches Frankreich

    No.: 1019

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:43

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 40,3 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Südwestliches Frankreich

    No.: 1020

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:44

    kolorovaný oceloryt, 34,7 x 40,2 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Südöstliches Frankreich

    No.: 1021

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:45

    kolorovaný oceloryt, 35 x 40,2 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Deutschland

    No.: 1022

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:46

    kolorovaný oceloryt, 31,5 x 36,5 cm, Herm. Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Deutschland Übersicht der Politischen eintheilung

    No.: 1023

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:47

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 41 cm, Herm. Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Fluss und Bergkarte von Deutschland

    No.: 1024

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:48

    kolorovaný oceloryt, 33,5 x 40,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Abraham Ortelius

    (1527-1598)

    Mapa Čech

    No.: 1025

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:49

    mědiryt, 33,5 x 50,5 cm, rám

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Geogr. Verbreitung Des Mohammedanischen Staaten-systems.

    No.: 1026

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:50

    tisk, přelom 19. a 20. st., 29,5 x 40,5 cm, rám, geografické rozložení mohamedánského státního systému, mírně poškozeno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Konvolut map

    No.: 1027

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:51

    18x mapa, 46 x 60 cm, soubor volných příloh z Ottova zeměpisného atlasu, mapa Itálie, Jižní Asie, Evropa, Německo, Země Koruny České, Jižní Amerika, Francie, Středozemské moře, Evropské Rusko, Země Alpské, Střední Amerika, Světová doprava a osadní državy, planiglogy, obloha a země, Palestina, Belgie…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1757)

    Alegorická mapa Ostrov lásky

    No.: 1028

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:52

    kolorovaná mědirytina, 1735, 49,5 x 57,3 cm, značeno PN v desce Matt. Seutter S. C. Maj. Geogr. In Augsp. , uprostřed přeloženo, zahnědlý okraj, při okraji mimo tisk zahnědlé skvrnky, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa Jižní Ameriky

    No.: 1029

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:53

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 43,5 cm, uprostřed slepený papír, na papíře zahnědlé skvrny, při pravém okraji tisku zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Amerika

    No.: 1030

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:54

    kolorovaná mědirytina, 1746, 47 x 55 cm, rám, v dolní části natrženo a slepeno, stopy po bělobě, poškozeno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Archiducatus Austriae Inferioris

    No.: 1031

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:55

    kolorovaná mědirytina, 48,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Partie Orientale de L´Empire de Russie en Asie

    No.: 1032

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:56

    kolorovaná mědirytina, 1750, 47 x 59 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Hispaniae et Portugalliae Regna

    No.: 1033

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:57

    kolorovaná mědirytina, 43,5 x 54,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a místy při okrajích natrženo, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Gouvernement General de L´Isle de France

    No.: 1034

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:58

    kolorovaná mědirytina, 1754, 49,5 x 53,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý, místy skvrny, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Partie Occidentale de L´Empire de Russie

    No.: 1035

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 10:59

    kolorovaná mědirytina, 1750, 48,5 x 63 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Circulus Saxoniae Inferioris

    No.: 1036

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:00

    kolorovaná mědirytina, 48,5 x 57,3 cm, uprostřed přeloženo a na několika místech zašpiněno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Regni Bohemiae, DVC. Silesiae, MarchionatVVm Moraviae et Lvsatiae

    No.: 1037

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:01

    kolorovaná mědirytina, 1748, 50,5 x 55 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a ohmataný, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Tabula Generalis Marchionatus Maraviae in Sex Circulos Divisae

    No.: 1038

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:02

    kolorovaná mědirytina, 49,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo, při okrajích ohmataný a místy natržený papír, papír zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • M. Brion

    Etats de Boheme

    No.: 1039

    Auction price: 1.600 CZK (67 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:03

    kolorovaná mědirytina, 41,8 x 55,5 cm, značeno PD j. aveline Sculp., uprostřed přeloženo, místy poškozeno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.600 CZK (67 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hondius

    Mapa Čech

    No.: 1040

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:04

    mědirytina, 1613, 41 x 54,5 cm, rám, papír zašlý, uprostřed přeložený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Mapa Moravy

    No.: 1041

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:05

    mědirytina, 48 x 58 cm, rám, na papíru na několika místech skvrny, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Brdy část hřebeny

    No.: 1042

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:06

    tiskovina, mapa, 2008, 41,3 x 58,7 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Dolní Berounka

    No.: 1043

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:07

    tiskovina, mapa, 43,5 x 59, 5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Soutok Sázavy s Vltavou

    No.: 1044

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:08

    tiskovina, mapa, 45 x 61,5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Horní Berounka, vodácko-tábornická mapa

    No.: 1045

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:09

    tiskovina, mapa, 43,7 x 61 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Střední Berounka, vodácko-tábornická mapa

    No.: 1046

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:10

    tiskovina, mapa, 43,5 x 65,5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marko Čermák

    (1940)

    Karlštejnsko

    No.: 1047

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:11

    tiskovina, mapa, 44 x 60,5 cm, signováno autorem

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Giovanni Giocomo de Rossi

    (1627-1692)

    Veduta - Řím ponte Milvio

    No.: 1048

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:12

    mědirytina, 34,5 x 49 cm, značeno PD v desce Gio. Iacomo Rossi le stampa in Roma alla pace co Priu del S. P, při okrajích mírně pomuchlaný papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Postl

    (1769-1818)

    Pohled na Karlův most

    No.: 1049

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:13

    kolorovaný mědiryt, 28,5 x 43,5 cm, rám, značeno PD v desce Gestochenvon C. Postl; LD Gezeichnet von L. Janscha, grafika zašlá, u horního okraje a vlevo dole stopa po bělobě, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Des Königreichs Böheim (Kreise Bunlau und Leitmeritz nro. 97)

    No.: 1050

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:14

    kolorovaná mědirytina, 22,5 x 30,7 cm, ušpiněný papír, na levém okraji papír poškozen, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Des Königsreichs Böheim (Kreise Chrudim Tchaslau und Kurzim Nro. 99.

    No.: 1051

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:15

    kolorovaná mědirytina, 23,5 x 33,5 cm, zašlý papír, u levého okraje papír lehce ušpiněn a perforován, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Des Königsreichs Böheim (Kreise Saatz, Rakonitz und Ellen Bogen mit dem Distrikte Egger und der Hauptstadt Prag Nro. 96.)

    No.: 1052

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:16

    kolorovaná mědirytina, 21 x 34,5 cm, zašlý papír, u horního a spodního okraje několik tmavších obtisků od prstů, na levém okraji papíru perforace, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Die Markschaft Maehren Nro. 114.

    No.: 1053

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:17

    kolorovaná mědirytina, 20,5 x 31 cm, zašlý papír s obtisky prstů na okrajích, dvě šmouhy od barvy v přímo v tisku, u levého dolního rohu papír perforován, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Avstria / Archidv Catvs Auctore / Wolfgango Lazio

    No.: 1054

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:18

    kolorovaná mědirytina, 37 x 53,5 cm, zažloutlý a ušpiněný papír, uprostřed přeloženo, pravý dolní a horní roh papíru pokrčený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Albis (Fluvius Germaniae celebris) A Fontibus ad Ostia

    No.: 1055

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:19

    kolorovaná mědirytina, 40,5 x 49,7 cm, uprostřed přeloženo, zažloutlý papír, na dvou místech u okraje natržený papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Die Statt Eger am Wasser Eger

    No.: 1056

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:20

    dřevoryt, 28,9 x 35,5 cm, zažloutlý papír, uprostřed přeložený; místy papír pokrčený nebo poškozený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Michael Probst

    (1757-1809)

    Angliae Scotiae et Hiberniae

    No.: 1057

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:21

    kolorovaná mědirytina, 47,5 x 55,5 cm, uprostřed přeloženo, zejména v horní části poškozeno, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Sebastian Münster

    (1488-1552)

    Praga 1574

    No.: 1058

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:22

    kolorovaný dřevoryt, 1574, 25,7 x 16,5 cm, rám, Sebastian Munster (1489 - 1552) patřil mezi nejuznávanější kartografy šestnáctého století. Jeho hlavním dílem byla Kosmografie, která byla publikována v šesti jazycích v období mezi lety 1544 a 1578. Později byla revidována a znovu vydána Sebastianem…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Inzerát

    No.: 1059

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:23

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Vážený pane Hromádko, děkuji za Vaši odpověď na můj inzerát v rubrice Seznámení. Vaše foto mi posílat nemusíte, protože o mužskejch jsem ztratila iluze už dávno..., podél pravého horního rohu ohnutý papír, při krajích ohmataný papír, na papíře pár drobnýc…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Mikuláš s čertem a andělem

    No.: 1060

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:24

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Jakýpak děkuju! To bylo na dobírku!, od pravého dolního rohu k levému hornímu rohu politý papír, na pravé straně mimo kresbu ušpiněno, ohmataný papír, levý dolní růžek ohnutý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Ve službě nepiju

    No.: 1061

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:25

    tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Děkuju, ve službě nepiju., podél pravého dolního okraje lehounce ohnutý papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Tábor

    No.: 1062

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:26

    tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Já snad vyletím z kůže

    No.: 1063

    Auction price: 1.300 CZK (55 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:27

    lavírovaná tuš, uhel, papír, 24,1 x 32,7 cm, mírně zašlý papír, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. F. Muzika and A. Pelc

    Current price: 1.300 CZK (55 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zázrak

    No.: 1064

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:28

    fix, papír, 21 x 28,8 cm, monogr. PD J., rám, dole napsáno: Je opravdu zázrak, Marie, že jsme zůstali normální., papír mírně ušpiněn, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012 )

    Nový začátek

    No.: 1065

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:29

    fix, papír, 20, 9 x 30 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012 )

    Intelektuální život

    No.: 1066

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:30

    fix, papír, 16,6 x 23 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Blahoslav Novotný

    (1917-1983)

    Vladimír Slavínský

    No.: 1067

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:31

    tuš, papír, 1940, 31,2 x 20,8 cm, sign. PD Honza, dole text: Kam se hrabe Astaire na Slavínského!, na zadní straně autorovy technické poznámky, při okrajích mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941)

    Skica pro kreslený vtip

    No.: 1068

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:32

    tuš, papír, 18 x 28,6 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941)

    Skica pro kreslený vtip II.

    No.: 1069

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:33

    tuš, papír, 18 x 28,6/12,8 x 24,2/13,5 x 21,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Renčín

    (1941)

    Skica pro kreslený vtip III.

    No.: 1070

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:34

    tuš, papír, 18 x 28,6/12,8 x 24,2/13,5 x 21,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Maličkosti

    No.: 1071

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:35

    tuš, papír, 21 x 29,6 cm, monogramováno LD AB, dole text: Furt jsem mu říkal, že maličkosti nestojí za to. Dlouho to trvá a pak se to najednou s ostudou vysype!, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The Academ…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Usměrněná atraktivnost

    No.: 1072

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:36

    tuš, papír, 20,8 x 28,5 cm, zahnědlý papír v levém okraji, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Maj

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Kantorek

    (1942)

    Mlsný pavouk

    No.: 1073

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:37

    tužka, papír, 21 x 29,4 cm, Mladý svět r. 1969, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alena Dostálová

    (1932-2011)

    Prodavač

    No.: 1074

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:38

    fix, akvarel, papír, 1969, 33 x 23,7 cm, dole text: „… a prodavače rozděloval každému podle jeho potřeb až do chvíle, kdy ho odvezli ve svěrací kazajce… (Mladý svět č. 23-69), oboustranná kresba, pokrčený a znečištěný papír v rozích, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Fisarek at…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Řehák

    V bytovém družstvu

    No.: 1075

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:39

    tuš, papír, 21 x 31,5 cm, dole text: Přicházím synka zapsat do bytového družstva - za 18 let bude potřebovat byt!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Řehák

    Demonstrujeme vsedě

    No.: 1076

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:40

    tuš, papír, 21,3 x 31,6 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Nuda pláž

    No.: 1077

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:41

    tuš, papír, 22,6 x 33 cm, oboustranná kresba, dole text: Tak mi snad konečně věříš, že se tu člověk může akorát nudit!, při pravém dolním okraji mírně zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zmizíme

    No.: 1078

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:42

    tuš, papír, 21,3 x 32,6 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, zažloutlý a při horním okraji natržený papír (cca 4 cm), Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Pražské Jaro

    No.: 1079

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:43

    tuš, papír, 19,3 x 25,5 cm, sign. PD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    V kleci

    No.: 1080

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:44

    tuš, běloba, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. PD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Po úrazu

    No.: 1081

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:45

    tuš, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. LD Smolmen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Bape Pergler

    (1933-2001)

    Bojová připravenost

    No.: 1082

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:46

    akvarel, tuš, papír, 25,5 x 18,8 cm, sign. PD Bape, dole text: Přesným a rychlým plněním rozkazů svých velitelů, vzorným pořádkem ve svém rajonu a plněním všech svých základních povinností zajistíš svoji bojovou připravenost!, v rozích mírně pokrčený a při pravém dolním okraji natržený papír, Proven…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    U Národního divadla

    No.: 1083

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:47

    akvarel, tuš, papír, 37 x 28,2 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, text: Uplatnil jsem nárok v restituci, děda do toho vrazil dvě zlatky!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    Středisko ochránců přírody

    No.: 1084

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:48

    akvarel, tuš, papír, 34 x 30,8 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    Staré město

    No.: 1085

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:49

    tuš, papír, 30,3 x 45,6 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, popis, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Michal Hrdý

    (1959-2003)

    Pivní koza

    No.: 1086

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:50

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1997, 19,5 x 35,8 cm, sign. PD Michal Hrdý , text: Hele, jakou jsem si pořídil kozu!, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Beze slov (Cognac)

    No.: 1087

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:51

    propiska, papír, 7,7 x 14,9 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Chtěl bych nějakou bižuterii k ohozu.

    No.: 1088

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:52

    tuš, papír, 23 x 25,7 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**6 History of bids

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Ze sportu diluviálního

    No.: 1089

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:53

    tuš, papír, 15,3 x 11,1 cm, monogr. PD N, nahoře text: Ze sportu diluviálního. (30.000 let před olympiádou), Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    O berlích

    No.: 1090

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:54

    tuš, papír, 15,5 x 11,1 cm, monogr. PD N, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Žraloci

    No.: 1091

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:55

    tuš, papír, 14,6 x 11,4 cm, dole text: -Ba, jeden tatínek uživí devět harantů, ale devět dětiček fotra neuživí….., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Podmořský výjev

    No.: 1092

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:56

    tuš, papír, 14,5 x 11,3 cm, dole text: -Stavělo by se rychleji pí koljuško, nebýti těch sepií inkoustových., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Otec s dcerou

    No.: 1093

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:57

    tužka, papír, 14,8 x 10,7 cm, dole text: -Tatíčku, pohoupej mne. -Jo, to bys mi musela opatřit nějakou staromódní židli., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Secondary Technical School of Graphics in Prague and The Faculty of Science - Charles University in Prague

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    U lékaře

    No.: 1094

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:58

    akvarel, tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Pravda není jen ve víně, ale i v játrech. Ta vaše říkají, že už máte dopito…., na zadní staně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Manželská krize

    No.: 1095

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 11:59

    tuš, papír, 29, 6 x 20, 8 cm, sign. PD ES, dole text: Nejlepší řešení vaší manželské krize vidím v tom, když ji nebudete řešit..!, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Patent

    No.: 1096

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:00

    tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, dole text: Dozvím se konečně, kdo z vás dvou..., zezadu autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Balónky

    No.: 1097

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:01

    akvarel, tuš, papír, 28, 4 x 15, 9 cm, sign. PD ES, dole text: …Ani vidět! Víš, že jsem tuhle do jednoho foukal a stálo mě to řidičák..., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Rukavice

    No.: 1098

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:02

    akvarel, tuš, papír, 29, 8 x 20 cm, dole text: -kdepak dámo, teď plavky nemáme. Ale zkuste si schválně tyhlety lyžařské rukavice!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Námořník

    No.: 1099

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:03

    tuš, papír, 26, 9 x 20, 9 cm, sign. LD ES, dole text: Nebojte se, u mně nebudete nikdy úplně na suchu…!, zezadu autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Prádlo

    No.: 1100

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:04

    akvarel, tuš, papír, 28, 4 x 20, 8 cm, dole text:To musíš překážet zrovna když mám velké prádlo? Seber se a vypadni někam do kavárny!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Stavba

    No.: 1101

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:05

    akvarel, tuš, papír, 25 x 21 cm, sign. LD ES, dole text: Koukám, že jste tady pořád... No - teď jsem domarodil a od zejtřka mám zdravotní dovolenou., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Knihy

    No.: 1102

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:06

    tuš, papír, 29, 5 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: A náhradní díly jsou?, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Kouzelník

    No.: 1103

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:07

    tuš, ppapír, 29, 6 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Meče se mu přejedly, tak polyká oheň., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    U holiče

    No.: 1104

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:08

    akvarel, tuš, papír, 30 x 22, 2 cm, dole text: Copak jsem ti neříkal, že to mýdlo je už mírové jakosti?!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Večerníček

    No.: 1105

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:09

    tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chudák děda, už zase zmeškal večerníček…!, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Pračka

    No.: 1106

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:10

    akvarel, tuš, papír, 24, 8 x 20, 9 cm, sign. LD ES, dole text: Čet jsem, že zefektivněli výrobu - dělá t všecko možný, akorát to nepere..., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Rande

    No.: 1107

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:11

    tuš, papír, 29, 5 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chtěla bych se takhle držet za ruce celý život... No jo - ale já bych si chtěl objednat pivo., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Oprava obuvi

    No.: 1108

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:12

    akvarel, tuš, papír, 29, 6 x 20, 9 cm, sign. PD ES, dole text: A jak sloužíte motoristům? No - opravujeme jim boty., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Chalupa

    No.: 1109

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:13

    tuš, papír, 23 x 16, 5 cm, sign. LD ES, nahoře text: Vidíš, Novákovi slíbili, že si vyjedu na naši chalupu, a nejedou..., Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Čápi

    No.: 1110

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:14

    tuš, papír, 29, 3 x 20, 9 cm, sign. LD ES, nahoře text: Čert jim věř! Co když jim dojde propanbutanová bomba?, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Návštěva

    No.: 1111

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:15

    akvarel, tuš, papír, 19, 5 x 17, 8 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Kůň

    No.: 1112

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:16

    akvarel, tuš, papír, 29, 9 x 20, 8 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Fernandel

    No.: 1113

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:17

    tuš, fix, papír, 16,2 x 9,5 cm, mongr. PD ES, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Bohuš Rendl

    No.: 1114

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:18

    tuš, papír, 16 x 14 cm, mongr. PD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Miloš Nesvatba

    No.: 1115

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:19

    tuš, papír, 14,2 x 13 cm, mongr. PD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Skica muže

    No.: 1116

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:20

    tužka, papír, 20,8 x 15 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Vladimír Menšík

    No.: 1117

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:21

    fix, papír, 19,7 x 15 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Miloš Forman

    No.: 1118

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:22

    fix, papír, 19,7 x 15 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Miloš Kopecký

    No.: 1119

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:23

    tužka, papír, 19,5 x 15 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Muž s brýlemi

    No.: 1120

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:24

    tužka, papír, 21 x 14,8 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Vladislav Vančura

    No.: 1121

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:25

    tužka, papír, 21 x 14,9 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Jindřich Plachta

    No.: 1122

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:26

    tuš, papír, 18 x 14 cm, sign. PD Evžen Seyček, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Elmar Klos

    No.: 1123

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:27

    tuš, lavírovaná tuš, papír, 24 x 16,5 cm, na zadní straně štítek s popisem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Otakar Vávra

    No.: 1124

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:28

    tuš, papír, 22,2 x 16,5 cm, monogr. LD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Stanislav Látal

    No.: 1125

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:29

    tuš, papír, 21 x 14,8 cm, monogr. PD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    A.M. Brousil

    No.: 1126

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:30

    tuš, papír, 24 x 16,6 cm, na zadní straně štítek s popisem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Do recitalu Hany Hegerové humorem i satirou zasahuje Miroslav Horníček v pražském divadle Semafor

    No.: 1127

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:31

    tuš, akvarel, papír, 24 x 16 cm, monogr. LD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    A.M. Brousil

    No.: 1128

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:32

    tuš, papír, 16,6 x 15 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Viktor Kubal

    No.: 1129

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:33

    tuš, papír, 21 x 14,7 cm, monogr. LD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Luděk Kopřiva

    No.: 1130

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:34

    tuš, papír, 21 x 14,2 cm, monogr. LD ES, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Květa Fialová

    No.: 1131

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:35

    tuš, papír, 21 x 14,9 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Ida Rapaičová

    No.: 1132

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:36

    tuš, papír, 12,7 x 9,2 cm, sign. na zadní straně Evžen Seyček, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Petra Janů

    No.: 1133

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:37

    tuš, papír, 21,2 x 15 cm, monogr. PD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID3**9 History of bids

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Jan Pivec

    No.: 1134

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:38

    tuš, papír, 21,2 x 14,9 cm, monogr. LD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Saša Rašilov

    No.: 1135

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:39

    tuš, papír, 18,3 x 15 cm, monogr. PD ES, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Bohuš Záhorský

    No.: 1136

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:40

    tuš, papír, 29,8 x 20,9 cm, monogr. PD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Ladislav Pešek

    No.: 1137

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:41

    tuš, papír, 29,7 x 21 cm, monogr. LD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Jindřich Plachta

    No.: 1138

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:42

    tuš, akvarel, papír, 29,8 x 21,1 cm, mongr. PU ES, k článku Zbyňka Vavřína, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Buster Keaton (Frigo)

    No.: 1139

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:43

    tuš, papír, 29,7 x 21 cm, monogr. PD ES, na zadní straně autorské razítko, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: ID9**4 History of bids

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    František smolík ve filmu ,,Jiný vzduch

    No.: 1140

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:44

    uhel, papír, 30 x 22 cm, sign. PD Evžen Seyček, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Ljuba Hermanová

    No.: 1141

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:45

    tuš, papír, 29 x 21 cm, mongr. LD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Voják

    No.: 1142

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:46

    tužka, papír, 30 x 21 cm, monogr. PD ES, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Charlotta Cordayová, vražedkyně Jeana-Paula Marata

    No.: 1143

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:47

    rytina, 43,2 x 28,1 cm, papír ohmataný, zatekliny mimo tisk, četné hnědé skvrnky, i v tisku, zažloutlý papír, lepenka na zadní straně papíru, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • F.C Vogel

    Napoleon obklopený nejslavnějšími osobnostmi své doby

    No.: 1144

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:48

    rytina, 60,3 x 77,9 cm, v tisku LD: Peint par Victor Adam,, PD: lith par Marin Lavigne. mimo tisk LD: Hemiegegehen von F.C. Vogel in Frankfort A/M, papír odřený a potrhaný, s četnými hnědými skvrnkami, v tisku cca 24 cm natržený kus, skvrny od lepidla v tisku, papír je celkově zažloutlý, Aantiqari.…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean Duplessis-Bertaux

    (1747-1819)

    Jean Paul Marat

    No.: 1145

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:49

    rytina, 43 x 28 cm, podle Charles Francois Gabriel Levacheze, papír celkově zažloutlý, při okrajích až zahnědlý, s četnými hnědými skvnkami a zeteklinou na horním okraji, okraj papíru na jednom místě natržený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean Duplessis-Bertaux

    (1747-1819)

    Zatčení Rebespierra dne 28. července 1794

    No.: 1146

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:50

    rytina, 23,2 x 29 cm, podle Pierre Gabriel Berthaulta, drobné skvrnky na papíře, papír je ohmataný, rožky jsou ohnuté a otlačené , Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Testament de Louis XVI

    No.: 1147

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:51

    rytina, 37 x 23,2 cm, okraje papíru potrhané a odřené, papír je ohmataný, ušpiněný a lehce zahnědlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Dobytí Bastily

    No.: 1148

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:52

    rytina, 26 x 35,4 cm, okraje papíru otrhané a odřené, papír je ohmataný a pošpiněný a celkově zahnědlý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Louis Binet

    (1744-1800)

    Constitution de la République Française

    No.: 1149

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:53

    akvatinta, 43,9 x 37 cm, předloha Bénard, značeno v desce Binet, Rue Aubry le Boucher, 34, papír ohmataný, s výraznou zateklinou, pošpiněný, na papíru jsou četné hnědé skvrnky, roh papíru je ohnutý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • Louis Binet

    (1744-1800)

    Deklarace lidských práv

    No.: 1150

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:54

    akvatinta, 46,3 x 37,9 cm, předloha Bénard , okraje papíru potrhané, celkově zašpiněný papír s četnými hnědýmmi skvrnkami, cca 30 cm natržený, v této části je papír podlepený lepenkou, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID2**9 History of bids

  • F.M. Will

    Dobytí Bastily

    No.: 1151

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:55

    rytina, 24,3 x 28 cm, excudit A.V., předloha Jean Louis Prieur, papír ohmataný, zahnědlý, v jednom místě natržený, s četnými hnědými skvrnkami, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edme Bovinet

    (1767-1832)

    Výcvik císařské gardy za přítomnosti dvou císařů

    No.: 1152

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:56

    rytina, 32 x 43,5 cm, předloha Swebach - Despontaines, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, zateklina mimo tisk, lepenka na zadní straně papíru, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hippolyte Prudhomme

    (1793-1853)

    Otevření generálních stavů ve Versailles 5. května 1789

    No.: 1153

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:57

    rytina, 30 x 42 cm, předloha Auguste Couder, papír mírně zažloutlý, s nepatrnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, stopa po lepence na zadní straně papíru, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pierre Gabriel Berthault

    (1737-1831)

    Revoluční výbor za jakobínského teroru

    No.: 1154

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:58

    rytina, 23,5 x 30 cm, předloha Fragonard, papír ohmataný, na pravém okraji natržený, na zadní straně podlepený lepenkou, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • C. Molte

    Vítání direktoria

    No.: 1155

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 12:59

    kolorovaný tisk, 38 x 50 cm, předloha Bosro, papír ohmataný, na okrajích na několika místech natržený, nepatrně pošpiněný mimo tisk, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ch. Chardon

    (1832-1896)

    Přísaha v mičovně: založení třech řádů v národním shromáždění 20.6.1789)

    No.: 1156

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:00

    rytina, 34 x 45,4 cm, předloha David, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, ohmataný, při jedonm okraji ohnutý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • C. Chardon

    (1832-1896)

    Dobytí Bastily

    No.: 1157

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:01

    rytina, 33,5 x 46 cm, an několika místech papír natržený, celkově zažloutlý a ohmataný, s četnými hnědými skvrnkami, zadní strana podlepena lepenkou , Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Povstání 13. vendémiairu

    No.: 1158

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:02

    rytina, 32,5 x 43 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný,a zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na okraji v jednom místě natržený, horní rožek ohnutý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Přísaha v mičovně

    No.: 1159

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:03

    rytina, 35,5 x 45,9 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Journée du 10 août 1792 (Útok na Tuilerijský palác)

    No.: 1160

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:04

    rytina, 35,4 x 45,8 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný. s četnými výraznými hnědými skvrnkami, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Prairialské povstání

    No.: 1161

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:05

    rytina, 1796, 35,9 x 46,6 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný a pomačkaný, celkově zažloutlý, místy drobné hnědé skvrnky, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Poprava Ludvíka XVI. dne 21. ledna 1793 v Paříži na Place de la Révolution )

    No.: 1162

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:06

    rytina, 35 x 46 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, místy odřený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Poprava Marie Antoinetty dne 16. října 1793 v v Paříži na Place de la Révolution

    No.: 1163

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:07

    rytina, 42,2 x 32,2 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules David

    (1808-1892)

    Dobytí Bastily (Prise de la Bastille) 14. července 1789

    No.: 1164

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:08

    litografie, 29,5 x 36,1 cm, papír ohmataný, zažloutlý s četnými hnědými skvrnkami, vzadu lepenka, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antoine Joseph Gaitte

    (1753-1835)

    Plan de la Bastille

    No.: 1165

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:09

    ručně kolorováná rytina, 55,5 x 37,4 cm, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, se zateklinami, s viditelnými přehyby, na zadní straně lepenka, místy odřený, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Thomas Rowlandson

    (1756-1827)

    Flying Breakfast, or the Contents of a Nightcoach

    No.: 1166

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:10

    kolorovaný lept, 1792, 19,3 x 31,7 cm, značeno PD P. T. N.; LD GLS, zezadu razítko Rudolf Trnečka; hodinář; Brno - Josefská 1, papír zahnědlý, při okrajích několik natržení cca 5 mm, která nezasahují do tisku, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter der Freude in Baden /Dame des Ordens der h. Katharina in Russland

    No.: 1167

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:11

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter vom Bade in England / Ritter von Montesa

    No.: 1168

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:12

    kolorovaná mědirytina, 1822, 16 X 10,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Peter Bohmanns Erben

    Grosskreuz der bairischen Krone / Grosskreuz des des Ord. beider Sicilien

    No.: 1169

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:13

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, na zadní straně popsáno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert Brichet

    Anoblissement du Sexe

    No.: 1170

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:14

    mědirytina, 1784, 21,5 x 14,7 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anthonius Van Dyck

    (1599-1641)

    Frederick Prince of Aray

    No.: 1171

    Auction price: 2.600 CZK (109 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:15

    mědirytina, 48,5 x 34 cm, značeno LD Ant. van Dyck pinxit., DU Paulus Pontius scupsit., PD C. van der Stock excudit. , uprostřed přeloženo, při okraji 2 x natrženo, mírně pomuchlaný papír, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.600 CZK (109 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pieter Van Sompel

    (1600-1643)

    Rudolf II.

    No.: 1172

    Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:16

    mědirytina, 44 x 35,5 cm, rám, značeno v desce DU P. Soutman Invenit Effigianit et Cum Prinnil; P. VanSompel Sculp. F. de Wit Excudit, u dolního okraje drobná hnědá skvrnka, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 25.000 CZK (1.042 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eva Eliášová

    (1958)

    Robert Heath

    No.: 1173

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:17

    kombinovaná technika, papír, 85,3 x 56,2 cm, sign. PD Eva Eliášová, rám, drobné oděrky na rámu, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Robert Brichet

    Charlotte

    No.: 1174

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:18

    mědirytina, 1784, 21,1 x 14,4 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alonso Sánchez Coello

    (1532-1588)

    Ladislav II. Popel z Lobkovic

    No.: 1175

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:19

    heliogravura, 25,5 x 18,5 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Scipione Pulzene

    (1550-1598)

    Bianca Cappello

    No.: 1176

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:20

    heliogravura, 27,3 x 22,6 cm, značeno v tisku PD Štenc , hlubotisková reprodukce obrazu Scipione Pulzoneho z r. 1584, milně přiřazen k Bartholomeu Sprangerovi, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bartholomeus Spranger

    (1546-1611)

    Alegorie války Rudolfa II.

    No.: 1177

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:21

    heliogravura, 22 x 16 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hans von Aachen

    (1552-1615)

    Rudolf II.

    No.: 1178

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:22

    heliogravura, 26,5 x 22,2 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hans von Aachen

    (1552-1615)

    Kryštof z Lobkovic

    No.: 1179

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:23

    heliogravura, 16 x 12,2 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Z ilustrací k básním F. Villona

    No.: 1180

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:24

    lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Předsádka

    No.: 1181

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:25

    linořez, 22 x 13 cm, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Kováčik

    (1959)

    Hommage a Dušan Polakovič, album

    No.: 1182

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:26

    lept, 2017, 6 x 5 cm, sign. UD E. A. Ivan Kováčik, 2017, autorský tisk

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Václav Eisenreich

    (1892-1969)

    Žena a muž

    No.: 1183

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:27

    2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, the disciple of V. Sip and J. Konupek, studied at the atelier of J. Obrovsky and M. Svabinsky at The Academy of Fine Art…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Karel

    (1912-1990)

    Konvolut 24 grafik

    No.: 1184

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:28

    19x litografie, 5x linoryt, 18,7 x 13,2 - 5 x 6 cm, vše signováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of O. Blazicek and The Graphic School C. Bouda

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Soubor šesti exlibris

    No.: 1185

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:29

    4x dřevoryt, 1x lept, 1x zinkografie, 13,3 x 11,8 - 7,7 cm, 1x sign. PD P. Kotík, lept značen LD v desce Prav. Kotík 1925, 4x monogramováno v tisku, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prag…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean Miotte

    (1926-2016)

    Saint Malo

    No.: 1186

    Auction price: 5.500 CZK (230 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:30

    5x serigrafie, 1996, 42 x 60 cm, vše sign. PD Miotte, soubor pěti signovaných serigrafií s básní Jiřího Kosteleckého, přiložen katalog s podpisy obou autorů, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.500 CZK (230 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    3x PF s rukopisným přáním

    No.: 1187

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:31

    3x ofset, pero papír, 21 x 29,5 cm, sign. vše Jaroslav Šerých, studied at the atelier of prof. V. Vorlicek and J. Kirchner at The Tertiary School of Applied Arts in Jablonec nad Nisou and The Secondary School of Fine Arts in Turnov, the disciple of prof. V. Rada at The Academy of Fine Arts in Prague…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Pamětní list s leptem Jindřicha Pilečka a básní J. M. Tomeše

    No.: 1188

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:32

    lept, 14,5 x 9,5 cm, monogr. PD J. P. a sign. PD Jan M Tomeš, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze k večeru J. M. Tomeše konanému v Národním muzeu 18. listopadu 1983, the disciple of prof. K. Svolinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and UVU

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Pocta Seifertovi

    No.: 1189

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:33

    serigrafie, 24 x 16,5 cm, sign. PD Ota Janeček, Vzpomínka na národního umělce Jaroslava Seiferta, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze 1986, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Konvolut PF a přání

    No.: 1190

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:34

    různé techniky, různé rozměry do 21 x 15 cm

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stephané Mallarmé

    (1842-1898)

    Vrh kostek

    No.: 1191

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:35

    bibliofilie, 31 x 14 cm, výtvarně doprovodil Karel Demel, vytiskl Vladimír Lutterer pro grafickou speciálku profesora Zdeňka Sklenáře na vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze jako studijní práci. Vydání bylo připraveno v roce 1973 k 75. výročí básníkovy smrti

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dagmar Popelková

    (1928)

    P. F. 1966

    No.: 1192

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:36

    linořez, pauzovací papír, 17 x 13 cm, sign. PD D. Popleková

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Měřička

    (1955)

    Grafika

    No.: 1193

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:37

    katalog s litografií, 1996, 22 x 17,5 cm, sign. PD Jan Měřička, č. 98/200, katalog k výstavě Jan Měřička, Hradec Králové, Galerie Moderního umění, prosinec 1996, v nákladu 500 ks

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leo Bednarik

    (1938)

    Soubor Ex libris

    No.: 1194

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:38

    grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Brázda

    (1952)

    EXL PF ETC (Lásky v detailech vs. detaily lásek)

    No.: 1195

    Auction price: 1.900 CZK (80 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:39

    bibliofilie, 1987, rozměr souboru 19,5 x 15 cm, Editio 13, vydal OV SSM v Olomouci roku 1987, tento výtisk má číslo 79, studied at The Secondary School of Applied Arts, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Mikula at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 1.900 CZK (80 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Alex Jelínek

    (1890-1957)

    Ex libris

    No.: 1196

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:40

    bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkocých desek s autorovým podpisem na titulu.

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Kalendář Hollar 2007

    No.: 1197

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:41

    5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Štoček ex libris

    No.: 1198

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:42

    dřevoryt, 13,5 x 8 cm, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Sýs a Pavel Taussig

    Báseň a kresba

    No.: 1199

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:43

    tuš, fix, papír, formát A3, uprostřed přeloženo, rukopisná báseň s ilustrací

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Jan Amos Komenský

    No.: 1200

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:44

    tisk, 10,5 x 9 cm, rám, DU věnování Vladimíru Brodskému M. Švabinský 16.12.1958, the disciple of prof. M. Pirner, J. Marak and E. Karel at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, member and chairman of the union of artists at The Czech Academy of Science …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Catalogue des Tableaux peints par douze Artistes: Beauverie, Bureau, Chataud, Champeaux, Darru, Hereau, Mathon, Pille, Quost, Porcher, Ribor, Vuillefroy

    No.: 1201

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:45

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eva Eliášová

    (1958)

    The Lanchester 30 h.p. straight eight

    No.: 1202

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:46

    kombinovaná technika, papír, 1997, 55,7 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eva Eliášová

    (1958)

    Elegance

    No.: 1203

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:47

    kombinovaná technika, papír, 1997, 56,8 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Century of the common man

    No.: 1204

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:48

    3 x serigrafie, 1943, 51 x 40,5 cm, jednotlivé listy signovány, Two Speeches by Henry A, Wallace Vice-President of the United States, Silk Screen prints by Hugo Gellert, International workers order New York, velikost tisků 38,6 x 33, volné listy, soubor není kompletní, na papíře místy skvrnky, mírně…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel May

    (1842-1912)

    Um stillen ozean

    No.: 1205

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:49

    kniha, vyd. Karl-May Verlag, Drážďány, 1879, desky z tvrdšího papíru, 607s., obálka při okrajích potrhaná, na hřbetu částečně přelepená, flíčky na listech, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel May

    (1842-1912)

    Pirát

    No.: 1206

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:50

    kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Vor der Flagge des Vaterlands (Vynález zkázy)

    No.: 1207

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:51

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 255s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Leiden eines Chinesen in China Číňanovy trampoty v Číně

    No.: 1208

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:52

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ein Lotterie-Loos Los číslo 9672

    No.: 1209

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:53

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Der Findling 1+2 Malý Dobráček

    No.: 1210

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:54

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Gebrüder Kip 1+2

    No.: 1211

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:55

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 256+250s., mírně odřené a rozvolněné vazby, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die grossen Seefahrer des 18. Jahrhunderts

    No.: 1212

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:56

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel May

    (1842-1912)

    Po dobrodružných stezkách (Old Zach)

    No.: 1213

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:57

    kniha, 8 povídek - Muž s polovicí tváře, Hamäil, Španělský cikán, Zpívající voda, Na březích Dviny, Cesta vyvržených, Vzkříšení, Merhameh, úvodem medailonek překladatele o K. Mayovi, přel. D. Jam (pseud. Jar. Moravce), 1. sv. edice Posmrtné vydání spisů, vydalo Nakladatelství knihovny dobrodružných…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel May

    (1842-1912)

    Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand

    No.: 1214

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:58

    kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    No.: 1215

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 13:59

    kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Bob Hurikán: Jezdci z Arizony; Pobožný střelec

    No.: 1216

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:00

    2x sešit, návrh obálky K. Saudek, vydal P.M. Agentura Expres, Praha 1969, 2x sešit, 80 + 53 s., obálka zašlá, při okrajích zašpiněná, hřbety natržené, zažloutlé listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Jaroslav Foglar: Jeskyně Saturn

    No.: 1217

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:01

    sešit, původní komiks Káji Saudka podle scénáře Jaroslava Foglara, předmluva P. Nosek, ob. a kresby K. Saudek, vydalo nakladatelství Zlatý kůň ve spolupráci s Českou speleologickou společností, 1991, nestr. (24s.), sešit, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    Bán Strahinić

    No.: 1218

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:02

    bibliofilie, titulní list sign. dřevoryt a 12 x sign. dřevorytů příloh F. Duša , cyklus třinácti dřevorytů F. Duši k srbské lidové písni přel. O.F. Babler, vytiskl na ručním lisu a vydal Jar. Picka, Praha 1941, volné listy v deskách, 31 x 22 cm, ex. 46/105, nestr. (23 s. + 13 příloh), hřbet obálky p…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Vindišová

    Gérard de Nerval: Chiméry

    No.: 1219

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:03

    bibliofilie, ilustrace M. Vindišová, tiskl Jaroslav Picka, Praha 1954, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná v horní části lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Březina

    (1868-1929)

    Z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové

    No.: 1220

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:04

    Bibliofilie, usp., doslovem a pozn. opatřil Ant. Veselý, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1931, ex. 160/250, upr. K. Dyrynk, obs. faksimilem reprod. dopisy, brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Paul Claudel

    (1968-1955)

    Patero velikých ód provázených processionálem na pozdrav novému věku

    No.: 1221

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:05

    Bibliofilie, přel. B. Reynek, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, brož, 167s., uvolněné archy, lehce potrhané okraje obálky , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Napoleon

    No.: 1222

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:06

    Bibliofilie, přel. J. Zaorálek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelot IV., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Láska a příroda

    No.: 1223

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:07

    Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    J. Kainar: Osudy

    No.: 1224

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:08

    Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cobra (Belgium and France), member of the surrealistic group Skupina RA,…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Starém Srbsku

    No.: 1225

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:09

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Skala

    (1947)

    B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly

    No.: 1226

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:10

    kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Nikl

    (1960)

    Takitak

    No.: 1227

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:11

    bibliofilie, Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s vlnou určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním karto…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Obrazy a kresby

    No.: 1228

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:12

    bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Ar…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Šohaji (8 studií leptem)

    No.: 1229

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:13

    bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Petr Kávon: La Cérémoie Gachée

    No.: 1230

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:14

    kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of TT club, the group Q

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    No.: 1231

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:15

    bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabi…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    No.: 1232

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:16

    kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kay Heinrich Nebel

    (1888-1953)

    Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.

    No.: 1233

    Auction price: 3.600 CZK (150 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:17

    bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.600 CZK (150 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení

    No.: 1234

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:18

    bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    No.: 1235

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:19

    bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disc…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Č. Berka: František Jiroudek

    No.: 1236

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:20

    kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. W. Nowak at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Sedm v rijnu and The Mane…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    No.: 1237

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:21

    bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jos. Hora: Máchovské variace

    No.: 1238

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:22

    kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    G. A. Bürger: Baron Prášil

    No.: 1239

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:23

    kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion

    No.: 1240

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:24

    bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Oskar Wilde: Slavík a růže

    No.: 1241

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:25

    kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg

    No.: 1242

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:26

    kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Jedenáct grafických listů

    No.: 1243

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:27

    bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů

    No.: 1244

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:28

    bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Žemlička

    (1934)

    Francois Villon: Balady

    No.: 1245

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:29

    bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Helena Konstantinová

    (1946)

    J. Giono: Muž, který sázel stromy

    No.: 1246

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:30

    bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The S…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    20. let Štenclova grafického závodu

    No.: 1247

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:31

    bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Jones, E. M. Ward and G. W. Maynard in the USA

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Édouard Manet

    (1832-1883)

    Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo

    No.: 1248

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:32

    kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů

    No.: 1249

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:33

    bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. M. Pirner…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Josef Hora: Pracující den

    No.: 1250

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:34

    bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaromír Rašín: Kleopatra

    No.: 1251

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:35

    bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of F…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    No.: 1252

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Aca…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: ID2**2 History of bids

  • František Gross

    (1909-1985)

    J. Kotalík: František Gross

    No.: 1253

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:37

    kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Kysela at The Academy of Arts, Architectur…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ruská láska

    No.: 1254

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:38

    bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Michl

    (1901-1977)

    Petr Bezruč: Já

    No.: 1255

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:39

    bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    No.: 1256

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Balada o bibliofilu a básníku

    No.: 1257

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:41

    bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 1258

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:42

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Almanach na rok 1914

    No.: 1259

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:43

    Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Praha pod křídly války

    No.: 1260

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:44

    bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mode d´emploi

    No.: 1261

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:45

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Chaloupka - měsíčník pro děti

    No.: 1262

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:46

    časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Hommage á Meissonier

    No.: 1263

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:47

    bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts in Madrid at the atelier of prof. Moreno y Carbonero

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Karel Fron: Verše

    No.: 1264

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:48

    bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of Th…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu

    No.: 1265

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:49

    bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    No.: 1266

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:50

    bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof.…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Neruda: Prosté motivy

    No.: 1267

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:51

    bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Torquatto Tasso: Šeptání noci

    No.: 1268

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:52

    bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Proven…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojmír Vokolek

    (1910-2001)

    Vladimír Vokolek: První blahoslavenství

    No.: 1269

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:53

    bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alena Antonová

    (1930-2021)

    Petr Kopta: Nevinobraní

    No.: 1270

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:54

    bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    No.: 1271

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:55

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent membe…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho

    No.: 1272

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:56

    bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ota Matoušek

    (1890-1977)

    J.S. Machar: Bezručovi

    No.: 1273

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:57

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Pirner at …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hermína Melicharová

    Hesiodos: Zrození bohů

    No.: 1274

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:58

    bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Langer: Pražské legendy

    No.: 1275

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 14:59

    kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jos. Hora: Rekviem

    No.: 1276

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at …

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu

    No.: 1277

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:01

    bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Josef Hora: Od první do poslední

    No.: 1278

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:02

    bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula a…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Grigorij Musatov

    (1889-1941)

    Sovětské častušky

    No.: 1279

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:03

    bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Demel

    (1942)

    Katalog s grafikou

    No.: 1280

    Auction price: 2.200 CZK (92 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:04

    bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architectu…

    Current price: 2.200 CZK (92 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ivan Jakovlevič Bilibin

    (1876-1942)

    Skazki. Carevna Ljaguška

    No.: 1281

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:05

    bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku

    No.: 1282

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:06

    bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of German painter Walte…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Flejšar

    (1922-2010)

    Plakát, užitá tvorba

    No.: 1283

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:07

    bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Nahoru a dolů - Hloubkové básně

    No.: 1284

    Auction price: 2.900 CZK (121 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:08

    bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and…

    Current price: 2.900 CZK (121 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    František Halas : Obrazy

    No.: 1285

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:09

    bibliofilie, 8 x litografie členů SVU R. Brun, P. Dillinger, Fr. Kaláb, Jar. Král, V. Mužík, L. Procházková, Ant. Procházka, Fr. Srp, text Fr. Halas, tisk fa R. Röhrer, prémie na r. 1938, vydala Skupina výtvarných umělců v Brně, Brno 1938, sešit a přílohy v ob., nestr. (12), 29 x 21 cm, zažloutlé …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jos. Hora: Rekviem

    No.: 1286

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:10

    bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex.150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Karel Konrád: Robinsonáda

    No.: 1287

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:11

    bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší

    No.: 1288

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:12

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Philippe Soupault: Negr

    No.: 1289

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:13

    bibliofilie, obálka A. Hoffmeister, vydal Ot. Štroch - Marien, Praha 1928, 20. svazek Knih dnešku, edice Aventinum, 87 s., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Václav Mašek: Nedokončený portrét

    No.: 1290

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:14

    bibliofilie, litografie, linoryt a dřevoryt Václav Mašek, vydal Josef Sonberg, Praha 1932, v tiráži podpisy autora, ilustrátora a vydavatele, 130 výtisků, 12 s., brož., zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague a…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    Jiří Mahen: Máchova poesie

    No.: 1291

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:15

    bibliofilie, sign. heliogravura V. Sychra, úvodní poznámka Fr. Halas, vydal Václav Tomsa, Praha 1941, Ex. 7/300, 39 s., brož., obálka v dolní části natržená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Lukavský

    (1924-1984)

    Dřevo a květiny

    No.: 1292

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:16

    bibliofilie, úvod a podpis Vl. Thiele, podpis, jedenáct bar. dřevorytů a knižních značek Jar. Lukavský, Ex. 72/111, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Balas and V. Silovsky

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    M. Tyrš: Náš úkol, směr a cíl

    No.: 1293

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:17

    bibliofilie, sign. orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava C.Bouda, studie a podpis L. Jandásek, vydavatelovo věnování a s podpisem v tiráži, tisk Kryl a Scotti, soukromým tiskem vydal Václav Janda, Nymburk 1931, pův. brož s přebalem, ex. 60/300, 32 s., velmi dobrý stav , Provenan…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kysela

    (1881-1941)

    K. Toman: Sluneční hodiny

    No.: 1294

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:18

    bibliofilie, orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava Fr. Kysela, 2. sv. ed. Vinice, vydala knihovna Uměleckého Měsíčníku Skupiny výtvarných umělců, Praha 1913, pozdější převazba, 41 s., desky zašlé, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of …

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    L. Kundera: Vzpomínka na krajinu bez měst * Horaria

    No.: 1295

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:19

    bibliofilie, 4x orig. sign. linoryt Karel Valter, podpis na titulu a báseň L. Kundera, 7. sv. edice Velen, sestavil a vydal jako neprodejný tisk Dr. Jan Vykoukal, volné listy v obálce, ex. 32/90, 21 x 15,5 cm, nestr., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of the group L…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Husitská doba Mikoláše Aleše

    No.: 1296

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:20

    bibliofilie, vydalo VOK, Praha okolo roku 1930, 500 výtisků, ruční papír, nestr., 19 s., brož, obálka lehce zašlá jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Obrázky ze Slabikáře

    No.: 1297

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:21

    kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    G. Keller: Romeo a Julie na vsi

    No.: 1298

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:22

    bibliofilie, přednostní výtisk, 4 x sign. kamenotisk K. Svolinský, úprava O. Menhart, přel. E.A. Saudek, 13. sv. edice Příběhů, v Pourově edici vydal Václav Pour, Praha 1949, volné listy v obálce , ex. R/200, suchá pečeť, 103 s., ruční maršovský papír, 21 x 13 cm, velmi dobrý stav , Provenance: An…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K. Neumannová: Almanach knih dobrých autorů 1914

    No.: 1299

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:23

    bibliofilie, titul. list z knihy Tribulat Bonhomet (příl.), Sv. Vít (příl.), titul. a úvodní viněta a 8 závěr. vinět vše dřevorytem Fr. Kobliha, ob. Almanachu a titul. list z knihy Osamělý (příl.) M. Klicman, titul. list z knihy Svítání linorytem (příl.) V.H. Brunner, sest. a vydala Kamilla Neumanno…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Alois Chvála: Setkání s Mikolášem Alšem

    No.: 1300

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:24

    kniha, podpis a věnování A. Chvála, vydal upravil a vytiskl autor, Praha 1968, 100 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Jenda Rajman: Mikoláš Aleš v mých trvalých vzpomínkách

    No.: 1301

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:25

    kniha, napsal, svázal, vydal a podepsal J. Rajman, Rožďálovice 1939, 300 výtisků, 16 s., karton vazba, lehce odřené rohy jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Emanuel Svoboda: Rozmarné čtení o Mikoláši Alšovi

    No.: 1302

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:26

    kniha, podpis Em. Svoboda, podobiznu Alšovu do dřeva vyryl Rud. Švajdler, vydal Jos. Hladký, Hranice 1927, Ex. 19/250, 54 s., brož, lehce zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Storchův zpěvní věnec

    No.: 1303

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:27

    kniha, sbírka písní národních a znárodnělých pro veselé kruhy naše, 50 ilustrací M. Aleš, vydal R. Storch, Praha 1889, 224 s., clpl. vazba, zašlé desky, některé listy zašpiněné, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Synek zachovalý

    No.: 1304

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:28

    kniha, soubor pěti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha, reprodukce provedla Unie, brož, 37 x 27, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Nalezená sestra

    No.: 1305

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:29

    kniha, soubor osmi kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha, clpl. vazba, 37 x 27, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Bude vojna bude

    No.: 1306

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:30

    kniha, soubor sedmi kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, clpl. vazba, 37 x 27, skvny na vazbě, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    No.: 1307

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:31

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, clpl. vazba, 37 x 27, zažloutlé listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    No.: 1308

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:32

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, brož, 37 x 27, obálka při okrajích poškozená, zašpiněná, zažloutlé listy, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Praha

    No.: 1309

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:33

    kniha, cyklus šesti kreseb M. Alše, úvodní slovo Renata Tyršová, vydal F. Šimáček, Praha 1903, clpl vazba, 29 x 39, místy skvrny va vazbě, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ludvík Jehl: M. Aleš v Plzni

    No.: 1310

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:34

    kniha, vydalo Sdružení západočeských výtvar. umělců, Plzeň 1932, 500 výtisků, 36 s., brož, prasklá vazba, obálka při okrajích lehce poškozená, zašpiněná, drobné skvrny, dobrá stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Václav Říha: Alšovy pohádky

    No.: 1311

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:35

    kniha, výběr českých národních pohádek s ilustracemi M. Alše, Dědictví Komenského, Praha 1911, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá vazba, odmatané listy, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Plzeňská sgrafita

    No.: 1312

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:36

    kniha, sebral a slovem provází F.V. Eisenreich a Dr. Emanuel Svoboda, Učitelská rada, Plzeň 1932, 137 s., brož, obálka zašpiněná, lepená, při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Rodinné kresby

    No.: 1313

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:37

    kniha, vydal Odkaz, Praha 1924, 80 s., clpl. převazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše

    No.: 1314

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:38

    kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání

    No.: 1315

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:39

    bibliofilie, sign. lito ve frontispisu, 8x samostat. lito a bar. lito na obálce A. Nauman, typo M. Kaláb, 4. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, Ex.12/750, 130s., maršovský papír, velmi dobrý stav, razít…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Langer

    (1894-1943)

    Zpěvy zavržených

    No.: 1316

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:40

    Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Ot. Březina: Ruce

    No.: 1317

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:41

    Bibliofilie, frontispis a čtyři reprodukce kreseb Fr. Bílek, ed. Symposion knihy nové doby sv. 33, vydal Hugo Kosterka, Král. Vinohrady 1908, orig. brož, 64 s., ob. místy má skvrny, přesahy jsou pokrčené, okraje listů ohmatané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirn…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    M. Rutte: Ohnivá vlna (1920 - 1921)

    No.: 1318

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:42

    Bibliofilie, obálka a viněta v titulu linoryt a úprava J. Marek, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, orig. brož, 55 s., stav velmi dobrý, listy mírně zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Krecar: Legenda o sestře Valerianě

    No.: 1319

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:43

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, …

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Večery v Bissone

    No.: 1320

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:44

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    K.J. Erben: Kytice

    No.: 1321

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:45

    bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Art…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    René Boylesve: Moje láska

    No.: 1322

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:46

    bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé české šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    No.: 1323

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:47

    bibliofilie, sign. mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připravil a textem uvedl V. A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., ruční papír Van Gelder Zonen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    L. Páleníček: Švabinský a hudba

    No.: 1324

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:48

    bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil S. Urban

    (1903-1997)

    Jan Šnobr: Sedm vybraných básní

    No.: 1325

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:49

    bibliofilie, tři barev. heliogravury a podpis v tiráži B. S. Urban, podpis básníka v tiráži, 8. svazek sbírky 7 vybraných básní, vydal a upravil F. J. Müller, Praha 1944, Ex. 233/350, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Prokop Toman: Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců

    No.: 1326

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:50

    kniha, sign. litografie ve frontispisu Max Švabinský, dedikace a podpis na patitulu Prokop H. Toman, vydalo SNKLHU, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 224 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Anderle

    (1872-1941)

    Jaroslav Hutka: Slova & písně

    No.: 1327

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:51

    bibliofilie, orig. sign. lept před titulem Jiří Anderle, biografickými poznámkami a svými podpisy v tiráži doplnili Fr. Dvořák a Jan Šulc, úprava, redakce a podpis v tiráži Martin Dyrynk, tisk bří Dřímalové, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2002, brož. s obálkou, ex. 188/650, papír Colorit, 44…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Z pařížských dopisů Jana Zrzavého

    No.: 1328

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:52

    bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Majer

    (1882-1963)

    Božena Němcová: Kávová společnost

    No.: 1329

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:53

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu A. Majer, úprava M. Kaláb, 2. sv. ed. Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1926, ex. 41/100, karton. vazba s pův. přebalem, 30s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Hynais and H. Sweger, constituent member of T…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Otokar Březina: Esej

    No.: 1330

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:54

    bibliofilie, 3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni Vlad. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v ob., 170 ex., nestr., obálka při okraji natržená, lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bo…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Jacob

    (1876-1944)

    Obrana Tartufova

    No.: 1331

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:55

    kniha, Ekstase, výčitky, vidiny, modlitby, básně a rozjímání obráceného žida, přel. B. Reynek, 16. sv. edice Paprsek, tisk Vokolek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, pův. brož, 158s., 300 ex., dobrý stav, ob. zašlá, listy zažloutlé, částečně nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Adolf Branald: Kdo uchová město?

    No.: 1332

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:56

    bibliofilie, 5x litografie J. Boudy, 4. svazek edice EVA, vydala Bonaventura, Praha 1991, Ex. 129/200, ruční papír z Velkých Losin, 41 s., volné listy v org., papír. přebalu, skvrna na papíře, restaurováno, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Jean Sire de Joinville: Život svatého Ludvíka krále francouzského

    No.: 1333

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:57

    kniha, návrh obálky, frontispis, drobné viněty v titulu, úvodní iniciála vše dřevorytem Jar. Benda, dvoubarev. tisk F. Obzina, přel. Otto A. Tichý, 43. sv. edice Dobré dílo, vydal Antonín Smrž, Stará říše 1917, pův. brož, 225s., velmi dobrý stav, vazba lehce zkosená, přesahy ob. pokrčené, Provenanc…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 1334

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:58

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiq…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    No.: 1335

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:59

    bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. T. F…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    No.: 1336

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:00

    bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of pr…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Kurt Schwitters aneb Merz

    No.: 1337

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:01

    bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID9**4 History of bids

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Marcel Schwob: Imaginární životy

    No.: 1338

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:02

    bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Křížová cesta

    No.: 1339

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:03

    bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder

    No.: 1340

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:04

    kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    No.: 1341

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:05

    bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Dvořáček

    (1911-1945)

    Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka

    No.: 1342

    Auction price: 50 CZK (3 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:06

    kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 50 CZK (3 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    André Gide: Saul

    No.: 1343

    Auction price: 120 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:07

    bibliofilie, úprava a dřevoryty, J. Marek, vydal A. L. Střížek, Stará říše 1918, 120 s., brožovaná, obálka lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 120 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    No.: 1344

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:08

    bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Liska, F. Jenewein and G…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Peter Petrík: Boj mnohých

    No.: 1345

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:09

    bibliofilie, viněty J. Vodrážka, úprava, sazba a tisk Alois Chvála, edice Chválův lis, Praha 1970, 100 exemplářů, 22 s., volné listy v přebalu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Paul Velsch

    P. Fort: La Poésie de Paris

    No.: 1346

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:10

    bibliofilie, kresby P. Velsch, vydal Éditions de la Marjolaine, Paris 1930, Ex. 50/651, 55 str., brož., desky zašlé, rohy pokrčené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Nordenskjöld

    (1869-1928)

    K Jižní točně, dva roky v zajetí sněhu a ledu

    No.: 1347

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:11

    kniha, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1936, 249 s., nerozřezáno, původní brož, lehce potrhané kraje, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Henri Matisse

    (1869-1954)

    Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse

    No.: 1348

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:12

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 3, serie A – Pittori N. 2, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1933, ex. 336/800, 24 s., brož, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Christian Zervos: Pablo Picasso

    No.: 1349

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:13

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 2, serie A – Pittori N. 1, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1932, ex. 412/800, 26 s., brož, několik stran při rozích zašpiněných, jedna lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    R. Těsnohlídek: Den

    No.: 1350

    Auction price: 60 CZK (3 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:14

    bibliofilie, obálka a úprava E. Milén, ex. 444/600, vydal Fr. Borový, Praha, 1923, brož, 123s., po krajích nepatrně zašlá obálka, pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky, member of The Group of Fine Artists in Brno, co-founder of SCVU…

    Current price: 60 CZK (3 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jan Kolovrat: Čtvero počasí

    No.: 1351

    Auction price: 120 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:15

    kniha, obálka a úprava L. Sutnar, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 95s., zcela odlepená obálka od listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 120 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Kratochvíl

    (1885-1945)

    Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy

    No.: 1352

    Auction price: 80 CZK (4 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:16

    kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 80 CZK (4 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Maria Augusta

    (1897-1939)

    Rukověť sběratelova, část 1.

    No.: 1353

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:17

    kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dana Jandová

    Graphia (Časopis o Exlibris)

    No.: 1354

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:18

    bibliofilie, sign. litografie D. Jandová, sign. tisk J.M. Bertrand, 2x linoryt Willy Braspennincx, vyd. Graphia, Belgie, 1985, 31s., ohnuté růžky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Karel

    (1912-1990)

    Nešťastné milující děvče

    No.: 1355

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:19

    bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of O. Blazicek and The Graphic School C. Bouda

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Roger Richet

    Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)

    No.: 1356

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:20

    kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Wilhelm Ganzenmüller

    Die Alchemie im Mittelalter

    No.: 1357

    Auction price: 180 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:21

    kniha, německy, vyd. Georg Olms Verlagsbuchhandlung, Hildesheim, 1967, clpl. vazba, 240s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 180 CZK (8 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • William Gamble

    Penrose´s Pictorial Annual

    No.: 1358

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:22

    kniha, sestavil a k vydání připravil W. Gamble, vyd. A.W. Penrose & Co., Londýn, 1907, clpl. vazba, 160s. + řada čb. i bar. vyobrazení + 80s. dobových reklam, značně odřené desky, u předsádky uvolněná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Louis Madelin

    Verdun

    No.: 1359

    Auction price: 180 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:23

    kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 180 CZK (8 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Max Dalitzsch

    Pflanzenbuch

    No.: 1360

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:24

    kniha, velké množství čb. a bar. vyobrazení, vyd. J.F. Schreiber, Esslingen & München, clpl. vazba, 250s., okraje vazby mírně odřené, několik listů lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Dopisy Boženy Němcové

    No.: 1361

    Auction price: 220 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:25

    bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of p…

    Current price: 220 CZK (10 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Vzpomínkový list

    No.: 1362

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:26

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Hollar periodický sborník grafické práce roč. II

    No.: 1363

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:27

    bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Lorenc

    (1919-1999)

    Kardinálská vesnice

    No.: 1364

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:28

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a titulní list Václav Tikal, ed. Próza, vydal Josef Lukasík, Ostrava 1947, 214 s., celopl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Na pospas aneb přísloví pro kočku

    No.: 1365

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:29

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Paní z Vergi

    No.: 1366

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:30

    bibliofilie, lept na obálce a frontispise V. Zykmund, vydalo SNKLHU, Praha 1959, 300 výtisků, ruční papír Velké Losiny, 47 s., obálka přeložená, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    A. Bertrand: Kašpar noci

    No.: 1367

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:31

    bibliofilie, lept ve frontispise V. Zykmund, typo úprava Ant. Jero, 66. svazek edice Atlantis, vydal Ja V. Pojer, Brno 1947, 192 s., volné listy v org. papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Burian

    (1945)

    Úzkost

    No.: 1368

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:32

    kniha, podpis autora s věnováním na patitulu, frontispis dřevoryt J. Jirásek, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 131.sv., vyd. PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1990, 1000ex., původní brož, 76s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Kaplan

    (1928)

    Mocní a bezmocní

    No.: 1369

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:33

    kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Úkryt

    No.: 1370

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:34

    bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Kouřil

    (1944)

    Český rock´n´roll (1956 - 1969)

    No.: 1371

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:35

    kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Kořán

    (1940-2017)

    Living theatre

    No.: 1372

    Auction price: 650 CZK (28 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:36

    kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…

    Current price: 650 CZK (28 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hora

    Literatura a politika

    No.: 1373

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:37

    brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    Křik koruny české

    No.: 1374

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:38

    kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Tigrid

    (1917-2003)

    Ozbrojený mír

    No.: 1375

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:39

    kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)

    No.: 1376

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:40

    kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Haussmann

    (1898-1923)

    Zpěvy hanlivé

    No.: 1377

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:41

    kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Julius Ráb

    Starodružiníci, kdo jsou a co budou

    No.: 1378

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:42

    kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Iljič Sidorin

    Ohnisko světového požáru

    No.: 1379

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:43

    brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • neznámý autor

    San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900

    No.: 1380

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:44

    bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Rice Burroughs

    (1875-1950)

    Tarzan (Lidé v jeskyních)

    No.: 1381

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:45

    kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Kostroun

    Devisová příručka

    No.: 1382

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:46

    kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka

    No.: 1383

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:47

    kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antoni Gaudí

    (1852-1926)

    Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca

    No.: 1384

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:48

    kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    No.: 1385

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:49

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Oldřich Crhounek

    (1900-1973)

    Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény

    No.: 1386

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:50

    kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky

    No.: 1387

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:51

    katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Proven…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joseph Höger

    Landschaften (Heft 19)

    No.: 1388

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:52

    soubor grafik, 6 litografií s pohledy na jednotlivé druhy stromů J. Höger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leopold Taubinger

    Blumen (Heft 5)

    No.: 1389

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:53

    soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leopold Taubinger

    Blumen (Heft 6)

    No.: 1390

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:54

    soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Elbasan (Válečné vzpomínky)

    No.: 1391

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:55

    kniha, il. V. Fiala, vyd. Družstevní nakl. Kniha, Praha, 1922, brož, 158s., otřepené okraje a flíčky na deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1392

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:56

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Schäferfiguren und Gruppen - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1393

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:57

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 11 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 24 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1394

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:58

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1395

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:59

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1396

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:00

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Manufaktur Meissen

    Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    No.: 1397

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:01

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    No.: 1398

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:02

    kniha, sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    No.: 1399

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:03

    kniha, 4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, redakce B.B. Buchlovan, tisk Kryl, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69 s., zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1400

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:04

    kniha, viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábane…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1401

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:05

    kniha, k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na desk…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1402

    Auction price: 280 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:06

    kniha, výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 32…

    Current price: 280 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1403

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:07

    kniha, přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., zašpiněné desky, o…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1404

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:08

    kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1405

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:09

    kniha, fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb, vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Česno

    No.: 1406

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:10

    kniha, návrh obálky, titul a koncová viněta Fr. Bílek, podpis na patitulu Jakub Deml, vydala Pavla Kytlicová, Tasov na Moravě 1924, pův. brož, 135s., dobrý stav, obálka při krajích opotřebená a zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Proč bychom se netěšili - Šlépěje XXIV.

    No.: 1407

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:11

    bibliofilie, dřevoryt na obálce, viněty na tit. listu, závěru a v textu Vojmír Vokolek, podpis J. Demla na předsádce, ilustrace J. Konůpek, M. R. Junová, A.V. Slavíček, tisk Vokolek, ed. Šlépěje XXIV., listy vybrala, seřadila a vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1939, orig. brož, 135 s., velmi dobrý st…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje I.

    No.: 1408

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:12

    bibliofilie, první sešit Šlépějí, ob., frontispis, titul. list, ilustrace a viněty v textu Fr. Bílek, samostatný dřevoryt Fr. Kobliha, další ilustrace S. Klír, S. Tusar, M. Vořechová, ed. Šlépěje I., vydal Jakub Deml, Jinošov 1917, orig. brož, 106 s., dobrý stav, okraje listů pokrčené, ob. při kraj…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje II.

    No.: 1409

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:13

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulním listem, dřevoryt v příloze Fr. Kobliha a T.F. Šimon, 2 ilustrace v přílohách Fr. Bílek, ed. Šlépěje II., vydal Jakub Deml, Jinošov 1918, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav, na ob. inkoustová mapa , ob. při krajích lehce pokrčená, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje III.

    No.: 1410

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:14

    bibliofilie, portrét J. Demla a další ilustrace v přílohách Fr. Bílek, S. Tusar aj., ed. Šlépěje III., vydal Jakub Deml, Tasov 1919, dobová polopl. převazba, 108 s., vázal Jos. A. Plachetka, Ostrava, velmi dobrý stav, listy místy zažloutlé, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje IV.

    No.: 1411

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:15

    bibliofilie, ob. linorytem, portrét Pavly Kytlicové ve frontispisu, ilustrace a viněty v textu M. Vořechová, další il. Č. Vořech., ed. Šlépěje IV., vydal Jakub Deml, Štemberk na Moravě 1919, orig. brož, 108 s., dobrý stav, hřbet ob. poškozený, vazba drží, listy místy zažloutlé, Provenance: Antiqua…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje V.

    No.: 1412

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:16

    bibliofilie, ob. a viněta v závěru Fr. Bílek, viněta v titulu anonym, ed. Šlépěje V., vydal Jakub Deml, Šternberk 1919, dobová polopl. převazba, 84 s., velmi dobrý stav, ob. vevázána, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VI.

    No.: 1413

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:17

    bibliofilie, ob., titul a 3 celostr. ilustrace dřevorytem Fr. Duša, portrét T.G. Masaryka ve frontispisu dřevoryt S. Tusar, dřevoryt M. Vořechové, několik ilustrací Fr. Bílek, ed. Šlépěje V., vydal Jakub Deml, Tasov 1919, orig. brož, 344 s., dobrý stav, vazba zkosená, desky při krajích hřbetu natrže…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VII.

    No.: 1414

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:18

    bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VIII.

    No.: 1415

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:19

    bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, ob. a frontispis Jožka Baruch, ed. Šlépěje VIII., vydal Jakub Deml a Pavla Kytlicová, Tasov 1922, orig. brož, 196 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje IX.

    No.: 1416

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:20

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ed. Šlépěje IX., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1925, orig. brož, 184 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XI.

    No.: 1417

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:21

    bibliofilie, podpis J. Demla a P. Kytlicové za titulním listem, ob., frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XI., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1928, orig. brož, 46 s., velmi dobrý stav, zašlé okraje ob. , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XII.

    No.: 1418

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:22

    bibliofilie, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1929, orig. brož, 62 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIII.

    No.: 1419

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:23

    bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIV.

    No.: 1420

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:24

    bibliofilie, podpis a věnování J. Demla za titulem, kresba na ob. A. J. Trčka, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIV., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 69 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XV.

    No.: 1421

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:25

    bibliofilie, podpis J. Demla proti titulu, titulní list a úprava Břet. Štorm, ilustrace reprodukce st. dřevorytu a plastik J. Kapinuse, ed. Šlépěje XV., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 112 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVI.

    No.: 1422

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:26

    bibliofilie, podpis a věnování J. Demla na patitulu, ob., frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVI., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVII.

    No.: 1423

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:27

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob. a titulní list Břet. Štorm, frontispis a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 92 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVIII.

    No.: 1424

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:28

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, kresba na ob. Břet. Štorm, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 94 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIX. a XX.

    No.: 1425

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:29

    2 x bibliofilie, soubor nestr. textů, kompletní, 5 x ilustrace M. Vořechové-Vejvodové, ed. Šlépěje XIX., vydal Jakub Deml, Tasov 1933, volné listy v papírovém přebalu, nestr., velmi dobrý stav soubor nestr. textů, kompletní, viněty a iniciály Č. Vořech?, reprodukce starých dřevorytů a portrétů (Ril…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXI.

    No.: 1426

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:30

    bibliofilie, ob. J. Konůpek, titulní list anonym, ed. Šlépěje XXI., vydal Jakub Deml, Tasov 1934, orig. brož, 115 s., velmi dobrý stav, skrvna na ob., Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXII.

    No.: 1427

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:31

    bibliofilie, ob. a titulní list Břet. Štorm ze Šlépějí č. XV., samostatný list s exlibris Jakuba Demla dřevoryt M. Rašica, ed. Šlépěje XXII., vydal Jakub Deml, Tasov 1937, orig. brož, 122s. + přívazek úryvky děl nestr. , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXIII. - Není dálky

    No.: 1428

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:32

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob., portrét TGM ve frontispisu a titulní list vše linorytem Mir. Vyčítal, ed. Šlépěje XXIII., vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1938, orig. brož, 156 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Cesta k jihu

    No.: 1429

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:33

    bibliofilie, kolor. viněta v titulu a návrh kresby ve frontispisu J.Konůpek, vydal Jakub Deml, Tasov 1935, orig. brož, 53 s., dobrý stav, ob. při krajích zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Z mého okovu

    No.: 1430

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:34

    bibliofilie, podpis J. Demla proti titulu, viněta na obálce a titulu dřevorytem K. Němec, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, orig. brož, 85 s., dobrý stav, hřbet poškozen, ob. při krajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam - kniha lyriky

    No.: 1431

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:35

    bibliofilie, 4. vydání, viněta v titulu dřevorytem Fr. Bílek, návrh ob. a úprava S. Klír, ed. Aventinum 34 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 155 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Jak jsme se potkali

    No.: 1432

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:36

    bibliofilie, podpis s věnováním J. Demla na předsádce, světlotiskový portrét P. Kytlicové ve frontispisu, úprava V. Stejskal, vydal J. Deml, Tasov 1933, orig. brož, 55 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Moji přátelé

    No.: 1433

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:37

    2 x bibliofilie, 3. vydání, titul, nakladatel. signet, viněta, návrh obálky, předsádka a úprava Svat. Klír, dvoubarev. tisk, ed. Aventinum 31 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 38 s., dobrý stav výbor, 3. oddíl z knihy Moji přátelé, ob. a 2 přílohy dřevorytem a úprava K. Svolinsk…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Velenovský

    (1858-1949)

    Přírodní filosofie I.+II.

    No.: 1434

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:38

    kniha, vyd. autor nákl. vlastním v komisi Knihkupectví Ludvík Souček, Praha, 1922, 2x plpl vazba, 466+327s., flíčky na listech, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Velenovský

    (1858-1949)

    Literární studie

    No.: 1435

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:39

    kniha, podpis s věnováním autor, vyd. Ludvík Souček, Praha, 1932, plpl. přev., 293s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Viková-Kunětická

    (1862-1934)

    Věřím

    No.: 1436

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:40

    kniha, vyd. F. Šimáček, Praha, 1908, clpl. přev. 190s., zateklina od hřbetu v zadní části knihy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Reinhold Gerling

    (1863-1930)

    Der Spiritismus und seine Phänomene

    No.: 1437

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:41

    kniha, vyd. Orania-Verlag, Oranienburg, 1921, brož, 157s., ušpiněné desky s ohnutými růžky, natržení na hřbetu, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Viktor O.J. Seifert

    Na úskalí okultismu

    No.: 1438

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:42

    kniha, vyd. Sfinx, Praha, 1921, plpl. přev., 260s., dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Gilbert Augustin-Thierry

    (1843-1913)

    Okkultické novelly

    No.: 1439

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:43

    kniha, vyd. J. Otto, Praha, 1896, plp. přev., 304s., hřbet desek naprasklý, lehce rozvolněná vazba, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Sezemský

    (1876-1949)

    Před soudem božím

    No.: 1440

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:44

    kniha, časová úvaha ku řešení otázek života sociálního, vyd. Karel Sezemský, Nová Paka, 1919, ed. Spirit, sv. 29., brož, 48s., ob. pomačkaná, vzadu natržená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cesare Lombroso

    (1835-1909)

    Co bude po smrti?

    No.: 1441

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:45

    kniha, vyd. Hejda a Tuček, Praha, nedat., řada čb. vyobr., plpl. přev., 392s., přední předsádka naprasklá, rozvolněná vazba , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alexandr Nikolajevič Axakov (Aksakov)

    (1832-1903)

    Animismus a spiritismus

    No.: 1442

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:46

    kniha, kritické prozkoumání medijních zjevů a jejich vysvětlování hypothésami nervové síly, hallucinac a bezvědmého, 30 vyobr., vyd. E. Beaufort, Praha, 1903, plpl. přev., 799s., zadní předsádka naprasklá, flíčky na listech, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Auguste Villiers de L’Isle-Adam (hrabě)

    (1838-1889)

    Tribulat Bonhomet, R. de Gourmont: Lilita, J. Kalivoda: Záhady spiritismu vědecky osvětleny, E.A. Poe: Stín

    No.: 1443

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:47

    kniha, souvazba čtyř knih: Lilita a Tribulat Bonhomet, obojí výzdn. a tit. list Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumannová, 1913 a 1912, 64+177s., Stín, dřevoryty vyzd. M. Klicman, vyd. K. Neumannová, 1916, 82s., Záhady spiritismu, vyd. Volná myšlenka, Praha, nedat., 94s., plpl. přev., velmi dobrý stav …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Rösner

    (1891)

    Pohledy do budoucna 1939

    No.: 1444

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:48

    ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1939, vypr. kroužek okultních spolupr., řídí J. Rösner, vyšlo jako premie předplatitelům Československé revue psychické, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 144s., flíčky na deskách a na ořezu listů, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Rösner

    (1891)

    Pohledy do budoucna 1931

    No.: 1445

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:49

    ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1931, vyšlo jako příloha čas. Spiritistick Revue, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 154s., flíčky na deskách a na ořezu listů, ob. na hřbetu 1cm natržená , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Rösner

    (1891)

    Pohledy do budoucna 1929

    No.: 1446

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:50

    ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1929, vyšlo jako příloha čas. Spiritistick Revue, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 154s., ob. na hřbetu natržená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Weinfurter

    (1876-1942)

    Zázraky a jejich výklad okultními naukami

    No.: 1447

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:51

    kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Prokop Toman: Bílý démon

    No.: 1448

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:52

    kniha, návrh dekorace vazby a úprava Ed. Milén, reprodukce 2 leptů Julia Mařáka, vydal Fr. Borový, Praha 1923, pův. celopl. vazba se zlacením, 102s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky, member of The Group of Fine Artists i…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Björnstjerne Björnson

    Vlajky nad městem a přístavem

    No.: 1449

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:53

    kniha, celokožená vazba ze zlacením a reliéfy, tit. list J. Masák, přel. H. Kosterka, vyd. A. Srdce, Praha 1924, 334s., hřbet vazby vybledlý, jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    N. V. Gogol: Nos

    No.: 1450

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:54

    kniha, návrh ob., titulu a závěr. viněty J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, pův. polopergamen. vazba, 54s., ex. 346/400, ob. vevázána vzadu, odřené hrany desek, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Jiří Mahen: Měsíc * fantasie

    No.: 1451

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:55

    bibliofilie, 5x dřevoryt v textu P. Kotík, ob. V.H. Brunner, 14. sv. ed. Knihy Země, vydal Stanislav Minařík, Praha 1920, pův. brož, 8s., desky při krajích poškozené, papír lehce zašlý, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Viktor Dyk: Krysař

    No.: 1452

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:56

    bibliofilie, frontispis, 3 přílohy, viněty v titulu a v textu vše dřevorytem, vazba, návrh předsádky a úprava Fr. Kysela, tisk Grafia, 1. sv. ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pův. reliéfní celopl. vazba se zlac. písmem, 79s., ruční papír, vázal Ant. Jelínek, velmi dobrý stav, Provenance:…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Otokar Březina: Větry od pólů

    No.: 1453

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:57

    bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 3.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 37 s., orig. brož., drobné skvrny na horní části ořízky a papíru, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Helena Malířová

    (1877-1940)

    Deset životů

    No.: 1454

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:58

    kniha, 21 x 14,5 cm, trojbarevná polokožená zakázková vazba, vydal Československý spisovatel, Praha 1954, 213 s., drobné skvrny na deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Gunnar Gunnarsson

    (1889-1975)

    Brandur z Bjargu

    No.: 1455

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:59

    kniha, 22 x 14,5 cm, dvoubarevná polokožená umělecká vazba s malbou na deskách, modrá ořízka, dřevoryt v titulu C. Bouda, vydal Fr. Topič, Praha 1946, 1. vydání, edice Topičovy Bílé knihy, 256 s., ochranné pouzdro - potrhané, lepené, velmi dobrý stav knihy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kristmann Gudmundsson

    (1901-1983)

    Jitro života

    No.: 1456

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:00

    kniha, 21 x 14 cm, položená uměcká vazba s ručně malovanými deskami, vydal Ferd. Holas, Praha 1945, překlad K.V. Rypáček, vevázaná ob., 239 s., lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Čep

    (1902-1973)

    Vigilie

    No.: 1457

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:01

    kniha, 20,5 x 14 cm, zelená polokožená vazba se zlatým písmem, vydal R. Škeřík, Praha 1928, 3. sv. edice Plejada, Ex. 333/350, na Japan Banzay, vevázaná ob., 91 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karolina Pichlerová

    Švédové v Praze

    No.: 1458

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:02

    kniha, clpl. lipská vazba s nalepenou obálkou, překlad Boh. Tichý, vydal A. Štorch syn, Praha 1894?, 220 s., skvrny na vazbě, lehce zkosený hřbet, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    G. Apollinaire: Kacíř & spol.

    No.: 1459

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:03

    Bibliofilie, lineoryty a ob. J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, brož, 137s., okraje obálky mírně potrhané, na přehybu hřbetu ob. do poloviny natržená, levý dolní růžek zadní strany chybí, uvolněné a při krajích mírně otřepené listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Helena Čapková: Kolébka

    No.: 1460

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:04

    bibliofilie, obálka, nakl. značka, viněta v titulu a koncové viněty vše linorytem a úprava Josef Čapek, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien, Praha 1922, 70s., pův. brož, edice Aventinum, sv. 48, 2000ex., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Ať žije život!

    No.: 1461

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:05

    bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Fr. Šrámek: Plačící satyr

    No.: 1462

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:06

    kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, ed. Opona IX., Zátiší, knihy srdce i ducha, vydal B.M.Klika, Praha 1923, orig. brož, 81s., hřbet ob. místy odřený a poškozený, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pavel Sula: Letňáskové

    No.: 1463

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:07

    kniha, obálka a ilustrace v textu J. Čapek, vydalo naklad. Nová Škola, Praha 1931, 176 s., orig. polopl. vazba s nalepovanou ob., lehce zažloutlé stránky, vazba místy lehce zašpiněná, ob. drobně opotřebená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Bratři Čapkové: Lásky hra osudná

    No.: 1464

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:08

    bibliofilie, obálka, značka v titulu a úprava J. Čapek, vydal Otakar Štorch - Marien, Praha 1922, 52. sv. edice Aventinum, 2000 výtisků, 48 s., brož., skvrny na obálce, vpisky a razítko, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel: Půlnoční zpověď

    No.: 1465

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:09

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary Sc…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. W. Goethe: Římské Elegie - Benátské Epigramy

    No.: 1466

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:10

    kniha, obálka, naklad. značka a viněta v titulu vše linorytem a úprava J. Čapek, přel. Ot. Fischer, 1. sv. ed. Poesie Symposia, vydal R. Škeřík (Symposion), Praha 1921, pův. brož, 65 s., obálka při okrajích lehce pokrčená a zašlá, rohy hřbetu drobně poškozené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ost…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína

    No.: 1467

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:11

    kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Thiele: Josef Čapek a kniha

    No.: 1468

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:12

    kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Pra…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    Louis Adamič – Večeře v Bílém domě

    No.: 1469

    Auction price: 120 CZK (5 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:13

    kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 120 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.

    No.: 1470

    Auction price: 90 CZK (4 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:14

    kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 90 CZK (4 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    A. Zweig: Nastolení krále

    No.: 1471

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:15

    kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Hercegovina

    No.: 1472

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:16

    kniha, autorova mapka v příloze, vytiskl a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1924, 170s., orig. brož,, ed. Obzinových tisků sv. 2, ex. 1018/1100, skrvny na ob.,hřbet restaurován, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    E. M. Remarque: Cesta zpátky

    No.: 1473

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:17

    bibliofilie, obálka K. Teige, vydal Fr. Borový, 1931, brož., 304s., stav dobrý, hřbet a zadní přebalu nově restaurován, původní chybí, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the fou…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Aldous Huxley: Kontrapunkt života

    No.: 1474

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:18

    kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The Hollar Association of Czech Graphic A…

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Thomas Mann: Buddenbrookovi I.+II.

    No.: 1475

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:19

    kniha, obálky V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1932, 2. vydání, 2x pův. clpl. vazba s obálkou, 356+334s., obálky při horním okraji a na zadní straně mírně potrhané, stav knih velmi dobrý, v ochranném pozdru, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design i…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Poličanský

    (1913-1996)

    V. Majakovskij: Mexiko - New York - Praha

    No.: 1476

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:20

    kniha, fotomontáž na ob. K. Poličanský (pseud. Jiří Friml), připsáno a publikováno in: J. Toman: Foto/montáž tiskem (Praha 2009) s. 344 , překlad a doslov Jiří Weil, 17. sv. Lidové knihovny, rediguje F. Jungmann a Pavel Prokop, tisk V. Palán, vydala Lidová knihovna, Praha 1927,orig. brož, velmi dobr…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Kštice Bereniky

    No.: 1477

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:21

    bibliofilie, typografie V. Obrtel?, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    A. Avdějenko: Miluji

    No.: 1478

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:22

    kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    I. Erenburg: 10HP

    No.: 1479

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:23

    kniha, ob. a ilustrace A. Hoffmeister, 252. sv. Aventina, vydal Dr. Ot. Štorch-Marien, Praha 1930, brož, , dobrý stav, ob. při krajích popraskaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Poštovní holub

    No.: 1480

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:24

    kniha, ob. a úprava Vít Obrtel, básně 1928-1929, 10. sv. edice Plejáda, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1929, orig. brož, 75s., obálka při krajích zašlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    No.: 1481

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:25

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    SSSR - Úvahy * kritiky * poznámky

    No.: 1482

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:26

    sborník, 19 x 15 cm, kniha delegace Společnosti pro hospodářské a kulturní sblížení s Novým Ruskem do SSSR v roce 1925 - redigoval B. Mathesius, texty Theodor Bartošek, Gabriel Hart, Jindřich Honzl, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vladimír Procházka, Zdeněk Nejedlý, Jaroslav Seifert, Jiří Stolz, Kare…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Vančura: Pekař Jan Marhoul

    No.: 1483

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:27

    kniha, 19 x 13,5 cm, ob. a typografie K. Teige, spolupráce na ob. O. Mrkvička, 4. sv. Edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 136s., celokož. vazba, obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Jean Giono: Země zpívá

    No.: 1484

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:28

    kniha, dvoubarevný titul. list, obálka a vazba Toyen, vydal Rud. Škeřík, Praha 1934, 84. sv. edice Symposion, 395 s., clpl. vazba, zkosený hřbet, naprasklá předsádka, lehce zašlá vazba jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    D.H. Lawrence: Panna a cikán

    No.: 1485

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:29

    kniha, titul. list, vazba a exlibris Toyen, vydal Rud. Škeřík, Praha 1934, 81. sv. edice Symposion, 218 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    J. Hašek a K. Vaněk: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a v ruském zajetí I-VI

    No.: 1486

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:30

    kniha, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvního svazku vzadu vevázána barevná obálka k sešitovému vydání a u druhého svazku vzadu vevázána černobílá obálka k sešitovému vydání, u vš…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Philippe Soupault: Bratři Durandeau

    No.: 1487

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:31

    kniha, obálka J. Jelínek, titulní list K. Teige, 14. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 111 s., brož., obálka při okrajích lehce zažloutlá, zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and a…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Chochola

    (1893-1942)

    Jaromír Měšťan: Hoch ve smutku

    No.: 1488

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:32

    kniha, obálka a úprava K. Chochola, Edice Sdružení Jihočeských Výtvarníků, 1935, 61 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Nevěsta

    No.: 1489

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:33

    kniha, úprava, obálka, karikatury A. Hoffmeister, 27. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 55 s., brož., zašpiněná obálka, na obálce skvrny, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Vl. Majakovskij: 150,000.000

    No.: 1490

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:34

    kniha, podpis, litografie a typo. úprava V. Mašek, podpis překladatele B. Mathesiuse, vydalo nakladatelství Melantrich, Praha 1945, 103 s., brož, na obálce drobné skvrny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Aca…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Kštice Bereniky

    No.: 1491

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:35

    bibliofilie, typografie V. Obrtel, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Vladimír Raffel: Taneční povídky

    No.: 1492

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:36

    kniha, 3 kresby J. Šíma, úprava F. Muzika, 193. svazek edice Aventinum, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1928, 107 s., brož., obálka při krajích zašpiněná a odřená, několik skvrnna obálce, listy při krajích zažloutlé, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at Th…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vítězslav Nezval: Abeceda - cyklus básní s tanečními kompozicemi Milči Mayerové

    No.: 1493

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:37

    bibliofilie, fotomontáže, typografická úprava a návrh obálky K. Teige, fotografie K. Paspa, tisk Česká grafická Unie a. s., vydal J. Otto, Praha 1926 , původní brožovaná vazba, kultovní kniha českého poetismu soubor krátkých básní na jednotlivá písmena abecedy, vycházejících z asociací, jež v autoro…

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Jan ve smutku

    No.: 1494

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:38

    kniha, úprava J. Štyrský, titul dvoubarevným tiskem, 1. sv. edice Růžová zahrada, red. K. Biebl, vydal Sfinx B. Jandy, Praha 1930, pův. brož., 103s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Neviditelná Moskva

    No.: 1495

    Auction price: 1.600 CZK (67 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:39

    bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, obsahuje Surrealistický mlýn, Neviditelná Moskva, Deus ex machina, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., ob. při krajích drobně pokrčená, trochu zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…

    Current price: 1.600 CZK (67 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Pantomima - nové vydání

    No.: 1496

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:40

    bibliofilie, 4. vydání stěžejního díla poetismu s novými ilustracemi, obálkou a úpravou K. Teiga, titulní list, úvodní ilustrace k jednotlivým oddílům Abeceda / Rodina harlekýnů / Papoušek na motocyklu / Depeše na kolečkách / Týden v barvách / Podivuhodný kouzelník / Exotická láska / Raketa / Můsa /…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Zpáteční lístek - básně 1932

    No.: 1497

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:41

    bibliofilie, obálka, titulní list a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 236s., velmi dobrý stav, vazba není slepená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau,…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Žena v množném čísle

    No.: 1498

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:42

    bibliofilie, Básně, poznámky z deníku, jevištní poesie, surrealistická experimentace - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 212s., dobrý stav, obálka při krajích zažloutlá, kraje hřbe…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Most

    No.: 1499

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:43

    bibliofilie, Básně 1919-1921, s předmluvou z r. 1937 - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1937, orig. brož, 212s., velmi dobrý stav, obálka při krajích oříznutá, Provenance: Antiquarian Ostrovní, stu…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Básně noci

    No.: 1500

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:44

    bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Praha s prsty deště

    No.: 1501

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:45

    bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    V. Nezval: Menší růžová zahrada

    No.: 1502

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:46

    bibliofilie, poesie a balet, básníkův portrét ve frontispisu Jos. Šíma, titulní list a typografie K. Teige, ed. Odeon 12. sv., vydal Jan Fromek, Praha 1936, polopl. dobová převazba, 95s., velmi dobrý stav, obálka chybí, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy o…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    No.: 1503

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:47

    bibliofilie, s akcenty V. Preissiga, úprava K. Dyrynk, ed. Viola 1.sv., Vlad. Žikeš, Plzeň 1927, pův. brož v americké kartonáži, 22 s., stav velmi dobrý, ob. částečně vyšisovaná, exlibris razítko v titulu a nesouvis. věnování na zadním přídeští, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Deve…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Blíženci

    No.: 1504

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:48

    bibliofilie, obálka, titul a úprava V. Obrtel, básníkova poetistická sbírka, vydala nakl. společnost Rozmach (Ladislav Kuncíř), Praha 1927, orig. brož, 56s., dobrý stav, ob. lehce zašlá, na předsádce bělobou překryté exlibris, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bedřich Feuerstein

    (1892-1936)

    V. Nezval: Milenci z kiosku

    No.: 1505

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:49

    kniha, komedie o 3 dějstvích, 3x scénický návrh v příloze, návrh obálky a úprava B. Feuerstein, doslov Jiří Frejka, vydal Fr. Borový, Praha 1932, orig. brož, 192s., obálka na krajích opotřebená a na hřbetu poškozená, v dolní části hřbetu malá část chybí, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Neviditelná Moskva

    No.: 1506

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:50

    bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of P…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937

    No.: 1507

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:51

    kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academ…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    V. Nezval: Sylvestrovská noc

    No.: 1508

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:52

    bibliofilie, 3 x ilustrace v přílohách Toyen, úprava F. J. Müller, soukromý tisk pro přátele k Novému roku 1930, vydal Sfinx Bohumil Janda, Praha 1929, orig. brož s ob., 30s., místy lehce rozvolněné šití, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohuslav Brouk

    (1912-1978)

    O funkcích práce a osobitosti

    No.: 1509

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:53

    kniha, titulní list a úprava K. Teige, Edice surrealismu, vydal Alois Srdce, Praha 1939, dobová polopl. vazba, 121s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Konst. Biebl: Plancius

    No.: 1510

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:54

    Bibliofilie, frontispis a typo J. Štyrský, vydal B. Janda Sfinx jako soukromý tisk pro své přátele k Novému roku 1931, Praha 1930, orig. brož, 29 s., ob. při krajích mírně pokrčená a zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine A…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mark Noble

    (1754-1827)

    Memoirs of the Protectoral-house of Cromwell

    No.: 1511

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:55

    kniha, dvousvazkové dějiny rodu lorda protektora Olivera Cromwella, portrét autora ve frontispisu, dedikační výjev za titulem, rozkládací genealogické, heraldické a vexilologické stromy, faksimile listin, portréty členů Cromwellovy rodiny, sídla, vše mědirytem, marginálie, záhlaví, anglický text, vy…

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jean-Frédéric Osterwald

    (1663-1747)

    Les Saintes écritures de lancien testament

    No.: 1512

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:56

    kniha, Písmo svaté - Starý zákon, překlad do francouzštiny od švýcarského kalvinistického teologa J.-F. Ostervalda doplněný o zrcadlový hebrejský text, obs. počáteční biblické texty Genesis až po 2. Královskou knihu, tisk Guillaume Watts nákladem Société Biblique Britannique et Étrangere, London 185…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Benedictus Arias Montanus

    (1527-1598)

    Biblia Hebraica (The Plantin Polyglot)

    No.: 1513

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:57

    kniha, monumentální osmisvazkové biblické dílo zvané Biblia Sacra Hebraice, Chaldaice, Graece et Latine, zpracované pod vedením španělského filologa a biblisty Benita Ariase Montana a vydané v Antwerpách slavným tiskařem Christopherem Plantinem v letech 1568 až 1573. Arias Montano připravil na svou …

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Washington Irving

    (1783-1859)

    Aninka Delarbrowá / z Washingtona Irvinga ; Slowané, čili, Oswobozenj Arkony / od Bulharina ; Předsudek / od Senkowského

    No.: 1514

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:58

    kniha, dva soubory Biblioteky zábawného čtenj v jednou svazku, Biblioteka zábawného čtenj sv. 5 a 6., s překl. od J.B. Malého, z ruštiny přel. A. Hansgirg a Sl. Tomjček, tisk w knjžecj arcibiskupské knihtiskárně, řjzenjm a nákladem Wáclawa Špinky, Praha 1837, polokož. vazba, 156 a 144 s., listy z…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Gothaisches genealogisches Taschenbuch nebst diplomatisch-statistischem Jahrbuche auf das Jahr 1860. Jg. XCVII (97.)

    No.: 1515

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 18:59

    kniha, 5 oceloryt. portrétů panovníků, genealogická ročenka o rodokmenech, erbech a titulech šlechtických rodin, stejně jako o jejich majetkových poměrech a společenské pozici, německý text, fraktura, záklaví, tabulky, vydal Justus Perthes, Gotha 1859, původní plátěná ob., 930 s., desky odřené, lehc…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikolaj Leczycki

    (1574-1653)

    USUS MEDITANDI, TYRONIBVS, ET PROFICIENTIBVS IN VIA SPIRITUALI accommodatus / AUTORE R.P. NICOLAO LANCICIO e Societate JESV

    No.: 1516

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:00

    kniha, kniha meditací pro denní modlitby každý den v roce, latinský text, antikva, též kurzíva, signatury, kustody, zdob. innociála, dekorativní vlys za titulem, viněta v závěru, tisk Typis Universitatis Carolo-Ferdinandeae in Collegio Soc: Iesv ad S. Clementem, Pragae 1665, dobová kožená vazba s ra…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tomáš Kempenský

    (1380-1471)

    Thomae A Kempis Canonici Regularis ordin: S. Augustini De Imitatione Christi Libri quatuor

    No.: 1517

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:01

    kniha, populární spis o následování Krista z pera řeholníka a představitele hnutí Devotio moderna Tomáše z Kempenu, rytina Krista s křížem a jeho následovníky na titulu, rytina s vyobr. autora za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, záhlaví, viněta v závěru, Apud Corn: ab Egmondt., Col…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Wilhelm Nakatenus

    (1617-1682)

    Coeleste palmetum Variis Officiis, Litaniis, Precibus, instuctionibus, Psalmorum Interpretationibus, Meditationibus contoversiis

    No.: 1518

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:02

    kniha, kniha žalmů, kázání, zpěvů na celý liturgický rok, 32 rytin s biblickými motivy, 2 heraldické rytiny za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, signatury, živá záhlaví, iniciály, linky, tisk Apud Ioannem Wilhelmum Friessem, Coloniae (Kolín n. R.) 1691, dobová kožená vazba s třemi v…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Aegidius Sadeler

    (1570-1629)

    Diego Saavedra Faxardo: Idea de vn principe politico christiano representada en cien empressas

    No.: 1519

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:03

    kniha, politicko filozofický spis o umění vládnout, každé téma uvádí rozměrná rytina doprovázená několistránkovým výkladem, byl adresován španělskému králi Filipovi IV., 101 celostr. mědirytin, v titulu a v závěru, drobné koncové viněty vše vyryl A. Sadeler, španělský text, antikva, kurzíva, titulní…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Procházka

    (1818-1893)

    Žiwot sw. Františka Borgie

    No.: 1520

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:04

    kniha, edice Bibliotéka životů Swatých, Nákladem Dědictví sv. Cyrilla s Methodia pro rok 1860, tiskem dědiců Rudolfa Rohrera, v komisi u Nitsche a Grosse, vydáno w Brně 1860, původní kartonová obálka, 712 stran, velmi dobře zachováno, zažloutlé listy, skrny a drobná poškození na obálce , Provenanc…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Franciscus Ignatius Stiler

    (1641-1721)

    Annus Franciscorum, Sive Historica Eorum Ephemeris Eventuum, gestorúmque variorum memorijs : secundùm Anni dies conscripta, Alteri majori Operi De Claris Viris Franciscis, Auspicijs S. Francisci Xaverij Praemissa et vulgata

    No.: 1521

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:05

    kniha, kalendář k oslavě sv. Františka a jeho dalších kanonizovaných jmenovců, soupis slavných nositelů jména podle jejich výročí v měsících v roce, obsahuje obě pololetí, druhé pololetí tisk Jiří Černoch, latinský text, antikva, iniciály, kustody, živé záhlaví, koncové viněty kapitol, dobová perga…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Justus Lipsius

    (1547-1606)

    I. Lipsi[i] Politicorvm Sive Civilis Doctrinae Libri Sex. Qui ad Principatum maxime spectant. Additae Notae auctiores, tum & De Vna Religione liber

    No.: 1522

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:06

    kniha, 3 politické spisy, nakladatel. signety v každém titulu, latinský text, antikva, iniciály, záhlaví , kustody, tisk Apud Gvilielmvs Blaev (Willem Blaeu) , Amsterodam 1632, 308, 86, 52 s., rozměr 11,5 x 7 , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Amos Komenský

    (1592-1670)

    Orbis pictus. Die Welt in Bildern. Swět w obrazých. Świat w obrazach. Le Monde en tableaux.

    No.: 1523

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:07

    kniha, úvodem krátká biografie Komenského od převzatá od Palackého, k vydání připravil a slovem uvedl Jos. Chmela, šestijazyčný text doprovázený do dřeva rytými ilustracemi, užitými ve starších vydáních, první sign. G. Sturm, vydal Jan Host. Pospjšil w Hradcy Králowé 1833, pozdější polokož. vazba s …

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Jan Tomsa

    (1753-1814)

    Djl druhý knihy k čtenj pro sedlské sskoly w cýs. král. zemjch

    No.: 1524

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:08

    kniha, česká čítanka pro žáky škol s výchovnými a mravně naučnými texty, části textu tištěny různými typy písem, antikvou vzorovým psacím písmem (kurentem nebo humanistickou polokurzívou), základ novogotickou frakturou, kustody, signatury, panovnický znak v titulu, viněta, dekorace v záhlaví, s. 171…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Charles Varry

    Die famose Wiener Köchin in der Schürzentasche.

    No.: 1525

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:09

    kniha, kniha receptů kuchaře Ludvíka XVI., německy, fraktura, vydal Verlag von F. Karafiat, Brünn (Brno) 1873, polopl. převazba s ob. nalepenou na deskách, 442 s., listy skvrnité, hrany desek a hřbetu opotřebené , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Carminvm poetarvm novem, lyricæ poeseωs principum, fragmenta

    No.: 1526

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:10

    kniha, básně devíti antických básníků, paralelní řecký a latinský text, antikva, antičtí básnícitiskař. signet v titulu, tisk ex officina Christophori Plantini, Antverpiae 1567, celokož. vazba s zlac. rámováním a ořízkou, 200 s., 12 x 8,5, odřené hrany desek, odpadlé přední desky , Provenance: A…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alfred Fischel

    (1853-1926)

    Der Panslawismus bis zum Weltkrieg

    No.: 1527

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:11

    kniha, vydal J. G. Cottasche Buchhandlung Nachfolder, Stuttgart und Berlin 1919, 590s., polopl. vazba, odřené desky, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Franz Karl Wolf

    (1764-1836)

    Paul Nettl: Der Prager Kaufruf

    No.: 1528

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:12

    kniha, 36 ručně kolorovaných a 12 čb. tisků postav pražských měšťanů, obchodníků a podomních řemeslníků z 18. stol., předlohy kreslil F. K. Wolf, text sepsal P. Nettl, německy frakturou, vydal Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen, Praha 1930, brož + volné listy v polopl. kazetě, 24s., ex. …

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ferdinand Deml

    (1902-1974)

    Prager Akademiker-führer

    No.: 1529

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:13

    kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Arnošt B. Taussig

    Znojmo a okolí / Znaim und Umgebung

    No.: 1530

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:14

    kniha, reprezentativní publikace představující město a jeho okolí, fotografie a články o znojemských pamětihodnostech, nové infrastruktuře a významných stavbách, např. projekt Vranovské přehrady, množství dobových obrazových a typografických reklam, edice Výstavba a národní hospodářství evropských m…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emil František Burian

    (1904-1959)

    Dejte nám divadlo

    No.: 1531

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:15

    bibliofilie, projekty budov a inscenací, vydal nákladem vlastním E.F. Burian, Praha 1939, 40 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Foehr

    (1880-1943)

    Bauten und Entwürfe

    No.: 1532

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:16

    kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Pražské nábřeží

    No.: 1533

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:17

    bromostříbrná fotografie, 17 x 21,6 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Urban

    Mánesova mansarda

    No.: 1534

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:18

    2x bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 28,7 x 21,3 cm, na zadní straně značeno autorským štítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Fragment Svatovítské katedrály

    No.: 1535

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:19

    bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 22,7 x 16,7 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí

    No.: 1536

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:20

    bromostříbrná fotografie, 23,2 x 16,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Praha

    No.: 1537

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:21

    bromostříbrná fotografie, 20 x 16,7 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Kostel

    No.: 1538

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:22

    bromostříbrná fotografie, 17,3 x 23,3 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Barokní kostel

    No.: 1539

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:23

    bromostříbrná fotografie, 22 x 16,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Mostecká věž

    No.: 1540

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:24

    bromostříbrná fotogragie, 22,3 x 21,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Sedlák

    Melantrichova ulice

    No.: 1541

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:25

    bromostříbrná fotografie, 29 x 23 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Kluci na schodech

    No.: 1542

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:26

    bromostříbrná fotografie, 23 x 17,5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Fragments de la photographie tcheque

    No.: 1543

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:27

    katalog, 42 x 30 cm, autoři: Jaroslav Bárta, Daniela Horníčková, Ivan Lutterer, Jan Malý, Jiří Poláček, vydal Le Grand Huit Theatre National de Bretagne, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Lukas

    (1915-2006)

    Jiří Trnka

    No.: 1544

    Auction price: 1.400 CZK (59 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:28

    fotografie, 17,9 x 13 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.400 CZK (59 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Karlštejn

    No.: 1545

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:29

    bromostříbrná fotografie, 17,5 x 23,2 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Venkovský motiv

    No.: 1546

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:30

    bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 17 x 23 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Konečný

    Jízda králů

    No.: 1547

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:31

    bromostříbrná fotografie, 22,8 x 16,8 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emil Fafek

    (1922-1997)

    Soubor fotografií

    No.: 1548

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:32

    87x bromostříbrná fotografie, 19 x 27 cm, soubor fotografií reportážního fotografa E. Fafka, 43x foto. značeno razítkem na zadní straně, 22x bez razítka, fotografie zachycují společenský, kulturní, sportovní a politický život, 22x fotografie různých autorů zachycujících E. Fafka při práci nebo v so…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Martinček

    (1913-2004)

    Martin Martinček

    No.: 1549

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:33

    12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážd…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Škulina

    (1908-1961)

    Lvi

    No.: 1550

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:34

    8x fotografie, 12 x 16 cm, značeno na zadní straně: copyright by S. Skulina, Pegas Studios, P.O. Box 2248, Nairobi, Kenya Colony, volné fotografie, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Stanislav Škulina

    (1908-1961)

    Africa in Pictures

    No.: 1551

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:35

    12x bromostříbrná fotopohlednice, 9 x 14 cm, edition Africa in Pictures, Pegas Studio, Nairobi, volné fotopohlednice, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • B. Šroufek

    Krásy života

    No.: 1552

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:36

    17x fotografie, 31 x 22 cm, soubor fotografií, značeno nebo signováno PD, r. 1953-1954, fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • . neurčený autor

    Adelheid

    No.: 1553

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:37

    92x fotografie, 28 x 25 cm, 64 čb. a 27 bar. fotografií různých rozměrů, z filmu Adelheid, režie František Vláčil, předloha Vladimír Körner, hrají Petr Čepek a Emma Černá, r. 1969, volné fotografie, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Happy New Year 71

    No.: 1554

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:38

    fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1954

    No.: 1555

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:39

    fototisk, fototisková reprodukce kresby Cirkus na Letné z r. 1951, 1953, 16,7 x 23,9 , osobní přání s podpisem, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Kolektiv autorů

    Berühmte Voigtländer Objektive

    No.: 1556

    Auction price: 280 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:40

    kalatog, Voigtländer & Sohn AG, 1935, 40 s., brož, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 280 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Pohádky

    No.: 1557

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:41

    kombinováná technika, papír, jedenáctkrát 25 x 16,4 cm, sign. D Seydl, na zadní straně razítko: Zdenek Seydl z pozůstalosti, papír je prohnutý, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Konupek and F. Kysela

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Dalibor Nesnídal

    Josef Formánek - Mluviti pravdu

    No.: 1558

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:42

    11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Jeden kus života

    No.: 1559

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:43

    40x kresba, 22,5 x 16,5 - 15 x 10,7 cm, ilustrace ke knize, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Jan Křtitel

    No.: 1560

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:44

    tuš, papír, 30,3 x 22,2 cm, sign. PD Josef Mühl, mírně pošpiněný papír mimo kresbu, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Andělé

    No.: 1561

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:45

    tužka, papír, 23,2 x 34,7 cm, pošpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Jan Evangelista

    No.: 1562

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:46

    tužka, papír, 29 x 37,3 cm, pošpiněný a zažloutlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Josef s Ježíškem

    No.: 1563

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:47

    tužka, tuš, papír, 30,8 x 24,6 cm, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Anděl

    No.: 1564

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:48

    tužka, papír, 33 x 28 cm, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    sv. Anežka Římská

    No.: 1565

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:49

    tužka, papír, 27,5 x 34,5 cm, sign. PD Josef Mühl, PN popsáno autorem, mírně potrhaný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatá Filomena

    No.: 1566

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:50

    tuš, papír, 31 x 21,5 cm, sign. PD Mühl, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Mikuláš

    No.: 1567

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:51

    tužka, papír, 27,4 x 32,5 cm, sign. PD Josef Mühl, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Kain

    No.: 1568

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:52

    tužka, papír, 49 x 31 cm, mírně zašpiněný, potrhaný a přehlý papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Izajáš

    No.: 1569

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:53

    tužka, papír, 39,5 x 24,8 cm, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Jiří

    No.: 1570

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:54

    tuš, papír, 35,5 x 25 cm, sign. PD J. Mühl, lehce zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Madona s Josefem

    No.: 1571

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:55

    tuš, papír, 1898, 21,5 x 29 cm, sign. PD J. Mühl 1898, zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Dominik

    No.: 1572

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:56

    tuš, papír, 37,5 x 22,5 cm, sign. PD J. Mühl, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Proměny letce (metodická pomůcka)

    No.: 1573

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:57

    akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jóžin z Bažin

    No.: 1574

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:58

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    30 let VO Jeseník

    No.: 1575

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 19:59

    akvarel, tuš, koláž, papír, 1981, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Vzpomínka na Rychlé šípy

    No.: 1576

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:00

    akvarel, tuš, papír, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    BLLOW-ICE

    No.: 1577

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:01

    fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Letecká svatba Dany a Oldy

    No.: 1578

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:02

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 20,5 cm, monogr. LD O.W., z druhé strany koláž, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Slepý řezník z Tábora 1974

    No.: 1579

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:03

    akavrel, tuš, papír, 21 x 26 cm, z druhé strany text, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Přežití létajícího personálu

    No.: 1580

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:04

    akvarel, tuš, papír, 1981, 28 x 26 cm, z druhé strany koláž, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jihočeská bašta

    No.: 1581

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:05

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28,5 x 26,5 cm, z druhé strany text, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Zámek Střela 1938

    No.: 1582

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:06

    akvarel, tuš, papír, 28 x 26 cm, obou straná malba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Horký turnus

    No.: 1583

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:07

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28 x 20,5 cm, monogr. PD O.W., z druhé strany text, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Tradiční táborák 1979

    No.: 1584

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:08

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,5 x 19 cm, monogr. PD O.W., z druhé strany text, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jeseník: Tři kamarádi

    No.: 1585

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:09

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1982, 28,5 x 26,3 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Táborový blafák 83

    No.: 1586

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:10

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1983, 28,3 x 26,3 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Three policemen 1960

    No.: 1587

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:11

    akvarel, tuš, papír, 1960, 28,4 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Skautský tábor Pod Bethánem 1946

    No.: 1588

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:12

    akvarel, tuš, papír, 28,1 x 25,8 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Kino Oko strakonice 1947

    No.: 1589

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:13

    koláž, akvarel, tuš, papír, 28,8 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Chuchro naposled v Jeseníku

    No.: 1590

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:14

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,4 x 26,4 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Písničky našeho mládí

    No.: 1591

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:15

    akvarel, tuš, papír, 1981, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Z památníku leteckého dorostence 1952

    No.: 1592

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:16

    koláž, akvarel, tuš, papír, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Národní umělec Jan Werich

    No.: 1593

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:17

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1980, 28,5 x 22,1 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jóžin Béďa

    No.: 1594

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:18

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 26 cm, oboustranná kresba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Gut

    Květiny

    No.: 1595

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:19

    8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mathilde Ringelsberg

    Květiny

    No.: 1596

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:20

    5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Rodinný výjev I.

    No.: 1597

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:21

    tuš, pauzovací papír, 23 x 20 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neznámý autor

    Rodinný výjev II.

    No.: 1598

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 20:22

    tuš, pauzovací papír, 23,5 x 19,3 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Vladimír Boudník 70

    No.: 1

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivan Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Miloš Macourek: Jak želva přišla o uši

    No.: 2

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2 x litografie A. Born, 1987, 23 x 16 cm, obě signovány PD A. Born, č. 92/100, Vydáno v Holandsku, v létě 1987, jako 68. publikace nakladatelství Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn. Upravil a vytiskl V. Loosjes. Litografie vytiskl z kamene v nákladu 120 výtisků A. Born. Překlad z češt…

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Karel Bednář: Očarované lodi

    No.: 3

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, rozměr A5, papírový přebal, 1937, 6 kolorovaných leptů od L. Jiřincové, vše signováno'.. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Gottwaldově v nákladu 60 ks, tento má číslo 2, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Šamsuddín Muhamed Háfez - Z Dívanu

    No.: 4

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1987, vše sign. DU Istler, rozměr alba 31,5 x 22 cm, 6 x barevný lept, vydal Supraphon v roce 1986 v nákladu 200 ks, tento má číslo 188. Ochranný plastový obal místy potrhán., the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cobra (Belgium and France), member of the su…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: ID6**4 History of bids

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    František Halas - Mladé ženy

    No.: 5

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1979, sign. Ota Janeček, rozměr souboru 30,5 x 22 cm. Osmi barevnými suchými jehlami doprovodil Ota Janeček, k narozeninám Oty Janečka vydal 15. 8. 1979 Klub přátel umění v Gottwaldově. Tento výtisk má číslo 23, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The M…

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Nahota

    No.: 6

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    5x lept, sign. vše P. Kotík, Soubor pěti původních grafik vydalo Družstvo dílo přátel umění a knihy. Úvodní slovo napsal František Halas., the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Manes Association of Fine …

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Konvolut Staré řecké báje

    No.: 7

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    10 x dřevoryt, cca 25 x 18 cm, sign. vše Zd. Mézl, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Album litografií

    No.: 8

    Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, vše sign., č. 7/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts …

    Current price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Punkové království

    No.: 9

    Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor litografií, 2018, 64 x 40 cm, sign. vše M. Rittstein 2018, č. 64/70, album sedmi litografií Michaela Rittsteina doprovázející texty Jana Hauberta (též v technice litografie) připravil jako historicky první českou punkovou bibliofilii v roce 2018 Petr Mach, vydáno v nákladu 70 číslovaných soub…

    Current price: 75.000 CZK (3.125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Velíšek

    (1963)

    Album Profese

    No.: 10

    Auction price: 22.000 CZK (917 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    soubor šesti barevných litografií, 2023, 38 x 31 cm, sign DU MVelíšek, č. 55/60, součástí alba jsou pevné desky a textová čast

    Current price: 22.000 CZK (917 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Sergej Alexandrovič Jesenin

    (1895-1925)

    Ervín Neumann: Tančící safír

    No.: 11

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, divadelní hra o 9 obrazech, zcela jedinečný a vzácný tisk, který se v našich aukcích objevuje poprvé (ani NK jej neuvádí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1937, v edici Theatralia, sv. 3, na tit. listě foto J. Šejbalové a E. Kohouta (jako Isadora Duncanová a Jesenin), v textu dále 9 čb. fotogr…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Neurčený autor

    Velislavova Bible (Velislai biblia picta)

    No.: 12

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, faksimile jedinečné obrazové bible, původně vytvořené v letech 1325 až 1349, vyd. Archa 90, Praha, 2007, ex. 327/799, pův. clkžn. vazba s kováním při okrajích a uprostřed desek, přiložen 2x pův. sešit s textem Z. Uhlíře (angl.) a soupisem vyobr. (česky/anglicky), v pův. plátěném ochranném pou…

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jan Kříž: Aleš Lamr

    No.: 13

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, před titulním listem vlepena rozkládací sign. bar. litografie A. Lamra (207/250), vyd. Art D, Praha, 2003, reprezentativní publikace s průřezem celoživotní tvorby, která v časové posloupnosti zachycuje Lamrův vývoj a jeho oblíbené techniky - akvarel, litografii a plastiky, text německy, pův. …

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: Chvála oběti

    No.: 14

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sing. lept ve frontispisu Fr. Foltýn, podp. S. Renaud a B. Reynka (překlad) na patitulu, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ed. Atlantis, volné listy v pův. ob., 45s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. E. Dite and A. Hofbauer at The Secondary School of …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Suzanne Renaud: Tušený úsvit

    No.: 15

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm.

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: ID6**9 History of bids

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Léon Bloy: V temnotách

    No.: 16

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispisu Jaroslav Benda, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1934, v edici Atlantis, sv. 24., ex. 146/350 na offsetu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 114s., několik volných archů, lehce opotřebené okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Aantiqa…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Georges Bernanos: Noc

    No.: 17

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, v překladu B. Reynka, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1928, v edici Atlantis, sv. 2., ex. 162/350 na antiku, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 43s., několik volných archů, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Modlitby (Stará Říše)

    No.: 18

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, naproti titulu vevázána / částečně vlepena suchá jehla B. Reynka (nesign., papír oříznut do fomátu knihy 14 x 8,5cm, původ nejasný), vyd. a přel. Ant. L. Stříž, Stará Říše, 1917, ruční papír, dvoubarevný tisk, paginace každého z oddílů modliteb zvlášť (cca 100 stran), převazba do clkžn.…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Škoch

    (1938-2022)

    Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší

    No.: 19

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Jean Giono: Vysočiny

    No.: 20

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, kresba a překlad B. Reynek, vydali Bohuslav Durych a Vlastimil Vokolek , Pardubice 1936, edice Delfín, 700 výtisků, 141 s., clpl. vazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Žízně

    No.: 21

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan

    No.: 22

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie se šesti původními dřevoryty, 1909-1910, 50,5 x 39 cm, 4x značeno ve štočku monogramem FK, Jeden z nejvýznamnějších grafických cyklů Františka Koblihy, vznikal v období kolem založení spolku symbolistních grafiků Sursum (1910), jehož byl prvním předsedou. Vydala Marie Kliková, vytiskl Em…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Miroslav Válek: Rovina

    No.: 23

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 1x sign. lept (23x15) a 1x lept na obálce A. Brunovský, vyd.Slovenský spisovatel, Bratislava, 1981, ex. ?/300, ruční papír z Velkých Losin, volné archy v obálce a kart. pouzdru, 25s., zažloutlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Obloha tání

    No.: 24

    Auction price: 40.000 CZK (1.667 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 43 x 31 cm, 12x sign. akvatinta L. Čepelák, soubor grafických listů z let 1963-1965, vyd. autorem, r. 1980, podpis a věnování autora v tiráži, r. 1982, ex.: 24/25, volné list v kart. deskách, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. Rada, V. Silovsky, V. …

    Current price: 40.000 CZK (1.667 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    O. Březina: Ruce

    No.: 25

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav, …

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Guillaume Apollinaire: Pásmo

    No.: 26

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, titul. list, obálka, 11 ilustrací v textu, 2 celostr. přílohy vše linořezem (celkem 15) Jos. Čapek, Appolinaireovu báseň přeložil do češtiny K. Čapek a vydal s bratrovým výtvarným doprovodem nejprve v Neumannově Červnu v únoru 1919 a poté samostatně v dubnu u Fr. Borového, Praha 1919, o…

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Adolf Born: Bilderbuch der Verführungskunst

    No.: 27

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 33,5 x 23,5 cm, podpis s věnováním z roku 1978 a původní perokresba 15 x 17 cm A. Born, vyd. Eulenspiegel Berlin, 1975, 1. vydání, text v němčině, pův. pevná vazba s obálkou, 126s., natržená zadní strana obálky, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles U…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Gerald Durrell: Mluvící balík

    No.: 28

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1983 a původní perokresba 10,5 x 8 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 157s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of P…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Lúkianos: Pravdivé výmysly

    No.: 29

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1983 a původní perokresba 4,5 x 7,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Odeon, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 222s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc …

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    J. Arbes/K. M. Čapek-Chod, J. Havlíček: Tři česká romaneta

    No.: 30

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 15 cm, podpis s věnováním z roku 1985 a původní kresba propiskou 7 x 9 cm A. Born, vyd. Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 296s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    M. J. Saltykov-Ščedrin: Stohlavá saň

    No.: 31

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1985 a původní kresba propiskou 6,5 x 6 cm A. Born, vyd. Lidové nakladatelství, Praha 1974, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 334s., v horní části natržená obálka, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in …

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Anatole France: Ostrov tučňáků

    No.: 32

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,7 x 17,3 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 7 x 4,5 cm A. Born, vyd. Svoboda, Praha 1978, 7. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 283s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academ…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bohumil Říha: Vítek na výletě

    No.: 33

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já

    No.: 34

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, …

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The Lakeside Press Vol. IV, No I.

    No.: 35

    Auction price: 17.000 CZK (709 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, reklamní tisk amerického tiskařského závodu s 8 bar. il. a výzdobou V. Preissiga (anonymně), vyd. R. R. Donnelley & Sons. Co., Chicago., nedat. (cca v polovině 20. let 20. stol.), česká odb. lit. titul neuvádí (pouze obdobný tisk téhož vydavatele z roku 1925 - kalendář firmy na rok …

    Current price: 17.000 CZK (709 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Andrew Lang: Aucassin and Nicolete

    No.: 36

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, upr. a il. V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1931, anglické vyd. pro členy The Limited Editions Club, New York, ex. III/1500 s podpisem Dyrynk v tiráži, tištěno na ručním papíře Zanders, vázal A. Tvrdý, pův. clpl. vazba s obálkou, 77s., ob. na hřbetu zažloutlá a lehce opotřebená…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    President Masaryk - K inauguraci ústavu slovanských studií v Paříži - řeč proslovená po přednášce prof. A. Meilleta 17.10 1923

    No.: 37

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, typografie, písmo a výzdoba V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1925, ex. 100/300, pro Mezinárodní výstavu dekorativního umění v Paříži, text francouzsky a česky, ruční papír, přiložen letáček Státní tiskárny uvádějící, že se jedná o první knihu vysázenou novým českým písmem (V.P.…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga

    No.: 38

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, propagační tisk k první Preissigově samostatné výstavě s barevným leptem (nesign.) v příloze, vyd. Česká Grafika, Praha, 1907, pro Topičův Salon, tisk E. Grégr, sešit, 10s. + ob., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Archite…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID3**5 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga (katalog)

    No.: 39

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, prolog a texty k listům z díla Coloured etchings by Vojtěch Preissig naps. Karel Domorázek-Mráz, vyd. a usp. F. Topič, Praha, 1907, tisk E. Grégr, nestr., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Pragu…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Arthur W. Dow: Vojt. Preissig

    No.: 40

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, dosud asi neznámý katalog Preissigovy výstavy, uspořádané A.W. Dowem, děkanem Teachers College na Columbijské universitě v New Yorku, kde v té době V.P. vedl kurzy bar. tisku a knižní tvorby, vyd. Montclair Art Museum, 1914-1915, obs. soupis olejomaleb a graf. díla, sešit, velmi dobrý stav,…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Za českou samostatnost

    No.: 41

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, počtovaja kartočka Za českou samostatnost, vyd. P.I. Štěpánek, Moskva, bar., 13,7 x 8,7 cm, velmi dobrý stav , Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    3x dopisnice

    No.: 42

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dopisnice, 3ks dopisnic podle amerických revolučních posters mistra V. Preissiga a s jeho svolením, texty citace E. Beneše, M. Hodži a výkon. výboru Čs. obce legionářské, nedat. (1938), velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Proklamace Čechoslovákům v Americe

    No.: 43

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    lístek s obálkou, Proclamation to the Czechoslovak People in America, text anglicky, česká verze textu známa s výzd. V. Preissiga, Chicago, 11.2.1918, ob. trochu potrhaná, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Nabídka k rozprodeji

    No.: 44

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    lístek, s nabídkou V. Preissiga k rozprodeji zbylých výtisků alba bar. leptů, průsvitný papír Westminster typewriting Paper, 14x19 cm, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    2x exlibris pro Vladimíra Franceva

    No.: 45

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    2x ex libris, 11 x 12cm a 7,5 x 9,5cm, při okrajích lehce zahnědlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Tisk V. Preissiga

    No.: 46

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno Printed in Czechoslovakia, nedat., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Pozvánka na přednášku

    No.: 47

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, pozvánka na přednášku V. Preissiga 19.11.1918, Wentworth Institute, Boston, il. převzata z knihy Color printing Arts of Book z r. 1915, vyd. The Society of Printers, ruční papír, na zadní straně lehce odřený, jinak velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Oh…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID4**2 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Bije 12! (složený exemplář)

    No.: 48

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešítek, unikátní tisk před vyhlášením československé samostatnosti, navrhl a upr. V. Preissig (designed and printed at the School of Printing and the Graphic Arts, Wentworth Institute, Boston) vyd. Československý výbor, Chicago, 1917, 12s., 8,6 x 6,7 cm, chatrně svázáno nití, dobrý stav, Aantiqari.…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Bije 12! (nerozřezaný exemplář)

    No.: 49

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, unikátní tisk před vyhlášením československé samostatnosti, navrhl a upr. V. Preissig (designed and printed at the School of Printing and the Graphic Arts, Wentworth Institute, Boston) vyd. Československý výbor, Chicago, 1917, 1x dvojlist s patrnou stopou po složení, 17 x 26,5 cm, při doln…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Grafický návrh, vizitka, pozvánka

    No.: 50

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    konvolut tisků, obs.: 1) lístek s návrhem pro výstavu Spolku Mánes od 1. do 28. února (1898) v Topičově saloně, 7 x 5 cm, sign. V.P. 97 s přípisem V. cena, trochu ušpiněný papír, dobrý stav; 2) pozvánka na zahájení výstavy N.K. Roericha (1906), 15 x 12 cm, autor V. Preissig?, dobrý stav; 3) vizitka …

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Konvolut 16 náborových pohlednic

    No.: 51

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    16x pohlednice, pro nábor dobrovolníků do československé armády, design a tisk Wentworth Institute (V. Preissig), Boston, 1918, 14 x 8,9 cm, posloupně číslováno v pravém dolním rohu, v pěkném stavu, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Desi…

    Current price: 1.600 CZK (67 €)

    Last auctioneer: ID3**1 History of bids

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Program

    No.: 52

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    list, programme of good will visit to New England by the Bakule school unit of Prague, vytvořeno a sign. PD Vojtěch Preissig, 1923, 23 x 30 cm, lehce pomačkané okraje, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Děkovný tisk

    No.: 53

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, slovutnému českému umělci a grafiku mistru Vojtěchu Preissigovi nyní v Jamaica Plain..., vyd. Spolek Typografia, Praha, 1926, děkovný tisk s vyjádřením úcty a vděčnosti, 2x dvojlist svázaný nití, 8s., nit přetržena, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the dis…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V boj (cyklostyl 1947!)

    No.: 54

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, zcela raritní zvláštní číslo vydané v den odhalení pamětní desky V. Preissiga 26. října 1947 na Spořilově, věnované památce V.P. a jeho dcery Inky (Ireny Bernáškové), obs. výběr z textů z pův. ilegálního periodika z let 1939-1940, dále několik drobných výňatků z Inčiných motáků (z Pankráce a …

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Dopisy z Ameriky Václavu Rytířovi

    No.: 55

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1945, ed. Monografia Exlibris, 550 výtisků, kresbu ve frontispisu podle posmrtné masky V. Preissiga, pořízené za pomoci ilegální skupiny Ruda v Dachau, vytvořil Arno Nauman, tištěno písmem V. Preissiga, volné archy v pův. ob., 33s., ob. po celém hřbetu rotržena na…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Taneční hodiny pro starší a pokročilé

    No.: 56

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě B. Hrabal, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1965, upr. Z. Seydl, pův. clpl. vazba s ob., 102s., okraje a povrch ob. lehce opotřebené, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Morytáty a legendy

    No.: 57

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na patitulu B. Hrabal, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, pův. clpl. vazba, 190s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Dokumenty Společnosti Bohumila Hrabala

    No.: 58

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    listiny, obs. Stanovy SBH, pozvánky na schůzku přípravného výboru, na první valnou hromadu 28.3.1989 a valnou hromadu 31.3.1990, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Haňťa Press č. 1-9 + 13, 14 a 16

    No.: 59

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    13x sešit, konvolut, čtvrtletník Společnosti Bohumila Hrabala, obs.: č. 1, mj. o založení SBH, ex. 48/50, č. 2, mj. Dosti Hrabala! a texty Jima Čerta, ex. 86/90, č. 3-4, 3x sešit, mj. Manifest explosionalismu, včetně přílohy B. Hrabal: Potopená katedrála, č. 5, mj. Prolegomena k novému braku (M. Kro…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Příliš hlučná samota

    No.: 60

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, s podpisem a datací autora (14.4.91), na tit. listě uvedeno 1976, v tiráži pak 1. kompletní vydání, Praha, 1987, Dílo Bohumila Hrabala - svazek 19, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v krycím přebalu s nalepenou novinovou fotografií staveniště před Stavovským divadlem, 182s., dobr…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Svatby v domě - dívčí románek

    No.: 61

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s přípisem a datací Brčálka 5.5.91, na tit. listě uvedeno leden - únor 1984, v tiráži pak Praha, 1987, Dílo Bohumila Hrabala - sv. 20, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v krycím přebalu (Slunovrat - Klíč - 1987 - Dvě populární edice), 333s., lehce opot…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vita nuova - kartinky

    No.: 62

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Lisopad proinec 84 Leden únor 85, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy v krycím obalu, 276s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Proluky

    No.: 63

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Říjen - listopad - prosinec 1985, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy, 284s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Naivní fuga

    No.: 64

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na obálce uvedeno 1985, v tiráži pak 1. vydání, Prahra 1987, kvalitní dobová xeroxová kopie, sešit, 76s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Rukověť pábitelského učně

    No.: 65

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, 2x podpis B. Hrabala - 1x na předsádce a 1x s datací na konci vlastního textu (Velikonoce 86), soukromí tisk (Typografové), 72 výtisků, Praha, 1986, obs. krátký dovětek z gratulace Josefa K. k Hrabalovým devětašedesátinám.. a také poznámku vydavatelů, drobný sešit, nestr., výborný stav, Aa…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Bás - snění

    No.: 66

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis Karla Chaby pod reprodukcí ve frontispisu a podp. B. Hrabala na tit. listě (s přípisem První jarní den 87), vyd. v březnu 1987 u příl. 73. narozenin autora kroužkem jeho přátel, Praha, kvalitní xeroxová kopie, volné archy v ob., 133s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Životopis trochu jinak

    No.: 67

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. s datací 2.3.91 na tit. listě B. Hrabal, ed. pozn. V.K. (Václav Kadlec), na tit. listě údaj Pásmo 1988, jinak bez. nakl. údajů, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v ob., 27s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Kdo jsem

    No.: 68

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, vyd. Společnost B. Hrabala při PNP, Praha, 1989, ob. Z. Bouše, 1. vyd. (nejedná se o pozdější téměř totožné vydání Pražské imaginace!), poloplátěný hřbítek, pův. ob., 51s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vzpomínka na jeden Silvestr

    No.: 69

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, s použitím 2 grafik Z. Bouše vyd. kroužek autorových přátel, Praha, 1990, 12s. v pap. ob. sepnutých sponkou, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Stůl, kterému chybí noha

    No.: 70

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1987, sv. 23, 1. vydání, sešit, 29s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Kouzelná flétna (původní verze)

    No.: 71

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal (s datací 4.6.89), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 63, varianta s tiráží na zadní straně, sešit, 18s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Kouzelná flétna (původní verze)

    No.: 72

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal (s datací 2.4.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 63, varianta bez tiráže, sešit, 18s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Několik vět

    No.: 73

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal (s datací 4.11.89), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 79, 1. vydání, sešit, 16s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Listopadový uragán - 6. dopis Dubence

    No.: 74

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. s věn. na ob. B. Hrabal (s datací 3.12.89), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 92, 1. vydání, sešit, 20s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Živoucí řetězy - 7. dopis Dubence

    No.: 75

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou s datací na ob. B. Hrabal (2.3.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 93, 1. vydání, sešit, 10s., podp. a datace lehce rozmazané, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Osm a půl (ještě jeden dopis Dubence)

    No.: 76

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. za tit. listem B. Hrabal (s datací 21.1.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 96, 1. vydání, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Ponorné říčky (12. dopis Dubence)

    No.: 77

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na tit. listě B. Hrabal (s datací 6.5.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 110, náklad 50 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Cassius v emigraci

    No.: 78

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na tit. listě B. Hrabal (s datací 26.8.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 124, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Totální strachy

    No.: 79

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp.šifrou na tit. listě B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 140, 2. opravené vyd., sešit, 22s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Pohádka o zlaté Praze

    No.: 80

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací Brčálka 5.5.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 160,, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Modrý pokoj

    No.: 81

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal (s datací 1.7.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 169, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Veselé Vánoce (koleda)

    No.: 82

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou na ob. a jeden další přípis na str. 5 B. Hrabal (s přípisem a datací Zelená laboratoř 19.1.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 202, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Srpnový morytáty

    No.: 83

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací v Zelené laboratoři 9.8.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 249, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vánoční večerníček

    No.: 84

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 255, náklad 90 výtisků, sešit, 8s., lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    To bylo tenkrát na ostrově Capri (dilucidní intervaly)

    No.: 85

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. a dodatek na konci textu B. Hrabal (A jsem tedy ztracen..., přípis a datace U Háků 4.11.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 138, sešit, 10s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Konvolut 12 textů B. Hrabala a 3 okolo něj (Pražská imaginace)

    No.: 86

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 12x sešit Pražské imaginace s texty B. Hrabala: sv. 69 Veřejná sebevražda (1989, 16s.), sv. 74 Amerika začala u Zlatýho Tygra (1989, 32s.), sv. 86 Gray Hound Story (1989, 16), sv. 88 Bílý koníček (1989, 10s., drobný rukopisný dodatek/oprava na posledním listě B.H.?), sv. 171 To co zby…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Konvolut tří Boudníkovských textů

    No.: 87

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 1) V. Boudník: Corpus Delicti (kresby a dopisy 1956-1957), vyd. Spolek přátel Vladimíra Boudníka, 1974, edice Explosionalismus, 200 výtisků, upr. O. Hamera, volné listy v pův. ob.; 2) V. Merhaut: Testy Vladimíra Boudníka, Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. č. 133, 2x dvojlist (6s.); …

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Konvolut 4 tisků Pražské imaginace a Společnosti B. Hrabala

    No.: 88

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 1) Ladislav Klíma: Dios, Praha, 1990, sv. 130, volné archy v ob., 70s.; 2) Ladislav Klíma: Sus triumfans, Praha, 1991, sv. 154, sešit, 30s.; 3) Ivo Pondělíček: Od Flauberta k bovarismu, Praha, 1991, sv. 166, ex. 66/250, sešit v pův. ob., 27s.; 4) T.R. Field: Morodochium, vyd. Společno…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Marysko

    (1915-1988)

    Emoční itinerář + Za Karlem Maryskem

    No.: 89

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, 1) Emoční itinerář, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, jako svou 66. publikaci, obs. Emoční diář, Milostní deník, Groteskní povídky, He Hablado con Fidel, Vyřkl prdel v Národním divadle, Filosof z předměstí, Ediční poznámka, clpl. vazba se zlacením, 318s., velmi dobrý stav; 2) Za Karlem …

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Toto město je ve společné péči obyvatel

    No.: 90

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, exemplář ve vynikajícím stavu, kniha i obálka jako nové, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1967, typ. O. Hlavsa, fot. Miroslav Peterka, pův. clpl. vazba s ob., bez paginace, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Poupata

    No.: 91

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, většina nákladu zabavena a zničena, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, výtv. dopr. Vladimír Boudník, upr. M. Albich, clpl. vazba s ob., 237s., jen lehce zažloutlé okraje obálky, jinak jde o velmi pěkný a dobře zachovalý exemplář, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Hovory s veverkou

    No.: 92

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 3x podp. na tit. listě: B. Hrabal, Karel Michal a Jiří Suchý (autoři povídek v knize), vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1963, il. V. Fuka, pův. clpl. vazba s ob., 170s., obálka výrazněji poškozená, stav knihy dobrý, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Rukopis s podpisem

    No.: 93

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, papír, 34 x 24 cm, rukopis s podpisem na papíře, přiložená fotografie nalepena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson der Jüngere

    No.: 94

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva díly v jednom svazku, rytina ve frontispisu 1. dílu, pravděpodobně podobizna autora sedícího mezi dětmi pod stromem,a 2. dílu, německý text frakturou, zdobné linky, signatury, kustody, vydal B. Ph. Bauer, Wien 1812, polokož. vazba se zlac. ornamenty na hřbetu, XVIII, 522s., vazba na hřbet…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe / With a Biographical Sketch of De Foe, Written Expressly for this Edition and illustrations from original designs.

    No.: 95

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 2 svazky, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu 1. svazku, ryl Freeman, 16 rytin v přílohách ilustrujících Robinsonovy příhody Jacob George Strutt, životopisná studie D. Defoea Th. Roscoe, v závěru krátká studie o Robinsonově předobrazu Alexandru Serlkirkovi, vydal Cochrane and Pickersgill,…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one

    No.: 96

    Auction price: 6.000 CZK (250 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, všechny tři díly v jednom svazku, rytinu portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 8 rytin v přílohách ilustrujících Robinsonovy příhody od různých tvůrců, 2 konc. viněty, anglicky, antikva, dekor. linky, v úvodu stať o životě D. Defoea, autorova př…

    Current price: 6.000 CZK (250 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Podivuhodná dobrodružství trosečníka na pustém ostrově

    No.: 97

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace a obálka František Kubáň, typo. úprava Oldřich Štěpánek, volně vypravují Jaroslav Božkovský a Jiřina Mnichovská, vydalo nakladatelství Klas, Praha 1932, 125 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, vazba lehce zašlá a zkosená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku

    No.: 98

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, přeložil Albert Vyskočil, úprava V.H. Brunner, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1926, 383 s., brož s obálkou, obálka značně poškozená, vazba při okrajích a hřbetu poškozená, na prvních stranách drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    No.: 99

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, obsahuje pérovky z vyd. SNDK (1956) doplněné o menší drobné kresby pro vydání SPN (1958), vydalo SPN, Praha 1961, 2. vydání, 262 s., poloplátěná vazba, odřené rohy, lehce zašpiněná, skvrna na hřbetu, dobrý stav , Provenance: Antiquarian …

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe. Cesty a příhody Robinsonovy na zemi i na moři

    No.: 100

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil Oskar Höcker, překlad Jan V. Novák, barev. ilustrace ve frontispise a čb. v textu Maximilian Schäfer, vydal Fr. A. Urbánek, Praha 1888, 181 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Jeho život a podivuhodné příhody

    No.: 101

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravila a přeložila B. Hloušková, 2 barev. frontispis + pérové kresby v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest, obsahuje I. a II. díl, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1933, 175 s., clpl. vazba, praský hřbet, lehce zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Dobrodružné příběhy jinocha na pustém ostrově

    No.: 102

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil Jos. Hrbek, barev. frontispis, 1 barev. příloha a 1 ilustrace v textu + pérové v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest v závěru, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1946, 216 s., plpl. vazba, hřbet lehce poškozený a zkosený, odřené desky, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    No.: 103

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podle Campeho pro mládež upravil F. Hofmann, 4 barvotiskové ilustrace W. Schäfer, v němčině, vydal Globus Verlag, Berlin 1890, 182 s., původní clpl. nakladatelská vazba, odřené rohy a hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    No.: 104

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež nově upravil Julius Hoffmann, 6 barvotiskových příloh a ilustrace v textu W. Hoffmann, v němčině, Thienemanns Verlag, Stuttgart cca 1910, 198 s., clpl. vazba, zašlá vazba, drobné skvrny na vazbě, uvnitř lepená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    No.: 105

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, 3 barvotiskové ilustrace F. Schneider, v němčině, vydal Richard Gahl Verlag, Berlin cca 1910, 116 s., plpl. vazba, desky při okrajích odřené, poškozené, prasklá vazba, zažloutlé listy , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Ein Lesebuch für Kinder

    No.: 106

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Franz Xaver Geiger

    (1749-1841)

    Der neue Robinson, oder Seefahrten und Schicksale eines Deutschen : Eine angenehme und lehrreiche Erzählung für den gemeinen Mann

    No.: 107

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, bavorský katolický spisovatel F.X. Geiger přepracoval Campeho Robinsona mladšího pro obecný lid, frontispis s rytinou Robinsona na ostrově a 8 ilustračních rytin v příloze, drobné viněty, dekorat. linky, kustody, německý text frakturou, vydal Johann Baptist Merz, Augsburg 1794, polokož. vazba…

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Paul Ferrard

    Les Aventures de Robinson Crusoé

    No.: 108

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one

    No.: 109

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, tři díly, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 4 rytiny v přílohách (I. díl), rytina v titul. listu II. dílu, dále frontispis a 3 přílohy (II. díl), rytina v titul. listu III. dílu a frontispis ilustrujících Robinsonovy příhody od různýc…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • .

    Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů

    No.: 110

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Provena…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • .

    Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů

    No.: 111

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polopl. vazba , 100s., frontispis chybí, desky při krajích odřené, listy místy nečisté, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Robinson Crusoe

    No.: 112

    Auction price: 1.800 CZK (75 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 32,5 x 22 cm, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, Praha 1957, 16 s. (nestr.), v němčině, lehce odřený hřbet a při okrajích lehce poškozeno, chybí celofán, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member o…

    Current price: 1.800 CZK (75 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Ein Lesebuch für Kinder

    No.: 113

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 4 barvotiskové ilustrace, Freyhoff ´s Verlag, Oranienburg 1887, v němčině, 175 s., polokožená vazba, při okrajích odřená, na papíře skvrny, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    No.: 114

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, edice KOD, vydalo SNDK, Praha 1963, laminátová vazba, 252 s., natržené dvě stránky, na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku

    No.: 115

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, překlad Albert Vyskočil, ilustrace a vazba Fr. Tichý, vydala Mladá fronta, Praha 1964, 297 s., clpl. vazba s obálkou, lehce zašpiněná vazba, obálka zašlá, při okrajích poškozená jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Život a podivuhodné příběhy Robinsona Crusoë námořníka z Yorku, jenž žil dvacet osm let...

    No.: 116

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vypravuje Miloš Maixner, 30 barevných ilustrací podle náčrtů V. Preissiga, vydala Rodina, Praha 1932, 267 s., clpl. vazba, prasklý hřbet, vazba místy vybledlá, lehce zašpiněná, místy na stránkách skvrny, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe

    No.: 117

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, upravil J. V. Flos, ilustrace O. Cihelka, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1932, 57 s., clpl. vazba, stránky zašpiněné, zašlé, prasklá a zašlá vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Příběhy Robinsona Crusoe

    No.: 118

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vypravuje Albert Vyskočil, ilustrace Fr. Tichý, vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1942, 2. vydání, 197 s., plpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.

    No.: 119

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.

    No.: 120

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe, des Aelteren wunderbare Schicksale zu Wasser und zu Lande

    No.: 121

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva díly v jednom svazku, šest kolorovaných mědirytin podle návrhu Joh. Voltze, tyto motivy použity také k tisku na deskách knihy, ilustrace dřevorytem na titul. listu, první i druhý díl mají samostat. titulní listy, šestnácté nově upravené původní vydání, frakturou v němčině, tisk Oskar Lei…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu

    (1760-1825)

    Begebenheiten eines französischen Schiffsjungenauf einer unbewohnten Insel, oder der zwölfjährige Robinson. Mit Kupfern.

    No.: 122

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, německý překlad populární robinsonády dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, druhé vydání, kolorované mědiryty ve frontispisu a na titulu, 4 kolorované mědiryty v přílohách v textu, frakturou v němčině, Trachslerschen Buch- u. Kunsthandlung, Zürich & Leip…

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe, With a biographical introduction by Henry Kingsley. The Globe Edition.

    No.: 123

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vazba s umělecky zdobenou slonovinovou intarzií, viněta na titul. listu, úvod Henry Kingsley obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk C. J. Clay Cambridge, vydal Macmillan and Co., London 1868, zdobená celokožená vazba s intarzovanou slonovinovou destičkou, kosočtvercová destička ze …

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe, with Memoir of the Author

    No.: 124

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kolorovaný frontispis, ilustrace na titul. listu a četné ilustrace v textu a v přílohách podle kreseb Jeana-Jacquese Grandvillea vyryl do dřeva George Dorrington, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk Willoughby And Co, vydal Willian Strange, Paternoster Row, London 1840, dobová p…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    No.: 125

    Auction price: 100 CZK (5 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, volně vypravuje Josef V. Pleva, předmluva Jarmila Glazarová, úprava Jiří Blažek, vydala Olympia, Praha 1986, 252 s., clpl. převazba, vazba místy lehce odřená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 100 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson. jeho osudy, zážitky a dobrodružství

    No.: 126

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež vzdělal Max Regal, vydal Jan Kobes, Praha 1932, 185 s., clpl. vazba, některé stránky uvolněné, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Podivuhodné příběhy Robinsonovy na pustém ostrově

    No.: 127

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dle zpracování Gräbnerova, ilustrace na obálce Karel Vavřina, čb. ilustrace, vydalo Vincentinum, Praha 1928, čtvrté opravené vydání, 161 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    No.: 128

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28,5 x 20 cm, ilustrace J. Goth, vydal Fr. Novák, Praha 1946, 268 s., novodobá karton. vazba s původní obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Běhounek

    (1898-1973)

    Kniha Robinsonů Osudy slavných trosečníků

    No.: 129

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1944, 338 s., plpl. převazba, vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Le nouveau Robinson, pour servir a l amusement et a l instruction des enfans de l un et de l autre sexe.

    No.: 130

    Auction price: 3.500 CZK (146 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva svazky, 2 x frontispis a 30 ilustrací v přílohách vše dřevorytem, francouzsky latinkou, viněta v titulu, linky, stránkové kustody, vydal Le Prieur Libraire, Paris 1818, celokož. vazba se zlac. dekorem na hřbetu a linkami na deskách, XXIV., 341 + 328s., hrany desek odřené, hřbet 2. dílu v…

    Current price: 3.500 CZK (146 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    La Vie et les Avantures surprenantes de Robinson Crusoe. Contenant son retour dans son Isle, & ses autres nouveaux Voyages.

    No.: 131

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, třetí francouzské vydání! druhý díl Robinsonových dobrodružství, za předmluvou rozkládací mědirytina mapy světa ze zakreslenou plavbou Robinsona Crusoe, mědirytina ve frontispisu, 6 mědirytin v přílohách vytvořil Bernard Picard, signet na titul. listu, dvě úvodní a koncová viněta, iniciály vš…

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson

    No.: 132

    Auction price: 150 CZK (7 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, upravili Erwin Treutner a S. Vrána, ilustrace O. Cibulka, 2. sv. ed. Deutsche Lesestoffe für tschechische Schüler, vydal Staatliche Verlagsanstalt, Prag 1935, německy, 45 s., brož, obálka zašlá, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (7 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe

    No.: 133

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, 19,5 x 13 cm, převyprávění, poznámky a slovník V. Karsinkin, State Text-book Publishing House, Leningrad 1958, čtvrté vydání, 73 s., brož, anglicky, úvodní stať a poznámky rusky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Les Aventures de Robinson Crusoe. Traduites de lAnglais de Daniel De Foe. Ornées de huit Vignettes gravées daprés les dessins de M. de Sainson. Tome I. et II.

    No.: 134

    Auction price: 2.800 CZK (117 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 2 díly v jednom svazku, I. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (poslední kolorovaná) , II. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (dvě kolorované), ryté podle kreseb M. De Sainsona, francouzsky antikvou, tisk Henry Dupuy, Bibliothéque…

    Current price: 2.800 CZK (117 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Aventures de Robinson Crusoé. Album pour les enfants avec de nombreuses illustrations par J.-J. Grandville et des chromolithographies de L. Nehlig

    No.: 135

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka a 6 barev. celostr. příloh L. Nehlig, množství xylografických ilustrací v textu J.-J. Granville, francouzsky antikvou, tisk Hemmerlé, vydal Librairie Garnier Fréres, Paris kol. 1920, novější celopl. vazba s nalepenou obálkou, 92s., listy zažloutlé, několik při krajích natržených, obá…

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu

    (1760-1825)

    Le Robinson de Douze Ans, Histoire intéressante dun Jeune Mousse français abandonnée dans une Ile déserte

    No.: 136

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Povídky z Robinsona a Strýce Toma

    No.: 137

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, Robinsona podle J. Campe zpracoval Fr. Věrný a Chaloupku strýčka Toma upravil Č. Stránický, 6 barvotiskových ilustrací v přílohách (2 Robinson a 4 Strýc Tom) a barvotisková ob. na deskách, nakladatel neuveden (Alois Hynek?), rok vydání okolo 1890, 86 + 72s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, d…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Krusoe. S pěti obrázky.

    No.: 138

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež vzdělal Jaroslav Tvrdý, 5 barvotiskových ilustrací v přílohách monogram. K.Z. a barvotisková ob. lepená na deskách, ornamentální viněty v úvodu kapitol, drobné závěrečné viněty, iniciály, vydal Alois Hynek, Praha okolo 1890, 128s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, desky při okrají…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson. Ein Buch für alle Kinder.

    No.: 139

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, přepracováno profesorkou L. Bernhardi, 3 barvotiskové ilustrace podle kreseb Ränickeho a Pasedacha (v titulu uvedeno 5 il.), německy, úvodní viněta, iniciály, frakturou, vydal E. Bartels, Weißensee-Berlin 1910, 204 s., plpl. vazba, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav , Provenance: A…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Crusoe

    No.: 140

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, barvotiskové ilustrace F. Schneider ve frontispisu, dvě v přílohách, viněta v titulu a v závěru, německy, frakturou, vydal Tietz? Verlag, Berlin cca 1890, 116 s., plpl. vazba s reliéfní kresbou a v rámeček vlepenou barvotiskovou ilustrací, desky naprasklé a př…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Strange Surprising Adventure of Robinson Crusoe, of York, Mariner, as Related By Himself. Embellished with Plates and Designs by Noel Pocock.

    No.: 141

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, výpravné vydání, 24 barevných ilustrací na zvláštních přílohách Noel Pocock, dvoubarev. titulní list, vydal Henry Frowde and Hodder & Stoughton, London 1910, celoplátěná vazba s motivem stop v písku, zlacená ořízka, tištěno na silném papíře, 352 s., lehce pomačkáné okraje desek, lehce zašp…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Josef Andrlík

    (1852-1939)

    Robinsonka : příhody dívky na opuštěném ostrově

    No.: 142

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, české mládeži napsal F.J. Andrlík, barev. frontispis, 3 čb. ilustrace Věnc. Černý, ornament. viněty v úvodu kapitol, drobné závěr. viněty, iniciály, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1893, 167s., novodobá polopl. vazba s barvotiskovou obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinzon-Kruzo. Udiviteľnyja priključenija, razskazannyja im samim. Roman v dvuch častjach. S risunkami Pedžeta.

    No.: 143

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ruské předrevoluční vydání, překlad z angličtiny L.A. Murachinoj, za titulem portrét a životopisná stať o D. Defoe, xylografické ilustrace W. Pageta v textu, rusky, azbuka, vydala Tipografija Tovariščestva I. D. Sytina, Moskva 1900, dobová polokož. vazba, zlac. výzdoba hřbetu, 223 + 211 s., h…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eugénie Foa

    (1796-1852)

    Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.

    No.: 144

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • André Reuzé

    (1885-1949)

    Le veritable Robinson Crusoe ou la vie etonnante dAlexandre Selkirk

    No.: 145

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, mapka ve frontispisu, 24 vyobrazení v přílohách, barevná ilustrace na obálce, francouzsky, vydal Bernard Grasset Editeur, Paris 1937, 138s., původní brož, na hřbetu odřeniny, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn

    No.: 146

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eliška Krásnohorská

    (1847-1926)

    Šumavský Robinson

    No.: 147

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Strnad

    Zeměpisné náčrty

    No.: 148

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    12x kresba, 18 x 25 cm, barevné kresby map historických uzemí Rakousko - Uherského císařství, kresba starého hradu, r. cca 1910, volné listy v obálce, obálka potrahaná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Línek

    (1792-1881)

    Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let a původné vzdělání a vypravování od Jana Jakuba Ryby

    No.: 149

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, kniha, 21 x 17 cm, ručně psaný text, nákresy notových zápisů, nejspíše před rokem 1874, opis knihy vydané u K. V. Enderse, 1817, Praha, přípis na první stránce: tuto knihu opsal učitel Karla Havlíčka Borovského Antonín Línek, odpočívá na hlineckém hřbitově blíže kříže - nedaleko kostela, 6 …

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vincenc Morstadt

    (1802-1875)

    Hyllos: Národní časopis

    No.: 150

    Auction price: 4.500 CZK (188 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 23 x 19 cm, 18x mědiryt, 6x značeno V. Morstadt, vyd. K. E. Reinold, rediguje J. Hýbl, Praha, 1820, 12 čísel týdeníku, 5. července až 20. září 1820, vyobrazení: farní chrám v Plzni, Teplice, Hradiště v Teplicích, Dobronská hora u Teplic, Kouřim, jeskyně sv. Prokopa, Šárka u Prahy, Staroměstsk…

    Current price: 4.500 CZK (188 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Daniel Adam z Veleslavína

    (1546-1599)

    Kalendař Hystorycky. Krátké a Summownj poznamenánj wssechněch dnůw gednohokaždého Měsýce, přes celý rok…

    No.: 151

    Auction price: 9.000 CZK (375 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28 x 19 cm, upravené vydání z roku 1590, chybí pův. titulní list, je nahrazen dobovou ručně psanou kopií v černé a červené barvě, kresbou tuší nahrazeny obrazové přílohy českého lva a erbů včetně erbu Prahy, z úvodu zachovány ručně dopsané první dvě strany a několik vět v závěru, chybí celá č…

    Current price: 9.000 CZK (375 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karl Spruner von Merz

    (1803-1892)

    Atlas antiquus

    No.: 152

    Auction price: 15.000 CZK (625 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Provenance: Antiquarian Dláždě…

    Current price: 15.000 CZK (625 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hermann August Julius Voellger

    (1855-1930)

    Berner Bauten

    No.: 153

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Bohumila Jermářová

    Velká vzorná česká kuchařka

    No.: 154

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Národní Báchorky a pověsti

    No.: 155

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, první a druhý díl v jednom svazku, vyd. I. L. Kober, Praha, 1880, clpl. nakl. vazba s ornamentální ražbou a zlacením, A. Lachník, Dílna knihařská, Olomouc, 315+361s., velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 156

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 11,5 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1870, edice: Národní bibliotéka (4.), Sebrané spisy Boženy Němcové (2.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 275s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    V zámku a v podzámčí

    No.: 157

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: An…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Pohorská vesnice

    No.: 158

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Jaromír Erben

    (1811-1870)

    Prostonárodní české písně a říkadla

    No.: 159

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24 x 17 cm, vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav, …

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hans Christian Andersen

    (1805-1975)

    Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena

    No.: 160

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    A. J. Vrťátko: Perly české

    No.: 161

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • George Gordon Byron

    (1788-1824)

    Childe Haroldova pouť

    No.: 162

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 14 x 10,5 cm, první české vydání, překl. Eliška Krásnohorská, vyd. Fr. Šimáček, edice: Kabinetní knihovna, sv. č. 48, Praha, 1890, pův. clpl. vazba, 245s.,otlučené rohy, vazba místy opotřebena, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Benignus Kybler

    (1612-1675)

    Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck

    No.: 163

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 31 x 20 cm, Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck Anderer Theil. Auß dem Alt- und Neuen Testament zu einem behülfflichen Vorrath allerhand Predigen So wol für Sonntäg als andere Fest/ Vilfältig außgedeutet und fürgetragen von P. Benigno Kybler der Gesellschaft JESU Priester. Nit weniger…

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Joseph Ignatz Claus

    (1691-1775)

    Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes

    No.: 164

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • François Henri Turpin

    (1709-1799)

    La France illustre, ou le Plutarque français III.

    No.: 165

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 26 x 20 cm, biografie generálů, ministrů a významných úředníků zákona, 10x celostr. portrétní mědiryt, vyd. Des Lauriers, Paris, 1777, pův. kožená vazba, zdobený hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • více autorů

    Judaika

    No.: 166

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    3x kniha, 17 x 11,5 cm, první kniha: Machzor ?, hebrejský text, vyd. Anton Schmid, Wien, 1806, polokožená vazba, z části odtržený hřbet, druhá kniha: Festgebete der Israeliten, J. Landau, vyd. J. Schlesinger, Wien und Budapest, 1905, německý a hebrejský text, clpl. vazba se zlaceným zdobením, z část…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Moše Jisrael Landau

    (1788-1852)

    Tehilath El

    No.: 167

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15 x 10 cm, hebrejský a německý text, vyd. J. B. Brandeis, Prag, 1897, celokožená vazba s ozdobným kováním a perletí, kovová zámková spona, zlacená ořízka, 563s., část spony lehce uvolněna, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Charles Vuitasse

    (1660-1716)

    Tractatus theologici

    No.: 168

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17 cm, svazek č. 6, vyd. Joannem Baptistam, 1738, pův. kožená vazba, 436s., poničený hřbet v horní části, desky a knižní blok spojeny papírovou páskou v přední části, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Hanka

    (1791-1861)

    Rukopis kralodvorský i jiné výbornějsie národnie spěvopravné básně

    No.: 169

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 15 x 9,5 cm, vydání desáté, vyd. V. Hanka, Praha, 1851, clpl. vazba, 137s., vazba lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Claudius Claudianus

    (369-404)

    Cl. Claudiani Opera quae exstant ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis Bipontinae

    No.: 170

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rafael Santi

    (1483-1520)

    Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte

    No.: 171

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Johann Arndt

    (1555-1621)

    Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství

    No.: 172

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Martin Pelcl

    (1734-1801)

    Neue Kronik von Böhmen. Vom Jahre 530, bis 1780. Nebst einer geographischen Beschreibung, aller Städte, Märkte, Schlösser und anderer merkwürdigen Orte.

    No.: 173

    Auction price: 7.500 CZK (313 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, německy sepsaná historie česká, jde o předchůdce čtyřdílné Pelclovy Nowé Kronyky Cžeské, portrét kronikáře Václava Hájka z Libočan mědirytem ve frontispisu, alegorické vyobr. českého lva mědirytem v titulu, do dřeva ryté idealizované portréty českých panovníků v kartuších od Kroka až po Marii…

    Current price: 7.500 CZK (313 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jacob Ferdinand Wrba Nymburský

    (1646-1714)

    Kurtzer Extract Der Stadt-Recht In Königreich Böheimb / Mit Anführung der Königl: Vern: Lands-Ordnung / Novell: Declarat: Rescripten

    No.: 174

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, právní příručka městských práv v Království českém, v příloze rozkládací dřevořez Baum der Bluts=Freundschafft, přívazek Johann Jacob Weingarten: Manuduction Zum Rechts-Proceß, Sowohl Bey denen Höhern als Stattgerichtlichen Instantien, im Erb-Königreich Böheimb, und Erb-Marggraffthumb Mähren…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Martin Cochem von

    (1634-1712)

    Weliký Žiwot Pána a Spasytele Nasseho Krysta Gežjsse, A geho neyswětěgssý a neymilegssý Matky Marye Panny

    No.: 175

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vylíčení života Ježíšova od populárního náboženského spisovatele a teologa Martina z Kochemu, přeložil, úvodem opatřil a k vydání připravil P. Edelbert Nymburský (1697) ,dvoubarev. text titulního listu, český text frakturou, živé záhlaví, koncová viněta, zdobné linky, iniciály, tisk Jezuitská…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Julius Laurenčič

    Naše mocnářství

    No.: 176

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Provenance: Antiquarian D…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anton Ruthner von

    (1817-1897)

    Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten

    No.: 177

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Arbes

    (1840-1914)

    J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence

    No.: 178

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • George Orwell

    (1903-1950)

    Farma zvířat

    No.: 179

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Alan Alexander Milne

    (1882-1956)

    Dobrodružství medvídka Pů

    No.: 180

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Provenance: Antiquarian…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Básně

    No.: 181

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Hlaváček

    (1874-1898)

    Pozdě k ránu

    No.: 182

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, Moderní revue, Praha 1896, 200 výtisků, 45 s., karton dobová vazba, ohmatané stránky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: ID3**0 History of bids

  • Rainer Maria Rilke

    (1875-1926)

    O lásce a smrti

    No.: 183

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 1. vydání, podpis a věnování překladatele Karla Hádka, vyd. Literární fond Kola spisovatelů, V Habrech 1914, ed. Juventus, 36 s., karton. převazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Havran a jiné básně

    No.: 184

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1. vydání, překlad Jar. Vrchlický, vydali Bursík & Kohout, Praha 1891, 70 s., plpl. vazba, zažloutlé listy, na některých strankách skvrny, odřené rohy a hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech

    No.: 185

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessa…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: ID7**4 History of bids

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Ivan Blatný: Tento večer

    No.: 186

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, reprodukce kresby ve frontispise K. Lhoták, úprava V. Obrtel, vydal B. Stýblo, Praha 1945, 1. sv. Knižnice Lyra, 79 s., brož, lehce zašpiněná, při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech G…

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Jan Karafiát: Broučci pro malé i veliké děti

    No.: 187

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kniha, 1. vydání s ilustracemi V. Preissiga, návrh vazby, 11 ilustrací na samostat. přílohách, vstupní kresby ke kapitolám, osobitý rámcový dekor dvoulistů, viněta na patitulu, nakladatel. značka na titulu, dekorativní rámec přípisu, úprava vše Vojtěch Preissig, tiskem Dra Ed. Grégra, číslo s…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur

    No.: 188

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Pr…

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým

    No.: 189

    Auction price: 1.200 CZK (50 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 1.200 CZK (50 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím

    No.: 190

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Štyrský - Toyen – Nečas: Paříž v noci

    No.: 191

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, velmi vzácně se objevující drobný průvodce Paříží, předcházející pozdějšímu vydání, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, jako 7. svazek Malé edice Odeon, obs. 5 čb. vyobr., pův. brož, 44s., drobný flíček na hřbetu, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Zelenka

    (1904-1944)

    A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria

    No.: 192

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ob. Fr. Zelenka?, vyd. Společenské podniky, Přerov, 1939, pův. brož s ob., 335s., rozvolněná brož - volné archy, okraje ob. lehce opotřebeny, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Emil František Burian

    (1904-1959)

    Pražská dramaturgie 1937

    No.: 193

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1938, 24 x 17 cm, Praha, Nákladem vlastním, 1938, vazba původní, brožovaná, 95 stran, úprava M. Kouřila, velké množství obr. a foto, bez poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Film

    No.: 194

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 19,5 x 14,5 cm, vyd. V. Petr, Praha, 1925, pův. brož, 128s., restaurováno, nový hřbet, původní nalepen, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the founder of Devets…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Karneval

    No.: 195

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 19,5 x 14 cm, ob. J. Don (J. Fromek), titl. list K. Teige a O. Mrkvička, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, edice Odeon, pův. brož, 103s., restaurováno, nový slepý hřbet, obálka opotřebena, portháno při krajích, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Dora gabe: Dávno (Nekoga)

    No.: 196

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 20 x 14 cm, il. Toyen, vyd. Dědictví Komenského, Praha, 1938, překlad Vítězslav Nezval, pevná poloplátěná vazba, 52s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    M. J. Mareš: Policejní šťára

    No.: 197

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, 17,5 x 11 cm, obálka, titulní list a tři ilustrace v textu V. Špála, vyd. V. Vortel, Praha, 1922, na zadní straně obálky razítko autora knihy: M. J. Mareš, pův. brož, 81s., restaurována, nový slepý hřbet, několik listů ivolněno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of pro…

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Josef Delteil: Cholera

    No.: 198

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka J. Šíma, titul. list K. Teige, překlad V. Szpyka, 17. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 101 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená a zažloutlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • J&J Voskovec&Werich

    Vest Pocket Revue

    No.: 199

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Voskovec&Werich, Hoffmeister: Svět za mřížemi : hudební komedie o 3 aktech a epilogu

    No.: 200

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, návrh obálky Adolf Hoffmeister , 125. sv. Hry Českého jeviště, Nákladem Divadelního a hudeb. knihkupectví, nakladatelství a antikvariátu vydal Evžen J. Rosendorf, Praha 1933, orig. brož, 112s., okraje ob. lehce pokrčené, nakladatelem pozměněná adresa na ob., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Podoby 1934

    No.: 201

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, soubor kreseb a koláží A. Hoffmeister, ob., patitul, titul, 33 listů a jejich seznam, chybí č. 3, 24, 36, vydal SVU Mánes Praha 1933, volné listy v orig. karton. pouzdře, hrany pouzdra odřené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary…

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Akrobat

    No.: 202

    Auction price: 700 CZK (30 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1. vydání, návrh obálky a úpava V. Obrtel, vyd. Rudolf Škeřik, Praha, 1927, ed. Plejada, sv. 1., pův brož s ob., 44s., velmi dobrý, pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,

    Current price: 700 CZK (30 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Apollinaire: Prsy Tiresiovy

    No.: 203

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, frontispis a 3 ilustrace v přílohách technikou dokreslované koláže J. Šíma, dvoubarev. titulní list, typografická úprava a obálka K. Teige, přel. J. Seifert, vytiskli Kryl a Scotti, 15. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, pův. brož., ex. 724/1000, 72 s., japan Banzay, velmi dob…

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Jaroslav Seifert: Slavík zpívá špatně

    No.: 204

    Auction price: 2.500 CZK (105 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3 kresby J. Šíma, obálka J. Štyrský a Toyen, titulní list K. Teige, 19. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 63., celopl. vazba, obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and…

    Current price: 2.500 CZK (105 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Recesse, s dvěma s, po desíti letech

    No.: 205

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 23. 05. 2024 15:00

    brož, Fechtner, Praha 1946, 81 s., brož, obálka pokrčená, zašlá, titulní list potrhaný, zachovalý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.