-
Josef Řeřicha
(1872-1959)
Dřevěné kostelíky v Karpatech
Položka č.: 563Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 43 x 33 cm, 6x dřevoryt J. Řeřicha, vyd. Československá jednota, Praha, 1931, předmluva Františka Žákovce, věnování autora na titl. straně, volné listy v pap. deskách, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kouly na ČVUT v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jaroslav Bednář: Proud světla
Položka č.: 755Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka V. Mašek, vydal Evžen K. Rosendorf, Praha 1926, 37 s., nerozřezáno, brož, rozlepená vazba, obálka lehce zažloutlá a zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Soubor grafický listů věnovaných J. Wolkrovi
Položka č.: 444Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, M. Boroš, J. Bouda, A. Grmelová, M. Houra, M. Kavan, V. Komárek, A. Odehnal, J. Pileček, I. Stanislavová. Vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Porstějove v roce 2000, v počtu 180 výtisků. Tento má číslo 33.
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Chrudim - Deset grafických listů
Položka č.: 443Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2002, sign. vše, rozměr souboru 31 x 22,5 cm. Deset grafických listů, různých grafických technik. Autoři Jiří Bouda, Jana Čapková, Jaroslav Dajč, Pavel Hlavatý, Jan Kavan, Herbert Kisza, Vladimír Komárek, Lubomír Netušil, Václav Pokorný, Olga Vychodilová. Pro účastníky sjezdu vydal kabi…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Bohumil Říha: Vítek na výletě
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Anatole France: Ostrov tučňáků
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,7 x 17,3 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 7 x 4,5 cm A. Born, vyd. Svoboda, Praha 1978, 7. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 283s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegr…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
M. J. Saltykov-Ščedrin: Stohlavá saň
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1985 a původní kresba propiskou 6,5 x 6 cm A. Born, vyd. Lidové nakladatelství, Praha 1974, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 334s., v horní části natržená obálka, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckop…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
J. Arbes/K. M. Čapek-Chod, J. Havlíček: Tři česká romaneta
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 15 cm, podpis s věnováním z roku 1985 a původní kresba propiskou 7 x 9 cm A. Born, vyd. Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 296s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, č…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Lúkianos: Pravdivé výmysly
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1983 a původní perokresba 4,5 x 7,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Odeon, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 222s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, s…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Gerald Durrell: Mluvící balík
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1983 a původní perokresba 10,5 x 8 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 157s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen S…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Adolf Born: Bilderbuch der Verführungskunst
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33,5 x 23,5 cm, podpis s věnováním z roku 1978 a původní perokresba 15 x 17 cm A. Born, vyd. Eulenspiegel Berlin, 1975, 1. vydání, text v němčině, pův. pevná vazba s obálkou, 126s., natržená zadní strana obálky, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké šk…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Pásmo
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titul. list, obálka, 11 ilustrací v textu, 2 celostr. přílohy vše linořezem (celkem 15) Jos. Čapek, Appolinaireovu báseň přeložil do češtiny K. Čapek a vydal s bratrovým výtvarným doprovodem nejprve v Neumannově Červnu v únoru 1919 a poté samostatně v dubnu u Fr. Borového, Praha 1919, o…
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav, …
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Obloha tání
Položka č.: 24Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 43 x 31 cm, 12x sign. akvatinta L. Čepelák, soubor grafických listů z let 1963-1965, vyd. autorem, r. 1980, podpis a věnování autora v tiráži, r. 1982, ex.: 24/25, volné list v kart. deskách, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibské…
Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Miroslav Válek: Rovina
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 1x sign. lept (23x15) a 1x lept na obálce A. Brunovský, vyd.Slovenský spisovatel, Bratislava, 1981, ex. ?/300, ruční papír z Velkých Losin, volné archy v obálce a kart. pouzdru, 25s., zažloutlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratisla…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Tristan
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se šesti původními dřevoryty, 1909-1910, 50,5 x 39 cm, 4x značeno ve štočku monogramem FK, Jeden z nejvýznamnějších grafických cyklů Františka Koblihy, vznikal v období kolem založení spolku symbolistních grafiků Sursum (1910), jehož byl prvním předsedou. Vydala Marie Kliková, vytiskl Em…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Žízně
Položka č.: 21Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Jean Giono: Vysočiny
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresba a překlad B. Reynek, vydali Bohuslav Durych a Vlastimil Vokolek , Pardubice 1936, edice Delfín, 700 výtisků, 141 s., clpl. vazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovat…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Škoch
(1938-2022)
Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Modlitby (Stará Říše)
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, naproti titulu vevázána / částečně vlepena suchá jehla B. Reynka (nesign., papír oříznut do fomátu knihy 14 x 8,5cm, původ nejasný), vyd. a přel. Ant. L. Stříž, Stará Říše, 1917, ruční papír, dvoubarevný tisk, paginace každého z oddílů modliteb zvlášť (cca 100 stran), převazba do clkžn.…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Georges Bernanos: Noc
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, v překladu B. Reynka, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1928, v edici Atlantis, sv. 2., ex. 162/350 na antiku, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 43s., několik volných archů, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar,…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Léon Bloy: V temnotách
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispisu Jaroslav Benda, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1934, v edici Atlantis, sv. 24., ex. 146/350 na offsetu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 114s., několik volných archů, lehce opotřebené okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Antiqar…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Suzanne Renaud: Tušený úsvit
Položka č.: 15Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm., soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českýc…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Foltýn
(1891-1976)
Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: Chvála oběti
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sing. lept ve frontispisu Fr. Foltýn, podp. S. Renaud a B. Reynka (překlad) na patitulu, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ed. Atlantis, volné listy v pův. ob., 45s., velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na uměleckoprůmys…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Novalis: Modrý květ
Položka č.: 630Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a graf. úprava C. Bouda, překlad V.F. Bláha, Topičova edice, Praha 1940, 205 s., pl. kožená vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Karel Šelepa: Italské jaro
Položka č.: 629Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. mědirytina ve frontispisu a návrh vazby Em. Frinta, podpis básníka na titulu, 2. sv. ed. Slunovrat, tisk Müller a spol., úprava A. Novák, vydala Družstevní práce, Praha 1928, zdobená celokož. vazba se zlac. poli a ořízkou, ex. 152/400, 43 s., papír van Gelder, svázalo knihařství D…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Nos
Položka č.: 628Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyzdobil J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, Ex. 149/400, 55 s., pl. kožená vazba, vzadu prasklá předsádka, lehce odřené desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Holla…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Pavelka
(1894-1948)
Rudolf Medek: Dáma ve smutku
Položka č.: 627Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept a úprava Fr. Pavelka, vydal F. Lukavský, Český Třebová, Ex. 205/350, 27 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Preislera a M. Švabinského na pražské Akademii
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Martínek
(1887-1960)
Ráj srdce.
Položka č.: 626Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora na patitulu, dřevorytem Otto Molitor před titulem, přednostní výtisk, vydala Huť krásné knihy Moravského kola spisovatelů, Brno 1926, dobová karton. vazba, italský ruční papír, 50 s., pův. obálka nalepená na deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kysela
(1881-1941)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 625Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 barevné litografie v přílohách, vazba a předsádky litografií, titul, dvoubarev. iniciály, viněty a úprava Fr. Kysela, překlad a doslov Hanuš Jelínek, Nová Edice, Praha 1910, tisk litografií V. Neubert, 700 výtisků, ruční papír, 36 s., pův. pap. vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Brdečka
(1917-1982)
K.H. Borovský: Král Lávra
Položka č.: 632Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osamělci
Položka č.: 631Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept A.J. Alex, úprava A. Chvála, vydala Jednota umělců výtvarných, Praha 1934, similijapan, 39 s., polopergamen. vazba, zlatá ořízka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
Položka č.: 633Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a …
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Sládek
(1906-1982)
Viktor Fischl: Anglické sonety
Položka č.: 751Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka Jan Sládek, vydal Melantrich, Praha 1946, 31 s., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Seifert: Jabloň se strunami pavučin
Položka č.: 750Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby a obálka K. Svolinský, vydala Novina, Praha 1943, 59 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Muzika
(1900-1974)
Milada Součková: Žlutý soumrak
Položka č.: 749Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování autorky, obálka Fr. Muzika, vydal Melantrich, Praha 1942, 81 s., nerozřezáno, brož, obálka při okrajích lehce potrhaná, vzadu lehce zašpiněná, zažloutlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Franta Bidlo
(1895-1945)
Josef Hora: Popelec, svět a kumšt
Položka č.: 748Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hora, kresby a obálka Fr. Bidlo, typo. úprava R. Hála, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 68 s., brož, lehce zašpiněná, v horním rohu zateklina, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Chvála
Jan Týml: Vyznání
Položka č.: 747Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka, dřevořezba a úprava Alois Chvála, vydal Rudolf Rejman, Praha 1931, 41 s., brož., při okraji lehce zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
Položka č.: 296Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 celostr. kvašových ilustrací Zd. Burian, perové ilustrace J. Foglar, IV. vydání, věnování k pololetí (lednu) 1941, vydal Jan Kobes, Praha 1940, orig. plpl. vazba, 196 s., desky lehce prohnuté, některé listy při krajích mírně ohmatané, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Hojer
Jestřábe, díky. Jaroslavu Foglarovi. Hoši od Bobří řeky a přátelé
Položka č.: 295Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, sborník vzpomínek skautů a přátel na J. Foglara uspořádali J. Hojer a V. Černý, vydalo nakladatelství Ostrov, Praha 2000, 239 s., laminátová vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
Položka č.: 294Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, 7. vydání, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1945, plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
Položka č.: 293Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, il. B. Čermák, obálka V. Boukal, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 8. vydání, plpl. vazba, desky odřené, zašlé, lehce zkosený hřbet , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Tábor smůly
Položka č.: 292Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, il. K.T. Neumann, vydal Jan Kobes, Praha 1940?, 148 s., plpl. vazba, prasklý hřbet, desky zašlé, stránky ohmatané, natržená s.15., na některých skvrny , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Praga panoramica
Položka č.: 288Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, v italštině, vydal Odeon 1992, 290 s., clpl. vazba s obálkou, obálka lehce natržená, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Jan Řezáč: Sudek
Položka č.: 286Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 96 vyobr. v příloze, fotografie vybral J. Řezáč a Jos. Prošek, text anglicky, francouzsky, německy, portréty Jos. Sudka pořídil Jos. Prošek, úprava O. Menhart, vydala Artia, Praha 1964, téměř výborný stav, jen drobně opotřebené kraje obálky, ochranná folie, Antikvariát Ostrovní, studium na St…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech
Položka č.: 466Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt s portrétem autora ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ed. Symposion, sv. 27, ex. 120/500 na Japanu Banzay, pův. brož, 233s., zaprášené okraje listů, uvolněné archy, mírně zohýbané růžky, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Paul Gauguin
Položka č.: 465Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryty vyzdobil J. Štursa, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1909, LII svazek Knih dobrých autorů (KDA), vignety vyzdobil a knihu přeložil J. Marek, úv. slovo M. Marten, clpl. převazba, 88s., zažloutlý papír, ušpiněné desky, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hana Dostálová
(1890-1981)
Předchůdci (Sborník současné francouzské literatury)
Položka č.: 471Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, návrh vazby a úprava H. Dostálová, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1925, ex. 51/400 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 17, obs. texty či básně např. H. Barbusse, J.-R. Bloch, G. Duhamel, R. Rolland, J. Romains aj., pův. clkžn. vazba, 217s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
I. Wernisch, P. Rudolf, J. Hůla a V. Vokolek: Sonety
Položka č.: 470Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor experimentálních sonetů čtyř autorů, vyd. nákladem vlastním?, 1990, podp. s věn. V. Vokolek na záložce, volné listy v pův. ob., nestr., ušpiněná ob., jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
Charles-Louis Philippe: V městečku
Položka č.: 472Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, osmi dřevoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 46/500 na papíře Japan Banzay, ed. Symposion, sv. 21, pův. clkžn. vazba, 102s., lehce vybledlý a mírně odřený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žá…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
Československé legie v Rusku, malířské dokumenty
Položka č.: 560Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 35 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři:J. Vlček, F. Parolek, M. Smolka, O. Matoušek, V. Nikodem, F. VikZiegelheim, J. Malý, J. Hartman, vyd. Památník odboje, Praha, 1922, velmi do…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku
Položka č.: 565Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 15,5 x 9,5 cm, sign. lept J. Konůpek, č. 41, přl. Emil Walter, vyd. L. Bradáč, Praha, 1919, pevná vazba, 67s., vazba opoteřbena, otlučené rohy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČ…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Alfred de Vigny: Smrt vlka
Položka č.: 573Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25,5 x 18 cm, sign. dřevoryt J. Konůpek, vyd.Družstevní práce, České Budějovice, 1945, přkl. Karel Šafář, ex.: 18/250, volné archy v obálce, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČU…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Ketzek
(1906-1978)
Naši Svatí a Blahoslavení
Položka č.: 572Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 47 x 33 cm, 12 sign. litografií F. Ketzek, předmluva S.M. Braito, Praha 1944, volné listy v org. karton. deskách, karton zašpiněn, jinak dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. H. Brunnera a J. Bendy na VŠUP v Praze, člen spolku Purkyně a SČVU
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Book of Advice
Položka č.: 577Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v angličtině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Francois Villon: Dvě balady
Položka č.: 585Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodráž…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna
Položka č.: 584Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se čtyřmi původními lepty, 1989-90, 21 x 15 cm, vše sign. DU O. Kulhánek 90, č. 35/200, Bibliofilsky vypravený svazek přináší výbor z komorní lyriky předního představitele české literární dekadence. Zahrnuje ukázky ze všech autorových básnických sbírek (zazděná okna (1894), Sodoma (1895)…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 583Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,7 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta A 168/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 582Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním linorytem ve formátu 6,4 x 4,5 cm, 1984, 10,5 x 7,6 cm, sign. DU Ota Janeček, varianta B 190/200, tištěno na ručním papíře, vydala Lyra Pragensis, Praha 1984, 17 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Kacíř & spol.
Položka č.: 232Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14.5 cm, lineoryty vyzdobil a vazbu navrhl J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, sv. 22., přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 122s., velmi dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Konstantin Biebl: Zloděj z Bagdadu
Položka č.: 231Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J. Čapek, vyd. Erna Janská, Praha, 1925, jako I. svazek Nové edice Hyperionu, celkem 1000 výtisků, pův. brož, 31s., okraj zadní strany ob. drobně natržen, na hřbetu dva drobnější flíčky, jinak velmi pěkný, krásný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Umělec…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Isidore Ducasse comte de Lautréamont: Maldoror
Položka č.: 230Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 12 celostr. barevných ilustrací J. Štyrský, typograficky upravil a obálku navrhl Karel Teige, výbor ze Zpěvů Maldororových usp. Philippe Souppault a Karel Teige, přel. Jindřich Hořejší (II.-VI. Zpěv) a K. Teige (I. Zpěv), studie o Lautréamontově životě a díle taktéž K. Teige, tisk Kryl …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Strach
Položka č.: 229Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a titul. list J. Štyrský, vydalo Ústř. studentské knihkup. a nakladatelství, Praha 1930, 4. sv. edice Pražské Saturnalie, 2000 výtisků, 82 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu potrhaná, poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Paul Eluard: Veřejná růže
Položka č.: 227Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace koláží a typografie J. Štyrský, překlad V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, 76 s., ppl. převazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Pietro Aretino: Život kajícnic
Položka č.: 225Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace na titul. listu a 3 celostr. čb. ilustrace Toyen, 4. sv. edice 69, jako přísně soukromý tisk vydal Jindřich Štyrský, Praha 1932, volné listy v papír. deskách, ex. 53/200, papír domácí simili japan, skvrnky na s. 28-29, hřbet desek při krajích poškozený, dobrý stav, Antikvariát…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Vítězslav Nezval: Řetěz štěstí
Položka č.: 224Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis na patitulu V. Nezval, frontispis a rytina na vazbě Toyen, úprava A. Chvála, 8. sv. ed. Dobré knihy, vydal V. Čejka, Praha 1936, pův. clpl. vazba, 180s., bez obálky, skvrny na deskách, hrany desek odřené, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
Položka č.: 223Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list K. Teige & O. Mrkvička, edice Odeon sv. 6, vydal Jan Fromek, Praha 1926, dobová polopl. převazba, 103s., dobrý stav, obálka chybí, papír lehce zažloutlý, rohy desek odřené,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
V. Nezval: Nápisy na hroby
Položka č.: 222Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, návrh ob. a úprava O. Mrkvička, vydal J. Otto, Praha 1926, 82s., původní polopl. vazba, velmi dobrý stav, hrany desek lehce odřené , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Most - Básně 1919 - 1921
Položka č.: 221Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání Nezvalovy prvotiny pod křídly U.S. Devětsil, dřevoryt za titulem Arnošt Ráž, ed. Zajímavá knihovna sv. 5, vydal St. Kočí, Brno 1922, polopl. převazba, 74 s, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Podešva
(1893-1979)
Egon Hostovský: Stezka podél cesty
Položka č.: 220Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka Fr. Podešva, vydal A. Král, Praha 1927, 124 s., brož., obálka při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Preislera a J. Bukovace a A. Brömseho na AVU v Praze, člen KVU Aleš
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Kaplický
(1899-1962)
Egon Hostovský: Danajský dar
Položka č.: 219Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jos. Kaplický, vydal Fr. Borový, Praha 1930, 195 s., brož, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, listy zažloutlé nekteré vypadlé, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. H. Brunnera a E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Básnické překlady Emanuela z Lešehradu. Výpravy do cizích zemí 1-7
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Básníci zítřku (Whitman, Mombert), Souhvězdí (Baudelaire, Maeterlinck, Verlaine, Mallarmé), Návštěvy (Francouzská a anglická lyrika), Návštěvy II. (Německá, skandinavská, polská, japonská a čínská lyrika), Skryté divadlo (Básně prózou), Torsa (z různých literatur), Ruské byliny (výběr),…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Reich - Sapir - Jurinetz: Marxismus a Freudismus
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K Teige (anonymně), z němčiny přeložila T. Poslušná, předmluva Záviš Kalandra, Levá fronta, Praha 1933, Knihovna levé fronty, 6. sv., 168 s., brož, částečně nerozřezáno, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Akrobat
Položka č.: 216Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dvoubarev. typograf. kompozice ve frontispisu a úprava V. Obrtel, 1. sv. ed. Plejada, vydal R. Škeřík, Praha 1927, Ex. 5/250 Van Gelder ?, 45 s., celokožená vazba s zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
P. Eluard: Veřejná růže
Položka č.: 215Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, čtyři koláže a úprava J. Štyrský, přel. V. Nezval a B. Vaníček, vydal Mánes, Praha 1936, nakladatel. clpl. vazba se zlac. vinětou na deskách, 75s., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miroslav Kouřil
(1911-1984)
František Nechvátal: Železná mříž
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování autora, úprava M. Kouřil, kresba ve frontispise Fr. Kaláb, vydal Václav Petr, Praha 1937, 65 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
František Nechvátal: Vedro na paletě
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, graf. úprava Z. Rossmann, vydal Václav Petr, Praha 1935, 500 výtisků, 110 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
Jaroslav Zatloukal: Proměny
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise P. Dillinger, vydal J.M. Stejskal, Praha - Brno 1940, úprava Z. Rossmann, 1000 výtisků, 117 s., brož, drobné skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emil František Burian
(1904-1959)
Pražská dramaturgie 1937
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, režisérův zápisník, úprava Miroslav Kouřil, vydal autor, Praha 1938, 95 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
František Halas: Tvář. Poesie 1930 - 1931
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, 1., 2., a 3. vydání, frontispis, vazba J. Štyrský, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1931, 1932, 1936, 42 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Podešva
(1893-1979)
Josef Chaloupka: Vzplanutí
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a úprava Fr. Podešva, Vydavatelské družstvo Moravsko-slezské Revue, Brno 1920, 36 s., obálka vevázaná, clpl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Preislera a J. Bukovace a A. Brömseho na AVU v Praze, člen KVU Aleš
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vilém Szpyk
(1902-1939)
Líheň
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příloha Ozvěn Vlasty Buriana, Praha 1933, 41 s., původní pap. obálka s fotomontáží autora na přední straně sestavenou z fotografií Karla Hájka a Centropressu, text modře tištěný, velmi vzácně se objevující knížka poesie nekonvenčního výtvarníka a básníka Viléma Szpyka (1902 – 1939) stál…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Josef Hora: Pracující den
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Richard Broj: Větrný mlýn
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis autora v tiráži, úprava Ot. Mrkvička, vydal Al. Srdce, Praha 1926, obálka vevázaná, 550 výtisků, 73 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Jaroslav Seifert: Slavík zpívá špatně
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 kresby J. Šíma, obálka J. Štyrský a Toyen, titulní list K. Teige, 19. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 63., celopl. vazba, obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tam…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Apollinaire: Prsy Tiresiovy
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace v přílohách technikou dokreslované koláže J. Šíma, dvoubarev. titulní list, typografická úprava a obálka K. Teige, přel. J. Seifert, vytiskli Kryl a Scotti, 15. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, pův. brož., ex. 724/1000, 72 s., japan Banzay, velmi dob…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Akrobat
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání, návrh obálky a úpava V. Obrtel, vyd. Rudolf Škeřik, Praha, 1927, ed. Plejada, sv. 1., pův brož s ob., 44s., velmi dobrý, pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Podoby 1934
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, soubor kreseb a koláží A. Hoffmeister, ob., patitul, titul, 33 listů a jejich seznam, chybí č. 3, 24, 36, vydal SVU Mánes Praha 1933, volné listy v orig. karton. pouzdře, hrany pouzdra odřené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Voskovec&Werich, Hoffmeister: Svět za mřížemi : hudební komedie o 3 aktech a epilogu
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, návrh obálky Adolf Hoffmeister , 125. sv. Hry Českého jeviště, Nákladem Divadelního a hudeb. knihkupectví, nakladatelství a antikvariátu vydal Evžen J. Rosendorf, Praha 1933, orig. brož, 112s., okraje ob. lehce pokrčené, nakladatelem pozměněná adresa na ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
J&J Voskovec&Werich
Vest Pocket Revue
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Josef Delteil: Cholera
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J. Šíma, titul. list K. Teige, překlad V. Szpyka, 17. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 101 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená a zažloutlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tam…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Dora gabe: Dávno (Nekoga)
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 14 cm, il. Toyen, vyd. Dědictví Komenského, Praha, 1938, překlad Vítězslav Nezval, pevná poloplátěná vazba, 52s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Emil František Burian
(1904-1959)
Pražská dramaturgie 1937
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1938, 24 x 17 cm, Praha, Nákladem vlastním, 1938, vazba původní, brožovaná, 95 stran, úprava M. Kouřila, velké množství obr. a foto, bez poškození, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Zelenka
(1904-1944)
A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. Fr. Zelenka?, vyd. Společenské podniky, Přerov, 1939, pův. brož s ob., 335s., rozvolněná brož - volné archy, okraje ob. lehce opotřebeny, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen – Nečas: Paříž v noci
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi vzácně se objevující drobný průvodce Paříží, předcházející pozdějšímu vydání, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, jako 7. svazek Malé edice Odeon, obs. 5 čb. vyobr., pův. brož, 44s., drobný flíček na hřbetu, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqar…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
V. Nezval: Ulice Git-Le-Coeur
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, kresba na ob. a typ. J. Štyrský, obs. 8 stran s fotografiemi V. Nezvala, J. Štyrského, J Honzla a reprod. obrazu S. Dalího, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, brož, 120s., velmi dobře a pěkně zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Jan Karafiát: Broučci pro malé i veliké děti
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, kniha, 1. vydání s ilustracemi V. Preissiga, návrh vazby, 11 ilustrací na samostat. přílohách, vstupní kresby ke kapitolám, osobitý rámcový dekor dvoulistů, viněta na patitulu, nakladatel. značka na titulu, dekorativní rámec přípisu, úprava vše Vojtěch Preissig, tiskem Dra Ed. Grégra, číslo s…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Ivan Blatný: Tento večer
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, reprodukce kresby ve frontispise K. Lhoták, úprava V. Obrtel, vydal B. Stýblo, Praha 1945, 1. sv. Knižnice Lyra, 79 s., brož, lehce zašpiněná, při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealist…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran a jiné básně
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1. vydání, překlad Jar. Vrchlický, vydali Bursík & Kohout, Praha 1891, 70 s., plpl. vazba, zažloutlé listy, na některých strankách skvrny, odřené rohy a hřbet, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rainer Maria Rilke
(1875-1926)
O lásce a smrti
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, podpis a věnování překladatele Karla Hádka, vyd. Literární fond Kola spisovatelů, V Habrech 1914, ed. Juventus, 36 s., karton. převazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hlaváček
(1874-1898)
Pozdě k ránu
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, Moderní revue, Praha 1896, 200 výtisků, 45 s., karton dobová vazba, ohmatané stránky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu
-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Básně
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, Čas, Praha 1903, 84 s., clpl. vazba, lehce odřená, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alan Alexander Milne
(1882-1956)
Dobrodružství medvídka Pů
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
George Orwell
(1903-1950)
Farma zvířat
Položka č.: 179Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Arbes
(1840-1914)
J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anton Ruthner von
(1817-1897)
Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Laurenčič
Naše mocnářství
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Cochem von
(1634-1712)
Weliký Žiwot Pána a Spasytele Nasseho Krysta Gežjsse, A geho neyswětěgssý a neymilegssý Matky Marye Panny
Položka č.: 175Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vylíčení života Ježíšova od populárního náboženského spisovatele a teologa Martina z Kochemu, přeložil, úvodem opatřil a k vydání připravil P. Edelbert Nymburský (1697) ,dvoubarev. text titulního listu, český text frakturou, živé záhlaví, koncová viněta, zdobné linky, iniciály, tisk Jezuitská…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jacob Ferdinand Wrba Nymburský
(1646-1714)
Kurtzer Extract Der Stadt-Recht In Königreich Böheimb / Mit Anführung der Königl: Vern: Lands-Ordnung / Novell: Declarat: Rescripten
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, právní příručka městských práv v Království českém, v příloze rozkládací dřevořez Baum der Bluts=Freundschafft, přívazek Johann Jacob Weingarten: Manuduction Zum Rechts-Proceß, Sowohl Bey denen Höhern als Stattgerichtlichen Instantien, im Erb-Königreich Böheimb, und Erb-Marggraffthumb Mähren…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Martin Pelcl
(1734-1801)
Neue Kronik von Böhmen. Vom Jahre 530, bis 1780. Nebst einer geographischen Beschreibung, aller Städte, Märkte, Schlösser und anderer merkwürdigen Orte.
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, německy sepsaná historie česká, jde o předchůdce čtyřdílné Pelclovy Nowé Kronyky Cžeské, portrét kronikáře Václava Hájka z Libočan mědirytem ve frontispisu, alegorické vyobr. českého lva mědirytem v titulu, do dřeva ryté idealizované portréty českých panovníků v kartuších od Kroka až po Marii…
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Arndt
(1555-1621)
Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství
Položka č.: 172Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rafael Santi
(1483-1520)
Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Claudius Claudianus
(369-404)
Cl. Claudiani Opera quae exstant ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis Bipontinae
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Hanka
(1791-1861)
Rukopis kralodvorský i jiné výbornějsie národnie spěvopravné básně
Položka č.: 169Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 9,5 cm, vydání desáté, vyd. V. Hanka, Praha, 1851, clpl. vazba, 137s., vazba lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Charles Vuitasse
(1660-1716)
Tractatus theologici
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17 cm, svazek č. 6, vyd. Joannem Baptistam, 1738, pův. kožená vazba, 436s., poničený hřbet v horní části, desky a knižní blok spojeny papírovou páskou v přední části, zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Moše Jisrael Landau
(1788-1852)
Tehilath El
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, hebrejský a německý text, vyd. J. B. Brandeis, Prag, 1897, celokožená vazba s ozdobným kováním a perletí, kovová zámková spona, zlacená ořízka, 563s., část spony lehce uvolněna, výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
Judaika
Položka č.: 166Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
3x kniha, 17 x 11,5 cm, první kniha: Machzor ?, hebrejský text, vyd. Anton Schmid, Wien, 1806, polokožená vazba, z části odtržený hřbet, druhá kniha: Festgebete der Israeliten, J. Landau, vyd. J. Schlesinger, Wien und Budapest, 1905, německý a hebrejský text, clpl. vazba se zlaceným zdobením, z část…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
François Henri Turpin
(1709-1799)
La France illustre, ou le Plutarque français III.
Položka č.: 165Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 20 cm, biografie generálů, ministrů a významných úředníků zákona, 10x celostr. portrétní mědiryt, vyd. Des Lauriers, Paris, 1777, pův. kožená vazba, zdobený hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joseph Ignatz Claus
(1691-1775)
Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Benignus Kybler
(1612-1675)
Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck
Položka č.: 163Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 31 x 20 cm, Wunder - Spiegel oder Göttliche Wunderwerck Anderer Theil. Auß dem Alt- und Neuen Testament zu einem behülfflichen Vorrath allerhand Predigen So wol für Sonntäg als andere Fest/ Vilfältig außgedeutet und fürgetragen von P. Benigno Kybler der Gesellschaft JESU Priester. Nit weniger…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
George Gordon Byron
(1788-1824)
Childe Haroldova pouť
Položka č.: 162Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 14 x 10,5 cm, první české vydání, překl. Eliška Krásnohorská, vyd. Fr. Šimáček, edice: Kabinetní knihovna, sv. č. 48, Praha, 1890, pův. clpl. vazba, 245s.,otlučené rohy, vazba místy opotřebena, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Mánes
(1820-1871)
A. J. Vrťátko: Perly české
Položka č.: 161Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hans Christian Andersen
(1805-1975)
Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Jaromír Erben
(1811-1870)
Prostonárodní české písně a říkadla
Položka č.: 159Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17 cm, vyd. A. Hynek, Praha, (1885), sbírka písní, básní a nápěvů, pův. nakl. vazba, přední desky zdobené se zlacením, 814s., kniha restaurována, nová předsádka a hřbet, pův. hřbet nalepen, přední desky mírně opotřebené, na zadní desek stopy od polití, jedna strana uvolněna, dobrý stav, …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Pohorská vesnice
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
V zámku a v podzámčí
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 11,5 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1870, edice: Národní bibliotéka (4.), Sebrané spisy Boženy Němcové (2.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 275s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Národní Báchorky a pověsti
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, první a druhý díl v jednom svazku, vyd. I. L. Kober, Praha, 1880, clpl. nakl. vazba s ornamentální ražbou a zlacením, A. Lachník, Dílna knihařská, Olomouc, 315+361s., velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumila Jermářová
Velká vzorná česká kuchařka
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karl Spruner von Merz
(1803-1892)
Atlas antiquus
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Adam z Veleslavína
(1546-1599)
Kalendař Hystorycky. Krátké a Summownj poznamenánj wssechněch dnůw gednohokaždého Měsýce, přes celý rok…
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 19 cm, upravené vydání z roku 1590, chybí pův. titulní list, je nahrazen dobovou ručně psanou kopií v černé a červené barvě, kresbou tuší nahrazeny obrazové přílohy českého lva a erbů včetně erbu Prahy, z úvodu zachovány ručně dopsané první dvě strany a několik vět v závěru, chybí celá č…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vincenc Morstadt
(1802-1875)
Hyllos: Národní časopis
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 19 cm, 18x mědiryt, 6x značeno V. Morstadt, vyd. K. E. Reinold, rediguje J. Hýbl, Praha, 1820, 12 čísel týdeníku, 5. července až 20. září 1820, vyobrazení: farní chrám v Plzni, Teplice, Hradiště v Teplicích, Dobronská hora u Teplic, Kouřim, jeskyně sv. Prokopa, Šárka u Prahy, Staroměstsk…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Línek
(1792-1881)
Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let a původné vzdělání a vypravování od Jana Jakuba Ryby
Položka č.: 149Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, kniha, 21 x 17 cm, ručně psaný text, nákresy notových zápisů, nejspíše před rokem 1874, opis knihy vydané u K. V. Enderse, 1817, Praha, přípis na první stránce: tuto knihu opsal učitel Karla Havlíčka Borovského Antonín Línek, odpočívá na hlineckém hřbitově blíže kříže - nedaleko kostela, 6 …
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eliška Krásnohorská
(1847-1926)
Šumavský Robinson
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
André Reuzé
(1885-1949)
Le veritable Robinson Crusoe ou la vie etonnante dAlexandre Selkirk
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, mapka ve frontispisu, 24 vyobrazení v přílohách, barevná ilustrace na obálce, francouzsky, vydal Bernard Grasset Editeur, Paris 1937, 138s., původní brož, na hřbetu odřeniny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugénie Foa
(1796-1852)
Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinzon-Kruzo. Udiviteľnyja priključenija, razskazannyja im samim. Roman v dvuch častjach. S risunkami Pedžeta.
Položka č.: 143Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ruské předrevoluční vydání, překlad z angličtiny L.A. Murachinoj, za titulem portrét a životopisná stať o D. Defoe, xylografické ilustrace W. Pageta v textu, rusky, azbuka, vydala Tipografija Tovariščestva I. D. Sytina, Moskva 1900, dobová polokož. vazba, zlac. výzdoba hřbetu, 223 + 211 s., h…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Josef Andrlík
(1852-1939)
Robinsonka : příhody dívky na opuštěném ostrově
Položka č.: 142Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, české mládeži napsal F.J. Andrlík, barev. frontispis, 3 čb. ilustrace Věnc. Černý, ornament. viněty v úvodu kapitol, drobné závěr. viněty, iniciály, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1893, 167s., novodobá polopl. vazba s barvotiskovou obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Strange Surprising Adventure of Robinson Crusoe, of York, Mariner, as Related By Himself. Embellished with Plates and Designs by Noel Pocock.
Položka č.: 141Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, výpravné vydání, 24 barevných ilustrací na zvláštních přílohách Noel Pocock, dvoubarev. titulní list, vydal Henry Frowde and Hodder & Stoughton, London 1910, celoplátěná vazba s motivem stop v písku, zlacená ořízka, tištěno na silném papíře, 352 s., lehce pomačkáné okraje desek, lehce zašp…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 140Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, barvotiskové ilustrace F. Schneider ve frontispisu, dvě v přílohách, viněta v titulu a v závěru, německy, frakturou, vydal Tietz? Verlag, Berlin cca 1890, 116 s., plpl. vazba s reliéfní kresbou a v rámeček vlepenou barvotiskovou ilustrací, desky naprasklé a př…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson. Ein Buch für alle Kinder.
Položka č.: 139Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přepracováno profesorkou L. Bernhardi, 3 barvotiskové ilustrace podle kreseb Ränickeho a Pasedacha (v titulu uvedeno 5 il.), německy, úvodní viněta, iniciály, frakturou, vydal E. Bartels, Weißensee-Berlin 1910, 204 s., plpl. vazba, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav , Antikvariát O…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe. S pěti obrázky.
Položka č.: 138Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež vzdělal Jaroslav Tvrdý, 5 barvotiskových ilustrací v přílohách monogram. K.Z. a barvotisková ob. lepená na deskách, ornamentální viněty v úvodu kapitol, drobné závěrečné viněty, iniciály, vydal Alois Hynek, Praha okolo 1890, 128s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, desky při okrají…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Povídky z Robinsona a Strýce Toma
Položka č.: 137Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Robinsona podle J. Campe zpracoval Fr. Věrný a Chaloupku strýčka Toma upravil Č. Stránický, 6 barvotiskových ilustrací v přílohách (2 Robinson a 4 Strýc Tom) a barvotisková ob. na deskách, nakladatel neuveden (Alois Hynek?), rok vydání okolo 1890, 86 + 72s., plpl. vazba s nalepenou obálkou, d…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
Le Robinson de Douze Ans, Histoire intéressante dun Jeune Mousse français abandonnée dans une Ile déserte
Položka č.: 136Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, příhody dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, 8 barevných litografií ve frontispisu a v přílohách v textu, francouzsky, vydal La Librairie de lEnfance et de la Jeunesse, P.-C. Lehuby, Paris okolo 1860, 224s., původní brož, , obálka v dolní části natržená…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Aventures de Robinson Crusoé. Album pour les enfants avec de nombreuses illustrations par J.-J. Grandville et des chromolithographies de L. Nehlig
Položka č.: 135Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a 6 barev. celostr. příloh L. Nehlig, množství xylografických ilustrací v textu J.-J. Granville, francouzsky antikvou, tisk Hemmerlé, vydal Librairie Garnier Fréres, Paris kol. 1920, novější celopl. vazba s nalepenou obálkou, 92s., listy zažloutlé, několik při krajích natržených, obá…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Les Aventures de Robinson Crusoe. Traduites de lAnglais de Daniel De Foe. Ornées de huit Vignettes gravées daprés les dessins de M. de Sainson. Tome I. et II.
Položka č.: 134Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 2 díly v jednom svazku, I. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (poslední kolorovaná) , II. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (dvě kolorované), ryté podle kreseb M. De Sainsona, francouzsky antikvou, tisk Henry Dupuy, Bibliothéque…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
La Vie et les Avantures surprenantes de Robinson Crusoe. Contenant son retour dans son Isle, & ses autres nouveaux Voyages.
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, třetí francouzské vydání! druhý díl Robinsonových dobrodružství, za předmluvou rozkládací mědirytina mapy světa ze zakreslenou plavbou Robinsona Crusoe, mědirytina ve frontispisu, 6 mědirytin v přílohách vytvořil Bernard Picard, signet na titul. listu, dvě úvodní a koncová viněta, iniciály vš…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le nouveau Robinson, pour servir a l amusement et a l instruction des enfans de l un et de l autre sexe.
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva svazky, 2 x frontispis a 30 ilustrací v přílohách vše dřevorytem, francouzsky latinkou, viněta v titulu, linky, stránkové kustody, vydal Le Prieur Libraire, Paris 1818, celokož. vazba se zlac. dekorem na hřbetu a linkami na deskách, XXIV., 341 + 328s., hrany desek odřené, hřbet 2. dílu v…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Běhounek
(1898-1973)
Kniha Robinsonů Osudy slavných trosečníků
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Zd. Burian, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1944, 338 s., plpl. převazba, vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 20 cm, ilustrace J. Goth, vydal Fr. Novák, Praha 1946, 268 s., novodobá karton. vazba s původní obálkou nalepenou na deskách, velmi dobý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Podivuhodné příběhy Robinsonovy na pustém ostrově
Položka č.: 127Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dle zpracování Gräbnerova, ilustrace na obálce Karel Vavřina, čb. ilustrace, vydalo Vincentinum, Praha 1928, čtvrté opravené vydání, 161 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson. jeho osudy, zážitky a dobrodružství
Položka č.: 126Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež vzdělal Max Regal, vydal Jan Kobes, Praha 1932, 185 s., clpl. vazba, některé stránky uvolněné, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Zd. Burian, volně vypravuje Josef V. Pleva, předmluva Jarmila Glazarová, úprava Jiří Blažek, vydala Olympia, Praha 1986, 252 s., clpl. převazba, vazba místy lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, with Memoir of the Author
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, kolorovaný frontispis, ilustrace na titul. listu a četné ilustrace v textu a v přílohách podle kreseb Jeana-Jacquese Grandvillea vyryl do dřeva George Dorrington, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk Willoughby And Co, vydal Willian Strange, Paternoster Row, London 1840, dobová p…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe, With a biographical introduction by Henry Kingsley. The Globe Edition.
Položka č.: 123Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vazba s umělecky zdobenou slonovinovou intarzií, viněta na titul. listu, úvod Henry Kingsley obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk C. J. Clay Cambridge, vydal Macmillan and Co., London 1868, zdobená celokožená vazba s intarzovanou slonovinovou destičkou, kosočtvercová destička ze …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
Begebenheiten eines französischen Schiffsjungenauf einer unbewohnten Insel, oder der zwölfjährige Robinson. Mit Kupfern.
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, německý překlad populární robinsonády dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, druhé vydání, kolorované mědiryty ve frontispisu a na titulu, 4 kolorované mědiryty v přílohách v textu, frakturou v němčině, Trachslerschen Buch- u. Kunsthandlung, Zürich & Leip…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe, des Aelteren wunderbare Schicksale zu Wasser und zu Lande
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva díly v jednom svazku, šest kolorovaných mědirytin podle návrhu Joh. Voltze, tyto motivy použity také k tisku na deskách knihy, ilustrace dřevorytem na titul. listu, první i druhý díl mají samostat. titulní listy, šestnácté nově upravené původní vydání, frakturou v němčině, tisk Oskar Lei…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Příběhy Robinsona Crusoe
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vypravuje Albert Vyskočil, ilustrace Fr. Tichý, vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1942, 2. vydání, 197 s., plpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil J. V. Flos, ilustrace O. Cihelka, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1932, 57 s., clpl. vazba, stránky zašpiněné, zašlé, prasklá a zašlá vazba, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Život a podivuhodné příběhy Robinsona Crusoë námořníka z Yorku, jenž žil dvacet osm let...
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vypravuje Miloš Maixner, 30 barevných ilustrací podle náčrtů V. Preissiga, vydala Rodina, Praha 1932, 267 s., clpl. vazba, prasklý hřbet, vazba místy vybledlá, lehce zašpiněná, místy na stránkách skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, překlad Albert Vyskočil, ilustrace a vazba Fr. Tichý, vydala Mladá fronta, Praha 1964, 297 s., clpl. vazba s obálkou, lehce zašpiněná vazba, obálka zašlá, při okrajích poškozená jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, edice KOD, vydalo SNDK, Praha 1963, laminátová vazba, 252 s., natržené dvě stránky, na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 barvotiskové ilustrace, Freyhoff ´s Verlag, Oranienburg 1887, v němčině, 175 s., polokožená vazba, při okrajích odřená, na papíře skvrny, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Robinson Crusoe
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 32,5 x 22 cm, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, Praha 1957, 16 s. (nestr.), v němčině, lehce odřený hřbet a při okrajích lehce poškozeno, chybí celofán, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako b…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polopl. vazba , 100s., frontispis chybí, desky při krajích odřené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikva…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, tři díly, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 4 rytiny v přílohách (I. díl), rytina v titul. listu II. dílu, dále frontispis a 3 přílohy (II. díl), rytina v titul. listu III. dílu a frontispis ilustrujících Robinsonovy příhody od různýc…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paul Ferrard
Les Aventures de Robinson Crusoé
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Franz Xaver Geiger
(1749-1841)
Der neue Robinson, oder Seefahrten und Schicksale eines Deutschen : Eine angenehme und lehrreiche Erzählung für den gemeinen Mann
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, bavorský katolický spisovatel F.X. Geiger přepracoval Campeho Robinsona mladšího pro obecný lid, frontispis s rytinou Robinsona na ostrově a 8 ilustračních rytin v příloze, drobné viněty, dekorat. linky, kustody, německý text frakturou, vydal Johann Baptist Merz, Augsburg 1794, polokož. vazba…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, 3 barvotiskové ilustrace F. Schneider, v němčině, vydal Richard Gahl Verlag, Berlin cca 1910, 116 s., plpl. vazba, desky při okrajích odřené, poškozené, prasklá vazba, zažloutlé listy , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež nově upravil Julius Hoffmann, 6 barvotiskových příloh a ilustrace v textu W. Hoffmann, v němčině, Thienemanns Verlag, Stuttgart cca 1910, 198 s., clpl. vazba, zašlá vazba, drobné skvrny na vazbě, uvnitř lepená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle Campeho pro mládež upravil F. Hofmann, 4 barvotiskové ilustrace W. Schäfer, v němčině, vydal Globus Verlag, Berlin 1890, 182 s., původní clpl. nakladatelská vazba, odřené rohy a hřbet, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Dobrodružné příběhy jinocha na pustém ostrově
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil Jos. Hrbek, barev. frontispis, 1 barev. příloha a 1 ilustrace v textu + pérové v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest v závěru, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1946, 216 s., plpl. vazba, hřbet lehce poškozený a zkosený, odřené desky, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Jeho život a podivuhodné příhody
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravila a přeložila B. Hloušková, 2 barev. frontispis + pérové kresby v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest, obsahuje I. a II. díl, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1933, 175 s., clpl. vazba, praský hřbet, lehce zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe. Cesty a příhody Robinsonovy na zemi i na moři
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil Oskar Höcker, překlad Jan V. Novák, barev. ilustrace ve frontispise a čb. v textu Maximilian Schäfer, vydal Fr. A. Urbánek, Praha 1888, 181 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, obsahuje pérovky z vyd. SNDK (1956) doplněné o menší drobné kresby pro vydání SPN (1958), vydalo SPN, Praha 1961, 2. vydání, 262 s., poloplátěná vazba, odřené rohy, lehce zašpiněná, skvrna na hřbetu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přeložil Albert Vyskočil, úprava V.H. Brunner, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1926, 383 s., brož s obálkou, obálka značně poškozená, vazba při okrajích a hřbetu poškozená, na prvních stranách drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Podivuhodná dobrodružství trosečníka na pustém ostrově
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace a obálka František Kubáň, typo. úprava Oldřich Štěpánek, volně vypravují Jaroslav Božkovský a Jiřina Mnichovská, vydalo nakladatelství Klas, Praha 1932, 125 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, vazba lehce zašlá a zkosená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, všechny tři díly v jednom svazku, rytinu portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 8 rytin v přílohách ilustrujících Robinsonovy příhody od různých tvůrců, 2 konc. viněty, anglicky, antikva, dekor. linky, v úvodu stať o životě D. Defoea, autorova př…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe / With a Biographical Sketch of De Foe, Written Expressly for this Edition and illustrations from original designs.
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 2 svazky, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu 1. svazku, ryl Freeman, 16 rytin v přílohách ilustrujících Robinsonovy příhody Jacob George Strutt, životopisná studie D. Defoea Th. Roscoe, v závěru krátká studie o Robinsonově předobrazu Alexandru Serlkirkovi, vydal Cochrane and Pickersgill,…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson der Jüngere
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva díly v jednom svazku, rytina ve frontispisu 1. dílu, pravděpodobně podobizna autora sedícího mezi dětmi pod stromem,a 2. dílu, německý text frakturou, zdobné linky, signatury, kustody, vydal B. Ph. Bauer, Wien 1812, polokož. vazba se zlac. ornamenty na hřbetu, XVIII, 522s., vazba na hřbet…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Hovory s veverkou
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3x podp. na tit. listě: B. Hrabal, Karel Michal a Jiří Suchý (autoři povídek v knize), vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1963, il. V. Fuka, pův. clpl. vazba s ob., 170s., obálka výrazněji poškozená, stav knihy dobrý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Poupata
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, většina nákladu zabavena a zničena, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, výtv. dopr. Vladimír Boudník, upr. M. Albich, clpl. vazba s ob., 237s., jen lehce zažloutlé okraje obálky, jinak jde o velmi pěkný a dobře zachovalý exemplář, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Toto město je ve společné péči obyvatel
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exemplář ve vynikajícím stavu, kniha i obálka jako nové, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1967, typ. O. Hlavsa, fot. Miroslav Peterka, pův. clpl. vazba s ob., bez paginace, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Morytáty a legendy
Položka č.: 57Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na patitulu B. Hrabal, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, pův. clpl. vazba, 190s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Taneční hodiny pro starší a pokročilé
Položka č.: 56Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě B. Hrabal, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1965, upr. Z. Seydl, pův. clpl. vazba s ob., 102s., okraje a povrch ob. lehce opotřebené, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Dopisy z Ameriky Václavu Rytířovi
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1945, ed. Monografia Exlibris, 550 výtisků, kresbu ve frontispisu podle posmrtné masky V. Preissiga, pořízené za pomoci ilegální skupiny Ruda v Dachau, vytvořil Arno Nauman, tištěno písmem V. Preissiga, volné archy v pův. ob., 33s., ob. po celém hřbetu rotržena na…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
Položka č.: 297Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustarce v textu J. Foglar, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1941, 276 s., plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Záhada hlavolamu - přepodivný příběh ze života Rychlých šípů
Položka č.: 299Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, četné ilustrace v textu a několik samost. příloh vytvořil Jan Fischer, román vycházel na pokračování jako vkládaná příloha v 6. ročníku Mladého Hlasatele, od 1. do 28. čísla, 14. svazek knihovny Mladého hlasatele Záhada hlavolamu, Praha 1940-41, plpl. vazba, odřené desky, skvrny na papíře, za…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
Položka č.: 298Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Z. Burian, ilustrace v textu J. Foglar, sběratelské vydání, vydal Albatros, Praha 2019, 231 +27 s., poloplátěná vazba, drobný škrábanec na vazbě, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Chata v Jezerní kotlině
Položka č.: 300Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vydal Jan Kobes a synové, Praha II. 1941, 2. svazek Knihy táborového ohně, 313 s., karton. vazba, J. Kobes nechal svázat do jiných desek než jaké byly vydány čtenářům pro svázání samostatně zakoupených sešitů, na hřbetu poškozená, lehce zkosená vazba, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Stínadla se bouří
Položka č.: 302Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exilové vydání, ilustrace J. Fischer, vydal Daniel Strož, Michov 1985, 500 výtisků, 191 s., brož, lehce zašpiněná, zvlněná vazba, skvrna na vazbě a prvních dvou listech, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Jirků
(1955)
Viktor Dyk, Krysař
Položka č.: 431Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2018, 31 x 22 cm, sign. v tiráži Boris Jirků, Bohuslav Šír, Žižkovský, č. 31/80, bibliofilie se 7 původními barevnými serigrafiemi, ke svým 80. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk Karel Žižkovský, pův. přebal, výborný stav, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Márinka
Položka č.: 430Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava P. Dillinger, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 146/200, kožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Písně a znělky
Položka č.: 429Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydali J. Matlička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1918, 6. sv. edice Bibliofil, Ex. 154/300, svázal L. Bradáč, 40 s., karton. vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Antonín Dvořák, Franz Schubert
Položka č.: 435Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s leptem, 1986, 16 x 10 cm, sign . LD Oldřich Kulhánek 86, vydal Arethusa Pers Herber Blokland (Holandsko) v roce 1987 v počtu 110 ks. Pevná vazba., žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Karel Jaromír Erben: Zlatý kolovrat
Položka č.: 434Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1980, cca 17,5 x 12,5 cm, vše sign. DU J. Pileček, vydal Supraphon v roce 1980. Graficky upravil Vladimír Viener, poznámku napsal Ladislav Stehlík. Vydáno 400 číslovaných výtisků na ručním papíře z Velkých Losin ve dvou variantách: první je číslována A 1/200 - A 200/200 a druhá je čís…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Herber Blokland: Vzpomínka na Ludmilu Jiřincovou
Položka č.: 436Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pevná vazba, rozměr 25 x 18, 3 x lept L. Jiřincová, vše sign. DU L. Jiřincová, rozměr 15 x 11,5 cm, vše sign. DU L. Jiřincová. Vydal Arethusa Pers, u příležitosti 75. narozenin L. Jiřincové., žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Karel Žižkovský: Záhada tiskařské dílny
Položka č.: 437Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, příležitosný tisk k 50. narozeninám Z. Šímy pro své přátelel vydali K. Žižkovský, J. Runštuk a Z. Šíma. Součástí je grafický list O. Kulhánka. Grafická úprava J. Balihrová. Vyšlo roku 1990 v nákladu 100 sk, tento má číslo 17. Soubor uložen v pevných papírových deskách, rozměr A5., žák p…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Ex libris Marionet III
Položka č.: 447Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 16 knižních značek - C. Bouda (2x), O. Lasák, M. Klemenčič, J. Beneš (2x), S. Havrlík, J. Baruch (2x), M. Macháň (2x), S. Marks, O. Barthodl, R. Desarthis, G. Blattner, Z. Kratochvíl. Vydal v roce 1935 jako soukromý tisk prof. Dr. J. Veselý. Rozměr A5, na obálce místy drobné skvr…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Boris Jirků
(1955)
Karel Žižkovský: Pohádky z naší půdy
Položka č.: 446Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2013, sign. vše Boris Jirků, sign. Žižkovský, rozměr bibliofilie 30 x 21,5 cm. Ke svým 75. narozeninám vydal jako neprodejný výtisk autor. Devíti serigrafiemi vyzdobil Boris Jirků.Vydáno v Praze v roce 2013 v nákladu 75 číslovaných výtisků. Tento výtisk má číslo 24, žák prof. A. Paderlí…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Ota Pavel: Tatínkova loď naděje
Položka č.: 449Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1990, sign. vše Renčín, rozměr bibliofilie 31,5 x 21 cm. Tři ukázky z autorovy povídkové tvorby vybral, pro tisk připravil a ediční poznámkou opatřil Bohumil Svozil. Čtyřmi původními litografiemi ilustroval Vladimír Renčín. Vydala Bonaventura jako 1. svazek bibliofilské edice význačných…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hrubý
(1906-1988)
Soubor deseti Ex Libris původních dřevorytů
Položka č.: 460Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, soubor deseti drobných dřevorytů s krátkým úvodním textem B.B. Buchlovana, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1927, ex. 24/50, dřevoryty ve velmi dobrém stavu, dvojlist s textem opotřeben, pův. ob. při okrajích značně poškozena a ušpiněna, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Poslední
(1955)
Karla Erbová: Dům plný dopisů
Položka č.: 459Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 4x sign. komb. technika (serigrafie a suchá jehla) J. Poslední, vyšlo nákladem autorky u příležitosti 120. výročí nar. Fr. Kafky, Chotěšov, 2004, ex. 29/30 (formát A4), volní listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
La Province de Namur
Položka č.: 458Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kundera
(1920-2010)
Vzpomínky na města, kde jsem nikdy nebyl
Položka č.: 461Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 2x sign. slepotisk J. Ruszelák, podpis na ob. Ludvík Kundera, bez nakl. údajů, 1988, 69/100, 2x dvojlist s básněmi a 1x grafický list v pův. ob., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Musaion VI.
Položka č.: 463Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podp. na patitulu R. Kremlička, vyd. O. Štorch-Marien, Praha, 1925, ed. Aventinum, obs. 33 reprodukcí, úv. slovo E. Faure, pův. brož, 31s. + přílohy, odlepený a nepatrně poškozený hřbet, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Cheben
(1936)
Lenka Chytilová: Modlitba léta
Položka č.: 462Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, sign. litografie J. Cheben, podp. autorky pod básní, rozkládací dvojlist vytištěn jako PF 1982, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Komárek
(1928-2002)
Když jsme studovali na umělce
Položka č.: 477Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. suchá jehla, úv. text a kresby V. Komárek, k 60. narozeninám umělce připravili J. a K. Martincovi, Kostelec na Orlicí, 1988, nečíslováno, volné listy v ob., velmi dorý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Československé legie ve Francii, malířské dokumenty
Položka č.: 561Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 34 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři: V. Preissig, F. Kupka, Gutfreund, Dálný, K. Cipra, H. Němeček, O. Nejedlý, V. Beneš, B. Harna, A. Longen, vyd. Památník odboje, Praha, 1923…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Dívčí válka. Zlomek z Dalemilovy Kroniky české
Položka č.: 638Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kaligrafoval, vyzdobil titul, frontispis, iniciály Old. Menhart, vydal Ot. Zahradník, Praha 1931, Ex. 38/498, nestr., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
Položka č.: 637Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
Položka č.: 636Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, V. Bukovace, člen jednoty umělců výtvarných v Praze, SČUG Hollar, SVUM …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
Položka č.: 635Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, …
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
Položka č.: 634Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugend…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hiršal
Noclehy s klekánicí
Položka č.: 753Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Hiršal, úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1942, 44 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Konrád
(1899-1971)
U vrbiček
Položka č.: 752Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvě parodické básně s věnováním herci a spisovateli Václavu Mengerovi a jeho choti a podpis na patitulu, obálka a kresba Věra Štrossová, úprava Alois Chvála, vydal Vincy Schwarz, Praha 1934, 220 výtisků, 75 s., brož, obálka při okrajích lehce otřepená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
President Masaryk - K inauguraci ústavu slovanských studií v Paříži - řeč proslovená po přednášce prof. A. Meilleta 17.10 1923
Položka č.: 37Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, typografie, písmo a výzdoba V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1925, ex. 100/300, pro Mezinárodní výstavu dekorativního umění v Paříži, text francouzsky a česky, ruční papír, přiložen letáček Státní tiskárny uvádějící, že se jedná o první knihu vysázenou novým českým písmem (V.P.…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Andrew Lang: Aucassin and Nicolete
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, upr. a il. V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1931, anglické vyd. pro členy The Limited Editions Club, New York, ex. III/1500 s podpisem Dyrynk v tiráži, tištěno na ručním papíře Zanders, vázal A. Tvrdý, pův. clpl. vazba s obálkou, 77s., ob. na hřbetu zažloutlá a lehce opotřebená…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
The Lakeside Press Vol. IV, No I.
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, reklamní tisk amerického tiskařského závodu s 8 bar. il. a výzdobou V. Preissiga (anonymně), vyd. R. R. Donnelley & Sons. Co., Chicago., nedat. (cca v polovině 20. let 20. stol.), česká odb. lit. titul neuvádí (pouze obdobný tisk téhož vydavatele z roku 1925 - kalendář firmy na rok …
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslov…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Fotograf a muzika
Položka č.: 285Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
fotografická kniha, 23,5 x 18,5 cm, 10x bar. fotografie z dokumentu režisérky E. M. Bergerové z roku 1974, foto: J. Promberger, fotografie nalepeny na plátěných stránkách, vložena čb. fotografie Josefa Sudka a režisérky E. M. Bergerové, clpl. vazba, vazba místy zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlá…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
Jan Čep: Vigilie
Položka č.: 476Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. clkžn. vazba V. Obrtela, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1928, ex. 58/350 na papíře Japan Banzay, ed. Plejada, sv. 3, clkžn. vazba se zlacením, 91s., lehce zahnědlý hřbet desek, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ferdinand Stiebitz
(1894-1961)
O Janově Apokalypse
Položka č.: 475Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, samostatně vydaný doslov k vydání Apokalypsy z téhož roku, vyd. Arno Sáňka, Praha, 1929, ex. 77/83 na ručním papíře, v úpravě K. Dyrynka, sešité složky v ob., 23s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Píseň písní
Položka č.: 581Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se třemi původními komb. technikami ve formátu 4,5 x 3 cm, 1992, 11,5 x 8 cm, vše sign. DU ABrunovský, autorský tisk, Přebásnil Jaroslav Seifert, poznámku napsal Jiří Kutina, tygraficky upravil Vladimír Viener, vydala Nadace Lyry Pragensis jako 69. svazek bibliofilské edice Polyhymnia, P…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Zdeňka Krejčová
(1944)
Karel Kryl: Amoresky
Položka č.: 580Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 4 barev. kombin. technikami, 1991, 10,5 x 7,5 cm, vše sign. PD Krejčová, autorský tisk, Tygraficky upravil Vladimír Viener, vydala Nadace Lyry Pragensis jako 66. svazek bibliofilské edice Polyhymnia, Praha 1991, 38 stran. V originální luxusní kožené vazbě, která byla zhotovena na obje…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Miloš Macourek: Dáma v klobouku
Položka č.: 579Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní kombinovanou technikou, 1985, 10,5 x 7,8 cm, sign. DU ABrunovský 1985, č. 48/200, 1 signovaná kombinovaná technika Albín Brunovský, 105x80. 200 čísl. neprodejných výtisků pro účastníky večera k jubileu Albína Brunovského. Lyra Pragensis, 1985, Praha. Šitá vazba vložená v papíro…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Buch der Ratschläge
Položka č.: 578Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v němčině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paulina Schwarzenberg
(1774-1810)
Česká krajina v leptech Pavlíny kněžny ze Schwarzenbergu z let 1804-1806
Položka č.: 620Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obsahuje 35 reprodukovaných leptů, hlubotiskovou barevnou reprodukci portrétu kněžny proti titulu a seznam vyobrazení, úvod Zdeňek Wirth, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, úprava J. Solar, tisk příloh M. Pregrassi, 100 výtisků, původní polopergamen. vazba, vybledlé desky, velmi dobrý stav , …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Paul Morand: Jen země
Položka č.: 619Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1927, 117 s., brož., obálka zašlá, zažloutlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Jules Supervielle: Muž divokých krajů
Položka č.: 618Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list a obálka K. Teige, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 24 sv. edice Odeon, 89 s., brož., obálka lehce zašpiněná, při okrajích potrhaná, zadní přeložená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, čl…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
P. Soupault: Bratři Durandeau
Položka č.: 617Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titulní list K. Teige, obálka J. Jelínek, vydal J. Fromek, Praha 1926, 14 sv. edice Odeon, 111 s., brož., lehce zašpiněná, při okrajích poškozená obálka, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Lev…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin. Povstání námořníků před Oděsou 1905.
Položka č.: 616Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob. fotomontáž s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, 10 snímků z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, sv. 2. Malá edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož., obálka rozpadlá, lehce zažloutlé listy , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Blaise Cendrars: Zlato
Položka č.: 615Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Šíma, titulní list K. Teige, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 11. sv. edice Odeon, 153 s., brož., obálka při okrajích poškozená, zašlá , Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebního inženýrství na…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Karel Schulz: Sever, Jih, Východ, Západ
Položka č.: 614Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Devětsil, obálka K. Teige a J. Krejcar, vydali Vortel & Rajman, Praha 1923, 137 s., brož, obálka zašlá, při okrajích pokrčená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny su…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
Položka č.: 566Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14,5 cm, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 254/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., velmi dobrý, stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
Karel Hlaváček: Mstivá kantiléna
Položka č.: 567Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 26 x 17 cm, 10x suchá jehla František Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1966, nákl. 450 nečíslovaných výtisků, volně šité listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dušan Kállay
(1948)
Antonio L. Bouza: Barva času
Položka č.: 576Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 originálními kombinovanými technikami ve formátu 15 x 10,5 cm (sedmá je na přebalu, formát 7 x 5 cm), 1994, 21,5 x 14,5 cm, vše sign. DU Dušan Kállay, autorský tisk, ze španělského originálu přeložil a poznámku [o autorovi] napsal Miloslav Uličný ; o vyd. pečovali František Špergr a…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Letopisy pražské o zlých dobách po smrti králě Přemysla Otakara II.
Položka č.: 574Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 32 x 23 cm, 6x celostr. dřevoryt, titl. list a il. v textu J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1930, kniha č. 1, ex.: 74/220, suchá pečeť vydavatele v tiráži, pův. sešit v obálce, 57s., vepsáno věnování bez souvislosti, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVU…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Tavík František Šimon
(1877-1942)
M. Alcoforado: Portugalské listy
Položka č.: 622Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh ozdob, vazby a předsádky, úprava T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba se zlac. reliéfy a hřbetem, zlac. ořízka, ex. 462/730, 42 s., papír Zanders…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
Položka č.: 621Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. titul a frontispis, úprava, návrh vazby Fr. Kysela, 9. sv., vydala Nová Edice, Praha 1911, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, papír anglický velín, 66 s., velmi dobrý stav, ochranné pouzdro, Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Kábrt
(1920-1989)
Paříž
Položka č.: 474Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x lept J. Kábrt; podpis P. Kábrt, J. Čejka (redakce) a M. Dyrynk (typografie) v přední tiráži; vyd. Spolek č. bibliofilů (ve třech mutacích), Praha, 2000, ex D/28, vydáno u příležitosti 80. narozenin J. Kábrta a k poctě českého kresleného a animovaného filmu a jeho tvůrců, volné listy …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Solar
(1896-1977)
Viktor Dyk: Děs z prázdna
Položka č.: 473Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1932, ex. 24/50 na Simili Japanu, v umělecké vazbě J. Solara, obs. I. díl: Děd Václav Šaroch (posmrtné vydání, více nevyšlo), upr. A.B. Kohout, clkžn. vazba se zlacením, 296s., hřbet a růžky desek lehce odřeny, jinak velmi pěkný, dobrý stav, Antiqari.at Radho…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Miloš Marten: Nad městem dialog
Položka č.: 623Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Braunerová, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1924, Ex. 956/1000, 43 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, poslední dva listy natržené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně S. Pinkase a A. Chittusiiho, členka Mánesa, Krasoumné jednoty, SČUG Hollar ad.
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Písně ostrovů a bídy
Položka č.: 624Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie L. Jiřincová, upravil a vydal F.J. Müller, Praha 1942, 20 sv. edice Krásná užitková kniha, 300 výtisků, losincký papír, nestr., karton vazba s refiéfem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibri…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Vik
(1883-1964)
Albert Pražák: K.H. Mácha
Položka č.: 424Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autora i výtvarníka v tiráži, dřevoryt ve frontispise a titulu K. Vik, úprava K. Dyrynk, vydal Josef Zach, Kolín 1936, 250 výtisků, ruční papír Pannekoek, 22 s., polopergamen. vazba se zlac. písmem na hřbetu, lehce zašpiněný hřbet, zbytky nálepky na vazbě, knihovní razítka, lehc…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Máj báseň od Karla Hynka Máchy
Položka č.: 423Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Slabý
(1863-1919)
Máj romantická báseň Karla Hynka Máchy
Položka č.: 422Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18,5 cm, ilustrace V. Černý, J.F. Hetteš, P. Körbr, A. Liescher, F. Slabý, vydal I.L. Kober, Praha (1901), 46 s., clpl. vazba se stříbrným reliéfem, a ořízka, svázalo knihařství Vilka a Karásek, lehce zašpiněná, na hřbetu lehce poškozená, praská předsádka, ohmatané listy, dobrý s…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
K. H. Mácha: Máj
Položka č.: 421Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 19 cm, ilustrace J. Zrzavý, typo. úprava O. Menhart, vydalo nakladatelství Sfinx Bohumil Janda, Praha 1941, 5. sv. Knihovny mistrů, 87 s., karton vazba, lehce zašlá, zadní roh poškozený, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté pr…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Karel Hynek Mácha - Máj
Položka č.: 420Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1982, vše sign. Karel Demel 82, soubor 5 leptů K. Demela doprovázející báseň Máj, vydal Supraphon roku 1982 v nákladu 150 ks, tento má číslo 144/150., žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikuláš Medek
(1926-1974)
Bohumír Mráz: Medek
Položka č.: 419Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, značná část nákladu stažena z prodeje a zničena ve stoupě, podp. s věn. autora na patitulu, vyd. Obelisk, Praha, 1970, pův. clpl. vazba s ob., obs. velké mn. čb. i bar. vyobr., jen lehce opotřebené desky, jinak velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Neviditelný domov: verše exulantů : 1948 - 1953
Položka č.: 418Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sestavil Dr. Peter Demetz, ob. Miroslav Šašek, obs. verše 15 básníků mmj. I. Blatný, I. Jelínek, Fr. Kovárna, Z. Lederer, F. Listopad, J. Měšťan, M. Součková, J. Tumlíř, 3. sv. edice Knihy exilu, vydal Editions Sokolova, Paříž 1954, pův. brož, 830 ex., 116 s., nerozřezáno, velmi velmi …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Tankový prapor
Položka č.: 417Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka M. Kravjanský, sv. 1, vyd. Sixty Eight Publishers, Toronto 1971, brož, 241s., ob. vzadu místy odřená, hrany ob. odřené, jinak stav dobrý, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josif Alexandrovič Brodskij
(1940-1996)
Velká elegie
Položka č.: 416Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela ojediněle se objevující exilové vydání básnické sbírky, vyd. Edice Svědectví (čtvrtletník pro politiku a kulturu), Paříž, 1968, sv. 10, přel. Jiří Kovtun, ob. Gitta Zinglerová, pův. brož, 63s., drobně omačkaná obálka, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Ra…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Egon Hostovský: Tři noci
Položka č.: 415Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a graf. úpr. L. Sutnar, vzácněji se objevující exilové vydání, vyd. Czechoslovak Society of Arts and Sciences in America (Společnost pro vědy a umění), New York, 1964, pův. brož, 207s., na hřbetu flíčky a při spodním okraji drobně natržený papír, přesahy obáky trochu pomačkané, jinak pěkn…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Půlnoční pacient
Položka č.: 414Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující exilové vydání románu E. Hostovského, takto první vydání v češtině, vyd. Universum Press Company, New York, 1959, ob. M. Šašek, pův. brož, 191s., lehce zkosený hřbet s drobným úbytkem papíru při dolním a horním okraji, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiq…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Očitý svědek
Položka č.: 413Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, deník z roku 1949, vyd. Arkýř, Karel Jadrný Verlag, Mnichov, 1983, závěrečená stať J. Vladislav, pův. brož, 172s., jen lehce zohýbané přesahy ob., jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Příběh inženýra lidských duší I. - II.
Položka č.: 412Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 1977, 452 + 471 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Kundera
(1929)
Kniha smíchu a zapomnění
Položka č.: 411Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 219 s., clpl. vazba, lehce zašpiněné desky, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Landovský
(1936-2014)
Sanitární noc
Položka č.: 410Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, divadelní podívaná o dvou částech, začátku, přestávce a konci, světlá řada, vydala Edice Expedice, Praha 1983, sv. 176, strojopis na cigaretovém papíře, 104 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
CORPUS DELICTI. Kresby a dopisy 1956-1957
Položka č.: 409Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 celostr. čb reprodukcí Boudníkových kreseb, 5 stran dopisů V.B., s laskavým dovolením pana J. Perglera provedl výběr L. Merhaut, zpracoval a graficky upravil O. Hamera, Edice Explosionalismus, k nedožitým padesátým narozeninám Vladimíra Boudníka vydal Spolek přátel Vladimíra Boudníka…
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Havel
(1936-2011)
Asanace
Položka č.: 408Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě V. Havel, průklepový papír, dobře čitelné, na tit. listě uved. r.v. 1987, clpl. desky, 121s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Guillaume Apollinaire
(1880-1918)
Alkoholy
Položka č.: 406Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, překlad P. Kopta, doslov V. Černý, strojopis v kartonových deskách z roku 1979, 120s., il. na ob. a na patitulu Jaša David?, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Heidegger
(1889-1976)
Filosofický sborník
Položka č.: 403Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, cyklostylová kopie sborníku filosofických statí, obs. texty M. Heideggera: Věc, Dopis mladému studentovi, Přípitek, Rozhovor s R. Wiesserem, Výňatky z rozhovoru s R. Augsteinem a G. Wolffem a dodatečné texty J.P. (Jana Patočky): Křesťanská víra a myšlení a Výňatky z diskuze, a esej H. Rombach…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Pražské povstání 1945
Položka č.: 402Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, obs. statě autorů: O. Machotka, J. Kotrlý, O. Pejša, V. Krajina a Fr. Schwarzenberg, předmluvu O. Machotky a stručné životopisy autorů, bez údajů, velmi dobře čitelný opis, koženková vazba, 141s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Carl Gustav Jung
(1875-1961)
Analytická psychologie a světonázor (Výbor z díla)
Položka č.: 401Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dobře čitelný opis; vyd. Edice Expedice, Praha, 1985, sv. 213, v tiráži zmatečnými iniciálami uvedeni překladatelé R.S. (Ludvík Fojtík) a A.L. (Maita Arnautová),včetně předmluvy a dodatku, pův. plátěné desky, 276, zažloutlý povrch, jinak velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marian Swinarski
Znaki Porcelany
Položka č.: 399Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, značky evropského porcelánu a polské keramiky, Poznań 1949, brož, 352 s., lepeno, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Balšánek
(1865-1921)
Belvedere Letohrádek královny Anny na Hradčanech
Položka č.: 398Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, krátký popis a historie stavby, 48 velkoformátových vyobrazení budovy a detailů výzdoby figurální a ornamentální, včetně půdorysů a řezů, vydal Ant. Balšánek s pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění U Topiče, Praha , 8 s., volné listy v deskách,m velmi dobrý stav , Antikvariát O…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Karneval
Položka č.: 397Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, barevná autorská vazba (značeno HAKL), pův. ob. vevázána, vyd. Jan Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, sv. 6., clpl. vazba, 103s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Čchi Paj-š’
(1864-1957)
Josef Hejzlar: Čchi Paj-š’
Položka č.: 396Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, monografie významného čínského básníka a malíře, vyd. Odeon, Praha, 1970, upr. Z. Sklenář, pův. clpl. vazba s ob., 240s., jen drobně pokrčená ob. při dolním okraji, jinak velmi krásný a velmi dobrý stav knihy!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Příběhy Jiřího Koláře
Položka č.: 395Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, již jen vzácněji se objevující publikace o díle Jiřího Koláře, text Vladimír Karfík, Josef Hlaváček, Jan Rous, Jiří Machalický, vyd. Gallery, Praha 1999, obs. velké mn. bar. vyobr., pův. clpl. vazba s ob., 284s., jen lehce vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Antiqari.at Radhošťská…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Dobře to dopadlo aneb Tlustý pradědeček, lupiči a detektivové
Položka č.: 394Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. nakl. clpl. vazba, 72s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mírovský
Kocour Felix: Všude dobře, doma nejlépe
Položka č.: 393Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Vojtěch Šeba, Praha, 1929, il. Ferda Fiala, pův. sešit, 12 stran + ob., odborně vyspraveno: nově opravený hřbítek, zadní strana ob. doplněna (část obrázků ale chybí), velmi pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Vůle lidu (propagandistická kniha o Číně)
Položka č.: 392Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, několik čísel časopisu Vůle lidu (volný překlad), obs. velké množství obrazového materiálu (čb. i bar. fotografie, reprodukce, mapy aj.), vyd. v Číně, 1950, uprostřed knihy umístěn rozkládací čb. plakát s Mao Ce-tungem, plpl. převazba, pův. ob. vevázány, místy jen trochu ušpiněno, desky mírně…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Odpadlík I.+II. díl (Přetvářka, Radost)
Položka č.: 391Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
2x kniha, vzácněji se objevující román významného francouzského katolického autora, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1931, přel. Jan Čep, upr. František Muzika, restaurováno: dvě nově sešité brože v pův. ob., 280+325s., drobně ušpiněný povrch obálek, jinak velmi dobrý, krásný stav, Antiqari.at Radhošť…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Nauka o cestovním ruchu
Položka č.: 390Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obsáhlý text neurčeného autora či autorů s širokým záběrem týkajícího se cestovního ruchu, jednotlivé kapitoly pojednávají např. o historii, významu, předpokladech cestovního ruchu, jiné o o provozu hotelů, restaurací, o funkcích jednotlivých číšníků, o organizaci, zaměstnancích, stravování a…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
II. celostátní spartakiáda (japonsky)
Položka č.: 389Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela výjimečně se objevující knižní fotografická reportáž ze spartakiády v japonštině, vyjma nadpisu na deskách a na tit. listě jsou texty kompletně v japonštině, na předsádce vlepený kolofon, 1960, pův. clpl. vazba, obs. velké mn. čb. vyobr., na předsádce věnování v japonštině, velmi dobrý …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Kvítko z čertovy zahrádky 1925-1931
Položka č.: 387Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 19 cm, 60 svázaných čísel satirické přílohy nedělního Českého slova z let 1925 až 1931, ilustrace a obálky J. Lada a další autoři, poloplátěná převazba, jeden list uvolněn, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Kvítko z čertovy zahrádky 1928-1931
Položka č.: 386Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 19 cm, 70 svázaných čísel satirické přílohy nedělního Českého slova z let 1928 až 1931, ilustrace a obálky J. Lada a další autoři, poloplátěná převazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Christian Waldvogel
(1971)
Earth Extremes
Položka č.: 385Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 32 x 21 cm, Nine Projects Made of Space and Time, vyd. Scheidegger & Spiess, 2010, text v angličtině a němčině, pů. clpl. vazba, 495s., výborný stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Peter Weibel
(1944-2023)
Beyond Art: A Third Culture
Položka č.: 384Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 21 cm, A Comparative Study in Cultures, Art and Science in 20th Century Austria and Hungary, vyd. Springer, Wien, 2005, německý text, pův. brož, 616s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Steven Meisel
(1954)
Madona: Sex
Položka č.: 380Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 28 cm, francouzské vydání fotografické knihy Madonna Sex z roku 1992, fotografie Steven Meisel, originální spirálově děrovaná hliníková vazba číslo 0931686, součástí komiks, chybí CD a původné obal s portrétem Madony, na posledních stranách stopy od polití ve spodní části, místy škrábanc…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Le Corbusier
(1887-1965)
Croisade ou le crépuscule des académies
Položka č.: 379Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 15 cm, vzácné první vydání ilustrované fotografickými reprodukcemi, vyd. G. Crès & Cie, Paris, 1933, převazba, pův. obálka vlepena, na několika místech vl. razítko, 88s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
A. Grünfeld
Lepra
Položka č.: 378Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1896-97, 23 x 32 cm, Dr. Med. Grünfeld, Rostow am Don 1896-97, na předsádce razítko Tropenmed Institut der Militärärztlichen Akademie, věnování od autora publikace Dr. A. Grünfelda profesoru Dr. P. J. Piekovi, datováno Praha 3. října 1897. Kniha obsahuje lékařskou fotodokumentaci leprotických…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Agnoldomenico Pica
(1907-1990)
Nuova architettura nel mondo Quaderni della Triennale
Položka č.: 371Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1938, 22 x 21 cm, kniha italského architekta, italský text, bohatý fotografický doprovod, množství plánků a nákresů, vydal Ulrico Hoepli, Milano, vazba původní, 522 stran, s obálkou, přebal po kraji otřepen a natržen, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Sedmero hlavních hříchů
Položka č.: 370Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1912 v rozměrech originálu, 10 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 13 listů, velmi velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Bellum. Cyklus 7 barevných dřevorytů
Položka č.: 369Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1913 v rozměrech originálu, 7 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 9 listů, velmi velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající čl…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Putování malého elfa
Položka č.: 368Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 reprodukcí dřevorytů a reprodukce dřevorytu na přední straně obálky, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1911, úvodní báseň Jos. Šimánek, Editio Libri redivivi 6, vydali Lege artis a Půdorys, Praha 1995, brož, 36s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci: historie sektářství a bludařství
Položka č.: 367Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, nerealizovaná Váchalova přednáška pro Sdružení volné myšlenky, doprovodné ilustrace z Váchalova cyklu Mystikové a visionáři, na ob. použita ilustrace z Ďáblovy zahrádky, doslov Jiří Olič, vydal Volvox Globator, Praha 2000, karton. vazba, 157s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. K…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Váchalův Havran: dle světoznámého vzoru přejinačený, do českého převedený a značně rozšířený a modernizovaný
Položka č.: 366Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Váchalova parodie na slavnou báseň E.A.Poea, Havran v překladu V. Nezvala, dále Poeův originál a uzavírá faksimile Váchalova grafického souboru E.A. Poe v dřevorytu (vydaná v Pourově edici), uspořádal a závěr. studii I. Kruis, úprava P. Štefan, vydala Paseka, Praha 1996, brož, 78s., velmi dob…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cyklus dřevorytů Chvalozpěvem velmi pěkným provázený ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů
Položka č.: 365Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
Položka č.: 364Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel re…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Dokonalá magie budoucnosti
Položka č.: 363Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile původního vydání, 92 textových stran s dřevoryty a 35 čb. a barev. reprodukcí dřevorytů na přílohách, k tisku připravil a přebal navrhnul Vl. Zadrobílek, edice Slovo a obraz, vydal Trigon, Praha 1992, karton. vazba s ob., 170s., velmi dobrý stav, drobně opotřebené rohy obálky, Antik…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďáblova zahrádka aneb přírodopis strašidel to jest: neobyčejná cesta mezi ďáblovými dětmi, přízraky a bytostmi přírodními, zjevujícími se často hříšnému člověku
Položka č.: 362Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, první vydání reprintu Váchalova originálu z roku 1924, doslov Jan K. Čeliš, úprava Aleš Krejča, 2. sv. edice Knihy Josefa Váchala, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha 1992, celopl. vazba s ob., 316s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupin…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Nový kalendář tolerancý na rok 1923 aneb Rokodník, ve kterém na každý den nějaký bludař neb jiná pozoruhodná a znamenitá osoba a svátek vynajíti se může
Položka č.: 361Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exilové vydání faksimile u příležitosti 100. výročí Váchalova narození, k vydání připravil David Souček, vydala Victoria Aeterna, Vídeň, 1984, pův. brož, ex. 72/600,, 100s., obs. vložený ediční štítek, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Erotikové - cyklus 20 kreseb
Položka č.: 360Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile cyklu kreseb J. Váchala, k vydání připravil a doslovem opatřil Jar. Anděl, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha - Litomyšl 2001, brož, 69s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cesta Slovenskem s A. Calmetem Ord. S. B. aneb Theorie wampyrismu
Položka č.: 359Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, koncepce vydání rukopisu J. Váchala, ediční příprava a doprovodné komentáře Petr Hruška, v příloze reprodukce titul. listů, celostr. barev. kapitol, ilustrací, iniciál a vinět J. Váchala, vydala Gallery, Praha 2012, kartonová vazba s ob., 404 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A.…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Mystika čichu
Položka č.: 358Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Reprint tisku z roku 1920, ilustrace dřevorytem, úprava, návrh vazby, sazba a tisk J. Váchal, mystický popis a výklad pachů, které člověka obklopují, doplněný kolorovanými dřevoryty, k vydání připravil a doslovem opatřil Jiří Olič, vydal Ladislav Horáček - Paseka, Praha - Litomyšl 2008, karto…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
Položka č.: 357Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 26,5 x 19,5 cm, 35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné nerozřezané listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Jakub Deml: Rosnička
Položka č.: 356Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování J. Deml, reprodukce kresby na titulu J. Váchal, kresba na obálce a konci knihy J. Kapin, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, 2. vydání, 500 výtisků, 117 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, na hřbetu zateklina, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Písně o čtyřech posledních věcech člověka
Položka č.: 355Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích lehce pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zak…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Miloslav Zich: Šepot bříz
Položka č.: 354Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise J. Váchal, úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1943, Pourova edice, 500 výtisků, 70 s., nerozřezáno, brož, obálka při okrajích pokčená, lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a sp…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Očarovaná Šumava
Položka č.: 353Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barevné reprodukce a vložené exlibris J. Váchal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, 75 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
Položka č.: 352Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 35 černobílých dřevorytů Josef Váchal, úprava Oldřich Menhart, vydání řídil Jan Blahoslav Čapek, 7. sv. edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, volné listy v deskách, 64s., similijapan, ex. 873/1001, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakl…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otakar Březina
(1868-1929)
Básně
Položka č.: 351Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, rukopisně psaná kniha sestávající z Březinových sbírek Tajemné dálky, Svítání na západě, Větry od pólů, Stavitelé chrámu a Ruce, psáno krasopisně černým inkoustem, ruční papír vodotisk W.P. bez ořízky, individuální clpl. vazba, vázáno v hrubé plátno, velký rozměr 37 x 25, 297 s., tužkou…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
H. Mandysová: Český symbolismus
Položka č.: 350Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 listy s reprodukcemi dřevorytů Fr. Koblihy k Mstivé kantiléně, úvodní text H. Mandysová, básně K.H.Mácha, Fr. Kaván, K. Hlaváček, 12 vyobr. v textu, vydala Východočeská galerie v Pardubicích 1989, sešit v deskách, 16 s., desky při krajích pokrčené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, s…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Charles Baudelaire
(1821-1867)
Les Fleurs du Mal
Položka č.: 349Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, předmluva Theophile Gautier, francouzsky, umělecká vazba K. Dudešek(?), Collection Manz, vydal Manz, Wien kol. 1920, polopergamen. vazba se stříbrnou linkou a třemi vazy, 279 s., dole na hřbetu drobně odřená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Rutte: Jaro generací
Položka č.: 348Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, dřevoryty a úprava C. Bouda, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 80/1200 na ručním papíře, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké bes…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Kniha Judith
Položka č.: 347Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob., frontispis, titul. vign. a 3 celostr. kresby J. Konůpek, vydala Marie Rosa Junová, Tasov na Moravě 1938, svázal Jindřich Svoboda, vzadu razítko knihaře, 83 s., vevázaná obálka, celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Os…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Platon: obrana Sokratova
Položka č.: 346Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzdobil C. Bouda, překlad Dr. Jar. Ludvíkovský, 36. svazek knihovny Hyperion, vydala Erna Janská, Praha 1929, svázal Ant. Tvrdý, 83 s., celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinsk…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Muzika
(1900-1974)
Ch. Baudelaire: Malé básné prosou
Položka č.: 345Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept ve frontispisu a vazba Fr. Muzika, 37. svazek knihovny Hyperion, vydala Erna Janská, Praha 1929, svázal Ant. Tvrdý, 187 s., celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kysela
(1881-1941)
Viktor Dyk: Krysař
Položka č.: 344Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kysela, vydal Fr. Borový, Praha 1915, 1. sv. Zlatokvětu, svázal A. Jelínek, 79 s., celokož. vazba s raženou reliéfním dekorem, při okrajích lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Neruda
(1834-1891)
Písně kosmické
Položka č.: 343Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava M. Kaláb, vydal F. Topič, Praha 1916, 7. vydání, svázal Ant. Malík, 81 s., celokožená vazba se zlaceným reliéfem, zl. ořízka, lehce vybledlý a odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Z Goethova odkazu
Položka č.: 342Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept, úprava a návrh vazby V.H. Brunner, vydal L. Bradáč, Praha 1916, překlad Ot. Fischer, 78 s., cl. kožená vazba se zlaceným písmem, zl. ořízka, na hřbetu poškozená, dole asi 1 cm chybí, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Kratochvíl
(1883-1961)
Fráňa Šrámek: Splav
Položka č.: 341Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a kresby Zd. Kratochvíl, vydal Fr. Borový, Praha 1916, IV. kniha Zlatokvětu, svázal Ant. Jelínek, 49 s., plpl. vazba se stříbrným reliéfem, při okrajích lehce zašlá, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka, nevlastní bratr Jana Preislera,…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Ot. Theer: Faëthón
Položka č.: 340Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a návrh vazby V.H. Brunner, vydal Fr. Borový, Praha 1916, svázal A. Jelínek, 65 s., cl.kožená vazba se zlaceným reliéfem, místy odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Kašpar
(1877-1934)
Jan Amos Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské
Položka č.: 339Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, výzdoba Ad. Kašpar, typo. K. Dyrynk, vydal Spolek Bibliofilů, Praha 1908, svázal B. Fischer, 72 s., pergamen. vazba se zlaceným reliéfem, ohnuté, lehce zašpiněné desky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alexandr Vladimír Hrstka
(1890-1954)
Mikuláš Lenau: Miška
Položka č.: 338Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava A.V. Hrstka, vydali C.J. Matička, K. Dvořák, C.K. Latzel, Břevnov 1917, 5. sv. knihovny Bibliofil, Ex. 32/315, 38 s., svázal L. Bradáč, dedikace Dr. Kamila Reslera, celokožená vazba se zdobeným reliéfem, prohnuté desky, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Hodný ml.
(1943)
B. Lacina: Pohádka o dobrodružstvích a o chrabrosti Jeruslana Lazareviče
Položka č.: 337Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis v tiráži a úprava O. Menhart, barev. a čb. dřevoryty B. Lacina, umělecká vazba L. Hodný, Pourova edice, vydal Víclav Pour, Praha 1945, polokož. vazba s ochr. pouzdře, 59 s., obálka vevázána vzadu, velmi pěkný stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Nový epochální výlet pana Broučka, tentokráte do 15. století
Položka č.: 336Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, pův. clpl. vazba s ražbou Josef Pfeiffer, zlacená ořízka, 316s., restaurováno, nová předsádka, lehce opotřený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Svatopluk Čech
(1846-1908)
Pravý výlet pana Broučka do měsíce
Položka č.: 335Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, il. V. Oliva, vyd. F. Topič, Praha, 1888, první vydání, pův. clpl. vazba s ražbou, 185s., zkosený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Josef Augusta: Pravěké ptactvo
Položka č.: 334Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ob. a jedna ilustrace v příloze Zd. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1949, 283 s., nerozřezáno, brož. s obálkou, obálka při okrajích poškozená, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Černý mustang
Položka č.: 329Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, vazba, ilustrace Zd. Burian a Věnceslav Černý, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1933, překlad V. Sokol, edice S puškou a lassem, 327 s., clpl. vazba, zkosená vazba, lehce poškozený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Torry Gredsted: Zpívající šíp
Položka č.: 328Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, 6 černobílých kvašů, 3 kresby v textu, vazba a ilustrace na titulu Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1935, překlad M. Polívková, edice S puškou a lassem, 236 s., clpl. vazba, lehce zkosená, zašpiněná vazba, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Peter Jerndorff - Jessen: Severní hvězda
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 6 čb. kvašů a lepená kresba na vazbě Z. Burian, edice S puškou a lassem, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1936, pův. nakladatel. plpl. vazba, 194 s., lehce zkosený hřbet, hřbet a desky odřené, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, čl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Berty Ženatý: Piráti a Bukanýři
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3 celostr. kvaše, 13 čb. pérovek v textu, 9 čb. iniciál Z. Burian, 3. sv. edice Hrdinové přírody, vydal Julius Albert, Praha 1934, 202 s., clpl. vazba, lehce zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
J. Augusta: Hlubinami pravěku
Položka č.: 325Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 25 cm, návrh obálky, kresba na vazbě, 60 tabulí ilustrovaných barev. a čb. kvašem Zdeněk Burian, úvod a doprovodný text tabulí prof. J. Augusta, úprava E. Dostál, ed. Věda mládeži, vydala Mladá fronta, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 39s + 60 příloh, listy lehce zažloutlé, ob. při krají…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Karel May: Vinnetou I-V
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
5x kniha, 22,5 x 16 cm, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na Válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939-1940, il. Zd. Burian, 5x pův. clpl. vazba, 377+316+378+398+385s., mírně zkosené a odřené hřbety a okraje desek, všechny svazky restaurovány, prv…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Černé Indie
Položka č.: 323Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 16 cm, tzv. lipská vazba, il. J. Férat, vyd. J. R. Vilímek, Praha, 1893, pův. clpl. nakl. vazba, 179s., opotřebená vazba, zkosený hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dvacet tisíc mil pod mořem
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., zkosený hřbet a opotřebený hřbet, přední desky ve výborném stavu, Antikvariát Dláž…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dobrodružství tří Rusů a tří Angličanů v Jižní Africe
Položka č.: 321Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22,5 x 16 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, po roce 1900, vazba typu stužka, v horní části je stuha s nápisem Dobrodružné cesty - Výbor nejlepších románů Jul. Vernea, pův. vazba, zlato-červeno-černo-modrá ražba, 227s., drobná skvrnka na zadní deskách, hřbet lehce vybledlý, přední desky jsou ve výborn…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Cesta kolem světa za osmdesáte dní
Položka č.: 320Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, román byl do češtiny přeložen v témže roce kdy premiérově vyšel ve Francii, přel. J. Drn, č. 2 roč. 7. Matice lidu na rok 1873, vydal Spolek pro vydávání laciných knih českých, Praha 1873, pův. brož, 244s., zkosená vazba, obálka zašlá,okraje otrhané, hřbet popraskaný, dobrý stav, A…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Reise um den Mond (Ze Země na Měsíc)
Položka č.: 319Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka vevázána před titulem, III. vydání, 2. sv. Julius Vernes Schriften vydal A. Hartlebens Verlag, Wien Pest Leipzig 1875, pův. clpl. vazba s ražbou a zlac. nápisem na deskách, 300s., konce hřbetu poškozené, desky zašlé, písmo na deskách vybledlé, vazba v přídeští rozvolněná, okraje listů …
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Děti Kapitána Granta
Položka č.: 318Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. Riou, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1934, IV. vydání, 564 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet knihy, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Dva roky prázdnin
Položka č.: 317Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20,5 x 15 cm, il. L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1931, V. vydání, 299 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jules Verne
(1828-1905)
Do středu Země
Položka č.: 316Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. V. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1929, II. vydání, 217 s., pův. clpl. zdobená vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
O život
Položka č.: 315Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace L. Benett, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, II. vydání, pův. nakladatel. ppl. zdobená vazba, 240 s., lehce naprasklý hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Plující město
Položka č.: 314Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, il. P. Férat, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1930, 184 s., pův. clpl. zdobená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Jules Verne
(1828-1905)
Honba za meteorem
Položka č.: 313Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Karel May
(1842-1912)
Ve stínu palem
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. povídky Gum, Krumir, Ghasua, Proklatec a Kristus a Mohamed, ilustrace Jos. Ulrich, přel. J.K. Landa, 14. sv. v ediční řadě Malá série románů, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1932, pův. naklad. celopl. vazba, 429 s., vazba zkosená, hrany desek místy odřené, na deskách odřeniny, Antikvari…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Fuka
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
Položka č.: 311Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., celopl. vazba s ob., mírně zkosená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
De Moiste Fables van La Fontaine
Položka č.: 309Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 21 cm, il. J. Trnka, vyd. Artia, Praha, 1963, vydáno do Belgie, pův. pevná vazba, 92s., lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arnould Galopin
(1863-1934)
Aeroplanem kolem světa
Položka č.: 308Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 21,5 cm, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1928, pevná plátěná vazba, vázal Jos. Pfeiffer, 708s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
Položka č.: 426Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Arthur Novák, Praha 1923, 600 výtisků, 69 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
Položka č.: 425Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, doslov V. Jirát, vydala Erna Jánská, Praha 1942, 18. sv. knihovny Stožár, 300 výtisků, 32 s., polokožená vazba, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Holla…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
CH. L. Philippe: V městečku
Položka č.: 604Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, 8x dřevoryt v příloze, barev. dřevoryt v titulu, nakl. signet a koncovka obé dřevorytem J. Rambousek, 21. sv. edice Symposion, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1926, orig. celokož. vazby s reliéfní ražbou a zlac. nápisem na hřbetu, ex. 57/500, 102s., Japan Banzay, zelená …
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
P. Režný: Villon očima Ludmily Jiřincové
Položka č.: 603Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu, linořez na ob. L. Jiřincová, v závěru soupis villonovských prací L.J., příloha Zpráv SČB, úprava Jos. Hrachovina, vydal Spolek českých bibliofilů a SČUG Hollar, Praha 1955, orig. brož všitá do kartonové vazby s ob., ex. 400, 26s., velmi dobrý stav, Anti…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
A. Moravia: Lhostejní
Položka č.: 602Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Chtěla okrást lorda Blamingtona
Položka č.: 601Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis na patitulu V. Nezval, ob., úprava K. Teige, poesie a analysa, 58. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1930, pův. brož, 121 s., obálka při krajích potrhaná a zašlá, zachoalý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří John
(1923-1972)
M. Buonarroti: Z lyriky
Položka č.: 600Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a 6 ilustrací Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leo Kayser
(1868-1933)
Friedrich Hebbel: Meine Kindheit
Položka č.: 599Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept L. Kayser, vydal O. Kayser, Eisenach 1908, 69 s., karton. vazba, lehce zašlá, na hřbetu poškozená, v horní části chybí asi 1 cm, drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Methodu Kalábovi k sedmdesátým narozeninám
Položka č.: 598Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x graf. list, za titulem litografie Květina M. Švabinský, sign. lept Kytice L. Čepelák, dřevoryty K. Svolinský a C. Bouda, portrét M. K. ve frontispisu A. Hoffmeister, kresba na titulu, monogram v titulu a závěrečná kresba K. Svolinský, usp. K. Resler a J. Picka, vydal Spolek českých …
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Troup
(1917-1993)
Sonety o Praze
Položka č.: 597Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 11 celostr. barev. ilustrace zinkografie, obálka a podpis v tiráži M. Troup, typo. O. Hlavsa, 5. sv. edice Blíženci, vydala Mladá Fronta, Praha 1975, volné listy v obálce, ex. 88/300, ruční papír, 43 s., ochranné pouzdro, obálka lehce zašpiněná, pouzdro při okrajích odřené, velmi dobrý …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Zpověď Archipoetova (z Carmina burana)
Položka č.: 596Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. litografie P. Dillinger, přel. R. Mertlík, jako soukromý tisk pro své přátele k vánočním svátkům a novému roku 1947 vydal Rudolf Lužík, Praha 1946, volné listy v obálce, 18s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Sivko
(1923-1974)
Vzpomínky z Vietnamu
Položka č.: 595Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a 3 sign. linoryty v textu V. Sivko, příloha Hollar, roč. 29, Praha 1957, 10 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Br…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Volné směry Janu Nerudovi
Položka č.: 594Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, litografie M. Švabinského: Podobizna J. Nerudy, text F.X. Šalda, výtvarný doprovod: H. Böttinger, J. Preisler, S. Sucharda, L. Šaloun, F. Šimon, K. Špillar, vydal Fr. Topič, Praha 1911, brož., 24 s., obálka při okrajích a hřbetu poškozená, lehce zažloutlá, jinak dobrý stav , Antikvariá…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
Položka č.: 593Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 12 barev. celostr. sign.(!) litografií a obálka K. Svolinský, za titulem 13 podpisů členů operního souboru v Brně, který operu uváděl a režiséra M. Wasserbauera a dirigenta Ant. Bulatky, typo M. Kaláb, vydala naklad. společnost Vesmír, Praha 1944, 61 s., brož, lehce zašpiněná, při okraj…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jan Čarek: Smutný život
Položka č.: 592Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise V. Rabas, podpis autora v tiráži, 31. svazek edice Sever a Východ, vydali Müller a spol., Turnov 1929, celopl. vazba, Ex. 7/25 přednostní výtisk, 45 s., van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Š…
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Písně ostrovů a bídy
Položka č.: 591Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x litografie (3x sign.!), kresba na vazbě a podpis v tiráži L. Jiřincová, parafráze starořec. básníků a podpis v tiráži Jaroslav Pokorný, 20.sv. edice Krásná užitková kniha, upravil a vydalF. J. Müller, Praha 1942, orig. kartonová vazba, ex. 58/300, 112s., papír Ullersdorf, velmi dobrý…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Rambousek
(1895-1976)
J. Knap: Réva na zdi
Položka č.: 590Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x barev. dřevoryt a úprava J. Rambousek, podpis na patitulu J. Knap, 4. sv. II. řady Čeští belletristé, vydal Sfinx - B. Janda, Praha 1926, celokož. vazba se zlac. reliéfem na deskách, zlatá dekorativní linka na přídeští, zlac. ořízka, ex. 85/100, 112s., similijapan, vazba na hřbetě a…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi
Položka č.: 589Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ľudovít Fulla
(1902-1980)
Banská Bystrica 1255-1955 Desať grafickych listov
Položka č.: 588Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 40 x 30 cm, sign. dřevoryt L. Fulla, 2x sign. litografie Frant. Kráľ, 3x sign. dřevoryt Július Szabó, 2x sign. litografie a sign. dřevoryt Joz. Fedora, sign. linořez a návrh ob. R. Dúbravec, vše v paspartách při příležitosti 700 výročí založení města Banské Bystrice vydal Slovenský fo…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Brchaň
(1931-2021)
Jan Amos Komenský: Obecná porada o nápravě věcí lidských I. - III.
Položka č.: 587Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3x kniha, polokožená vazba se zlaceným nápisem, návrh a provedení Jos. Brchaň, vydalo nakladatelství Svoboda, Praha 1992, 563 + 500 + 594 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
V. Nezval: Fantastická symfonie
Položka č.: 586Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a 5 x orig. litografie v přílohách J. Trnka, k vydání přípravil a ediční poznámku napsal Jiří Žantovský, úprava V. Křivka, lito. tisk J. Hrachovec, vydal Památník národního písemnictví ve spolupráci se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1963, volné listy v…
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Monogamie
Položka č.: 613Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Otto Girgal, Praha 1932, 143 s., brož, obálka vzadu při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jehan Rictus: Poesie
Položka č.: 612Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Michal Mareš: Policejní šťára
Položka č.: 611Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka V. Špála, vydal V. Vortel, Praha 1922, 81 s., brož, obálka potrhaná, lehce zašpiněná , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
K. Konrád: Rinaldino
Položka č.: 610Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 26 sv. edice Odeon, 138 s., brož, obálka na hřbetu natržená, při okrajích poškozená , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Sku…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Guillaume Apollinaire: Sedící žena
Položka č.: 609Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka K. Teige a O. Mrkvička, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 3. sv. edice Odeon, 143 s., brož, obálka při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny sur…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil V. ročník
Položka č.: 608Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian n…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil III. ročník
Položka č.: 607Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, sign., litografie K. Svolinský, sign., litografie V. Mašek, sign., obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1931, úprava M. Kaláb, K. Svolinský, 550 výtisků, brožovaná, ochranný obal , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Tichý
(1896-1961)
E. A. Poe
Položka č.: 433Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Edgar Allan Poe, Havran, bibliofilie doprovázena šesti suchými jehlami (novotisky) Františka Tichého. Přebásnil Vítězslav Nezval, rozměr 33 x 21,5 cm, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Katja Hajek
(1950-2008)
Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)
Položka č.: 457Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dante Alighieri
(1265-1321)
La Divina Commedia (Inferno I.+II.)
Položka č.: 456Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, BEZ původních ilustrací S. Dalího!, vyd. Salani, Arte e Scienze, 1964, ex. 1435/2900, volné listy, ručním papír Magnani, 2x původní kartonové desky a 2x pův. ochranné pouzdra, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Appassionata humana
Položka č.: 454Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1991, 30,2 x 43 cm, Obsáhlá kniha kreseb Jiřího Anderle na text Václava Havla v německé jazyce Ein Wort über das Wort (Slovo o slově), žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Zicha
(1916-1977)
Žně na Podřipsku
Položka č.: 451Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1943, sign. vše PD Josef Zicha 43, rozměr souboru 41 x 51 cm, soubor obsahuje sedm dřevorytů. Nákladem knihkupectví Rudolfa Kropáčka v Roudnici nad Labem, žák prof. A. Strnadela a J. Bendy na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Mladé proudy
Položka č.: 450Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vše sign., soubor pěti původních grafik českých umělců. Autoři V. V. Novák, Lev Šimák, Želibský, Salcman, Hoffstädter
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
August Vermeylen: Věčný žid
Položka č.: 464Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. lept ve frontispisu a návrh a úprava vazby J. Konůpek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ex. 72/500 na Japanu Banzay, ed. Symposion, pův. clkžn. tlačená vazba se zlacením na hřbetu, 170s., lehce vybledlý hřbet desek, na tit. listě podpis pův. majitele, jinak velmi dobrý, pěkný stav!…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jana Horáčková
(1962)
Manuál Script Rebeky
Položka č.: 469Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, autorské písmo a typografie J. Horáčková, vyšlo jako 17. svazek experimentální edice speciálního ateliéru knižní grafika a písma na UMPRUM, Praha, 1995, ex. 8/40, knihařsky zpracoval Jan Hybner, papír Ingres Fabriano, lehce zašlé desky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
David Němec
(1961)
Pavel Zajíček: Kniha moří
Položka č.: 468Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, grafický list ve frontispisu a il. D. Němec, vyd. Pulchra, Praha, 2011, ex. 213, ob. a upr. Petr Krejzek, studio ReDesign, pův. brož s karton. pouzdrem, 189s., výborný stav knihy, pouzdro lehce opotřebené, pův. přiložené CD chybí, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugenio Montale
(1896-1981)
Příležitosti
Položka č.: 467Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vybral, vydal a upravil M. Dyrynk, 1979, podpisy v tiráži M. Dyrynk, J. Vladislav (překlad) a Vlasta Dyrynková (dřevoryt a kresba) + soukromé věnování J. Vladislava, volné listy v ob., 21s., v dobrém stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
F.T. Marinetti: Osvobozená slova
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, 4 původní Marinettiho obraz. přílohy se zčeštělými hesly, klíčové dílo zakladatele futurismu, přel. J. Macák, 6. sv. edice Atom, vydali V. Petr a K. Tvrdý, Praha 1922, brož., 75 s. + 4 slož. přílohy, zažloutlé listy, obálka při okrajích jen lehce pokrčená, velmi dobrý …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Josef Sudek
Položka č.: 283Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 83 čb. litofotografií podle původních negativů ze sbírky M. Khola a 1 pův. čb. fotografie M. Khola, vyd. v roce stého výročí narození a dvacátého výročí úmrtí J. Sudka; vyd. MoraviaPress, Břeclav, 1996, ex. 97/300 s podpisy autorů knihy: Jaroslav Boček (text), Pavel Jedlička (úprava) a …
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Zatloukal
Kříž lásky
Položka č.: 754Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování v titulu a tiráži autora, obálka a úprava Josef Zamazal, vydal Stan, Břeclav 1930, 4 sv. edice Stan, 70 s., brož, při okrajích lehce pokrčená obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hanns Kerrl
(1887-1941)
Reichstagung in Nürnberg 1938 (Der Parteitag Grossdeutschland)
Položka č.: 855Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obs. značné množství čb. fotografií nacistického Německa, vyd. Baterlandischer Verlag, Berlin, 1939, pův. clpl. vazba s pův. ob., 406s., desky při okrajích mírně odřené, růžky lehce naražené, na ořízkách flíčky, jinak velmi dobrý a pěkný stav knihy, ob. při okrajích otřepená a s flíčkama, na …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Benito Mussolini
(1883-1945)
Mluvím s Brunem
Položka č.: 847Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Orbis, Praha 1943, Ex. 1076/1500, 131 s., plpl. vazba s obálkou, dobrý stav knihy, obálka zašpiněná, při okrajích poškozená, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Památný den v Kuksu
Položka č.: 759Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla, vydal autor, Tasov 1933, viněty a iniciály dřevorytem Fr. Bílek, 553 výtisků, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Dobrodružství noci a vějíře
Položka č.: 760Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování V. Nezval, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Plzeň 1927, 1 sv. edice Viola, Ex. 34/835, 20 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ján Smrek
(1898-1982)
Hostina
Položka č.: 761Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání básnické sbírky, podpis básníka v tiráži, obálka a frontispis Jozef Kostka, 10. sv. edice Komorná knižnica, vydalo Vydavateľstvo Elánu, Bratislava 1944, pův. brož, 250s.,ex. 1666/2000, similijapan, hřbet lehce odřený, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Vik
Jaroslav Durych: Budějovická louka
Položka č.: 758Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby a úprava Fr. Vik, 6 sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1928, Ex. 51/200, 29 s., brož, obálka místy poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Florian
(1873-1941)
Leon Bloy: Obviňuju se....
Položka č.: 694Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis naproti titulu a překlad J. Florian, vyd. Studium ve Staré Říši, 1910, plpl. převazba, 150s., jeden list drobně natržen, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rastislav Michal
(1936)
Intimní motivy
Položka č.: 438Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1975, Soubor obsahuje 10 mědirytin, rozměr souboru 32 x 22 cm. Vydali Rastislav a Marta Michalovi ve čtyřiceti číslovných výtiscích na ručním losínském papíru o vánocích 1975. Tento výtisk má číslo 30., žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Karel Sabina: Upomínka na K.H. Máchu
Položka č.: 428Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x sign. dřevoryt, dvoubarev. frontispis a titul, úvodní a závěr. viněty, iniciály vše dřevorytem a podpis v tiráži K. Svolinský, doslov Fr. Krčma, 5. sv. knihovny Stožár, vydal Karel Jánský, Praha 1926, dobová polokož. vazba, 115 ex., 46 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Antikvariá…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Bauer
(1963)
Anatomia Gramatika
Položka č.: 441Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept, 22 x 14 cm, sign. DU Milan Bauer 2008, Edice Duo, v červnu 2006 vydal G. Slanicay a Z. Šíma, v počtu 100 ks, tento má číslo 71. Grafická úprava obálky J. Salajka.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Demel
(1942)
Charles Baudelaire: Květy zla
Položka č.: 448Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1998, vše signováno, soubor 6 grafických listů K. Demela, vydal Kniha, grafika, bibliofilie v Praze 1998 v počtu 150ks, v tomto případě se jedná o autorský tisk. Vydavatelé J. Runštuk a Karel Žižkovský. Sobor o rozměrech 37 x 23,5 je uložen v měkkých deskách., žák prof. Z. Sklenáře a J.…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ján Poničan
(1902-1978)
Póly
Položka č.: 762Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání básnické sbírky, obálka Št. Bednár, 61. sv. edice EMSA (Edície mladých slovenských autorov), vydalo L. Mazáč, Praha - Bratislava 1937, pův. brož, 76s.,nerožřezáno, hřbet poškozený a odřený, desky zašlé, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Durych: Sedmikráska
Položka č.: 757Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, titul. list a obálka K. Svolinský, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1927, Ex. 56/100, z knihovny Ant. Grimma, vevázaná obálka, 173 s., karton vazba v papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a č…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Jan Křtitel
Položka č.: 440Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1988, vše sign. PD J. Pileček 88, rozměr souboru 42,5 x 30,5, Edice Biblos, velká řada sv. 6, soubor obsahuje 8 originálních leptů Jindřicha Pilečka. Pro své přátele připravil J. Runštuk a K. Žižkovský v roce 1988. Tento svazek má číslo 49/100, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Martin Manojlín
(1972)
Živly
Položka č.: 439Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 4 linorytů - Oheň, Vítr, Voda, Vzduch. Vše signováno PD Martin Manojlín 2023, vše autorský tisk. Uloženo v papírovém obalu., žák prof. M. Michálka a A. Kračmary
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Malý
(1874-1935)
Krásy republiky Československé
Položka č.: 558Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1919-1923, 52 x 36,5 x 4,5 cm, V tvrdých kartonových deskách je uloženo 110 reprodukcí dle originálu Václava Malého zachující městské a krajinné výjevy z Prahy, Čech, Moravy a Slovenska. Slovem doprovází Dr. K. Herain a Dr. F.X. Harlas (tato textová část chybí, reprodukce jsou v komplet…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Krejčí
(1942)
E. A. Poe: Havran Krkavec
Položka č.: 557Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
Veselý přírodopis
Položka č.: 556Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Michl
(1901-1977)
Ilonka/Hans Holm
Položka č.: 555Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 x 14 cm, 2x sign. dřevoryt. Fr. Michl, vyd. Kobes, Plzeň, 1932, podpis výtvarníka, pův. brož, 43s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Hašková
(1946)
Christopher Fry: Věta o větě
Položka č.: 554Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s pův. barevnými komb. technikou ve formátu 7 x 5 cm, 1993, 11 x 7,5 cm, sign. DU Eva Hašková, č. 4/200, šitá měkká vazba, vydala Nadace Lyry Pragensis, Praha 1993, 14 stran, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Hašková
(1946)
Babylonská věž
Položka č.: 553Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Také jedno faunovo odpoledne
Položka č.: 552Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Jiří Pilka: Oslovení hudby
Položka č.: 551Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Břetislav Hodek: Smutný monolog o překládání Shakespeara
Položka č.: 550Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původní litografií ve formátu 6 x 5 cm, 1993, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU O. Kulhánek, č. 90/100, celokožená vazba, vydala Lyra Pragensis, Praha 1993, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vlastislav Hofman
(1884-1964)
F. M. Dostojevskij
Položka č.: 548Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Mařák
(1832-1899)
Julius Mařák - Výběr z jeho pozůstalosti
Položka č.: 547Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1903, 46 x 34 cm, Publikace 30 světlotisků, 15 barevných a 5 černých autotypií na zvláštních listech a 7 autotypií v textu, vydal Karel B. Mádl, nakladatel F. Topič v Praze. Karel Boromejský Mádl (15. srpna 1859 v Novém Bydžově[1] – 20. listopadu 1932 v Potštejně) byl český historik a k…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Olga Čechová
(1925-2010)
Die drei Brüder
Položka č.: 546Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 25 x 17 cm, 2x sign. a č. litografie. O. Čechová, ex.: 28/125, Arethusa Press Herber Blokland, Baarn, 1984, německý text, č. výtisk 28/80, pův. sešit v ob., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
A collection of famous pictures of the Sung Dynasty
Položka č.: 545Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 44 x 33 cm, 15 barevných reprodukcí a 15 stran s vysvětlivkami k obrázkům, čínský a anglický text, vyd. The Commercial Press, Limited, Peking, 1957, originální brokátová hedvábná vazba s několika fialovými jemnými hedvábnými šňůrami, vázaná ve stabilní skládací lněné složce se 2 sponami ze sl…
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mikoláš Axmann
(1955)
Walt Whitman: Čtyři básně ze sbírky Stébla trávy
Položka č.: 544Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 9 původními lepty, 1981, 35 x 50,5 cm, sign. na titulním listu s věnováním M. Axmann 1985, 8/15, osmi lepty (+jeden na titulním listu) ve formátu 24,5 x 23 cm doprovodil Mikoláš Axmann, Praha 1981, 15 výtisků vydáno vlastním nákladem, z nichž tento má číslo 8, volné listy v původním ka…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Neuwirt
(1948)
Marginálie
Položka č.: 543Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Antikvariát Dlážděná, žák F. Schenka, člen UVU
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Kytice
Položka č.: 542Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 48 x 35 cm, z prací členů sdružení českých umělců a grafiků HOLLAR, autoři: Cyril Bouda: kamenorytina na titulním listě, Václav Fiala: mědirtina, Milada Kazdová: měkký kryt, František Kobliha: měkký kryt, Josef Kočí: suchá jehla, Jan Konůpek: mědirytina, Emil Kotrba: lept, Antonín Majer…
Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jean Effel
(1908-1982)
Hommage a Jean Effel
Položka č.: 541Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1983, 27 x 20,5 cm, Réalisé pour l´Association France - Tchéchoslovaquie par: Dílo . Fonds des Beaux - Art Tchéques, tři volné listy v papírové obálce, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Alois Jirásek: Nevolnice
Položka č.: 538Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu, úprava a il. C. Bouda, vyd. ELK, Praha, 1936, ex. B9 na dřevaprostém papíře, obyč. clpl. přev., 119s., dobrý stav , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Satyr
Položka č.: 537Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu M. Švabinský, vyd. Tvar, Praha, 1950, obs. 20 reprod. grafických listů k veršům Victora Huga (přel. Svatopluk Kadlec) a předmluvu V. Denksteina, volné listy v pův. ob., uloženo v polopl. karton. pouzdře, 64s., dobrý stav , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťsk…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Dílo Felixe Jeneweina
Položka č.: 536Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. Jakuba Demla za titulem, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1928, ex. 308 s podp. Čeňka Vořecha (red. a upr.), pův. polopergam. vazba s ob., velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Hory a řeky v Československu
Položka č.: 535Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekomp…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Ztichlá klika 1
Položka č.: 534Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, za pomoci přátel vyd. nákladem vlastním Jan Placák v počtu 197 exemplářů, Praha, ex. 103 s podp. J. Placáka, pův. brož, 140s,, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Morávek
(1896-1959)
Chrudim (12 původních dřevorytů)
Položka č.: 533Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 12 listů s dřevoryty a podpis za titulem A. Morávka, vyd. jako soukromý tisk autora, Chrudim, 1922, celkem 100 výtisků, volné listy v pův. ob., tit. list a okraje některých listů s drobnými flíčkami, přehyby ob. trochu poškozené, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radh…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Křižovatky (Spisy III.)
Položka č.: 532Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 12?/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., velmi pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bedřich Housa
(1926-2020)
Johann Sebastian Bach
Položka č.: 531Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x sign. ocelorytina (inspirované biografií A. Schweitzera) Bedřich Housa, vyd. Supraphon, Praha, 1988, ex. 119/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, pozn. napsal V. Holzknecht, volné listy v pův. koženkovém pouzdře, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vratislav Hugo Brunner
(1886-1928)
Jules Barbey d´Aurevilly: Stará milenka
Položka č.: 530Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úprava a vazba V.H. Brunner, vyd. Družstvo přátel Studia, Praha, 1924, ex. 20, pův. zdob. clkžn. vazba se zlacením, 364s., vybledlý hřbet, odřené okraje desek, celkově výrazněji zažloutlá, částečně rozvolněná přední předsádka, jinak ale dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťs…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Richard Marynčák
Sfinga, již nazýváme světem
Položka č.: 529Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2010, ex. 24/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Richard Marynčák
Vyprávění o životě a tvorbě malíře Miroslava Štolfy
Položka č.: 528Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, jako soukromý tisk vyd. Richard Marynčák, Praha, 2015, ex. 16/25, pův. brož s ob. v ochranném pouzdře, 75s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Tělo (Spisy IV.)
Položka č.: 527Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. Fr. Borový, Praha, 1927, ex. 106/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 390s., zažloutlé listy, lehce vybledlý hřbet, jinak velmi pěkný stav!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Stříbrný vítr (Spisy I.)
Položka č.: 526Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. F. Šrámka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1926, ex. 3/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 305s., lehce odřené okraje desek, hřbet odřený a vybledlý, listy zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Sergej Konstantinovič Makovskij
(1878-1962)
Lidové umění Podkarpatské Rusi
Položka č.: 525Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi vzácně se objevující publikace o tkalcovství, řezbářství, keramice a dalších uměleckých řemeslech na Podkarpatské Rusi, vyd. Plamja, Praha, 1925, rusky, nečísl. exemplář (celkem 300 kusů, vyšlo několik jazykových mutací), obs. 110 čb. a bar. velmi kvalitních vyobrazení, pův. brož s pův.…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Minka
(1961)
Vladimír Holan: Zuzana v lázni
Položka č.: 524Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x sign. lept (kombin. s akvatintou?) P. Minka, vyd. K. Žižkovský a E. Hlaváčová, Podbořany, 2022, ex. 71/80 na papíru Excudit, volné listy v pův. ob., 26s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠ výtvarné Václava Hollara v Praze
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Josef Mánes
(1820-1871)
Zemi milované... (Mánesův odkaz národu)
Položka č.: 523Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pěkná pův. kožená vazba, vyd. Orbis, Praha, 1939, usp. Fr. Kovárna, bohatá obr. příloha, desky lehce ušpiněné a mírně zažloutlé, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichov…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloslav Moucha
(1942)
Miloslav Topinka: Rozvírání prázdna
Položka č.: 522Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na tit. listě M. Topinka, čb. il. M. Moucha, vyd. Papírenská manufaktura Velké Losiny, 2016, ex. A.T., pův. lamin. vazba, 62s., lehce ohmatané desky, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, zúčastňuje se výstav Umělecké besedy
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Franz Fekkette, Radomil Uhlíř: Lstivá Stéla
Položka č.: 521Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, námět a fotografie F. Fekkette, text R. Uhlíř, vyd. nákladem vlastním, 2014, brož, nestr., ob. odlepena od bloku listů, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Hrdinové a věřící 1914-1918
Položka č.: 520Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vstupní kresba J. Konůpek, vyd. Alois Dyk, Praha, 1928, ex. 214/1000, upr. K. Dyrynk, pův. brož v ob., 107s., opotřebené okraje ob., jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Theatrum Humanum
Položka č.: 519Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 10 sign. litografie V. Suchánek, vyšlo v edici Mare Liberum, Leiden (Holland), 1984, ex. E.A., náklad 100 číslovaných exemplářů, verše Karel Sýs, volné listy v pův. ob. s plátěnými deskami, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Miroslav Houra
(1933-2006)
Hledání otců
Položka č.: 518Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pro radost sobě, pro potěšení kamarádů v roce nchýleného jubilea s použtím několika stránek z francouzského deníku vyd. autor, ex. 40/400, nedat., volné listy v pův. ob., trochu ušpiněno, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, po…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Herčík
(1922-1999)
V. Holzknecht: Chopin v obrozenecké Praze roku 1829
Položka č.: 517Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. ocelorytina a pod. s věn. na předsádce J. Herčík, vyd. Supraphon, Praha, 1979, jako pamětní tisk k 150. výročí pobytu F. Chopina v Čechách, ex. aut. tisk, pův. brož, 26s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG H…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
P. A. T. B. von Hohenheim Paracelsus
(1492-1541)
Filosofie okultní
Položka č.: 516Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, první české vydání díla De occulta philosophia Theophrasti Paracelsi, vyd. Universalia, společnost čsl. hermetiků, Praha, 1932, ex. 20/500, ed. Logos, přel. J. Novák dle ženevského vyd. z r. 1658, pův. brož, 60s., otřepené okraje, trochu pomačkaná a lehce ušpiněná obálka, jinak dobrý stav, An…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Drtikol
(1883-1961)
Deníky a dopisy z let 1914-1918 věnované Elišce Janské
Položka č.: 515Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ex. 46/100 s fotografií F. Drtikola s motivem ukřižované ženy z roku 1914, kterou vytisklo Trico speciální technikou Offlith, vyd. Svět, Praha, 2001, celkem 1000 výtisků, pův. clpl. vazba s ob. a ochranným karton. pouzdrem, 174s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Jan Amos Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské
Položka č.: 514Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty a vazba Fr. Bílek, vyd. Karel Reichl, Praha, 1927, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, vázal Ant. Tvrdý, pův. clkžn. vazba, 83s., lehce vybledlý hřbet, drobně odřené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. M…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Michael Florian
(1911-1984)
Robert Louis Stevenson: Putování s oslicí do hor
Položka č.: 513Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzd. M. Florian, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ex. 385/400 na dílovém antiku (celk. 1000 výtisků), ed. Atlantis, upr. Fr. Balcar, volné archy v ob., 180s., flíčky na hřbetu obálky, lehce zažloutlý papír, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Arthur Kunhert: Paganini
Položka č.: 512Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
G.K. Chesterton: Klub podivných živností
Položka č.: 511Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vyd. L. Kuncíř, Praha, 1928, ex. 6/10 na ručním papíře Van Gelder, plkžn. převazba, pův. ob. vevázána vzadu, 148s., drobně odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Špála
(1885-1946)
Almanach na rok 1914
Položka č.: 510Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 kresby V. Špála, vyd. J. Čapek, K. Čapek, O. Fischer, S. Hanuš, V. Hofman, J. Kodíček, S.K. Neumann, A. Novák, V. Špála, V. Štěpán, O. Theer a Jan z Wojkowicz, nákladem tiskového družstva Přehled, Praha, 1913, upr. V.H. Brunner, pův. brož, 80s., rozvolněná vazba, úbytky papíru na hřbe…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Slovo o slově / Jiří Anderle: Appassionata humana (cyklus osmdesáti kreseb)
Položka č.: 509Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi kvalitní reprodukce osmdesáti kreseb J. Anderleho, vyd. Pravis Verlag, Osnabrück, 1991, doslov J. Mašín a E. Kriseová, pův. clpl. vazba (s kresbami výtvarníka), velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Signatur 23
Položka č.: 508Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. sign. grafický list vložený v ob. J. Kolář (20x14,5 cm), vyd. Theo Rommerskirchen, 1995, ex. Autorský výtisk 33/50 (vyšlo číslovaných 990 výtisků), pův. brož s ob. a průhledným plastovým pouzdrem, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny …
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pravoslav Kneidl
(1927-2003)
Řád Strahovské knihovny 1672
Položka č.: 507Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile k 300. výročí vzniku teologického sálu Strahovské knihovny, vyd. PNP, Praha, 1971, karton. desky s ornamentem, doprovodný text P. Kneidl, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jindřich Teuchner: Hudba vrcholného léta
Položka č.: 506Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x rytina (první sign.) V. Mašek a 1x světlotisk a podp. v tiráži J. Teuchner, vyd. Vácav Lácha, Praha, 1935, ex. 60/195 na ručním papíře Hahnemühle, upr. K. Dyrynk, pův brož, 58s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen S…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
Položka č.: 505Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švab…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Kaiser
(1919-2007)
Comtesse Anna de Noailles: Het zal lang licht vanavond zijn
Položka č.: 504Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1x sign. bar. litografie a připsané věnování s podpisem J. Kaiser, vyd. Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn (Nizozemsko),1982, ex. 17, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, S…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Kaiser
(1919-2007)
Huho von Hofmannsthal: Over vergankelijkheid
Položka č.: 503Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x sign. bar. litografie a podpis naproti tit. listu J. Kaiser, vyd. Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn (Nizozemsko), ex. h.c. (celkem 70 výtisků), 1982, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvů…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)
Položka č.: 502Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýs, J. Žáček a Fr. Dvořák v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošť…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Švengsbír
(1921-1983)
Motýli
Položka č.: 501Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, album 11 sign. ocelorytin (+1 na ob.) J. Švengsbír, Praha, 1952, ex. 19/52, ruční papír, při okrajích mírně ohmataný, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UB a skupiny Grafis
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Dajč
(1943)
Jaroslav Seifert: Podzim
Položka č.: 500Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept ve frontispisu J. Dajč, vyd. Josef Dolívka, Kostelec na Hané, 2004, jako 36. sv. ed. Réva, volné listy v pův. ob., ex. 17/50, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Toufra, Bulanta, Kosa a Hyliše na Pedagogickém institutu v Jihlavě, žák pr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Jiří Karásek ze Lvovic: Zazděná okna
Položka č.: 499Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, obálka, frontispis, dvoubarevný titul, 63 vinět a v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, edice Čeští autoři, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1912, pův. brož, 86s., lehce pokrčené přesahy obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praz…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
R. Krupička: Práh srdce
Položka č.: 498Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a dřevoryty Fr. Kobliha, vydala Knihovna, Praha 1920, 58 s., polopergamen. vazba, naprasklá předsádka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kobliha
(1877-1962)
Rudolf Medek: Prsten
Položka č.: 497Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryt. viněty a úprava Fr. Kobliha, vydal arch. Fr. Tichý, Hradec Králové 1914, 58 s., polopergamen. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Lukavský
(1924-1984)
Vladimír Thiele: Navečer
Položka č.: 496Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, osobní věnování autora Fr. Koblihovi na patitulu, portrét F.K. barev. dřevorytem ve frontispisu, 4x barev. dřevoryt s iniciálou, dřevoryt a podpis v tiráži J. Lukavský, tisk Vlad. Bujárek, vydáno Františku Koblihovi k sedmdesátým pátým narozeninám, Praha 1952, orig. brož, ex. 56/150, 3…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
R. Ponchon: Múza v hospodě
Položka č.: 495Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, přednostní výtisk, mědiryt na titul. listu, 3x mědiryt v příloze a podpis v tiráži V. Mašek, tisk M. Pegrassi, vydal Václav Pour, Praha 1948, zakázková polokož. vazba, ex. 63/300, 37s., suchá pečeť Pourovy edice v tiráži, ruční maršovský papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, s…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra
Položka č.: 494Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Skácel: Chyba broskví
Položka č.: 493Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, originální sign. kolorovaná kresba na tit. listě C. Boudy vedle podpisu J. Skácela, jedná se o soukromé strojopisné vydání Josefa Sedláka ze Šternberka u Olomouce z r. 1974, volné listy v pův. pap. ob., na posledním listě dovětek: tato kniha byla autorem opuštěna v zimě roku 1974, velmi…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Bouda
(1934-2015)
Vzpomínky bibliotekáře a bibliofila Bohumíra Lifky
Položka č.: 492Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 2x sign. rytina J. Bouda, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1997, sest. P. Kneidl, ob. a typ. M. Albich, 650 výtisků, volné listy v obálce, 15s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPR…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Sukdolák
(1925-2022)
Doteky
Položka č.: 491Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 10x sign. barevný lept a podpis s věnováním na tit. listě P. Sukdolák, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 1994, ex. autorský tisk, Edice Biblos, sv. 34, volné listy v obálce, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák p…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Němec
(1932-2001)
Únos Európy (Mýtus - divertimento k filozofii dějin)
Položka č.: 490Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, s podpisem auora na tit. listě a na ručním papíře vyd. Dauphin, Praha, 1994?, jeden z pouhých 50 výtisků v tomto provedení, pův. clpl. vazba, 136s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Nova et Vetera svazek 40.
Položka č.: 489Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 10 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Marta Florianová, 1920, pův. brož, jen lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Nova et Vetera svazek 28.
Položka č.: 488Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 9 obrazových příloh (dřevoryty, reprodukce), řadu pův. i přel. textů a soupis zajímavých dobových bibliofilských tisků, vyd. Otto Al. Tichý, 1918, pův. brož, v krásném stavu!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Kateřina Sienská
(1347-1380)
Listy svaté Kateřiny Sienské
Položka č.: 487Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 101. sv. Dobrého díla v překladu vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1930, ex. 11B/50 na ručním s čerp., plkžn. převazba, 324s., drobně opotřebené desky na hřbetu, jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Francis Thompson
(1859-1907)
Svatý Ignác z Loyoly
Položka č.: 486Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1922, ex. 540/1000, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, celopergamenová převazba se zlacením, 324s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Pod sluncem satanovým
Položka č.: 485Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, jako 95. sv. Dobrého díla v překladu B. Reynka vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1928, ex. 581/1000 na bezdřevém papíře, pův. brož, 344s., na předsádce zbytek vlepeného exlibris pův. majitele, jinak prakticky výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Konvolut 15 tisků ze Staré Říše
Položka č.: 484Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs.: 1) S. Anderson: Smutní trubači a jiné povídky, 90. sv. DB, 1927, ex. 640/1000, clpl. převazba, dobrý stav; 2) A. Beaunier: Poslední den, 127. sv. DB, 1937, ex. 378/500, clpl. převazba, dobrý stav; 3) R.H. Benson: Historie Richarda Raynala poustevníka, vyd. A.L. Stříž, 1916, pův. b…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Václav Slavíček
(1895-1938)
Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky
Položka č.: 483Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzd. A.V. Slavíček, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1920, převazba do kůže se zlacením (přípis tužkou vazba Krč, Olomouc 1970), 227s., pův. ob. vevázána, v ochranném pouzdře, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Dítěte, Wurzla a V. H. Bru…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Práce a utrpení ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové za církev / za obrácení hříšníků a za umírající s obrazy svátků
Položka č.: 482Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 85. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1926, ex. B40/50 na holandském japonu, pův. brož, 156s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové
Položka č.: 481Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 89. svazek Dobrého díla, vyd. Marta Florianová, Stará Říše, 1927, ex. 22A/30 na ručním bílém papíře, podobiznu A.K. Emmerichové od Steinle reprodukce světlotiskem, pův. brož, 160s., volné archy, lehce pomačkané okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radh…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anna Kateřina Emmerichová
(1774-1824)
P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II
Položka č.: 480Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava obou svazků J. Benda, vyd. Antonín Ludvík Stříž a Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1917 a 1921, 2x pův. brož, 308+ 352s., u obou svazků rozvolněné listy - volné archy, u prvního svazku odpadlá přední část ob., jinak velmi dobrý stav obou částí, Antiqari.at Radhošťská, anti…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Igor Vik
(1895-1957)
Marcel Jouhandeau: Astaroth aneb Noční návštěvník
Položka č.: 479Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x litografie a úprava Fr. Vik, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1930, v edici Atlantis, sv. 7., ex. 56/150 na tuzemském japanu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 67s., mírně se odlepující hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošť…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Lorenc
(1919-1999)
Dominique Janvier: Mezi Nilem a Vilainou
Položka č.: 478Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ex. 11/26 na barevném papíře s podpisem a v překladu Zd. Lorence v tiráži, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vincent Hložník
(1919-1997)
Ján Kostra: Ave Eva
Položka č.: 756Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora v tiráži, kresby V. Hložník, vydalo vydavatelství Elán, Bratislava 1944, Ex. 3/1000, 69 s., semišová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely a J. Nováka na UMPRUM v Praze, člen Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta, SVU Mánes, Spolku umelcov a p…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Sova
(1864-1928)
Vybouřené smutky
Položka č.: 806Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Georg Trakl
(1887-1914)
Básně Jiřího Trakla
Položka č.: 668Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. tisk, viněta, úprava Josef Marek, překlad B. Reynek, 42. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1917, 84 s., karton vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Julius Zeyer: Tři legendy o krucifixu
Položka č.: 667Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept, barev. obálka, úprava C. Bouda, vydala Česká grafická Unie, Praha 1925, Ex. 90/550, 77 s., brož, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Arthur Breisky: Triumf zla. Essaie a evokace
Položka č.: 666Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise Fr. Kobliha, výzdoba (titul. viněta, 7 iniciál, 7 vinět) Zdenka Braunerová, vydali W. Breiský a P. Toman, Praha 1927, Ex. 102/300, 94 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně S. Pinkase a A. Chittusiiho, členka Mánesa, Krasoumné jednoty, SČUG Holl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Břetislav Štorm
(1907-1960)
Franz Herwig: Svatý Šebestian z Weddingu
Položka č.: 665Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, výzdoba B. Štorm, 9. sv. edice Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1930, Ex. 12/100 Van Gelder, 29 s., brož, drobné skvrny na papíře, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Leon Bloy
(1846-1917)
Čtyři léta zajetí v prasečím na marně 1900 - 1904
Položka č.: 664Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, deník autorův, vydal a přeložil Josef Florian, Velká u Strážnice 1912, 146 s., brož, obálka při okrajích potrhaná, pokrčená, drobné skvrnky na papíře, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
C. J. Weber: Fragment mého života
Položka č.: 663Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept v příloze, lept na obálce a úprava V. Zykmund, tisk M. Pegrassi, vydal SNKLHU, Praha 1958, volné listy v papír. deskách, 79 s., losinský ruční papír, obálka drobné nečistoty při krajích, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, …
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Mariana Alcoforado: vyzdPortugalské listy
Položka č.: 662Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyzdobil V. Mašek, překlad H. Jelínek, typo. K. Dyrynk, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, Ex. 29/200, Pannekoeku, 53 s., brož, obálka lehce zašpiněná, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Tondl
(1893-1980)
Fráňa Šrámek: Sláva života
Položka č.: 661Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty a podpis v tiráži K. Tondl, úprava M. Kaláb, vydal Klub výtvarných umělců Aleš, Brno 1933, Ex. 47/400, 37 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofi…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Wolker
(1900-1924)
Tři hry; A.M. Píša: Hvězdy ve vlnách; J. Hůlka: Vrah; F. Branislav: Bílý kruh
Položka č.: 659Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, frontispis O. Mrkvička, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1923, 182 s., brož, na hřbetu poškozená, dobrý stav; dřevoryt ve frontispisu J. Rambousek, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1924, 38 s., brož, na hřbetu cca 1cm poškozená, dobrý stav; linoryt ve frontispisu J…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Štika
(1898-1975)
k. H. Borovský: Tyrolské elegie
Položka č.: 658Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty K. Štika, vydal Vilém Šmidt, Praha 1940, 6. sv. edice Kytice, Ex. 8/200, papír Pannekoek, vevázaná obálka, 21 s., polopergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem na hřbetu, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Gayer
Miloš Jirko: Duben. Básně
Položka č.: 657Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 dřevoryty O. Gayer, vydal B. Kočí, Praha 1919, 205. sv. Uměl. Snah, 1000 výtisků, 50 s., brož, obálka při okraji pokrčená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Noha
(1908-1966)
Dvanáct májů
Položka č.: 656Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1938, 350 výtisků, 92 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jiří Wolker: Balady
Položka č.: 655Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hora
Italie
Položka č.: 654Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ve frontispise reproduce obrazu Ot. Nejedlého, vydal Fr. Borový, Praha 1925, XVIII. kniha Zlatokvětu, úprava A. Chlebeček, 1200 výtisků, 60 s., polokožená vazba se zlatým písmem na hřbetu, v horní části lehce vybledlá vazba, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Kniha vzpomínek na Petra Bezruče a jeho dílo
Položka č.: 653Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby a typo. úprava K. Svolinský, vydal Vilém Šmidt, Praha 1937, Ex. 75/400 Van Gelderu, 69 s., polopergamen. vazba, vel,i dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Jirko
(1900-1961)
Znící svět. Básně z let 1920 - 1921
Položka č.: 652Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, 4. sv. edice Bystřina, úprava J.R. Marek, vazba Rajman, 1000 výtisků, 39 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladislav Hřímalý
(1895-1936)
K.M. Čapek - Chod: Deset deka
Položka č.: 651Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x lept V. Hřímalý, vydala Družstevní práce, Praha 1927, 1. sv. edice Slunovrat, lepty vytiskl Alessandro de Pian, 370 výtisků, 99 s., polopergamen. vazba se zlatým písmem na hřbetu, při okrajích vybledlá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Křížová cesta
Položka č.: 650Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 51 x 34 cm, 28 velkoformátových tabulí s reprodukcemi děl F. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, 12. svazek edice Umělecké snahy, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, desky zhotovil Ant. Jelínek, ochranné pouzdro, dobrý stav, Antikvariát Os…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Otakar Březina: Hudba pramenů
Položka č.: 649Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5 dřevorytů a 5 kreseb Fr. Bílek, Odkaz, Praha 1918, 51 s., plpl. dobová převazba, zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Umělecké be…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Konstantin Biebl: Zrcadlo noci
Položka č.: 648Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby (kolorovaná v titulu) V. Tittelbach, vydal F. J. Müller, Praha 1939, nestr., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na AVU, člen UB, SVU Mánes a Skupiny 58
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Král Lávra; Chlapec hrající si s hlinou; Nachový vítr; Fantasie
Položka č.: 647Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, K.H. Borovský: Král Lávra: ilustrace V. Rada, vydal V. Pour, Praha 1940, Ex. 119/240, 32 s.; M. Bureš: Chlapec hrající si s hlinou: podpis a věnování autora, frontispis Toyen, soukromé tisky, edice SVM, Liberec 1936, Ex. 110, 13 s.; M. Bureš: Nachový vítr: podpis a věnování autora, kres…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Dana Puchnarová
(1938)
Gítáňdžali
Položka č.: 646Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 8x litografie D. Puchnarová, z bengálského originálu přeložil profesor PhDr. Dušan Zbavitel, autorka vydala vlastním nákladem, vše signováno, Ex. 28, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. K. Součka, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar a SOV
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Stěpan Ščipačov: Sloky lásky
Položka č.: 645Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie, vazba, předsádka a věnování M. Švabinský, úprava. M. Kaláb, vydal Svět sovětů, Praha 1959, 500 výtisků, 98 s., kožená vazba se zl. reliéfem, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Šnobr: Spirála dní
Položka č.: 644Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava, sign. lept C. Bouda, vydal St. Minařík, Smíchov 1926, 3 sv. edice Kytice, Ex. 54/340 na japanu, 57 s., kožená vazba se zl. reliéfem a písmem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dílo Rudolfa Majera
Položka č.: 643Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept V. Silovský, vydal Arthur Novák, Praha 1927, Ex. 49/135, 128 s., polopergamen. vazba, vybledlé okraje, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinskéh…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivo Rublič
(1917)
S.K. Neumann: Sedm vybraných básní
Položka č.: 642Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, dřevoryty I. Rublič, vydal F.J. Müller, Praha 1946, 9. sv. sbírky 7 vybraných básní, Ex. 22/200, 41 s., polopergamen. vazba, obálka vevázaná, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Václav Krška: Chlapec a kozlonoh
Položka č.: 641Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept P. Dillinger, podpisy autorů v tiráži, vydal Jos. Hladký, Hranice na Moravě 1929, 13 sv. edice Amfora, Ex. 44/300, 55 s., pl. kožená vazba se zl. reliéfem, vazba lehce vybledlá jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze,…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Florian
(1873-1941)
A. Maurois: Mlčení plukovníka Brambla
Položka č.: 693Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis naproti titulu J. Florian, vyd. Marta Florianová, Stará Říše na Moravě, 1920, karton. převazba, 155s., poškozený hřbet, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Malíři básní
Položka č.: 692Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x podepsaná reprodukce ilustrací (Adolf Born, Jiří Šalamoun a Vladimír Suchánek), vyd. jako příležitostný tisk Mladá Fronta, Praha, 1987, celkem 8 vložených listů s reprod. v pův. ob., lehce opotřebené okraje ob. s flíčkem na přední straně, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, ant…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Miriam
Položka č.: 691Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla naproti titulu, dřevorytová viněta na tit. listě a kresby na ob. a před tiráží Fr. Bílek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1937, v 500 exemplářích, pův. brož, 198s., několik uvolněných archů, lehce ušpiněná o při okrajích pomačkaná obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Rad…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Mohyla
Položka č.: 690Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla za titulem, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1926, pův. brož, 207s., lehce opotřebené obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi
Položka č.: 689Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi
Položka č.: 688Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, na patitulu ruční přípis + Pavla Kytlicová prosí o Memento J. Demla, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1932, pův. brož, 126s., lehce opotřebená papírová obálka, místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Holan
(1905-1980)
Vanutí
Položka č.: 687Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě V. Holan, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 42s., částečně odlepený hřbet obálky od bloku listů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Kápé Terin
Nádeje
Položka č.: 686Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a úprava autor?, vydal nákladem vlastním, Bratislava 1934, 32 s., brož, lehce zašpiněná, při okraji lehce poškozená obálka, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ľudovít Fulla
(1902-1980)
Slovo o pluku Igorovom, Igora syna Sviatoslava, vnuka Oléga
Položka č.: 685Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. dřevoryt ve frontispisu, dřevoryt v titulu a týž na obálce, koncová viněta, iniciály a dekorat. výzdoba barev. dřevorytem L. Fulla, překlad, úvodní studie a poznámky univ. prof. dr. A. V. Isačenko a doslov J. Komorovský, vydal Ján Horáček, Bratislava a Turč. Sv. Martin 1947,…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Pštross
(1885-1954)
Antický dům obytný: příspěvek k poznání rodinného domu v době hellenistické a římské.
Položka č.: 684Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, díl I., Dům řecký, 26 tabulí a 200 dokument. vyobrazení v textu, studie podle vlastních pozorování a nálezů ve výkopech na Delu, Theře, v Prieně a v Pompejích doplněná o architektonické nákresy, plány a schémata, původní model antického domu na tab. 25 a 26 modeloval dle návrhu autora m…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Klára Bočkayová
(1948)
Jiří Olič: Letní romance
Položka č.: 683Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 sign. ilustrace na samostat. přílohách a podpis na deskách K. Bočkayová, básně a podpis na deskách J. Olič, vydala Klára Bočkayová, 1981, volné listy v obálce, ex. 25/28, 36s., lehce zažloutlá ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Tekoucí světlo božství Sestry Mechtildy Magdeburské
Položka č.: 682Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a úprava Jar. Benda, vydala Marta Floriánová, Stará Říše na Moravě 1920, 257 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hofbauera na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Kapinus
(1900-1968)
Pupava
Položka č.: 681Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, linoryty a úprava J. Kapinus, vydala M. R. Junová, Tasov 1939, 39 s., brož, obálka přo okrajích zažloutlá, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Moji přátelé
Položka č.: 680Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt Fr. Bílek, vydal autor, Jinošov na Moravě 1917, II. vydání, Ex. 462/500, 58 s., karton. vazba, natržený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen S…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Deml
(1878-1961)
Smrt Pavly Kytlicové
Položka č.: 679Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Deml, vydal sám autor, Tasov 1932, 3 reprod. fotogr. P. Kytlicové, reprod. Markova exlibris, inic., tit. viněta, ob., 1000 výtisků, 104 s., brož, obálka při okrajích zašpiněná, pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Václ. Bol. Nebeský: Protichůdci
Položka č.: 678Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept a vazba J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex-libris, Praha 1924, 1 sv. sbírky Zlatá stezka, Ex. 76/300, svázal Ant. Tvrdý, 46 s., karton vazba, lehce vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukova…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
E.A. Poe: Dvě povídky
Položka č.: 677Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept Jan Konůpek, typo. úprava Karel Dyrynk, vydal Arno Sáňka, Brno 1926, 6. sv. knihovny 200, Ex. 17/200 na pravém japonu, 59 s., karton vazba, na hřbetu poškozená, vybledlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pir…
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran - The Raven
Položka č.: 676Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, česko anglický text, přel. O.F. Babler, viněta za titulem R. Michalik, tisk Kryl a Scotti, vydal Stanislav Vrbík, Olomouc 1930, pův. brož, 22s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Maska červené smrti a jiné novelly
Položka č.: 675Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka linorytem, dekorativní rámec titulu, nakl. značka a úprava Petr Dillinger, 1. sv. Knihy času a ducha, vydal Arnošt Kvasnička, Praha 1918, pův. brož, 92s., ob. zašlá a přeložená, okraje pokrčené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Ohnivý kůň / Ďábel ve zvonici
Položka č.: 674Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob., nakl. značka, viněta v titulu a v závěru a ilustrace v přílohách Milivoj Uzelac, podobizna autora za titulem E. Manet, 3. sv. knihovny Duha, vydal V. Rytíř, Praha 1919, pův. brož, 65s., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav; vyzdibil, Milivoj Uzelac, 4. sv. knihovny Duha, vydal V…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arnošt Hrabal
(1886-1969)
Jan Lebeda: Křížová cesta
Položka č.: 673Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, viněty a reprodukce kreseb A. Hrabal, vydal Alois Chvála Praha 1960, nestr., volné listy v papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarných umělců moravských
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ferdiš Duša
(1888-1958)
František Lazecký: Nad slezskými písněmi
Položka č.: 672Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, sign. dřevoryt ve frontispise, iniciály F. Duša, vydal Slezský kulturní ústav, Praha 1947, Ex. 107/250, 13 s., nerozřezáno, volné listy v papír. přebalu, přebal zašpiněný jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké t…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Arnošt Hello
(1828-1885)
Člověk
Položka č.: 671Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Slovo k Otčenáši Františka Bílka
Položka č.: 670Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, 65 kreseb a vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašpiněné a skvrnité, vnitřek ve velmi dobrém stavu , Antikvariát Ostrovní, žák prof. P…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Charles Nodier
(1780-1844)
Biblioman
Položka č.: 669Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podobizna od G. Staala ve frontispise, překlad Jarmil Krecar, vydal časopis Knihomil, Král. Vinohrady 1918, Ex. 132/225, Hadrový český papír, 26 s., karton vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Picka
(1897-1957)
Jan Noha: Ruce a práce
Položka č.: 746Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Básně o sazbě, tisku a knize, podpis autora v tiráži, úprava Jar. Picka, vydal Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, Ex. 125/450, 51 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivo Rublič
(1917)
Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi
Položka č.: 745Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispise a dřevoryty v textu I. Rublič, podpis překladatale J. Fišera, vydal F. J. Müller, Praha 1944, 18. sv. sbírky Lis knihomilův, Ex. 203/380, 31 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Lada
(1887-1957)
K.H. Borovský: Epigramy
Položka č.: 744Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace a podpis Jos. Lada, doslov a podpis Miloslav Novotný, vydalo Krajské nakladatelství Havlíčkův Brod, 1949, Ex. 232/500, 91 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Halas
(1901-1949)
Staré ženy
Položka č.: 743Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 svazky, podpis autora, vydal Fr. Borový, Praha 1935, 1939, 35 s., clpl. a plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Halas: Hořec
Položka č.: 742Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, frontispis Toyen, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1934, 47 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hora
Machovské variace; Zahrada Popelčina; Tonoucí stíny
Položka č.: 741Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, podpis a věnování J. Hora, vydal Fr. Borový, Praha 1933, 1936, 1940, 99+68+40 s., 2x plpl. a 1x clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Alda
(1901-1970)
od noci k ránu
Položka č.: 740Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování básníka na patitulu, 15. sv. edice Paprsek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, orig. brož., ex.144/300, 38 s., obálka mírně zašlá a při krajích ošoupaná, velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Opolský
(1875-1942)
Dědictví
Položka č.: 739Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1923, 44 s., vevázaná obálka, pergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Jan Opolský: Čtení z hvěz a obelisků
Položka č.: 738Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka, kresby, úprava V. Tittelbach, vydala Umělecká beseda, Praha 1936, 91 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, zlacená ořízka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na A…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jaroslav Seifert: Přilba hlíny
Položka č.: 737Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby V. Rabas, vydalo nakladatelství Práce, Praha 1945, 91 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Motyčka
(1886-1960)
Josef Holý: Černé moře
Položka č.: 736Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava Jar. Motyčka, vydal Přemysl Plaček, Praha 1912, 56 s., pl. kožená vazba, desky místy odřené, naprasklá předsádka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fráňa Velkoborský: Sníh na horách
Položka č.: 735Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, sign. lept a úprava C. Bouda, vydal St. Minařík, Praha 1928, Ex. 90/550, 66 s., pergamen. vazba, při okrajích lehce zašlá vazba, desky lehce prohlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Kysela
(1881-1941)
Karel Toman: Pohádky krve
Položka č.: 734Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava, vazba a bar. dřevoryty Fr. Kysela, vydal Fr. Borový, Praha 1928, Ex. 109/600, 60 s., cl. kožená vazba se zlaceným reliéfem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na AVU tamtéž
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Maxmilián Robespierre
Položka č.: 733Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal Otto Girgal, Praha 1927, 221 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Kašpar
(1877-1934)
A. Jirásek: Ballada z rokoka
Položka č.: 732Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 x lept, 16 kreseb a návrh vazby Adolf Kašpar, vydal J. Otto, Praha 1926, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a ořízkou, 43 s., papír van Gelder, svázal A. Jelínek, celofánový přebal při krajích potrhaný, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen S…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Antonín Strnadel
(1910-1975)
Vilém Chotaš: Nikdy
Položka č.: 731Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis v tiráži vydavatele F.J. Müllera, dřevoryt na ob. A. Strnadel, Praha 1939, Ex. 9, vevázaná obálka, nestr. pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Kniha lesů, vod a strání
Položka č.: 730Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal Al. Srdce, Praha 1921, 2000 výtisků, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Rykr
(1900-1940)
Michal Mareš: Přicházím z periferie
Položka č.: 729Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis M. Mareše, ilustrace Zd. Rykr, vydala Revolta, Praha 1925, Ex. 59/1000 na holandském papíru, 83 s., karto vazba, při okrajích odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Mathesius
(1888-1952)
Nová ruská poesie
Položka č.: 728Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování překladatele, typo. J. Štyrský, vydalo nakladatelství Sfinx B. Jandy, Praha 1932, 541. sv. Nové cíle, Ex. 5/50, 148 s., pololožená vazba, lehce odřený, dole poškozený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Štika
(1898-1975)
Jan Šnobr: Severní záře
Položka č.: 727Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, 5x linoryt K. Štika, typo. K. Svolinský, vydal Josef Hladký, Hranice 1929, 11 sv. edice Amfora, Ex. 121/300, 56 s., polopergamen. vazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelová…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karol Baron
(1939-2004)
Pavel Řezníček: Tabákové vejce
Položka č.: 726Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora a výtvarníka, ilustrace K. Baron, vydala Kristina Kaiserová, Ústí nad Labem 1991, 1. sv. edice Albis international, Ex. 157/199, 42 s., karton. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Matejky a D. Millyho na VŠVU v Bratislavě, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ot. Štorch - Marien: Lilie v korsetu
Položka č.: 725Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podepsal a vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1922, 55 sv. edice Aventinum, výzdoda J. Zrzavý, úprava V. H. Brunner, Ex. 243/550, 42 s., clpl. vazba s reliéfem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Pra…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Toman
(1877-1946)
Soubor veršů I. - VI.
Položka č.: 724Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
6x kniha, Pohádky krve, Torso života, Melancholická pout, Sluneční hodiny, Měsíce - Hlas ticha, Stoletý kalendář, 3x podpis básníka, vydal Fr. Borový, Praha 1928, 1929, 1930, 1932, 1937, 60 + 58 + 54 + 47 + 67 + 83 s., 5x clpl. a 1x plpl. vazba bez obálky se zlatým ražením, hřbety lehce vybledlé, ji…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Stehlík
(1908-1987)
České jaro; Kvetoucí trnka
Položka č.: 723Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
2x kniha, podpis L. Stehlík, vydal Fr. Borový, Praha 1940, 42 sv. České básně, 57 s., plpl. vazba bez obálkyvelmi dobrý stav; podpis L. Stehlík, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 90 s., clpl. vazba bez obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, člen Spolku západočeských umělců, Sdružení jihočesk…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladimír Holan
(1905-1980)
Oblouk; Září 1938; První testament
Položka č.: 722Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
3x kniha, podpis a věnování před titul. listem Vl. Holan, vydal Fr. Borový, Praha 1941, 4. sv. České básně, 46 s., plpl. vazba bez obálky, drobné skvrny na papíře, dobrý stav; podpis v titulu Vl. Holan, vydal Fr. Borový, Praha 1938, 13. sv. České básně, 39 s., clpl. vazba bez obálky, vazba lehce na …
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Viktor Fischl: Kniha nocí
Položka č.: 721Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis V. Fischl, úprava a vazba L. Sutnar, vydalo vydavatelství Družstevní práce, Praha 1936, 45 s., clpl. vazba bez obálky, výborný stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Fr. Dvořák: Ilustrace Františka Tichého
Položka č.: 720Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis J. Koláře, podpis Fr. Dvořáka v tiráži, ilustracemi Fr. Tichého opatřil a typograficky upravil F. Šejna, soupis ilustračního díla Fr. Tichého, 5. sv. edice Obolos, pro Klub přátel výtvarného umění a speciálně pro sekci Přátel krásné knihy vydalo NČSVU, Praha 1965, sešit, 19s., ve…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludvík Kuba
(1863-1956)
Ludvík Kuba: Moje Čína
Položka č.: 719Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha s podpisem, 31,5 x 22,5 cm, sign. na titulu s věnováním Jaromíru Doležalovi L. Kuba V Praze 5. II. 1952, Uspořádal a upravil Štěpán Jež. Praha – soukromý tisk 1946. V počtu 600 Výtisků vyd. ČESKÁ GRAFICKÁ UNIE, brož. vazba, 32 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Cipr
(1881-1956)
Po zákonu srdce
Položka č.: 718Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, podpis a věnování autora, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1933, převazba, pův. ob. vlepena, 171s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Herben
(1857-1936)
T. G. Masaryk
Položka č.: 717Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
3x kniha s podpisem, 15 x 11,5 cm, autorem podepsané tři svazky, vyd. SVU Mánes, r. 1928, edice Zlatoroh, pův. vazba, 1007s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Slezské písně
Položka č.: 716Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, 2x přípis s podpisem P. Bezruč, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, kožená vazba, 194s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Kundera
(1929)
Valčík na rozloučenou
Položka č.: 715Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, vyd. Atlantis, Brno, 1997, pův. clpl. vazba s obálkou, 246s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Milan Kundera
(1929)
Nesmrtelnost
Položka č.: 714Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, r. 1997, vyd. Atlantis, Brno, 1993, pův. clpl. vazba s obálkou, 350s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
-
Jón Svensson
(1857-1944)
Nonni a Manni: Tři povídky o dvou islandských hoších
Položka č.: 711Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 12 cm, podpis autora na titl. straně. vyd. Vyšehrad, Praha, 1934, il. Jiři Židlický, clpl. převazba, 254s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Milostná píseň
Položka č.: 710Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 17 x 12,5 cm, podpis autora na titl. straně, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1954, pův. clpl. vazba s obálkou, 8717 x 12,5s., obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Odlévání zvonů
Položka č.: 709Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 17 x 12 cm, podpis autora na titl. straně, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1967, pův. clpl. vazba s obálkou, 63s., obálka opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Wels
(1882-1944)
Neue Architektur: Karlsbad
Položka č.: 708Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 22 cm, podpis a dedikace Rudolf Wels, vyd. Gustav Ewald Konrad, Wien und Berlin, 1927, text Martin Kayser, množství čb. fotografií, pův. clpl. vazba, bez obálky, mírná pachová stopa, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
více autorů
Hanzelka, Zikmund: Afrika snů a skutečnosti
Položka č.: 707Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
3x kniha, 25 x 18 cm, podpisy obou autorů v prvním svazku, vyd. Orbis, Praha, 1955, 3x pův. clpl. vazba s obálkou, 238+268+231s., obálky potrhány, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Svěrák Smoljak
Filmové komedie
Položka č.: 705Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na patitulu Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, vyd. Kruh, Hradec Králové, 1991, pův. clpl. vazba s ob., 191s., ob. opotřebena, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Manon Lescaut
Položka č.: 704Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 13x podpis: na patitulu V. Nezval (s věnov.), za titulem při výčtu postav 12x podp. herců, kteří dané postavy ve své době ztvárnili při inscenaci v Divadle D34: M. Burešová, J. Kozák, J. Stránská, V. Šmeral, V. Vaňátko, Z. Podlipná, Z. Podlipný, A. Horálek, E. Bolek, B. Machník a J. Kühnmund,…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ladislav Mňačko
(1919-1994)
Kde končí prašné cesty
Položka č.: 703Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na tit. listě L. Mňačko, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1963, pův. clpl. vazba s ob., 197s., lehce opotřebené okraje ob., jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Kahuda
(1965-2023)
Exhumace
Položka č.: 702Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na tit. listě V. Kahuda, vyd. Petrov, Brno, 1998, pův. brož, 144s., lehce očetá, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Kahuda
(1965-2023)
Veselá bída
Položka č.: 701Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu V. Kahuda, vyd. Petrov, Brno, 1997, pův. brož, 136s., lehce očetá, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Kruh spravedlivých (povídka)
Položka č.: 700Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na předsádce E. Hostovský, vyd. Štěpán Jež, Praha, 1938, jako 18. svazek bibliofilské knihovny Vigilie, pův. brož, 77s., lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Lída Baarová
(1914-2000)
II. filmové zně (1941)
Položka č.: 699Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 3x podpis: Lída Baarová, Nataša Gollová a Adina Mandlová na tit. listě, vyd. Českomoravské filmové ústředí, Zlín, 1941, red. Karel Smrž, oboustranná kniha - česko/německy, na tit. listě též vlepená poštovní známka a dekorativní razítko Zlínských filmových žní, mírně otlučené růžky, česká polo…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Voskovec Werich
Líčení se odročuje
Položka č.: 698Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. Jiřího Voskovce a Jana Wericha na patitulu, vyd. Václav Petr, Praha, 1929, ob. A. Hoffmeister, pův. brož, 86s., okraje obálky s trhlinkami a prakticky bez hřbetu, zažloutlý proužek při levém okraji, čátečně rozvolněné listy, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Mode D´Emploi
Položka č.: 697Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě J. Kolář, vyd. Revue K, Alfortville, 1988, pův. brož, text francouzsky, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Kalista
(1900-1982)
Blahoslavená Zdislava z Lemberka - listy z dějin české gotiky
Položka č.: 763Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis a věnování Z. Kalisty, 4. sv. edice Sůl země, vydala Křesťanská akademie, Řím 1969, brož, 325s., někt. listy zažloutlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hana Čápová
(1956-2019)
Fénixovo hnízdo
Položka č.: 442Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1991, 31 x 22,5 cm, vše sign. PD H. Čápová, velikost souboru 5 x lept H. Čápová, vydal Supraphon v roce 1991 v počtu 200 ks, tento má číslo 30., žákyně prof. Mikuly na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Jan Kříž: Aleš Lamr
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, před titulním listem vlepena rozkládací sign. bar. litografie A. Lamra (207/250), vyd. Art D, Praha, 2003, reprezentativní publikace s průřezem celoživotní tvorby, která v časové posloupnosti zachycuje Lamrův vývoj a jeho oblíbené techniky - akvarel, litografii a plastiky, text německy, pův. …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neurčený autor
Velislavova Bible (Velislai biblia picta)
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile jedinečné obrazové bible, původně vytvořené v letech 1325 až 1349, vyd. Archa 90, Praha, 2007, ex. 327/799, pův. clkžn. vazba s kováním při okrajích a uprostřed desek, přiložen 2x pův. sešit s textem Z. Uhlíře (angl.) a soupisem vyobr. (česky/anglicky), v pův. plátěném ochranném pou…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Sergej Alexandrovič Jesenin
(1895-1925)
Ervín Neumann: Tančící safír
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, divadelní hra o 9 obrazech, zcela jedinečný a vzácný tisk, který se v našich aukcích objevuje poprvé (ani NK jej neuvádí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1937, v edici Theatralia, sv. 3, na tit. listě foto J. Šejbalové a E. Kohouta (jako Isadora Duncanová a Jesenin), v textu dále 9 čb. fotogr…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ota Janeček
(1919-1996)
František Halas - Mladé ženy
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1979, sign. Ota Janeček, rozměr souboru 30,5 x 22 cm. Osmi barevnými suchými jehlami doprovodil Ota Janeček, k narozeninám Oty Janečka vydal 15. 8. 1979 Klub přátel umění v Gottwaldově. Tento výtisk má číslo 23, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
Šamsuddín Muhamed Háfez - Z Dívanu
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1987, vše sign. DU Istler, rozměr alba 31,5 x 22 cm, 6 x barevný lept, vydal Supraphon v roce 1986 v nákladu 200 ks, tento má číslo 188. Ochranný plastový obal místy potrhán., žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, S…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ludmila Jiřincová
(1912-1994)
Karel Bednář: Očarované lodi
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, rozměr A5, papírový přebal, 1937, 6 kolorovaných leptů od L. Jiřincové, vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Gottwaldově v nákladu 60 ks, tento má číslo 2, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku český…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Miloš Macourek: Jak želva přišla o uši
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 x litografie A. Born, 1987, 23 x 16 cm, obě signovány PD A. Born, č. 92/100, Vydáno v Holandsku, v létě 1987, jako 68. publikace nakladatelství Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn. Upravil a vytiskl V. Loosjes. Litografie vytiskl z kamene v nákladu 120 výtisků A. Born. Překlad z češt…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Langer
(1888-1965)
Pět povídek z vojny
Položka č.: 562Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Charbin 1920, 102 s., obálka vevázaná, pl. kožená vazba, zl. ořízka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Vladimír Boudník 70
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivan Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Zykmund
(1914-1984)
Ludvík Kundera: Výhružný kompas
Položka č.: 244Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 16 původních bromostříbrných fotografií V. Zykmund, texty L. Kundera, pozdější tisk fotokopie textů, orig. podpis L. Kundery v tiráži, Brno, květen 1944, 20 ex., leporelo v papírových deskách a obálce,, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakl…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
Položka č.: 243Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckop…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
Položka č.: 242Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na…
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zaklad…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
Položka č.: 236Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakla…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
Položka č.: 640Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. B…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
Položka č.: 639Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, významná osobnos…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO