• Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Plodný mnich

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:30

    dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Novomanželé

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:31

    dřevoryt, 11,5 x 7 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Strážkyně věže

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:32

    dřevoryt, 11,8 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pod paraplíčkem

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:33

    dřevoryt, 14 x 9,2 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Museum Litterarum Bohemicarum Pragae Bibliothecae Strahoviensis Aula Theologica Dicta

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:34

    dřevoryt, 13 x 9,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Anděl

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:35

    litografie, 12,5 x 13 cm, sign. DU Zd. Mézl, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris a grafiky Chrudim 10. a 11. října 1992, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    O lásce a proměnách - mořská panna

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:36

    dřevoryt, 22 x 8,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Sjezd sběratelů a přátel Ex libris Prostějov 1995, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pallas Athéna

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:37

    dřevoryt, 1988, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru Judr. Vladislava Brože a Phdr. Bohumila Nováka, vydal spolek českých bibliofilů 8. dubna 1988, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Poseidon

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:38

    dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pranýř

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:39

    dřevoryt, 21 x 8 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hostina

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:40

    dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Trest

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:41

    dřevoryt, 1977, 8,2 x 7,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, PF 1978, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Strom života

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:42

    dřevoryt, 17,7 x 21,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 15/120, lehce pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Všichni zůstanou přes noc spolu a jednou projdou cestu osudu

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:43

    dřevoryt, 25,5 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Maxima Roma Est

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:44

    dřevoryt, 24 x 17,8 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    …NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:45

    dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Vládci knih

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:46

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, č. 27/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Zátiší s brašnou

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:47

    dřevoryt, 10,5 x 8,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, Exlibris Dr. Vladimír Tichý, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Souboj

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:48

    dřevoryt, 1983, 8,5 x 6,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, PF 1984 Karel a Jindra Hejných, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Chyceni v síti

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:49

    dřevoryt, 10 x 10,5 cm, Exlibris J. Souverein, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Schola Ludus

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:50

    dřevoryt, 9,5 x 6,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Mlýn

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:51

    dřevoryt, 6,5 x 6 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Justicia

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:52

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Tři bohyně

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:53

    dřevoryt, 6, 7 x 5, 2 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Zdař Bůh! Glück auf!

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:54

    dřevoryt, 11, 2 x 8 cm, sign. dole Zd. Mézl, zezadu PF 1986, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Liberté

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:55

    dřevoryt, 1986, 17 x 9, 1 cm, sign. PD Zd. Mézl, pozvánka Turf klub SSM setkání se Zdeňkem Mézlem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Maximilianus II. Imp. Aug. Rom. Rex Bohemiae

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:56

    dřevoryt, 22 X 8, 5 cm, sign. dole Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Gaia

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:57

    dřevoryt, 12,5 x 7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Vavřín

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:58

    dřevoryt, 9,5 x 8,5 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Letadlo

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:59

    dřevoryt, 7,4 x 12 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Familia Kaizl Ex Kriminalibus

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:00

    dřevoryt, 12 x 6,7 cm, sign. LD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Jinoch

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:01

    dřevoryt, 9 x 5,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Flora

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:02

    dřevoryt, 10 x 6,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pohostinnost

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:03

    dřevoryt, 6,5 x 8,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Loď

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:04

    dřevoryt, 8 x 8 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Lustr

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:05

    ručně kolorovaný dřevoryt, 11,2 x 7 cm, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Velký pták

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:06

    dřevoryt, 12 x 8 cm, sign. PD Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Na pláži

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:07

    dřevoryt, 1984, 9,3 x 7,5 cm, sign. PD Zd. Mézl, PF 1985, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Blahobyt

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:08

    dřevoryt, 17,1 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Milován všemi

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:09

    dřevoryt, 17 x 9 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Ženská dominance

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:10

    dřevoryt, 10,5 x 5,5 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Čtyři ženy a kentaur

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:11

    ručně kolorovaný dřevoryt, 10,8 x 11 cm, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Žena

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:12

    dřevoryt, 6,6 x 4,5 cm, sign. DU Zd. Mézl, Exlibris Ing. J. Háček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Muž s knírem

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:13

    dřevoryt, 7,5 x 4,5 cm, sign. DU Zd. Mézl, Exlibris Ing. J. Háček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Aequalitas Fraternitas

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:14

    dřevoryt, 10 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Námořník

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:15

    dřevoryt, 11,4 x 3,7 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Pax 1982 Marie a Václav Grégrovi

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:16

    dřevoryt, 1982, 5,5 x 7,3 cm, sign. PD Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Královna

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:17

    dřevoryt, 7 x 4 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Hippokratův luk

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:18

    dřevoryt, 5,5 x 4 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    V láhvi

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:19

    dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Óda na marnost

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:20

    tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Argó

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 20:21

    dřevoryt, 3 x 4 cm, sign. DU Zd. Mézl, PF 1976 Jindra a Karel Hejných, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Merta

    (1952)

    Nora

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:00

    serigrafie, 1998, 35,2 x 27,5 cm, sign. PD Jan Merta 98, rám, č. 49/100, Představujeme soubor grafik od autora Jana Merty, jenž patří k nejvýznamnějším českým malířům umělecké generace, která na výtvarnou scénu nastoupila v 80. letech 20. století. Se svými kolegy, ke kterým patřili například Petr Ni…

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Mám rád Ameriku? Má Amerika ráda mě?

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:01

    serigrafie, 2002, 37,7 x 31,2 cm, sign. PD J. Merta 99, rám, č. 27/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Servis

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:02

    serigrafie, 1997, 42 x 30 cm, sign. PD J. Merta 97, rám, č. 77/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jan Merta

    (1952)

    Cukrová vata

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:03

    serigrafie, 1999, 35 x 28 cm, sign. PD Jan Merta 99, rám, č. 88/100, žák prof. O. Oplta, J. Ptáčka

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:04

    suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké …

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Vůně travin

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:05

    suchá jehla, 1968, 34,8 x 23,4 cm, PD monogr. J. J. 68, E. A., Jiří John patřil v šedesátých letech mezi nejuznávanější české umělce a i přes své zdrženlivé vystupování se stal jednou z ikon tohoto šťastného období našeho výtvarného umění. Za své vynikající grafické listy obdržel několik prestižních…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Bohuslav Reynek

    (1982-1971)

    Sníh

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:06

    3 x suchá jehla, vše 13,5 x 8,5 cm, vše sign. PD Reynek, neuplný cyklus Sníh. Soubor obsahuje 3 suché jehly (z původních 10). Původní papírový obal s úvodní básní Zdeňka Řezníčka. Lepty vytiskl K. Sommer v Praze, text tiskl Karel Kryl v Kroměříži. Vydáno o Vánocích 1941 v Kroměříží v nákladu 100 ks,…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápasy

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:07

    lept, akvatinta, 19,6 x 15,5 cm, sign. PD Emil Filla, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Deflorace

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:08

    strukturální grafika, lept, 1962, 50,5 x 39,4 cm, sign. PD Eduard Ovčáček 1962, rám, č. 1/5, Eduard Ovčáček se ve své tvorbě zabýval malbou, grafikou, koláží, plastikou, vizuální a konkrétní poezií, lettristickou fotografií, akcemi a instalacemi. Jeho prvořadým mediem se ale stala grafika, kterou ča…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Anděl

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:09

    kombinovaná technika, koláž, 2000, 58,7 x 41,5 cm, sign. zezadu V. Janoušková, rám, Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb, což je charakteristické i pro nabízené dílo s názve…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Nastavení

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:10

    asambláž, papír, 1993, 80 x 60 cm, sign. DU Pacovská 93, rám, na zadní straně štítek z výstavy z roku 1993, Květa Pacovská byla česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka. Vystudovala střední grafickou školu a vysokoškolské studium absolvovala na Vysoké škole uměleckoprů…

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Květa Pacovská

    (1928-2023)

    Socha na povrchu

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:11

    asambláž, papír, 1993, 77 x 53,5 cm, sign. DU Pacovská 93, rám, na zadní straně štítek z výstavy z roku 1993, Květa Pacovská byla česká malířka, sochařka, ilustrátorka, grafička, typografka a pedagožka. Vystudovala střední grafickou školu a vysokoškolské studium absolvovala na Vysoké škole uměleckop…

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Stanislav Judl

    (1951-1989)

    Mezihra

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:12

    komb. technika, překližka, pozdní 70. léta, 65 x 65 cm, rám, dílo pochází z autorova raného období. Hlavní pozornost soustřeďuje na lidskou figuru, zachycenou ve všedních, ale symbolických okamžicích, jako je jídlo, mytí, setkání, hra. Maluje lidské figury jako vystřihovací ploché šablony a stíny, p…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Návrh na divadelní plakát pro 55 Covent Garden London WE

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:13

    tempera, tuš, papír, 1958, 58,2 x 169 cm, sign. PD Liesler 1958, návrh na plakát, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnov…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Návrh na divadelní plakát pro 55 Covent Garden London WE

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:14

    tempera, tuš, papír, 1958, 116 x 82,5 cm, sign. DU Liesler 1958, návrh na plakát, Josef Liesler je jednou z nejvýraznějších postav českého výtvarného umění dvacátého století. Byl členem skupin Sedm v říjnu, Spolku výtvarných umělců Mánes, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a skupiny RADAR. Věnov…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Bez názvu

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:15

    olej, kombinovaná technika, plátno, 40 x 25 cm, sign. PD R. Fila, rám, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 100 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Hlava

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:16

    olej, malířská lepenka, 1986, 18,5 x 21,5 cm, sign. DU Ota Janeček 1986, rám, malba je prací významného českého malíře, grafika a ilustrátora, který studoval kresbu nejprve u C. Boudy a poté malbu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Byl členem SVU Mánes. Dílo je v rámci Janečkovy tvorby ukázkou exp…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Profil

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:17

    olej, sololit, 1989, 25 x 35 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, číslo katalogu 3864, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 110 000 - 130 000 CZK

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Švýcarsko

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:18

    akvarel, tuš, papír, tempera, lak, 1976, 43 x 58 cm, sign. LN ABorn 76, akvarelová kresba rázovité švýcarské krajiny, zaplněná typickými bornovskými postavičkami představuje bizarní loveckou scenérii, kde nájezdy zahraničních turistů a zejména turistek loví echt švýcarské horaly, doplňující rohové r…

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 500 000 - 750 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anna Endrštová 1963 (129 kreseb)

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 260.000 CZK (10.834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:19

    kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír, 1963, 22,5 x 17,5 cm, sign. vše Kamil Lhoták 63, Kresebný́ deník, který́ si Kamil Lhoták vedl během roku 1963 zachycuje 134 dní v roce Aničky Endrštové, jeho tehdejší přítelkyně. Jedná se převážně o intimní́ scény z každodenního života, zachycené při svléká…

    Aktuální cena: 260.000 CZK (10.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK

  • Alois Wachsman

    (1898-1942)

    Surrealistická postava

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:20

    tužka, papír, 20,8 x 13,5 cm, rám, LN razítko z pozůstalosti Aloise Wachsmana 421, vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1947 (průsvitá na lícovou stranu), kresba je dílem významného českého malíře, scénografa a architekta. Studoval architekturu nejprve na ČVUT, poté u Josefa Gočára na AVU. Od roku 1923 …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Japonsko

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:21

    kvaš, lak, lepenka, 1959, 5,5 x 12,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 59, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu…

    Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 300 000 - 350 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Dvorek v Libni

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:22

    olej, plátno, 1945, 38 x 52 cm, sign. PD F.Gross 45, rám, přiložen posudek MUDr. Jana Vykoukala, malíř města, především urbanistické periferie - organismu, jež dokáže v jeho dílech růst, stárnout i umírat. Syn továrního úředníka a rodák z Nové Paky, jejíž scenérie viděné z okna se mu nejvíce vryly d…

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 500 000 - 700 000 CZK

  • Karel Černý

    (1910-1960)

    Karlův most

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:23

    uhel, papír, 1954, 44,7 x 65,5 cm, sign. LD K. Černá Š 54, rám, Karel Černý je český malíř, kreslíř, ilustrátor a grafik původem z Brna. Vyučil se mechanikem, ale už odmalička tíhl k výtvarné tvorbě, v čemž měl matčinu podporu. Při zaměstnání pak navštěvoval večerní kurzy kresby a malby a posléze se…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 130 000 - 160 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Neptun s Najádami

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:24

    pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Čekání na pivo

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:25

    olej, plátno, 2010, 97 x 130 cm, sign. LN Načeradský 2010, Jiří Načeradský se proslavil jako čelný představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně. Nabízená malba z roku 2010 představuje melancholický autoportrét, při jehož vzniku malíř upřednos…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Květnová noc

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 720.000 CZK (30.000 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:26

    olej, plátno, 1944, 46 x 35 cm, sign. LD V. Zykmund 44, rám, vzadu popsáno, vzadu na slepém rámu se nachází strojopisný štítek, psaný Ludvíkem Kunderou s popisem a názvem díla. Ludvík Kundera zde zaměnil název z původní „Květnové noci“ na „Červnovou noc“, přičemž někdy později vlastní rukou tuto chy…

    Aktuální cena: 720.000 CZK (30.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 850 000 - 950 000 CZK

  • Karel Chaba

    (1925)

    Vltava

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:27

    olej, plátno, 2000, 89 x 69 cm, sign. PD Chaba, rám, Karel Chaba byl nevšedním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho díla nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické básnivos…

    Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 260 000 - 300 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Tenisové hřiště

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:28

    akvarel, papír, 1955, 40 x 59 cm, rám, vzadu autorský štítek s popisem, významný malíř, který se zařadil ke generaci "krotkých modernistů" (Bruknerův termín popisující nástup autorů, kteří už nechtěli sdílet oficiální formy socialistického realismu). Vystoupil spolu s dalšími vrstevníky v …

    Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 350 000 - 400 000 CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Květen

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:29

    akvarel, tužka, papír, 27,5 x 39 cm, sign. PD L. Jiřincová, sign. LN L. Jiřincová, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace. V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Srpen

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:30

    akvarel, tužka, papír, 30 x 41,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, sign. LD L. Jiřincová, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace. V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Marrons

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:31

    tuš, papír, 1964, 28 x 20 cm, sign. PD Šlitr 64, rám

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Jiří Šlitr

    (1924-1969)

    Bárky

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:32

    pastel, papír, 1957, 29 x 41 cm, sign. LD Šlitr 57, rám

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Spirály

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:33

    voskovky, papír, 2004, 84 x 60 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce v atypickém provedení voskovkami od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Sférické spirály

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:34

    akvarel, tuš, papír, 2004, 55 x 74 cm, sign. DU A. Lamr 04, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bueno…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    U bazénu

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:35

    akryl, plátno, 2015, 50 x 70 cm, sign. vzadu A. L. 15, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 80 000 - 120 000 CZK

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Akrobat

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:36

    akryl, plátno, 2009, 30 x 40 cm, sign. PD 2009 M. Rittstein, rám, vzadu popsáno autorem, autor je významným představitelem české figurativní malby, dlouhá léta vedl ateliér malby na AVU v Praze a byl rovněž členem skupiny 12/15. Jeho práce přesahuje významem české současné umění, o čemž svědčí i  je…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 250 000 - 350 000 CZK

  • Jiří Anderle

    (1936)

    Komedie č. 10

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:37

    suchá jehla, mezzotinta, 1969, 15,9 x 13,4 cm, sign. DU Anderle 69, č. 59/60, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Oh, my guardian Angel

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:38

    lept, 1969, 38,5 x 28 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Back

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:39

    lept, 1968, 38,5 x 20,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1968, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    There goes a vision of the future !

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:40

    lept, 1968, 30,8 x 49,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 68, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Temptation

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:41

    lept, 1969, 35,7 x 43 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, č. 29/40, při okrajích lehce pokrčený, natržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    It will be much more different to escape

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:42

    lept, 1969, 25,6 x 49,7 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Report No. 3

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:43

    lept, 1970, 39,8 x 24,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 24/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Figura

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:44

    suchá jehla, lept, 1980, 75,5 x 57,7 cm, sign. PD Adriena Šimotová 80, rám, č. 3/20, Adriena Šimotová je na poli českého výtvarného umění výraznou osobností. Její tvorba je tak citlivou a specifickou záležitostí, že je jen stěží zařaditelná do jakéhokoliv výtvarného proudu umění 20. století. Výrazný…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 120 000 - 130 000 CZK

  • Svatopluk Klimeš

    (1944)

    Korsická Macchie

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:45

    papír, oheň, 1994, 56 x 43 cm, sign. DU Klimeš 1994, rám, Svatopluk Klimeš vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1967–1973) a kromě vlastní tvorby vyučoval od roku 1998 kresbu a malbu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Klimeš je znám svými propalovanými obrazy, ač bychom jeho tvor…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Jiří Sozanský

    (1946)

    Z cyklu incident

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:46

    tempera, asambláž, lept, papír, 1991, 63,5 x 48 cm, sign. PD Sozanský 91, rám, č. 1/1, Jiří Sozanský je znám zejména pro své rozsáhlé multimediální projekty vázané ke konkrétnímu místu či události, jimiž podněcoval utlumenou výtvarnou scénu již od 70. let. Jeho zájem je koncentrován na člověka v …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Geometrie a světlo IV.

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:47

    olej, plátno, 2012, 150 x 130 cm, sign. PD I. Ouhel 2012, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 200 000 - 250 000 CZK

  • Ivan Komárek

    (1956)

    Šášové

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:48

    koláž, kombinovaná technika na plechu, 1992, 145 x 100 cm, sign. LN Ivan Komárek 1992, sign. PD Komárek, obrazy figurálního malíře Ivana Komárka, vycházejí především z kresby. V obrazech dominuje linka a výrazná stylizace figur, jejich proporcí a pohybu. Obrysovou linii autor upřednostňuje před samo…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 140 000 - 160 000 CZK

  • Pavel Besta

    (1958)

    Poslední anděl

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:49

    olej, plátno, 2023, 100 x 80 cm, sign. PD Besta, Studium započal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, ale posléze přešel na Akademii výtvarných umění v Praze. Na AVU nejdříve studoval v ateliéru restaurátorství u prof. Ballardiniho a ve třetím ročníku studia přešel do ateliéru malby k prof. Smet…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Příběh v kůře

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:50

    akryl, plátno, zlato, 2023, 50 x 60 cm, sign. vzadu Havlín, Zbyněk Havlín absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde se zpočátku věnoval studiu klasických technik, od nichž během studia přešel k intermediálnímu způsobu uvažování a školu absolvoval v ateliéru prof. Milana Knížáka. V posledníc…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kolumbárium mystické

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:51

    akryl, plátno, 2010, 40 x 40 cm, sign. zezadu A. Růžička 2010, Studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chada. Aleš Růži…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Roman Franta

    (1962)

    Yellow Bugs

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 195.000 CZK (8.125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:52

    olej, plátno, 2022, 120 x 160 cm, sign. vzadu R.F. 2022, Žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresionismu, pop-artu i americké a evropské malby 80. let. V době studií na AVU umělec projevil zaujetí pro fotografování a začal fotog…

    Aktuální cena: 195.000 CZK (8.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 250 000 - 300 000 CZK

  • Aleš Krejča

    (1941)

    Schoulená ve snu

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:53

    olej, plátno, 1992, 90 x 115 cm, sign. PD Krejča 92, rám, Aleš Krejča zaujímá přední místo mezi představiteli fantazijního realismu v českém výtvarném umění. Jako žák Františka Muziky vychází především ze surrealistických forem. Jeho tvorba je hluboce zakořeněna ve starší kulturní tradici, zejména m…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Alena Anderlová

    (1977)

    Proměna

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:54

    olej, plátno, 100 x 70 cm, sign. zezadu Anderlová, Absolventka pražské AVU, kde studovala v ateliérech Michaela Rittsteina a Antonína Střížka. Autorka se svou tvorbou hlásí k figurativní linii současné malby. V jejím podání dochází v dílech k jistým konfrontacím či střetávání různorodých světů. Pově…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Hra na chobotnici

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:55

    olej, plátno, 2021, 30 x 40 cm, sign. vzadu Zichová 2021, Absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliérech Jiřího Petrboka a Michaela Rittsteina. Ve své tvorbě pracuje často se zvířecími motivy, které však klade do surreálních až bizarních situací. Jakousi spojující linkou j…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Barbora B. Němcová

    (1972)

    Zakotvené lodě

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:56

    akryl, plátno, 2011, 80 x 100 cm, sign. vzadu B.B.Němcová 2011, Absolvovala v roce 2000 ateliér profesorky Adély Matasové na VŠUP v Praze. Je známá zejména svou tvorbou vznikající ve spojení airbrushe a různých buď autorských nebo ready-made šablon. Ve svých obrazech se Barbora B. Němcová častokrát …

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • Markéta Zlesáková

    (1976)

    Rebarborky II.

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:57

    akryl, plátno, 2020, 160 x 110 cm, sign. vzadu ZLESA., Markéta Zlesáková diplomovala v ateliéru Jiřího Lindovského na AVU v Praze v roce 2004. Dlouhodobě zpracovává zejména vzpomínky z pobytu na Novém Zélandu a v Tongánském království. Hlavním tématem jejích maleb i grafik jsou krajiny, které posouv…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 120 000 - 140 000 CZK

  • Leoš Suchan

    (1989)

    Rukavice

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:58

    olej, plátno, 2021, 60 x 50 cm, sign. vzadu Leoš Suchan, Leoš Suchan je současným mladým výtvarníkem, který studoval na AVU pod vedením M. Rittsteina a Z. Berana. Jeho hlavním námětem je zpodobňování každodenních situací a předmětů hyperrealistickým stylem. Zaměřuje se tak na různé působení povrchů …

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 40 000 CZK

  • Miroslav Šnajdr

    (1938)

    Bez názvu

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 16:59

    olej, kombinovaná technika, kartón, 1976, 62 x 45,7 cm, sign. PN M.Šnajd 76, rám, Miroslav Šnajdr se narodil a dodnes žije a pracuje v Olomouci. Pro Šnajdra je typická dualita uměleckého talentu, která vychází ze zájmu o výtvarné umění a hudbu. Základním prvkem jeho tvorby je soustředění se na dané …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Kamila Ženatá

    (1953)

    Prvopočátek

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:00

    akryl, plátno, 2023, 120 x 150 cm, sign. PD Ženatá, V letech 1973 – 1979 studovala na Akademii výtvarných umění v ateliéru Ladislava Čepeláka. Přestože vystudovala klasické grafické techniky vyjadřuje se v různých médiích přes malbu, fotografii, video až po multimediální site-specific instalaci. Aut…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 150 000 - 180 000 CZK

  • MICL

    (1969)

    Srážka

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:01

    olej, plátno, 2017, 90 x 135 cm, sign. PD MICL 17, MICL je současný sochař a malíř, absolvent AVU. S realitou ve svých malbách však zachází velmi svévolně do té roviny, že se realita podobá spíše divokému snu. Typické jsou pro něj groteskní a erotické motivy, vždy ve svých malbách obsahuje i smysl p…

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Pak těsto vyválej, na tenké pruhy, dozadu nekoukej, na věrné druhy.

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:02

    olej, plátno, 2021, 120 x 100 cm, sign. vzadu Miffek, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou stylizov…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • Michal Burget

    (1975)

    Tábor na ostrově

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:03

    olej, plátno, 2023, 60 x 60 cm, sign. LD M Burget 23, lišta, Absolvoval studium na pražské AVU, kde působil v ateliérech grafika I. u J. Lindovského, malba I. u J. Sopka a v ateliéru klasických malířských technik u Z. Berana. Autor je malířem a grafikem, který se dlouhodobě zabývá krajinomalbou, kd…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Jan Heres

    (1992)

    Póza

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:04

    akryl, plátno, 2023, 120 x 100 cm, sign. vzadu Jan Heres 2023, Autor studoval na Akademii výtvarných umění v Praze nejdříve v ateliéru malířství I u Jiřího Sopka, posléze v ateliéru malířství III u Michaela Rittsteina. Svou tvorbu nadále posouval skrze stáže a rezidence v zahraničí. Ve své tvorbě se…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Hluboký spánek VII

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:05

    akryl, tuš, sololit, damarový lak, 2022, 100 x 100 cm, sign. PD Grimmich 22, Absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují bravurním zvládnut…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Martin Salajka

    (1981)

    Kvetoucí lebka

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:06

    akryl, plátno, 2021, 100 x 100 cm, sign. vzadu Martin Salajka, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také v Buda…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • František Hodonský

    (1945)

    Noční čeření

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:07

    akryl, olej, plátno, 2018, 110 x 140 cm, sign. vzadu Hodonský 2018, František Hodonský je výtvarným umělcem specializujícím se na malbu a grafiku. Jeho hlavním tématem je již několik dekád krajina. Krajinomalbu studoval u F. Jiroudka na AVU, kde sám později převzal vedení ateliéru krajinářské a figu…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 120 000 - 150 000 CZK

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Křoví

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:08

    olej, sololit, 1991, 43 x 48 cm, sign. PD 91 Valter, rám, Jeho hlavním tématem se stala krajina a příroda. Na tvorbě je oceňováno jeho originální vidění světa, které dokázal velmi osobitým a pečlivě tvarově i barevně promyšleným stylem přenést na plátno. Výsledkem je v českém umění ojedinělé dílo si…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 120 000 - 140 000 CZK

  • Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Snová krajina

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:09

    olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Z kroniky starých vikingů

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:10

    akryl, juta, 2024, 80 x 120 cm, známý malíř a ilustrátor, absolvent PdF - výtvarného oboru MU v Brně, na umělecké scéně se prosadil svým intelektuálním pojetím gestické malby, v rámci níž neustává v experimentu hledat nové polohy, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Petr Nikl

    (1960)

    Růžový pták

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:11

    olej, plátno, 2003, 135 x 120 cm, sign. na zadní straně Petr Nikl 2003, rám, Petr Nikl se věnuje divadlu, fotografii, hudbě, výtvarnému umění, loutkářství, psaní a ilustrování knih. Ve všech oborech se výrazně odlišuje a tvoří skutečně osobitá díla. Charakteristickým rysem jeho výtvarných děl je dec…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 220 000 - 280 000 CZK

  • Frank Malina

    (1912-1981)

    Kinetic object

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:12

    tisk, koláž, asambláž, 1966, 24,5 x 26,5 cm, sign. DU Malina, rám, Frank Joseph Malina (1912 – 1981) byl významný americký vědec, raketový inženýr, vynálezce a vizuální umělec s českými předky. Studoval a získal tituly magistra a leteckého inženýra na Kalifornském technickém institutu. Malina byl je…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Vladimír Kopecký

    (1931)

    Geometrie prostoru

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:13

    serigrafie, 30 x 30 cm, sign. PD Kopecký 010, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kaplického

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Niki de Saint Phalle

    (1930-2002)

    Help

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:14

    serigrafie, 1969, 32 x 41 cm, sign. PD Niki de St. Phalle, rám, č. 197/200, PD přípis: pour Phillipe, love Niki, Bonne année 1974. Byla francouzsko-americkou vizuální umělkyní – sochařkou, malířkou a filmařkou. Autorka se stala známou v době 60. let, kdy patřila do skupiny Nových realistů. Ve své tv…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Změna předpovědi počasí

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:15

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 15/50, Studium na ČVUT u prof. Cyrila Boudy a následně na AVU v Praze v ateliéru u prof. Vladimíra Silovského. Je známý pro svojí volnou grafickou tvorbou (především barevný lept a akvatinta) plnou harmonických linií a pastelových barev, ž…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Karel Demel

    (1942)

    Pro Gustava Mahlera III.

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:16

    lept, akvatinta, 1999, 66 x 49 cm, sign. PD Karel Demel 99, rám, Narodil se v Praze roku 1942. Studoval grafiku a knižní ilustraci na VŠUP v Praze u profesorů Sklenáře a Anderleho. Jeho grafické dílo je především figurální, ovlivněno jeho vztahem k hudbě. Je členem SČUG Hollar. Jeho práce jsou mimo …

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Bella Italia III

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:17

    lept, reliéfní tisk, 1969, 43 x 40 cm, sign. PD A. Brunovský 1969, č. 18/65, slovenský malíř, grafik a ilustrátor, jeden z významných umělců druhé poloviny 20. století. Albín Brunovský vystudoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde byl žákem profesora Vincenta Hložníka. Školu ukončil ro…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Sen z Galerie Pitti

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:18

    litografie, 1993, 48 x 37 cm, sign. PD Liesler 93, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Pocta Zdeňku Sklenářovi

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:19

    litografie, 1975, 26,2 x 37,3 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, č. 4/7, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK

  • Jiří Šalamoun

    (1935-2002)

    Únos

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:20

    litografie, 1984, 67,5 x 42,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 84, rám, č. 69/75, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvor…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Menhir

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:21

    litografie, 1980, 47 x 64 cm, sign. PD Kamil Lhoták 80, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Paříž, kterou Lhoták navštívil v roce 1938, se stala jeho trvalou inspirací. V duchu Skupiny …

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Jaroslav Róna

    (1957)

    Portrét manželů B.

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:22

    litografie, 2014, 35,7 x 40,8 cm, sign. PD JRóna 14, 57/120, grafický list zpodobuje zpěvačku Björk s jejím tehdejším manželem, kterým byl avantgardní filmař a výtvarník Matthew Barney, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládají…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jan Hísek

    (1965)

    Úsvit

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 18.500 CZK (771 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:23

    mezzotinta, 1996, 35,2 x 59,5 cm, sign. PD Jan Hísek 1996, č. 19/29, Studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (1984–1990), ateliér knižní kultury a písma u profesora Milana Hegara a docenta Jan Solpera. Místo Jana Híska v kontextu současné malby a grafiky je zcela svébytné. Jedná se o byto…

    Aktuální cena: 18.500 CZK (771 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Tygři

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:24

    tuš, papír, 2022, 52 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, Studoval na VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Věnuje se volné grafice, kresbě a ilustraci. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby …

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    V africkém rovníkovém pralese

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 450.000 CZK (18.750 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:25

    kvaš, papír, 27 x 47 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ... Nyní měl Hendrik vzácnou příležitost setkat se s nimi v jejich království. Ne, nemůže ji propást ani za cenu vlastního života. Vědec zvítězil nad člověkem. Průvod pokračoval ve směru zvuku pomalu, krok za krokem, a všichni dbali, aby na sebe neup…

    Aktuální cena: 450.000 CZK (18.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 500000 - 600 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Pozdrav z Litoměřic

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:26

    tuš, papír, 1947, 23,5 x 17,5 cm, sign. PD Ota J. 47, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Černí baroni

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:27

    tuš, akvarel, papír, 1997, 23,5 x 14,5 cm, sign. a věnování DU Neprakta 1997, pasparta, varianta kresby přední a zadní obálky Černých baronů, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jiři Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Před výstupem

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:28

    akvarel, tuš, papír, 22,5 x 29 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem NEPRAKTA, dole text: Dneska si dej na tom překusování podkov záležet - hrajeme pro dentisty!, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 14 000 - 20 000 CZK

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Scéna

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:29

    olej, plátno, 1970, 80 x 100 cm, monogr. LD JN a sign. na zadní straně Jnovák 1970, rám, Studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimon. V kresbách často zachycoval pražská zákoutí, v grafice…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Kompozice Mozart

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:30

    olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Jan Saudek

    (1935)

    Tanečnice

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:31

    serigrafie, 2023, 30 x 27 cm, sign. PD Jan Saudek, rám, muzeální sklo, č. XXXV/L, Jan Saudek je znám především jako fotograf. Nejčastějším námětem jeho snímků je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. Je dobře znám také ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné le…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • Jeff Koons (after)

    Popeye

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:32

    polychromovaná galvanizovaná syntetická pryskyřice, 40 x 12 x 21 cm, Multiple (opened Edition). V letech 2009-2011 vytvořil 3 sochy Pepka námořníka z oceli, které jsou vysoké 2 metry. Tato malá socha je replikou podle Koonsových slavných modelů. Socha se dodává odděleně od podstavce ovýšce 2 cm, na …

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK

  • Josef Václav Myslbek

    (1848-1922)

    Kardinál Bedřich kníže Schwarzenberg

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:33

    bronz, 1891 - 1892, v. 19 cm, studie k pomníku pro chrám sv. Víta na Hradčanech - portrét, Studie hlavy je původem z restituce z NG, byla součástí Waldésovy sbírky. Jedná se o původní odlitek. Nadživotní sochu kardinála Bedřicha Josefa knížete Schwarzenberga (1809-1885) modeloval Myslbek podle fotog…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:34

    olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Dalibor Matouš

    (1925-1992)

    Zátiší s loutnou

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:35

    pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Praha

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:36

    lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionis…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Josef Konečný

    (1907-1989)

    Kytice

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:38

    olej, plátno, 41 x 33 cm, sign. LD Jos Konečný, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně a prof O. Nejedlého a V. Nechleby na AVU v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Viklan

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:39

    olej, plátno, lepenka, 1986, 21,5 x 33 cm, sign. LD Ota Janeček 86, sign. vzadu Ota Janeček, rám, vzadu popsáno, nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdob…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Cirkus

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:40

    olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Antonín Chittussi

    (1847-1891)

    Krajina s rybníkem a lesem v pozadí

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:41

    olej, plátno, 1885-1886, 62 x 83 cm, sign. PD Chittussi , rám, přiložen posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena restaurátorská zpráva ak. mal. Mgr. Pavla Blattného, na rubu plátna razítko z nezjištěného zdroje. Autor byl nejznámějším českým krajinářem druhé půle 19. století. Školení získa…

    Aktuální cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 500 000 - 1 700 000 CZK

  • Egisto Lancerotto

    (1847-1916)

    Italka

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:42

    olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Alois Wierer

    (1878)

    Muzikanti

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:43

    olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Souboj

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:45

    tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Maxmilián Švabinský

    (1873-1962)

    Před snímáním z kříže (Ukřižování)

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:46

    lept, 1906, 51,4 x 40,9 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, Maxmilián Švabinský (1873–1962) český malíř, kreslíř a grafik se řadí k našim nejvýznamnějším výtvarníkům. Svoji kariéru započal na přelomu devatenáctého a dvacátého století, tedy v době postupného odklonu od historismu a akademismu v umění. Vý…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Otakar Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Orfeus v krajině

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:47

    suchá jehla, 1922, 25 x 34,5 cm, sign. PD O. Coubine, č. 3/30, významný představitel české i francouzské meziválečné klasicizující malby, který proslul svými překrásnými, klasicistně pojatými krajinami, ale i portrétní tvorbou. Typická práce s charakteristickým rukopisem dokládajícím autorův řemesln…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Krajina s červeným stanem

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:48

    olej, plátno, 1962, 25,5 x 30,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 62, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věr…

    Aktuální cena: 1.550.000 CZK (64.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 800 000 - 2 000 000 CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Na obzoru plachta bílá

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:49

    akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Květina

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:50

    pero, papír, 1978, 10,5 x 11 cm, DU monogr. FH 78, rám, dílo významného malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42 a Skupiny RADAR. Hudeček byl jedním z prvních autorů, kteří do českého umění vnášeli konstruktivní tendence, posléze nahrazené tendencemi surrealismu, žák prof. Kysely na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Král pije (přípitek)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:51

    lept, 1939, 15,3 x 20,3 cm, sign. PD Jan Kotík, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická na poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadit se a v první řadě odlišit s…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 CZK

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Ženy - muži

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 6.250 CZK (261 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:52

    akvarel, tuš, papír, 23,3 x 43,2 cm, Volná kreslířská a grafická tvorba Ivany Lomové, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vz…

    Aktuální cena: 6.250 CZK (261 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 CZK

  • Zdeněk Raiser

    (1935)

    Až mě andělé zavolají k sobě

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:53

    akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věno…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • David Kolovratník

    (1978)

    Konjunkce

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:54

    akryl, olej, plátno, 2022, 160 x 180 cm, sign. vzadu Kolovratník 2022, Vystudoval střední školu technického zaměření v Hradci Králové, do roku 2015 pracoval jako protetický technik v ortopedii. Tvorbě se intenzivně věnuje přibližně od roku 2009, hlavním předmětem jeho současných děl jsou postavy a o…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 90 000 - 120 000 CZK

  • Filip Švehla

    (1991)

    Interruption III

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 09. 05. 2024 17:55

    akryl, olej, sololit, 2023, 36 x 28 cm, sign. vzadu Švehla 23, Absolvoval Akademii výtvarných studií v ateliérech malířství I u Jiřího Sopka a malířství III u Michaela Rittsteina. Jeho tvorba se však od figurálního ladění díla jeho učitelů obrátila směrem k abstrakci, a tou se zabývá dodnes. Podobně…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Různí autoři

    11. září 2001

    Položka č.: 856

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:00

    noviny a časopisy, konvolut 7 novin a 2 časopisů ze dnů bezprostředně po 11. září 2001, např. Týden, Lidové noviny, MF Dnes, Blesk, Právo; dobrý stav, u novin již trochu zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    21. srpna 1968

    Položka č.: 857

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:01

    noviny a letáky, konvolut zvláštních vydání, letáků a plakátů ze srpna 1968 (21.-30.), např. Zemědělské noviny, Večerní Praha, Svobodné slovo, Obrana lidu, Lidová demokracie, Československý sport, Rudé právo, Svoboda, Roháč, Lierární listy, Učitelské noviny aj., dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Zemřeli 3 soudruzi

    Položka č.: 858

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:02

    noviny, 3x Rudé právo, 12.11.82 - úmrtí Brežněva, 11.2.1984 - úmrtí Andropova a 12.3.1985 úmrtí Černěnka s informací o zvolení M. Gorbačova na tit. straně), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Gorbačov svržen

    Položka č.: 859

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:03

    noviny, Rudé právo s titulní stranou Gorbačov svržen z 20. srpna 1991, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    4x Lidové noviny

    Položka č.: 860

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:04

    noviny, prosinec 1989 (na tit. straně Goodbye samizdat), 5.1. 1990 (s reportáží První den prezidenta od Vladimíra Mlynáře, 4.1. 1993 (první číslo v samostatném českém státě) a 27.1. 1993 (zvolení V. Havla presidentem), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Oficiální listopad 1989

    Položka č.: 861

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:05

    noviny, 1x číslo oficiálního tisku Mladé fronty, Rudého práva, Svobodného slova a Obrany lidu ze dnů po 17. listopadu, který předstíral, že nic významného neudálo, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    2x Tribuna otevřenosti

    Položka č.: 862

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:06

    noviny, 2 výtisky (a+b) se zkráceným záznamem večera otázek a odpovědí ve Slovanském domě 13.3. a v PKOJF 20.3.1968, vyst. např. J. Smrkovský, J. Procházka, P. Kohout, J. Kroha, O. Šik, G. Husák, K. Kosík, aj., trochu opotřebené okraje, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Student, týdeník mladé inteligence 19-21, 24-26, 28, 31-34 / 1968

    Položka č.: 863

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:07

    noviny, nejradikálnější periodikum Pražského jara, s nastoleným sloganem Už žádná tabu, přinášejícím jako první u nás informace o demonstracích v Polsku, o politických zločinech a vykonstruovaných procesech v SSSR, o postojích Izraele, k emigračním tématů nebo zpochybňující oficiální verzi smrti Jan…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Propagandistická periodika okupačních vojsk z roku 1968

    Položka č.: 864

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:08

    noviny, 2x Zprávy č. 5 (14.9.) a č. 16 (17.9), 1x Týdeník aktualit (14.10., roč. 1, č. 1, vyd. Tisková agentura Novosti), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Havel

    (1936-2011)

    Rudé právo a Mladá fronta

    Položka č.: 865

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:09

    noviny, Rudé právo 30.12.1989 (zvolení prezidentem v orgánu ÚV KSČ), Rudé právo 2.1.1990 (novoroční projev V. Havla) a Mladá fronta 18.7.1992 (Prezident Václav Havel odstupuje), dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Novotný

    (1904-1975)

    Večerní Praha 22.3.1968

    Položka č.: 866

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:10

    noviny, výtisk novin s titulkem Antonín Novotný odstoupil, dobrý stav, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josif Vissarionovič Stalin

    (1878-1953)

    Rudé právo 9.3.1953

    Položka č.: 867

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:11

    noviny, výtisk novin, na tit. straně pohřeb Stalina, okraje potrhané, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jurij Gagarin

    (1934-1968)

    První člověk ve vesmíru

    Položka č.: 868

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:12

    noviny, 2x Rudé právo (12. a 13. 4. 1961), 1x Večerní Praha (12.4.1961) a 1x LIdová demokracie (13.4.1961), otřepené okraje, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Palach

    (1948-1969)

    3x dobový tisk + dokumenty

    Položka č.: 869

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:13

    noviny, 1x Svobodné slovo 20.1.1969 (Jan Palach zemřel), 1x Mladá fronta 27.1.1969 (Rozloučení s Janem Palachem), 1x týdeník Květy č. 4, 1.2.1969 (pouze listy, bez hřbetu), 1x tištěný leták Akčního výboru pražských studentů a předsednictva SVS Nedopusťte zneužití pohřbu Jana Palacha, 2x strojopis (I…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Devadesátky v tisku

    Položka č.: 870

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:14

    noviny, první čísla nových polistopadových periodik, obs.: Telegraf, nulté číslo 21.12.1991; Prostor, 1.4.1992 + poslední číslo 12.12.1992; Nei Report, číslo 0, 16.8.1990; Expres, 15.1.1990; Blesk, 13.4.1992; Fórum OF, 31.1.1990; Moravské noviny, 4.1.1990 (vyd. Atlantis, brno); Národní listy, 26.3.1…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    První člověk na Měsíci! (konvolut)

    Položka č.: 871

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:15

    noviny, obs.: Práce, 21.7.1969 První pozemšťané na Měsíci; Večerní Praha 21.7.1969 Měsíc vydává tajemství; časopis Stern (něm.), č. 33, 17.8.1969; časopis Epoca (it.), č. 985, 10.8.1969; + volně přiložený dvojlist 8 dní v červenci, let kosmické lodi Apollo 11, s fotografiemi z NASA v USA (pravděpodo…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Neprošli...

    Položka č.: 872

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:16

    noviny, Reportéři Rudého práva o nedávných událostech, novinový formát s množstvím čb. fotografiích z Prahy a tendenčními texty o zásahu při prvním výročí srpnových událostí, včetně desítek portrétů zadržených, 32s., vyd. Rudé právo k 31.8.1969, + přiložen strojopis s provoláním dělníků a studentů k…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Dvanáctka 1/1983

    Položka č.: 873

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:17

    noviny, příloha bulletinu Jazz, neperiodický tisk pro blues, tradiční jazz a swing, odp. red. Karel Srp, upr. Joska Skalník, novinový formát, 56s., lehce zohýbané okraje, zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    2x Literární listy

    Položka č.: 874

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:18

    noviny, zvláštní vydání z 26.7.1968 s poselstvím občanů předsednictvu ÚV KSČ a se seznamem signatářů (dvojlist), + 23.8.1968 (protiokupační vydání po obsazení redakce); trochu potrhané okraje a papíř v přehybu, zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Letáky (srpen 1968)

    Položka č.: 875

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:19

    rozmnoženiny, 38 ks, obs.: obvodni připravný výbor KAN v Praze 1 (podepsáno v tisku Karol Wild - 23. 8. 1968), Výzva spojeneckým vojákům z tiskárny Polygrafiaze dne 21. 8. 1968, leták Státni památkové péče, Prokurátoři CSSR (24. 8. 1968), Nikdy nezapomeneme - seznam obětí srpnových dnù, Stručný výta…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Plakáty (srpen 1968)

    Položka č.: 876

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:20

    9x plakát, obs.: UNESCO vyhlásilo rok 1968 rokem lidských práv - Vraťtee je i nám! (trochu poškozené okraje); Důvěřujeme vám! (A2 s fotoportréty L. Svobody a A. Dubčeka), úbytky papíru v rozích; Svoboda-Suverenita-Socialismus-Demokracie (A1 s fotoportrétem L. Svobody), úbytky papíru v rozích, stopy …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Propagandistické letáky okupačních vojsk (srpen 1968)

    Položka č.: 877

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:21

    letáky, 5ks, obs.: 1) Leden - Ano! Kontrarevoluce - Ne! 2) Prohlášení k občanům ČSSR 3) Vyhlasenie k občanom ČSSR (ušpiněno) 4) Občané Československa (ušpiněno) 5) Prichod do Moskvy prezidenta ČSSR L. Svobody; zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    ČB fotografie ze srpnových dnů r. 1968 v Praze

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:22

    fotografie, 13x čb fotografie z Praha a 1x čb foto z Olomouce (mítink za zvolení Čestmíra Císaře prezidentem) neznámého autora, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    A-kontra - zprávy alternativních aktivit

    Položka č.: 879

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:23

    časopis, č. 20-21 a č. 22-24/1992, vyd. Československé anarchistické sdružení, Praha, 1992, obs. např. rozhovory s Egonem Bondym nebo členkou RAF aj., zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Informační servis

    Položka č.: 880

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:24

    noviny, konvolut 3 čísel: č. 8 (1989), 47 a 48 (1990), vyd. Nezávislé tiskové středisko, zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Informace pro členy Svazu českých spisovatelů

    Položka č.: 881

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:25

    dokument, (bulletin - rozmnoženina strojopisu) o protestech tzv. Seifertova svazu spisovatelů proti rozhodnutí Ministerstva kultury o Nakl. ČS. spisovatel, o zahraničních stycích a spisovatelských domovech (jménem J. Seiferta - předsedy a místopředsedů J. Brabce a K. Ptáčníka), 8 listů sepnutých spo…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Květy, Signál a Svět v obrazech (Zvlášní vydání, srpen 1968)

    Položka č.: 882

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:26

    časopisy, obs. vynikající reportážní fotografie v mimořádných vydáních týdeníků Květy (2x zvlášní vydání), Signál (3x - 23.8. + 3. legální v ilegalitě nedat. + č. 6 ze 7. září 1968) a Svět v obrazech (21. a 24. srpna), zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloš Zeman

    (1944)

    Prognostika a přestavba

    Položka č.: 883

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:27

    časopis, T 89/8 (Technický magazín), výtisk s legendárním článkem Miloše Zemana Prognostika a přestavba (str. 6-9), intaktní stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Dikobraz

    Položka č.: 884

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:28

    časopis, konvolut čísel 14-33 (4.4. - 13.8. 1968), č. 35 (27.8.1968), č. 37-52 (10.9. - 27.12 1968), č. 1-10 (1.1. 1969 - 4.3. 1969) a mimořádné protiokupační číslo (Druhé zvláštní vydání ve větším formátu z 27. srpna 1968, celostr. bar. kresby a karikatury např. A. Born, S. Holý, O. Jelínek, V. Jir…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Der Spiegel k Pražskému jaru a okupaci 1968

    Položka č.: 885

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:29

    5x časopis, 18.3. Revolte in Warschau und Prag, 13.5. Prag - Der neue Kommunismus, 22.7. Sowjet-Schatten über Prag, 26.8. Tschechische Tragödie a 2.9. Tschechische Tragödie - zweiter Akt, lehce opotřebené okraje, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Grygar

    (1926)

    Sešity pro mladou literaturu 1-33

    Položka č.: 886

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:30

    časopis, kompletní soubor všech čísel od r. 1966 do č. 33 (1969, zákaz vydávání tutlu), zcela zásadní periodikum pro vzepětí a nepoddajnost české literatury v závěru 60. let, zároveň i generační platforma osobností typu P. Kabeš, J. Gruša, P. Šrut, M. Topinka, J. Vodňanský, I. Wernisch aj., typograf…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Analogon 1-15 + 22

    Položka č.: 887

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:31

    časopis, kultovní česká surrealistická revue s podtitulem Surrealismus, psychoanalysa, strukturalismus, 1. číslo z června 1969 (sest. V. Effenberger), druhé a další pak z roku 1990 a dále (č. 22 z r. 1998), v časopise publikují např. J. Švankmajer, E. Švankmajerová, M. Stejskal, Fr. Dryje, A. Marenč…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Zprávy SČDU

    Položka č.: 888

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:32

    noviny, dnes již zcela neznámé interní noviny výlučně jen pro členy Svazu českých divadelních umělců, neprodejný tisk, jakýsi pandán k formátově a graficky shodným Divadelním novinách z vrcholících 60. let; obs. 0. číslo (15.12.1966), č. 1 (15.2.1967), č. 3,5 a 6 (1967), + ročník 1968-1969, kdy se p…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Kavárna A.F.F.A.

    Položka č.: 889

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:33

    4x sešit, neoficiální periodikum studentů AMU, kteří poté sehráli významnou roli v listopadu 1989, konvolut 4 čísel a 1 přílohy, roč. I. č. 1 - leden 1987, šéfredaktor: Martin Mejstřík, neprodejné, náklad 800ks, bez titulního listu, + příloha Noční bar č.1/1987, roč. I. č. 5 - 30.5.1988, roč. II. č.…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Ústřety č. 2

    Položka č.: 890

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:34

    sešit, bulletin, příloha stud. časopisu Situace, vyd. SSM FF UK, květen 1989, náklad 150ks, red. Marek Vajchr ad., obs. mj. rozhovor s Karlem Šiktancem, 27s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Studio 1928/1929 (měsíční revue pro filmové umění)

    Položka č.: 891

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:35

    kniha, redakce: Karel Smrž, souvazba 10 čísel, č. 1 (říjen 1928) až č. 10 (prosinec 1929), pův. přední i zadní části obálek všech čísel vevázány vzadu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, dobová clpl. převazba, lehce otřepené okraje desek, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Spiritistická revue 1929

    Položka č.: 892

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:36

    9x sešit, obs. č. 1, 2, 4, 5-12 (č. 3 chybí), vyd. Jan Kuchař a Jan Rösner, Radvanice u Moravské Ostravy, 1929, ob. A.J: Volejníček, lehce opotřebené okraje, zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Patočka

    (1907-1977)

    Konvolut novinových výstřižků (1977)

    Položka č.: 893

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:37

    výstřižky, obs. Rudé právo, Tvorba, Mladá fronta, Lidová demokracie a Dikobraz - dokumentace nenávistné režimní kampaně proti prvnímu mluvímu Charty 77, 11 výstřižků s ručně dopsaným datem a místem publikování textu, zažloutlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helmut Gauweiler

    Deutsches Vorfeld im Osten : Bildbuch über das Generalgouvernement

    Položka č.: 894

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:38

    kniha, fotografická publikace oslavující budování nového ráje na východě tzv. Generalgouvernement na území okupovaného Polska, sestavil ve spolupráci s oddělením Hlavním propagandy H. Gauweiler, vydal Buchverlag Ost, Krakau 1941, polopl. vazba, 207s.,, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vincent Bounoure

    (1928-1996)

    Princip slasti surrealismus

    Položka č.: 895

    Vyvolávací cena: 480 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:39

    sešit, katalog k výstavě Brno, Praha, Bratislava, únor - květen 1968, brož. velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 480 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Šourek

    (1909-1950)

    Paleta lidového umělce. Kalendář 1942

    Položka č.: 896

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:40

    kalendář, vybral a úv. slovo napsal K. Šourek, 17 bar. a 9 čb. vyobrazení, vyd. Družstevní práce, Praha, 1941, clpl. vazba, pův. obálka vevázána, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a J. Kaplického na UMPRUM, prof. V. V. Štecha, J. Pečírky, O. Zicha a V. Birnbauma na Ústavu ději…

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Ronovský

    (1929-2006)

    5. výstava skupiny etapa

    Položka č.: 897

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:41

    katalog, čb. vyobrazení děl, text J. Baleka, seznam vyst. prací, vyd. Nová síň, Praha, 1970, sešit, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Holého a K. Součka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, skupiny Etapa

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Holbrook Jackson

    Catalogue Raisonné of Books Printed at the Curwen Press 1920-1923

    Položka č.: 898

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:42

    katalog, úv. slovo H. Jackson, 3 barevná vyobrazení v příloze, holandský papír, vyd. The Medici Society Limited, Londýn, 1924, ex. 222/400, kartonová vazba s obálkou, obálka zašpiněná a otřepená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion (Básně)

    Položka č.: 899

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:43

    Bibliofilie, obálka, frontispis, titul, viněty v textu vše dřevorytem Fr. Kobliha, podpis na patitulu J. Karásek ze Lvovic, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, brož, 60s., přesahy obálka pomačkané, na přední straně obálky flíček, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Amedeo Molnár

    (1923-1990)

    Lístky o mladé církvi

    Položka č.: 900

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:44

    kniha, podpis na tit. listě A. Molnár, vyd. Kalich, Praha, 1992, ob. R. Hála, brož, 110s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Frejka

    (1904-1952)

    Deník Jarmily Horákové

    Položka č.: 901

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:45

    kniha, podpis s věnováním na patitulu J. Frejka, vyd. Českomoravský kompas, Praha, 1940, ob. Fr. Muzika, brož, 199s., pravý horní růžek ušpiněný od zatekliny, ob. na hřbetu mírně natržená, otřepené okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miloslav Holý

    (1897-1974)

    4x podepsaný katalog

    Položka č.: 902

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:46

    katalog, 4x podpis M. Holý, Nové obrazy M. Holého, Galerie č. fondu výtv. um., 1956, Dny v krajině, Galerie V. Špály, 1961, 2x Miloslav Holý, Galerie Kniha, 1954 a Mánes, Praha, 1967, 4x sešit, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Maria

    (1870-1942)

    Spravedlnost

    Položka č.: 903

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:47

    kniha, podpis na patitulu J. Maria, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., polokožená převazba s ražbou na hřbetu, 303s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Hájek

    (1913-1993)

    Mezi včerejškem a zítřkem : vývoj socialistického hnutí mezi první a druhou světovou válkou

    Položka č.: 904

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:48

    kniha, podpis Jiří Hájek, edice Dějiny práce sv. 3, vydala Práce, Praha 1947, 295 s., brož., ob. v horní části natržená, při krajích pomačkaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Hvížďala

    (1941)

    Jak myslet umění - rozhovory s výtvarníky

    Položka č.: 905

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:49

    kniha, podpisy K. Hvížďala, J. Sozanský, I. Wernisch?, vydala Mladá fronta, Praha 2013, 240s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniela Hodrová

    (1946)

    Podobojí

    Položka č.: 906

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:50

    kniha, podpis D. Hodrové, ob. a ilustrace A. Šimotová, vydalo Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem 1991, 184s., celopl. vazba s ob., ed. Jádra sv.5, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniela Hodrová

    (1946)

    Ztracené děti

    Položka č.: 907

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:51

    kniha, podpis D. Hodrové, Vydal Hynek, Praha 1997, 384s., kart. vazba s ob., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    R. Svobodová: Pokojný dům

    Položka č.: 908

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:52

    kniha, podpis v patitulu, ilustrace a návrh vazby A. Kašpar, vydal Česká Grafická Unie, Praha 1921, 61s., celopl. zdobená vazba, kart. pouzdro, na přídeští exlib. dřevorytem výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Růže pro Jana Nerudu

    Položka č.: 909

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:53

    kniha, podpis, věnování a ilustrace L. Jiřincová, vydal Československý spisovatel, Praha 1984, semišová vazba s reliéfem, 96s., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Růže pro Jana Nerudu

    Položka č.: 910

    Vyvolávací cena: 330 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:54

    kniha, 2x podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Československý spisovatel, Praha 1988, semišová vazba s reliéfem, 96s., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 330 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    J. Pilař: Dvojí křídla

    Položka č.: 911

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:55

    kniha, podpis a ilustrace L. Jiřincová, vydal Odeon, Praha 1988, pl. s ob., 295s.., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Svoboda

    (1920-2002)

    V. Ptáčková: Josef Svoboda

    Položka č.: 912

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:56

    kniha, podpis světoznámého scénografa a výtvarníka Jos. Svobody v monograficky provedeném katalogu, vydal Divadelní Ústav Praha, 1984, ed. Režisér - Scénograf sv. 12, brož., 203s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Obrazy kresby

    Položka č.: 913

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:57

    katalog, podpis výtvarníka, text Eva Petrová, vydala galerie Bratří Čapků, Praha 1987, brož,. nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    K.H. Borovský: Epigramy

    Položka č.: 914

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:58

    kniha, podpis na tit. listě J. Lada a M. Novotný (doslov), vyd. Krajské nakladatelství, Havlíčkův Brod, 1949, ex. 97/500 na lepším papíře s faksimilem autografu Karla Havlíčka, polopergamenová převazba, pův. obálka vevázána, 90s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dí…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Vrba

    (1889-1961)

    Mládí

    Položka č.: 915

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 08:59

    bibliofilie, podpis na patitulu J. Vrba, vyd. J. Otto, Praha, 1927, ex. 18/100 na holandském japonu v původní pergamenové vazbě se zlacením, 354s., desky ušpiněné a místy odřené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Faltys

    (1878-1944)

    O jiných a o sobě

    Položka č.: 916

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:00

    kniha, podpis na tit. listě K. Faltys, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1934, brož, 131s., několik uvolněných listů, po krajích otřepené, obálka na hřbetu mírně natržená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Katalog k výstavě fotografií Josefa Sudka

    Položka č.: 917

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:01

    katalog, obs. 2 čb. vyobrazení, text Jana Řezáče a sezn. vyst. fotografií, 3x dvojlist, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Kristofori

    (1931-2004)

    Jan Kristofori

    Položka č.: 918

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:02

    katalog, podpis výtvarníka, autor textu Miroslav Klivar, typografie Václav Rytina, vydalo nakladatelství Victoria Publishing, a.s, Praha 1995, 155 s., brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Kohout

    (1928)

    Ende der Großen Ferien

    Položka č.: 919

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:03

    kniha, podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Kohout

    (1928)

    Wo Der Hund Begraben Liegt

    Položka č.: 920

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:04

    kniha, podpis P. Kohout, v němčině, vydalo nakladatelství Albretch Knaus, Mnichov 1988, 528 s., kartonová vazba s obálkou, vynikající stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Posedlost

    Položka č.: 921

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:05

    kniha, podpis a dedikace V. Nezval, úprava J. Štýrský, vydal Sfinx, B. Janda, Praha 1930, 246 s., celoplátěná vazba, lehce zašpiněná, zkosený hřbet, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Kalendář

    Položka č.: 922

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:06

    kniha, podpis na patitulu, ilustrace, obálka a úprava A. Hoffmeister, přednostní výtisk na holandském papíře, 255. sv. edice Aventinum, tisk Fr. Obzina, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1930, 150s., původní brož., nerozřezáno, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stál…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Lid slovanských zemí v obrazech

    Položka č.: 923

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:07

    bibliofilie, podpis L. Kuby na patitulu, katalog výstavy k 90. narozeninám v Mánesu, úprava Fr. Hudeček, vydal ČSVU a Národní muzeum, Praha 1953, 64s., brož., ob. při krajích drobně poškozená a lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Stingl

    (1930-2020)

    Indianer ohne Tomahawks

    Položka č.: 924

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:08

    kniha, podpis a věnování M. Stingla v titulu, vydal Urania-Verlag, Leipzig 1977, pl. s ob., 228s., velmi dobrý stav, okraje obálky drobně poškozené, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alexander Blok

    (1880-1921)

    Dvanáct - Epos o revoluci

    Položka č.: 925

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:09

    bibliofilie, podpis překladatele B. Matheusiana přídeští, kresby J. Anněnkov, graf. úprava a obálka O. Karlas, vydalo Naše vojsko, Praha 1949, 67 s., brož., na listech skvrny, zašlý, při okrajích lehce poškozený přebal, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Lásky absurdné

    Položka č.: 926

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:10

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1929, Ex. č. 35, 123 s., nerozřezáno, drobné skvrny na papíře, lehce zažloutlý hřbet a okraje obálky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Moji přátelé

    Položka č.: 927

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:11

    kniha, verš o utrpení na Pankráci a věnování Vladimíru Píchovi kaplanovi řádu Maltézských rytířů J. Deml, graf. úprava Gertruda Grubrová, obálku nakreslila a knihu vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1947, 2000 výtisků, 44 s., vevázaná obálka, polokožená vazba, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariá…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Das Lied eines Wahnsinnig Gewordenen Soldaten

    Položka č.: 928

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:12

    kniha, Píseň vojína šílence, podpis autora, předmluva Karl Eduard, tisk K. Dyrynk, 1935, 200 výtisků, 44 s., brož., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Kresba, grafika, plastika

    Položka č.: 929

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:13

    katalog, pozdrav s věnováním O. Janeček na přídeští, vydala GHMP, Praha 1980, sešit, nestr. (24s.), uvolněný prostřední dvojlist, velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1972

    Položka č.: 930

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:14

    serigrafie, sign. dvoubarevná serigrafie V. Fuka, 1971, osobní přání s podpisem ve formě dopisu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Marc Chagall: Der Vogelfänger - Ausgewählte Graphik

    Položka č.: 931

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:15

    katalog, tužkou signovaná reprodukce Marc Chagall, katalog v deskách (imitace knihy) s 7 barevnými reprodukcemi (1 sign.), úvodní text a koncept výstavy Claude Esteban, vydal Haus der Kunst, München 1978, brož v laminát. deskách, 124s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Ganymedes

    Položka č.: 932

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:16

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Šolc

    (1932-2010)

    Podpalte Československo! : operace Perun

    Položka č.: 933

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:17

    kniha, podpis a věnování autora na titulu, vydal Merkur, Praha 1991, brož, 86s., vazba lehce rozlepená, obálka pokrčená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ilja Hurník

    (1922-2013)

    Cesta s motýlkem

    Položka č.: 934

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:18

    kniha, podpis a věnování autora na patitulu, ob., vazba a úprava Z. Seydl, vydal Supraphon, Praha 1970, pl. vazba s ob., 168s., obálka při krajích opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Kolmaš

    (1933-2021)

    Po Ťü-i: Datlovník v meruňkovém sadu

    Položka č.: 935

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:19

    kniha, podpisy překladatele Jos. Kolmaše a básnířky Jany Štroblové na patitulu, úprava Z. Stejskal, vydal Vyšehrad, Praha 1996, karton. vazba s ob., 256s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Střížek

    (1959)

    M. Dostál: Antonín Střížek

    Položka č.: 936

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:20

    katalog, podpis výtvarníka v titulu, katalog výstavy v Oblastní galerii Vysočina, vydal Kant, Praha 2010, brož., 30s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ, žák J. Ptáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Houdek: Karel Štěch - Grafické dílo

    Položka č.: 937

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:21

    kniha, podpis a věnování autora, sign. dřevoryt autoportrét ve frontispusu, soupis výstav a popisný seznam grafického díla s 2 pův. dřevoryty Karla Štěcha, 32 reprodukcí, vydalo Krajské nakladatelství, České Budějovice 1958, brož, 78s. + XXXII., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium grafik…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Irina Nakhova

    (1955)

    Works / Werke / Raboty 1973 - 2004

    Položka č.: 938

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:22

    kniha, podpis s věnováním J. Šalamounovi, interview s B. Wally, studie j. Becksteina, přehlídka děl a instalací z l. 1989 - 2004, vydala Internationale Sommerakademie fur Bildende Kunst, Salzburg 2004, brož, 128s., ob. drobně opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Milan Knížák

    (1940)

    Něco

    Položka č.: 939

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:23

    katalog, 30 x 21 cm, podpis M. Knížák, vydala Galerie Klatovy / Klenová k výstavě v Klatovech, Mariánských Lázních a Plzni, 1992, 25 s. textu + obr. příloha, brož., obálka vzadu pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy a M. Salcmana na PedF UK v Praze, poté prof. K. Mülle…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    Položka č.: 940

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:24

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anna Maria Tilschová

    (1873-1957)

    Dědicové

    Položka č.: 941

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:25

    kniha, 18,5 x 14 cm, podpis A.M. Tilschové s vročením na patitulu, vydala Fr. Borový, Praha 1924, polopl.vazba, 319s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jarmila Novotná

    (1907-1994)

    Byla jsem šťastná

    Položka č.: 942

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:26

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jeanne DOrge

    (1879-1964)

    Voice in the Circle & Lobos

    Položka č.: 943

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:27

    bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Steker

    (1949)

    Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska

    Položka č.: 944

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:28

    katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Kouzelná obálka

    Položka č.: 945

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:29

    kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Skleněná koule

    Položka č.: 946

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:30

    kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jiří David: Vladimír Komárek

    Položka č.: 947

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:31

    kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Napříč Fantomázií

    Položka č.: 948

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:32

    kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    Náměstí Republiky

    Položka č.: 949

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:33

    kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Hladiny tůní

    Položka č.: 950

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:34

    kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Petr

    (1884-1964)

    Z dílen Umělců

    Položka č.: 951

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:35

    kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Leopold Parma

    (1891-1968)

    P. Bezruč: Město pod Radhoštěm

    Položka č.: 952

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:36

    bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Jos. Hora: Hladový rok

    Položka č.: 953

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:37

    kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jožka Baruch

    (1892-1966)

    Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života

    Položka č.: 954

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:38

    bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína

    Položka č.: 955

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:39

    bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Sůra

    (1929-2011)

    Miloš Doležal: Kamení

    Položka č.: 956

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:40

    bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze u prof. R. Beneše, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen UVU, SČUG …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Ondráček

    (1898)

    Josef Hora: Černý závoj

    Položka č.: 957

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:41

    bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Štorch-Marien

    Chvála nakladatelského povolání

    Položka č.: 958

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:42

    kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    A.B. Kohout: Hadí květ

    Položka č.: 959

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:43

    kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Sedm vybraných básní Jaroslava Kvapila

    Položka č.: 960

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:44

    kniha, podpis a věnování Jar. Kvapil, heliogravura ve frontispise M. Švabinský, vydal F.J. Müller, Praha 1942, netr., brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Michl

    (1901-1977)

    J.S. Machar: Dvacet pohlednic z Kysiblu

    Položka č.: 961

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:45

    bibliofilie, podpis v patitulu J.S. Machar, sign. kolorovaný frontispis, věnování a graf. úprava Fr. Michl, přednostní kolorovaný výtisk, tisk Jan Kobes, 2. sv. edice Páteční sloupky, vydal V. J. Krýsa, Plzeň 1931, Ex 17/30, 26 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Vik

    Otokar Fischer: Požadavek dne

    Položka č.: 962

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:46

    bibliofilie, podpis Ot. Fischer, úprava a výzdoba Fr. Vik, vydal M. Píša, Brno 1932, 160 výtisků, 12 s., brož., nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindra Černohorský

    (1911-1988)

    Písně o světle domova

    Položka č.: 963

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:47

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, ilustrace Fr. Zedníček, obálka a úprava J. Eliáš, 1. svazek edice VSJA, vydal Všestudentský spolek Jihočeští akademici, Písek 1940, Ex. 12/300, 41 s., brož, lehce zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Cvejn

    (1911-1986)

    Jindra Černohorský: Odjezdy

    Položka č.: 964

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:48

    bibliofilie, podpis, básně, obálka, ilustrace a grafická úprava Karel Cvejn a básně Jindra Černohorský, vydal Frant. Lenc, Písek 1932, Ex. 41/300, 53 s., brož., obálka zažloutlá, při okrajích natržená, drobné skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Václavíček

    (1916-1989)

    Jaromír Měšťan: Zvěrokruh

    Položka č.: 965

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:49

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, 12x dřevoryt a frontispis J. Václavík, edice Zvěrokruh, České Budějovice 1939, 29 s., brož, drobné skvrny na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František B. Kouba

    (1906-1938)

    Jaromír Měšťan: Smlouvání s časem

    Položka č.: 966

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:50

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, grafická úprava, frontispis a iniciálky do dřeva vyryl F.B. Kouba, 5. soukromý tisk edice Gemini, České Budějovice 1936, 200 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Vik

    Jiří Mahen: Démoni

    Položka č.: 967

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:51

    bibliofilie, podpis J. Mahena v tiráži, frontispis, typo. úprava F. Vik, 23. svazek edice Amfora, vydal J. Hladký, Hranice 1909, Ex. 6/200, 58 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Juliusz Slowacki: Otec morem nakažených v El-Arish

    Položka č.: 968

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:52

    bibliofilie, přebásnil a podepsal Vl. Holan, dřevoryt B. Lacina, úprava a obálka Fr. Muzika, vydal Spolek českých bibliofilů a nakladatelství Československý spisovatel, Praha 1953, 37 s., brož, obálka lehce zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na V…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Požár Tater

    Položka č.: 969

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:53

    bibliofilie, podpis a věnování Jiřího Mahena, vstupní kresba Alois Wachsman, úprava Fr. Muzika, obálka Rudolf Hála, vydala Družstevní práce, Praha 1934, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, vazba rozlepená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Benjamin Jedlička: Paříž 1945

    Položka č.: 970

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:54

    Bibliofilie, podpis na patitulu, frontispis, 4 ilustrace a návrh ob. Jos. Šíma, podpis autora na patitulu, vydal Václav Petr, Praha 1947, polopl. vazba s ob., 74 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    J. Tkadlec: Poutník, jenž se vrací - tři obrazy ze života J. A. Komenského

    Položka č.: 971

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:55

    Bibliofilie, obálka, sign. frontispis, viněta v titulu a na patitulu a podpis v tiráži J. Konůpek, ed. Život a sen, vydal J. A. Verner, Pustá Rybná 1942, orig. brož s ob., 95 s., stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Měsíce / Melancholická pout

    Položka č.: 972

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:56

    Bibliofilie, dvě sbírky, básníkův podpis na patitulu sbírky Měsíce, úprava a 4 celostr. ilustrace Zd. Kratochvíl, ed. Zlatokvět 9. sv., vydal Fr. Borový, Praha 1918; Melancholická pout, kresba na ob. B. Haunerová, ed. Obzory 2. sv., vydal Umělecký měsíčník Obzory, Praha 1906, 2 x orig. brož, (32s.)…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    P. Loti: Islandský rybář

    Položka č.: 973

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:57

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E.…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Jan Zrzavý vzpomíná na domov, dětství a mladá léta

    Položka č.: 974

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:58

    kniha, podpis s věnováním na titulu Jan Zrzavý, vazba a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Jan Ambrož, vydala Svoboda, Praha 1971, clpl. vazba s ob., 106 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jan Čep: Cesta na jitřní

    Položka č.: 975

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 09:59

    kniha, podpis básníka v tiráži, litografie ve frontispisu a v závěru a podpis v tiráži V. Mašek, vydal Melantrich, Praha 1930, pův. brož s celofán. přebalem, 16s., velmi dobrý stav, celofán poškozen, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lucie Raškovová

    (1970)

    Boh. Smejkal: Nevšední zásluhy tiskařské rodiny Krylů o českou bibliofilii

    Položka č.: 976

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:00

    kniha, sign. lept v příloze L. Raškovová, podpis autora za textem, úprava a podpis v tiráži Ot. Karlas, pro účastníky valné hromady SČB ke 100. výročí založení tiskárny Kryl&Scotti v Novém Jičíně vydal Jiří Kryl, Praha 1930, pův. brož s slepotiskovým reliéfem na přebalu, ex. 262/350, 18s., velmi dob…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emanuel z Lešehradu

    Jen víra

    Položka č.: 977

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:01

    bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, 3. sv. ed. Zlatá serie českých národ. autorů, vydal Vladislav E. Coufal, nákladem EMNA, Praha 1940, pův. brož, 107 s., vazba částečně rozlepená, obálka zažloutlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Charles D´Orléans: Rondeaux

    Položka č.: 978

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:02

    bibliofilie, sign. barev. dřevoryt ve frontispisu a viněta v titulu V. Mašek, úprava K. Dyrynk, výbor z lyrické tvorby Karla Orléánského (1394-1465) příslušníka franc. královské dynastie, přel. Zd. Kalista, 2. sv. ed. Trimalchion, vydal Fr. Hanek, Praha 1931, brož s ochranným pouzdrem, ex. 28/100, P…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Zavřel

    (1884-1947)

    Pomník Miladě a Heleně

    Položka č.: 979

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:03

    bibliofilie, podpis autora na předsádce, autor ob. a úpravy neuveden, tisk Ant. Daněk, vydal autor nákladem vlastním, Praha 1940, pův. brož, 77 s., obálka při krajích zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    Sebevražda hromadným jevem společenským

    Položka č.: 980

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:04

    kniha, podpis T. G. Masaryka v titulu s vročením 1929, vydal Čin, Praha 1926, pův. celopl. vazba, 284s., velmi dobrý stav, listy mírně zažloutlé, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edmond Konrád

    Širočina

    Položka č.: 981

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:05

    kniha, podpis a věnování autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1923, plpl. převazba, 88s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Klášterský

    Ironické siciliany

    Položka č.: 982

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:06

    kniha, podpis autora, upr. O. Štáfl, vyd. J. Otto, Praha, brož, 88s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Bapt. Langthaler

    Reisebilder von der Adria aus Herzegowina und Bosnien

    Položka č.: 983

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:07

    kniha, německy, 106 čb. ilustrací, vyd. Druck und Verlag des Kath. Pressvereines, Linz, 1904, plpl. převazba, 212s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    West Indien und Central Amerika

    Položka č.: 984

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:08

    kolorovaný oceloryt, 33,6 x 40,5 cm, gest. V. Hase, Berge v. Stichart, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Verein Staaten von Nord America

    Položka č.: 985

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:09

    kolorovaný oceloryt, 35 x 39,3 cm, F. von Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Verein staaten von Nord America, Mexico, Yucanta u. A.

    Položka č.: 986

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:10

    kolorovaný oceloryt, 33,5 x 39 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Afrika mit Madagascar

    Položka č.: 987

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:11

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, Hermann Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Mittel- und Nord Africa und Arabien

    Položka č.: 988

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:12

    kolorovaný oceloryt, 33 x 38,5 cm, W. Behrens, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Mittel und Nord Africa

    Položka č.: 989

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:13

    kolorovaný oceloryt, 33,3 x 38 cm, Fr. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Die Ostindischen Inseln

    Položka č.: 990

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:14

    kolorovaný oceloryt, 34,3 x 40 cm, Fr. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Der Atlantische Ocean

    Položka č.: 991

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:15

    kolorovaný oceloryt, 31,7 x 41,8 cm, Adolf Stieler, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa

    Položka č.: 992

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:16

    kolorovaný oceloryt, 34 x 40,2 cm, A. Welcker, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa: Süd Schweden, die Russischen Ostsee-Provinzen, Polen und West Russland

    Položka č.: 993

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:17

    kolorovaný oceloryt, 34 x 41,5 cm, C. Stier, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa: Nordos Russland

    Položka č.: 994

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:18

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 40 cm, H. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ost Europa: Norwegen, Schweden, Russland, Kaukasten und die Türkei

    Položka č.: 995

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:19

    kolorovaný oceloryt, 34 x 42 cm, C.H. Poppey u Jungmann, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Russland und Skandinavien

    Položka č.: 996

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:20

    kolorovaný oceloryt, 34 x 41,5 cm, H. Habenicht, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ungarn Siebenbürgen Woiwodina und Slavonien

    Položka č.: 997

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:21

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 42,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Italien

    Položka č.: 998

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:22

    kolorovaný oceloryt, 34 x 40,2 cm, H. Habenicht, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Ober und Mittel Italien

    Položka č.: 999

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:23

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 40,7 cm, A. Hanemann, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Italien

    Položka č.: 1000

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:24

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 40,5 cm, H. Habenicht, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Die Schweiz

    Položka č.: 1001

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:25

    kolorovaný oceloryt, 33 x 41 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Der Rhein vom Boden See bis Köln

    Položka č.: 1002

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:26

    kolorovaný oceloryt, 32 x 37 cm, C. Metzeroth, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Niederlande und Belgien

    Položka č.: 1003

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:27

    kolorovaný oceloryt, 42,5 x 33,5 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Sachsen Thueringen und Benachbarte Länder

    Položka č.: 1004

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:28

    kolorovaný oceloryt, 32,5 x 42,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Östliches Deutchland

    Položka č.: 1005

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:29

    kolorovaný oceloryt, 30,5 x 40,7 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Süd Östliches Deutchland und die Schweiz

    Položka č.: 1006

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:30

    kolorovaný oceloryt, 32 x 39 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Die Preussischen Provinzen Preussen und Posen

    Položka č.: 1007

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:31

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Nord Östliches Deutschland

    Položka č.: 1008

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:32

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39 cm, C. Vogel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Nord Westliches Deutschland, Niederlande und Belgien

    Položka č.: 1009

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:33

    kolorovaný oceloryt, 33 x 39,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Erdkarte in Mercator´s projection

    Položka č.: 1010

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:34

    kolorovaný oceloryt, 32,5 x 37,5 cm, Hermann Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spaniel und Portugal

    Položka č.: 1011

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:35

    kolorovaný oceloryt, 30,5 x 37,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spaniel

    Položka č.: 1012

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:36

    kolorovaný oceloryt, 31 x 37,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    West Polynesien

    Položka č.: 1013

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:37

    kolorovaný oceloryt, 34,5 x 41 cm, C. Poppey, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, dva listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Australien

    Položka č.: 1014

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:38

    kolorovaný oceloryt, 35 x 40 cm, H. Alt und Schroden, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, dva listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spaniel

    Položka č.: 1015

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:39

    kolorovaný oceloryt, 31 x 37,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Spanien und Portugal in IV Blättern

    Položka č.: 1016

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:40

    kolorovaný oceloryt, 31 x 37,5 cm, F. Stülpnagel, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Frankreich und die Schweiz

    Položka č.: 1017

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:41

    kolorovaný oceloryt, 35 x 35,5 cm, W. Alt, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený a zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Frankreich

    Položka č.: 1018

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:42

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 40,4 cm, C. Poppey, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, dva listy, místy pokrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Nordostliches Frankreich

    Položka č.: 1019

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:43

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 40,3 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Südwestliches Frankreich

    Položka č.: 1020

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:44

    kolorovaný oceloryt, 34,7 x 40,2 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Südöstliches Frankreich

    Položka č.: 1021

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:45

    kolorovaný oceloryt, 35 x 40,2 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Deutschland

    Položka č.: 1022

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:46

    kolorovaný oceloryt, 31,5 x 36,5 cm, Herm. Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Deutschland Übersicht der Politischen eintheilung

    Položka č.: 1023

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:47

    kolorovaný oceloryt, 35,5 x 41 cm, Herm. Berghaus, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Stieler

    (1775-1836)

    Fluss und Bergkarte von Deutschland

    Položka č.: 1024

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:48

    kolorovaný oceloryt, 33,5 x 40,5 cm, Stieler´s Handatlas, vyd. Justus Perthes, Gotha, 1864-67, volné listy, místy pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Geogr. Verbreitung Des Mohammedanischen Staaten-systems.

    Položka č.: 1026

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:50

    tisk, přelom 19. a 20. st., 29,5 x 40,5 cm, rám, geografické rozložení mohamedánského státního systému, mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Konvolut map

    Položka č.: 1027

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:51

    18x mapa, 46 x 60 cm, soubor volných příloh z Ottova zeměpisného atlasu, mapa Itálie, Jižní Asie, Evropa, Německo, Země Koruny České, Jižní Amerika, Francie, Středozemské moře, Evropské Rusko, Země Alpské, Střední Amerika, Světová doprava a osadní državy, planiglogy, obloha a země, Palestina, Belgie…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1757)

    Alegorická mapa Ostrov lásky

    Položka č.: 1028

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:52

    kolorovaná mědirytina, 1735, 49,5 x 57,3 cm, značeno PN v desce Matt. Seutter S. C. Maj. Geogr. In Augsp. , uprostřed přeloženo, zahnědlý okraj, při okraji mimo tisk zahnědlé skvrnky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rigobert Bonne

    (1727-1795)

    Mapa Jižní Ameriky

    Položka č.: 1029

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:53

    ručně kolorovaná mědirytina, ruční papír, 1762, 30 x 43,5 cm, uprostřed slepený papír, na papíře zahnědlé skvrny, při pravém okraji tisku zašpiněno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Amerika

    Položka č.: 1030

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:54

    kolorovaná mědirytina, 1746, 47 x 55 cm, rám, v dolní části natrženo a slepeno, stopy po bělobě, poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Archiducatus Austriae Inferioris

    Položka č.: 1031

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:55

    kolorovaná mědirytina, 48,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Partie Orientale de L´Empire de Russie en Asie

    Položka č.: 1032

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:56

    kolorovaná mědirytina, 1750, 47 x 59 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, papír zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Hispaniae et Portugalliae Regna

    Položka č.: 1033

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:57

    kolorovaná mědirytina, 43,5 x 54,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a místy při okrajích natrženo, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Gouvernement General de L´Isle de France

    Položka č.: 1034

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:58

    kolorovaná mědirytina, 1754, 49,5 x 53,5 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý, místy skvrny, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Partie Occidentale de L´Empire de Russie

    Položka č.: 1035

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 10:59

    kolorovaná mědirytina, 1750, 48,5 x 63 cm, uprostřed přeloženo a zašpiněno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Circulus Saxoniae Inferioris

    Položka č.: 1036

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:00

    kolorovaná mědirytina, 48,5 x 57,3 cm, uprostřed přeloženo a na několika místech zašpiněno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Regni Bohemiae, DVC. Silesiae, MarchionatVVm Moraviae et Lvsatiae

    Položka č.: 1037

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:01

    kolorovaná mědirytina, 1748, 50,5 x 55 cm, uprostřed přeloženo, papír zašlý a ohmataný, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Baptist Homann

    (1664-1724)

    Tabula Generalis Marchionatus Maraviae in Sex Circulos Divisae

    Položka č.: 1038

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:02

    kolorovaná mědirytina, 49,5 x 58 cm, uprostřed přeloženo, při okrajích ohmataný a místy natržený papír, papír zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • M. Brion

    Etats de Boheme

    Položka č.: 1039

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:03

    kolorovaná mědirytina, 41,8 x 55,5 cm, značeno PD j. aveline Sculp., uprostřed přeloženo, místy poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hondius

    Mapa Čech

    Položka č.: 1040

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:04

    mědirytina, 1613, 41 x 54,5 cm, rám, papír zašlý, uprostřed přeložený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Mapa Moravy

    Položka č.: 1041

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:05

    mědirytina, 48 x 58 cm, rám, na papíru na několika místech skvrny, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Brdy část hřebeny

    Položka č.: 1042

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:06

    tiskovina, mapa, 2008, 41,3 x 58,7 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Dolní Berounka

    Položka č.: 1043

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:07

    tiskovina, mapa, 43,5 x 59, 5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Soutok Sázavy s Vltavou

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:08

    tiskovina, mapa, 45 x 61,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Horní Berounka, vodácko-tábornická mapa

    Položka č.: 1045

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:09

    tiskovina, mapa, 43,7 x 61 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Střední Berounka, vodácko-tábornická mapa

    Položka č.: 1046

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:10

    tiskovina, mapa, 43,5 x 65,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marko Čermák

    (1940)

    Karlštejnsko

    Položka č.: 1047

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:11

    tiskovina, mapa, 44 x 60,5 cm, signováno autorem, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Giovanni Giocomo de Rossi

    (1627-1692)

    Veduta - Řím ponte Milvio

    Položka č.: 1048

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:12

    mědirytina, 34,5 x 49 cm, značeno PD v desce Gio. Iacomo Rossi le stampa in Roma alla pace co Priu del S. P, při okrajích mírně pomuchlaný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Postl

    (1769-1818)

    Pohled na Karlův most

    Položka č.: 1049

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:13

    kolorovaný mědiryt, 28,5 x 43,5 cm, rám, značeno PD v desce Gestochenvon C. Postl; LD Gezeichnet von L. Janscha, grafika zašlá, u horního okraje a vlevo dole stopa po bělobě, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Des Königreichs Böheim (Kreise Bunlau und Leitmeritz nro. 97)

    Položka č.: 1050

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:14

    kolorovaná mědirytina, 22,5 x 30,7 cm, ušpiněný papír, na levém okraji papír poškozen, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Des Königsreichs Böheim (Kreise Chrudim Tchaslau und Kurzim Nro. 99.

    Položka č.: 1051

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:15

    kolorovaná mědirytina, 23,5 x 33,5 cm, zašlý papír, u levého okraje papír lehce ušpiněn a perforován, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Des Königsreichs Böheim (Kreise Saatz, Rakonitz und Ellen Bogen mit dem Distrikte Egger und der Hauptstadt Prag Nro. 96.)

    Položka č.: 1052

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:16

    kolorovaná mědirytina, 21 x 34,5 cm, zašlý papír, u horního a spodního okraje několik tmavších obtisků od prstů, na levém okraji papíru perforace, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Die Markschaft Maehren Nro. 114.

    Položka č.: 1053

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:17

    kolorovaná mědirytina, 20,5 x 31 cm, zašlý papír s obtisky prstů na okrajích, dvě šmouhy od barvy v přímo v tisku, u levého dolního rohu papír perforován, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Avstria / Archidv Catvs Auctore / Wolfgango Lazio

    Položka č.: 1054

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:18

    kolorovaná mědirytina, 37 x 53,5 cm, zažloutlý a ušpiněný papír, uprostřed přeloženo, pravý dolní a horní roh papíru pokrčený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johannes Janssonius

    (1588-1664)

    Albis (Fluvius Germaniae celebris) A Fontibus ad Ostia

    Položka č.: 1055

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:19

    kolorovaná mědirytina, 40,5 x 49,7 cm, uprostřed přeloženo, zažloutlý papír, na dvou místech u okraje natržený papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Die Statt Eger am Wasser Eger

    Položka č.: 1056

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:20

    dřevoryt, 28,9 x 35,5 cm, zažloutlý papír, uprostřed přeložený; místy papír pokrčený nebo poškozený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Michael Probst

    (1757-1809)

    Angliae Scotiae et Hiberniae

    Položka č.: 1057

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:21

    kolorovaná mědirytina, 47,5 x 55,5 cm, uprostřed přeloženo, zejména v horní části poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Sebastian Münster

    (1488-1552)

    Praga 1574

    Položka č.: 1058

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:22

    kolorovaný dřevoryt, 1574, 25,7 x 16,5 cm, rám, Sebastian Munster (1489 - 1552) patřil mezi nejuznávanější kartografy šestnáctého století. Jeho hlavním dílem byla Kosmografie, která byla publikována v šesti jazycích v období mezi lety 1544 a 1578. Později byla revidována a znovu vydána Sebastianem…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Inzerát

    Položka č.: 1059

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:23

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Vážený pane Hromádko, děkuji za Vaši odpověď na můj inzerát v rubrice Seznámení. Vaše foto mi posílat nemusíte, protože o mužskejch jsem ztratila iluze už dávno..., podél pravého horního rohu ohnutý papír, při krajích ohmataný papír, na papíře pár drobnýc…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Mikuláš s čertem a andělem

    Položka č.: 1060

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:24

    tuš, tužka, papír, 24,3 x 33 cm, dole text: Jakýpak děkuju! To bylo na dobírku!, od pravého dolního rohu k levému hornímu rohu politý papír, na pravé straně mimo kresbu ušpiněno, ohmataný papír, levý dolní růžek ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, fotograf, kreslíř, karikaturista

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dušan Pálka

    (1942-2011)

    Ve službě nepiju

    Položka č.: 1061

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:25

    tuš, tužka, papír, 21 x 29,7 cm, dole text: Děkuju, ve službě nepiju., podél pravého dolního okraje lehounce ohnutý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, fotograf, kreslíř, karikaturista

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Tábor

    Položka č.: 1062

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:26

    tuš, papír, 24 x 15,9 cm, papír na několika místech ušpiněný a odřený, levý horní roh ohnutý, na papíře tiskařské značky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Muziky a A. Pelce

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kalousek

    (1925-1986)

    Já snad vyletím z kůže

    Položka č.: 1063

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:27

    lavírovaná tuš, uhel, papír, 24,1 x 32,7 cm, mírně zašlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Muziky a A. Pelce

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zázrak

    Položka č.: 1064

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:28

    fix, papír, 21 x 28,8 cm, monogr. PD J., rám, dole napsáno: Je opravdu zázrak, Marie, že jsme zůstali normální., papír mírně ušpiněn, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012 )

    Nový začátek

    Položka č.: 1065

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:29

    fix, papír, 20, 9 x 30 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012 )

    Intelektuální život

    Položka č.: 1066

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:30

    fix, papír, 16,6 x 23 cm, sign. PD Ji, rám, rám zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Blahoslav Novotný

    (1917-1983)

    Vladimír Slavínský

    Položka č.: 1067

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:31

    tuš, papír, 1940, 31,2 x 20,8 cm, sign. PD Honza, dole text: Kam se hrabe Astaire na Slavínského!, na zadní straně autorovy technické poznámky, při okrajích mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Škole uměleckých řemesel v Brně a ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín

    (1941)

    Skica pro kreslený vtip

    Položka č.: 1068

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:32

    tuš, papír, 18 x 28,6 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín

    (1941)

    Skica pro kreslený vtip II.

    Položka č.: 1069

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:33

    tuš, papír, 18 x 28,6/12,8 x 24,2/13,5 x 21,3 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Renčín

    (1941)

    Skica pro kreslený vtip III.

    Položka č.: 1070

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:34

    tuš, papír, 18 x 28,6/12,8 x 24,2/13,5 x 21,3 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Maličkosti

    Položka č.: 1071

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:35

    tuš, papír, 21 x 29,6 cm, monogramováno LD AB, dole text: Furt jsem mu říkal, že maličkosti nestojí za to. Dlouho to trvá a pak se to najednou s ostudou vysype!, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Usměrněná atraktivnost

    Položka č.: 1072

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:36

    tuš, papír, 20,8 x 28,5 cm, zahnědlý papír v levém okraji, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Kantorek

    (1942)

    Mlsný pavouk

    Položka č.: 1073

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:37

    tužka, papír, 21 x 29,4 cm, Mladý svět r. 1969, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Dostálová

    (1932-2011)

    Prodavač

    Položka č.: 1074

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:38

    fix, akvarel, papír, 1969, 33 x 23,7 cm, dole text: „… a prodavače rozděloval každému podle jeho potřeb až do chvíle, kdy ho odvezli ve svěrací kazajce… (Mladý svět č. 23-69), oboustranná kresba, pokrčený a znečištěný papír v rozích, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Fišárka na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Řehák

    V bytovém družstvu

    Položka č.: 1075

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:39

    tuš, papír, 21 x 31,5 cm, dole text: Přicházím synka zapsat do bytového družstva - za 18 let bude potřebovat byt!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Řehák

    Demonstrujeme vsedě

    Položka č.: 1076

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:40

    tuš, papír, 21,3 x 31,6 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Nuda pláž

    Položka č.: 1077

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:41

    tuš, papír, 22,6 x 33 cm, oboustranná kresba, dole text: Tak mi snad konečně věříš, že se tu člověk může akorát nudit!, při pravém dolním okraji mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Jiránek

    (1938-2012)

    Zmizíme

    Položka č.: 1078

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:42

    tuš, papír, 21,3 x 32,6 cm, sign. PD Vladimír Jiránek, zažloutlý a při horním okraji natržený papír (cca 4 cm), Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze, člen skupiny Polylegran

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Pražské Jaro

    Položka č.: 1079

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:43

    tuš, papír, 19,3 x 25,5 cm, sign. PD Smolmen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    V kleci

    Položka č.: 1080

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:44

    tuš, běloba, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. PD Smolmen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Walter Mende (Smolmen)

    (1924-2015)

    Po úrazu

    Položka č.: 1081

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:45

    tuš, papír, 20,9 x 29,6 cm, sign. LD Smolmen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Bape Pergler

    (1933-2001)

    Bojová připravenost

    Položka č.: 1082

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:46

    akvarel, tuš, papír, 25,5 x 18,8 cm, sign. PD Bape, dole text: Přesným a rychlým plněním rozkazů svých velitelů, vzorným pořádkem ve svém rajonu a plněním všech svých základních povinností zajistíš svoji bojovou připravenost!, v rozích mírně pokrčený a při pravém dolním okraji natržený papír, Antikv…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    U Národního divadla

    Položka č.: 1083

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:47

    akvarel, tuš, papír, 37 x 28,2 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, text: Uplatnil jsem nárok v restituci, děda do toho vrazil dvě zlatky!, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    Středisko ochránců přírody

    Položka č.: 1084

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:48

    akvarel, tuš, papír, 34 x 30,8 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Slejška

    (1931)

    Staré město

    Položka č.: 1085

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:49

    tuš, papír, 30,3 x 45,6 cm, sign. na zadní straně Miroslav Slejška, popis, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Beneše, P. Dillingera a J. Vodrážky na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michal Hrdý

    (1959-2003)

    Pivní koza

    Položka č.: 1086

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:50

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1997, 19,5 x 35,8 cm, sign. PD Michal Hrdý , text: Hele, jakou jsem si pořídil kozu!, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Beze slov (Cognac)

    Položka č.: 1087

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:51

    propiska, papír, 7,7 x 14,9 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Chtěl bych nějakou bižuterii k ohozu.

    Položka č.: 1088

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:52

    tuš, papír, 23 x 25,7 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Ze sportu diluviálního

    Položka č.: 1089

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:53

    tuš, papír, 15,3 x 11,1 cm, monogr. PD N, nahoře text: Ze sportu diluviálního. (30.000 let před olympiádou), Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    O berlích

    Položka č.: 1090

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:54

    tuš, papír, 15,5 x 11,1 cm, monogr. PD N, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Žraloci

    Položka č.: 1091

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:55

    tuš, papír, 14,6 x 11,4 cm, dole text: -Ba, jeden tatínek uživí devět harantů, ale devět dětiček fotra neuživí….., Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Podmořský výjev

    Položka č.: 1092

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:56

    tuš, papír, 14,5 x 11,3 cm, dole text: -Stavělo by se rychleji pí koljuško, nebýti těch sepií inkoustových., Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Otec s dcerou

    Položka č.: 1093

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:57

    tužka, papír, 14,8 x 10,7 cm, dole text: -Tatíčku, pohoupej mne. -Jo, to bys mi musela opatřit nějakou staromódní židli., Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    U lékaře

    Položka č.: 1094

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:58

    akvarel, tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Pravda není jen ve víně, ale i v játrech. Ta vaše říkají, že už máte dopito…., na zadní staně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Manželská krize

    Položka č.: 1095

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 11:59

    tuš, papír, 29, 6 x 20, 8 cm, sign. PD ES, dole text: Nejlepší řešení vaší manželské krize vidím v tom, když ji nebudete řešit..!, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Patent

    Položka č.: 1096

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:00

    tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, dole text: Dozvím se konečně, kdo z vás dvou..., zezadu autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Balónky

    Položka č.: 1097

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:01

    akvarel, tuš, papír, 28, 4 x 15, 9 cm, sign. PD ES, dole text: …Ani vidět! Víš, že jsem tuhle do jednoho foukal a stálo mě to řidičák..., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Rukavice

    Položka č.: 1098

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:02

    akvarel, tuš, papír, 29, 8 x 20 cm, dole text: -kdepak dámo, teď plavky nemáme. Ale zkuste si schválně tyhlety lyžařské rukavice!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Námořník

    Položka č.: 1099

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:03

    tuš, papír, 26, 9 x 20, 9 cm, sign. LD ES, dole text: Nebojte se, u mně nebudete nikdy úplně na suchu…!, zezadu autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Prádlo

    Položka č.: 1100

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:04

    akvarel, tuš, papír, 28, 4 x 20, 8 cm, dole text:To musíš překážet zrovna když mám velké prádlo? Seber se a vypadni někam do kavárny!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Stavba

    Položka č.: 1101

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:05

    akvarel, tuš, papír, 25 x 21 cm, sign. LD ES, dole text: Koukám, že jste tady pořád... No - teď jsem domarodil a od zejtřka mám zdravotní dovolenou., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Knihy

    Položka č.: 1102

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:06

    tuš, papír, 29, 5 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: A náhradní díly jsou?, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Kouzelník

    Položka č.: 1103

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:07

    tuš, ppapír, 29, 6 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Meče se mu přejedly, tak polyká oheň., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    U holiče

    Položka č.: 1104

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:08

    akvarel, tuš, papír, 30 x 22, 2 cm, dole text: Copak jsem ti neříkal, že to mýdlo je už mírové jakosti?!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Večerníček

    Položka č.: 1105

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:09

    tuš, papír, 29, 8 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chudák děda, už zase zmeškal večerníček…!, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Pračka

    Položka č.: 1106

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:10

    akvarel, tuš, papír, 24, 8 x 20, 9 cm, sign. LD ES, dole text: Čet jsem, že zefektivněli výrobu - dělá t všecko možný, akorát to nepere..., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Rande

    Položka č.: 1107

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:11

    tuš, papír, 29, 5 x 21 cm, sign. PD ES, dole text: Chtěla bych se takhle držet za ruce celý život... No jo - ale já bych si chtěl objednat pivo., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Oprava obuvi

    Položka č.: 1108

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:12

    akvarel, tuš, papír, 29, 6 x 20, 9 cm, sign. PD ES, dole text: A jak sloužíte motoristům? No - opravujeme jim boty., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Chalupa

    Položka č.: 1109

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:13

    tuš, papír, 23 x 16, 5 cm, sign. LD ES, nahoře text: Vidíš, Novákovi slíbili, že si vyjedu na naši chalupu, a nejedou..., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Čápi

    Položka č.: 1110

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:14

    tuš, papír, 29, 3 x 20, 9 cm, sign. LD ES, nahoře text: Čert jim věř! Co když jim dojde propanbutanová bomba?, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Návštěva

    Položka č.: 1111

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:15

    akvarel, tuš, papír, 19, 5 x 17, 8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Kůň

    Položka č.: 1112

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:16

    akvarel, tuš, papír, 29, 9 x 20, 8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Fernandel

    Položka č.: 1113

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:17

    tuš, fix, papír, 16,2 x 9,5 cm, mongr. PD ES, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Bohuš Rendl

    Položka č.: 1114

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:18

    tuš, papír, 16 x 14 cm, mongr. PD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Miloš Nesvatba

    Položka č.: 1115

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:19

    tuš, papír, 14,2 x 13 cm, mongr. PD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Skica muže

    Položka č.: 1116

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:20

    tužka, papír, 20,8 x 15 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Vladimír Menšík

    Položka č.: 1117

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:21

    fix, papír, 19,7 x 15 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Miloš Forman

    Položka č.: 1118

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:22

    fix, papír, 19,7 x 15 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Miloš Kopecký

    Položka č.: 1119

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:23

    tužka, papír, 19,5 x 15 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Muž s brýlemi

    Položka č.: 1120

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:24

    tužka, papír, 21 x 14,8 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Vladislav Vančura

    Položka č.: 1121

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:25

    tužka, papír, 21 x 14,9 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Jindřich Plachta

    Položka č.: 1122

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:26

    tuš, papír, 18 x 14 cm, sign. PD Evžen Seyček, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Elmar Klos

    Položka č.: 1123

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:27

    tuš, lavírovaná tuš, papír, 24 x 16,5 cm, na zadní straně štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Otakar Vávra

    Položka č.: 1124

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:28

    tuš, papír, 22,2 x 16,5 cm, monogr. LD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Stanislav Látal

    Položka č.: 1125

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:29

    tuš, papír, 21 x 14,8 cm, monogr. PD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    A.M. Brousil

    Položka č.: 1126

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:30

    tuš, papír, 24 x 16,6 cm, na zadní straně štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Do recitalu Hany Hegerové humorem i satirou zasahuje Miroslav Horníček v pražském divadle Semafor

    Položka č.: 1127

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:31

    tuš, akvarel, papír, 24 x 16 cm, monogr. LD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    A.M. Brousil

    Položka č.: 1128

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:32

    tuš, papír, 16,6 x 15 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Viktor Kubal

    Položka č.: 1129

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:33

    tuš, papír, 21 x 14,7 cm, monogr. LD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Luděk Kopřiva

    Položka č.: 1130

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:34

    tuš, papír, 21 x 14,2 cm, monogr. LD ES, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Květa Fialová

    Položka č.: 1131

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:35

    tuš, papír, 21 x 14,9 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Ida Rapaičová

    Položka č.: 1132

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:36

    tuš, papír, 12,7 x 9,2 cm, sign. na zadní straně Evžen Seyček, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Petra Janů

    Položka č.: 1133

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:37

    tuš, papír, 21,2 x 15 cm, monogr. PD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Jan Pivec

    Položka č.: 1134

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:38

    tuš, papír, 21,2 x 14,9 cm, monogr. LD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Saša Rašilov

    Položka č.: 1135

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:39

    tuš, papír, 18,3 x 15 cm, monogr. PD ES, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Bohuš Záhorský

    Položka č.: 1136

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:40

    tuš, papír, 29,8 x 20,9 cm, monogr. PD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Ladislav Pešek

    Položka č.: 1137

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:41

    tuš, papír, 29,7 x 21 cm, monogr. LD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Jindřich Plachta

    Položka č.: 1138

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:42

    tuš, akvarel, papír, 29,8 x 21,1 cm, mongr. PU ES, k článku Zbyňka Vavřína, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Buster Keaton (Frigo)

    Položka č.: 1139

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:43

    tuš, papír, 29,7 x 21 cm, monogr. PD ES, na zadní straně autorské razítko, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    František smolík ve filmu ,,Jiný vzduch

    Položka č.: 1140

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:44

    uhel, papír, 30 x 22 cm, sign. PD Evžen Seyček, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Ljuba Hermanová

    Položka č.: 1141

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:45

    tuš, papír, 29 x 21 cm, mongr. LD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Evžen Seyček

    (1917-2009)

    Voják

    Položka č.: 1142

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:46

    tužka, papír, 30 x 21 cm, monogr. PD ES, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Charlotta Cordayová, vražedkyně Jeana-Paula Marata

    Položka č.: 1143

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:47

    rytina, 43,2 x 28,1 cm, papír ohmataný, zatekliny mimo tisk, četné hnědé skvrnky, i v tisku, zažloutlý papír, lepenka na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • F.C Vogel

    Napoleon obklopený nejslavnějšími osobnostmi své doby

    Položka č.: 1144

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:48

    rytina, 60,3 x 77,9 cm, v tisku LD: Peint par Victor Adam,, PD: lith par Marin Lavigne. mimo tisk LD: Hemiegegehen von F.C. Vogel in Frankfort A/M, papír odřený a potrhaný, s četnými hnědými skvrnkami, v tisku cca 24 cm natržený kus, skvrny od lepidla v tisku, papír je celkově zažloutlý, Antiqari.a…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jean Duplessis-Bertaux

    (1747-1819)

    Jean Paul Marat

    Položka č.: 1145

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:49

    rytina, 43 x 28 cm, podle Charles Francois Gabriel Levacheze, papír celkově zažloutlý, při okrajích až zahnědlý, s četnými hnědými skvnkami a zeteklinou na horním okraji, okraj papíru na jednom místě natržený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jean Duplessis-Bertaux

    (1747-1819)

    Zatčení Rebespierra dne 28. července 1794

    Položka č.: 1146

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:50

    rytina, 23,2 x 29 cm, podle Pierre Gabriel Berthaulta, drobné skvrnky na papíře, papír je ohmataný, rožky jsou ohnuté a otlačené , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Testament de Louis XVI

    Položka č.: 1147

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:51

    rytina, 37 x 23,2 cm, okraje papíru potrhané a odřené, papír je ohmataný, ušpiněný a lehce zahnědlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Dobytí Bastily

    Položka č.: 1148

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:52

    rytina, 26 x 35,4 cm, okraje papíru otrhané a odřené, papír je ohmataný a pošpiněný a celkově zahnědlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Louis Binet

    (1744-1800)

    Constitution de la République Française

    Položka č.: 1149

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:53

    akvatinta, 43,9 x 37 cm, předloha Bénard, značeno v desce Binet, Rue Aubry le Boucher, 34, papír ohmataný, s výraznou zateklinou, pošpiněný, na papíru jsou četné hnědé skvrnky, roh papíru je ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Louis Binet

    (1744-1800)

    Deklarace lidských práv

    Položka č.: 1150

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:54

    akvatinta, 46,3 x 37,9 cm, předloha Bénard , okraje papíru potrhané, celkově zašpiněný papír s četnými hnědýmmi skvrnkami, cca 30 cm natržený, v této části je papír podlepený lepenkou, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • F.M. Will

    Dobytí Bastily

    Položka č.: 1151

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:55

    rytina, 24,3 x 28 cm, excudit A.V., předloha Jean Louis Prieur, papír ohmataný, zahnědlý, v jednom místě natržený, s četnými hnědými skvrnkami, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edme Bovinet

    (1767-1832)

    Výcvik císařské gardy za přítomnosti dvou císařů

    Položka č.: 1152

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:56

    rytina, 32 x 43,5 cm, předloha Swebach - Despontaines, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, zateklina mimo tisk, lepenka na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hippolyte Prudhomme

    (1793-1853)

    Otevření generálních stavů ve Versailles 5. května 1789

    Položka č.: 1153

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:57

    rytina, 30 x 42 cm, předloha Auguste Couder, papír mírně zažloutlý, s nepatrnými hnědými skvrnkami, na pár místech na okraji natržený, celkově ohmataný papír, stopa po lepence na zadní straně papíru, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pierre Gabriel Berthault

    (1737-1831)

    Revoluční výbor za jakobínského teroru

    Položka č.: 1154

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:58

    rytina, 23,5 x 30 cm, předloha Fragonard, papír ohmataný, na pravém okraji natržený, na zadní straně podlepený lepenkou, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • C. Molte

    Vítání direktoria

    Položka č.: 1155

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 12:59

    kolorovaný tisk, 38 x 50 cm, předloha Bosro, papír ohmataný, na okrajích na několika místech natržený, nepatrně pošpiněný mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ch. Chardon

    (1832-1896)

    Přísaha v mičovně: založení třech řádů v národním shromáždění 20.6.1789)

    Položka č.: 1156

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:00

    rytina, 34 x 45,4 cm, předloha David, papír zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, ohmataný, při jedonm okraji ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • C. Chardon

    (1832-1896)

    Dobytí Bastily

    Položka č.: 1157

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:01

    rytina, 33,5 x 46 cm, an několika místech papír natržený, celkově zažloutlý a ohmataný, s četnými hnědými skvrnkami, zadní strana podlepena lepenkou , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Povstání 13. vendémiairu

    Položka č.: 1158

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:02

    rytina, 32,5 x 43 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný,a zažloutlý, s četnými hnědými skvrnkami, na okraji v jednom místě natržený, horní rožek ohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Přísaha v mičovně

    Položka č.: 1159

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:03

    rytina, 35,5 x 45,9 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Journée du 10 août 1792 (Útok na Tuilerijský palác)

    Položka č.: 1160

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:04

    rytina, 35,4 x 45,8 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný. s četnými výraznými hnědými skvrnkami, velká zateklina na levém horním rohu zasahující do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Prairialské povstání

    Položka č.: 1161

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:05

    rytina, 1796, 35,9 x 46,6 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný a pomačkaný, celkově zažloutlý, místy drobné hnědé skvrnky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Poprava Ludvíka XVI. dne 21. ledna 1793 v Paříži na Place de la Révolution )

    Položka č.: 1162

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:06

    rytina, 35 x 46 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, místy odřený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Isidore-Stanislas Helman

    (1743-1809)

    Poprava Marie Antoinetty dne 16. října 1793 v v Paříži na Place de la Révolution

    Položka č.: 1163

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:07

    rytina, 42,2 x 32,2 cm, předloha C. Monnet, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, s drobnými hnědými skvrnkami, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules David

    (1808-1892)

    Dobytí Bastily (Prise de la Bastille) 14. července 1789

    Položka č.: 1164

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:08

    litografie, 29,5 x 36,1 cm, papír ohmataný, zažloutlý s četnými hnědými skvrnkami, vzadu lepenka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antoine Joseph Gaitte

    (1753-1835)

    Plan de la Bastille

    Položka č.: 1165

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:09

    ručně kolorováná rytina, 55,5 x 37,4 cm, papír ohmataný, zažloutlý a pošpiněný, se zateklinami, s viditelnými přehyby, na zadní straně lepenka, místy odřený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Thomas Rowlandson

    (1756-1827)

    Flying Breakfast, or the Contents of a Nightcoach

    Položka č.: 1166

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:10

    kolorovaný lept, 1792, 19,3 x 31,7 cm, značeno PD P. T. N.; LD GLS, zezadu razítko Rudolf Trnečka; hodinář; Brno - Josefská 1, papír zahnědlý, při okrajích několik natržení cca 5 mm, která nezasahují do tisku, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter der Freude in Baden /Dame des Ordens der h. Katharina in Russland

    Položka č.: 1167

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:11

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Peter Bohmanns Erben

    Ritter vom Bade in England / Ritter von Montesa

    Položka č.: 1168

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:12

    kolorovaná mědirytina, 1822, 16 X 10,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Peter Bohmanns Erben

    Grosskreuz der bairischen Krone / Grosskreuz des des Ord. beider Sicilien

    Položka č.: 1169

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:13

    kolorovaná mědirytina, 1822, 15,5 x 10,3 cm, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert Brichet

    Anoblissement du Sexe

    Položka č.: 1170

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:14

    mědirytina, 1784, 21,5 x 14,7 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Anthonius Van Dyck

    (1599-1641)

    Frederick Prince of Aray

    Položka č.: 1171

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (109 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:15

    mědirytina, 48,5 x 34 cm, značeno LD Ant. van Dyck pinxit., DU Paulus Pontius scupsit., PD C. van der Stock excudit. , uprostřed přeloženo, při okraji 2 x natrženo, mírně pomuchlaný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pieter Van Sompel

    (1600-1643)

    Rudolf II.

    Položka č.: 1172

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:16

    mědirytina, 44 x 35,5 cm, rám, značeno v desce DU P. Soutman Invenit Effigianit et Cum Prinnil; P. VanSompel Sculp. F. de Wit Excudit, u dolního okraje drobná hnědá skvrnka, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Eliášová

    (1958)

    Robert Heath

    Položka č.: 1173

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:17

    kombinovaná technika, papír, 85,3 x 56,2 cm, sign. PD Eva Eliášová, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Robert Brichet

    Charlotte

    Položka č.: 1174

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:18

    mědirytina, 1784, 21,1 x 14,4 cm, značeno LD v desce J. F. de Göz a PD R. Brichet. Sculp. 1784, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alonso Sánchez Coello

    (1532-1588)

    Ladislav II. Popel z Lobkovic

    Položka č.: 1175

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:19

    heliogravura, 25,5 x 18,5 cm, značeno v tisku PD Štenc , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Scipione Pulzene

    (1550-1598)

    Bianca Cappello

    Položka č.: 1176

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:20

    heliogravura, 27,3 x 22,6 cm, značeno v tisku PD Štenc , hlubotisková reprodukce obrazu Scipione Pulzoneho z r. 1584, milně přiřazen k Bartholomeu Sprangerovi, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bartholomeus Spranger

    (1546-1611)

    Alegorie války Rudolfa II.

    Položka č.: 1177

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:21

    heliogravura, 22 x 16 cm, značeno v tisku PD Štenc , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hans von Aachen

    (1552-1615)

    Rudolf II.

    Položka č.: 1178

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:22

    heliogravura, 26,5 x 22,2 cm, značeno v tisku PD Štenc , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hans von Aachen

    (1552-1615)

    Kryštof z Lobkovic

    Položka č.: 1179

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:23

    heliogravura, 16 x 12,2 cm, značeno v tisku PD Štenc , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Z ilustrací k básním F. Villona

    Položka č.: 1180

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:24

    lept, 14,6 x 10,1 cm, sign. PD L. Jiřincová, č. 109/200, DU vodotisková značka Lyra Pragensis, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Předsádka

    Položka č.: 1181

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:25

    linořez, 22 x 13 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Kováčik

    (1959)

    Hommage a Dušan Polakovič, album

    Položka č.: 1182

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:26

    lept, 2017, 6 x 5 cm, sign. UD E. A. Ivan Kováčik, 2017, autorský tisk

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Václav Eisenreich

    (1892-1969)

    Žena a muž

    Položka č.: 1183

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:27

    2x litografie, 1929, obě 25,7 x 18,8 cm, obě sign. PD F. V. Eisenreich 1929, vydal Spolek českých bibliofilů v Praze v počtu 300 výtisků, z nichž tento má číslo 272, původní obal, žák V. Šípa a J. Konůpka, poté studium na AVU v Praze u J. Obrovského a M. Švabinského

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Karel

    (1912-1990)

    Konvolut 24 grafik

    Položka č.: 1184

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:28

    19x litografie, 5x linoryt, 18,7 x 13,2 - 5 x 6 cm, vše signováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Soubor šesti exlibris

    Položka č.: 1185

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:29

    4x dřevoryt, 1x lept, 1x zinkografie, 13,3 x 11,8 - 7,7 cm, 1x sign. PD P. Kotík, lept značen LD v desce Prav. Kotík 1925, 4x monogramováno v tisku, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jean Miotte

    (1926-2016)

    Saint Malo

    Položka č.: 1186

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:30

    5x serigrafie, 1996, 42 x 60 cm, vše sign. PD Miotte, soubor pěti signovaných serigrafií s básní Jiřího Kosteleckého, přiložen katalog s podpisy obou autorů, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dagmar Popelková

    (1928)

    P. F. 1966

    Položka č.: 1192

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:36

    linořez, pauzovací papír, 17 x 13 cm, sign. PD D. Popleková

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Měřička

    (1955)

    Grafika

    Položka č.: 1193

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:37

    katalog s litografií, 1996, 22 x 17,5 cm, sign. PD Jan Měřička, č. 98/200, katalog k výstavě Jan Měřička, Hradec Králové, Galerie Moderního umění, prosinec 1996, v nákladu 500 ks

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Leo Bednarik

    (1938)

    Soubor Ex libris

    Položka č.: 1194

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:38

    grafický soubor, 2000, vše signováno, soubor 13 grafických listů, které jsou jednotlivě upevněny na pevných papírech a spojeny do sešitu

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Brázda

    (1952)

    EXL PF ETC (Lásky v detailech vs. detaily lásek)

    Položka č.: 1195

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:39

    bibliofilie, 1987, rozměr souboru 19,5 x 15 cm, Editio 13, vydal OV SSM v Olomouci roku 1987, tento výtisk má číslo 79, studium na SUPŠ, žák prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Alex Jelínek

    (1890-1957)

    Ex libris

    Položka č.: 1196

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:40

    bibliofilie, 1923, 31 x 25,5 cm, cyklus 10 leptaných ex libris, úvodní slovo Dr. K. Herain, vydáno v počtu 150 ks, tento má číslo 128. Vloženo do lepenkocých desek s autorovým podpisem na titulu.

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Kalendář Hollar 2007

    Položka č.: 1197

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:41

    5x různé grafické techniky, 2006, č. 58, Rozměr 42 x 30 cm, autoři: Andrea Tachezyová, Antonín Odehnal, Ivo Křen, Marián Komáček, Karel Beneš. Chybí kresba Adolfa Borna

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Štoček ex libris

    Položka č.: 1198

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:42

    dřevoryt, 13,5 x 8 cm, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Sýs a Pavel Taussig

    Báseň a kresba

    Položka č.: 1199

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:43

    tuš, fix, papír, formát A3, uprostřed přeloženo, rukopisná báseň s ilustrací

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Catalogue des Tableaux peints par douze Artistes: Beauverie, Bureau, Chataud, Champeaux, Darru, Hereau, Mathon, Pille, Quost, Porcher, Ribor, Vuillefroy

    Položka č.: 1201

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:45

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Eliášová

    (1958)

    The Lanchester 30 h.p. straight eight

    Položka č.: 1202

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:46

    kombinovaná technika, papír, 1997, 55,7 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Eliášová

    (1958)

    Elegance

    Položka č.: 1203

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:47

    kombinovaná technika, papír, 1997, 56,8 x 82,6 cm, sign. PD Eva Eliášová 97, rám, drobné oděrky na rámu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Century of the common man

    Položka č.: 1204

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:48

    3 x serigrafie, 1943, 51 x 40,5 cm, jednotlivé listy signovány, Two Speeches by Henry A, Wallace Vice-President of the United States, Silk Screen prints by Hugo Gellert, International workers order New York, velikost tisků 38,6 x 33, volné listy, soubor není kompletní, na papíře místy skvrnky, mírně…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Um stillen ozean

    Položka č.: 1205

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:49

    kniha, vyd. Karl-May Verlag, Drážďány, 1879, desky z tvrdšího papíru, 607s., obálka při okrajích potrhaná, na hřbetu částečně přelepená, flíčky na listech, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Pirát

    Položka č.: 1206

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:50

    kniha, il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Vor der Flagge des Vaterlands (Vynález zkázy)

    Položka č.: 1207

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:51

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 255s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Leiden eines Chinesen in China Číňanovy trampoty v Číně

    Položka č.: 1208

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:52

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ein Lotterie-Loos Los číslo 9672

    Položka č.: 1209

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:53

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Der Findling 1+2 Malý Dobráček

    Položka č.: 1210

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:54

    kniha, il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Gebrüder Kip 1+2

    Položka č.: 1211

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:55

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 256+250s., mírně odřené a rozvolněné vazby, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die grossen Seefahrer des 18. Jahrhunderts

    Položka č.: 1212

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:56

    kniha, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Po dobrodružných stezkách (Old Zach)

    Položka č.: 1213

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:57

    kniha, 8 povídek - Muž s polovicí tváře, Hamäil, Španělský cikán, Zpívající voda, Na březích Dviny, Cesta vyvržených, Vzkříšení, Merhameh, úvodem medailonek překladatele o K. Mayovi, přel. D. Jam (pseud. Jar. Moravce), 1. sv. edice Posmrtné vydání spisů, vydalo Nakladatelství knihovny dobrodružných…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel May

    (1842-1912)

    Der Fürst der Bleichgesichter - Old Surehand

    Položka č.: 1214

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:58

    kniha, anonymně vydaný román Karla Maye, 89 ilustrací, 3. sv. edice Deutsche Herzen, deutsche Helden, kvůli sporům o honorář zakázal K. May svému nakladateli Münchmeyerovi nová vydání jeho úspěšné série Deutsche Herzen, deutsche Helden, nakladatel však nadále Mayovy romány vydával a to bez uvedení j…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    Položka č.: 1215

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 13:59

    kniha, ob. Z. Burian, úprava A. Dvořák, vydal V. Škubal, Praha 1946, orig. brož s přebalem, ob. místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Bob Hurikán: Jezdci z Arizony; Pobožný střelec

    Položka č.: 1216

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:00

    2x sešit, návrh obálky K. Saudek, vydal P.M. Agentura Expres, Praha 1969, 2x sešit, 80 + 53 s., obálka zašlá, při okrajích zašpiněná, hřbety natržené, zažloutlé listy, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Jaroslav Foglar: Jeskyně Saturn

    Položka č.: 1217

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:01

    sešit, původní komiks Káji Saudka podle scénáře Jaroslava Foglara, předmluva P. Nosek, ob. a kresby K. Saudek, vydalo nakladatelství Zlatý kůň ve spolupráci s Českou speleologickou společností, 1991, nestr. (24s.), sešit, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, ilustrátor a filmový výtvarník, autodi…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    Bán Strahinić

    Položka č.: 1218

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:02

    bibliofilie, titulní list sign. dřevoryt a 12 x sign. dřevorytů příloh F. Duša , cyklus třinácti dřevorytů F. Duši k srbské lidové písni přel. O.F. Babler, vytiskl na ručním lisu a vydal Jar. Picka, Praha 1941, volné listy v deskách, 31 x 22 cm, ex. 46/105, nestr. (23 s. + 13 příloh), hřbet obálky p…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Vindišová

    Gérard de Nerval: Chiméry

    Položka č.: 1219

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:03

    bibliofilie, ilustrace M. Vindišová, tiskl Jaroslav Picka, Praha 1954, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná v horní části lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Březina

    (1868-1929)

    Z dopisů Otokara Březiny Anně Pammrové

    Položka č.: 1220

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:04

    Bibliofilie, usp., doslovem a pozn. opatřil Ant. Veselý, vyd. Družstvo moravského kola spisovatelů, Brno, 1931, ex. 160/250, upr. K. Dyrynk, obs. faksimilem reprod. dopisy, brož, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Paul Claudel

    (1968-1955)

    Patero velikých ód provázených processionálem na pozdrav novému věku

    Položka č.: 1221

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:05

    Bibliofilie, přel. B. Reynek, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, brož, 167s., uvolněné archy, lehce potrhané okraje obálky , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Napoleon

    Položka č.: 1222

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:06

    Bibliofilie, přel. J. Zaorálek, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelot IV., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • André Suarés

    (1868-1948)

    Láska a příroda

    Položka č.: 1223

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:07

    Bibliofilie, přel. J. Krecar, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, Bibelto II., tisk Kryl a Scotti, Nový Jičín, pův. celokožená vazba, nestr., desky na hřbetu natržené a lehce odřené , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    J. Kainar: Osudy

    Položka č.: 1224

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:08

    Bibliofilie, ob. a tit. list J. Istler, vyd. Symposion, Praha, 1947, 2200 výtisků, brož, 87s., zažloutlé okraje, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Starém Srbsku

    Položka č.: 1225

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:09

    kniha, podpis na patitulu L. Kuba, cesty a studie z roků 1890-1927, vyd. Družstevní práce, Praha, 1932, obs. 17 kreseb, 9 harmonisovaných písní, 20 bar. příloh a mapku, pův. clpl. vazba se zlacením na hřbetu, 211s., hřbet desek mírně rozpáraný, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. M.…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Skala

    (1947)

    B. Kerbachová: Alchymie světla - Experimentální tvorba Petra Skaly

    Položka č.: 1226

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:10

    kniha, monografie pozapomenutého filmového experimentátora a průkopníka videoartu, vydalo Prácheňské muzeum v Písku, Písek 2017, 165s., lamin. vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Nikl

    (1960)

    Takitak

    Položka č.: 1227

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:11

    bibliofilie, Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s vlnou určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním karto…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Fišárek

    (1906-1980)

    Obrazy a kresby

    Položka č.: 1228

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:12

    bibliofilie, sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Šohaji (8 studií leptem)

    Položka č.: 1229

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:13

    bibliofilie, 8x lept J. Vodrážka, vyd. J. Vodrážka a knihtiskárna Frant. Bartoš, Přerov, 1948, volné listy v obálce, 250 výtisků, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Petr Kávon: La Cérémoie Gachée

    Položka č.: 1230

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:14

    kniha, obálka a ilustrace L. Novák, vyd. Arabie-sur-Seine, nedat., brož, 16s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen TT klubu, člen Sdružení Q

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 1231

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:15

    bibliofilie, sign. dřevoryt, rytina, lept, reprodukce a seznam graf. díla A. Naumana, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1941, úprava M. Kaláb, Ex. 150/270, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na A…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Krčma

    (1885-1950)

    Vzpomínky na Karla Hynka Máchu

    Položka č.: 1232

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:16

    kniha, výzdoba C. Bouda, 34. sv. knihovny Hyperion, tisk Kryl a Scotti, vydala Erna Janská, Praha 1928, 700ex., 174 s., celokož. vazba s zažbou a zlacením na hřbetu, zlac. ořízka, vazba na hřbetu ošoupaná, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kay Heinrich Nebel

    (1888-1953)

    Evangelium Sanct Johannis. Mit 11 Original-Holzschnitten von Kay H. Nebel.

    Položka č.: 1233

    Vyvolávací cena: 3.600 CZK (150 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:17

    bibliofilie, 11 dřevorytů v textu K. H. Nebel, iniciály, vydal Kleukens-Presse, Frankfurt a. M. 1920, ex. 215/251, 99s., ruční papír „De Haesbeek“ vodotisk, pergamenová vazba se zlac. ražbou na desce a zlac. nápisem na hřbetu, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.600 CZK (150 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení

    Položka č.: 1234

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:18

    bibliofilie, litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtva…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    Položka č.: 1235

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:19

    bibliofilie, lept ve frontispisu, ilustrace, návrh výzdoby, vazby a předsádky T. F. Šimon, vazba knihař Ant. Malík, úprava M. Kaláb, přel. a doslov napsal H. Jelínek, vydal Arthur Novák, Praha 1916, polopergamen. vazba, ex. 499/730, 42 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Č. Berka: František Jiroudek

    Položka č.: 1236

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:20

    kniha, kresba tuší s věnováním Fr. Jiroudka na patitulu monografie, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1980, pl. s ob., 190s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    Položka č.: 1237

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:21

    bibliofilie, podpis překladatele O.F. Bablera s věnováním Svat. Klírovi, šest večerních rozmluv Rubricia s Tympanem, každá je vytištěna jiným typografickým fontem, v úprava Hermann Zapf, tisk Hausdruckerei D. Stempel AG, Frankfurt n. M. 1958, karton. vazba, 46s., papír Zerkall, rohy lehce naražené, …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jos. Hora: Máchovské variace

    Položka č.: 1238

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:22

    kniha, 4 litografie, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Fr. Borový, Praha 1944, brož, 46s., ob. zašlá , nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    G. A. Bürger: Baron Prášil

    Položka č.: 1239

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:23

    kniha, podpis překladatele J. Koláře, ilustrace Gustave Doré, vydalo Naše vojsko, Praha 1958, 193 s., celoplátěná vazba bez obálky, mastná skvrna skrz knihu, zašpiněná vazba, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Endymion

    Položka č.: 1240

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:24

    bibliofilie, dřevoryt v titulu a výzdoba Josef Marek, 14.sv. ed. Spisy Jiřího Karáska ze Lvovic, vydala Kamilla Neumannová, Praha 1909, 60 s., orig. brož., obálka při okrajích lehce poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Oskar Wilde: Slavík a růže

    Položka č.: 1241

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:25

    kniha, titul, 28 ilustrací a závěr. viněta O. Štáfl, překlad M. Jesenská, vydal J. Otto, Praha 1919, Ex. 89/300, 40s., plpl. nepůvodní vazba, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, studium na AVU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    K. Horký: Předčasně zesnulý Franz Schmiedeberg

    Položka č.: 1242

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:26

    kniha, 21,5 x 15 cm, návrh ob.? a ilustrace Jar. Šváb, pro účastníky VII. shromáždění Spolku čs. bibliofilů věnuje Odborná škola typografická, Praha 1931, volné listy v deskách, 19s., desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na U…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Jedenáct grafických listů

    Položka č.: 1243

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:27

    bibliofilie, graf. list P. Melana CHYBÍ, 10 orig. sign. grafických listů - O. Kulhánek, D. Benešová, J. Brázda, O. Čechová, F. Peterka, M. Erazim, M. Houra, B. Knobloch, M.M. Šechtlová, L. Vilhelmová, vydal Sdružený klub pracujících – KPVU, Chrudim 1989, Ex. 55/200, volné listy v papírovém přebalu, …

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Knižní grafika Soubor dvaceti titulních listů a protititulů

    Položka č.: 1244

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:28

    bibliofilie, vydala Grafická škola, Praha 1944, volné listy (20 dvoustran) v karton. deskách, náklad. 300 výtisků, lehce zašpiněná vazba, drobné skvrny, natržený a pokrčený hřet jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Žemlička

    (1934)

    Francois Villon: Balady

    Položka č.: 1245

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:29

    bibliofilie, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2004, 8 černobílých kreseb na kameni Bohumil Žemlička (sign. v tiráži), typografie: Martin Dyrynk, tisk v litografické dílně Tomáše Svobody, Ex. 306/700 na europapíru chamois Munken print, 44 s., brož. s obálkou, zadní horní roh obálky přeložený, v…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helena Konstantinová

    (1946)

    J. Giono: Muž, který sázel stromy

    Položka č.: 1246

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:30

    bibliofilie, tři sign. suché jehly H. Konstantinová, , úprava A. Krejča, překlad Zd. Stavinohová, vydal V. Beneš nakladatelství Bonaventura, 2. sv. edice Ethos, Praha 1998, vazba Ateliér Krupka v Úvalech, Ex. 148/200, 30 s., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SOŠV, žákyně prof…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan C. Vondrouš

    (1884-1970)

    20. let Štenclova grafického závodu

    Položka č.: 1247

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:31

    bibliofilie, 30 x 21 cm, orig. lept J.C. Vondrouš a orig. lept V. Silovský v přílohách, sešit, lehce pokrčená obálka, drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Édouard Manet

    (1832-1883)

    Stéphane Mallarmé: Odpoledne Faunovo

    Položka č.: 1248

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:32

    kniha, 17 x 13 cm, 2 repr. dřevorytu E. Maneta, monogr. překladatele v tiráži A.P. (Arnošt Procházka), vydala Moderní Revue, Praha 1922, ex. 218/250, nestr., polokožená nepůvodní vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    B.B. Buchlovan: Hostina bibliofilů

    Položka č.: 1249

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:33

    bibliofilie, sign. exlibris Fr. Kobliha, podpis B.B. Buchlovana v tiráži, litografie a úprava P. Dilinger, zakázková vazba, soukr. tisk, 1934, 32 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, čl…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Josef Hora: Pracující den

    Položka č.: 1250

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:34

    bibliofilie, obálka a frontispis V. Špála, vydal Fr. Borový, Praha 1922, 27. sv. edice Červen, 61 s., brož., obálka při okrajích lehce potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaromír Rašín: Kleopatra

    Položka č.: 1251

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:35

    bibliofilie, frontispis, titulní rámec a rámcová kresba dřevorytem Fr. Kobliha, soukromý tisk, 1928, similijapan, kartonová vazba, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    P. Verlaine: Rozhovor duše s Bohem

    Položka č.: 1252

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:36

    kniha, obálka a kresba v titulu Fr. Bílek, úprava Ant. Jos. Trčka, dvoubarevný tisk, francouzsko-české vydání, ed. Život a sen, tisk J, Mucha, vydal Jakub Deml, Tasov 1932, 12s., pův. brož, obálka mírně zažloutlá, nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠU…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    J. Kotalík: František Gross

    Položka č.: 1253

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:37

    kniha, barev. litografie Fr. Gross v příloze, 46 vyobr., typo M. Hegar, 15.sv. ed. Současné profily, vydalo NČSVU, Praha 1963, karton. vazba s ob., 70s., desky prohnuté, obálka místy zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ruská láska

    Položka č.: 1254

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:38

    bibliofilie, dvoubarev. titul a viněta dřevorytem Fr. Kobliha, tisk Kryl a Scotti, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1921, pův. polopergamen. vazba, zlac. ořízka, 47s., Ullersdorf ruční papír, ex. 500, vázal patrně L. Bradáč, drobné odřeniny hran, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Michl

    (1901-1977)

    Petr Bezruč: Já

    Položka č.: 1255

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:39

    bibliofilie, frontispis a závěr. viněta sign. dřevorytem Ff. Michl, podpis na patitulu P. Bezruč, úprava E. Petlán, vydal ve prospěch Ústavu pro hluchoněmé děti v Plzni Miloslav Matas, Plzeň 1930, pův. brož, 11s., ex. 130/300, papír Zanders, velmi pěkný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    Jakub Deml: Domů

    Položka č.: 1256

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:40

    bibliofilie, frontispis Jos. Marek, 2 světlotisk. reprodukce, tisk Kryl a Scotti, vydal nákladem vlastním Jakub Deml, Královské Vinohrady 1913, pův. brož, 86s., ob. na hřbetu poškozená a místy vyšisovaná, vazba rozvolněná, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Balada o bibliofilu a básníku

    Položka č.: 1257

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:41

    bibliofilie, 2 ilustrace a viněta v titulu E. A. Hruška, v upomínku IV. bibliofilského večera, vytiskl a vydal Alois Koníček, Praha 1928, pův. sešit, ex. 200, Pannekoek,nestr.(20), skrvny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 1258

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:42

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Almanach na rok 1914

    Položka č.: 1259

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:43

    Bibliofilie, čtyři roční období v raném kubistickém pojetí V. Špály, kalendárium, básně, studie a krátké prozaické texty, autoři příspěvků a vydavatelé: Josef Čapek; Karel Čapek; Otokar Fischer; Stanislav Hanuš; Vlastislav Hofman; Josef Kodíček; Stanislav K. Neumann; Arne Novák; Václav Špála; Václav…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Praha pod křídly války

    Položka č.: 1260

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:44

    bibliofilie, 6 x sign. litografie, návrh obálky a podpis v titulu Jos. Liesler, vydal Melantrich, Praha 1945, cpl. vazba s ob., 69s., obálka při krajích odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen s…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mode d´emploi

    Položka č.: 1261

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:45

    brož, francouzsky, výzdoba J. Kolář, úprava R. Kames, překlad Erika Abrams, Paříž 1988, edice Revue K, Ex. 823/900, brož., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Chaloupka - měsíčník pro děti

    Položka č.: 1262

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:46

    časopis, 3 celostr. vyobrazení a 11 pérovek v textu Jos. Lada, řídí a vydává Stanislav Minařík, Praha 1922, polopl. vazba, 68s., dobrý stav, desky odřené, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, E. Dítěte a H. Jakesche na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Hommage á Meissonier

    Položka č.: 1263

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:47

    bibliofilie, 4x barev. litografie a obálka S. Dalí, katalog výstavy, vydal Hotel Meurice, Praha 1967, obálka na hřbetu poškozená, při okrajích odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Karel Fron: Verše

    Položka č.: 1264

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:48

    bibliofilie, 2x orig. sign. rytiny Josefa Lieslera, tisk Pavel Římal, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1991, volné listy v orig. obálce, ex. 145/150, nestr. (40), losinský ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SV…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Hrubín: Zpěv lásky k životu

    Položka č.: 1265

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:49

    bibliofilie, frontispis s podpisem C. Bouda, úprava Z. Seydl, novoročenka s básní Fr. Hrubína, vydal Čs. spisovatel, Praha 1955, volné listy v obálce, 12s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    Položka č.: 1266

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:50

    bibliofilie, mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připrail a textem uvedl V.A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jan Neruda: Prosté motivy

    Položka č.: 1267

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:51

    bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hol…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Torquatto Tasso: Šeptání noci

    Položka č.: 1268

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:52

    bibliofilie, 5x litografie a obálka St. Kolíbal, úprava O. Hlavsa, tisk Jos. Hrachovec, přel. Jan Vladislav, 11. sv. edice Milé knížky,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1956, volné listy v obálce, 45s., maršovský ruční papír, obálka při krajích zašlá, velmi dobrý stav, Antikv…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojmír Vokolek

    (1910-2001)

    Vladimír Vokolek: První blahoslavenství

    Položka č.: 1269

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:53

    bibliofilie, obálka, frontispis, titul. viněta, linkové dekorace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1940, pův. brož, 46s., ex. 350, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Antonová

    (1930-2021)

    Petr Kopta: Nevinobraní

    Položka č.: 1270

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:54

    bibliofilie, orig. sign. tříbarev. lept v samostatné příloze a podpis v tiráži Alena Antonová, úprava a podpis v tiráži M. Dyrynk, podpis autora za titulem, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2006, volné listy v obálce, ex. 200/580, nestr. (12), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně pro…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Otokar Březina: Ruce

    Položka č.: 1271

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:55

    bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart, sv.7 ed. Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v pův. papírových deskách, ex. 576/1001, similijapan, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzak…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Zdeněk Mahler: Kdo svůj národ miluje, nešetří ho

    Položka č.: 1272

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:56

    bibliofilie, 5x orig. sign. suchá jehla Vl. Komárek, podpis Zd. Mahlera na titulu, úprava K. Vilgus, vydalo Naklatelství Primus, Praha 1995, karton. vazba, ex. 42/200, 39s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČV…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Matoušek

    (1890-1977)

    J.S. Machar: Bezručovi

    Položka č.: 1273

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:57

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispise a 5x litografie v příloze O. Matoušek, podpis J.S. Machar, vydal Bohuslav Bezecný, Mor. Ostrava 1937, ex. 138/140, 27 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák R. Jindřicha a prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Pr…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hermína Melicharová

    Hesiodos: Zrození bohů

    Položka č.: 1274

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:58

    bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Fr. Langer: Pražské legendy

    Položka č.: 1275

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 14:59

    kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jos. Hora: Rekviem

    Položka č.: 1276

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu

    Položka č.: 1277

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:01

    bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Josef Hora: Od první do poslední

    Položka č.: 1278

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:02

    bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praz…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Grigorij Musatov

    (1889-1941)

    Sovětské častušky

    Položka č.: 1279

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:03

    bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Katalog s grafikou

    Položka č.: 1280

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:04

    bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Jakovlevič Bilibin

    (1876-1942)

    Skazki. Carevna Ljaguška

    Položka č.: 1281

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:05

    bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku

    Položka č.: 1282

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:06

    bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupi…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Flejšar

    (1922-2010)

    Plakát, užitá tvorba

    Položka č.: 1283

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:07

    bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Nahoru a dolů - Hloubkové básně

    Položka č.: 1284

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:08

    bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    František Halas : Obrazy

    Položka č.: 1285

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:09

    bibliofilie, 8 x litografie členů SVU R. Brun, P. Dillinger, Fr. Kaláb, Jar. Král, V. Mužík, L. Procházková, Ant. Procházka, Fr. Srp, text Fr. Halas, tisk fa R. Röhrer, prémie na r. 1938, vydala Skupina výtvarných umělců v Brně, Brno 1938, sešit a přílohy v ob., nestr. (12), 29 x 21 cm, zažloutlé …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jos. Hora: Rekviem

    Položka č.: 1286

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:10

    bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex.150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Tittelbach

    (1900-1971)

    Karel Konrád: Robinsonáda

    Položka č.: 1287

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:11

    bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší

    Položka č.: 1288

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:12

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Philippe Soupault: Negr

    Položka č.: 1289

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:13

    bibliofilie, obálka A. Hoffmeister, vydal Ot. Štroch - Marien, Praha 1928, 20. svazek Knih dnešku, edice Aventinum, 87 s., brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Václav Mašek: Nedokončený portrét

    Položka č.: 1290

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:14

    bibliofilie, litografie, linoryt a dřevoryt Václav Mašek, vydal Josef Sonberg, Praha 1932, v tiráži podpisy autora, ilustrátora a vydavatele, 130 výtisků, 12 s., brož., zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    Jiří Mahen: Máchova poesie

    Položka č.: 1291

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:15

    bibliofilie, sign. heliogravura V. Sychra, úvodní poznámka Fr. Halas, vydal Václav Tomsa, Praha 1941, Ex. 7/300, 39 s., brož., obálka v dolní části natržená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU, spoluzakladatel SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Lukavský

    (1924-1984)

    Dřevo a květiny

    Položka č.: 1292

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:16

    bibliofilie, úvod a podpis Vl. Thiele, podpis, jedenáct bar. dřevorytů a knižních značek Jar. Lukavský, Ex. 72/111, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Balaše, V. Silovského a V. Pukla

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    M. Tyrš: Náš úkol, směr a cíl

    Položka č.: 1293

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:17

    bibliofilie, sign. orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava C.Bouda, studie a podpis L. Jandásek, vydavatelovo věnování a s podpisem v tiráži, tisk Kryl a Scotti, soukromým tiskem vydal Václav Janda, Nymburk 1931, pův. brož s přebalem, ex. 60/300, 32 s., velmi dobrý stav , Antikvar…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kysela

    (1881-1941)

    K. Toman: Sluneční hodiny

    Položka č.: 1294

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:18

    bibliofilie, orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava Fr. Kysela, 2. sv. ed. Vinice, vydala knihovna Uměleckého Měsíčníku Skupiny výtvarných umělců, Praha 1913, pozdější převazba, 41 s., desky zašlé, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium na uměleckoprůmyslové škole v Praze, na…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    L. Kundera: Vzpomínka na krajinu bez měst * Horaria

    Položka č.: 1295

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:19

    bibliofilie, 4x orig. sign. linoryt Karel Valter, podpis na titulu a báseň L. Kundera, 7. sv. edice Velen, sestavil a vydal jako neprodejný tisk Dr. Jan Vykoukal, volné listy v obálce, ex. 32/90, 21 x 15,5 cm, nestr., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeskýc…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Husitská doba Mikoláše Aleše

    Položka č.: 1296

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:20

    bibliofilie, vydalo VOK, Praha okolo roku 1930, 500 výtisků, ruční papír, nestr., 19 s., brož, obálka lehce zašlá jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Obrázky ze Slabikáře

    Položka č.: 1297

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:21

    kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v r…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    G. Keller: Romeo a Julie na vsi

    Položka č.: 1298

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:22

    bibliofilie, přednostní výtisk, 4 x sign. kamenotisk K. Svolinský, úprava O. Menhart, přel. E.A. Saudek, 13. sv. edice Příběhů, v Pourově edici vydal Václav Pour, Praha 1949, volné listy v obálce , ex. R/200, suchá pečeť, 103 s., ruční maršovský papír, 21 x 13 cm, velmi dobrý stav , Antikvariát Os…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K. Neumannová: Almanach knih dobrých autorů 1914

    Položka č.: 1299

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:23

    bibliofilie, titul. list z knihy Tribulat Bonhomet (příl.), Sv. Vít (příl.), titul. a úvodní viněta a 8 závěr. vinět vše dřevorytem Fr. Kobliha, ob. Almanachu a titul. list z knihy Osamělý (příl.) M. Klicman, titul. list z knihy Svítání linorytem (příl.) V.H. Brunner, sest. a vydala Kamilla Neumanno…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Alois Chvála: Setkání s Mikolášem Alšem

    Položka č.: 1300

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:24

    kniha, podpis a věnování A. Chvála, vydal upravil a vytiskl autor, Praha 1968, 100 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Jenda Rajman: Mikoláš Aleš v mých trvalých vzpomínkách

    Položka č.: 1301

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:25

    kniha, napsal, svázal, vydal a podepsal J. Rajman, Rožďálovice 1939, 300 výtisků, 16 s., karton vazba, lehce odřené rohy jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém st…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Emanuel Svoboda: Rozmarné čtení o Mikoláši Alšovi

    Položka č.: 1302

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:26

    kniha, podpis Em. Svoboda, podobiznu Alšovu do dřeva vyryl Rud. Švajdler, vydal Jos. Hladký, Hranice 1927, Ex. 19/250, 54 s., brož, lehce zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil …

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Storchův zpěvní věnec

    Položka č.: 1303

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:27

    kniha, sbírka písní národních a znárodnělých pro veselé kruhy naše, 50 ilustrací M. Aleš, vydal R. Storch, Praha 1889, 224 s., clpl. vazba, zašlé desky, některé listy zašpiněné, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v r…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Synek zachovalý

    Položka č.: 1304

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:28

    kniha, soubor pěti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha, reprodukce provedla Unie, brož, 37 x 27, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v …

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Nalezená sestra

    Položka č.: 1305

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:29

    kniha, soubor osmi kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha, clpl. vazba, 37 x 27, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Bude vojna bude

    Položka č.: 1306

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:30

    kniha, soubor sedmi kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, clpl. vazba, 37 x 27, skvny na vazbě, lehce zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    Položka č.: 1307

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:31

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, clpl. vazba, 37 x 27, zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdn…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    Položka č.: 1308

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:32

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, brož, 37 x 27, obálka při okrajích poškozená, zašpiněná, zažloutlé listy, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. st…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Praha

    Položka č.: 1309

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:33

    kniha, cyklus šesti kreseb M. Alše, úvodní slovo Renata Tyršová, vydal F. Šimáček, Praha 1903, clpl vazba, 29 x 39, místy skvrny va vazbě, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně ro…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ludvík Jehl: M. Aleš v Plzni

    Položka č.: 1310

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:34

    kniha, vydalo Sdružení západočeských výtvar. umělců, Plzeň 1932, 500 výtisků, 36 s., brož, prasklá vazba, obálka při okrajích lehce poškozená, zašpiněná, drobné skvrny, dobrá stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším o…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Václav Říha: Alšovy pohádky

    Položka č.: 1311

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:35

    kniha, výběr českých národních pohádek s ilustracemi M. Alše, Dědictví Komenského, Praha 1911, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá vazba, odmatané listy, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Plzeňská sgrafita

    Položka č.: 1312

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:36

    kniha, sebral a slovem provází F.V. Eisenreich a Dr. Emanuel Svoboda, Učitelská rada, Plzeň 1932, 137 s., brož, obálka zašpiněná, lepená, při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období t…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Rodinné kresby

    Položka č.: 1313

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:37

    kniha, vydal Odkaz, Praha 1924, 80 s., clpl. převazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Ze života a pracovny mistra Mikoláše Alše

    Položka č.: 1314

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:38

    kniha, výbor 166 reprodukcí jeho prací pro českou mládež, slovem doprovází J.F. Svoboda, vydalo nakladatelství Aloise Šaška, Velké Meziříčí, 1913, 310 s., poloplátěná nepůvodní vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. stolet…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání

    Položka č.: 1315

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:39

    bibliofilie, sign. lito ve frontispisu, 8x samostat. lito a bar. lito na obálce A. Nauman, typo M. Kaláb, 4. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, Ex.12/750, 130s., maršovský papír, velmi dobrý stav, razít…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Langer

    (1894-1943)

    Zpěvy zavržených

    Položka č.: 1316

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:40

    Bibliofilie, vybral a přeložil z hebrejštiny Jiří Langer, obálka a typo Josef Sonberg, edice Malá antologie hebrejského básnictví X.-XIX.stol., vydal Akademický spolek Kapper, Praha 1939, pův. brož, 43 s., 800ex., papír Pannekoek, přesahy ob. při krajích pomačkané, horní kraj hřbetu podlepený, velm…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Ot. Březina: Ruce

    Položka č.: 1317

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:41

    Bibliofilie, frontispis a čtyři reprodukce kreseb Fr. Bílek, ed. Symposion knihy nové doby sv. 33, vydal Hugo Kosterka, Král. Vinohrady 1908, orig. brož, 64 s., ob. místy má skvrny, přesahy jsou pokrčené, okraje listů ohmatané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. M…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    M. Rutte: Ohnivá vlna (1920 - 1921)

    Položka č.: 1318

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:42

    Bibliofilie, obálka a viněta v titulu linoryt a úprava J. Marek, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, orig. brož, 55 s., stav velmi dobrý, listy mírně zažloutlé, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Krecar: Legenda o sestře Valerianě

    Položka č.: 1319

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:43

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, 2 x sign. dřevoryt v příloze, titulní list, bohatě dekorovaná iniciála, vstupní a závěreč. viněta vše dřevorytem, do dřeva rytá kartonáž, předsádka a úprava Fr. Kobliha, exlibris knihovna Ant. Grimma, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady (Praha) 1920, …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Večery v Bissone

    Položka č.: 1320

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:44

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu a kresba v titulu T. F. Šimon, podpis v tiráži a úprava M. Kaláb, podpis s věnováním Dr. Miloslava Novotného, úvodní sonet Jiří Karásek ze Lvovic, vydal J. Otto, Praha 1933, orig. brož s ob., 70 s., ex. I./200, holandský papír Pannekoek, celofánový přebal potrh…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    K.J. Erben: Kytice

    Položka č.: 1321

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:45

    bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU,…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    René Boylesve: Moje láska

    Položka č.: 1322

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:46

    bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dopisy neznámé české šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796

    Položka č.: 1323

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:47

    bibliofilie, sign. mědiryt s podobiznou J. Dobrovského ve frontispisu K. Svolinský, k vydání připravil a textem uvedl V. A. Francev, úprava M. Kaláb, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1929, volné listy v obálce, 40s., ruční papír Van Gelder Zonen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák pro…

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    L. Páleníček: Švabinský a hudba

    Položka č.: 1324

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:48

    bibliofilie, podpis na patitulu L. Páleníček, frontispis suchá jehla M. Švabinský, v edice Kladenský lis vytiskl, vysadil a vydal Josef Cipra, Kladno 1979, 13 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil S. Urban

    (1903-1997)

    Jan Šnobr: Sedm vybraných básní

    Položka č.: 1325

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:49

    bibliofilie, tři barev. heliogravury a podpis v tiráži B. S. Urban, podpis básníka v tiráži, 8. svazek sbírky 7 vybraných básní, vydal a upravil F. J. Müller, Praha 1944, Ex. 233/350, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Prokop Toman: Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců

    Položka č.: 1326

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:50

    kniha, sign. litografie ve frontispisu Max Švabinský, dedikace a podpis na patitulu Prokop H. Toman, vydalo SNKLHU, Praha 1956, celopl. vazba s ob., 224 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Anderle

    (1872-1941)

    Jaroslav Hutka: Slova & písně

    Položka č.: 1327

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:51

    bibliofilie, orig. sign. lept před titulem Jiří Anderle, biografickými poznámkami a svými podpisy v tiráži doplnili Fr. Dvořák a Jan Šulc, úprava, redakce a podpis v tiráži Martin Dyrynk, tisk bří Dřímalové, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2002, brož. s obálkou, ex. 188/650, papír Colorit, 44…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Z pařížských dopisů Jana Zrzavého

    Položka č.: 1328

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:52

    bibliofilie, orig. sign. suchá jehla před titulem a podpis v impresu Vl. Komárek, 2 orig. fotografie J.Z. a podpis v impresu Jar. Krejčí, výběr 11 dopisů z pařížské korespondence Jana Zrzavého s Johannesem Urzidilem a MUDr. Antonínem Starým z let 1924–1929, doslov sepsali a v impresu se podepsali Lu…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Majer

    (1882-1963)

    Božena Němcová: Kávová společnost

    Položka č.: 1329

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:53

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu A. Majer, úprava M. Kaláb, 2. sv. ed. Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1926, ex. 41/100, karton. vazba s pův. přebalem, 30s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hynaise, V. Brožíka a H. Schwaigera, zakládající člen spolku Hollar, …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Otokar Březina: Esej

    Položka č.: 1330

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:54

    bibliofilie, 3x orig. litografie V. Suchánek, značeno na kameni Vlad. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v ob., 170 ex., nestr., obálka při okraji natržená, lehce pokrčená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lid…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Jacob

    (1876-1944)

    Obrana Tartufova

    Položka č.: 1331

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:55

    kniha, Ekstase, výčitky, vidiny, modlitby, básně a rozjímání obráceného žida, přel. B. Reynek, 16. sv. edice Paprsek, tisk Vokolek, vydal Vlastimil Vokolek, Pardubice 1929, pův. brož, 158s., 300 ex., dobrý stav, ob. zašlá, listy zažloutlé, částečně nerozřezáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Adolf Branald: Kdo uchová město?

    Položka č.: 1332

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:56

    bibliofilie, 5x litografie J. Boudy, 4. svazek edice EVA, vydala Bonaventura, Praha 1991, Ex. 129/200, ruční papír z Velkých Losin, 41 s., volné listy v org., papír. přebalu, skvrna na papíře, restaurováno, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze, žák p…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Jean Sire de Joinville: Život svatého Ludvíka krále francouzského

    Položka č.: 1333

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:57

    kniha, návrh obálky, frontispis, drobné viněty v titulu, úvodní iniciála vše dřevorytem Jar. Benda, dvoubarev. tisk F. Obzina, přel. Otto A. Tichý, 43. sv. edice Dobré dílo, vydal Antonín Smrž, Stará říše 1917, pův. brož, 225s., velmi dobrý stav, vazba lehce zkosená, přesahy ob. pokrčené, Antikvari…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 1334

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:58

    bibliofilie, 3 x sign. lept se suchou jehlou J. Šerých, úprava M. Albich, k 50. výročí básníkovy smrti (pseud. Frant. Bíbla) vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 76s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostro…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    Položka č.: 1335

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 15:59

    bibliofilie, 3x sign. lept L. Jiřincová, úprava M. Honc, tisk Dřímalové, 3. sv. edice Polyhymnia a 10. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1974, pův. brož v ob., ex. 5/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Pra…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 1336

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:00

    bibliofilie, 3x mědiryt, úprava a podpis v tiráži K. Svolinský, tisk Dřímalové, 2. sv. edice Polyhymnia a 5. sv. edice Lyry Pragensis, vydal Supraphon, Praha 1973, pův. brož v ob., ex. 126/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 27 s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafk…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Kurt Schwitters aneb Merz

    Položka č.: 1337

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:01

    bibliofilie, úvodní text a překlad básní L. Kundera, návrh obálky P. Konečný, vydaloDivadlo hudby, Olomouc 1989, sešit, ex. 350, 8s., velmi dobrý stav, ob. mírně pomačkaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Dvořáček

    (1895-1970)

    Marcel Schwob: Imaginární životy

    Položka č.: 1338

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:02

    bibliofilie, vzácně se vyskytující tisk, sign. lept ve frontispisu a 5 sign. samostat. leptů na japonu L. Dvořáček, úprava Jar. Žlebek, vysázel Frant. Navrátil a vytiskl Ferdinand Mígl, plotny leptů po zhotovení šesti zvláštních otisků byly zničeny, 1. sv. edice 200, vydal Arno Sáňka, Brno 1923, pol…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Klouda

    (1929-2010)

    Křížová cesta

    Položka č.: 1339

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:03

    bibliofilie, 15 x dřevoryt (chybí č. 6) + 1 dřevoryt jako titul. list nalepený na přebalu, vše sign. PD Ant. Klouda 97, volné listy, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Wáclav Alois Swoboda: Sbírka českých národních písní : Sammlung böhmischer National-Lieder

    Položka č.: 1340

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:04

    kniha, 33 x 24 cm, titul. list a 10 ilustrací k písním rytinou K. Wiesner, návrh předloh Jos. Mánes, dále Bedřich Havránek, K. Svoboda, Ant. Knöchel, R. Müller a G. Vacek, předmluva č. a něm. básník V. A. Svoboda, texty písní v rámcovém dekoru a ryté notové zápisy, vydal Verlag von Gottlieb Haase Sö…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    Položka č.: 1341

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:05

    bibliofilie, 32,5 x 24 cm, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, hřbet v místě poškozený, prasklá předsádka , Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské ku…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Dvořáček

    (1911-1945)

    Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka

    Položka č.: 1342

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:06

    kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    André Gide: Saul

    Položka č.: 1343

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:07

    bibliofilie, úprava a dřevoryty, J. Marek, vydal A. L. Střížek, Stará říše 1918, 120 s., brožovaná, obálka lehce zašpiněná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    Položka č.: 1344

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:08

    bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Peter Petrík: Boj mnohých

    Položka č.: 1345

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:09

    bibliofilie, viněty J. Vodrážka, úprava, sazba a tisk Alois Chvála, edice Chválův lis, Praha 1970, 100 exemplářů, 22 s., volné listy v přebalu, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Paul Velsch

    P. Fort: La Poésie de Paris

    Položka č.: 1346

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:10

    bibliofilie, kresby P. Velsch, vydal Éditions de la Marjolaine, Paris 1930, Ex. 50/651, 55 str., brož., desky zašlé, rohy pokrčené, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Nordenskjöld

    (1869-1928)

    K Jižní točně, dva roky v zajetí sněhu a ledu

    Položka č.: 1347

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:11

    kniha, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1936, 249 s., nerozřezáno, původní brož, lehce potrhané kraje, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Henri Matisse

    (1869-1954)

    Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse

    Položka č.: 1348

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:12

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 3, serie A – Pittori N. 2, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1933, ex. 336/800, 24 s., brož, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Christian Zervos: Pablo Picasso

    Položka č.: 1349

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:13

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 2, serie A – Pittori N. 1, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1932, ex. 412/800, 26 s., brož, několik stran při rozích zašpiněných, jedna lehce zašpiněná, Antikvariát Ostrovní, studium…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    R. Těsnohlídek: Den

    Položka č.: 1350

    Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:14

    bibliofilie, obálka a úprava E. Milén, ex. 444/600, vydal Fr. Borový, Praha, 1923, brož, 123s., po krajích nepatrně zašlá obálka, pěkný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 60 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jan Kolovrat: Čtvero počasí

    Položka č.: 1351

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:15

    kniha, obálka a úprava L. Sutnar, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 95s., zcela odlepená obálka od listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Kratochvíl

    (1885-1945)

    Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy

    Položka č.: 1352

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:16

    kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Maria Augusta

    (1897-1939)

    Rukověť sběratelova, část 1.

    Položka č.: 1353

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:17

    kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dana Jandová

    Graphia (Časopis o Exlibris)

    Položka č.: 1354

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:18

    bibliofilie, sign. litografie D. Jandová, sign. tisk J.M. Bertrand, 2x linoryt Willy Braspennincx, vyd. Graphia, Belgie, 1985, 31s., ohnuté růžky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Karel

    (1912-1990)

    Nešťastné milující děvče

    Položka č.: 1355

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:19

    bibliofilie, přepsal, dřevoryty vyzdobil a vydal O. Karel, podpis autora, Pardubice, 1944, sešit s obálkou, 10s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na ČVUT v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roger Richet

    Les Émissions, Surcharges, Oblitérations et Vignettes des Sudétes (1880-1970)

    Položka č.: 1356

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:20

    kniha, německy, vyd. neuveden, brož, 182s., trochu ušpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Wilhelm Ganzenmüller

    Die Alchemie im Mittelalter

    Položka č.: 1357

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:21

    kniha, německy, vyd. Georg Olms Verlagsbuchhandlung, Hildesheim, 1967, clpl. vazba, 240s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • William Gamble

    Penrose´s Pictorial Annual

    Položka č.: 1358

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:22

    kniha, sestavil a k vydání připravil W. Gamble, vyd. A.W. Penrose & Co., Londýn, 1907, clpl. vazba, 160s. + řada čb. i bar. vyobrazení + 80s. dobových reklam, značně odřené desky, u předsádky uvolněná vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Louis Madelin

    Verdun

    Položka č.: 1359

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:23

    kniha, 6 dobových fotografií a 1 mapka, francouzsky, vyd. Librairie Félix Alcan, Paříž, 1920, plpl. převazba, 156s., původní obálka vevázána, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Dalitzsch

    Pflanzenbuch

    Položka č.: 1360

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:24

    kniha, velké množství čb. a bar. vyobrazení, vyd. J.F. Schreiber, Esslingen & München, clpl. vazba, 250s., okraje vazby mírně odřené, několik listů lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Dopisy Boženy Němcové

    Položka č.: 1361

    Vyvolávací cena: 220 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:25

    bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu A. Nauman (signováno), tisk M. Pegrassi, báseň Fr. Halas, předmluva Fr. Hrubín, upr. J. Sonberg, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1941, ex. 649/777, ed. Klub 777 bibliofilů, volné listy v obálce, 60s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a F.…

    Aktuální cena: 220 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Vzpomínkový list

    Položka č.: 1362

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:26

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, sign. V. Stretti, A. Moravec, K. Štika, J. Kovář, O. Janeček, V. Sivko, Jar. Šváb, L.J. Kašpar, R. Šváb, T. Tondl, J.C. Vondrouš, J. Švengsbír, V. Hejn…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Hollar periodický sborník grafické práce roč. II

    Položka č.: 1363

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:27

    bibliofilie, 3 svazky, chybí číslo II., v přílohách 3x dřevoryt Karel Vik, 4x dřevoryt Petr Dillinger, 4x litografie Hugo Boettinger, Praha 1924 - 25, 220 s., brož., uvolněná opravovaná vazba u prvního svazku, stav dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Lorenc

    (1919-1999)

    Kardinálská vesnice

    Položka č.: 1364

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:28

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a titulní list Václav Tikal, ed. Próza, vydal Josef Lukasík, Ostrava 1947, 214 s., celopl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Na pospas aneb přísloví pro kočku

    Položka č.: 1365

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:29

    kniha, podpis s věnováním autora, obálka a ilustrace Vilém Reichmann, ed. Pochod, vydal Umělecká beseda, Mladá Boleslav 1947, 130 s., orig. brož, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Paní z Vergi

    Položka č.: 1366

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:30

    bibliofilie, lept na obálce a frontispise V. Zykmund, vydalo SNKLHU, Praha 1959, 300 výtisků, ruční papír Velké Losiny, 47 s., obálka přeložená, lehce zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakladatel skupiny RA, člen SVU Mánes, Bloku mo…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    A. Bertrand: Kašpar noci

    Položka č.: 1367

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:31

    bibliofilie, lept ve frontispise V. Zykmund, typo úprava Ant. Jero, 66. svazek edice Atlantis, vydal Ja V. Pojer, Brno 1947, 192 s., volné listy v org. papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VUT a Přírodovědecké fakultě UK v Praze, spoluzakladatel skupiny RA, člen SVU …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Burian

    (1945)

    Úzkost

    Položka č.: 1368

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:32

    kniha, podpis autora s věnováním na patitulu, frontispis dřevoryt J. Jirásek, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 131.sv., vyd. PmD - Poezie mimo domov, Mnichov 1990, 1000ex., původní brož, 76s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Kaplan

    (1928)

    Mocní a bezmocní

    Položka č.: 1369

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:33

    kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Úkryt

    Položka č.: 1370

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:34

    bibliofilie, 1. vydání, autor ob. a úpravy neuveden, tisk New-Yorské listy, vydáno nákladem autorových přátel v Texasu, 1943, pův. brož, 107 s., obálka při krajích lehce poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Kouřil

    (1944)

    Český rock´n´roll (1956 - 1969)

    Položka č.: 1371

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:35

    kniha, komentovaný popis české rockové scény šedesátých let, úryvky textů písní, diskografie, 88 dokumentačních vyobr. hudebníků, plakátů, koncertních vystoupení, ob. a úprava J. Skalník, ed. Jazz Petit č.5, vyd. Jazzová sekce, Praha 1981, původní brož, 75s.+88příl., obálka pomačkaná, jinak dobrý st…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Kořán

    (1940-2017)

    Living theatre

    Položka č.: 1372

    Vyvolávací cena: 650 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:36

    kniha, dokumentačně reportážní pásmo z ilegálního představení Antigony divadelního souboru Living Theatre Juliana Becka a Judith Malinové v Praze na Ořechovce v r. 1980, text J. Kořán, P. Oslzlý, historie souboru, ukázky her, úryvky textů, bohatý fotografický doprovod, 31 čb. reprodukcí, ob. a úpra…

    Aktuální cena: 650 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Hora

    Literatura a politika

    Položka č.: 1373

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:37

    brož, v nezměněné verzi vychází znovu v roce 1984 u příležitosti udělení Nobelové ceny za literaturu Jar. Seifertovi, poprvé vydal Otto Girgal, Praha 1929, úprava Vít Obrtel, 1500 výtisků, xeroxovaný strojopis, nestr., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Černý

    (1905-1987)

    Křik koruny české

    Položka č.: 1374

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:38

    kniha, podpis a věnování V. Černý, obálka, vazba a typo. úprava Zd. Ziegler, vydal Československý spisovatel, Praha 1970, 140 s., clpl. vazba s obálkou, obálka poškozená, vazba lehce zašpiněná jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Tigrid

    (1917-2003)

    Ozbrojený mír

    Položka č.: 1375

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:39

    kniha, zřídka se objevující titul, téměř celý náklad zničen, v době vydání byl P. Tigrid v zahraničí a byl na něj vydán zatykač, vydalo nakladatelství Universum, Praha 1948, 112 s., brož, zažloutlé listy, obálka nepatrná poškození na hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Garrigue Masaryk

    (1850-1937)

    La Résurection d´Un État (Souvenirs et Réflexions 1914-1918)

    Položka č.: 1376

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:40

    kniha, vyd. Librairie Plon, Paříž, 1930, francouzsky, pův. brož, 536s., otřepené okraje, flíčky na obálce, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Haussmann

    (1898-1923)

    Zpěvy hanlivé

    Položka č.: 1377

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:41

    kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Julius Ráb

    Starodružiníci, kdo jsou a co budou

    Položka č.: 1378

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:42

    kniha, vyd. Moravský Legionář, Brno, 1937, brož, 71s., uvolněný arch, obálka při krajích mírně potrhaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Iljič Sidorin

    Ohnisko světového požáru

    Položka č.: 1379

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:43

    brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • neznámý autor

    San Francisco Illustrated 1900 / Souvenirs Photo-gravure 1900

    Položka č.: 1380

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:44

    bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edgar Rice Burroughs

    (1875-1950)

    Tarzan (Lidé v jeskyních)

    Položka č.: 1381

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:45

    kniha, il. Jiří Wowk, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, plpl. zdobená vazba, přední strana pův. obálky (Zd. Burian) přiložena (lehce oříznutá), velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Kostroun

    Devisová příručka

    Položka č.: 1382

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:46

    kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    A. Novotný: Naposledy o Praze F.L. Věka

    Položka č.: 1383

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:47

    kniha, obálka, frontispis a bar. ilustrace V. Kubašta, polopergamenová zdobená převazba, 450s., pův. obálka vevázána, na patitulu nesouvisející věnování, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Václav Vilém …

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antoni Gaudí

    (1852-1926)

    Emilio Sagristá: Gaudí en la Cathedral de Mallorca

    Položka č.: 1384

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:48

    kniha, obs. řadu čb. vyobrazení a 1 rozkládací plánek, vyd. Castellón de la Plana, 1962, brož, 67s., nepatrně zašlé okraje obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Alice´s Adventures in Wonderland

    Položka č.: 1385

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:49

    kniha, ilustrováno, vyd. H.M. Caldwell Company, New York, clpl. zdobené desky, 202s., uvolněný tit. list, některé listy ohmatané a ušpiněné, desky výrazněji odřené a zašlé, zadní strana ušpiněná, plátno na hřbetu mírně natrženo, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Crhounek

    (1900-1973)

    Ant. J. Kožíšek: Zakrvácené arény

    Položka č.: 1386

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:50

    kniha, španělské reportáže, ob. O. Crhounek, vydala Občanská tiskárna, Brno 1938, pův. brož, 282s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jitka Gollerová - Plachá: Látky z pražské královské hrobky

    Položka č.: 1387

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:51

    katalog, kresby látek Karel Vlček, tkané rekonstrukce látek Státní odborné školy textilní, fotografie a fotogramy látek žáci pod vedením R. Gilberta a O. Hejzlara, úprava L. Sutnar, Praha, soukromý tisk Státní grafická škola, Praha 1937, 1000 výtisků, 27 str., 20 čb. příloh, stav velmi pěkný, Antikv…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joseph Höger

    Landschaften (Heft 19)

    Položka č.: 1388

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:52

    soubor grafik, 6 litografií s pohledy na jednotlivé druhy stromů J. Höger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Leopold Taubinger

    Blumen (Heft 5)

    Položka č.: 1389

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:53

    soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Leopold Taubinger

    Blumen (Heft 6)

    Položka č.: 1390

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:54

    soubor grafik, 6 litografií s detaily květin L. Taubinger, vytiskl a vydal S. Czeiger, Vídeň, 6 volných listů s obálkou, obálka lehce potrhaná, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Elbasan (Válečné vzpomínky)

    Položka č.: 1391

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:55

    kniha, il. V. Fiala, vyd. Družstevní nakl. Kniha, Praha, 1922, brož, 158s., otřepené okraje a flíčky na deskách, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Hunde - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1392

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:56

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 10 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 20 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Schäferfiguren und Gruppen - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1393

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:57

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 11 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 24 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Japaner und Chinesen / Polen / Türken / Mohren - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1394

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:58

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 13 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 28 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Jäger und Wild, Soldaten - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1395

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 16:59

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 16 + 4 tabule s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 42 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Italienische Komödie - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1396

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:00

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 12 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 26 s., titul. list drobně poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Manufaktur Meissen

    Gärtner und Winzer - katalog Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen

    Položka č.: 1397

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:01

    kniha, nabídkový katalog slavné míšeňské porcelánky, 17 tabulí s vyobrazením porcelánových figurek, vyd. vlastním nákladem, Meissen kolem 1920, pův. brož, 36 s., ob. drobně opotřebená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 1398

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:02

    kniha, sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Máj

    Položka č.: 1399

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:03

    kniha, 4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, redakce B.B. Buchlovan, tisk Kryl, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69 s., zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1400

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:04

    kniha, viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábane…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1401

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:05

    kniha, k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na desk…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1402

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:06

    kniha, výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 32…

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1403

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:07

    kniha, přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., zašpiněné desky, o…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1404

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:08

    kniha, heliogravura fotografie podobizny B. Němcové ve frontispisu, vazba, viněta v titulu, iniciály a úprava V.H. Brunner, vazba Bradáč, doslov a popis vydání Milan Svoboda, 3. sv. knihovny Kytice, tisk Dělnická tiskárna, vyd. Milan Svoboda, Královské Vinohrady 1912, 1000ex, na anglickém papíře Oxf…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    Položka č.: 1405

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:09

    kniha, fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb, vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Česno

    Položka č.: 1406

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:10

    kniha, návrh obálky, titul a koncová viněta Fr. Bílek, podpis na patitulu Jakub Deml, vydala Pavla Kytlicová, Tasov na Moravě 1924, pův. brož, 135s., dobrý stav, obálka při krajích opotřebená a zažloutlá , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Proč bychom se netěšili - Šlépěje XXIV.

    Položka č.: 1407

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:11

    bibliofilie, dřevoryt na obálce, viněty na tit. listu, závěru a v textu Vojmír Vokolek, podpis J. Demla na předsádce, ilustrace J. Konůpek, M. R. Junová, A.V. Slavíček, tisk Vokolek, ed. Šlépěje XXIV., listy vybrala, seřadila a vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1939, orig. brož, 135 s., velmi dobrý st…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje I.

    Položka č.: 1408

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:12

    bibliofilie, první sešit Šlépějí, ob., frontispis, titul. list, ilustrace a viněty v textu Fr. Bílek, samostatný dřevoryt Fr. Kobliha, další ilustrace S. Klír, S. Tusar, M. Vořechová, ed. Šlépěje I., vydal Jakub Deml, Jinošov 1917, orig. brož, 106 s., dobrý stav, okraje listů pokrčené, ob. při kraj…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje II.

    Položka č.: 1409

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:13

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulním listem, dřevoryt v příloze Fr. Kobliha a T.F. Šimon, 2 ilustrace v přílohách Fr. Bílek, ed. Šlépěje II., vydal Jakub Deml, Jinošov 1918, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav, na ob. inkoustová mapa , ob. při krajích lehce pokrčená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje III.

    Položka č.: 1410

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:14

    bibliofilie, portrét J. Demla a další ilustrace v přílohách Fr. Bílek, S. Tusar aj., ed. Šlépěje III., vydal Jakub Deml, Tasov 1919, dobová polopl. převazba, 108 s., vázal Jos. A. Plachetka, Ostrava, velmi dobrý stav, listy místy zažloutlé, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje IV.

    Položka č.: 1411

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:15

    bibliofilie, ob. linorytem, portrét Pavly Kytlicové ve frontispisu, ilustrace a viněty v textu M. Vořechová, další il. Č. Vořech., ed. Šlépěje IV., vydal Jakub Deml, Štemberk na Moravě 1919, orig. brož, 108 s., dobrý stav, hřbet ob. poškozený, vazba drží, listy místy zažloutlé, Antikvariát Ostrovn…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje V.

    Položka č.: 1412

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:16

    bibliofilie, ob. a viněta v závěru Fr. Bílek, viněta v titulu anonym, ed. Šlépěje V., vydal Jakub Deml, Šternberk 1919, dobová polopl. převazba, 84 s., velmi dobrý stav, ob. vevázána, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VI.

    Položka č.: 1413

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:17

    bibliofilie, ob., titul a 3 celostr. ilustrace dřevorytem Fr. Duša, portrét T.G. Masaryka ve frontispisu dřevoryt S. Tusar, dřevoryt M. Vořechové, několik ilustrací Fr. Bílek, ed. Šlépěje V., vydal Jakub Deml, Tasov 1919, orig. brož, 344 s., dobrý stav, vazba zkosená, desky při krajích hřbetu natrže…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VII.

    Položka č.: 1414

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:18

    bibliofilie, samostatný dřevoryt, viněta v titulu a drobné ilustrace Fr. Bílek, proti titulu portrét J. Durycha od S. Klíra, dřevoryty a linoryty v M. Vořechové, lept, linoryt a další drobné ilustrace M. Vyčítal, kolorované úvodní iniciály a řada drobných ilustrací a vinět ed. Šlépěje VII., vydal J…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje VIII.

    Položka č.: 1415

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:19

    bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, ob. a frontispis Jožka Baruch, ed. Šlépěje VIII., vydal Jakub Deml a Pavla Kytlicová, Tasov 1922, orig. brož, 196 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje IX.

    Položka č.: 1416

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:20

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ed. Šlépěje IX., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1925, orig. brož, 184 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XI.

    Položka č.: 1417

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:21

    bibliofilie, podpis J. Demla a P. Kytlicové za titulním listem, ob., frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XI., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1928, orig. brož, 46 s., velmi dobrý stav, zašlé okraje ob. , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XII.

    Položka č.: 1418

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:22

    bibliofilie, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1929, orig. brož, 62 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIII.

    Položka č.: 1419

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:23

    bibliofilie, vzácné, konfiskát, podpis a věnování J. Demla na předsádce, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 35 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIV.

    Položka č.: 1420

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:24

    bibliofilie, podpis a věnování J. Demla za titulem, kresba na ob. A. J. Trčka, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XIV., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 69 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XV.

    Položka č.: 1421

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:25

    bibliofilie, podpis J. Demla proti titulu, titulní list a úprava Břet. Štorm, ilustrace reprodukce st. dřevorytu a plastik J. Kapinuse, ed. Šlépěje XV., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1930, orig. brož, 112 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVI.

    Položka č.: 1422

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:26

    bibliofilie, podpis a věnování J. Demla na patitulu, ob., frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVI., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 80 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVII.

    Položka č.: 1423

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:27

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob. a titulní list Břet. Štorm, frontispis a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 92 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVIII.

    Položka č.: 1424

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:28

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, kresba na ob. Břet. Štorm, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 94 s., velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XIX. a XX.

    Položka č.: 1425

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:29

    2 x bibliofilie, soubor nestr. textů, kompletní, 5 x ilustrace M. Vořechové-Vejvodové, ed. Šlépěje XIX., vydal Jakub Deml, Tasov 1933, volné listy v papírovém přebalu, nestr., velmi dobrý stav soubor nestr. textů, kompletní, viněty a iniciály Č. Vořech?, reprodukce starých dřevorytů a portrétů (Ril…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXI.

    Položka č.: 1426

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:30

    bibliofilie, ob. J. Konůpek, titulní list anonym, ed. Šlépěje XXI., vydal Jakub Deml, Tasov 1934, orig. brož, 115 s., velmi dobrý stav, skrvna na ob., Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXII.

    Položka č.: 1427

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:31

    bibliofilie, ob. a titulní list Břet. Štorm ze Šlépějí č. XV., samostatný list s exlibris Jakuba Demla dřevoryt M. Rašica, ed. Šlépěje XXII., vydal Jakub Deml, Tasov 1937, orig. brož, 122s. + přívazek úryvky děl nestr. , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XXIII. - Není dálky

    Položka č.: 1428

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:32

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob., portrét TGM ve frontispisu a titulní list vše linorytem Mir. Vyčítal, ed. Šlépěje XXIII., vydala Marie Rosa Junová, Tasov 1938, orig. brož, 156 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Cesta k jihu

    Položka č.: 1429

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:33

    bibliofilie, kolor. viněta v titulu a návrh kresby ve frontispisu J.Konůpek, vydal Jakub Deml, Tasov 1935, orig. brož, 53 s., dobrý stav, ob. při krajích zašlá, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Z mého okovu

    Položka č.: 1430

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:34

    bibliofilie, podpis J. Demla proti titulu, viněta na obálce a titulu dřevorytem K. Němec, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, orig. brož, 85 s., dobrý stav, hřbet poškozen, ob. při krajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam - kniha lyriky

    Položka č.: 1431

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:35

    bibliofilie, 4. vydání, viněta v titulu dřevorytem Fr. Bílek, návrh ob. a úprava S. Klír, ed. Aventinum 34 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 155 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Jak jsme se potkali

    Položka č.: 1432

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:36

    bibliofilie, podpis s věnováním J. Demla na předsádce, světlotiskový portrét P. Kytlicové ve frontispisu, úprava V. Stejskal, vydal J. Deml, Tasov 1933, orig. brož, 55 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Moji přátelé

    Položka č.: 1433

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:37

    2 x bibliofilie, 3. vydání, titul, nakladatel. signet, viněta, návrh obálky, předsádka a úprava Svat. Klír, dvoubarev. tisk, ed. Aventinum 31 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 38 s., dobrý stav výbor, 3. oddíl z knihy Moji přátelé, ob. a 2 přílohy dřevorytem a úprava K. Svolinsk…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Velenovský

    (1858-1949)

    Přírodní filosofie I.+II.

    Položka č.: 1434

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:38

    kniha, vyd. autor nákl. vlastním v komisi Knihkupectví Ludvík Souček, Praha, 1922, 2x plpl vazba, 466+327s., flíčky na listech, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Velenovský

    (1858-1949)

    Literární studie

    Položka č.: 1435

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:39

    kniha, podpis s věnováním autor, vyd. Ludvík Souček, Praha, 1932, plpl. přev., 293s., dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Božena Viková-Kunětická

    (1862-1934)

    Věřím

    Položka č.: 1436

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:40

    kniha, vyd. F. Šimáček, Praha, 1908, clpl. přev. 190s., zateklina od hřbetu v zadní části knihy, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Reinhold Gerling

    (1863-1930)

    Der Spiritismus und seine Phänomene

    Položka č.: 1437

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:41

    kniha, vyd. Orania-Verlag, Oranienburg, 1921, brož, 157s., ušpiněné desky s ohnutými růžky, natržení na hřbetu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Viktor O.J. Seifert

    Na úskalí okultismu

    Položka č.: 1438

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:42

    kniha, vyd. Sfinx, Praha, 1921, plpl. přev., 260s., dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Gilbert Augustin-Thierry

    (1843-1913)

    Okkultické novelly

    Položka č.: 1439

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:43

    kniha, vyd. J. Otto, Praha, 1896, plp. přev., 304s., hřbet desek naprasklý, lehce rozvolněná vazba, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Sezemský

    (1876-1949)

    Před soudem božím

    Položka č.: 1440

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:44

    kniha, časová úvaha ku řešení otázek života sociálního, vyd. Karel Sezemský, Nová Paka, 1919, ed. Spirit, sv. 29., brož, 48s., ob. pomačkaná, vzadu natržená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cesare Lombroso

    (1835-1909)

    Co bude po smrti?

    Položka č.: 1441

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:45

    kniha, vyd. Hejda a Tuček, Praha, nedat., řada čb. vyobr., plpl. přev., 392s., přední předsádka naprasklá, rozvolněná vazba , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alexandr Nikolajevič Axakov (Aksakov)

    (1832-1903)

    Animismus a spiritismus

    Položka č.: 1442

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:46

    kniha, kritické prozkoumání medijních zjevů a jejich vysvětlování hypothésami nervové síly, hallucinac a bezvědmého, 30 vyobr., vyd. E. Beaufort, Praha, 1903, plpl. přev., 799s., zadní předsádka naprasklá, flíčky na listech, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Auguste Villiers de L’Isle-Adam (hrabě)

    (1838-1889)

    Tribulat Bonhomet, R. de Gourmont: Lilita, J. Kalivoda: Záhady spiritismu vědecky osvětleny, E.A. Poe: Stín

    Položka č.: 1443

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:47

    kniha, souvazba čtyř knih: Lilita a Tribulat Bonhomet, obojí výzdn. a tit. list Fr. Kobliha, vyd. Kamilla Neumannová, 1913 a 1912, 64+177s., Stín, dřevoryty vyzd. M. Klicman, vyd. K. Neumannová, 1916, 82s., Záhady spiritismu, vyd. Volná myšlenka, Praha, nedat., 94s., plpl. přev., velmi dobrý stav …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rösner

    (1891)

    Pohledy do budoucna 1939

    Položka č.: 1444

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:48

    ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1939, vypr. kroužek okultních spolupr., řídí J. Rösner, vyšlo jako premie předplatitelům Československé revue psychické, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 144s., flíčky na deskách a na ořezu listů, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rösner

    (1891)

    Pohledy do budoucna 1931

    Položka č.: 1445

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:49

    ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1931, vyšlo jako příloha čas. Spiritistick Revue, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 154s., flíčky na deskách a na ořezu listů, ob. na hřbetu 1cm natržená , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rösner

    (1891)

    Pohledy do budoucna 1929

    Položka č.: 1446

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:50

    ročenka, astrologicko-spiritualistická ročenka pro rok 1929, vyšlo jako příloha čas. Spiritistick Revue, Radvanice - Mor. Ostrava, brož, 154s., ob. na hřbetu natržená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Weinfurter

    (1876-1942)

    Zázraky a jejich výklad okultními naukami

    Položka č.: 1447

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:51

    kniha, vydal Josef Springer, Praha 1927, 133s., dobová polopl. vazba, ob. nalepena na deskách, hřbet při krajích uvolněný, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Prokop Toman: Bílý démon

    Položka č.: 1448

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:52

    kniha, návrh dekorace vazby a úprava Ed. Milén, reprodukce 2 leptů Julia Mařáka, vydal Fr. Borový, Praha 1923, pův. celopl. vazba se zlacením, 102s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČ…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Björnstjerne Björnson

    Vlajky nad městem a přístavem

    Položka č.: 1449

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:53

    kniha, celokožená vazba ze zlacením a reliéfy, tit. list J. Masák, přel. H. Kosterka, vyd. A. Srdce, Praha 1924, 334s., hřbet vazby vybledlý, jinak výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    N. V. Gogol: Nos

    Položka č.: 1450

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:54

    kniha, návrh ob., titulu a závěr. viněty J. Konůpek, vydal Arthur Novák, Praha 1920, pův. polopergamen. vazba, 54s., ex. 346/400, ob. vevázána vzadu, odřené hrany desek, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pia…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Jiří Mahen: Měsíc * fantasie

    Položka č.: 1451

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:55

    bibliofilie, 5x dřevoryt v textu P. Kotík, ob. V.H. Brunner, 14. sv. ed. Knihy Země, vydal Stanislav Minařík, Praha 1920, pův. brož, 8s., desky při krajích poškozené, papír lehce zašlý, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU M…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Viktor Dyk: Krysař

    Položka č.: 1452

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:56

    bibliofilie, frontispis, 3 přílohy, viněty v titulu a v textu vše dřevorytem, vazba, návrh předsádky a úprava Fr. Kysela, tisk Grafia, 1. sv. ed. Zlatokvět, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pův. reliéfní celopl. vazba se zlac. písmem, 79s., ruční papír, vázal Ant. Jelínek, velmi dobrý stav, Antikvariát…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Otokar Březina: Větry od pólů

    Položka č.: 1453

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:57

    bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 3.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 37 s., orig. brož., drobné skvrny na horní části ořízky a papíru, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hof…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helena Malířová

    (1877-1940)

    Deset životů

    Položka č.: 1454

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:58

    kniha, 21 x 14,5 cm, trojbarevná polokožená zakázková vazba, vydal Československý spisovatel, Praha 1954, 213 s., drobné skvrny na deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Gunnar Gunnarsson

    (1889-1975)

    Brandur z Bjargu

    Položka č.: 1455

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 17:59

    kniha, 22 x 14,5 cm, dvoubarevná polokožená umělecká vazba s malbou na deskách, modrá ořízka, dřevoryt v titulu C. Bouda, vydal Fr. Topič, Praha 1946, 1. vydání, edice Topičovy Bílé knihy, 256 s., ochranné pouzdro - potrhané, lepené, velmi dobrý stav knihy, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kristmann Gudmundsson

    (1901-1983)

    Jitro života

    Položka č.: 1456

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:00

    kniha, 21 x 14 cm, položená uměcká vazba s ručně malovanými deskami, vydal Ferd. Holas, Praha 1945, překlad K.V. Rypáček, vevázaná ob., 239 s., lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Čep

    (1902-1973)

    Vigilie

    Položka č.: 1457

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:01

    kniha, 20,5 x 14 cm, zelená polokožená vazba se zlatým písmem, vydal R. Škeřík, Praha 1928, 3. sv. edice Plejada, Ex. 333/350, na Japan Banzay, vevázaná ob., 91 s., ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karolina Pichlerová

    Švédové v Praze

    Položka č.: 1458

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:02

    kniha, clpl. lipská vazba s nalepenou obálkou, překlad Boh. Tichý, vydal A. Štorch syn, Praha 1894?, 220 s., skvrny na vazbě, lehce zkosený hřbet, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    G. Apollinaire: Kacíř & spol.

    Položka č.: 1459

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:03

    Bibliofilie, lineoryty a ob. J. Čapek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1926, ed. Symposion, brož, 137s., okraje obálky mírně potrhané, na přehybu hřbetu ob. do poloviny natržená, levý dolní růžek zadní strany chybí, uvolněné a při krajích mírně otřepené listy, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprů…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Helena Čapková: Kolébka

    Položka č.: 1460

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:04

    bibliofilie, obálka, nakl. značka, viněta v titulu a koncové viněty vše linorytem a úprava Josef Čapek, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien, Praha 1922, 70s., pův. brož, edice Aventinum, sv. 48, 2000ex., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupi…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    S.K. Neumann: Ať žije život!

    Položka č.: 1461

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:05

    bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož s celofán. přebalem,, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupin…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Fr. Šrámek: Plačící satyr

    Položka č.: 1462

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:06

    kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, ed. Opona IX., Zátiší, knihy srdce i ducha, vydal B.M.Klika, Praha 1923, orig. brož, 81s., hřbet ob. místy odřený a poškozený, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Pavel Sula: Letňáskové

    Položka č.: 1463

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:07

    kniha, obálka a ilustrace v textu J. Čapek, vydalo naklad. Nová Škola, Praha 1931, 176 s., orig. polopl. vazba s nalepovanou ob., lehce zažloutlé stránky, vazba místy lehce zašpiněná, ob. drobně opotřebená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Sku…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Bratři Čapkové: Lásky hra osudná

    Položka č.: 1464

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:08

    bibliofilie, obálka, značka v titulu a úprava J. Čapek, vydal Otakar Štorch - Marien, Praha 1922, 52. sv. edice Aventinum, 2000 výtisků, 48 s., brož., skvrny na obálce, vpisky a razítko, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarnýc…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Georges Duhamel: Půlnoční zpověď

    Položka č.: 1465

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:09

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, 19. sv. Knih dnešku, edice Aventinum, Praha 1928, 106 s., brož., obálka při okrajích a v rozích poškozená, hřbet natržený, ve spodní části asi 2 cm zcela chybí, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v P…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    J. W. Goethe: Římské Elegie - Benátské Epigramy

    Položka č.: 1466

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:10

    kniha, obálka, naklad. značka a viněta v titulu vše linorytem a úprava J. Čapek, přel. Ot. Fischer, 1. sv. ed. Poesie Symposia, vydal R. Škeřík (Symposion), Praha 1921, pův. brož, 65 s., obálka při okrajích lehce pokrčená a zašlá, rohy hřbetu drobně poškozené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studi…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Gustave Flaubert: Pokušení svatého Antonína

    Položka č.: 1467

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:11

    kniha, obálka, naklad. značka, titul. list a 8 koncových vinět vše linorytem a úprava J. Čapek, JČ vytváří geometrický ornament pod vlivem primitivního umění, 1. sv. edice Symposion, vydal Rud. Škeřík, Praha 1921, orig. brož, 139s., obálka při krajích a hřbetu poškozená, vnitřek ve velmi dobrém stav…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Thiele: Josef Čapek a kniha

    Položka č.: 1468

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:12

    kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny v…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    Louis Adamič – Večeře v Bílém domě

    Položka č.: 1469

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:13

    kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.

    Položka č.: 1470

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:14

    kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    A. Zweig: Nastolení krále

    Položka č.: 1471

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:15

    kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Hercegovina

    Položka č.: 1472

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:16

    kniha, autorova mapka v příloze, vytiskl a vydal Fr. Obzina, Vyškov 1924, 170s., orig. brož,, ed. Obzinových tisků sv. 2, ex. 1018/1100, skrvny na ob.,hřbet restaurován, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    E. M. Remarque: Cesta zpátky

    Položka č.: 1473

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:17

    bibliofilie, obálka K. Teige, vydal Fr. Borový, 1931, brož., 304s., stav dobrý, hřbet a zadní přebalu nově restaurován, původní chybí, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Aldous Huxley: Kontrapunkt života

    Položka č.: 1474

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:18

    kniha, vazba J. Šváb, vyd. Václav Petr, Praha, 1935, pův. clpl. vazba, 516s., krásný stav, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný čl…

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Thomas Mann: Buddenbrookovi I.+II.

    Položka č.: 1475

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:19

    kniha, obálky V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1932, 2. vydání, 2x pův. clpl. vazba s obálkou, 356+334s., obálky při horním okraji a na zadní straně mírně potrhané, stav knih velmi dobrý, v ochranném pozdru, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Poličanský

    (1913-1996)

    V. Majakovskij: Mexiko - New York - Praha

    Položka č.: 1476

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:20

    kniha, fotomontáž na ob. K. Poličanský (pseud. Jiří Friml), připsáno a publikováno in: J. Toman: Foto/montáž tiskem (Praha 2009) s. 344 , překlad a doslov Jiří Weil, 17. sv. Lidové knihovny, rediguje F. Jungmann a Pavel Prokop, tisk V. Palán, vydala Lidová knihovna, Praha 1927,orig. brož, velmi dobr…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Kštice Bereniky

    Položka č.: 1477

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:21

    bibliofilie, typografie V. Obrtel?, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., částečně nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    A. Avdějenko: Miluji

    Položka č.: 1478

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:22

    kniha, obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    I. Erenburg: 10HP

    Položka č.: 1479

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:23

    kniha, ob. a ilustrace A. Hoffmeister, 252. sv. Aventina, vydal Dr. Ot. Štorch-Marien, Praha 1930, brož, , dobrý stav, ob. při krajích popraskaná, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Poštovní holub

    Položka č.: 1480

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:24

    kniha, ob. a úprava Vít Obrtel, básně 1928-1929, 10. sv. edice Plejáda, vydal Rudolf Škeřík, Praha 1929, orig. brož, 75s., obálka při krajích zašlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    Položka č.: 1481

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:25

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    SSSR - Úvahy * kritiky * poznámky

    Položka č.: 1482

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:26

    sborník, 19 x 15 cm, kniha delegace Společnosti pro hospodářské a kulturní sblížení s Novým Ruskem do SSSR v roce 1925 - redigoval B. Mathesius, texty Theodor Bartošek, Gabriel Hart, Jindřich Honzl, Josef Hora, Bohumil Mathesius, Vladimír Procházka, Zdeněk Nejedlý, Jaroslav Seifert, Jiří Stolz, Kare…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Vančura: Pekař Jan Marhoul

    Položka č.: 1483

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:27

    kniha, 19 x 13,5 cm, ob. a typografie K. Teige, spolupráce na ob. O. Mrkvička, 4. sv. Edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1925, 136s., celokož. vazba, obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devěts…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Jean Giono: Země zpívá

    Položka č.: 1484

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:28

    kniha, dvoubarevný titul. list, obálka a vazba Toyen, vydal Rud. Škeřík, Praha 1934, 84. sv. edice Symposion, 395 s., clpl. vazba, zkosený hřbet, naprasklá předsádka, lehce zašlá vazba jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    D.H. Lawrence: Panna a cikán

    Položka č.: 1485

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:29

    kniha, titul. list, vazba a exlibris Toyen, vydal Rud. Škeřík, Praha 1934, 81. sv. edice Symposion, 218 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    J. Hašek a K. Vaněk: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války a v ruském zajetí I-VI

    Položka č.: 1486

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:30

    kniha, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvního svazku vzadu vevázána barevná obálka k sešitovému vydání a u druhého svazku vzadu vevázána černobílá obálka k sešitovému vydání, u vš…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Philippe Soupault: Bratři Durandeau

    Položka č.: 1487

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:31

    kniha, obálka J. Jelínek, titulní list K. Teige, 14. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 111 s., brož., obálka při okrajích lehce zažloutlá, zašpiněná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé f…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Chochola

    (1893-1942)

    Jaromír Měšťan: Hoch ve smutku

    Položka č.: 1488

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:32

    kniha, obálka a úprava K. Chochola, Edice Sdružení Jihočeských Výtvarníků, 1935, 61 s., brož, obálka při okrajích vybledlá, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Nevěsta

    Položka č.: 1489

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:33

    kniha, úprava, obálka, karikatury A. Hoffmeister, 27. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1927, 55 s., brož., zašpiněná obálka, na obálce skvrny, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Vl. Majakovskij: 150,000.000

    Položka č.: 1490

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:34

    kniha, podpis, litografie a typo. úprava V. Mašek, podpis překladatele B. Mathesiuse, vydalo nakladatelství Melantrich, Praha 1945, 103 s., brož, na obálce drobné skvrny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    Kštice Bereniky

    Položka č.: 1491

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:35

    bibliofilie, typografie V. Obrtel, dvoubarev. titul, 1. sv. edice Kvart, tisk Fr. Loos, vydal Václav Čejka, Praha 1937, 74s., orig. brož., ob. mírně zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Vladimír Raffel: Taneční povídky

    Položka č.: 1492

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:36

    kniha, 3 kresby J. Šíma, úprava F. Muzika, 193. svazek edice Aventinum, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1928, 107 s., brož., obálka při krajích zašpiněná a odřená, několik skvrnna obálce, listy při krajích zažloutlé, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V.…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Vítězslav Nezval: Abeceda - cyklus básní s tanečními kompozicemi Milči Mayerové

    Položka č.: 1493

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:37

    bibliofilie, fotomontáže, typografická úprava a návrh obálky K. Teige, fotografie K. Paspa, tisk Česká grafická Unie a. s., vydal J. Otto, Praha 1926 , původní brožovaná vazba, kultovní kniha českého poetismu soubor krátkých básní na jednotlivá písmena abecedy, vycházejících z asociací, jež v autoro…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Jan ve smutku

    Položka č.: 1494

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:38

    kniha, úprava J. Štyrský, titul dvoubarevným tiskem, 1. sv. edice Růžová zahrada, red. K. Biebl, vydal Sfinx B. Jandy, Praha 1930, pův. brož., 103s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Neviditelná Moskva

    Položka č.: 1495

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:39

    bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, obsahuje Surrealistický mlýn, Neviditelná Moskva, Deus ex machina, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., ob. při krajích drobně pokrčená, trochu zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, stud…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Pantomima - nové vydání

    Položka č.: 1496

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:40

    bibliofilie, 4. vydání stěžejního díla poetismu s novými ilustracemi, obálkou a úpravou K. Teiga, titulní list, úvodní ilustrace k jednotlivým oddílům Abeceda / Rodina harlekýnů / Papoušek na motocyklu / Depeše na kolečkách / Týden v barvách / Podivuhodný kouzelník / Exotická láska / Raketa / Můsa /…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Zpáteční lístek - básně 1932

    Položka č.: 1497

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:41

    bibliofilie, obálka, titulní list a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 236s., velmi dobrý stav, vazba není slepená, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Žena v množném čísle

    Položka č.: 1498

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:42

    bibliofilie, Básně, poznámky z deníku, jevištní poesie, surrealistická experimentace - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1933, orig. brož, 212s., dobrý stav, obálka při krajích zažloutlá, kraje hřbe…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Most

    Položka č.: 1499

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:43

    bibliofilie, Básně 1919-1921, s předmluvou z r. 1937 - obálka, titulní list, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1937, orig. brož, 212s., velmi dobrý stav, obálka při krajích oříznutá, Antikvariát Ostrovní, studium dějin u…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Básně noci

    Položka č.: 1500

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:44

    bibliofilie, básnické skladby z poetistického období z let 1922 – 1930 - obálka a typografie K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1938, orig. brož, 207s., vlastnické razítko spisovatele Gézy Včeličky ve spodní části titulního listu, dobrý stav, obálka zažloutlá, při krajích pokrčená, okraje hřbetu drob…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Praha s prsty deště

    Položka č.: 1501

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:45

    bibliofilie, Básně 1936 - titulní list, autorská viněta, typografie a dvě surrealistické fotomontáže ve frontispisu a za titulním listem K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1936, celopl. dobová převazba, 206s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole B…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    V. Nezval: Menší růžová zahrada

    Položka č.: 1502

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:46

    bibliofilie, poesie a balet, básníkův portrét ve frontispisu Jos. Šíma, titulní list a typografie K. Teige, ed. Odeon 12. sv., vydal Jan Fromek, Praha 1936, polopl. dobová převazba, 95s., velmi dobrý stav, obálka chybí, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Dobrodružství noci a vějíře

    Položka č.: 1503

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:47

    bibliofilie, s akcenty V. Preissiga, úprava K. Dyrynk, ed. Viola 1.sv., Vlad. Žikeš, Plzeň 1927, pův. brož v americké kartonáži, 22 s., stav velmi dobrý, ob. částečně vyšisovaná, exlibris razítko v titulu a nesouvis. věnování na zadním přídeští, Antikvariát Ostrovní, člen Devětsilu

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Blíženci

    Položka č.: 1504

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:48

    bibliofilie, obálka, titul a úprava V. Obrtel, básníkova poetistická sbírka, vydala nakl. společnost Rozmach (Ladislav Kuncíř), Praha 1927, orig. brož, 56s., dobrý stav, ob. lehce zašlá, na předsádce bělobou překryté exlibris, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bedřich Feuerstein

    (1892-1936)

    V. Nezval: Milenci z kiosku

    Položka č.: 1505

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:49

    kniha, komedie o 3 dějstvích, 3x scénický návrh v příloze, návrh obálky a úprava B. Feuerstein, doslov Jiří Frejka, vydal Fr. Borový, Praha 1932, orig. brož, 192s., obálka na krajích opotřebená a na hřbetu poškozená, v dolní části hřbetu malá část chybí, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    V. Nezval: Neviditelná Moskva

    Položka č.: 1506

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:50

    bibliofilie, ob. a úprava K. Teige, viněta na titulu a 3 fotografie J. Štyrský, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1935, orig. brož., 175 s., ob. při okrajích lehce zašlá, hřbet dole lehce poškozen, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhau…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    V. Nezval: Absolutní hrobař * básně 1937

    Položka č.: 1507

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:51

    kniha, Nezvalova nejslavnější surrealistická sbírka, 6 ilustrací v přílohách dekalky V. Nezval, frontispis a úprava J. Štyrský, vydal Fr. Borový, Praha 1937, pozdější pl. vazba, 228s., bez obálky, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    V. Nezval: Sylvestrovská noc

    Položka č.: 1508

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:52

    bibliofilie, 3 x ilustrace v přílohách Toyen, úprava F. J. Müller, soukromý tisk pro přátele k Novému roku 1930, vydal Sfinx Bohumil Janda, Praha 1929, orig. brož s ob., 30s., místy lehce rozvolněné šití, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Brouk

    (1912-1978)

    O funkcích práce a osobitosti

    Položka č.: 1509

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:53

    kniha, titulní list a úprava K. Teige, Edice surrealismu, vydal Alois Srdce, Praha 1939, dobová polopl. vazba, 121s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Konst. Biebl: Plancius

    Položka č.: 1510

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:54

    Bibliofilie, frontispis a typo J. Štyrský, vydal B. Janda Sfinx jako soukromý tisk pro své přátele k Novému roku 1931, Praha 1930, orig. brož, 29 s., ob. při krajích mírně pokrčená a zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mark Noble

    (1754-1827)

    Memoirs of the Protectoral-house of Cromwell

    Položka č.: 1511

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:55

    kniha, dvousvazkové dějiny rodu lorda protektora Olivera Cromwella, portrét autora ve frontispisu, dedikační výjev za titulem, rozkládací genealogické, heraldické a vexilologické stromy, faksimile listin, portréty členů Cromwellovy rodiny, sídla, vše mědirytem, marginálie, záhlaví, anglický text, vy…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jean-Frédéric Osterwald

    (1663-1747)

    Les Saintes écritures de lancien testament

    Položka č.: 1512

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:56

    kniha, Písmo svaté - Starý zákon, překlad do francouzštiny od švýcarského kalvinistického teologa J.-F. Ostervalda doplněný o zrcadlový hebrejský text, obs. počáteční biblické texty Genesis až po 2. Královskou knihu, tisk Guillaume Watts nákladem Société Biblique Britannique et Étrangere, London 185…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Benedictus Arias Montanus

    (1527-1598)

    Biblia Hebraica (The Plantin Polyglot)

    Položka č.: 1513

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:57

    kniha, monumentální osmisvazkové biblické dílo zvané Biblia Sacra Hebraice, Chaldaice, Graece et Latine, zpracované pod vedením španělského filologa a biblisty Benita Ariase Montana a vydané v Antwerpách slavným tiskařem Christopherem Plantinem v letech 1568 až 1573. Arias Montano připravil na svou …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Washington Irving

    (1783-1859)

    Aninka Delarbrowá / z Washingtona Irvinga ; Slowané, čili, Oswobozenj Arkony / od Bulharina ; Předsudek / od Senkowského

    Položka č.: 1514

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:58

    kniha, dva soubory Biblioteky zábawného čtenj v jednou svazku, Biblioteka zábawného čtenj sv. 5 a 6., s překl. od J.B. Malého, z ruštiny přel. A. Hansgirg a Sl. Tomjček, tisk w knjžecj arcibiskupské knihtiskárně, řjzenjm a nákladem Wáclawa Špinky, Praha 1837, polokož. vazba, 156 a 144 s., listy z…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Gothaisches genealogisches Taschenbuch nebst diplomatisch-statistischem Jahrbuche auf das Jahr 1860. Jg. XCVII (97.)

    Položka č.: 1515

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 18:59

    kniha, 5 oceloryt. portrétů panovníků, genealogická ročenka o rodokmenech, erbech a titulech šlechtických rodin, stejně jako o jejich majetkových poměrech a společenské pozici, německý text, fraktura, záklaví, tabulky, vydal Justus Perthes, Gotha 1859, původní plátěná ob., 930 s., desky odřené, lehc…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mikolaj Leczycki

    (1574-1653)

    USUS MEDITANDI, TYRONIBVS, ET PROFICIENTIBVS IN VIA SPIRITUALI accommodatus / AUTORE R.P. NICOLAO LANCICIO e Societate JESV

    Položka č.: 1516

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:00

    kniha, kniha meditací pro denní modlitby každý den v roce, latinský text, antikva, též kurzíva, signatury, kustody, zdob. innociála, dekorativní vlys za titulem, viněta v závěru, tisk Typis Universitatis Carolo-Ferdinandeae in Collegio Soc: Iesv ad S. Clementem, Pragae 1665, dobová kožená vazba s ra…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Kempenský

    (1380-1471)

    Thomae A Kempis Canonici Regularis ordin: S. Augustini De Imitatione Christi Libri quatuor

    Položka č.: 1517

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:01

    kniha, populární spis o následování Krista z pera řeholníka a představitele hnutí Devotio moderna Tomáše z Kempenu, rytina Krista s křížem a jeho následovníky na titulu, rytina s vyobr. autora za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, záhlaví, viněta v závěru, Apud Corn: ab Egmondt., Col…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Wilhelm Nakatenus

    (1617-1682)

    Coeleste palmetum Variis Officiis, Litaniis, Precibus, instuctionibus, Psalmorum Interpretationibus, Meditationibus contoversiis

    Položka č.: 1518

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:02

    kniha, kniha žalmů, kázání, zpěvů na celý liturgický rok, 32 rytin s biblickými motivy, 2 heraldické rytiny za titulem, latinský text, antikva, kurzíva, kustody, signatury, živá záhlaví, iniciály, linky, tisk Apud Ioannem Wilhelmum Friessem, Coloniae (Kolín n. R.) 1691, dobová kožená vazba s třemi v…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aegidius Sadeler

    (1570-1629)

    Diego Saavedra Faxardo: Idea de vn principe politico christiano representada en cien empressas

    Položka č.: 1519

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:03

    kniha, politicko filozofický spis o umění vládnout, každé téma uvádí rozměrná rytina doprovázená několistránkovým výkladem, byl adresován španělskému králi Filipovi IV., 101 celostr. mědirytin, v titulu a v závěru, drobné koncové viněty vše vyryl A. Sadeler, španělský text, antikva, kurzíva, titulní…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Procházka

    (1818-1893)

    Žiwot sw. Františka Borgie

    Položka č.: 1520

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:04

    kniha, edice Bibliotéka životů Swatých, Nákladem Dědictví sv. Cyrilla s Methodia pro rok 1860, tiskem dědiců Rudolfa Rohrera, v komisi u Nitsche a Grosse, vydáno w Brně 1860, původní kartonová obálka, 712 stran, velmi dobře zachováno, zažloutlé listy, skrny a drobná poškození na obálce , Antikvari…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Franciscus Ignatius Stiler

    (1641-1721)

    Annus Franciscorum, Sive Historica Eorum Ephemeris Eventuum, gestorúmque variorum memorijs : secundùm Anni dies conscripta, Alteri majori Operi De Claris Viris Franciscis, Auspicijs S. Francisci Xaverij Praemissa et vulgata

    Položka č.: 1521

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:05

    kniha, kalendář k oslavě sv. Františka a jeho dalších kanonizovaných jmenovců, soupis slavných nositelů jména podle jejich výročí v měsících v roce, obsahuje obě pololetí, druhé pololetí tisk Jiří Černoch, latinský text, antikva, iniciály, kustody, živé záhlaví, koncové viněty kapitol, dobová perga…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Justus Lipsius

    (1547-1606)

    I. Lipsi[i] Politicorvm Sive Civilis Doctrinae Libri Sex. Qui ad Principatum maxime spectant. Additae Notae auctiores, tum & De Vna Religione liber

    Položka č.: 1522

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:06

    kniha, 3 politické spisy, nakladatel. signety v každém titulu, latinský text, antikva, iniciály, záhlaví , kustody, tisk Apud Gvilielmvs Blaev (Willem Blaeu) , Amsterodam 1632, 308, 86, 52 s., rozměr 11,5 x 7 , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Amos Komenský

    (1592-1670)

    Orbis pictus. Die Welt in Bildern. Swět w obrazých. Świat w obrazach. Le Monde en tableaux.

    Položka č.: 1523

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:07

    kniha, úvodem krátká biografie Komenského od převzatá od Palackého, k vydání připravil a slovem uvedl Jos. Chmela, šestijazyčný text doprovázený do dřeva rytými ilustracemi, užitými ve starších vydáních, první sign. G. Sturm, vydal Jan Host. Pospjšil w Hradcy Králowé 1833, pozdější polokož. vazba s …

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Jan Tomsa

    (1753-1814)

    Djl druhý knihy k čtenj pro sedlské sskoly w cýs. král. zemjch

    Položka č.: 1524

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:08

    kniha, česká čítanka pro žáky škol s výchovnými a mravně naučnými texty, části textu tištěny různými typy písem, antikvou vzorovým psacím písmem (kurentem nebo humanistickou polokurzívou), základ novogotickou frakturou, kustody, signatury, panovnický znak v titulu, viněta, dekorace v záhlaví, s. 171…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Varry

    Die famose Wiener Köchin in der Schürzentasche.

    Položka č.: 1525

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:09

    kniha, kniha receptů kuchaře Ludvíka XVI., německy, fraktura, vydal Verlag von F. Karafiat, Brünn (Brno) 1873, polopl. převazba s ob. nalepenou na deskách, 442 s., listy skvrnité, hrany desek a hřbetu opotřebené , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Carminvm poetarvm novem, lyricæ poeseωs principum, fragmenta

    Položka č.: 1526

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:10

    kniha, básně devíti antických básníků, paralelní řecký a latinský text, antikva, antičtí básnícitiskař. signet v titulu, tisk ex officina Christophori Plantini, Antverpiae 1567, celokož. vazba s zlac. rámováním a ořízkou, 200 s., 12 x 8,5, odřené hrany desek, odpadlé přední desky , Antikvariát O…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfred Fischel

    (1853-1926)

    Der Panslawismus bis zum Weltkrieg

    Položka č.: 1527

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:11

    kniha, vydal J. G. Cottasche Buchhandlung Nachfolder, Stuttgart und Berlin 1919, 590s., polopl. vazba, odřené desky, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Franz Karl Wolf

    (1764-1836)

    Paul Nettl: Der Prager Kaufruf

    Položka č.: 1528

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:12

    kniha, 36 ručně kolorovaných a 12 čb. tisků postav pražských měšťanů, obchodníků a podomních řemeslníků z 18. stol., předlohy kreslil F. K. Wolf, text sepsal P. Nettl, německy frakturou, vydal Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen, Praha 1930, brož + volné listy v polopl. kazetě, 24s., ex. …

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ferdinand Deml

    (1902-1974)

    Prager Akademiker-führer

    Položka č.: 1529

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:13

    kniha, průvodce pražskou německou kulturou roku 1930 s důrazem na studijní obory německých vysokých škol jako příručka pro tehdejší německé studenty v Praze, stručné dějiny německé univerzity, adresní rejstřík němec. vysokých škol, fakult, kateder, ústavů, adresy vyučujících, kulturní vyžití v němec…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arnošt B. Taussig

    Znojmo a okolí / Znaim und Umgebung

    Položka č.: 1530

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:14

    kniha, reprezentativní publikace představující město a jeho okolí, fotografie a články o znojemských pamětihodnostech, nové infrastruktuře a významných stavbách, např. projekt Vranovské přehrady, množství dobových obrazových a typografických reklam, edice Výstavba a národní hospodářství evropských m…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil František Burian

    (1904-1959)

    Dejte nám divadlo

    Položka č.: 1531

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:15

    bibliofilie, projekty budov a inscenací, vydal nákladem vlastním E.F. Burian, Praha 1939, 40 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Foehr

    (1880-1943)

    Bauten und Entwürfe

    Položka č.: 1532

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:16

    kniha, portfolio realizací a návrhů německy mluvícího architekta, žáka Jana Kotěry Adolfa Foehra, fotografie pražských novostaveb, vil, paláců, činžovních domů 20. let 20. století, celkem 64 hlubotiskových vyobrazení, dobové reklamy, tisk V. Neubert, vlastním nákladem, Praha 1925, 64s., pův. brož, v…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Pražské nábřeží

    Položka č.: 1533

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:17

    bromostříbrná fotografie, 17 x 21,6 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Urban

    Mánesova mansarda

    Položka č.: 1534

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:18

    2x bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 28,7 x 21,3 cm, na zadní straně značeno autorským štítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Fragment Svatovítské katedrály

    Položka č.: 1535

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:19

    bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 22,7 x 16,7 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí

    Položka č.: 1536

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:20

    bromostříbrná fotografie, 23,2 x 16,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Praha

    Položka č.: 1537

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:21

    bromostříbrná fotografie, 20 x 16,7 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Kostel

    Položka č.: 1538

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:22

    bromostříbrná fotografie, 17,3 x 23,3 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Barokní kostel

    Položka č.: 1539

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:23

    bromostříbrná fotografie, 22 x 16,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Mostecká věž

    Položka č.: 1540

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:24

    bromostříbrná fotogragie, 22,3 x 21,3 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Sedlák

    Melantrichova ulice

    Položka č.: 1541

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:25

    bromostříbrná fotografie, 29 x 23 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Kluci na schodech

    Položka č.: 1542

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:26

    bromostříbrná fotografie, 23 x 17,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Fragments de la photographie tcheque

    Položka č.: 1543

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:27

    katalog, 42 x 30 cm, autoři: Jaroslav Bárta, Daniela Horníčková, Ivan Lutterer, Jan Malý, Jiří Poláček, vydal Le Grand Huit Theatre National de Bretagne, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Lukas

    (1915-2006)

    Jiří Trnka

    Položka č.: 1544

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (59 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:28

    fotografie, 17,9 x 13 cm, Antikvariát Dlážděná, absolvoval jednoroční grafickou školu ve Vídni, člen KFA v Nekázance

    Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Karlštejn

    Položka č.: 1545

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:29

    bromostříbrná fotografie, 17,5 x 23,2 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    (1908-1965)

    Venkovský motiv

    Položka č.: 1546

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:30

    bromostříbrná fotografie, 30.-40. léta, 17 x 23 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Konečný

    Jízda králů

    Položka č.: 1547

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:31

    bromostříbrná fotografie, 22,8 x 16,8 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Fafek

    (1922-1997)

    Soubor fotografií

    Položka č.: 1548

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:32

    87x bromostříbrná fotografie, 19 x 27 cm, soubor fotografií reportážního fotografa E. Fafka, 43x foto. značeno razítkem na zadní straně, 22x bez razítka, fotografie zachycují společenský, kulturní, sportovní a politický život, 22x fotografie různých autorů zachycujících E. Fafka při práci nebo v so…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Martinček

    (1913-2004)

    Martin Martinček

    Položka č.: 1549

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:33

    12x fotografie, 30 x 24 cm, soubor 12 fotografií, text Karel Dvořák, obálka a graf. úprava Libor Fára, vyd. Pressfoto, ČTK, Praha, 1979, edice Mezinárodní fotografie, sv. 3, volné fotografie a textová část v pap. obálkace, obálka místy začloutlá, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Škulina

    (1908-1961)

    Lvi

    Položka č.: 1550

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:34

    8x fotografie, 12 x 16 cm, značeno na zadní straně: copyright by S. Skulina, Pegas Studios, P.O. Box 2248, Nairobi, Kenya Colony, volné fotografie, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Škulina

    (1908-1961)

    Africa in Pictures

    Položka č.: 1551

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:35

    12x bromostříbrná fotopohlednice, 9 x 14 cm, edition Africa in Pictures, Pegas Studio, Nairobi, volné fotopohlednice, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • B. Šroufek

    Krásy života

    Položka č.: 1552

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:36

    17x fotografie, 31 x 22 cm, soubor fotografií, značeno nebo signováno PD, r. 1953-1954, fotografie nalepeny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • . neurčený autor

    Adelheid

    Položka č.: 1553

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:37

    92x fotografie, 28 x 25 cm, 64 čb. a 27 bar. fotografií různých rozměrů, z filmu Adelheid, režie František Vláčil, předloha Vladimír Körner, hrají Petr Čepek a Emma Černá, r. 1969, volné fotografie, výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Happy New Year 71

    Položka č.: 1554

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:38

    fotografie, fotografie Fukova Labyrintu nalepená na papíře, 1970, 13 x 11,5, Happy New Year 71 Eva & Vladimir New York, DEC! 70, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1954

    Položka č.: 1555

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:39

    fototisk, fototisková reprodukce kresby Cirkus na Letné z r. 1951, 1953, 16,7 x 23,9 , osobní přání s podpisem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Berühmte Voigtländer Objektive

    Položka č.: 1556

    Vyvolávací cena: 280 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:40

    kalatog, Voigtländer & Sohn AG, 1935, 40 s., brož, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 280 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Pohádky

    Položka č.: 1557

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:41

    kombinováná technika, papír, jedenáctkrát 25 x 16,4 cm, sign. D Seydl, na zadní straně razítko: Zdenek Seydl z pozůstalosti, papír je prohnutý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kysely na VŠUP tamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dalibor Nesnídal

    Josef Formánek - Mluviti pravdu

    Položka č.: 1558

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:42

    11x tuš, koláž, papír, 2008, 21 x 29,5 cm, ilustrace k románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, vydal Smart Press 2008, kniha přiložena, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Jeden kus života

    Položka č.: 1559

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:43

    40x kresba, 22,5 x 16,5 - 15 x 10,7 cm, ilustrace ke knize, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Jan Křtitel

    Položka č.: 1560

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:44

    tuš, papír, 30,3 x 22,2 cm, sign. PD Josef Mühl, mírně pošpiněný papír mimo kresbu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Andělé

    Položka č.: 1561

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:45

    tužka, papír, 23,2 x 34,7 cm, pošpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Jan Evangelista

    Položka č.: 1562

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:46

    tužka, papír, 29 x 37,3 cm, pošpiněný a zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Josef s Ježíškem

    Položka č.: 1563

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:47

    tužka, tuš, papír, 30,8 x 24,6 cm, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Anděl

    Položka č.: 1564

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:48

    tužka, papír, 33 x 28 cm, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    sv. Anežka Římská

    Položka č.: 1565

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:49

    tužka, papír, 27,5 x 34,5 cm, sign. PD Josef Mühl, PN popsáno autorem, mírně potrhaný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatá Filomena

    Položka č.: 1566

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:50

    tuš, papír, 31 x 21,5 cm, sign. PD Mühl, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Mikuláš

    Položka č.: 1567

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:51

    tužka, papír, 27,4 x 32,5 cm, sign. PD Josef Mühl, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Kain

    Položka č.: 1568

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:52

    tužka, papír, 49 x 31 cm, mírně zašpiněný, potrhaný a přehlý papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Izajáš

    Položka č.: 1569

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:53

    tužka, papír, 39,5 x 24,8 cm, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Jiří

    Položka č.: 1570

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:54

    tuš, papír, 35,5 x 25 cm, sign. PD J. Mühl, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Madona s Josefem

    Položka č.: 1571

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:55

    tuš, papír, 1898, 21,5 x 29 cm, sign. PD J. Mühl 1898, zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Mühl

    (1877-1938)

    Svatý Dominik

    Položka č.: 1572

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:56

    tuš, papír, 37,5 x 22,5 cm, sign. PD J. Mühl, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Proměny letce (metodická pomůcka)

    Položka č.: 1573

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:57

    akvarel, tuš, papír, 54 x 100 cm, monogr. PD AW, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jóžin z Bažin

    Položka č.: 1574

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:58

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    30 let VO Jeseník

    Položka č.: 1575

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 19:59

    akvarel, tuš, koláž, papír, 1981, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Vzpomínka na Rychlé šípy

    Položka č.: 1576

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:00

    akvarel, tuš, papír, 28,5 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    BLLOW-ICE

    Položka č.: 1577

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:01

    fix, akvarel, karton, 49 x 69 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Letecká svatba Dany a Oldy

    Položka č.: 1578

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:02

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 20,5 cm, monogr. LD O.W., z druhé strany koláž, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Slepý řezník z Tábora 1974

    Položka č.: 1579

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:03

    akavrel, tuš, papír, 21 x 26 cm, z druhé strany text, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Přežití létajícího personálu

    Položka č.: 1580

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:04

    akvarel, tuš, papír, 1981, 28 x 26 cm, z druhé strany koláž, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jihočeská bašta

    Položka č.: 1581

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:05

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28,5 x 26,5 cm, z druhé strany text, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Zámek Střela 1938

    Položka č.: 1582

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:06

    akvarel, tuš, papír, 28 x 26 cm, obou straná malba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Horký turnus

    Položka č.: 1583

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:07

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28 x 20,5 cm, monogr. PD O.W., z druhé strany text, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Tradiční táborák 1979

    Položka č.: 1584

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:08

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,5 x 19 cm, monogr. PD O.W., z druhé strany text, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jeseník: Tři kamarádi

    Položka č.: 1585

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:09

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1982, 28,5 x 26,3 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Táborový blafák 83

    Položka č.: 1586

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:10

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1983, 28,3 x 26,3 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Three policemen 1960

    Položka č.: 1587

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:11

    akvarel, tuš, papír, 1960, 28,4 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Skautský tábor Pod Bethánem 1946

    Položka č.: 1588

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:12

    akvarel, tuš, papír, 28,1 x 25,8 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Kino Oko strakonice 1947

    Položka č.: 1589

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:13

    koláž, akvarel, tuš, papír, 28,8 x 26,5 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Chuchro naposled v Jeseníku

    Položka č.: 1590

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:14

    akvarel, tuš, papír, 1979, 28,4 x 26,4 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Písničky našeho mládí

    Položka č.: 1591

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:15

    akvarel, tuš, papír, 1981, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Z památníku leteckého dorostence 1952

    Položka č.: 1592

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:16

    koláž, akvarel, tuš, papír, 28,3 x 26,2 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Národní umělec Jan Werich

    Položka č.: 1593

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:17

    koláž, akvarel, tuš, papír, 1980, 28,5 x 22,1 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Waldhaus

    (1933-2015)

    Jóžin Béďa

    Položka č.: 1594

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:18

    akvarel, tuš, papír, 1978, 28 x 26 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Gut

    Květiny

    Položka č.: 1595

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:19

    8x tužka, papír, 1854 - 1856, 30 x 23 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Mathilde Ringelsberg

    Květiny

    Položka č.: 1596

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:20

    5x tužka, papír, 1829 - 1831 , 28 x 20 cm, jednotlivé listy signovány, při okrajích mírně zašpiněný, pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Rodinný výjev I.

    Položka č.: 1597

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:21

    tuš, pauzovací papír, 23 x 20 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neznámý autor

    Rodinný výjev II.

    Položka č.: 1598

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2024 20:22

    tuš, pauzovací papír, 23,5 x 19,3 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Vladimír Boudník 70

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4 x grafický list, 1994, 32 x 23 cm, vše signováno, K nedožitým sedmdesátinám Vladimíra Boudníka připravili Antonín Hartmann (text), Dalibor Chatrný, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Lubomír Přibyl, Zbyšek Sion (grafické listy) a Ivan Hrdina (redakce). Vyšlo v počtu 200 číslovaných výtisků. Ten…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Miloš Macourek: Jak želva přišla o uši

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 2 x litografie A. Born, 1987, 23 x 16 cm, obě signovány PD A. Born, č. 92/100, Vydáno v Holandsku, v létě 1987, jako 68. publikace nakladatelství Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn. Upravil a vytiskl V. Loosjes. Litografie vytiskl z kamene v nákladu 120 výtisků A. Born. Překlad z češt…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Karel Bednář: Očarované lodi

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, rozměr A5, papírový přebal, 1937, 6 kolorovaných leptů od L. Jiřincové, vše signováno. Vydal Klub přátel výtvarného umění v Gottwaldově v nákladu 60 ks, tento má číslo 2, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku český…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Šamsuddín Muhamed Háfez - Z Dívanu

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1987, vše sign. DU Istler, rozměr alba 31,5 x 22 cm, 6 x barevný lept, vydal Supraphon v roce 1986 v nákladu 200 ks, tento má číslo 188. Ochranný plastový obal místy potrhán., žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, S…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    František Halas - Mladé ženy

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 1979, sign. Ota Janeček, rozměr souboru 30,5 x 22 cm. Osmi barevnými suchými jehlami doprovodil Ota Janeček, k narozeninám Oty Janečka vydal 15. 8. 1979 Klub přátel umění v Gottwaldově. Tento výtisk má číslo 23, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Nahota

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    5x lept, sign. vše P. Kotík, Soubor pěti původních grafik vydalo Družstvo dílo přátel umění a knihy. Úvodní slovo napsal František Halas., žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Mézl

    (1934-2016)

    Konvolut Staré řecké báje

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    10 x dřevoryt, cca 25 x 18 cm, sign. vše Zd. Mézl, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Album litografií

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, vše sign., č. 7/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale pře…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Punkové království

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    soubor litografií, 2018, 64 x 40 cm, sign. vše M. Rittstein 2018, č. 64/70, album sedmi litografií Michaela Rittsteina doprovázející texty Jana Hauberta (též v technice litografie) připravil jako historicky první českou punkovou bibliofilii v roce 2018 Petr Mach, vydáno v nákladu 70 číslovaných soub…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Martin Velíšek

    (1963)

    Album Profese

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    soubor šesti barevných litografií, 2023, 38 x 31 cm, sign DU MVelíšek, č. 55/60, součástí alba jsou pevné desky a textová čast, žák prof. S. Libenského a J. Svobody na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Sergej Alexandrovič Jesenin

    (1895-1925)

    Ervín Neumann: Tančící safír

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, divadelní hra o 9 obrazech, zcela jedinečný a vzácný tisk, který se v našich aukcích objevuje poprvé (ani NK jej neuvádí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1937, v edici Theatralia, sv. 3, na tit. listě foto J. Šejbalové a E. Kohouta (jako Isadora Duncanová a Jesenin), v textu dále 9 čb. fotogr…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Velislavova Bible (Velislai biblia picta)

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, faksimile jedinečné obrazové bible, původně vytvořené v letech 1325 až 1349, vyd. Archa 90, Praha, 2007, ex. 327/799, pův. clkžn. vazba s kováním při okrajích a uprostřed desek, přiložen 2x pův. sešit s textem Z. Uhlíře (angl.) a soupisem vyobr. (česky/anglicky), v pův. plátěném ochranném pou…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jan Kříž: Aleš Lamr

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, před titulním listem vlepena rozkládací sign. bar. litografie A. Lamra (207/250), vyd. Art D, Praha, 2003, reprezentativní publikace s průřezem celoživotní tvorby, která v časové posloupnosti zachycuje Lamrův vývoj a jeho oblíbené techniky - akvarel, litografii a plastiky, text německy, pův. …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Suzanne Renaud, Bohuslav Reynek: Chvála oběti

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sing. lept ve frontispisu Fr. Foltýn, podp. S. Renaud a B. Reynka (překlad) na patitulu, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1948, ed. Atlantis, volné listy v pův. ob., 45s., velmi dobře zachováno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a A. Hofbauera na uměleckoprůmys…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Suzanne Renaud: Tušený úsvit

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sbírku veršů doprovázejí dva grafické listy /pozdější otisky/ Bohuslava Reynka. Vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů v Praze, 1981. Uloženo v papírových deskách 30 x 22 cm., soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českýc…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Léon Bloy: V temnotách

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispisu Jaroslav Benda, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1934, v edici Atlantis, sv. 24., ex. 146/350 na offsetu, přel. B. Reynek, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 114s., několik volných archů, lehce opotřebené okraje ob., jinak velmi dobrý stav, Antiqar…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Georges Bernanos: Noc

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, v překladu B. Reynka, vyd. Jan. V. Pojer, Brno, 1928, v edici Atlantis, sv. 2., ex. 162/350 na antiku, tiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. brož, 43s., několik volných archů, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar,…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Modlitby (Stará Říše)

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, naproti titulu vevázána / částečně vlepena suchá jehla B. Reynka (nesign., papír oříznut do fomátu knihy 14 x 8,5cm, původ nejasný), vyd. a přel. Ant. L. Stříž, Stará Říše, 1917, ruční papír, dvoubarevný tisk, paginace každého z oddílů modliteb zvlášť (cca 100 stran), převazba do clkžn.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Škoch

    (1938-2022)

    Bohuslav Reynek: Pastýř osamělých výší

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, s vloženou podepsanou a číslovanou fotografií J. Škocha na třetí stránce ob., vyd. Měsíc ve dne, České Budějovice, 2009, ex. 36/50 (celkem 1000 výtisků), pův. brož, jen lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Jean Giono: Vysočiny

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, kresba a překlad B. Reynek, vydali Bohuslav Durych a Vlastimil Vokolek , Pardubice 1936, edice Delfín, 700 výtisků, 141 s., clpl. vazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovat…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Žízně

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie se šesti původními dřevoryty, 1909-1910, 50,5 x 39 cm, 4x značeno ve štočku monogramem FK, Jeden z nejvýznamnějších grafických cyklů Františka Koblihy, vznikal v období kolem založení spolku symbolistních grafiků Sursum (1910), jehož byl prvním předsedou. Vydala Marie Kliková, vytiskl Em…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Miroslav Válek: Rovina

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 1x sign. lept (23x15) a 1x lept na obálce A. Brunovský, vyd.Slovenský spisovatel, Bratislava, 1981, ex. ?/300, ruční papír z Velkých Losin, volné archy v obálce a kart. pouzdru, 25s., zažloutlý hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratisla…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Obloha tání

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 43 x 31 cm, 12x sign. akvatinta L. Čepelák, soubor grafických listů z let 1963-1965, vyd. autorem, r. 1980, podpis a věnování autora v tiráži, r. 1982, ex.: 24/25, volné list v kart. deskách, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibské…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    O. Březina: Ruce

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav, …

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Guillaume Apollinaire: Pásmo

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, titul. list, obálka, 11 ilustrací v textu, 2 celostr. přílohy vše linořezem (celkem 15) Jos. Čapek, Appolinaireovu báseň přeložil do češtiny K. Čapek a vydal s bratrovým výtvarným doprovodem nejprve v Neumannově Červnu v únoru 1919 a poté samostatně v dubnu u Fr. Borového, Praha 1919, o…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Adolf Born: Bilderbuch der Verführungskunst

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 33,5 x 23,5 cm, podpis s věnováním z roku 1978 a původní perokresba 15 x 17 cm A. Born, vyd. Eulenspiegel Berlin, 1975, 1. vydání, text v němčině, pův. pevná vazba s obálkou, 126s., natržená zadní strana obálky, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké šk…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Gerald Durrell: Mluvící balík

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1983 a původní perokresba 10,5 x 8 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 157s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen S…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Lúkianos: Pravdivé výmysly

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1983 a původní perokresba 4,5 x 7,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Odeon, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 222s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, s…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    J. Arbes/K. M. Čapek-Chod, J. Havlíček: Tři česká romaneta

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 15 cm, podpis s věnováním z roku 1985 a původní kresba propiskou 7 x 9 cm A. Born, vyd. Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 296s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, č…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    M. J. Saltykov-Ščedrin: Stohlavá saň

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1985 a původní kresba propiskou 6,5 x 6 cm A. Born, vyd. Lidové nakladatelství, Praha 1974, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 334s., v horní části natržená obálka, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckop…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Anatole France: Ostrov tučňáků

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 24,7 x 17,3 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 7 x 4,5 cm A. Born, vyd. Svoboda, Praha 1978, 7. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 283s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegr…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Bohumil Říha: Vítek na výletě

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslov…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The Lakeside Press Vol. IV, No I.

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, reklamní tisk amerického tiskařského závodu s 8 bar. il. a výzdobou V. Preissiga (anonymně), vyd. R. R. Donnelley & Sons. Co., Chicago., nedat. (cca v polovině 20. let 20. stol.), česká odb. lit. titul neuvádí (pouze obdobný tisk téhož vydavatele z roku 1925 - kalendář firmy na rok …

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Andrew Lang: Aucassin and Nicolete

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, upr. a il. V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1931, anglické vyd. pro členy The Limited Editions Club, New York, ex. III/1500 s podpisem Dyrynk v tiráži, tištěno na ručním papíře Zanders, vázal A. Tvrdý, pův. clpl. vazba s obálkou, 77s., ob. na hřbetu zažloutlá a lehce opotřebená…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    President Masaryk - K inauguraci ústavu slovanských studií v Paříži - řeč proslovená po přednášce prof. A. Meilleta 17.10 1923

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, typografie, písmo a výzdoba V. Preissig, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1925, ex. 100/300, pro Mezinárodní výstavu dekorativního umění v Paříži, text francouzsky a česky, ruční papír, přiložen letáček Státní tiskárny uvádějící, že se jedná o první knihu vysázenou novým českým písmem (V.P.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, propagační tisk k první Preissigově samostatné výstavě s barevným leptem (nesign.) v příloze, vyd. Česká Grafika, Praha, 1907, pro Topičův Salon, tisk E. Grégr, sešit, 10s. + ob., velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, čl…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga (katalog)

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, prolog a texty k listům z díla Coloured etchings by Vojtěch Preissig naps. Karel Domorázek-Mráz, vyd. a usp. F. Topič, Praha, 1907, tisk E. Grégr, nestr., velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Máne…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Arthur W. Dow: Vojt. Preissig

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    katalog, dosud asi neznámý katalog Preissigovy výstavy, uspořádané A.W. Dowem, děkanem Teachers College na Columbijské universitě v New Yorku, kde v té době V.P. vedl kurzy bar. tisku a knižní tvorby, vyd. Montclair Art Museum, 1914-1915, obs. soupis olejomaleb a graf. díla, sešit, velmi dobrý stav,…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Za českou samostatnost

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    pohlednice, počtovaja kartočka Za českou samostatnost, vyd. P.I. Štěpánek, Moskva, bar., 13,7 x 8,7 cm, velmi dobrý stav , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    3x dopisnice

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dopisnice, 3ks dopisnic podle amerických revolučních posters mistra V. Preissiga a s jeho svolením, texty citace E. Beneše, M. Hodži a výkon. výboru Čs. obce legionářské, nedat. (1938), velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG H…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Proklamace Čechoslovákům v Americe

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    lístek s obálkou, Proclamation to the Czechoslovak People in America, text anglicky, česká verze textu známa s výzd. V. Preissiga, Chicago, 11.2.1918, ob. trochu potrhaná, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Nabídka k rozprodeji

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    lístek, s nabídkou V. Preissiga k rozprodeji zbylých výtisků alba bar. leptů, průsvitný papír Westminster typewriting Paper, 14x19 cm, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    2x exlibris pro Vladimíra Franceva

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    2x ex libris, 11 x 12cm a 7,5 x 9,5cm, při okrajích lehce zahnědlý papír, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Tisk V. Preissiga

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno Printed in Czechoslovakia, nedat., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Pozvánka na přednášku

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, pozvánka na přednášku V. Preissiga 19.11.1918, Wentworth Institute, Boston, il. převzata z knihy Color printing Arts of Book z r. 1915, vyd. The Society of Printers, ruční papír, na zadní straně lehce odřený, jinak velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák…

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Bije 12! (složený exemplář)

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešítek, unikátní tisk před vyhlášením československé samostatnosti, navrhl a upr. V. Preissig (designed and printed at the School of Printing and the Graphic Arts, Wentworth Institute, Boston) vyd. Československý výbor, Chicago, 1917, 12s., 8,6 x 6,7 cm, chatrně svázáno nití, dobrý stav, Antiqari.a…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Bije 12! (nerozřezaný exemplář)

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    dvojlist, unikátní tisk před vyhlášením československé samostatnosti, navrhl a upr. V. Preissig (designed and printed at the School of Printing and the Graphic Arts, Wentworth Institute, Boston) vyd. Československý výbor, Chicago, 1917, 1x dvojlist s patrnou stopou po složení, 17 x 26,5 cm, při doln…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Grafický návrh, vizitka, pozvánka

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    konvolut tisků, obs.: 1) lístek s návrhem pro výstavu Spolku Mánes od 1. do 28. února (1898) v Topičově saloně, 7 x 5 cm, sign. V.P. 97 s přípisem V. cena, trochu ušpiněný papír, dobrý stav; 2) pozvánka na zahájení výstavy N.K. Roericha (1906), 15 x 12 cm, autor V. Preissig?, dobrý stav; 3) vizitka …

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Konvolut 16 náborových pohlednic

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    16x pohlednice, pro nábor dobrovolníků do československé armády, design a tisk Wentworth Institute (V. Preissig), Boston, 1918, 14 x 8,9 cm, posloupně číslováno v pravém dolním rohu, v pěkném stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Program

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    list, programme of good will visit to New England by the Bakule school unit of Prague, vytvořeno a sign. PD Vojtěch Preissig, 1923, 23 x 30 cm, lehce pomačkané okraje, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Děkovný tisk

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, slovutnému českému umělci a grafiku mistru Vojtěchu Preissigovi nyní v Jamaica Plain..., vyd. Spolek Typografia, Praha, 1926, děkovný tisk s vyjádřením úcty a vděčnosti, 2x dvojlist svázaný nití, 8s., nit přetržena, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.a…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V boj (cyklostyl 1947!)

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešit, zcela raritní zvláštní číslo vydané v den odhalení pamětní desky V. Preissiga 26. října 1947 na Spořilově, věnované památce V.P. a jeho dcery Inky (Ireny Bernáškové), obs. výběr z textů z pův. ilegálního periodika z let 1939-1940, dále několik drobných výňatků z Inčiných motáků (z Pankráce a …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Dopisy z Ameriky Václavu Rytířovi

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1945, ed. Monografia Exlibris, 550 výtisků, kresbu ve frontispisu podle posmrtné masky V. Preissiga, pořízené za pomoci ilegální skupiny Ruda v Dachau, vytvořil Arno Nauman, tištěno písmem V. Preissiga, volné archy v pův. ob., 33s., ob. po celém hřbetu rotržena na…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Taneční hodiny pro starší a pokročilé

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě B. Hrabal, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1965, upr. Z. Seydl, pův. clpl. vazba s ob., 102s., okraje a povrch ob. lehce opotřebené, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Morytáty a legendy

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na patitulu B. Hrabal, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1968, upr. O. Hlavsa, pův. clpl. vazba, 190s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Dokumenty Společnosti Bohumila Hrabala

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    listiny, obs. Stanovy SBH, pozvánky na schůzku přípravného výboru, na první valnou hromadu 28.3.1989 a valnou hromadu 31.3.1990, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Haňťa Press č. 1-9 + 13, 14 a 16

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    13x sešit, konvolut, čtvrtletník Společnosti Bohumila Hrabala, obs.: č. 1, mj. o založení SBH, ex. 48/50, č. 2, mj. Dosti Hrabala! a texty Jima Čerta, ex. 86/90, č. 3-4, 3x sešit, mj. Manifest explosionalismu, včetně přílohy B. Hrabal: Potopená katedrála, č. 5, mj. Prolegomena k novému braku (M. Kro…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Příliš hlučná samota

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, s podpisem a datací autora (14.4.91), na tit. listě uvedeno 1976, v tiráži pak 1. kompletní vydání, Praha, 1987, Dílo Bohumila Hrabala - svazek 19, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v krycím přebalu s nalepenou novinovou fotografií staveniště před Stavovským divadlem, 182s., dobr…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Svatby v domě - dívčí románek

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s přípisem a datací Brčálka 5.5.91, na tit. listě uvedeno leden - únor 1984, v tiráži pak Praha, 1987, Dílo Bohumila Hrabala - sv. 20, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v krycím přebalu (Slunovrat - Klíč - 1987 - Dvě populární edice), 333s., lehce opot…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vita nuova - kartinky

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Lisopad proinec 84 Leden únor 85, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy v krycím obalu, 276s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Proluky

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Říjen - listopad - prosinec 1985, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy, 284s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Naivní fuga

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, na obálce uvedeno 1985, v tiráži pak 1. vydání, Prahra 1987, kvalitní dobová xeroxová kopie, sešit, 76s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Rukověť pábitelského učně

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, 2x podpis B. Hrabala - 1x na předsádce a 1x s datací na konci vlastního textu (Velikonoce 86), soukromí tisk (Typografové), 72 výtisků, Praha, 1986, obs. krátký dovětek z gratulace Josefa K. k Hrabalovým devětašedesátinám.. a také poznámku vydavatelů, drobný sešit, nestr., výborný stav, An…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Bás - snění

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis Karla Chaby pod reprodukcí ve frontispisu a podp. B. Hrabala na tit. listě (s přípisem První jarní den 87), vyd. v březnu 1987 u příl. 73. narozenin autora kroužkem jeho přátel, Praha, kvalitní xeroxová kopie, volné archy v ob., 133s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiq…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Životopis trochu jinak

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. s datací 2.3.91 na tit. listě B. Hrabal, ed. pozn. V.K. (Václav Kadlec), na tit. listě údaj Pásmo 1988, jinak bez. nakl. údajů, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v ob., 27s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Kdo jsem

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, vyd. Společnost B. Hrabala při PNP, Praha, 1989, ob. Z. Bouše, 1. vyd. (nejedná se o pozdější téměř totožné vydání Pražské imaginace!), poloplátěný hřbítek, pův. ob., 51s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vzpomínka na jeden Silvestr

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, s použitím 2 grafik Z. Bouše vyd. kroužek autorových přátel, Praha, 1990, 12s. v pap. ob. sepnutých sponkou, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Stůl, kterému chybí noha

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1987, sv. 23, 1. vydání, sešit, 29s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Kouzelná flétna (původní verze)

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal (s datací 4.6.89), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 63, varianta s tiráží na zadní straně, sešit, 18s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Kouzelná flétna (původní verze)

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal (s datací 2.4.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 63, varianta bez tiráže, sešit, 18s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Několik vět

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podpis na ob. B. Hrabal (s datací 4.11.89), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 79, 1. vydání, sešit, 16s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Listopadový uragán - 6. dopis Dubence

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. s věn. na ob. B. Hrabal (s datací 3.12.89), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 92, 1. vydání, sešit, 20s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Živoucí řetězy - 7. dopis Dubence

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou s datací na ob. B. Hrabal (2.3.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, sv. 93, 1. vydání, sešit, 10s., podp. a datace lehce rozmazané, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Osm a půl (ještě jeden dopis Dubence)

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. za tit. listem B. Hrabal (s datací 21.1.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 96, 1. vydání, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Ponorné říčky (12. dopis Dubence)

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na tit. listě B. Hrabal (s datací 6.5.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 110, náklad 50 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Cassius v emigraci

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na tit. listě B. Hrabal (s datací 26.8.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 124, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Totální strachy

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp.šifrou na tit. listě B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 140, 2. opravené vyd., sešit, 22s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Pohádka o zlaté Praze

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací Brčálka 5.5.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 160,, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Modrý pokoj

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal (s datací 1.7.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 169, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Veselé Vánoce (koleda)

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou na ob. a jeden další přípis na str. 5 B. Hrabal (s přípisem a datací Zelená laboratoř 19.1.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 202, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Srpnový morytáty

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací v Zelené laboratoři 9.8.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 249, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Vánoční večerníček

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 255, náklad 90 výtisků, sešit, 8s., lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    To bylo tenkrát na ostrově Capri (dilucidní intervaly)

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, podp. a dodatek na konci textu B. Hrabal (A jsem tedy ztracen..., přípis a datace U Háků 4.11.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 138, sešit, 10s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Konvolut 12 textů B. Hrabala a 3 okolo něj (Pražská imaginace)

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 12x sešit Pražské imaginace s texty B. Hrabala: sv. 69 Veřejná sebevražda (1989, 16s.), sv. 74 Amerika začala u Zlatýho Tygra (1989, 32s.), sv. 86 Gray Hound Story (1989, 16), sv. 88 Bílý koníček (1989, 10s., drobný rukopisný dodatek/oprava na posledním listě B.H.?), sv. 171 To co zby…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Konvolut tří Boudníkovských textů

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 1) V. Boudník: Corpus Delicti (kresby a dopisy 1956-1957), vyd. Spolek přátel Vladimíra Boudníka, 1974, edice Explosionalismus, 200 výtisků, upr. O. Hamera, volné listy v pův. ob.; 2) V. Merhaut: Testy Vladimíra Boudníka, Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. č. 133, 2x dvojlist (6s.); …

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Konvolut 4 tisků Pražské imaginace a Společnosti B. Hrabala

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, obs. 1) Ladislav Klíma: Dios, Praha, 1990, sv. 130, volné archy v ob., 70s.; 2) Ladislav Klíma: Sus triumfans, Praha, 1991, sv. 154, sešit, 30s.; 3) Ivo Pondělíček: Od Flauberta k bovarismu, Praha, 1991, sv. 166, ex. 66/250, sešit v pův. ob., 27s.; 4) T.R. Field: Morodochium, vyd. Společno…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Marysko

    (1915-1988)

    Emoční itinerář + Za Karlem Maryskem

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    samizdat, 1) Emoční itinerář, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1989, jako svou 66. publikaci, obs. Emoční diář, Milostní deník, Groteskní povídky, He Hablado con Fidel, Vyřkl prdel v Národním divadle, Filosof z předměstí, Ediční poznámka, clpl. vazba se zlacením, 318s., velmi dobrý stav; 2) Za Karlem …

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Toto město je ve společné péči obyvatel

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, exemplář ve vynikajícím stavu, kniha i obálka jako nové, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1967, typ. O. Hlavsa, fot. Miroslav Peterka, pův. clpl. vazba s ob., bez paginace, výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Poupata

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, většina nákladu zabavena a zničena, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, výtv. dopr. Vladimír Boudník, upr. M. Albich, clpl. vazba s ob., 237s., jen lehce zažloutlé okraje obálky, jinak jde o velmi pěkný a dobře zachovalý exemplář, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Hovory s veverkou

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 3x podp. na tit. listě: B. Hrabal, Karel Michal a Jiří Suchý (autoři povídek v knize), vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1963, il. V. Fuka, pův. clpl. vazba s ob., 170s., obálka výrazněji poškozená, stav knihy dobrý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Rukopis s podpisem

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    rukopis, papír, 34 x 24 cm, rukopis s podpisem na papíře, přiložená fotografie nalepena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joachim Heinrich Campe

    (1746-1818)

    Robinson der Jüngere

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, dva díly v jednom svazku, rytina ve frontispisu 1. dílu, pravděpodobně podobizna autora sedícího mezi dětmi pod stromem,a 2. dílu, německý text frakturou, zdobné linky, signatury, kustody, vydal B. Ph. Bauer, Wien 1812, polokož. vazba se zlac. ornamenty na hřbetu, XVIII, 522s., vazba na hřbet…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe / With a Biographical Sketch of De Foe, Written Expressly for this Edition and illustrations from original designs.

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, 2 svazky, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu 1. svazku, ryl Freeman, 16 rytin v přílohách ilustrujících Robinsonovy příhody Jacob George Strutt, životopisná studie D. Defoea Th. Roscoe, v závěru krátká studie o Robinsonově předobrazu Alexandru Serlkirkovi, vydal Cochrane and Pickersgill,…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, všechny tři díly v jednom svazku, rytinu portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 8 rytin v přílohách ilustrujících Robinsonovy příhody od různých tvůrců, 2 konc. viněty, anglicky, antikva, dekor. linky, v úvodu stať o životě D. Defoea, autorova př…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Podivuhodná dobrodružství trosečníka na pustém ostrově

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, ilustrace a obálka František Kubáň, typo. úprava Oldřich Štěpánek, volně vypravují Jaroslav Božkovský a Jiřina Mnichovská, vydalo nakladatelství Klas, Praha 1932, 125 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, vazba lehce zašlá a zkosená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daniel Defoe (De Foe)

    (1660-1731)

    Robinson Crusoe. Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, přeložil Albert Vyskočil, úprava V.H. Brunner, vydal Ladislav Kuncíř, Praha 1926, 383 s., brož s obálkou, obálka značně poškozená, vazba při okrajích a hřbetu poškozená, na prvních stranách drobné skvrny na papíře, zachovalý stav , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook